Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Pats metas padidinti teisėjų algas

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 20 d. 20:34

21     

    

Algimantas Rusteika. Pats metas padidinti teisėjų algas

Užklupti netikėtai jie visada išsiduoda. Mirgėte mirga: „Teisėsaugai suduotas smūgis“. Vargšė teisėsauga, kaip ji dabar kenčia! Juk jeigu kyšininkų sugavimas yra smūgis sistemai – vadinasi, sistema ant kyšių laikosi.

Viskas dabar yra rinkimai. Pajuto bankroto šešėlį, kad balsai gali sukristi ne taip, kaip reikia. Ar yra koks nusikaltimas, kvailystė, savųjų išdavimas ar niekšybė, kurių nepadarytų savo užpakaliams išsaugoti? Nėra – galima spausti starterį.

Viską šioje valstybėje tampo už virvučių teisėsauga, kurią tampo už virvučių Baltieji Rūmai, kuriuos tampo už virvučių senelis. Jei manot, kad viskas atsitiktinai sutapo – manykit į sveikatą ir toliau ilsėkitės ramybėje. Arba nusipirkit dar spragėsių ir sutūpkit dar arčiau prie mielų LRT ekranų.

Kad taip yra – seniai žinojo visa šalis. Momentas apskaičiuotas dabar, mat prasideda atkrentamosios. Tuoj bus užpurtyto teisėjo sindromas – iš po mantijų ir grandinių bemat ims byrėti pavardės. Tokios, kurių reikia ir susijusios su tais, su kuriais reikia, kad būtų susiję.

Pakils viesulas ir nupliaups – galimai..., esą..., kas galėtų paneigti..., prieštaringai vertinamas... – liūtys, ikiteisminiai duomenys ištrykš fontanais. Ir visiškai atsitiktinai paaiškės, kad tos galimai esą prieštaringai vertinamų pavardės galimai esą susiję su tais, kurių jiems nereikia.

Jei kameros viercho įsakymo neįvykdo – būna suspardytas vierchas. Pats laikas parodyti visiems, kas čia šeimininkas. Ir tie, kurių nepagavo, tegu teisia tuos, kuriuos pagavo.

Ir kaip čia dar niekas nesugalvojo idėjos Lietuvai, kad problema išsprendžiama labai paprastai – reikia padidinti teisėjų algas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

jonas       2019-02-22 12:36

AR DAR PER MAZOS TEISEJU ALGOS REIKIA KOKI KYSININKU IR SUKCIU BURI PASODINTI I KALEJIMA TAI BAIGSIS TAS VERGSLENIMAS KAD MAZOS TEISEJU ALGOS SAZINE IR PADORUMAS MAZAS O NE ALGOS.

Aukso žodžiai       2019-02-22 10:52

Ir tie, kurių nepagavo, tegu teisia tuos, kuriuos pagavo…

- Nėra ką bepridurti!

akių dūmimas       2019-02-21 22:46

Lietuvoje teisėsauga pradės keistis tik tada, kai bus iš naujo atversta Garliavos byla. Kol tai neįvyko, viskas tik akių dūmimas

ah1       2019-02-21 19:38

teisėsaugai bus smūgis suduotas tada kai bus priimtas įstatymas leidžiantis asmenims skųsti teisėjų ir kt. biudžetininkų  antikosntitucinius veiksmus LR Konstituciniam teismui - tada bus teismuose žiūrima teisingumo ir neimami kyšiai.

Taikliau       2019-02-21 11:57

nebuna.

Naivuolis       2019-02-21 8:39

O kas pakomentuos STT vadą ir prokurorų vadovą, kad šios garsios operacijos rezultatus išvysime tik apie 2020 metus. Politika ir šventė asilams dažnai sutampa.

Skaidrūs kaip krikštolas teisėjai       2019-02-21 8:10

Prašome neįžeidinėti mūsų su siūlomais rankpinigiais,- algų padidinimu. Jais gali sudominti, nebent, kavinės padavėją. Mes Durnių laivui turim savo planą. Dabar mūsų kolegos, vietoj įtemto, alinančio sveikatą darbo, lepinsis tik elitui skirtuose kurortuose. Po dešimties metų atostogų mes juos išteisinsime ir iš Durnių laivo pakeleivių priteisime milijonines kompensacijas.

Snow       2019-02-21 7:15

Sveiki atvykę į bado žaidynes. Apšilimui pakarsime keletą blogai besidalinančių kyšiais. Žaidynėms teisėjaus nauji patys teisingiausi. 12-tam poliui atstovaus plaukikas, kuris retkarčiais supainioja takelius. Sistema palaikys savo numylėtinę buhalterę. UABo valdyba sėdinti Briuselyje renka “outsorsina” UABo bauhalterį, todėl būtų geriausia žmogus pagal profesiją. Buvusioji buhalterė, kuriai teko persikvalizfikouti į buhalteres Džorštaune, bus pakviesta arčiau centro oriai pabaigai. Polių gyventojai sulipę prie ekranų serga už savo poliaus atstovą. Palinkėkime sėkmės žaidynių dalyviams. P.S. Dėl priešiškos valstybės veiklos gali sutrikti žaidynių transliacijos, todėl iš anksto atsiprašome, jei negalėsite stebėti, kai kurių dalyvių mirties, bet nugalėtojo triumfą tkrai pamatysite. Galima balsuoti už dalyvius. iš vieno telefono ne daugiau 5 kartų, po 0,30 Eur.

Dzeikas       2019-02-21 4:16

babutei 23:12
Aha, cholopai pona atstatydins. Arba galvijai piemeni.

Vadinasi,       2019-02-21 1:28

Neringa Venckienė sakydama, kad Lietuvoje „supuvusi teisėsauga”, kad joje „išsikerojusi korupcija”, buvusi teisi. Ką ir reikėjo įrodyti.

tam kur Bobutei       2019-02-21 1:12

Deja, daug kur ir “normaliose” šalyse biografijos faktai slepiami ir iškraipomi. Ne tą labiausiai akcentuočiau šiuo atveju.

mazgys       2019-02-21 1:09

Gerb. Algimantas kaip visada taikliai. Ypač patiko frazė: ,,Ir tie, kurių nepagavo, tegu teisia tuos, kuriuos pagavo.’’
Apskritai tiesos ieškojimų banga Lietuvą visada ištinka kažkodėl tik prieš rinkimus. Net prieš biudžetų planavimus nebūna nieko panašaus.
O kaip bus su pagautųjų nagrinėtomis bylomis ir jų priimtais nuosprendžiais? - ar jų nuteistieji sakys ,,Dabar mes nekalti’‘?...
O kitu laiku - toks įspūdis, kad visiems viskas gerai ir visi patenkinti, tik pamiršta, kad anot vieno vaikiškos knygutės autoriaus - ,,...o mes apačioj čia visai prislėgti!!..’‘

Bobutei       2019-02-21 1:01

Apie koki valdzios atstatydinima rasai,prokurorus ie teisejus skiria prezidente,jai ir teip nebedaug liko.O atstatydinti ja reiejo jau seniai.Normalioje valstybeje,kad prezidente vienai kadencijai pateiktu vienokia savo biografija antrai kadenciai kitokia,neimanoma.Demokratineje valstybeja ji seniai butu atstatydinta

iškalbinga antraštė       2019-02-21 0:57

Kas laukia H.Daktaro ir Vijūnėlės bylos (lrytas.lt)
O kaunadienėje kaip tik Daktaro pati jau ne pirmą dieną verkia dėl jo insulto. Tai gal ir H.Daktarui veriami vartai į laisvę? Senas mentų ir KGB “bildukas” savo jau atidirbo ir atkentėjo. Visa laimė durniams, kad už terorizmą to bandito tada nenuteisė.
Ir, beje, kas žino kur dingo nepakeičiamasai teisės “žinovas”, buvęs daug kuo, netgi l.e.p prezidentu, Artūras Paulauskas? Seniai negirdėtas ir nematytas. Kiba vėžys? O gal tiesiog kartu su Paleckiu areštinėje sėdi? smile

Viskas dabar yra rinkimai       2019-02-20 23:57

Viską šioje valstybėje tampo už virvučių teisėsauga, kurią tampo už virvučių Baltieji Rūmai, kuriuos tampo už virvučių senelis.

jau juokaujama       2019-02-20 23:26

Dabar plikis Černiauskas bus tampomas kaukėtų beždžionių mikroautobusais. Kaip jo ginama “specialioji liudininkė” kadaise. Nes čia jis “ožino”. Druskininkų karaliukas Malinauskas klykia, kad jį pjauna, o jo advokato Černiausko nėra suimtųjų tarpe. Mistika? Ne. smile
O kad skandalas “mega”, “didžiausias”, kad čia “smūgis” kažkoks, viską vėl sukurpė “didžioji” žiniasklaida pagal nuleistą komandą “iš viršaus”. Rinkimai artėja. Ir viskas eilinį kartą gali baigtis niekuo. Bet visi tie kalbančių galvų pasisakymai šiandien gali būti naudingi Venckienei JAV. Gal net mūsų tiaisynia i diarmokratynia persigalvos dėl Venckienės ekstradicijos? smile

babute       2019-02-20 23:12

O kazin ar po tokio vadinamo skandalo nereiketu atstatydinti ju valdzios. Kai pavaldiniai prisidirba , tai uz juos lygtai atsakingi vadovai kad nesuziurejo

Skaitytoja       2019-02-20 22:59

Taip, tokias bombikes sprogdina tik prieš rinkimus arba kai kažkam svyla padai (tokia dūmų uždanga).

Teisingas       2019-02-20 22:45

Straipsnis pasakantis esmę, taip būdavo taip yra ir taip bus, o kad kas nors pasikeistu yra tik iliuzijos ir pasakos, instrumentas yra sustyguotas darniai, jei kelios stygos ir nutrūksta, jos greit bus atstatytos, o pakeist visas stygas neįmanoma.

Juozas       2019-02-20 22:16

Pastebėjau, kad jėgos struktūros (STT, FNTT, policija) visada drioksteli prieš rinkimus, ypač prezidento. Reikia parodyti, kad moka dirbti, kad paliktų toliau trinti kėdes. O gal ir šiaip nori pasismaginti- senas vadas JAU negali duoti komandų, naujas DAR negali.
Kažin, Valantino, Valio užpakaliai nesvyla ta proga?

Dzeikas       2019-02-20 22:02

Autorius netyciomis pripazista, kad lberalioji demokratija visdelto turi stipriu pusiu - netgi Lietuvoje tenka nupurtyti “bezpredielscikus” ir “lohus” is savuju tarpo.
Nebutu rinkimu, arba butu “rinkimai” visa tai butu “vis dar pasitaikancios kapitalizmo atgyvenos”.Ir jeigu manote , kad pastacius koki a la Smetona su byranciu smeliu kysinkavimo , netiesos , vagysciu ir mazo zmogaus isnaudojimo nebus - mastykite dar karta. Jeigu turite kuom.

Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (III)

Danijos sulaikytieji gali būti įkalinti užsienyje

Karolinska ligoninė „kastruoja“ ir mėgina pakeisti vaikų lytį bei nutyli sunkius pakenkimus

Linas Karpavičius. Referendumas Šveicarijoje

Durnių laivas ir 2,5 jo kapitonai: kuris tikras?

Arkivyskupo Carlo Marija Vigano pareiškimas

Aleksandras Nemunaitis. Neries krantinės reikalai

James Traub. Netgi Švedija nebenori daugiau migrantų

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (III)

Lenkijos valdžia: nenorim tokių protestų kaip kitur Europoje, todėl papildomų draudimų dėl pandemijos imtis neplanuojame

„Mes giname Europą“ – teigia Lenkijos Ministras Pirmininkas

Graikų ortodoksų hierarchas apie GP bažnyčiose: netoleruosime valdžios institucijų melo

The Lancet: stigmatizuoti nepasiskiepijusius – neteisinga

Daugėja neapykantos nusikaltimų prieš Europos krikščionis

Dominykas Vanhara. Naujausi reitingai

Kun. Gintaras Jurgis Sungaila. Apie klerikalizmą ir pašaukimų krizę

Garsiąją Kauno vilą Perkūno alėjoje gynusį architektą teismas pripažino kaltu – už rangovo pastūmimą ir kaukės nuplėšimą skirta bauda

Mirė partizanas Juozas Jakavonis-Tigras

Ketvirtadienį Vilniuje bus paminėtos kun. B. Laurinavičiaus žūties metinės

Manifestacijos Austrijoje prieš suvaržymus

Kęstutis Pranckevičius. Tamsią naktį žvaigždės ryškiau šviečia

Vytautas Sinica. Kada JAV kongresas atšauks Nepriklausomybės deklaraciją?

Aleksandras Nemunaitis. Vilniaus grybai

Leidžiama žaisti demokratiją

Nacionalinė šeimų ir tėvų asociacija reiškia susirūpinimą dėl narkotikų ir alkoholio prieinamumo didinimo

Vytautas Sinica. Solidarumo galia

Chris Waldburger. Valia siekti Kristaus?

Edvardas Čiuldė. Kokiu mokslu reikėtų tikėti, a? (II)

Almantas Stankūnas. Kiek dar ilgai žaisime neoliberalistinius rinkos žaidimus ten, kur negalima jų žaisti?!

Br. Paulius Vaineikis OFM: skelbiu nepaprastąją padėtį

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.