Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Pasirinkimai, arba Mažojo Princo gyvenimai užtemimo epochoje

Tiesos.lt siūlo   2015 m. rugsėjo 21 d. 10:34

3     

    

Algimantas Rusteika. Pasirinkimai, arba Mažojo Princo gyvenimai užtemimo epochoje

lrytas.lt

Du pasauliai ne tik Lietuvoj. Visur modernybė niekina runkelius. Kuriuos pati sėja ir pjauna. Šaiposi, pataikauja ir baisiai bijo. Nes be jų negali egzistuoti.

Buvo kadaise ikidemokratinė, Apšvietimo Epocha. Lavinti žmones. Pažinimas ir informacija – priemonė. Tikslas – sukurti demokratiją. Teisingą daugumos atsakingų žmonių visuomenę. Pastatytą ant prigimtinės teisės ir visuomenės sutarties. Protas, prietarų atsisakymas ir dorovė kaip aukščiausia vertybė. Aš Privalau yra valdovas. Pareiga visuomenei aukščiau asmens intereso.

Dabar stojosi postdemokratinė, Užtemimo Epocha. Mulkinti žmones. Pažinimas niekam nebereikalingas. Informacija, įteigianti pasaulio modelius – priemonė. Tikslas – pasinaudoti demokratija. Sukurti mažumos manipuliuojamą visuomenę. Pastatytą ant laisvės imitacijų ir visuomenės supriešinimo. Pasąmonės gaivalai, prietarų siautėjimas ir dorovinio vertinimo atsisakymas – aukščiausia vertybė. Aš Noriu yra valdovas. Asmens teisė aukščiau visuomenės.

Valdžios atstovus renka dauguma. Pagal nuomones, kurias suformuoja mažuma. Masių bukinimas – priemonė užvaldyti nuomones. Kaip oras būtina sistemai. Sąmoningai ir nesąmoningai skatinama visais būdais. Kas valdo informaciją, tas valdo pasaulį. Informaciją valdo pinigai ir politinė galia.

Piramidė galinga ir nepajudinama. Nes palaikoma ne išorinio diktato, o vidinių įsitikinimų. Kurie masėms įteigti kaip laisvo individo apsisprendimas. Daugumos suvokiamas ir ginamas kaip nepriklausoma nuomonė ir gyvenimo būdas. Jūs laisvai rinksitės iš to, ką jums parinksime. Pagal jūsų kriterijus, kuriuos įteigsime. Jūs kovosit už mūsų norus ir interesus kaip už savo laisves.

Ideologiją pakeitė ideologijos neigimas. Kuris pats yra ideologija. Užslėpta po visuotinai priimtinų normų kauke. Visos nuomonės vienodai vertingos. Kiekviena patogia proga viena iš jų iškeliama kaip laisvės vėliava. Viena kitai prieštaraujančios naudojamos visuomenei skaidyti ir skaldyti. Tai patikimai saugo nuo vieningos opozicijos.

Priešininkai suvirškinami. Kaip kadaise maištingos jaunimo subkultūros, paverstos šou verslo dalimi – sistemos čiuptuvais. Arba sučirškinami žiniasklaidos lauže kaip nešiuolaikiški atsilikėliai ar tiesiog idiotai. Paveiku dėl natūralaus žmogui konformizmo. Masiniam protui baisus ginklas. Kritiniam mąstymui tai juokinga. Bet kas gi šiais laikais galvoja kritiškai ir dar laisvai?

Tai galios per amžius, jei netyčia nesugriaus naujai iškepti, mieli ir visų mylimi barbarai. Ar nebus sunaikinta ūmios kokio valdžios idioto beprotystės. Technologijos pavers privatumą praktiškai nebeįmanomu. Atsiras seniai laukta absoliučios kontrolės asmeniui galimybė. Kuria bus visuotinai naudojamasi. Niekam apie tai nežinant, aišku.

Revoliucionieriai – nesvaikit. Sistema neįveikiama iš vidaus. Kadangi visiems tinka. Net revoliucionieriams, kuriems nepatinka. Nes joje sau ramiai ir gana sočiai gyvena. Ir jokių geresnių modelių ar juo labiau realių būdų jiems įgyvendinti nepateikia. Išskyrus grįžimą į tai, kas buvo ir pražuvo.

Įdomumas tas, kad sąmokslo teorijos irgi yra ideologijos dalis. Primityvams sukvailinti ir išgąsdinti. Nukreipti pyktį į kaliausę už horizonto. Iš tikro nėra jokio vieno galios centro. Viskas nebesukontroliuojama. Vyksta susirėmimai tarp atskirų grupuočių viduje. Tarp valstybių išorėje. Nuolat blykčioja žaibai. Ir kas turi akis, pamato, kas vyksta scenos tamsoje.

Šito nepakeisi. Gali susikurti savo pasaulį. Mažą, tragiškai gražų. Pilną šilumos ir pasitikėjimo. Jame apsigyventi su tais, kuriuos myli. Susiekti su kitais panašiais pasauliais. Juoktis iš to, kas neįveikiamai kvaila. Ir gyventi Mažojo Princo gyvenimus. Pasiimti gabalėlį laimės kelionėj iš tamsos į tamsą.

Arba bandyti ką nors keisti. Kasdien gydytis guzus ant kaktos ir stebėti Sieną. Virsti Pasaulio Teisuoliu. Kurio kančią visi beveik myli. Tačiau prisiartinti bijo.

Tai sunkiausias pasirinkimas. Pasirenkame kasdien. Kiekvienas.

lrytas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

L.Palmaitis EiSiui       2015-09-22 16:31

Laukti Armagedono nereikia - panašu, kad jis jau prasideda.
Rusteika siūlo nusileisti “tikrovei” ir ieškoti užuovėjos Mažojo Princo karalystėje. Tradicinių krikščionių likučiams, tradiciniams judėjams ir musulmonams tai nepriimtina, nes tai įmanoma tik nusilenkus šėtonui ir priėmus jo “įstatymų” viršenybę. Ne, ne ir ne!
Tik karas iki galo, kankinystė ir Armagedonas!

EiSi       2015-09-21 15:08

“Revoliucionieriai – nesvaikit. Sistema neįveikiama iš vidaus.” Būtent! Bet tai nereiškia, kad ji yra absoliučiai neįveikiama ir reikia laukti(anot p. Leto) Totalinio Armagedono.

L.Palmaitisd: dėl sąmokslo teorijų       2015-09-21 12:44

Pirmiausiai reikia apibrėžti, kas tai yra. Kol kas tai vienas iš masių mulkinimo terminas, reiškiantis “kvailystę”.
Be abejo, jei “sąmokslo teorija” suvedama į “centrą”, tai tokio tikrai nėra. “Centras” yra valdančias jėgas vienijantis interesas. Vakarų bankininkams jis nebėra tik ekonominis, nes pasiekę įmanomą ir neįmanomą maksimumą, jie ne šiaip nori valdyti pasaulį vardan valdymo, bet tapti žmonijos geradariais dievais, tvarkančiais ją racionaliausiai su neva nauda jai pačiai: kokia turi būti maksimali populiacija, kaip patenkinti visus, kad nebūtų konfliktų ir pan.: http://quotes.liberty-tree.ca/quote_blog/David.Rockefeller.Quote.103D
Jei tam reikės paaukoti kelis milijardus žmonių, OK, kodėl ne? Dar Bernardas Shaw siūlė “humaniškas dujas”, bet galima ir nehumaniškas - svarbu “kilnus tikslas”. Būtų kvaila teigti, neva Bilderbergas “vadovauja”. Tai yra valdančiųjų Main Stream, kuriame gali būti variacijų, bet esmė sutampa. Jis pakankamai internacionalizuotas, nes pagrindinis kriterijus - globali ekonominė galia. Todėl čia patenka ir bankine galia išsilaikiusių senovinių monarchijų likučiai (Geidaro Džemalio mintis), o tai paįvairina “ateities viziją” iki modernios, visiems patogios vergovės, kurią tvarkys “kilmingiausi žmonijos atstovai”. Naujos tvarkos pamatai - laisvės pakeitimas patogumais. Su laisvu individu, kuris asmeniškai kreipiasi į “kitą D-vą” (vadinas, su bet kuria abraomine religija), reikia “atsisveikinti”. Išimtis (galbūt) - keliasdešimt šeimų “Senatas”, visi kiti - klonuojami laimingi biorobotai, kurių skaičius automatiškai reguliuojamas. Štai kodėl situacija vis labiau panėši į apokaliptinę, o reali kova grįžta į religinio karo plotmę.
Be to, “interesų centras” ne vienas. Orvellas buvo įžvalgus, numatęs du-tris. Vienas kol kas formuojasi apie tradicinius Vakarus. Kitas yra Maksvos Ordą prarysianti Kinija. Trečias, kuris silpnesnis ir sudarinės sąjungas tai su vienu, tai su kitu - galbūt Iranas. Ar vyksta grupuočių kovos centrų viduje? Be abejo vyksta, bet tai esmės nepakeičia: kol išlieka bendras interesas, tol išlieka ir centrai.
Laimei, visi (be abejo, įskaitant ir Autorių) ignoruoja Pagrindinį “Žaidėją”, Kurio neva “nėra”.
Yra, Gerbiamieji, o kad Jis puikiausiai veikia ir laimi, rodo Jo teisingumas: ateina atsiskaitymo laikas ir visi išsigimėliai gauna, ko nusipelnę (plg. visai apgailėtiną “grynosios rasės” “Vokietijos aukščiau visko” likimėlį, tegu ponios Merkel kol kas ir palaikomą su džiaugsmu pagal Bilderbergo “generalinę liniją”). Tunelio gale švyti ne idealus globalinis su “pasauline vyriausybe” konclageris, bet totalinis Armagedonas. Niekas nebeišvengs “das seine”: nil inultum remanebit jau krikščioniška kalba.
Mato 24: “Kas ištvers iki galo, bus išgelbėtas”, “Jeigu tos dienos nebūtų sutrumpintos, neišsigelbėtų nė vienas žmogus. Bet dėl išrinktųjų tos dienos bus sutrumpintos”.
Amen.

Rekomenduojame

Dr. Gintautas Vaitoška. Karas ir abortas

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt trečioji (gegužės 17) diena

Vokietijos katalikų bažnyčiose vyko vienalyčių porų laiminimai, dalyvavo ir vyskupas

Ukraina tikrina kiekvieną Rusijos Federacijos piliečiams išduotą dokumentą, leidžiantį gyventi šalyje

Ramūnas Aušrotas. Tas pats Partnerystės įstatymas, tik kitu pavadinimu

Kristina Zamaryte-Sakavičienė. Įteisinus partnerystę bus keičiama ir visuomenės nuomonė

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt antroji (gegužės 16-oji) diena

Linas Karpavičius. Puota maro metu

Dalis Lietuvos ortodoksų išdėstė viešu laišku savo ketinimus metropolitui Inokentijui

Vytautas Radžvilas. Įsivalstybinusios Lietuvos diena

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Krikščioniškoji tapatybė – V Velykų sekmadienis

Šoką keliantis reikalavimas: ES reikia tik 14 balsų, kad pakeistų ES sutartis, sako buvęs ES Komisijos narys

Laiškas tiems, kuriems dar rūpi rūpi visa, kas susiję su Valstybės išlikimu

Dr. Darius Alekna. Apie šeimą ir valstybę

Karas Ukrainoje. Aštuoniasdešimt pirmoji (gegužės 15-oji) diena

Nuo Romo Kalantos aukos praėjo 50 metų

Indijos chirurgas planuoja persodinti gimdą į translytės „moters“ kūną ir sudaryti jam galimybę pastoti dėka pirmos tokios operacijos pasaulyje

Nepriklausomos valstybės ir imperijos. Vytautas Radžvilas

Vytautas Rubavičius. Partnerystės įstatymas – moterystės ir motinystės pažeminimas

Edvardas Čiuldė. Atviras laiškutis Emmanueliui Macronui

Kandidato į AT teisėjus E.Šileikio drąsi kalba išgąsdino Seimą

ES ciniškai naudojasi pavojaus situacija Europoje, kad išplėstų savo galias

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt devintoji (gegužės 13) diena

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Įveiksime ligas ar žmogiškumą?

Ramūnas Aušrotas. Vaiko teisių apsaugos klystkeliai

Vatikano sinodo svetainė švenčia homoseksualumą ir įvaikinimą homoseksualų porose

Mokslinė konferencija Romo Kalantos metams paminėti

Vytautas Sinica. Apie Gabrieliaus Landsbergio interviu

Vytautas Radžvilas. Ir vis tik tai PAKTAS

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt aštuntoji (gegužės 12-oji) diena

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.