Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Pasirenkame kasdien ir kiekvienas. Ką?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 19 d. 13:29

21     

    

Algimantas Rusteika. Pasirenkame kasdien ir kiekvienas. Ką?

Buvo kadaise ikidemokratinė, Apšvietimo epocha. Lavinti žmones. Tikslus pažinimas, informacija – priemonė. Tikslas – sukurti demokratiją ir teisingą daugumos atsakingų žmonių visuomenę, pastatytą ant prigimtinės teisės ir visuomenės sutarties. Protas, prietarų atsisakymas ir dorovė kaip aukščiausia vertybė. Aš privalau yra valdovas – pareiga visuomenei aukščiau asmens intereso.

Dabar stojosi postdemokratinė, Užtemimo epocha. Mulkinti žmones. Tikslus pažinimas neįmanomas ir nereikalingas. Pasaulio modelio įteigimas, informacija
– priemonė. Tikslas – pasinaudoti demokratija ir sukurti mažumos manipuliuojamą visuomenę, pastatytą ant laisvės imitacijų ir visuomenės supriešinimo. Pasąmonė, prietarų siautėjimas ir dorovinio vertinimo atsisakymas – aukščiausia vertybė. Aš noriu yra valdovas. Asmens teisė aukščiau visuomenės.

Valdžios atstovus renka dauguma pagal nuomones, kurias suformuoja mažuma, todėl masių bukinimas – priemonė užvaldyti nuomones. Būtinybė sistemai, sąmoningai ir nesąmoningai skatinama visais būdais. Kas valdo informaciją, tas valdo pasaulį, o informaciją valdo pinigai ir politinė galia, kuriuos sukuria informacijos valdymas.

Sistema galinga ir nepajudinama. Nes palaikoma ne išorinio diktato, o vidiniu įsitikinimu, kuris masėms įteigtas kaip laisvas laisvo individo apsisprendimas. Daugumos suvokiamas ir ginamas kaip sava nuomonė ir gyvenimo būdas. Jūs laisvai rinksitės iš to, ką jums parinksime, pagal jūsų kriterijus, kuriuos jums įteigsime. Ir jūs kovosit už mūsų norus ir interesus kaip už savo laisves.

Ideologiją pakeitė ideologijos neigimas, kuris pats yra ideologija, užslėpta po visuotinai priimtinų normų kauke. Visos nuomonės vienodai vertingos. Ir kiekvienu konkrečiu atveju vis kokia nors konkreti nuomonė patogiai iškeliama kaip laisvės siekiamybė. Viena kitai prieštaraujančios tampa būdu visuomenei fragmentuoti ir tai patikimai saugo nuo vieningos opozicijos.

Priešininkai suvirškinami kaip kadaise maištingos jaunimo subkultūros, paverstos šou verslo dalimi – sistemos čiuptuvu. Arba sunaikinami viešai kaip nešiuolaikiški atsilikėliai ar tiesiog idiotai. Paveiku dėl natūralaus žmogui konformizmo – masiniam žmogui baisus ginklas. Kritiniam protui tai juokinga, bet kas gi šiais laikais mąsto kritiškai ir laisvai?

Ta supuvusi konstrukcija galios per amžius, jei nesugrius nuo kokių nors barbarų ar kokio valdžios idioto beprotybės traukulių. Technologijos padarys privatumą praktiškai nebeįmanomą ir galutinai susiformuos seniai laukta absoliučios kontrolės asmeniui galimybė, kuria bus visuotinai naudojamasi. Niekam apie tai nežinant, aišku.

Sistema neįveikiama iš vidaus, kadangi visiems tinka – net tiems, kuriems nepatinka. Nes joje gana sočiai gyvenama. Ir jokių geresnių modelių ar tuo labiau realių būdų jiems įgyvendinti niekas nepateikia, išskyrus grįžimą į tai, kas buvo ir pražuvo. Įsiviešpatauja modernioji technologijų valstybė, niekinanti runkelius, kuri pati juos gamina serijiniu būdu, puoselėja ir pataikauja. Nes be jų negali egzistuoti.

Įdomumas tas, kad sąmokslo teorijos irgi yra ideologijos dalis, skirta pavojingiausiems sukvailinti, išgąsdinti ir nukenksminti. Iš tikro nėra vieno galios centro, seniai viskas nebesukontroliuojama. Vyksta tik susistumdymai tarp atskirų grupuočių viduje ir tarp valstybių išorėje. Nuolat blyksi žaibai ir, kas turi akis, retkarčiais pamato, kas vyksta scenos tamsoje.

Šito nepakeisi. Gali susikurti savo pasaulį. Mažą, tragiškai gražų. Pilną šilumos ir pasitikėjimo. Jame apsigyventi su tais, kuriuos myli, susisiekti su kitais panašiais pasauliais ir juoktis iš to, kas neįveikiamai kvaila. Ir paimti savo gabalėlį laimės kelionėj iš tamsos į tamsą, nors Titanikas ir skrieja į ledkalnį.

Arba bandyti ką nors keisti. Kasdien gydytis guzus ant kaktos ir stebėti Sieną ir virsti tokiu atstumtu, mielu Pasaulio Teisuoliu, kurio kančią ir pastangas visi beveik myli, tačiau prisiartinti bijo. Tai sunkiausias pasirinkimas, iki kurio reikia priaugti. Pasirenkame kasdien. Kiekvienas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

ženia       2020-09-21 20:05

seniai skaičiau tokias įžvalgias mintis apie mūsų ateitį.Praeityje kažką girdėjau sakant: norintiems demokratijos yra sukuriamas demokratinis vėzdas ir juo kaip reikiant suduodama.Nebūtinai kaip su Omonu Klonio gatvėje. Daugėja absurdo bylų

Rusteikai       2020-09-21 2:46

Suprantama, kad “galios centro nėra”. Jei manantieji kitaip kuria “sąmokslo teorijas”, jie kvailiai. Tačiau yra globalių interesų konfliktai, milžiniško koncentruoto kapitalo subjektai, reikalas perdalyti kapitalą, reikalas mažint žmoniją bent perpus ir reikalas grąžinti klasikinę vergovę tik su neišardomais elektroniniais pančiais.
Štai, Rusteika, kokia yra tikrovė kelyje į “laimingą ateitį”:
https://www.kavkazcenter.com/russ/content/2020/09/16/119295/elektronnyj-kontslager-v-rossii—tsifrovoe-oruzhie-kremlevskogo-rezhima.shtml
Jei manai, kad tik Kremlius liks toks, labai klysti.
Dabar svaičiok toliau apie savo demokratijas!

Dzeikas       2020-09-20 17:52

Prasalaiciui:
Apie indenus cia is kurio kampo? Jeigu is Rusijos, tai Aliaskoje indenai rusams subine atsparde tiems beliko gedingai “parduoti” Aliaska JAV , kitaip tektu patiems nest kudasiu be jokio pardavimo.
Paaskinu: vietiniai indenai gyveno is medziokles. Ka maistui, ka pardavimui(kailiukus supirkinejo anglai ir amerikieciai). Rusai ilinde Aliaskon nieko nesupirkinejo. Jie GERIAUSIU atveju keisdavo kailius i degtine.Dazniausiai gi patys imdavo medzioti zveriukus ir apdirbe kailius juos isvezdavo. Indenams tokie fokusai nepatiko.Lygiai kaip ir girtu rusu priekabiavimai prie vietiniu ir moteru zaginimas. Prasidejo indenu karas pries Rusijos imperija. Apie kuri jos istoriografija kazkaip kukliai nutyli , taip tycia indenai tik pries anglosaksu kolonizatorius kariavo, o tie juos zude visomis proemonemis. Aliaskoje gi vyko viskas priesingai - indenai lupo “asvabaditeliu” protevius del auksciau minetu priezasciu. O su anglais ir amerikonais pas juos buvo draugiski santykiai. Sie elgesi pagarbiai, supirkinejo zveriu kailiukus mainais siulydami ivaires prekes, tame tarpe ir graiztuvinius sautuvus kuriuos teturejo Rusijos caro rumu gvardija, o ne kariuomene.Apie medziotojus isvis nera ka kalbeti. Amerikieciams ir anglams visiskai nebuvo intereso pyktis su indenais. Indenams taip pat nebuvo reikalo kariausti su anglosaksais - sie skirtingai nupo rusu i ju zemes medzioti nelisdavo(kas reiske tiesiog atimineti duona is indenu).
Vienzo sioje didziuleje teritorijoje kaip 2 Ukrainos rusai pastate kelis baznytkaimius is kuriu nosi iskisti drisdavo iki artimiausio upoksnio ir is esmes bijodami indenu nieko ten XIX amz viduryj nebekontroliavo. Siusti gi baudziamaja ekspedicija is Maskvos carai ant tiek nesukvailejo. Jie dar Tolymuosiuose Rytuose nebuvo isitvirtine (Zeme pietiniame Amuro krante iki Vladivostoko buvo igyta,atimta is Kinijos tiksliau,  tik pries Aliaskos pardavima). Tad pardave ta Aliaska velniop jankiams (tie ir nenorejo, Kongrese skandalas kilo, kad Prezidentas pinigus svaisto dykvietiems pirkalioti), by tik Anglijai neatitekt. Sie rimtai ruosesi fiziskai ismest Rusija is ten.
Taigi, Prasalaiti nepaisyk nekaltos mergeles is tavo Rusijos. Plesikai ir vietiniu skriaudikai tokie, kad jankiai tik pakausius kasesi stebedami ka isdirbinejo rusu pirkliai ir vietininkai.

pastebėjimas       2020-09-20 16:50

kam taip sudėtingai? Ta prasme,kad pasaulio išlikimas yra kardinalus vartojimo mažinimas.Todėl belieka remtis į labai konkrečius pasaulio prisitaikymo prie tokios startegijos kelius. Lietuvai tai reikštų nelygybės kardinalų mažinimą remiantis galima sakyt revoliuciniais mokesčių sistemos pakeitimais(stipriai apmokestint visą perteklinę prabangą) , jau išrastą bazinių pajamų sistemą.Labai stipriai mažint atlyginimų skirtumus tarp mažiausios ir didžiausios “algos”.Manau,būtina atsisakyt ir per stiprios ,regresinės PVM apmokestinimo sistemos.Lietuvoje ji tik labai stipriai paskatino akis badančios nelygybės augimą .Kažką būtina daryt ir su ta išgirtąja fiskaline politika ,kai už tą patį darbą Lietuvoje mokama tris /dešimt kartų mažiau nei vakaruose. Verslininkai susikūrė sau šiltnamio sąlygas .Ko pasekoje Lietuvoje išplito patys patys pigiausi produktai…ir t.t…

Tiesiai        2020-09-20 14:55

Radžvilo kompanija yra baisiau už konservatorius, jų radikalumas galutinai Lietuvą pražudytų.

Balsuoti būtina       2020-09-20 14:41

jei balsuoti tai tik už Nacionalinį Susivienijimą , daugiau nėra už ką.

NS -nevykes tautosbandymas prisikelti...       2020-09-20 13:48

Radzvilui ir NS daugumai nepatinka si supuvusi santvarka,bet jis nemoka nei telkti zmoniu, nei jiems vadovauti, nei priimti tinkamus sprendimus tikroves keitimui…...Pjauna grybus bjaurioje tikroveje,bet raso gerus tekstus, o tai jo pasaukimas…
To stengiasi nepastebeti akli jo fanatai,tuo prisidedami prie ju individualistinio snipsto spali..

Vytautas        2020-09-20 12:28

Radzvilas yra tvartelio projektas, kad atimti is valstieciu balsus. Va, taip.

Geras       2020-09-20 11:15

straipsnis apie liberalkomunizmą.

bjž       2020-09-20 11:11

Sistema plačiai naudoja mulkinimo priemones,ji nevagia iš valstybės-valstybė jai duoda arba net prašo ,kad sistema paimtų.Sistema Jūsų nenori,bet Jus prašotes jos globon,sistema Jūms žada laisvę,demokratiją,gerovę,o kai Jūs jau esate jos valioje pradeda reikalauti ,kad vykdytumėte jos norus ir net grąsinti.Sistema žino ko Jūs norite,ko Jums reikia…Sistemai geriausia,kai Jūs ja pasitikite ir Jos klausote,Sistema apie viska pagalvoja- Jums galvoti nereikia.Mulkinimo dėka individas pradeda mąstyti kaip nori sistema t.y. tampa mankurtu.Ratas užsidarė,pone,grįžome ten iš kur atėjome.Vėl reikės pradėti galvoti…

Prašalietis       2020-09-20 11:00

Dzeikas     2020-09-20 9:30
Pasakymai: “Kuriomis cia lupomis kalbi,  zmogaus padargai reikalingi ir negedingi, Gedinga tik naudotis jais vienu metu ir vienoje vietoje”... tik parodo vargšų pseudovalstybinių darinių šimtus metų niekaip “vakarietiškai nesucivilizuojančių” kaip Amerikos indėnai ir Australijos aborigenai čiabuvių visišką beviltiškumą ir bejėgiškumą JAV 30 metų netrukdomai “demokratizuojamame” pasaulyje be skrupulų, be gėdingumų ir visokių kitokių čiabuvinių “umų”...

Sitas        2020-09-20 10:33

Portalas yra konservu islaikomas.

idea fpsix       2020-09-20 10:06

“Iš tikro nėra vieno galios centro” ? tik yra viena “šeima” su krikštatėviu vrotšild, net ir durnių laive, polikarpvščina.

Dzeikas       2020-09-20 9:30

Prasalaiciui:
Kuriomis cia lupomis kalbi apsispresk.Nes skaitant i tavo “valdomo chaoso” teksta susidaro ispudis kad darai tai visomis keturiomis.
Ne, visi zmogaus padargai reikalingi ir negedingi. Gedinga tik naudotis jais vienu metu ir vienoje vietoje.

Prašalietis       2020-09-20 8:23

Daug ką savais vardais paminintis A.Rusteika, kai kuriuos pagrindinius dalykus negali “nepakraipyti šiuolaikiškai ir progresyviai”. Bent kiek išsilavinęs žmogus domėjęsis ir matęs kaip kito visuomenės “informavimas” gali pasakyti, kad informacijos žmonių “informavime” šiandiena beliko geriausiu atveju 10 proc., o likusią dalį sudaro propaganda ar autorių subjektyvių pažiūrų, pamąstymų, pergyvenimų aprašymas. Taip kad “visuomenės informavimo” priemonių jau seniai nebėra. Kaip ir Rusteikos nesuvokimas ar naivumas -” Iš tikro nėra vieno galios centro, seniai viskas nebesukontroliuojama”, parodo “tautinių intelektualų” beviltiškumą. Per 30 metų atminties nepragėriusiam kaimo mažaraščiui iš Serbijos, Irako, Afganistano, Libijos, “arabų pavasarių”, Gruzijos, Sirijos, Ukrainos…. Baltarusijos pavyzdžių mato valdymo “centrą”, kuris nugalėjęs šaltame kare, nebesislepia ir atvirai “tvarko savo pasaulinius reikalus” visose srityse. Pasaulio civilizuotam valdymui nepakankant karinės jėgos ir resursų, masoninė pasaulinė vyriausybė valdanti JAV su visais jos satelitais, pasaulį valdo taip vadinamo “valdomo chaoso principu”, kuris pasidarė nelabai suvaldomas. Šiandiena svajoti apie “savo mažą, šiltą, jaukų, nepriklausomą ir t.t. tautinį pasaulį” gali tik visiškas “patriotinis” beviltiškas naivuolis ar idiotas, nuo kurio visškai nieko nepriklauso….

stasys       2020-09-20 7:47

gerai parašyta smile) parašiau ir mirgtelėjau tam bevardžiui niurzglai kuris kiekviena diena Tiesose lipa stasiui ant ausu su dideliu pasimėgavimu , jog jo čia atliekamas ‘darbas’ savotiška duoklė visuomenei ginant ją nuo sistemos ‘yrodų’ . Grįžtant prie temos , viename autorius vistik yra teisus valstybė , jos institucijos, siekdamos bendro gėrio nenoromis perlypą ir labiau siaurina ta žmogaus privatumo riba už kurios nelieka anonimiškumo galimybė . Balai nematė tuos privatumo duomenis kuriais tik ji pati gali naudotis , bet po truputį ta teisę perleidžiame ir verslui .. patogiai įsitaisome ju duomenu bazėse ir tarnaujame kaip masalas -planktonas pasimaitinti mūsu sąskaita prie esamo pelno poreikio . Kol naudojausi viešai matomu mob. telefonu nuolatos sulaukdavau skambučių pradedant Niujorku baigiant kokiu Singapūru ir tiesa sakant velniai tik žino ka ten galėjau sudominti ...teko lįsti į pogrindį o čia pasirodo vidaus taisyklės kurioms nėra taip lengva atsispirtį ir ne aukoti tai kas liko iš privatumo .

ah1       2020-09-19 22:26

Informacinės visuomenės laikas atėjo. Įspūdis kieno bus vakcinos su kodais tie ir valdys - va Putinas davė žinią - Putinas pažadėjo batkai vakcinas nuo kinvirusio - škia kodai bus Putino ir kodais visokiausias valdys Putino putinai visokiausie rusią baltąją, o Geico geicai visokiausie valdys tuos, kuriuos suvakcinuos Geico vakcinomis ir valdys savais kodais visokiausiais, bo informacinėje visuomenėje kodai kaip ženklas saviems - nesaviems sužymeti, atpažinti, valdyti. Pirmiausia sukodavo prekes, paskui gyvulius( su cegeliais ausyse), dabar eilė žmonėms.

Dzeikas       2020-09-19 21:50

Kiekvienas turime (kam turime? Jei nazinai atsakymo i si klausima, tai gal ir nepradek net) daryti tai ka sugebame, pagal savo isgales ir suvokima.
Pavyzdziui neperimineti pederastu leksikos ir nevadinti homoseksualistu “gejais”, nevadinti usuoto ir isorinius lytinius organus perstaciusio ponulio “ponia”. Nekurie is ju agresyvus, tik pabandyk toki pavadinti “ponu” ar pasakyti treciuoju asmeniu “jis” - iskart skustis nubegs. Bet juk nepasakyta “kalbek tiesa”. Pasakyta “nekalbek netiesos”. Apvaizda tiek is musu nereikalauja , pakisime reikia -nereikia tiesa kalbedami save nelabojo susidorojimui ir tiek. Taciau nekalbeti netiesos - tiek dar galime.
Ir ne tik visuomenes tvirkinimo temoje.Pabegeliu taip pat. Jokie juk ne “pabegeliai”, o nelegalus imigrantai.Taip ir vadinti reiketu. Juk visuose dalykuose nekalbeimas netiesos jau stabdo ja, netiesa.
Na savaime aisku, netiesos puoseletojai jums karjeros daryti nepades tada, nesitikekite lengvos duonos. Bet juk jie neturi KOL KAS tiek galios,kad zudyti uz netiesos nekelbejima.
Na tai jusu teise rinktis: lankstytis netiesai, ar nedalyvauti tamsos darbuose.

bijunelis       2020-09-19 20:14

taip vyksta sugyvulejimas-atgal i bezdziones.

NS pasirinko kamikadzės dalią?       2020-09-19 18:32

http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-sinica.-fasadine-demokratija-lietuvoje-rinkimai-tik-tiems-kas-jau-

NS aktyvistas ,dažnai remiantis ne blaivų protą ir principus, bet tuo metu ant balno esančių autoritetų nuomonę, gerb. V Budnikas nemažai prisidėjo, kad prieš ,,lovio partijų’’ stiprias kariaunas nebūtų vieningos ONS oponentų koalicijos. Bet ,kalbant be politkorektiškumo, daugiausiai prie NS politinės savižudybės ir galimos koalicijos sužlugdymo prisidėjo NS pirmininkas, prof. V.R.
Manau, jo atsistatydinimas bus per švelnus atpildas už nuo žemės atitrūkusią , subjektyvistinę ir vilkimosi įvykių uodegoje politiką.Tokios politikos pasekmes, manau, jau junta net pasekėjai partijos taryboje, liepą balsavę prieš koaliciją. Ji baigsis spalį politine naujokų galo pradžia…. Per švelnus todėl, kad taip ženkliai prisidėta peržengiant Nesugrįžtamumo tašką ( NT) valstybingumo irimo ( ir liberalglobalistų įsigalėjimo) kelyje.
Pirm. pavad. V. Sinica, sprendžiant pagal jo teksto kontekstą ,nujaučia visišką NS pralaimėjimą spalio 11 d. Bet, sekdamas anūko partijos šulų nesavikritiškumo tradicijomis, visą kaltę, už savo kompanijos nuspėjamą krachą spalį, suverčia tik ONS nesąžiningiems mechanizmams….Jie , be abejo, STIPRIAI ir efektingai STŪMĖ mažiukus BEDUGNĖS link.
Beje, stebiuosi, kad jis tekste taip ir nepriaugo iki profesoriaus tiesumo naudojant ONS apibrėžimą, o ne politkorektišką ,,fasadinės demokratijos’’ (FD) terminą. Paskutiniąją - literatūriškai aptakią formuluotę (arba ,,valdoma demokratija’‘) gal dar buvo racionalu naudoti senais senais ir atsargiais NVO ,,Kito pasirinkimo’’ laikais…Bet dabar , po V. R. solidaus analitinio veikalo ,,Opozicija Lietuvoje’’ idėjų paplitimo ir , ypač esant rinkimų finišo tiesiojoje, kalbėti rinkėjams mandagia polikorektiška kalba yra, manyčiau, prastas tonas jaunam ,režimui nuosekliai oponuojančios partijos, politikui. Kam , ypač daugiausiai savų lankomame tiesos.lt burbuliuke, kalbėti ne tiesiai ir atvirai? Ko vertas gydytojas, diagnozuojantis plaučių uždegimą (FD) vietoje plaučių vėžio (ONS) ir atitinkamai skiriantis gydymą?
Pasirašę šviesuomenės bei piiečių būrio Raginimus telktis į bendrą rink. koaliciją tikėjosi prablaivinti Sąjūdžio vienybės ir telkimosi principo atsakiusį profesorių bei NS aktyvą, bet nuo savo teisumo ir ideologinės didybės apsvaigę NS vedliai kietakaktiškai nuvedė pavienį bendraminčių būrelį į spalio rinkimines mažiukų skerdynes ..lovio’’ partijų ir ONS tvirtovės naudai…
Kartoju- profesorius dar balandžio mėnesį ,,Respublikoje’’ iš savo subjektyvistinės ..lempos’’ teigė, kad mažiukai,, dar nepribrendę vienijimuisi’’ ir šią savo dogmą sėkmingai indokrinavo partijos aktyvo daugumai. O juk pribrendimo poreikį kuždėjo tiek adekvatus protas, tiek Sajūdžio ,ar kitų, sėkmingai pasipriešinusių okupacijoms ar sistemoms, organizacijų ar judėjimų patirtis, tiek nuotaikos politinės tautos likučių tarpe. Bet profesorius girdėjo tik savo vidinį stiprų balsą, skatinusį nesidėti rinkimuose ,,vardan tos- Lietuvos’’ su ,,nesąjungininkais’’ ir panašiais nedorėliais. Balsą ,raginusį nesitepti koaliciniu bendradarbiavimu su antrarūšiais ONS oponentais ir geriau mirti rinkimuose skaisčiais ir tyrais…
Šias tyrumo, nesiskaitymo su negailestinga politine tikrove padarinius, gerb. Romualdai, visi puikiai žinome jau dabar..Klaidingos NS vadovybės politikos išdava- laukianti liūdna- nulinė aritmetika spalio 11 d. tik apipavidalins ją juodu kaspinu…
Adekvataus proto asmenims dabar , ko gero, lieka tik viena išeitis - pasirinkti ,turint tik mažytę trapią stebuklo viltį, klampiame žiauriame ONS ,,liūne’’ ir ,net žinant, kad NT fatališkai jau peržengtas, aikštingą, besiblaškantį, bet dar gyvybingą CP ,,širmį’‘. O juk galėjo NS ,,bėris’’ tapti ONS oponentų ,,kinkinio’’ patikimiausiu, aiškų ir tvirtą idėjinį stuburą turinčiu ,,žirgu’‘...Galėjo, o tapo pripučiamu guminiu kamikazde, pavieniui nesukėlusiu jokių problemų ONS architektams, užsakovams ir kumečiams…
Gerb. Budnikui primenu, kad laiškais nagrinėti gyvų numirėlių - ,,lovio’’ partijų, ONS atraminių kolonų, svyrinėjimus, stumdynes ir rietynes ,besibrukant dosnaus ..lovio’’ kryptimi kryptimi , yra bepramiška. Vykdydamas politinės tautos likučių vilčių žlugimo nagrinėtojo- ,,baltojo metraštininko’’ - savanorišką misiją, rašau gyviems. Mažiukams iš susiskaldžiusios , bet dar gyvos (gerais kilniais norais) ONS oponentų stovyklos.O juodieji metraštininkai tegu rašo ONS suzombintiems lietuviakalbiams ir aprašinėja rinkimines orgijas ,,lovio’’ partijų’’ lageriuose…
A.

Apie        2020-09-19 15:49

ka cia jis?


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.