Liustracija ir desovietizacija

Algimantas Rusteika. Pratęsiam Agentų archyvinių asmens bylų registracijos žurnalo temą

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 9 d. 8:50

40     

    

Algimantas Rusteika. Pratęsiam Agentų archyvinių asmens bylų registracijos žurnalo temą

Veidaknygė

Pratęsiam Agentų archyvinių asmens bylų registracijos žurnalo (dėl trumpumo pavadinkime jį Sąrašu) temą, nes atsirado naujos, įdomios informacijos, o komentarų po postu paprastai nelabai kas skaito, todėl daugelis gali ir nepastebėti.

Išsigandęs LGGRTC pateikė paskutiniųjų Sąrašo lapų fotokopijas – jei nebūtume rašę ir apie tai diskutavę, šias fotokopijas būtume matę kaip savo ausis. Ir tai jau rezultatas. Pažiūrėkim, ką matom.

Sąraše registruotos asmeninės tokių agentų archyvinės bylos:
- dalyvavusių stambių antisovietinių ir kitų priešiškų organizacijų veiklos operatyviniame tyrime;
- dalyvavusių likviduojant tautinį pasipriešinimą Ukrainoje, Baltarusijoje, Baltijos šalyse;
- KGB perverbuotieji ir užsieniečiai;
- karo metu vykdžiusieji specialiąsias užduotis priešininko užnugaryje.

Akivaizdu, jog į šias sąrašo kategorijas nepatenka nei D.Banionis, nei S.Sondeckis, nei V.Sladkevičius. Sąrašą sudaro KGB seniai nebeaktualios, neaktyvių ar mirusiųjų agentų pavardės, daugiau turinčios reikšmę istorijai, ką įrodo faktas, jog iš 1699 įrašytų gyvų ir prisipažinusių yra tik 22.

Aiškiai matosi, kad paskutiniai įrašai daryti ne kadrinio KGB atsakingo darbuotojo, pagal pareigas tvarkiusio ir užpildžiusio visą žurnalą – rašiklis ir rašysena skiriasi.

Žurnale bylos suregistruotos ir numeruotos eilės tvarka, pagal datą. O paskutiniuosiuose įrašuose net nesugebėta įrašyti įtraukimo į sarašą datos ir toje grafoje prirašyta absoliučių nesąmonių, nors visi kiti įrašai žurnale daromi griežta eilės tvarka ir kiekvienas sekantis įrašas yra vėlesnis už ankstesnįjį.

Štai, įrašas Nr.1664 A.Labanauskas padarytas 1989-12-08, o sekantis įrašas Nr. 1665 D.Banionis įrašytas „1974 metais“, nenurodant mėnesio ir dienos, sekantis įrašas Nr.1666 S.Sondeckis įrašytas „1982 metais“, nenurodant mėnesio ir dienos. O tolesni įrašai jau vėl įrašyti, laiko mašina sugrįžus iš praeities, chronologiškai: Nr. 1667 1990-02-18 ir t.t.

Apie kardinolą V.Sladkevičių ir kalbėti nėra ko. Tai ne agentas, o žmogus, kurį patį KGB sekė ir persekiojo. Apie jo buvimą agentu LGGRTC žinoma tiek: „agento byloje“ nėra nei vieno lapo, net verbavimo ar sutikimo bedradarbiauti popierėlio ar pažymos apie tai - nieko, bylos sudarymo metai - padėtas brūkšnys, vadinasi tos bylos tiesiog nėra. O po to nurodytas padalinys, atidavęs į archyvą tai, ko nėra ir nebuvo – 4 valdyba.

Kas įdomu – pažiūrėję į paskutinius žurnalo puslapius pastebėsite, kad ties kai kuriais įrašais yra kažkokie, galimai juos dariusiųjų asmenų parašai. Tačiau apie parašus ir šias asmenybes LGGRTC net nekalba.

Sau pasidariau tokias išvadas:

1.Agentų archyvinių asmens bylų registracijos žurnalas yra KGB dezinformacija, specialiai parengta ir palikta tam, kad užmaskuoti tikrą ir aktualią agentūrą ir nukreipti nuo jos tyrimų visuomenės ir saugumo institucijų dėmesį.

2. Jame įrašytos ne tik KGB seniai nebeaktualios, neaktyvių ar mirusiųjų agentų, bet ir KGB persekiotų asmenų ir norimų sukompromituoti žmonių pavardės, ką pripažįsta pats LGGRTC ir kas aiškiai liudija šio dokumento dezinformacinį ir falsifikacinį pobūdį.

3. LGGRTC šešeris metus „tyrinėdama ir skelbdama“ šį KGB pakištą sarašą faktiškai imitavo veiklą, nes jis galėjo būti paskelbtas per daug trumpesnį laiką, o apie klastotes žurnale teisėtvarkos institucijų neinformavo.

4. Sąrašo paskutinieji puslapiai neabejotinai ir gana nemokšiškai suklastoti ne žurnalo autorių, o vėlesnių jo turėtojų ir saugotojų. Dėl šio fakto turi būti pradėtas ikiteisminis tyrimas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Jaunuolis       2018-08-11 11:18

Manyčiau, kad tą sąrašą, kuriame rasite Birutės Burauskaitės pavardę,
drąsiai galite laikyti tikru, bet ne būtinai originaliu.

Dzeikas       2018-01-10 7:50

Juozapui,
Kai Adamkus buvo pirmakart renkamas i prezus, tai buvo mano pirmieji metai JAV, patys sunkiausi, kai supranti kodel zmones soka nuo Brooklyn’o tilto, - nepatingejau nueit i konsulata prabalsuot uz ji. Kai sita…na ji lyg ir kalbejo teisingus dalykus, toks komisaras su odinuke ir mauzeriu atvaziuoja(n)s is Briuselio velniu tautinems derzimordoms israsyti, bet balsuoti uz ja kojos nejo.
Veliau supratau kodel: enkavedista siais laikais pazinsi ne is to kokia poza jis uzima tuo ar kitu klausimu, o is to KAIP jis sprendzia ta ar kita problema, pagal z(h)ingine.Pvz., priesako “niekada neprisipazink” realizavimas, prisiminus jos pateiktus neteisingus autobiografijos faktus ir reakcija i demaskavima, apeliavimas i pirminius zmogaus inkstintus, pagal valstybes diskreditavima uzsienio politokoje, pagal melo pakelima i normos lygmeni.
Savaime aisku jos Sarase nerasite.O tiesa sakant ir nebuvo niekad, nes kompartijos funkcionieriu KGB ten nelaike.Taciau ar valstybei geriau, kai vietoj kokio velniukscio jos soste sedi pats Setono parankinis?
Bet cia jau tautos problema, kad, kai girdi saldziabalse trele apie tai ka NORI girdeti, nebejaucia is kalbetojo sklindancio sieros dvoko.

Pastaruoju metu žiūrint į Landsbergį       2018-01-10 0:49

Atrodo, kad jis iš vidaus yra tiesiog drąskomas abejonių: ar prisipažinti viešai ar neprisipažinti?
Patarimas: būtinai kuo greičiau nuoširdžiai ir atvirai prisipažinti, nes priešingu atveju po mirties viskas išlįs į dienos šviesą, bet jau nebegalės apsiginti, paaiškinti, kas ir kokiomis aplinkybėmis privertė taip pasielgti…

Juozapai, nejuokauk       2018-01-9 23:58

Kartais atrodo, kad Juozapėliai kaip ir Purai yra du? Vienas iš jų truputį protingesnis.
Bet gali būti, kad Juozapėlis užgeria? Skystis blokuoja smegenis ir atpalaiduoja vidinį žvėrelį. O kai jumoro jausmo neduota, vietoje analiz(i)ų matome jo trydų paklodes.

šešiosžąsyssušiašiaisžąsyčiais       2018-01-9 21:48

Šioje situacijoje koks nors tūlas britas pasakytų:
“Jeigu objektas krypuoja kaip žąsis, gagena kaip žąsis ir atrodo kaip žąsis- vansi ko gero tai ir yra žąsis” smile

Tarabilda       2018-01-9 20:15

Visi siūlų kamuoliai, iš kurios kertės bepaimtum, pons Juozapai, vyniojasi į vieną ir tą pačią vietą - į Rot Front kailių fabrika, kurio filialas šalia Universiteto.

Teeeeeip,....       2018-01-9 20:12

Skandalo sąsajos su Sondeckio - jaunesniojo kritika Jakylo ir Siauruko skydinei kažkam labai nepatiko:)
Nu, tooookia proga, ponams dar šiek tiek “ant smagumo”:
Sondeckis-jaunesnysis, baigęs savo kadensiją LTV, išsinuomavo patalpėlę konarskynėje ir vertėsi neidelių laidelių gamyba. Jokių milijoninių biznių , balansavo nuo algos iki algos. Kartais ir visai pasnykų būdavo.
Viežo… Vos tik ex-LTV generalinis viešai ėmė dalintis nuomone apie dabartinę elertė-
pyst viensdu ir išpirdolino nekorektiškąjį iš konarskynės. Formaliai, už tai kad vėlavo sumokėti nuompinigius.
Siautas su Jakylu akis išsprodinę tvirtina, jog Sondeckio išpošolvoninimas lauk, neturi nieko bendro su pilietine buv. LTV vadovo Sondeckio pozicija.
Viyyyysiškas “acitiktyyyynūmas”, be abejo:)

Juozapai,       2018-01-9 19:56

negi ir Jūs iš tos pačios tarnybos, kad taip susirūpinęs?

Juozapas       2018-01-9 19:15

Nedidelis pasažas apie “šalutinį” poveikį.
Vakar netyčia apturėjau “malonumą” paveizėti fragmentėlį vienos tv laidos.
Aš debilavizoriaus nežiūrau, bet iš namų tas daiktas dar neišmestas, tad šeimyna kartai kažką atseit vis pabando toje dėžėje rasti. Vienžo, namiškiams maigant pultelį pamačiau kažkokį cirką vykstant, tad suintriguotas paprašiau palikti keletui minučių.  Akurat- rūtelės cirkas ” Nuoga tiesa, plika rūra”.  Toje studijoje triukšmas kaip velnių malūne. Kaip ir dera, prikviesta daug pinčiukų ir vienas kitas pusiau normalesnis.
Laidoje buvo svarstoma ką daryti su Jakylu- dar laikyti ar vyti tą fruktą von.
Fruktas irgi dalyvavo. Rėkė taip kad pro getklęvtriusikų spalva matėsi.
O rėkė todėl, kad ten pat dalyvavęs buv. LTV generalinis dir. Sondeckis- Sūnus, prieš tv kameras pradėjo pasakoti labai neskanius dalykus apie siaurovizijoje vykstančias aferas.
Va tuomet, Jakylas ir paleido gerklę 120 decibelų:
- Tu, tu….! Tai gi tu ruūūūsams diyyyrbi, darai laidassss puūūūtiyyynui!
Va taip.
O dabar sudėliokime taškus ant “i”.
Sondeckis-jaunesnysis elertė skandalo metu viešai pasisakė apie siaurovizijos ir jakylos šaikos aferas.
Grieži vertinimai buvo publikuojami didžiuosiuose portaluose. Taip pat yra kalbų, jog Sondeckis- jaunesnysis konsultuoja tam tikrus žmones seime apie elertė reikalus, o kampuose šnabždama, jog Sondeckis gali liudyti specialiojoje seimo komisojoje, kuri gali būti sukurta tirti siaurovizijos veiklą.
Sondeckis gali daug papasakoti aie tai kaip buvo prie jo vadovavimo, kaip yra dabar, kaip turi būti ir kaip būti neturėtų. Tokio liudininko viešai dėstomi argumentai ir faktai gerokai pagadintų gliancinį elertė vaizdelį.
Ir tada…  ” acitiktinaj” nukrenta “agentų” sąrašas kuriame, gali būti jog Aktorius ir Kardinolas įrašyti tik dėmesio nukreipimui, kad niekam į akis nekristų tikroji intencija.
“-Dirigento- “kegebe agento” sūnus ! Obels obuolys irgi dyyyrba rūūūsams!”, raudonas Jakylo snukis vakar tiesiog megawatais transliavo šios “žinios” spinduliuotę.
O jeigu ši loginė dėlionė verta versijos, tuomet siūlo galas vyniojasi į Muravjovo rūmus.
Tiesiai prie Didenybės sosto.

 

taip       2018-01-9 18:52

Jei anksčiau, 2012 m. Genocido centras būtų pavadinęs dokumentą ne Agentų sąrašu, o tiksliau kaip Agentų archyvinių asmens bylų registracijos žurnalą, gal dabar emocijų būtų mažiau. Būtų įdomu paklausti, gal dar turėjo vilčių ir iliuzijų dėl SĄRAŠO?
Dabar viskas tvarkoj – pavadinimas pakeistas, toliau skaitykim pirminius šaltinius. Dar įdomesnės ataskaitos pagal rajonus. Žinant savo krašto istorijas,  matosi, kas skundė, kodėl teisė ar vykdė vadinamas profilaktikas.
Bet mums dažnai terūpi rėkti. Sakysite, ne mūsų darbas skaityti, duokite pagal mūsų pažiūras tinkamus rezultatus? O gal jau užaugome ir metas priimti tiesą, tokią, kokia ji buvo - su viskuo?

Marginalas Džeikui       2018-01-9 17:44

Atsiprašau Autoriaus, kad ne į temą.
Aš Pačiam atsakiau į komentarą prie Pauliaus Stonio straipsnio:
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/paulius-stonis.-rinkos-visuomenei-valstybe-nereikalinga

O kur       2018-01-9 17:43

V. Landsbergis?

1668       2018-01-9 16:34

O 1668 agentas matyt “prisipažino”:)

Egidijus       2018-01-9 15:46

Tame paskutiniame lape liko vietos, pažiūrėkit, ir net iš anksto registracijos numeriai sudėti, ir įrašyta perduodamų bylų tomų skaičius, trūksta tik vieno - įrašyti pavardžiukę, viskas iš anksto parengta…

>Ieškančiam trupučio vietos       2018-01-9 15:09

Pasirodo, jau ir ironija, ne tik moralė, “ne šio pasaulio dimensija”...

Ieškančiam trupučio vietos       2018-01-9 15:02

Pasakyk garsiai ir viešai tų nepatekusių į “Albumą” pavardes, o mes pažiūrėsime, kokią tau užtaisys teismų peklą. Ar nesupranti, kad visuomenei siūloma užmiršt visą šitą KGB reikalą.

Gal dar tame lape liko truputis vietos?       2018-01-9 14:35

Norėčiau įrašyti kelias pavardes asmenų, kurių bylos dingo,
bet kuriuos visi žino, kaip buvusius “bendradarbius”.

jo, KGB išteisinta, dar liko...       2018-01-9 14:34

partizanus, patriotus, disidentus nuteisti.
rebiatos teisingumo atstovai pasiruošę - laukia komandos.

Tarabilda to Dar viena versija       2018-01-9 14:23

Tamsta neskaitai komentarų, kas prieš tave buvo pasakyta. Sąrašas uždaromas. Džiaukis, gali eit šampano pirkt. Liustracija su Banioniu, Sondeckiu ir Slatkevičium - skambiu tritaškiu yra BAIGTA. Visi, ko nėra tuose sąrašuose - švarūs kaip krištolas.

>14:03 B.Burauskaitė išeina ATOSTOGAUTI!)       2018-01-9 14:19

kaip tik tuo metu, kai jos vadovaujamas Centras paleidžia galimai (vėliau gal ir turėtume suvokti, kodėl ir kaip)
naujus Prezidento rinkimus turintį nulemti
“skubotai jaunatviško” LGGRTC išviešinimo
užsakovo norimo Kandidato numanomus konkurentus sudrausminantį perspėjantį šūvį.
Nesvarbu, kad šaunama į mirusiuosius, - rikošetu apskaičiuotai pataikoma į gyvuosius.
Lemtingu momentu vadovas išvyksta iš šalies ar pasiima atostogas. - Kažkur tai jau girdėta, matyta?
P. S. Skiepų versija taip pat neatmestina.
P. P. S. Arba gali būti “dublis”: ir tas, ir tas vienu šūviu.
Ir visa tai vyksta žinant, kad buvusių (ir esamų) a k t y v i ų agentų bylos patikimose rankose. NK

Dar viena versija       2018-01-9 14:11

Jie gali sakyti: “Kiek kilo triukšmo dėl mažo paviešinimo. O kas būtų, jei visi KGBistai būtų išviešinti. Reiškiasi teisinga, kad įslaptinome dar 75 metams.”

stot, teismas eina !       2018-01-9 14:03

teisėjas:
dabar teisiam KGBistą, visuomenei reikalaujant, nes jis sugadino gyvenimus 100 žmonių ir pavogė 100 mln.
(tarp kitko: teisiamasis yra mano dėdė, prokuroro uošvis ir advokato tėvas)
prokuroras reikalauja bausmės: 100 eurų pabaudos.
advokatas siūlo išteisinti ir už moralinę žalą jam sumokėti 100 eurų.
Mano sprendimas: valstybė turi sumokėti 1000 eurų. Taškas. Sprendimas neskundžiamas.

to To Invertarnyj       2018-01-9 13:54

Po 100 metų, kai bus nepriklausomi teisėjai - tada ir bus sudėti visi taškai ant i, o dabar, kai teisėjai iš anų laikų arba jų anūkai ir dar nedesovietizuoti - nėr prasmės su jais prasidėti ar diskutuoti. Kol Jėgos teisė aukščiau visko - tiesos ir teisingumo Lietuvoje nebus, išskyrus suplanuotą ir gerai organizuotą nunykimą, teritorijos atlaisvinimą ir lietuvių visuomenės pakeitimą kitais žmonėmis.

O pats, Džeikai,       2018-01-9 13:49

kartais ne falsifikatas, a?

To Invertarnyj žurnal 35       2018-01-9 13:48

Visiškai akivaizdu, kad tikrai egzistuoja ir kiti inventoriniai žurnalai. Apie tai pačioje skandalo pradžioje prasitarė net ir didysis ir vienintelis KGB dokumentų tyrėjas Anušauskas, sakydamas, kas sąrašas yra rašytas spausdinimo mašinėle, o Banionio ir Sondeckio pavardės įrašytos ranka. Akivaizdu, turėta mintyse kitas, dar nepaskelbtas sąrašas.
Liaudyje sakoma- nemeluok, ir tau niekada nereikės prisiminti, ką kam nors sakei. Akivaizdu, kad KGB dokumentų “tyrėjai” ir “saugotojai” tiek prisimelavo, kad dabar tie melai lenda lyg ylos iš maišo jį pajudinus. Kad ir kiek beglaistytų, jau retas tikės ne tik tos tarnybos, bet ir visos valstybės teisingumu.
Net jei dabar būtų paskelbti visi Lietuvos turimi su KGB susiję dokumentai, tikro vaizdo jau neturėsime. Daugybė suinteresuotų rankų savaip lietė tuos dokumentus ir tai iškreipia istoriją. Kalti tie, kurie tik gavę archyvo raktą nesukūrė tinkamos tų dokumentų apsaugos. Iš žioplumo? Baikit, tikrai nemanau. O jei taip- jų laukia teismas. Be abejo, ne prie šios valdžios.

Pone Tarabilda,       2018-01-9 13:48

nekvailink runkeliukų, gerai? Vertingą pradėsime rasti tik po 100 metų, nežinai?

to Nematau sąraše       2018-01-9 13:45

Žmogau, nemanyk, kad KGB buvo kvaila ir galėjo duoti jaunam žmogui tokį slapyvardį. Kokį runkelį pats čia nori sumedžioti ar kvailą studenčioką iš VU, jei pats esi docentas? Nebent pats esi Centro Komiteto organo “Šluotos” vyr.redaktorius ir savininkas, ir turi gerą šluotą? Už tokio nevykusio ir KGB žeminančio slapyvardžio davimą tas kagėbistas būtų į pečių greit pašautas, nežinai? Už KGB kompromitaciją laukdavo krosnis. Skaityk supaprastintą ir lengvesnę, bet kur kas svarbesnę, laikinai Rusijai prarastos teritorijos atveju, KGB rezervisto instrukciją, gerai? Ji intike paskelbta, gali susirasti.

Tarabilda       2018-01-9 13:44

Sąrašas uždaromas. Nebuvo daugiau kagebistų. Ales. Jei netikit, įsiskaitykit, ką kalba viršininkas: “Dienraščiui „Lietuvos žinios“ A. Urmonas teigė, kad galutinį tašką šiame procese pradėti turėtų tas, kas ir pradėjo – Seimas. „Praėjo visi protingi terminai, daugiau nieko vertinga nerasime“, – sakė komisijos, vertinančios duomenis apie slaptą asmenų bendradarbiavimą su Sovietų Sąjungos specialiosiomis tarnybomis, vadovas A. Urmonas.”

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/liustracijos-komisijos-vadovas-kgb-buvo-svarbu-kad-kuo-daugiau-zmoniu-butu-sutepta.d?id=76850233#cxrecs_s

Nematau sąraše       2018-01-9 13:29

“Dėdulės” Landsbergo. Matyt spėjo išplėšti tą lapą.

Ko gero       2018-01-9 13:18

bus kišamas koks nors kandidatas į prezindentus iš šių ar kitų sąrašų, todėl reikia pasiskiepyti. Girdi, jis netikras agentas, nes ir Sladkevičius ten yra.

Kodėl LGGRTC "pareiškė" tik PO (norėto?) skandalo?       2018-01-9 13:13

Iš LGGRTC “Pareiškimo”:
“Paviešintasis sąrašas, kaip ir daugelis KGB dokumentų, turi būti vertinamas kritiškai. Visas agentų registracijos žurnalas parašytas ranka. Keli pabaigoje įrašyti asmenys įrašyti kiek kitu rašikliu, kita rašysena. Neišlaikyta chronologinio eiliškumo (...) Nežinoma, kokiu principu ir kokiu tikslu sudarytas šis žurnalas. Atidžiau ištyrus papildomus archyvinius ir įvairius kitus šaltinius apie sąraše esamus asmenis nustatyta, kad dalis užverbuotų asmenų nedirbo kaip agentai (...) Neatmestina tikimybė, kad kai kurie asmenys buvo įtraukti į sąrašą operatyviniais ar kompromitavimo tikslais.”

B.Burauskaitė       2018-01-9 13:03

prieš porą dienų sąrašo paskelbimą įvertino kaip tautos “a p s i v a l y m ą”, bet jau vakar „Lietuvos rytui“ teigė,
kad tokios triukšmingos sąrašo skelbimo pabaigtuvės buvo klaida (kas patikės?): „Tiesiog taip išėjo.
Teisingiau, neišėjo taip, kaip buvau sumaniusi. Mat aš atostogavau, o mūsų jaunimas paskubėjo viską išleisti.
O tai turėjo būti išleista su oficialiu pareiškimu.“
Kodėl centras paskelbė šį sąrašą? - B. Burauskaitė: “PRISPAUDĖ POLITIKAI.” - TUOMET KAS KONKREČIAI?

Dzeikas       2018-01-9 12:41

Straipsnyje yra viena ideja nuo kurios reikia pradeti, kurios igyvendinimas gali buti ta grandis uz kurios galima istraukti visas problemas kaip grandine - istirti kas falsifikavo Sarasa. Nebuvo registruojamas priejimas ir Saraso naudojimas? Tada turi but nubaustas tas, kas saugojo Sarasa. Istatymas netinkamas buvo? Tada baustini istatymo , tiksliau positatyminio akto ir atatinkamu instrukciju autoriai.Ne kazkokia pinigine baudele, o kaip uz valstybini nusikaltima.
Negali buti taip, kad nusikaltimas yra, o kaltu nera.
Beje, teko but komandiruoteje Lietuvoje.Aciu Dievui po kitos valstybes jurisdikcija (mane vertejauti ir vietines realijas pazistanti kaip komandiravo). Atvezem milijonines vertes krovini.Kitose valstybese, net tokioj Serbijoje viskas pagal aprasa buvo patikrinta ir kol neisitikinta kad gaminys veikia - tol paraso negaudavome. Atvezem Kaunan.Dave mums 2 paru limita reikalui sutvarkyt. Gerieji lietuviai (valdiska istaiga, sinekura) pasirase per 5 minutes, neziuredami. Vokietis kolega niekaip patiket negalejo, kad cia ne kazkokia apgaule, kaip cia taip te - ir pasirase.
Tai jeigu tokia tvarka su KGB archyvo saugotojais tai nenustebsiu, jeigu Jezus Kristus agenturos sarase atsiras.O gal visa sita kose uzkaista specialiai diskredituojant KGB dokumentacija.Islis koks lietuviskos politikos grandas realiai dirbes okupantu represinems strukturoms, taciau ar tais irasais bus galima pasitiketi, kai “saugotojai” paredagavo, arba bus akivaizdu,kad tik tinginys nekiso nagu prie agenturiniu bylu?

Tarabilda       2018-01-9 12:23

Tikrai. 35-ame KGB žurnale kažkaip neaptinku nei rimtų teisininkų, nei šlovingų LRT žurnalistų, nei “Tėviškės” ir “Gimtojo krašto” stukačių, o sako kad neprisipažinusių sąrašas baigtas. 
Keistas reikalas.

Babouchka       2018-01-9 10:48

Toliau tęsiame KGB agentų gynybą. Prašome ir poną Raigerdą prisidėti prie švento reikalo - nekaltuosius gi reik nuolat ginti.

tai kad nereikia dokumentų       2018-01-9 10:45

žmonės pagal elgesį pažindavo kgbistus - ypač provokatorius.
o geriausiai pažįsta šunys:
A.Svarinskas pasakojo, kad ūkininkai pagal šuns lojimą suprasdavo, kas naktį kaime lankosi: stribai ar partizanai.
Kai monsinjorui papasakojau, kad mano kalytė per kilometrą užuosdavo kgbistą ir pradėdavo loti (nors šiaip labai taikus šunelis buvo), A.Svarinskas paaiškino: jaučia kruvinas rankas.

Invertarnyj žurnal 35       2018-01-9 10:42

O kas 34 numeryje arba 36 numeryje, jei buvo.

Argo       2018-01-9 10:39

Na dabar tuos1600 pagal savo mąstysenos lygį galime kritiškai vertinti. O tie 1700 kažkokiame kambarėlyje pasibarstė galvas pelenais ir tapo jie , vaikai ir anūkai balti it sniegas. Reik manyt tie agentų sąrašėliai yra FSB rankose.Kas įvertino jų nuopelnus, ar viską nusprendė nusprendė vetinė ;patriotų; troika?O tokia informacija FSB gali prekiauti, parduoti kokiai ;ofšorkei;derybų laikotarpiui, ekonominės pasekmės matosi.Kiek tas jų ;baltumas;  moraline, ekonomine prasme mums kainuoja? Sąmoningi piliečiai turėtų pasinaudoti konstitucijos 68str. 2d dėl šių ;prisipažinusiųjų; sąrašų išslaptinimo.Tada gal kažkiek įvyktų apsivalimas

tur būt čia atsakymas kodėl       2018-01-9 9:52

Iš istorijos: 2009 m.pasakoja J. Jurgelis. „Dėl Liustracijos įstatymo patobulinimo“
„Su oficialiąja dokumentų revizija vyko ir neoficialioji. KGB pareigūnai, nujausdami sistemos krachą, ėmė dokumentus savintis. Taip dingo lapai iš bylų ir pačios bylos. Buvo ir taip, kad byla iš pradžių „apšvarinama“, iš jos išplėšomi, išimami ir pasisavinami lapai, o po to kaip ypatingos vertės dokumentas sunaikinama. Iš čia kilo dviprasmybės – bylos nėra, o jos lapai yra.
Tokio dokumentų parceliavimo tikslai galėjo būti įvairūs. Vieni pareigūnai, matyt, galvojo pereiti dirbti į Lietuvos specialiąsias tarnybas ir norėjo šį bei tą pasilikti. Kai kas vieną kitą ypatingesnį popierių (įvairiais sumetimais) norėjo parodyti aukštiems nepriklausomos Lietuvos žmonėms. Treti svarbesnius dalykus norėjo pasilaikyti sau, ateičiai.
Po pučo pralaimėjimo KGB pastatus ir visa, kas juose buvo, perėmė Lietuvos institucijos. Bet dokumentų odisėjos nesibaigė. Iš pradžių dokumentų apskaitos nebuvo – daug kas buvo sujaukta, išmėtyta, išbarstyta. Iš rajoninių KGB padalinių greitomis surinkti ir į Vilnių suvežti dokumentų likučiai (vienur buvo palikta jų daug, kitur mažai) gulėjo maišuose. Netrukus atsirado asmenų, suinteresuotų parevizuoti dokumentus ir šį bei tą pasisavinti, išsinešti krepšyje, už megztuko ar panašiai.
Pasitaikė ir stambių vagysčių. Dokumentai buvo išvežami automobiliais maišais naktimis. Buvo išgabenta dešimtys maišų. Dalis jų (nelegaliai) buvo nugabenta tiesiai į kai kurias specialiąsias tarnybas. Paskui tie popieriai kažkaip išnyko. Šen maišelis, ten maišelis, ir nieko neliko. Teisėsauga buvo pradėjusi tyrimą – kas ir kur išvežė iš KGB maišus. Bet nieko nerado. Nelabai ieškojo.
Dokumentai pačiose KGB patalpose buvo kopijuojami. Kopijos išnešamos. Daug kas geidė savo rankose turėti KGB informaciją. Politiniame rungtyniavime didelę vertę įgijo kompromituojanti KGB informacija – kompromatai . Vienam rūpėjo jį kompromituojančių dokumentų atsikratyti, kitam norėjosi apie ką nors tokį kompromatą įsigyti”.

durneliams skirtas, durneliai skaito       2018-01-9 9:03

nėra tame žurnale daug garsių pavardžių, kaip antai: č.juršėnas, v.tomkus, g.vainauskas, a.bosas bei daug daug kitų garsių kgbistų.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.