Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gegužės 14 d. 17:11

16     

    

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Kai prasideda, ko nelauki, visi planai lekia velniop. Alytaus gaisras, „paprasto“ gripo pandemija – viskam buvo nutarimai, struktūros, pratybos, priemonių planai, įsisavinamos lėšos. Kai prasidėjo, paaiškėjo, kad tai buvo butaforija, nes niekas neveikė. Taip būtų ir su Astravu. Nusipirkim dar toną tablečių.

Kokias schemas Š.Jasikevičius bepieštų, viskas priklauso nuo žaidėjų. Kritinėje situacijoje žaibiškai išaiškėja, kas ko yra vertas. Nukrenta kaukės ir nuo žmonių, ir nuo struktūrų. Scenoje užsidega šviesa ir pamatai, kas yra asmenybė, o kas apgailėtinas mamytės ar dvigubai vyresnės bobos lepūnėlis – lūzeris.

Visame baltųjų krikščioniškos civilizacijos pasaulyje nukrito kaukės. Popieriniai Europos Sąjungos solidarumai išgaravo per vieną naktį. Ir visiems –  nuo studentų iki prezidentų – paaiškėjo, kad viskas tik butaforija.

Pasimatė, kad asmenybių nėra, vien netyčia atsiradę viršūnėse lūzeriai. Išskyrus pinigų prispausdinimą ir dalybas, jie tik žiopčiojo. Ir tebežiopčioja, ir pinigų maišus dalins taip, kaip jiems naudinga. O kai viskas baigsis, vėl užtrauks treles apie solidarumą.

Jei jiems buvo gaila italams kaukių, nejaugi manot, kad kas nors Europoje priimtų sprendimą ginti kažkokią ten Lietuvą? Po viso šito tragikomiško cirko visiems pasaulyje tapo akivaizdu, kad ES, kliedinti apie savas pajėgas, yra tik turtingų ištežėlių pliurpalų klubas.

Į juos paprasčiausiai galima nekreipti dėmesio. Ir nekreips – nei turkai, nei rusai, nei kiniečiai, nei britai, nei niekas pasaulyje. Sprendimus, gerus ir kvailus, priima geri ar kvaili, bet savarankiškai mąstantys. Kartais atrodo, kad be D.Trumpo ir A.Lukašenkos, tokių jau baltųjų civilizacijoje nebeliko.

Kalnai pagimdo peles. Šalys turtingos, galingos, kultūringos, vadovai – menkystos, vedantys į bedugnę. Tai sisteminė krizė, esminė Europos išlikimui, kuri turės būti išspręsta politinėmis priemonėmis – sukurti taisykles, pagal kurias lūzeriams nebūtų šansų stoti prie valstybių vairo.

Dabar yra menkutė galimybė per skausmus pasveikti arba mirti. Ar tam yra kritinė žmonių masė, pakankamas verslo ir politikos sluoksnių savisaugos jausmas, inteligentijos pasirengimas, užzombintų visuomenių sugebėjimas atsikvošėti – nežino niekas. Viską parodys įvykių eiga.

Ne pandemija yra liga. Liga yra pasaulio globalistinė ekonomikos ir finansų sistema, kuri seniai išsigimusi, tačiau tai yra laivas, kuriame plaukia visi ir nenori paskęsti. Ir tik lopo skyles ir surūdijusia konservų skardine pila lauk vandenį.

Žmogui ar šeimai gyventi šiemet kaip pernai – normalu, pasaulinei tuščių pinigų ir kreditų sistemai tai mirtis. Globali ekonomika yra laineris, kuris turi kasmet vis didinti greitį, nes kitaip ima leistis, o minusinis BVP reiškia nevaldomą kritimą nosim žemyn.

Gaisrą gesins trilijonais tuščių pinigų, kurie ir taip kasmet leidžiami ir užtikrina garantuotą infiliaciją ir nepertraukiamą augimą skolon, tačiau dabar fiktyvaus kapitalo lavina padidės ne procentais, o kartais. Žmonija vartos jau nebe už savas ar savo vaikų, o už dar negimusių anūkų būsimas pajamas.

Ekonomikos stabdomos, o tūkstančiai tonų tuščių pinigų jau užgriūna rinkas. Kol pinigai apsuks apyvartas, nuo susileistos dozės laikinai padidės uždelsta paklausa ir kils kainos, bet po to ekonomika stos, prasidės bankrotai, kainos kris nepaisant tuščių pinigų masės ir turtas žaibiškai nuvertės. Praradęs kritinį greitį laineris sminga žemyn.

Pasaulį valdantys rentininkai kaip išprotėję ieško, kur įmerkti savo milijonus ir milijardus, kurie tuoj bus kaip sniegas birželį. Didieji rykliai prarys mažiukus, bet ir patys turės virškinimo problemų. Įtampos kils ir valstybės vėl įjungs pinigų mašinas, mėtys pinigus iš sraigtasparnių.

Kiek dar ištvers tas laikinas, ant iliuzijų ir tuštumos pastatytas pasaulis, kuriame vieni vis turtėja, kiti kasdien geria pašalpinį alų, o dirbantieji praranda viską, jeigu griūna jo netikri pamatai? Senukas Karlas vartosi karste, dar nemirę žmonės padeda kaukes ir ima galvoti. Kiti tuoj statys barikadas.

Laikinai laimės kaip visada – pinigų spausdinimo mašinų savininkai ir tie, kurie stovi prie mygtukų. Tačiau visada godumas frajerį pražudo ir jau artėja ta valanda, kai jie suklys. Jiems jau nebelemta suvokti ateitį, nes jie yra numirę, ir kovodami už prarandamą tūkstantį praras visą savo pasaulį.

Neišvengiamai artėja lūžio situacija, kurioje galioja istorinis principas – kuo blogiau, tuo geriau. Jei viskas tik truputį blogai, jokių tikrai reikšmingų reformų nebūna, nes visi tikisi pigiai išsisukti.

Nuo padėties tragiškumo priklausys, ar pokyčiai bus esminiai. Deja, kiekvieno žmogaus, o ne valstybių likimui toks istorinis dėsningumas atneša tik sunkumus ir nelaimes. Ir daugelis, troškę permainų, joms prasidėjus jas prakeikia.

Prisikarksėjom ir prisitingėjom. Prasideda laikas, kai viskas pradės keistis, kuo toliau – tuo greičiau. Karūnos mėtysis gatvėse, bet niekas nesivargins jas pakelti. Kada valdžia džiaugsis praradusi valdžią, nes atėjo algos metas.

Tai to, kas turi pagaliau išeiti, pabaigos pradžia ir naujo prasidėjimo galimybė. Bus sunku ir daugelis neištvers. Tačiau pasislėpti nepavyks niekam.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

sls       2020-06-1 21:18

Nu tiesiog komunizmo (religiojos pranasytes)  giesme. Sena baigsis,  nauja bus statoma, niekas neisvengs kersto.  O tiesa ta,kad dabartine pasaulio sistema yra tiesiog tobula.  Tai zmonijos evoliucija,kad ir kiek buvo paslemeku silpnaprociu, kurie stengesi   nutempti zmonija i pragaisti,  tai,kas atitinka   prigimti (kapitaligmas ir liberalizmas), vis tiek visda nugali.  Galima sustabdyti,  galima seti nakti, tamsa, baime, bet zmogaus sirdis ir protas vis tiek   grizta i ta bukle, kurioje laisve kova ir ejimas pirmyn.  Kad kazkokie   europos keli vadai siuo metu neturi   kovos instinktu, tai niekis, bet kaip taip siejasi su kapitalizmu, laisve?  Zinoma,nepatinka technologijos, ekranai,  galite gyventi kaip laukiniai.  Niekas netrukdo.  Nneorite   ES sajungos?  Galite grizti i skerdyniu laikus.  Jusu teise. Nenorite kapitalizmo?  Galite buti komunistai ir skurde kliedeit apie   brolybe. Nes   kitaup busit   sucipuoti :D

Nustoki viena karta kliedeti, o imkit dometis technologijom,  kosmosi issiavinimu,  pasaulio paslaptimis. Ismokit stebetis,  klausti,  tyrineti.  Kelkit sau didesnius yuzdavinius, siekit pazinti.  Sita sistema tobula.  Uz ja reikia kovoti, o ne laukti jos galo idiotiskai tikintis,kad tada bus geriau.  Nera sugalvota nieko   tobulesnio ir geriau nebus.

Raigerdas       2020-05-16 8:20

  Mėgstu skaityti šio autoriaus straipsnius, mėgautis jo puikia satyra ir humoru,bet šį kartą ne viskas yra taip, kaip bandoma pavaizduoti šiame straipsnyje. Iš tiesų, straipsnyje yra daug teisingų teiginių ir prognozių:“Prisikarksėjom ir prisitingėjom. Prasideda laikas, kai viskas pradės keistis, kuo toliau – tuo greičiau. Karūnos mėtysis gatvėse, bet niekas nesivargins jas pakelti. Kada valdžia džiaugsis praradusi valdžią, nes atėjo algos metas”. Visa yra taip, jeigu žiūrėti paprastomis to nuskriausto ir apgauto runkelio akimis. Tačiau tiesa apie šį pasaulį yra kur kas žiauresnė ir, deja, autorius retkarčiais labai toli nuo jos nutolsta. “Draugą pažinsi bėdoje” - taip mus mokė mokykloje sovietiniais laikais. Taip, iš tikro, kritinėse sitcajose pasireiškia ir visa to žmogaus esmė arba esybė, kas jis esti iš tikrųjų. Deja, gerbiamas autorius garbingai nesugebėjo išlaikyti šito ekstremalių situacijų egzamino. Štai vienas iš tokių gerbiamo Algimanto prasišovimų:” Sprendimus, gerus ir kvailus, priima geri ar kvaili, bet savarankiškai mąstantys. Kartais atrodo, kad be D.Trumpo ir A.Lukašenkos, tokių jau baltųjų civilizacijoje nebeliko”. D.Trump’as iš tikro mąsto savarankiškai. Bet ar jo mąstyme vyrauja teisinga prieš neteisinga principai? Taip, vyrauja. O Lukašenkos mąstyme yra tas pats? “Nugalėsime koronavirusą su traktoriais ir vodke” - sako A. Lukašenka. Tai šitas briedas pareina nuo komunistinių lozungų ir komunistinės ideologijos, kuria A. Lukašenka užsikrėtė nuo pat vaikystės. O kiek A.Lukašenkos mąstyme yra Stalino metodų? Manau, kad labai daug. Kur A.Lukašenkos galva buvo statant Astravo atominę elektrinę šalia Vilniaus? Šalia buvusios LDK sostinės. Jis nekenčia LDK ir vietoje to jis myli Rusiją, nes ten buvo Ivanas Groznas, Leninas, Stalinas, kurie yra jam artimi jo komunistinei sielai, Imperinės Rusijos dvasiai sumaišytai su TSRS ideologija. A.Lukašenko nesugeba mąstyti savarankiškai, nes jis yra tik Lenino ir Stalino valdymo idėjų pasekėjas. A.Lukašenka yra priklausomas nuo savo narcizinių ir maniakalinių idėjų, kurias jis kruopščiai slepia. Ir tai pasireiškė neigime pačio koronaviruso pavojaus. Diktatorius yra toks galingas, kad jis susitvarkys su tuo koronavirusu, ir jis pasiruošęs mirti stovėdamas, bet neklūpodamas ant kelių. Diktatorius net nesuprato, kad jo tankai čia yra bejėgiai prieš šitą naują biologinį  ginklą, kaip ir kažkada generolai nesuprato, kad jie yra bejėgiai, puldami raitelių eskadronais su kardais prieš tankus. Diktatorius nesuprato, pirkdamas iš Rusijos tankus ir kitą ginkluotę, kovai prieš NATO, kad jau slapta yra paruoštas naujas biologinis ginklas, kad sunakinti dalį žmonių, nešaudant iš jokių tankų. Bet žmonija pritilo ir labai greitai pasidavė šitam žmonių naikinimo būdui. Niekas nekalba apie šitas slaptas laboratorijas, ir žmonės apsimeta, lyg tai jų nėra. Niekas nekalba apie žmonijai paruoštus čipus per vakcinavimą. Ar tikrai yra toks planas ar tai blefas, kad išgąsdinti pasaulį? Aplinkui tik girdi per mūsų protiškai neišsivysčiusią žiniasklaidą, kaip koronavirus šienauja jau ne šimtais tūkstančių, o milijonais, kokia baisi musm gresia ekonominė krizė ir t.t. Tai, gerbiami ponios ir ponai runkeliai, gal pirma atsakykime į labai paprastą klausimą: kodėl yra kuriami virusai žmogui sunakinti, o ne jį apginti nuo virusų? Kodėl tuo užsiima nepaprastai talentingas ir net “geradaris” Bilas Geitsas, o ne runkelių išrinktos vyriausybės, kad apginti tuos runkelius? Nejaugi mūsų vyriausybė yra nepajėgi išsiaiškinti, kas yra tas Bilas Geitsas? Ar iš tikrųjų jis yra toks geradaris su savo idėja vakcinuoti 7 milijardus žmonių nuo koronaviruso, kad išgelbėti tą iš baimės drebantį pasaulį, kuris jau nebegali dirbti,kad pragyventi, ar jis yra labiau panašus į tą krikščionybėje minimą “geradarį antichristą”, kuris nori čipuoti pasaulį ir paversti jį vergų planeta? O gal ponioms ir ponams runkeliams tokie klausimai nekyla ir jiems nereikia jokių atsakymų, ir tegu su jais daro, ką nori, tik tegul gyvus palieka?

taip, KGB viską mato       2020-05-15 7:24

TM,VMI,VRM.VSD,STT ir kitos valdžios “teisingumo” įstaigos -KGB šuniukai.
———
Jie viską mato ir užuodžia!!!
Pasislėpti niekam nepavyk !
VOT !!!

stasys        2020-05-15 6:01

Žmonės moka PSD, 2020-05-14 18:44 > asmeninis saugumas visada arčiau kūno . Pabandykite suprasti , jog tie 40 euru tamstos negali įpareigoti kita žmogų surizikuoti viskuo kas yra jam artima . Galu gale ar Jus pats už tokia sumą parduotumėte dušia velniui ?

Papa Borgia       2020-05-15 4:52

Vyksta Sanitarinis karas. Taip sako ne tik Makronas, bet ir aš. Paklauskite mano nuodytojo - Juliaus Antrojo arba Langų majoro čia. Jie abu tai gerai žino. Nuo sanitaro pasislėpti nepavyks niekam. Vyksta slaptas, sanitarinis, konspiracinis karas ir tai visai ne juokinga, ponai ir draugai. Po Generalinės repeticijos ateis kas? Manot, kad nušvitimas - nirvana?

neras!       2020-05-14 22:44

Mes sėdim gilioje šiknoje, todėl ten mūsų niekas neras- niekas nenorės kišti į šūdą nagų.
Ot pasisekė! O jūs dar bėdavojate.

Puiku       2020-05-14 22:27

Dešimt balų! Dešimt balų už tiesą! Bus baisu,kad būtų gerai.

zita.       2020-05-14 20:34

Rusteika kelinti metai gąsdina savais, delpis rusais.laikas tept slides…

Va-       2020-05-14 19:16

jezau…

Laisvę       2020-05-14 19:13

ir nepriklausomybę Taivanui-Taivaniui !

Žmonės moka PSD,       2020-05-14 18:44

o medicinos paslaugų negauna.Gydytojų boikotas?Kodėl tyli kitos partijos?Jei tik tiek drąsos,tai nieko gero.Socdemai ,kaip nekeista, drįso iškelti žmonių negydymo ir ligoninių uždarymo klausimą.

Deivis        2020-05-14 18:33

Anksčiau man Rusteikos straipsniai patiko. Bet kuo toliau tuo labiau jis tampa kažkokiu tai žydo-krikščionišku apokaliptiku smile

stasys        2020-05-14 18:00

copy : Autorius seniai rašo tokiomis temomis bet nesugeba argumentuoti to savo blogio suprantamais argumentais ,laikosi tos mados viską suversti įrankiams paliekant šone esmines problemu priežastis .Na gal trumpam ir veiksminga ta kepurių užmėtimo technologija , bet vėl išaušta sekantis rytas.. pateka saulė viskas grįžta į senas vėžias .Neturintis idėjų savo verslui niekada nebus sėkmingas , o vieno asmeninio kiemelio pavyzdžio nepritaikysi cielam pasauliui , individualumas čia ir toliau liks vertybe . Iš to ka rašo autorius galima susidaryti klaidinga nuomone jog jam čia svarbiausias ir toliau lieka pinigas , bet juk pinigas ( koks ten Jis vertas butu ) yra tik priemonė kurti verte ir santykius tarp žmonių . Pinigo vertės ekvivalentas turi įtakos tik tiems materialiems mainu santykiams o va dvasiniai vėl lieka šone . Autorius atkakliai vengia tos temos todėl galima susidaryti klaidinga nuomone jog Jis gana vienpusiškai išlavintas . Jokia pertvarka negali duoti teigiamu vaisiu jei jos nieko nemoko visuomenės .

Laikas       2020-05-14 17:55

vartojimo ekonomikoje surasti vietos minimalaus užtikrinto pragyvenimo dedamajai.Be bazinių pajamų gali būti sunku apsieiti.Kiti ,veržlūs,pilni sveikatos ir ambicijų tegul siekia daug pajamaų,užkariauti pasaulį,išgarsėti ir t.t…Net ir tame negerame sovietmetyje kažkaip visi turėjo darbus ,kad ir su mažomis algomis,prisidurdavo ir ūkio.Išliko,pragyveno,nešė istoriją.Net ir tos mažos mokyklos ,nedidelės ligoninės kiekviename miestelyje,nendidelės gamyklėlės davė darbo vietas ir galimybę išgyventi.Tai turėtų būti pamatas,o kiti tegul skrenda.

Laikas skirstytis       2020-05-14 17:47

į kaimus.Žemė laukia.

Tvankstas       2020-05-14 17:35

Labai gtažiai aprašyta demokratija su jos valkatomis už nieką neatsakingais parlamentuose, ...mentuose, ... tuose, ...


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. Adventas ir angelas

Povilas Gylys. Kai vaikai tampa mažiau išsilavinę nei tėvai

Geroji Advento Naujiena: Budėkime – Jis sugrįš!

Andrius Švarplys. Dar yra ir trečias kelias – politinės kvalifikacijos standartas

Ramūnas Aušrotas. JTO Vaiko teisių konvencija skirta kontroliuoti ne tėvų, o valstybės priimamus sprendimus vaiko atžvilgiu

„NeRedaguota“. Rajmund Klonowski ir Vytautas Sinica. Žmogaus teisės Lenkijoje ir kitur

Andrius Švarplys. Twitteris pradeda elgtis kaip valstybė valstybėje?

Ramūnas Aušrotas. „Smurto banga“: pora pastebėjimų LRT.lt teksto paraštėje

Andrius Švarplys. Naujienos iš Amerikos rinkimų

Algimantas Rusteika. Tvanas (Iš ciklo „Klūpanti Tėvynė“)

Darius Kuolys. Prieš Evelinos kerinčią jaunystę klumpa ir profesorius, buvęs KT teisėjas, teisėtyrininkas konstitucionalistas Vytautas Sinkevičius

Andrius Švarplys. Apie Twitterio cenzūrą

Liudvikas Jakimavičius. Prezidentūra turėtų atidėti Vyriausybės formavimą iki geresnių laikų

Andrius Švarplys. Ir BBC laukia CNN likimas

Klausymai Pensilvanijos valstijos senate. Publika juokiasi: iš naktį atsiradusių 600000 balsų už Trumpą... 3200

Vytautas Sinica. Naujos normos

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Jos protestuoja ne mano vardu. Atsakymas Š.Černiauskui ir kt.

Audrius Bačiulis. Šimonytė – premjerė Uspaskicho ir Palucko malone

Vytautas Radžvilas. TS-LKD nariams ir rėmėjams

Ramūnas Aušrotas. Tenesio valstija galės drausti abortus dėl eugeninių, seksisinių ar rasistinių pagrindų

Tomas Matulevičius. Kam tos profesinės kompetencijos, jei gali pasitarnauti ideologiniam reikalui

Algimantas Rusteika. Numylėtoji Lietuva

Vidmantas Valiušaitis. Su Lietuvos kariuomenės diena!

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.