Partijos

Algimantas Rusteika. Politinės savižudybės klasika

Tiesos.lt redakcija   2016 m. gegužės 23 d. 14:21

19     

    

Algimantas Rusteika. Politinės savižudybės klasika

Senais senais, labai blogais ir linksmais laikais, dar iki tautos išėjimo iš faraonų šalies, vogdavo ne taip. Net namų valdybos viršininkas, imdamas 10 rublių ir butelį degtinės už klozeto pakeitimą be eilės, pats asmeniškai to nedarydavo. Paimdavo koks meistras ar santechnikas ir nunešdavo, kam reikia.

Ką bekalbėti apie partinius veikėjus. Ten kyšius imdavo visiškai juodi ir mažiukai. Ir bet kokio demaskavimo atveju tas, kuriam kyšis ir būdavo imamas, trenkdavo kumščiu į stalą ir griežtai nubausdavo už kyšio ėmimą tą, kuris jam kyšį imdamas įkliuvo.

Dabar, šviesių demokratijos teisių siautėjimo laikais, partijos lyderis ima lagaminą grynųjų pats. Į savo šventas, garbingas rankas. Ir laiko namuose, vos ne po lova, kaip Koreika iš „Aukso veršio“. O atvykę pareigūnai be didelio vargo suranda.

Ką apie tai pasakytų patyręs vatnikas? Matyt, nepasitiki savais, šmikis. O tai ims ir dalį nugvelbs, žalčiai. Ar išpliurps per kurmius priešams, niekšai. Ir dar sako, kad patobulino valstybę, dundukai. Nieko jie ten nepatobulino, durneliai. Mūsų laikais geriau buvo.

Ką matė tomis dienomis eilinis Lietuvos Respublikos rinkėjas? Jis matė, kad atėjo A.Guoga ir pasakė – reikia patikrinti melo detektoriumi visus vadus, ar neėmė kyšių. Ir matė, kad tokį pasiūlymą pateikęs vadas pats per kelias dienas lekia ir iš vadų, ir iš partijos. Atspėkit iš trijų kartų, ką pagalvojo eilinis rinkėjas?

Valdiška žiniasklaida tomis dienomis buvo tapusi liberalų mundurų skalbykla. Apie Šventąjį Eligijų beveik nekalbėta. Na, vienu dviem sakiniais. O po to ilgai ilgai apie tai, kaip partija valosi. Ir kaip viskas aplinkui pražys ir bus nuostabu.

Atskrenda pavairuoti A.Guoga, pripliurpia ko nereikia ir kam niekas nepritars, po kelių dienų išeina iš pirmininkų ir išstoja iš partijos sakydamas, kad balsuos už kitą partiją. Jei lieptų priešams parašyti scenarijų, kaip elgtis, kad būtų sužlugdyta partija tokioje situacijoje, jie geresnio nesugebėtų sugalvoti. Toks yra dabar jau buvęs partijos antrasis žmogus.

O trečias ir kiti? Ogi visiški nuliai. Paslaugiai už dyką duotu geriausiu valdiško eterio laiku valandų valandas čiulba apie suvažiavimą, postus, auditus, kaip patys ar jų pačių pasamdyti griežtai patikrins save ir kitus savo chebros reikalus. Niekam tai neįdomu, ponai, negi nesuprantat? Žmonėms dzin ką jūs ten savo viduj darysit.

Ar yra Lietuvoj nors vienas asilas, tegu ir psichiatrinėje ligoninėje sunkių ligonių palatoje diržais pririštas prie lovos, kuris patikėtų R.Šimašiaus pasaka apie tai, kad D.Mockui rūpi paminklo J.Basanavičiui pastatymo vieta? Ir kad dėl to ir dėl Žaliojo tilto skulptūrų jie buvo susitikę asmeniškai ir kalbėjosi prieš skandalą dėl kyšio?

D.Mockui? Paminklo J.Basanavičiui?? Vieta??? Kai atsigausit iš juoko priepuolio,  pažiūrėkit E.Jakilaičio laidos įrašą. Nereikia būti kūno kalbos specialistu. Šypsena, tonas, rankų ir akių judesiai. Meluoja.

Jei dėl vidaus, tai žmones domina tik tai, ar ten jūs visi ėmėt, ar tik Šventasis Eligijus? Jūs juk nė vienu žodžiu nepasmerkėt, neatsiribojot, net neatsiprašėt ir neatgailaujat, tai ką po to apskritai apie jus galvoti? Elgiatės, tarsi nieko neatsitiko, na, lyg pirmininkas būtų žuvęs avarijoje. Ir visos kalbos apie tai, kas bus kitas fiureris ir kaip partijai išsisukti per rinkimus.

O rimtai žmones domina tik tai, kas bus su jais. Pasakykit tiesiai – taip, buvo niekšas, nulenkit galvas. Žmonėms ne bažnyčių reikia. Atgailos reikia, nes niekas netiki, kad to nežinojot. Ir jūs patys juk netikit, nes žinojot. Ar bent nujautėt tai tikrai kiekvienas. Ir Dievas, ir žmonės atleidžia tiems, kurie gailisi. Bent pabandykit.

Ir kalbėkit žmonėms apie juos. Ką padarysit, kad jiems būtų lengviau, geriau, laisviau. Išnaudokit tai kaip progą rinkiminei kampanijai. Sakykit, ką gero nuveikėt ir nuveiksit, ko kiti nesiūlo, kuo esat geresni. Nejaugi galit pasiūlyti tik D.Kuodytės siūlymus dėl vienalytės partnerystės?

Nes viskas, ką dabar darote, yra veiksmai, kurių jokiu būdu nereikia daryti. Jei dar nėra, tai tikrai bus įtraukta į politologijos įvado pirmakursiams vadovėlius.

Elgiatės kaip demaskuota gangsterių gauja, kuriai svarbu tik tai, kas bus naujas vadeiva, kaip išsisukti nuo atsakomybės ir neprarasti valdomos teritorijos. Tai politinės savižudybės klasika.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Apie TS-LKD Onytę Kyšininkytę. Siūlau pasiskaityt       2016-06-8 20:05

Siūlau pasiskaityti straipsnį:
GOOGLE įveskite „skandalingas susitarimas Kaune“ ir 15 min nuoroda. Čia Jūs negalėsite atsistebėti visu Kauno švietimiečių bagdoninių pastatytų švietimo įstaigų direktorių „spindesiu ir skurdu“... Tai kas ten aprašyta, puikiai tinka ir Kauno Žaliakalnio lopšeliui – darželiui! Darželis randasi strategiškai geroje vietoje, nemažas, todėl galima tik įtarti, kokias sumeles naujiesiems matijošaitininkams reguliariai, ir ne visai, pristato ypatingą vietą šioje srutų duobėje užimanti sertifikuota kyšininkė (t. y. traukta baudžiamojon atsakomybėn už 100% įrodytą kyšininkavimą) TS-LKD narė, Kauno Žaliakalnio lopšelio - darželio “direktorė” Ona-Danutė GRICIENĖ ir jos “pavaduotoja” visiems purviniems reikalams Alma Žilinskienė (visiška analogija su tuo kas paliesta straipsnyje)! Ona dar vadinama “nepaskandinamąja” arba „neskęstančiąja“. “Pradardėjusi” per spaudas, internetus visais įmanomais būdais, turinti problemų su alkoholiu (aš dirbau šiame darželyje 23 metus, todėl rašau ką gerai žinau) senolė ir toliau sau netrukdomai karaliauja, „plūduriuoja“ Kaune! Nes per kyšiukus savivaldybėje ir bet kurioje Kauno įstaigoje yra labai gerbiama ir geidžiama. Naujasis Kauno Matijošaitis (čia kaip tame sovietiniame filmuky : “...maištininkas žuvo - šlovė drakonui!”) niekaip jos, ir visos krūvos panašių “veikėjų” “negali” nuimti! Šitas “direktores” skiria ir nuima tik meras! (Beje, dabar yra vaizduojamas kai kurių direktorių nuėmimas, bet tai tik susidorojimas su menkai nešančiomis). Juk kaip miela pamaloninti save ir visą matijošaitininkų chebrytę netikėtom sumelėm! Jei nežinot, pranešu - Kaune į direktorės vietą eidamos panelės ir moterys ima paskolą! Nes, kai mane, net nepaaiškinę už ką, metė iš darbo, pas kitą drakoną direktorės vieta kainavo 45.000 litų! Be to, naujai paskirtai direktorei iš karto nurodoma suma, kurią ji privalės periodiškai pristatyti “kur reikia”!!!???? Na, o toliau Jūs net neįsivaizduojate, koks jovalas užverda!.. Juk visa tai reikia „išlupti“ iš vaikų burnyčių, tėvų!!! Iš savo pavaldinių! Pražysta visas korupcinis gaivalas, su visomis apverktinomis pasekmėmis!....Teisėtvarkos institucijos Kaune paralyžiuotos. Niekur nepasiskųsi! Centrinė valdžia nesikiša, nes dabar intensyviai mokosi iš Kauno korupcijos meno… Žmogeliai susigūžę, svajoja apie emigraciją...     
TIESA - ONA DANUTĖ GRICIENĖ yra TS-LKD narė!!! Korupcijos pažiba!! Būk TS-LKD ir vogsi, grobsi kiek norėsi! Apsidairyk, tokių Tavo aplinkoje pilna!

D.M.       2016-05-26 11:05

Pagarba straipsnio autoriui p.A.Rusteikai-drūtai, aštriai, aiškiai sudėliota visa situacija.Tikrai, kiekvienas mąstantis pilietis žino, kad liberalizmo esmė - kuo mažiau valstybės pačioje valstybėje, t.y. darau ką noriu ir kaip noriu, nes man tai naudinga- “esu laisvas žmogus” visose srityse (asmeniniame gyvenime, versle, politikoje ir pan.)ir “mano laisvume” jokia kontrolė (ir įstatyminė) nereikalinga.Liberalai buvo ir yra nuolatiniai verslo advokatai (pradedant R.Šimašiaus puoselėjamu LLRI nesąmonių įgyvendinimu).

Letas Palmaitis: PS       2016-05-25 3:32

Sakydamas, kad nematau politinės savižudybės, turiu galvoje ne Buratiną (kuris man neįdomus ir pagados nedaro), bet pačią nemirtingą partiją, t.y. rinkiminio žaidimo komandą, kuriai jokia „politinė savižudybė“ tikrai negresia, kad ir kiek ją judintų buratinai bei jos pačios atsakomosios „genialios“ reakcijos: neišjudins!

O taip,       2016-05-24 19:36

būtent- ant kvailių cirkas laikosi!
šia prasme Lietuva turi be galo tvirtą pamatą.
kvailių turime rekordinį perteklių.
tiesiog nors eksportuok.
gal kur nors mulkius superka, gal kur nors yra durnomatai- priduotume antriniui perdirbinimui.
kaip makulatūrą ar laužą.
o jeigu pritruksim, ( idiotų)?
aij, bomžynai bambalynai prigimdys sočiai.
kvailiai gerai veisiasi.

Letas Palmaitis       2016-05-24 14:31

Atkreipkime dėmesį į pirmąjį (Irenos) komentarą. Irenos gali suabejoti bet kuo, tik ne demokratija su “balsavimais”! Mat tai yra toks pat gamtos reiškinys, kaip lietus ar sniegas.
Todėl ir jokios “politinės savižudybės” nematau, nes cirkas ant kvailių laikosi. Tokiame durnyne ne tik aukštos sąvokos (“politinė savižudybė”) beprasmės, bet galima net ir vidury miesto vietoj reklamos iškabinti antireklamą (žr. iliustraciją viršuje) - nuo to niekas nesikeis: šiandien vienas prie lovio, ryt kitas, bet vis tie patys “profesionalai”, o demokratija gyva ir laimi!
PS Darkart: demokratų rinkiminės kovos yra panašios į be galo “išmintingą” “ginčą”, kad ““Iliadą” ir “Odisėją” parašė visai ne Homeras, bet kažkoks kitas graikas!”

Kantrybės ir       2016-05-24 12:30

“Ar yra Lietuvoj nors vienas asilas, tegu ir psichiatrinėje ligoninėje sunkių ligonių palatoje diržais pririštas prie lovos, kuris patikėtų R. Šimašiaus pasaka” pamatysim po rinkimų.

Autorius        2016-05-24 10:34

pasakė: “žmonės atleidžia tiems, kurie gailisi”. Yra kitaip. Žmonės atleidžia tiems, kas PRISIPAŽĮSTA ir gailisi. Pavyzdys: TV laidoje partijos vadas atsistoja ir iš lapo (ar lapų) lėtai vieną po kitos vardina visas savo padarytas nuodėmes. Po to atsistoja tos pačios partijos vadas Nr 2, Nr 3 ir visi kiti iš rinkimams jau sudaryto Sąrašo.
Po “Tiesos.lt” svetainės perėmimo visi straipsniai dabar baigiasi raginimu kliautis katalikų Bažnyčios patirtimi. Jeigu aptariamos partijos vadai yra katalikai tai slaptą išpažintį jie reguliariai atlieka ir atleidimą už padarytas nuodėmes yra gavę iš paties Dievo tarpininko (aukštesnio už bet kurį prokurorą ar teisėją). O jei taip, tai jokios problemos nėra ir nebuvo. Viskas yra tvarkoje mūsų valstybėje. Palinkėkite vienas kitam ramybės ir skirstykitės.

Dzeikas       2016-05-24 8:33

Ziurint istoriskai lietuviai jau 800m mina ant to paties greblio.
Pirmasis uzminimas buvo kai Mindaugas isprievartavo Daumanto zmona atvykusia i Mindaugo zmonos laidotuves.Nuzude politiskai ne tik save,bet ir valstybe panardino nesalysiu i ka.
Dabar partijos.Visu nagai i save lenkti.Net ir senose demokratijose politikai saves nepamirsta - na neskursta jie.Taciau imti ir nieko neduoti sociumui kuris tave islaiko…Net Rusijos despotai vagio Miloslavskio lupomis (“Ivanas Vasiljevicius keicia profesija”) sako “sitaip jokiu valdziu nepakaks”.
Piktdziugaut labai nereiketu.Zlugus valstybei musu sudponiai ponais nebebus, bet nebadaus.O stai eiliniam zmogui visumoje bus vargo vakariene is kirvio koses.

Jules       2016-05-24 7:24

Dezi dėžutės, vieningai tiek privačios kapitalbolševikų(internaciukų), tiek valstybinė televizija nori vėl nuleisti ant vargšų, nelaimėlių, runkeliukų galvų politikoje galutinai susikompromitavusią(muštą kortą) Liberalų partiją - neišdegs, draugai markūzininkai, oi, neidegs. Nesvarbu, kad rengiatės klastoti rinkimų rezultatus paštu kaip Austrijoje, ypač, kai rinkėjų balsus skaičiuoja seni ir jauni stalinistai.

Dzeikas       2016-05-23 23:00

Man idomus Guogos vaidmuo tame absurdo teatre: Zmogus ne biednas, bet ne Frankas Krukas, pinigus reiskia Lietuvoj kale.Tada turi zinoti is kur kojos dygsta ir lietuviskos politikos “poniatkes”.Ir staiga pratruko kaip Maryte Melnikaite kartuvese, nors karti jo niekas nesiruose, bet teko - i vaidmeni pernelyg isijaute.
Tai kas jis? Turtingas Buratinas patikejes katinui Bazilijui pinigus? Megeju teatro aktorius suvaidines Don Kichota? Ar politikos savizudis-entuziastas?

feodalizmas       2016-05-23 18:27

feodalai savo baudžiauninkams duodavo virvę pasikarti.
komunistai liepia per daug išsišokusiems “politiškai nusižudyti”

Puteikiniui propagandonui 15:38       2016-05-23 18:25

Tai jau pricopypastinai, prišikiojai kur tik galėjai, tik “pas nykštukus” nebuvai.
Geriau jau nejuokintum su savo “demokratijos tėvo, minties galiūno” reklama.
Atrodo vulgariai ir smirda natūraliai.
Beje, “CP” kas tai? Copy- paste turėjai omeny, ar tiesiog arfografinė klaidelė vietoj ČP?

Pikasas to "tas pikasas"       2016-05-23 18:08

Neišsiduokite, kas esate. Nebūtina…

Kad ėmė tai faktas       2016-05-23 17:23

Ir ne tik Masiulis ir ėmė ne sau, o partijai. Būtų durnių durnius, kad viską paimtų į savo rankas. Manau,kad visiems buvo aišku po kiek ir kam. Jie laižėsi ir laukė kada bus atseikėta tų jevrikų kiekvienam po zaslugam.

tas pikasas       2016-05-23 17:10

yra liberių ir konservų pakalikas

Pikasas       2016-05-23 16:11

Rašinys aštrus. Pipirų ir druskos priberta sočiai. Na, ir žodelių, kokių straipsnyje viešumon galir reikėtų vengti. Sąmokslo teorijos versija surašyta įdomi. Ar ji tikrai tiksli - verta toliau aiškintis. Kas žinojo, kiek žinojo, kokia buvo veikų periodika?  ir t.t. Spėlionių prie bylos neprisegsi. O kad tą karštą bulvę vieni kitiems mėto konkrečiai įkliuvę ir dar neįkliuvę - tipiškas atvejis. Visi tokiais atvejais stengiasi įrodyti, kad jų gryčia kaimo pakraštyje, o joje tuo metu buvo tik kojinė mezgama. Arba tinklas neriamas mailiui arba rinkėjams gaudyti… Pasitikėjimas susvyravo ir tai nuplauti sudėtinga. Netikiu, kad LS gretose vien tik prisidirbėliai. Tikrai taip nėra. Ar padorūs į savo rankas vairą perims? - klausimas vertas daugiau, negu aptariama pakiša…

hmmm       2016-05-23 15:53

Eligai gal but geriausiai nueit ispazinties pas klebona, o jau paskiau pas tuos uzslaptintus prokurorus…
Tik va beda, dilema zmgui - gali paskiau netycia nendre praryti ar nuo dviracio stcia galva i balute…

Padarykim Maidaną ,,lovio" partijoms..       2016-05-23 15:38

Rudenį balsuokime prieš ,,šimtatūkstantinę”-LS - ir kitas ,,lovio” partijas , Seimą ir pseudosavivaldą pavertusias lovius saviems, o piliečius - oligarchų įkaitais ir nomenklatūros baudžiaunininkais… Tik už ryžtingas reformas daugumos naudai pasisakančias mažutes partijas- CP ( Puteikis), LS (Kuolys)ir pan…Jei neremsime per rinkimus tų mažiukų, kurie sieks naikinti partinius sąrašus, įvesti kadencijų ribojimą Seime ir savivaldoje, įvesti renkamus teisėjus ir šerifus,tai krachas…..Korumpuota nomenklatūra ir mūsų kvailumas bei amoralumas pribaigs valstybę.

 

Irena       2016-05-23 15:04

Laba teisingas straipsnis,  bet gaila, ar mums <buduliams< suprast.Mes balsuosim kaip visada.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.