Dienos aktualija

Algimantas Rusteika. Prisiminimai apie ateitį

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 23 d. 1:39

16     

    

Algimantas Rusteika. Prisiminimai apie ateitį

Komunizmo laisvių sistemos negalėjai kritikuoti, nes kaip mat laisvai atsidurdavai pas baltas meškas. Bet atskirus sistemos sraigtelius – kokį nors ten rajoninį sekretorių – galėjai maišyt su purvais kiek nori. Dar galėjai būt ir pagirtas, nes tai kartais buvo naudinga konkurentams, susigrūdusiems prie pašaro jų susigrūdimo kovose.

O jei parašydavai CK skundą su konkrečiais ir tikrais, labai kompromituojančiais faktais, tai galėdavo kokį nors kompartijos šulą ir iš balno išmėžti. Nes komunizmo sistema gynė idėją ir save, bet ne atskirus jos asmenis.

Demokratijos sistemą gali kritikuoti kiek tik širdis geidžia. Atskirus sistemos sraigtelius – irgi prašom, iki soties, tai net patinka kitiems susigrūdusiems. Net jei parašysi ką nors labai konkrečiai itin kompromituojančio, pagrįsto faktais apie didelį sprendimų priėmėją, tai už spygliuotos irgi neatsidursi.

Bet tavęs ateis patikrinti visi, kurie tik gali ateiti, ir visi ką nors ras. Turėsi ką veikti ir dėl ko nemiegoti naktimis keletą metų. O jei nieko neras ir toliau rėkausi – užspringsi skrandžio turiniu ar iškrisi besišlapindamas pro langą. Nes demokratijos sistema gina ne idėją ir ne save, o kai kuriuos asmenis, kurie ir yra sistema.

Bet nesijaudinkit, ateityje greitai bus galima kritikuoti ką tik nori. Tik niekas tavęs niekada neišgirs, neklausys, nerodys, nepublikuos ir iš visur viską ištrins. Idėjų, asmenybių ir sistemos nebuvimas bus sistema. Liks primityvūs instinktai, nuo vaikystės programuojami individai, bukas apsirijėlių entuziazmas ir besislapstančių gyvųjų baimė.

Komunizmas propagavo laisvą kolektyvą, demokratija – laisvą asmenybę. Draudimų epochos homunizmas – laisvos gyvulių asmenybės laisvuose stukačių kolektyvuose ir laisvanoriška Vakarų civilizacijos pabaiga. O visa kita – technikos reikalas, ar ne, laisvieji, nepriklausomieji ir nepaperkamieji redaktoriai?

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2019-11-23 22:32

... įsistatai savo reliktinę ataugą, kažkodėl vadinama “galva” į pagrindinį darbo organą - analinę angą. Ir perdi liberalbolševikinėm trydom uždaru ciklu. Čia, kad tavo pirdalais nesmirdėtų.

to ah1       2019-11-23 21:06

ES bendravimo kalba nebus Anglų kalba - tad cveką padėk į šoną ir pagailėk Anglų kalbą šiandien zubrijančių patrakėlių.

Etatas       2019-11-23 19:36

Įdarbintas turi dirbti,taip ir stasys,dirba tik dirba mažom raidėm.

stasys        2019-11-23 17:18

ah1, Jules .. Nėra jokios priežasties baimintis dėl Lietuviu kalbos . Jei žmogus moka keletą papildomu kalbu , tai jo nedaro kažkuo pavojingu Lietuviu kultūrai .Lietuva šalinasi ne rusų kalbos vartojimo , o tos sub.kultūros kuri eksportuojama iš tos šalies į mūsų šalį ir čia ne lietuviai jei paveikus o tos tautinės mažumos kurios po šiai dienai vis dar nėra pritaikytos gyvenimui Lietuvoje . Kalba , kaip bendravimo įrankis negali tapti populiari jei šalyje nėra istorinės atminties ir tos terpės (sub.kultūra) kurioje ta kalba pilnai realizuojama . Aš ne prie rusų kalbą ar ju kultūrą aš prieš ta produktą kuris pakeitė ta turtinga kultūrinį paveldą gatvės birzgalo atmieštu „produktu“ ..kuri tie PIPT vartoja . Lietuviu kalba irgi atsirado ne ant balto lapo ..ji be abejo buvo veikiama kaimyniniu šalių eksportuojamu kultūros produktu , tik seniau tai buvo kur kas aukštesnės kokybės produktai .. ir tik dėka to tiek mes tiek kitos kaimyninės šalys vystėsi kultūriniu mainu pagalba ..

ah1 > Julės ir Stasės       2019-11-23 15:41

Įsikalkit sau in galvas kaip cveką kad antroji kalba mažaskaitlėms tautoms visada bus imperijos kalba, priklausomai kokiai imperijai priklausys to pavyzdžiai:  TSRS imperijoje buvo rusų ES imperijoje - anglų;ir būtent imperijos yra pramonizacijos, industrelizacijos ir visa ko nešėjos pirmiausia per kalbą, nes aukščiausia esybė laikas/ Brahma taip sustygavo ir dabar tokie laikai/ gadynė. Civilizacija nešama per kalbą.

Jules       2019-11-23 15:14

Stasiuk, na, nebegyvenk Mėnulyje - nusileisk, kad ir į Vilniaus centrą, į statybas, į ligonines ir vaistines, kur be rusų kalbos nedirbsi, o lėksi lauk. Kas Vokietijon, kas Anglijon ar Italijon, ar Ispanijon, nes čia reik ruskai mokėt. Šito tik seimūnai, pseudo politikai ir tokie pat ministeriai nežino - kolchoznikai apsimeta šito nežiną ir toliau broliaujasi su jedinstveninkais. Vagnorkos Prichvatizacijos komisijos pirminyks E.Vilks mums ne pavyzdys. Anglija traukiasi iš Europos ir taps vėl sala, tad ir europiečių tarpusavio bendravimo kalba ji, Anglų kalba, nebetaps, o tokia kalba taps Vokiečių kalba, Jūsų žiniai, pone Stasy. Arba Prancūzų kalba, kuri prancūzams yra šventovė, o mums, lietuviams, deja, Lietuvių kalba nėra šventovė, kaip rodo lietuvių inteligentų, ypač su aukštais moksliniais laipsniais, išsidirbinėjimai ir atvira nemeilė Motinos kalbai.

ah1       2019-11-23 13:36

na taip ir būdavo kaip rašoma straipsnyje - rajono part.sek padarydavo tvarką nemokamai.Dabar nori apginti savo teises tai turi susimokėti, neturi pinigų - teisės ir tvarka to kas turi pinigų arba nieko naujo po kapitalizmo saule - stiprus “suryja” silpną.

Viltis yra       2019-11-23 11:50

krikščionybė,jos dėsniai,kurie veikia ir jie jų nepakeis.Patys į tą duobę ,kurią kasa įkris.Tik gaila aukų,todėl reiktų pasisaugoti.“Būkit gudrūs,kaip žalčiai…” arba nereikia pulti nuogam į dilgėles(E.Vilkas).

Pradžia       2019-11-23 11:35

Visada būna kelias į kur nors, tai dabar matyt prasideda kelias į pabaigos pradžią.

Birute       2019-11-23 11:24

Autoriau,aciu! Na kaip visad tikslus str.

Tvankstas       2019-11-23 11:01

Teisus Jules - statybose nemokančiam rusų kalbos lietuviui vadovui tampa sudėtinga dirbti su masiškai atvežamais rusakalbiais, ką jau kalbėti lietuviams statybininkams.

stasys        2019-11-23 11:01

Kaip gi čia praeisi pro šalį ir nesukritikuosi pačio pačiausio naujo „homo sovieticus“ . Truputis nauju žodžiu tekstuose negali paslėpti to kaip žmoguje dera senas sovietinis mentalitetas „skusti“ su naujovišku „nebūti abejingu“ . Seni „Kauno inkariukų“ gerbėjai sunkiai susitaiko su ta mintimi kad ju laikas praėjo o demokratija gali būti kažkas kito ne tik ju amžinos kovos su sistema išdava .. cit. „Nes demokratijos sistema gina ne idėją ir ne save, o kai kuriuos asmenis, kurie ir yra sistema.“

Žodžio laisvė...       2019-11-23 10:59

Spaudimas palikti Lietuva yra todėl,kad kvailiai ir sukčiai nemėgsta už save protingesnių ir sąžiningų.

Tvankstas       2019-11-23 10:59

Kasmet brandžiose demokratijose yra šimtai demokratijos kritikų sunaikinami (klykiant apie Rusijos ar pan. susidorojimus), šimtai uždaromi į psichiatrines ligonines iki gyvos galvos (klykiant apie Rusijos at pan. susidorojimus), paverčiami ten daržovėmis, kad jau niekada nesugrįžtų jokiu būdu į visuomenę.
Teisus Rusteika.

stasys        2019-11-23 10:45

Jules .. netaukškite nieku , vis dar yra organizacijos kuriose įprasta vartoti rusiška kalba , vienok ju skaičius gana smarkiai sumenko .Joks oficialus dokumentas negali galioti jei Jis parašytas ne Lietuviu kalba . Bukime supratingi ..yra tam tikra visuomenės dalis Vilniaus krašte kuriems Lietuviu kalba nėra gimtoji ir vartojama kas diena . Su tokiomis problemomis susiduria ir kitos vakaru Europos šalys ir jos iš to nedaro problemos . Nėra jokiu prielaidu galvoti kad rusu kalba tampu populiari mokytis , greičiau priešingai reikia rūpintis kad mes nevirstume ta tauta kurios vartojamoje kalboje puse žodžiu sudaro naujai suformuoti anglu kalbos pagrindu naujadarai .

Jules       2019-11-23 8:45

Lietuvos inteligentai eilinį kartą veda Lietuvą į katastrofą. Vilniuje vėl prasčiokai priversti darbe kalbėti rusiškai, o ne lietuviškai. Manau, supratote apie ką čia aš parašiau, tiesa? Teturėdami tik du milijonus vienokių ar kitokių lietuvių mes ištirpsime toje jūroje - išnyksime kaip dūmas, anot Maironio, jei niekas šitokio galutinio sprendimo mūsų atžvilgiu nesustabdys. Tai besivartaliojančių įvairiose spalvose ir pseudo ideologijose raudonųjų oligarchų demokratija, stipriųjų demokratija, Europos nugalėtojų demokratija, Pinigų Mašinkos demokratija, o ne paprastų lietuvių, norinčių geriau gyventi ir turėti lygias tarpusavio teises, lygias galimybes ir laisves. Turėti nacionalinį orumą, savigarbą ir pagaliau - garbę. Eiliniams lietuviams vis toliau tęsiamas nepalankių sąlygų čia, Mūsų Lietuvoje, gyventi sudarinėjimas ir spaudžiami ją palikti, gal žinote kodėl?


Rekomenduojame

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Vytautas Radžvilas. Postdemokratija ir postAmerika

Mindaugas Sėjūnas. Mokslai 1991-ųjų sausį: egzaminai riedant tankams

Vytautas Sinica. Nepaprastosios padėties grėsmė

„Nacionalinio susivienijimo“ pareiškimas dėl Laisvės gynėjų dienos

Arūnas Dulkys raportuoja: vertinsime ir įvertinsime, sudarysime sąlygas nemokamai skambinti (skųsti?), reguliariai tikrinsime ir kontroliuosime…

Jūratės Laučiūtės replika Vytautui Landsbergiui: Ar verta nužeminti dvasinę stiprybę ir vienybę prilyginant jas „mūšiui“?

Vidas Rachlevičius apie „kiškių narsuolių kariauną“: „Apima svetimos gėdos jausmas“

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: Šeškinės ozui paskelbtas nuosprendis?

Skaitome Vyriausybės programą (2). Krescencijus Stoškus. „Vienodos starto pozicijos“ – ar tikrai?

Jūratė Laučiūtė. „Kou pats kvep, tou ėr kėta tep“, arba Kuo dabar užsiima N. Putinaitė?

Geroji Naujiena: „Tu mano mylimasis Sūnus, kuriuo aš gėriuosi“ (Mk 1,11)

Lietuvos partizanų istorija

D. Trampas gali paleisti savo paties platformą

Liudvikas Jakimavičius. Ar be Briuselio palaiminimo tuoj nenusipirksime duonos ir druskos?

Francis Lee. Padarykime Ameriką vėl gražią

Česlovas Iškauskas. UNI-tazų problemos Seime. Replika

Andrius Švarplys. Trumpai apie bylą ‘Prager University versus Youtube’, arba Kas apgins žodžio laisvę?

Raimondas Kuodis. „Su tokia slinktim į idiokratiją mąstančiai visuomenei reikia kovoti“

Nida Vasiliauskaitė apie šių laikų antisovietinę propagandą, kurios yra vis daugiau ir daugiau: su kuo kovojama ir kaip?

Audrius Bačiulis. Su žodžio laisve Amerikoje baigta

Andrius Švarplys. Pora klausimų

Algis Krupavičius. Elito demokratijos krizė

Kviečiame žiūrėti jau 4-ąjį „Versmės“ leidyklos vaizdo kanalo įrašą

Raimondas Navickas. Rūkyti tabaką balkonuose draudžiama. O jeigu tai nedidelė gydomųjų kanapių suktinė?

Kas vyksta Amerikos politinėje scenoje? „Neredaguota“ pokalbis su politologu dr. Andriumi Švarpliu

Darius Kuolys. Tado Kosciuškos įspėjimai savo bičiuliui JAV prezidentui Thomui Jeffersonui

Raimondas Navickas. Ar ši miela istorija laikytina įrodymu, jog žmogaus seksualinė orientacija gali pasikeisti?

Justas Stankevičius. Sąžiningas balsavimas internetu – neįmanoma utopija

Kastytis Braziulis. Kaip Lukošenkos režimas ruošėsi įvykdyti keturias politinių oponentų ir žurnalisto žudynes užsienyje

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.