Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Patriarcho ruduo

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 30 d. 0:47

29     

    

Algimantas Rusteika. Patriarcho ruduo

Bus, bus Jo gatvės ir aikštės, laivai ir mokyklos, darželiai ir lopšeliai! Ir Vytauto Antrojo universitetas, ir poligonas su atbėgėlių centru, ir valstybinis aerouostas tai tikrai! Balkonėlyje biustas-automatas, įmetus monetą ir pasirinkus temą, sakys pamokslus ir pakrizens.

Visur išdygs paminklai, pastatus tirštai aplips memorialinės lentos. Laisvės nuo mokesčių dienomis su portretais eis dėkingumo procesijos aplink buvusius privatizavimo tarnybų pastatus. Sostinė bus pervadinta Jo vardu.

Marmurinis atminties muziejus su auksiniais pisuarais, vardiniai eurai ir pašto ženklai, traškučiai, ordinai ir raktų pakabukai. Jo vardu pakrikštys firminius kepsnius, batalionus ir patrankas, trinkelių takus ir naujas pomidorų veisles.

Pažįstamas kiekvienam, brangus tėvelio veidas puikuosis ant veganiškų dešrelių, kaukių, padažų ir koldūnų. Išleis veidaknygės poezijos raštus ant kreidinio popieriaus, ir taps Poezijos pavasario laureatu. Glaudžiai susitelkę piliečiai stebėsis, kaip iki šiol netapo, ir suras, kas kaltas!

Per sausio speigą jam skanduos skautų rikiuotės, prie Katedros degs asmeninis laužas artimiesiems ant atsikeltos žemės. Vatnikai ir šiaip rusteikos tupės parų už neapykantos kalbas, o palankių komentarų lyderiai be eilės pataps LRT programų vedėjais.

Posėdžių salėje būtinai altorėlis, koridoriuose - stacijos, ant kabineto sienos įrėmintas pareiškimas į komjaunimą. Per gimtadienį - visaliaudinė Dainų šventė ir pasaulio tautiečių spartakiada, miesteliai sodins ąžuolus ir žemėj Lietuvos žaliuos vaikystės sodai.

Parduotuvėse gausim vardinės neužmirštuolių trauktinės, vaikų skyrelyje – Jo monopolio žaidimų, nuveiktų darbų dėlionių ir lipdukų. Portretai mokyklų klasėse, kasrytiniai skaitiniai apie gyvenimo kelią. Pilnas raštų, laiškų, žinučių ir kompromatų rinkinys.

Ir iškils Jis valstybės aikštėje ant arklio, užsimojęs kardeliu, ir liepsnos šalia amžinoji ugnis! Lietuvos bunkeryje mauzoliejus, nuo kurio priiminės pasididžiavimo paradus. Koplytėlėje bus galima pasimelsti, kioskelyje nusipirkti šventinto vandens fleškutę su atvaizdu, vardinių skiepų ir suvenyrų, skanukų vaikams ir šuniukams.

Ir delfiuose (juk svarbu, kas pirmas!), ir ambasadose nekrologai seniai parašyti, asmenys paskirti, juodraščiai išsaugoti, reikia tik paspausti ENTER. Ir ratas ims suktis, pasipils dar didesni pomirtiniai apdovanojimai, karaliai ir prezidentai sulėks būriais.

Juk taip tikrai bus, ar dar abejojat? Tai kodėl ir Jis negali to pamatyti, pasidžiaugti savim kartu su mumis? Juk toks kuklus žmogus, kas jam iš tos laimės? Vis pasako, kad nesvarbu ir nenori, bet nepasako, kad nereikia, nes baisiai nori. Gal užteks žmogų kankinti?

Rytoj registruoju peticiją – suteikim Generalisimo laipsnį, Didžiojo Kunigaikščio titulą, negi jums gaila, po galais! Mes viską galim, jei nubalsuosim, kad dukart du penki – taip ir bus. Patriarcho ruduo prasidėjo, valstybės ir tautos likimas dabar priklauso nuo jo likimo. Nebeilgai laukti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Heiders       2021-07-2 0:19

Cepaitiene , Rusteika , Janutiene…. sitam tarybiniam jovalui svarbu tik apie Landsbergi papliurpt !!

Nesiparinkite       2021-07-1 12:29

prašau.
Jei jau Seimas nutars, kad dviejų (gal ne tik dviejų) pe../gė.. sangulavimas bus šeima, tai kodėl V. Landsbergis negali būti monarchų? Kad ir Vytautu antruoju.

???       2021-07-1 7:16

Neapsivers liežuvis vadinti jo Prezidentu, juk Prezidentas pirmiausia yra Konstitucijos garantas, o šitas dėl savo interesų nosį į ją nusivalytų. Svarbiausias argumentas, kad jo velionė žmona norėjo jam tokios garbės…

Ema       2021-07-1 6:38

Pasirodė, kad karalius nuogas, menkas, reikalaujantis sau pagarbos, pasirodo, nepelnytos, nes visuomenė jo nemyli, visuomenė akyla, seniai įžvelgė jame dviveidystę ir klastą. Neneigių jo atliktų darbų, bet juos apgaubia šis negatyvus šydas. Na neišmoko profesorius kuklumo, reikalauja sau pigių blizgučių brangakmenio negavęs, na ir tegul ima, tegul džiaugiasi, gal dvariškiai jį netgi karaliumi vainikuos ☺

ONS       2021-07-1 0:59

Kas tas ONS?

ah1       2021-06-30 23:26

prie TOMAS J. komentaro pridursiu - pagal Lietuvos Respublikos Konstitucijos 7 straipsnio 2 dalį  galioja tik paskelbti įstatymai, t.y. įtvirtinta teisėtumo principas, kuris draudžia taikyti įstatymus atgaline tvarka - lex retro non agit (įstatymas negalioja į praeitį).

Kurkime ŠS grupes       2021-06-30 23:20

Kas pritaria, rašykite ŠS ,NS aktyvistams ir kitiems mažiukams…Kartu galime užkardyti Anūko vadovaujamo liberastinio valdančiųjų lagerio šėlsmą rudenį.
Kaip buvęs LPS Kauno IG narys ( niekada nebuvęs jokioje partijoje, bet dalyvavęs keliuose demokratiniuose judėjimuose, oponavusiuose ONS režimui), kaip Maršo ir 3-jų dienų jo tęsinio ištvermingas dalyvis ( bei infoplatintojas komentaruose ir laiškuose aibei pažistamų žmonių),  noriu pasidalinti keletu idėjų su visuomeniškais asmenimis..
Rudens sesijoje ONS režimas SUSITELKĘS galingai kontratakuos neabejotinai.
Jie pasimokė iš klaidų ,kai buvo pristabdytas ( DĖL Maršo iniciatoriaus ,pasiaukojančio visuomeniško žmogaus R. Grinevičiaus suburtos komandos veiksmų, pasitelkus aibę žmonių bendram veikimui)  partnerystės įstatymas ir panašūs žingsniai.
Be abejo, skubiai reikia kurti ŠS grupes ir reikia pagirti kilniam darbui pasiaukojantį ŠS aktyvą už šį sprendimą ir suvažiavimo idėją
BET lygiagrečiai būtų labai pravartu -
1.. ŠS lyderiams ( jų atstovui) sukviesti išsibarščiusius mažuosius bendram veiksmų planui, bendrų vertybių  ir bendrų politinių tikslų aptarimui…

Tinka ŠS kvietimui ,manau,CP, tautininkai, ,Kartų sąjunga, DK žmonės, Liet. sąrašo atstovai , P.Urbšio kolegos, bei kai kurių, nuo biudžeto ir užsienio bei verslo pinigų ,nepriklausomų NVO žmonės.
(Jei NS vadovai dėl savų ,kaip visuomet pačių kilniausių sumetimų...smile smile  ignoruos kvietimą ir kels eilę salygų,  tegu mumifikuojasi toliau, sektantiškai pavieniai veikdami. Jie susimovė dėl nesolidarumo ir pasikėlimo per prez. rinkimus, per EP ir Seimo rinkimus. Jie liko nuošalyje Maršui įsibėgėjant. Jei net Rusteikos pasitraukimas iš partijos jiems netaps blaivinančiu nelaimės ženklu, tai reiškia, kad jie eis į paraštes toliau… Ir be jų plebėjai jau organizuojasi ŠS formate.)
Stalo kompanijai ,manau,netinka prokremliška, nepatikima Vaišvilos-Nako-Lakstučio grupuotė, bei samoningo 3 proc. kartelės išdaviko ( ir apv. stalo ignoruotojo Seimo rinkimuose ) J. Dagio partinis darinys.
3. Manau, galėtų būti sudaryta nuolat veikianti koordinacinė grupė, kuri
4. Turėtų vėliau tartis su prooligarchiniais ir slidžiais ,savo esme, valstiečių atstovais ir ,net galop,  TS krikdemiškos grupelės žmonėmis. (Beje, Skvernelis, Tomilinas ir dar keli liberalūs ,,valstiečiai’’ (liberastų Trojos arkliai valstiečių stovykloje)ką tik nepalaikė, anot Puteikio , prezidento pozicijos užtariant Vengriją....).
5. Reikėtų tartis ir dėl demokratinių jėgų susitelkimo, siekiant įsigyti radijo stotį ( konkurse ) arba išsinuomoti nuolatinę laidą Pūko radijuje.
Atsiprašau už įkyrumą, bet aš žmogus, kuris visada raitojasi rankoves bendram, labui ir sąjūdietiškam telkimuisi prieš ONS režimą...Gal Kaune pavyks ir ,tarkim, ,,Dainavos’’ Šeimų sąjūdžio grupę įkurti , kelias savaites padirbėjus…:)
Algirdas

T0mas J.       2021-06-30 22:44

1992 m. rudenį priimtos Konstitucijos „77 straipsnis: Respublikos Prezidentas yra valstybės vadovas“.
1990 – 1992 m. valstybės aukščiausias įstatymas buvo „Laikinasis pagrindinis įstatymas“ – ką jis sakė apie valstybės vadovą? – „86 straipsnis. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas yra aukščiausias Lietuvos Respublikos pareigūnas ir atstovauja Lietuvos Respublikai tarptautiniuose santykiuose.“ – Pasiskaitykit šį įstatymą, paskaitykit kiek jame valstybės vadovams būdingų funkcijų priskirta Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkui, o kiek - Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumui ir spręskit patys.
Arba Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas 1990-1992 valstybės vadovo statusą turėjo - arba neturėjo. Vienas iš dviejų. Jei jis jo NETURĖJO - suteikti dabar būtų faktų falsifikavimas.
Jei turėjo - kam suteikti antrą kartą?! Seimas gali pateikti nebent paaiškinimą, bet ne ĮSTATYMĄ.

>Prisimena bendražygiai       2021-06-30 19:41

...patikslinkite, prašau. Per visą šaršalą atmintis nebesuveikia.

ah1       2021-06-30 18:12

čia apie Garbačiovą?

Prisimena bendražygiai       2021-06-30 17:42

Į pirtelę ėjom visi, vanojosi, gėrė linksmas. Visgi rytą atrado: guli šaltas kaip ledas, ramus. Kaip jums paaiškinti priežastį mirties netikėtos? Vaikų psichiatrą patriarchas pamatė sapne…

> Kombinatorika       2021-06-30 13:47

Padišachas ir moterų chanatas

Keista kombinacija       2021-06-30 13:43

Patriarchas ir moteruchatas (moterų chanatas).

Kis       2021-06-30 13:31

kad tai ivyktu belieka isprasyti “Novicvioka"IS JO SEFO.TADA IR SVESIME

to Foto 8:33       2021-06-30 12:31

Vieškelėliu užmirštu iš geiropos sugrįžtu
Prie Nemūno krantų.
Čia virš miestų ir laukų, virš pilkųjų debesų,
Šešios spalvos - kaip džiugu.
.
Tpfūū...

Hm.       2021-06-30 12:04

Šito straipsnio rašyti nevertėjo.

Diedas       2021-06-30 11:57

Geriausia reklama yra antireklama
Prisiminkim Gražulį ir liberastų paradą.
90 proc susirinko pažiūtėti ne į vaivorykštinius, o į seimo juokdarį.
Ir šio straipsnio atveju, kas galėtų paneigti, kad už jį nesumokėjo koncervai.

ir visa tai       2021-06-30 11:47

neprieštaraus konstitucijai

Oi,       2021-06-30 11:12

Oi, koks pagiežingas esate, p. Rusteika! Gaila tamstos.

Saulius       2021-06-30 10:23

Trūksta baigiamojo akordo. Mauzoliejaus. Kaip Leninui. O gal galima Lietuvos Leniną gyvą balzamuoti?

Bravo       2021-06-30 8:40

Algimantai. Dėkui. Taikliai, kaip pirštu į akį...
(deja, ši Jūsų literatūrinė parodija visai šalia šių dienų mūsų realaus gyvenimo)

Foto       2021-06-30 8:33

Neužmištuolių taku į geiropini konclagerį.

Patriotizmas pagal ožį       2021-06-30 8:00

Šioje teritorijoje besiganančios avys yra mano šeimininko.

To Kada Šeimų maršas       2021-06-30 7:42

O tau kodel sunku užpakalį nuo sofos pakelti?

Kada Šeimų maršas       2021-06-30 7:04

sukvies visus prie Sveikatos ministerijos ir paklaus,kodėl negydomi mūsų artimieji,kodėl taip žudoma tauta?Ir nesitraukti,kol nebus tariamasi su pacientais.

viskas tvarkoje, tik       2021-06-30 6:52

prieš suteikiant visus titulus reiktų nusiųsti pas psichiatrus (ne pas Slušnį ar Purį) - kokio laipsnio šizas ar net paranoja pas Didįjį. Be abejo,reiktu patikrinti psichinį stovį seimo aktyvistėms - juk mušdamosios į kriūtines dėl dieduko nuopelnų, jos remiasi išvadomis iš ,,odna boba skazala”. Prisiminkime, kad tuo metu, kai jis ropštėsi į valdžios olimpą, mergiotės ir berniokai buvo ką tik nustoję šlapintis į kelnytes. Kur jau ten dalyvauti Sąjūdžio gimime…
Šitas Seimas - tikra Lietuvos gėda. Diedukas - psichinis ligonis.

čia teisybė       2021-06-30 6:41

komunistai, kgbistai, tarybukai, rusai, žydai deramai atsidėkos landsbergiui.
nes tik landsbergio dėka visi okupantai bei kolaborantai įgavo didžiausią valdžią bei tapo labai turtingi.

Rusteika       2021-06-30 6:13

Geriau užregistruok peticiją prieš prezidento titulo suteikimą ir pagarsink gerai, kad tokia peticija yra, kad žmonės žinotų. Tada ir pažiūrėsim…priešinsis tik giminė ir Oželytė...ir LRT atliks pareigą.

Laukiau       2021-06-30 4:53

Šito straipsnio nuo 1990 kovo 12 d.

Rekomenduojame

Garsaus medicinos žurnalo redaktoriai: vakcinų ir vaistų tyrimų duomenys turi būti nedelsiant atverti visuomenei

Kanadoje mokytoja nušalinta nuo darbo dėl „transfobinės“ kalbos naudojimo

Reikalavimas dėl politinės prekybos Lietuvos suverenitetu ir lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimo

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Anot politologo, Putinas nebūtų teikęs Vakarams praktiškai neįgyvendinamų reikalavimų, jei realiai nesvarstytų karinės atakos

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Kun. Algirdas Toliatas. Kviečiu maldai už Suomijoje teisiamus vyskupą Juhana Pohjola ir buvusią vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen

Ispanų europarlamentaras: Briuselis turi padėti lenkams pakeisti vyriausybę

Lidija Veličkaitė. Mes mokėsim numirt, jei Tėvynė aukos reikalauja

Vengrijos URM P. Szijjarto: mūsų nekenčia, nes vykdome patriotinę, krikščionišką politiką

Almantas Stankūnas. Patys dalinsime narkotikus?

Dominykas Vanhara. Dėl karo grėsmės

Linas Karpavičius. Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos laidotuvės?

Airija panaikins daugumą COVID viruso apribojimų, įskaitant COVID pasą

Linas Karpavičius. Ukraina vs Rusija: savarankiška, nacionalinė Ukraina nėra niekam reikalinga

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: Lietuvos padėtis šiuo metu yra tragiška

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Neišmoktos politikos pamokos: tikrovė – ne kompiuterinis žaidimas, suklydęs iš naujo neperžaisi

Valdžia rengia apynasrį socialiniams tinklams

Aleksandras Nemunaitis. Nesuprantu kodėl biudžetinės įmones masiškai verčiamos į VšĮ

Tarp Airijos studentų plačiai paplitęs narkotikų vartojimas – tyrimas

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.