Demokratija ir valdymas, Referendumai, Europa

Algimantas Rusteika. Permainų vėjo nuojauta

Tiesos.lt redakcija   2016 m. birželio 24 d. 12:02

16     

    

Algimantas Rusteika. Permainų vėjo nuojauta

Išdidi, didelė valstybė ir jos žmonės palieka bendriją, kuri jiems objektyviai buvo ir yra naudinga. Tai galėjo atsitikti anksčiau ar vėliau, bet neįvykti negalėjo. O pavyko dabar.

Panašiai kaip per perestroikę, kai sistemoje susikaupia įtampa ir tampa aišku, kad perspektyvoje, nieko nedarant, ji žlugs. Kiekvienas ima galvoti apie save. Ir elitas sumąsto kelis sau naudingus pokyčius. Ir įsivaizduoja, kad viskas vyks tik tiek ir tik taip, kaip sugalvotojams naudinga ir norisi. O atidarius realybės katilo vožtuvus slėgis nuneša velniop ir vožtuvus, ir jų atsukėjus.

Pagąsdinti Europą referendumu, išsiderėti sau išskirtines sąlygas joje likti, pelnyti nepatenkintų rinkėjų balsus ir politiškai pasipelnyti – toks buvo sumanymas. Džinas išlindo iš butelio su visa savo komanda ir procesas prasidėjo. Ką D.Cameronas atiduotų už tai, kad daug ko nebūtų padaręs ir pasakęs, šiandien žino tik jis.

Dar prieš metus atrodė, kad viskas einasi kaip per sviestą, pabalsavimas, jei ir vyks, tai bus toks, kaip reikia. Kodėl pavyko dabar? Padėkoti už esminį įvykių ir rinkėjų nuomonių posūkį yra kam – šventajai motinai Angelei, nors esmė ir ne jos persona.

Jei vienos Berlyno moteriškės leptelėta frazė gali sukelti procesus, pradedančius didžiausios pasaulyje valstybių sajungos griūtį, tai ta sąjunga tėra verta frazės. Tikrovė išaiškėja ne per šventes ir ponų balius. Nesugebanti veikti ir apsiginti nuo pavojų sistema yra pasmerkta. Visa kita konkretika – tik simptomai ir pasekmės.

Matyt, britai išeina. Kas lieka? Vokiečių ir prancūzų sąjunga, turtingų ir pinigingų bendrija su politiniais satelitais, imituojanti lygiateisiškumą ir vienybę. Sąjunga, kaip ir šeima, stipri tada, kai kiekvienas suinteresuotas jos išlikimu ir laisvu noru gali paaukoti dėl jos dalį savo laisvių. Pinigais perkama įtaka ir atsidavimas stipresniajam dėl naudos nėra nei laisvė, nei šeima, nei sąjunga.

Briuselio bajorijos laukia sunkus, bet jiems jau įprastas uždavinukas – ką daryti, kad nieko nereikėtų daryti ir viskas savaime pasidarytų? Nes norint ką nors pakeisti, reikia iš esmės keisti situaciją, kuri naudinga tiems, kurie gali ką nors pakeisti. Ligonis žino, kad sunkiai serga, bet bijo eiti pas gydytoją, nes gali skaudėti. Vis sako, kad rytoj tai tikrai. Ir nusiperka dar skanių papildų.

Britų piliulė karti, bet gali būti ir naudinga. Arba ES sunkiai, bet vis dėlto reformuosis ir išliks. Arba elitai vaidins, kad nieko baisaus neatsitiko, ir temps gumą, iki ES iširs. Arba imituos reformas, imsis dalinių, neesminių pasitvarkymų ir vis tiek subyrės. Tokie pasirinkimai. Bet tai, kad tokia, kokia yra, ES nebegali būti ir reikia kažką daryti, aišku kiekvienai turgaus bobutei ir kiekvienam Briuselio biurokratui.

Mūsų baudžiauninkų elitas toje neišvengiamoje diskusijoje dėl reformų ir ateities nedalyvaus. Jiems juk tai nesvarbu. Ką dideli stori vaikinai su storomis piniginėmis nutars – tam pritars. Kaip pritarė per vieną naktį ES Konstitucijai, kuriai niekas nepritarė, net jos neskaitę.

Neverkšlenkim – pirmadienį nieko neatsitiks. Švies saulė, žmonės prakaituos ofisuose ar prie konteinerių. Pasaulis nesugrius, kaip nesugriuvo per dieną nei 1939-aisiais, nei 1989-aisiais. Tiesiog jis krustelėjo ir ima keistis vėjas. Ir niekas nežino, kur nuplauksim. Kaip joks gudruolis prieš kokį dvidešimt metų negalėjo pasakyti, kas bus dabar, taip ir dabar tokio gudruolio Žemėje nėra.

Viena aišku – gyvename seisminėje zonoje, kur susirėmę globalios tektoninės plokštės. Politinis stabilumas, koks geras ar blogas jis bebūtų, – mūsų gyvybinis interesas ir išlikimo galimybė. Yra juk ir juodasis scenarijus. Susilpnėjusi, nevieninga, į politinį chaosą grimztanti Europa. Besitraukianti visais frontais iš Europos Amerika, reikšmingų konfliktų galimybė artimojoje ir tolimojoje Azijoje.

Netikėtos ir didelės krizės atveju būtume praryti per savaitę. Tam seniai viskas paruošta, manevruose patikrinta, resursai ir pajėgos dislokuoti kur reikia. Tą visi žino ir vis garsiau kalba. Stipri ir vieninga Europa – mūsų interesas. Prisidėti prie sveikųjų  jėgų, siekiančių permainų, – viskas, ką galime padaryti ir privalome daryti. Tik vargu ar išdrįsime, nes tai juk nepatiks Briuselio storuliams ir galim gauti mažiau išmokų.

Viena pusė rėks, kad viskas gerai ir visi reformatoriai – populistai ir Kremliaus agentai. Kiti rėks, kad ES nereikia ir nuo jos reikia bėgti neaišku kur. Realiausia, kad ir toliau nieko neveiksim ir tik linksmai plauksim pasroviui, kur bepūstų permainų vėjai. Nes esame labai drąsi šalis.

algimantasrusteika.wordpress.com/

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pisaka       2016-06-27 14:03

Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai,Tapetai, tapetai, tapetai, tapetai, tapetai,tapetai, ....

Pikasas       2016-06-26 16:00

Jungtinė Karalystė Europarlamente turi 73 mandatus. Jų netekęs EP gerokai kryptelės į kairę. Ar tas kryptelėjimas bus esminis?-  sunku tvirtai pasakyti. Dėl kiekvienos vietos Europarlemnte vykdavo atkakli rinkiminė kova. Lietuva taip pat euroskeptikų yra į jį pasiuntusi. Jei kas mano, kad jie ten tik šiaip kėdes trina, tai, manau, labai klysta. Iš kur gali būti “zadanijos”- nežinau, bet kas gali paneigti kad jos - realybė? O juk jie iš tikrųjų dar ir ten tam, kad viską griauti iš vidaus. 2017 metų antrą pusmetį pirmininkaus JK, kurios išstojimas dar nebus baigtas. TAI GAL BUS PASKUTINIS ŠANSAS KAI KĄ REIKŠMINGESNIO EUROPARLAMENTUI NUVEIKTI. Ar juo bus pasinaudota? - didelis klaustukas, nes įvairus visokių ES narių tąsymasis gali net sustiprėti. O juk mums į visą tai verta žvelgti per sienos su Rytų imperiją kontekstą. Tada viskas tampa kur kas aiškiau.

Pikasas       2016-06-26 12:30

Jungtinė Karalystė, būdama ES komandoje turėjo verslui ne tik geras, bet dalinai ir išskirtines sąlygas. Ypač prekyboje su Š.Amerika, Australija ir pan. Teigti, kad britų verslas nepatirs nuostolių, nėra teisinga. Nuostoliai pirminiame etape bus net labai žymūs.
    Apart ekonominių problemų dar yra ir etiniai dalykai. Britanijos bičiuliai supranta kokia tautos dalis nulėmė referendumo baigtį. Verslininkai savo ryšius stengsis visais būdais išlaikyti. Jei bus surastos “minkštos” sutartys, tai JK verslas gali nusileisti ant minkštos vietos. Tai, kad A.Merkel siūlo neskubėti kirviu kapoti - dar kartą įrodo Vokietijos gebėjimą manevruoti. Panašių klaidų, kaip su milijonais imigrantų kartojama nebus. Keista, kad tokia griežta šalis su kolegomis nesuskubo tiksliai šio proceso reglamentuoti. Kremlius jau senokai dėl to krykščia iš džiaugsmo.
    Tikiu, kad Lietuvai pavyks išsivynioti iš visos tos suirutės kuo mažesniais nuostoliais. Dar svarbiau, kad JK aktyvumas NATO gretose nenusilptų. Tada Kremliui būtų dar daugiau džiaugsmo. Nesinori, kad agresyviai Rytų imperijai būtų lengviau savo neslepiamus siekius įgyvendinti. Būtent tokia pozicija, manau, turi tapti tvirtu Lietuvos bendradarbiavimo pamatuose su ES ir su pasimetusia Jungtine Karalyste, nes tik nelaimėje tiksliau galima atsirinkti draugus ir priešus.
    Gaila, kad iš okupacijos išsivadavusių Rytų valstybių gyventojų, dirbančių ir mokesčius mokančius JK, neturėjo teisės balsuoti. Viskas būtų kitaip. Dabar nulėmė biurokratiniai akcentai, kurie su žmogaus asmenine valia toli gražu ne visada yra susiję.

 

Pikasas       2016-06-26 10:15

Manau, kad kol kas buvo tik vienas ryškesnis atvejis, kai pačiai ES vertėjo rimtai svarstyti apie jos narės Graikijos statusą iš esmės. Vis tik tada net ir Graikijos socialistai suprato, kad patys dėl daug ko kalti ir pabandė šį bei tą ekonomikoje keisti. Suprato gal ir tai, kad Rusija pati krizėje ir milijardais, kaip Kubą, neužmėtys. Tad kodėl ES tada kietai netrinktelėjo? Dabar Graikija šiaip taip kapanojasi, o “kietu atveju”, Kremlius gal pasakytų: ” mes jus, graikai, mylim ir norim po jūsų saule kaitintis, o ES-ai atkiškit trijų pirštų kombinaciją”. Tiksliai taip pasakytų ar ne, tačiau reformos būtų nepradėtos ir Graikijos lauktų visiškas kolapsas. Kiek mažesnės finansų “siurbėlės” buvo Ispanija, Portugalija, Italija ir t.t. Baltijos šalims buvo gera valia leidžiama pyrago kąsnį atsikąsti. Gal todėl, kad net ir Vakarų Europa negalėjo žinoti. kur nauja ES siena bus, jei Rytų imperija dabartinę peržengs. Beje, vienas Rusijos tankas kainuoja virš mln dolerių, o kiek kainuoja įtaka ES žiniasklaidoje. Gal Kremlius tiksliai paskaičiavo, kas pigiau? “Minkšta” slinktis ar “kieta”. Kas gali paneigti, kad ir britų salų Rytų imperija nepamiršo? Galima manyti, kad tam tikrą reikšmę turėjo ir britų protestas prieš savo valdžią. Visos valdžios blogis, a ne? Galimas paradoksas, kad jei D.Cameronas būtų iki galo agitavęs už “Brexsit” - rezultatas būtų priešingas. Kremliuje šventė. Dabar dar suaktyvės atakos prasidės prieš Vokietiją, ir V.Putinu nusivylusią A.Merkel. Ji, pasirodo, dėl visko karta. O kiek pabėgėlių nuo karo priglaudė Rusija. SSRS, beje, pagimdė Sirijos prokuministinį rež9mą, pradėjusį naikinti savus gyventojus. Kremlius gali pasidžiaugti: “O mes pabėgėlių problemos neturim”. O kas ten ruoštųsi bėgti? Net komentarų puslapiuose besidarbuojantys putinofilai to nesiruošia daryti… Kažin, kodėl?

 

Pikasas       2016-06-26 9:03

Galėtų sunerimę ES lyderiai paaiškinti šios sąjungos visuomenei kodėl, jų nuomone, didžioji dalis referendumo dalyvių išsakė norą atsiskirti. Visų balsavusių niekas neapklaus, tačiau nujausti, kokios pagrindinės priežastys? - galima. Liūčių ar kokio teroristinio incidento referendumo dieną vargu ar galima laikyti tam susidariusiam nuomonių skirtumui. Manau, kad daugiausiai lėmė priešistorija, kurios kažkodėl nenorima viešai aptarti žiniasklaidoje. Prisiminkime, kaip Anglija kovojo ir išsikovojo daug įvairių išskirtinių privilegijų, o ES šalys nuolankiai lankstėsi net ir neracionaliems reikalavimams. Tokia situacija leido britams manyti, kad jie iš tikrųjų kažkokie išskirtiniai, o visi tie, kurie atvykę iš kitų ES šalių yra kažkuo prastesni.

Britų žvelgimas į visus atvykėlius iš aukšto su pabrėžtinu nepasitikėjimu didino įtampą tarp gyventojų ir tai galėjo tapti didžiausia nepasitikėjimo ES priežastis.
  Kitas svarbus niuansas galėjo būti kai kurių ES valstybių nesąžininga ekonominė politika.Pavyzdžiu gali būti suklastotos , Graikijos ataskaitos ES apie finansus ir to pasekoje susikaupė didžiulės milijardinės skolų sumos. O juk svarbiausių donorų tarpe buvo ir Anglija, kuriai teko skirti nemažą paramą apsimelavusiai Graikijai.
  Nemažą reikšmę galėjo turėti ir naujos imigrantų bangos skirstymai. ES šalys nesugebėjo prasmingai sureguliuoti gyventojų, norinčių išsaugoti savo gyvybes žiauriame kare. Pradėta leisti atvykti iš tų teritorijų, kurioms karo baisumai negrėsė. Pabėgėlių statuso teisingo nustatymo nebuvo, o socialinės išmokos dažnai buvo netgi perteklinės. Sklindanti iš IS teroro grėsmė taip pat slogiai įtakojo. Tad galima netgi teigti, kad referendumas buvo surengtas pačiu nepalankiausiu metu. D.Camerono iniciatyva surengti tokio pobūdžio referendumą. buvo klaida suskaldžiusi visuomemę ir bus padariusi žymią ekonominę žalą. Taip, tas pažadas padėjo laimėti rinkimus, tačiau kitas lazdos galas smogė kietai ir negailestingai…

Muxujin       2016-06-25 21:23

Piksus vulgaris propagandonium- tipška mėšlinė sisteminė musė nešiojanti smegenų plovimo infekcijas.
Laikykiměs higienos:
Neskaityk,
Neatsakyk,
Ignoruok.

tas pikapas       2016-06-25 20:44

niekam neįdomus, niekas jo neskaito, bet įkyrus kaip rudeninė musė

Pikasas       2016-06-25 14:29

Kai kas bando lyginti SSRS byrėjimą, pasitraukiant okupuotoms šalims ir išėjimą iš savanoriškai įkurtos Europos Sąjungos. Nereikia tokių priešingybių gretinti, nes tai gryna demagogija. ES šalių lyderiai įpykę už tokį neatsakingą sprendimą. Ir jų skubias emocijas galima suprasti. ES verslininkai į visa tai žiūrės atsakingiau, nes tai tiesiogiai liečia jų finansinius interesus. Todėl manau, kad aštrūs kampai apsitrins ir vėl bus galima šį bei tą lipdyti įvairių sutarčių pagalba. Toks procesas bet kuriuo atveju gerokai užsitęs ir net gali sulaukti politinių pokyčių pačioje Didžiojoje Britanijoje. Laimėję britai gal gerai net nesuvokia, kokias jėgas jie sužadino bei supriešino ir pas save ir visoje Europoje. Praeis laiko ir jie savęs galės paklausti: “O ką mes padarėm, kad “iskas yra taip, kaip bus’. O kad į rojų nebus žengta, tai aišku jau šiandien, kaip ši karšta diena Europoje ir vandens permirkusiose britų salose.

Pikasas       2016-06-25 10:50

Bet kokie staigūs bandymai pakeisti rezultatus vestų prie dar didesnės sumaišties. Tačiau tai nereiškia, kad galima kirviu kirsti ir skiedras rinkti. Dabar vyksta ginčiai kaip elgtis, kad nuostolių būtų kiek įmanoma mažiau.
Toks diiiidelis politikos specas A.Užkalnis, teigęs kad pats būtų balsavęs už išstojimą, aiškina, kad geriausiai tinka kirvis. Manau, kad ir Kremliuje to norima. “Specas” Anglijoje žinomas. Ten lietuvių apie 200-300 tūkstančių. Nepatariu “specui’ vėl vykti Big Beno dūžių paklausyti. Atpažins…

Pikasas       2016-06-25 10:50

Jei jau bus bandoma ką daryti, tai teks britams ir su Škotija palenktyniauti. Tie, manau,ilgai nelauks. Pretekstas ant nosies… Airiai stebisi ir gal irgi planų dėl savo salos šiaurės turi. Na, o jei visokius juokelius atidėti į šalį, tai , manau, yra ir toks variantas, kurį galima būtų pavadinti “išėjimas pasiliekant”. ES šalių politikai žino, kiek populistų yra visur. Supras. Niekas jokio grėblio sau po kojomis nekiš. Manau, kad dauguma britų politikų ir verslininkų susiėmė už skaudančių galvų. O juk jų reali jėga yra netgi labai žymi. Nustebino Londonas. Dabar ir jis nori ... atsiskirti. Tad pokiliminė kova dar tik prasideda. Ta prasme jokių vasaros atostogų nebus. Visas sutartis ir susitarimus galima taip sudėlioti, kad ir ėriukas liks sveikas ir vilkas sotus. Pasakėčia pamokanti, tačiau nebūtina jos siužetą kartoti.

Pikasas       2016-06-25 10:00

Tikrai ne visi ES šalių gyventojai, gavę per vieną ausį skubės atsukti kitą. Buitiniame lygmenyje kontaktai su Europą vis tiek išliks gausūs. Neskubės atvykėliai britai prisipažinti, kad jie iš tos “Brexit” daugumos. Smagiau sakyti, kad “aš jūsų draugas”. Koks draugas? - parašyta referendumo lapelyje. Paslaptis… Anglų kalba plito ES šalių naudojime nematytais tempais. Gal tik prancūzai mėgdavo apsimesti, kad nei būūū, nei meee jos nesupranta. Ne brangiame restorane, o kai koks su turisto kuprinėke bando kelio pasiklausti. Ką iš tokio gausi… Tai štai. Kad ir kaip pasibaigs D.Camerono suorganizuoto referendumo pasekmės, Europa nepamirš ir išliks abejingi, kad “anglai turi karalienę”. Turėkit. Niekas nesiruošia jos atimti. Kaip ir visos istorijos iš atminties neišmesi. Būta visko. Tačiau kai XXI -ame amžiuje kertama per susitelkimą sprendžiant taikos ir ekonomines problemas, tai kažkas nauja. Sakyčiau komunikacijos amžius, kurio galimybėmis mikliai naudojasi vis dar išlikusi Rytų imperija. Ne taip seniai Didžioji Britanija buvo dar didesnė. Gali greitai susitraukti iki Anglijos - Velso federacijos. Kaip, beje, ir Rusijos ateitis gal Maskvos kunigaikštystė. Gerai, tegul carystė, kuria jau dabar džiaugiasi… Daug kas keikia globalizaciją, kaip absoliutų blogį. Jei “homo sapiens” nesugebės bendrus interesus spręsti kolektyviai - padorios tvarkos nesulauksim. Visos tautos, kultūros, kalbos turi būti išsaugotos ir toliau vystomos, tačiau visi žemės gyventojai turi nekęsti alkio, nemiegoti ant žemės palapinėse ir turi teisę nedrebėti dėl savo gyvybių išsaugojimo. Britų dauguma pasakė, kad iš tokio kelio paieškų pasitraukia, nes ir taip pragyvens. Pragyvens, na ir ką????

 

Pikasas       2016-06-24 18:22

Atmetus autoriaus pagiežingą toną, rašinyje galima rasti. Gaila, kad tokių nedaug. Beje. Premjerui D.Cameronui būtų tekę pasitraukti net ir tuo atveju, jei referendumo lėkštelė būtų nusvirusi į kitą pusę. Jau vien dėl to, kad jo populistiniai manevravimai surengiant nelabai aiškios vertės referendumą sukėlė didelę sumaištį ne tik Didžiojoje Britanijoje, bet ir už jos ribų. Demokratinės šalys į rezultatą žiūri įtartinai ar net priešiškai.
  Galima net neabejoti, kad džiaugiasi Rytų imperija su savo satelitais. Jei pamąstyti apie už skirtingas pozicijas balsavusius, tai nesunku atspėti, kad labiausiai įtakingi, labiau pasiturintys anglai balsavo už pasirinkimą. Išskyrus tą skirtingo turtingumo grupę, kuri gyvena su lozungu “o mes turim karalienę”. Verslas savo netektis dar įvertins, o ES šalys taip pat galės skaičiuoti savo pralaimėjimus tarptautinėje konkurencinėje ekonomikoje. Pastarojo laikmečio imigracija į ES šalis buvo labai blogai koordinuojama. Sumetimas į vieną katilą ir ES naujas nares o po to plačiai atverti duris ir daugeliui islamą išpažįstančių šalių imigrantams buvo ir yra klaida. Žūstantiems kare gyventojams padėti buvo ir yra būtina. Tačiau vertėjo atsirinkti kas iš kur, o atvykėliai turėjo aiškiai suprasti, kad prieglobstis laikinas tol, kol karas tęsiasi. Žinoma, tam tikra imigracija, pasiliekant atvykėliams, būtų vykusi, bet jos mastai galėjo būti daug kartų mažesni. Dabar suteikiamos didelės viltys milijonams, o paskui pradedama kalbėti, kur tuos milijonus padėti ir kaip juos prie socialinio aprūpinimo sistemos pridėti. Masinis imigrantų, ypač iš musulmoniškų šalių vykimas nulėmė referendumą Anglijoje ir tai paveiks kitas šalis - finansines donores. Toks referendumo rezultatas - smūgis visiems, kurie paramą gaudavo. Ekonominis ES silpnėjimas sietinas ir su pasipriešinimo Rusijos agresijai galimybėmis. Lietuvai tai dar svarbiau…
    D.Trumpas ir “Brexit” savo esme yra labai panašūs. Abiejų reklaminėse kampanijose remiamasi populizmu ir demagogija. O ši turi specifinį kvapą žinomą dar nuo bolševizmo laikų, kada buvo labai populiarus lozungas: “My naš, my novyj mir postrojim” (“Mes savo, mes naują pasaulį pastatysim”) Ir pastatė. Šiaurės Korėjoje jis jau veikia visu gražumu… 
    Tam, kad politikai galėtų su savo šalies bendruomene kalbėtis, diskutuoti, įrodinėti ir susitarti - reikalingos tam tikros viešumo priemonės. Bent jau Lietuvoje didžioji jų dalis yra labai įtakojamos iš Rytų ar suinteresuotų verslo grupių, kurios jas valdo ir kurioms vėlgi savi interesai arčiau kūno. Nebūkime tikri, kad po specialaus specifinio apdorojimo, kad “prie ruso buvo geriau”, surengtame referendume tai neatsispindėtų. Pažvelkime, kiek daug virkaujančių ar klykaujančių. Kai pasidaro labai slogu, pavartau “Dainuojančios revoliucijos” meto spaudą.Teisingumo paieškų ir moralės skirtumai su dabartimi milžiniški. Kaip sugebėjome taip nustekenti žiniasklaidą ir atsidurti ten, kur dabar esame? - reiktų išsamesnio aptarimo. Komentarų skiltyje būtų sunku viską tiksliai ir išsamiai aptarti.

 

Ačiū autoriui       2016-06-24 15:59

Nuostabiai puikus straipsnis!

Letas Palmaitis       2016-06-24 15:58

Tiesa, kad ES Lietuvos negins, gins NATO. Bet NATO negins mažos valstybės, kuri savaime iškris iš Europos sąvokos po ES subyrėjimo ir atsidurs “tradicinėje” traukoje.
Globalią Vakarų politiką formuoja ne balsavimai, bet Chase Manhattan Bank ir pan. Pavadinimų pakeitimai bei ES subyrėjimas jos neįtakos, greičiau liudys pasikeičiančią taktiką. Užtat Lietuvai bus tik vienas “naujas” vėjas: eilinis atsidūrimas pamiltame kacapyne pas materinius ch..-bl…-j…....-m… mongoloidinius bratuškas vypivuškas.

VaidasVDS       2016-06-24 12:56

Žmogus planuoja, o Dievas juokiasi. Toks posakis nėra labai vykęs, bet jame yra daug tiesos. Dievas nesijuokia iš žmogiškų nevykusių pastangų, tačiau tai, kas vyksta ne pagal Dievo valią, anksčiau ar vėliau žlunga, tad žmonijai teks bandyti kitaip…
Europos Sąjungą buvo bandyta steigti kaip grindžiamą krikščioniškomis vertybėmis. Bet ją steigė vis tik ir sekuliaristai, kurie tas vertybes suvokė ne taip, kaip tai atitiktų Dievo valią. Ir visai nenuostabu, kad tuo metu, kada faktiškai Europos Sąjungoje neliko jokių dvasinių ar į jas panašių vertybių, Europos Sąjunga pradėjo ir braškėti, ir byrėti.
Ir nors daug kas keikia demokratiją, būtent demokratija (ir gal būt kažkokia daug kam nesuvokiama dvasinė įtaka) pasitarnavo tam, kad dar vienas, tapęs beveik bedvasiniu, projektas pradėtų savo žlugimo pradžią.
Tačiau nėra panašu, kad ir dabar žmonės žino ir suvokia, ko jie patys nori. Visgi britų pasirinkimas nėra susijęs su kokiomis nors jų dvasinėmis vertybėmis. Jis yra susijęs daugiau su pragmatizmu ir nenoru taikstytis su jiems beveik priverstinai primetama tvarka, kas būdinga visiems žmonėms, kuomet bandoma riboti jų teisėtas laisves ir laisvo pasirinkimo galimybes.
Bet kokiu atveju viskas juda į priekį ir mes turėsime ieškoti būtent geresnių dvasinių sprendimų tol, kol jie iš tiesų atitiks Dievo valią...

Vox Populi,vox Dei.       2016-06-24 12:27

Sveikiname britus.

Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.