Žiniasklaida

Algimantas Rusteika. Papūgų spindesys ir skurdas

Tiesos.lt siūlo   2015 m. spalio 7 d. 19:55

15     

    

Algimantas Rusteika. Papūgų spindesys ir skurdas

lrytas.lt

Tuos, kurie nežiūri tautinių TV, prašom atsistot. Ačiū, išėjimas štai ten. Dabar pakelkit rankas žiūrintys tik sportą ir filmus, žinias, mišias ir kitas politines nesąmones. Jus taip pat paprašytume išeiti. Ačiū.

Likusiems tikėjimo broliams išpažįstu – kaltas, labai kaltas. Vakarai prailgėjo ir išprotėjau – TV pažiūrėjau. Jezusmarija, ką pamačiau. Pačiu geriausiu ekrano laiku. Per visus. Vajezusmarija.

Vien jaunas ir padėvėtas barakudas. Storas išplerusias žolininkes, atskleidžiančias sulieknėjimo slėpinius. Prasigėrusius kaimo ar miesto jurgius, duodančius išgelbėtojams interviu. Šiaip idiotus išpuvusiais dantim. Šamanus ir aiškiaregius eurų alkanais žvilgsniais. Kurie numato viską pasaulyje, išskyrus savo pačių kvailystes ir nesąmones.

O štai ir kičo blizgučių karaliai ir nusidietinusios karalienės. Veda koridas dėl kokios nors tvoros ar turgaus bobų lygio pafilosofavimus apie seksą ir nieką. Nepatiko – spauskit raudoną knopkę, kaip sakydavo AT deputatams L.Šepetys. Ir turėsit karikatūrų šou su tais pačiais pliurpiais ir jų nuvalkiotais bajeriais.

Plojimuose skęsta audringos diskusijos apie myžalų gėrimo gėrį. Kaip išgyventi nedirbant ir išsigydyti nesigydant, padedant dvasioms ir tamtamams. O kur dar tuščių paplepėjimų ir plastmasinio pakrizenimo laidos laidelės? Apie tai, kaip kvaila yra viskas, kas mums nuo vaikystės brangu? Būtinai pamatysi besipiarinant kelis politinius klounus. Kovotojus už sugrįžimą į ekologišką akmens amžių ir pasaulį be skiepų. Ir šiaip eilinius išprotėjusius lietuvius.

Išvydau viską, išskyrus normalius žmones. Protą ir talentą. Tikrą pasaulį ir tikrą žmonių gyvenimą. Kurio aplinkui marių marios. Bet šviesa, tiesa ir gyvenimas juk niekam neįdomūs. Užmigti galima. Tik parodykit mums problemą ar žmogų – ir mes išsityčiosim. Duosim duonos ir žaidimų iš pasakų miesto.

Visur tie patys per tuos pačius. Žemiau dugno save išsėmę vedėjai. Dar neprasižiojo, o žinai pažodžiui, ką pasakys. Akis kaip prie stoties vartančios ir be priežasties ūmiai sukikenančios vedėjos. Sotūs, savim visi patenkinti. Tie 30 ar 40 linksmuolių su padirbtom dizainerių drapanom užtūpę visas studijas.

Vieni pas kitus vaikšto į laidas. Tai tokie tarsi kviestiniai baliai su ta pačia publika. Vieni kitus tapšnoja ir gina nuo kritikuolių. Vieni kitiems pagal fonogramą pažiopčioja ar pašoka. Pasikvies kokį gyvenimo nelaimėlį ar etatinį protestuotoją į pilną savo chebros narvą – ir sau skaniai taršo.

Vedėjai smaginasi vienas su kitu dalindamiesi kanalų biudžetus. Tu mus kvieti į savo laidą, aš jus – į savo. Why not, jei savininkai toli ir mulkinami reitingais. Tokia mafijukė, neįsileisianti į savo pribezdėtas studijas anei naujų veidų, anei deguonies. Ir užsakovai juk savi, iš to paties baliukų draugelių ratelio.

Vieni kitus pafilmuos. Pafotošopins ir įlaminuos į Žmones. Pailiustruos iliustracijas pageidavimų koncerto linkėjimų rašinėliais. Tokia didelė, draugiška graužikų šeima, kurios realybės šou ėdžias privalu stebėti. Ir džiaugtis tuo, ką turim. Kitaip būsi bambeklis ir nešiuolaikiškas. Dūstantis naujojo elito aukštikalnėse pavyduolis.

Blogai ne pramoga, o žemas lygis. Adresuojama pačiam neišrankiausiam, primityviausiam skoniui. Pasiūla formuoja tolesnę paklausą. Originalių idėjų nerasta. Visi tie realybių ir kvailybių spektakliai, šokių pokių ir pokalbių-nepokalbių šou yra paprasčiausi pasaulinių brendų plagiatai. Tik prastai padaryti dešimtkart mažesnių talentų su šimtąkart mažesniu biudžetu. Pakeitus pavadinimus. O kartais idealizmo priepuolio metu net nusipirkus idėją.

Kopijos neištemps pakviesti talentingi, normalūs žmonės, susivilioję pigiu populiarumu ar greitais pinigais. Gal todėl pamėgdžiotojų plejada taip garsiai ir triukšmingai nekenčia „Duokim garo“, kad tai vienintelė tikrai lietuviška, nepasivogta laida? Padaryta praktiškai iš nieko ir pusvelčiui, o turi tikrus ir gerus reitingus?

TV pramogų pasaulio rinka maža. Užvaldyta ir grupės draugų pasidalinta. Jokių naujų idėjų, juoba talentų niekada nebeįsileis. Nes reikia palesinti gausėjančias šeimynas ir grąžinti prašvilptas paskolas. Todėl nesvaikit. Permainų nenusimato.

Betgi čiulpinuką turim. Kuo didesnę beskonybę stebi – tuo protingesnis jautiesi. Neblogai kompensuoja egzistencinę vienatvę ir pridusina depresijas. Vos įžengę į namus, juk tuoj įsijungiat. Ir jie ten kampe sau burbuliuoja kažką. Senovėj žmonės tam laikė papūgas narveliuose. O dabar kiti laikai, tėvuk.

lrytas.lt

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Liepa       2015-10-8 21:57

Labai pritariu Rūtos komentarui:lietuviškų kanalų neįmanoma žiūrėt,nes gali nuprotėt.// Negalvokim,kad kitur stebuklai vyksta: laisvas žodis, eilinių piliečių nuomonė daug kur sėkmingai blokuojama.//“Atbėgelių” invazija atskleidė,kad toje pačioje “žmogaus teises ir laisves” branginančioje Vokietijoje viešoje erdvėje vyrauja vienpusiška informacija.// Jei pas mus sukritikuoji kokią ES direktyvą, tai iškart esi priskiriamas putinistams ir kremliniams.Vokietijoj jei pasisakai prieš migrantų ordas ir auksines jų“integracijos"sąlygas, esi nacistas,beširdis idiotas,atsilikęs radikalas.//
Juozapas labai aštriai nupaišė mūsų tingumą,bukumą,veidmainiškumą. Tradicinis klausimas - ką daryt? Yra dar tų neužzombintų tautiečių -po straipsniais apie atbėgelius praktiškai nerasi plojančių katučių,“oi,kaip gerai, oi, kaip svetelių laukiam”.Užtai valdžia su žurnalistais pučia vieną dūdą.Reitingai,apklausos skelbia visiškas nesąmones.Pradedi galvot,kad taip pačiai meistraujami ir rinkimų rezultatai.//

šaunios mintys       2015-10-8 13:51

Ačiū autoriui už taiklų straipsnį, bet kelis kart ačiū komentatoriui Juozapui. Nepagrąžinta mūsų gyvenimo kronika.

ruta       2015-10-8 11:48

Lietuvos televizijos neziuriu , jokios , ji save diskreditavo jau senokai, nei tikru diskusiju , nei nuomones ivairoves , nei informacijos tikrumo , apie ‘pramogines ’ laidas net nekalbu - kazkoks siur realizmas -degeneratu puota .
Bet kazkas tai ziuri , kokios smegenys gali istverti sita jovala ilgai ir nesideformuoti ? Ar ne todel per rinkimus i valdzia renkami net komunistinio -KGB rezimo liekanos ,tarybiniai profesoriai -marksizmo leninizmo destytojai , kad vyksta smegenu regresija nuo tokios televizijos , didziuju portalu manipuliacija zmoniu nuomone , dezinformacija , propaganda ?
Sveiko proto zmogus , mokantys rinkti ir analizuoti skirtingus informacijas saltinius dar sugebes /ne visada/ rasti tiesos gruda , o ka daryti kitiems , kurie zuri/!!!/ lietuviskus , meksiketiskus /serialus ir tiki , ka pliurpe milytes , jakilaiciai ..Kaip juos istraukti is sitos siaurovizijos , paleckevizijos , valinskiu -durnovizijos ?

pasaulio remontuotojai       2015-10-8 11:18

ne tik obertaisytoją (Kristų) prikalė prie kryžiaus, bet daugelį kitų - tame tarpe staliniečiai labai kalė prie kryžiaus idėjimius komunistus.
eikite varganu idealizmo keliu, jus būtinai nukankins, būsite labai biedni, bet teisingi - bet pasaulis tikrai biski pagerės.
(kai kurie nori už pasaulio taisymą šlovės, turtų - kaip straipsnio autorius ar Juozapas)

EiSi       2015-10-8 9:49

Šviesūs protai jau šimtmečius bando tai padaryti…

Diedukas > EiSi       2015-10-8 9:14

Įjungt smegeninę!

EiSi       2015-10-8 7:34

O ką normaliems reikėtų daryti, kad būtų kitaip?!

lukiškis       2015-10-8 6:50

juozapus ir į juos panašius - į kalėjimą. kad netrukdytų žmonėms džiaugtis savo laime. tiesos rėżimas į akis be skrupulų yra labai nemandagus. reikia viską formuluoti minkščiau, pavynioti į vatą. publikai reikia pataikauti.
tokia svarbiausia sėkmingos politikos taisyklė. žmones reikia vadinti brangiais, kalbant šypsotis. tuomet brangūsžmonės pigiau parsiduos. balsuos už alų arba skalbimo miltelius. pavadinti idiotą tau mielu ir brangiu daug nekainuoja. o nauda didelė.

Reikia       2015-10-8 6:39

Uždrausti kritiką ir gyvenimas atrodys vien pozityviai. Reikia šypsotis visada. Be reikalo taip čia buvo nuvertinti debilai. Debilai visada nusiteikę optimistiškai, debilai visada šypsosi. Jie laimingi!
Būkime laimingi.

Teisingai       2015-10-8 6:33

Brangūslietuvosžmonės yra išmintingi ir renkasi jie- išmintingai.
Todėl gyvenimas ant Lietuvos tik gerėja ir gerėja. Po sekančių rinkimų dar labiau pagerės, nesbrangūslietuvosżmonės vėl išmintingai nuspręs. Ką čia kritikuoti. Reikia pozityviai žiūrėti. Reikia daugiau žiūrėti tv, o ne skaityti komentarus. Tv nuteikia pozityviai.

kas yra debilas       2015-10-8 6:22

debilas tas, kas blogį nori panaikinti blogiu - nepozityvia kritika.
toks yra straipsnio autorius ir komentatorius Juozapas.
trečias debilas - kuriam rūpi kiekviena siela ir tikisi, kad jie pasitaisys smile

Danutė       2015-10-8 0:49

Ačiū už straipsnį,nors vienas žmogus prašneko,kad mūsų televizija rodo nesąmones. Aš labai mažai žiūriu televizorių, nes nėra ką žiūrėti. Ne veltui dalis žmonių žiūri Rusijos kanalus, bet greitai nebežiūrės,nes Rusijos televizija eina panašiu keliu,kaip Lietuva.  Šiandien Tv info laidoje žurnalistė netakiškai lygino Astanos mero mašiną su Vilniaus mero mašina. Ar taip svarbu ,kad labai prabangia mašina po Vilnių važinėjo Astanos meras ? Ir to netakto ir neskonybės pilna visur.

trečiam       2015-10-7 22:31

dėl jūsų asmeninio apsisprendimo nepradėsime tamstos bandyti perkalbinėti.
norite būti, būkite. 0,0001 % pagernsite bandos kiekybinę statistiką. bet kokiu pagrindu kitus jūsų paminėtus individuds saviškiais įvardinote, nelabai gaunasi logiškai suvokti.
auto ironija, sarkazmas? gal nelabai vykęs. kiek valinskiško lygio. lėkštokas.
bet nepulsim muštis. kiekvienas turi teisę dar vienam šansui.  banykite parašyti rišliau. gal pasiseks.wink

esu trečias debilas :)       2015-10-7 22:17

pirmas debilas - straipsnio autorius,
antras debilas - komentatorius Juozapas smile

Juozapas       2015-10-7 21:27

Brangiemslietuvosžmonėms patinka pigus ėdalas. Svarbu būtų daug, o ypač gerai jeigu nachaliavai.
Tik nemokamų pietų, deja, nebūna.
Už viską tenka mokėti. Ir dar teks mokėti.
Bukumas yra labiausiai perkama prekė.
Veikia kaip natrio glitomatas - kuo labiau bunki, tuo labiau norisi bukti.
Tos valinckineobraznos bezdžionės yra kaltos kad savo brukama “produkcija” per 25 metus nuzombino žmogėnus. Dar kaltesni valdžiaskūriai neužkardinę bezdžionyno. O juk galėjo. Net ir dabar galėtų. Kodėl publiką debilizuojančioms laidoms neužkrovus kokių 90 proc. pė vė emo? Kodėl neapmokestinus tokiose laidose, t.y. pardon “bliadstvose” reklamos akcizu?
Kur mūsų kubyyyyliai bei šimonytės su savo mokesčių dalgiais?
Bet ne, valdžia nieko prieš bezdžiones nesiims. Bezdžionynų scenos ir eteriai yra nuostabi reitingų pasipiarinimo tupykla. Kalbėjimo bačka su kvadratine ekrano skyle šikimui/myžimui ant galvų. Durniams myža ant galvų, o jie paklauso šulerių orų berniuko horoskopinių prognozių ir džiaugiasi šiltu lietučiu.
Nesvarbu kad tai ne lietus, kad už lango kruša. Svarbu bačkos skylė atvirasi ir nemokamai rodo kaip kažkas su kažkuo krušasi nesivaržydami.
O politikui tv tupykloje px. Jam bile reitingų svyravimai proto neknisa.
Kai laimės dar vieną kadenciją prie lovio, pats smagiai kruš Lietuvą.
Todėl kviečiami ant bačkos į sheet show, politikai nesibrangina. Eina dukart neraginami.
Nors šūdu ir smirda, ale vot užtat rrrreitingai, oho kaip lapoja, bujoja ir dera.
Ėgi bo polit technologijų zootechninkai ir agronomai yra nustatę tiesioginį ryšį tarp bliadstvos ekranuose bujojimo, runkelių derlingumo ir politikų reitingų bei išilaikymo aplink lovį. Simbiozė laiduoja tvarumo dėsnį.
Liūno pliurzės tvarumą. Jokia kita substancija nėra tokia tvari, kaip skystas šūdas idiotų populiacijos katile.
O argi aplink ne idiotai?
Pasižiūri rinikmų rezultatus - visiškų idiotų darbas.
Ar rytoj bus kitaip?
Aišku, ne. Pagal apklausas tie patys dėl kuriu valdymo visi inkščia savo bakūžėse sugrįžę vakarasis iš lažo - vis populiariausi ir , akurat, tikrai vėl bus išrinkti.
Debilai rinks, nes taip sako televizorius.
Kaip lieps debilavizorius, taip idiotai ir padarys.
O išrinktieji “padarys” rinkėjus.
Xolujvinas - makabriško humoro šventė, kuri musyse nesibaigia ištisus 25 metus.
Leu- leudis skursta ir…žvengia susiriesdami. Idiotams bezdžionė rodo iš ekrano vidurinį pirštą, o idiotai nuo to darosi linksmi ir laimingi.
Gal aš kažką gyvenime pražiopsojau?
Gal kažkada pramiegojau momentą kai mažne visai mūsų bėdžių ir vargo pisuoklių tautelei kažkas padarė lobotomiją, na, tokią tipo, smegenų kastracijos chirurginę operaciją?
Kitaip to totalaus šūdų ir myžalų kliuksėjimo brangiųjųlietuvosžmonių makaulėse paaiškinti negaliu.
Nes normalūs žmonės turėtų savigarbą ir to šūdo pop srutų liejamų visais tv ir radijo nuotekų kanalais, savo noru, pasigardžiuodami nesrėbtų.
Tūlas lietuvisas dažnai guodžiasi kitam, tokiam pat vatiniam lietuvisui:
- Mūsų vakarėnai negerbia, laiko trečiarūšiais. Mūsų sau lygiais žmogais nelaiko, žiūri su panieka.
O nuo kada kas ir kur gerbia apsišikusias ir savo šūdus ēdančias kiaules?
Jeigu pats nedarai jokių pastasngų iš gyvulio atvirsti į homosapiensą, jeigu tik dar labiau kiuaulėji, asilėji ir kitaip skeltanagėji- kas tave durniau žmogumi laikys?
Ar aš nemyliu brangiųlietuvosžmonių?
Nemyliu. Aš ką, koks iškrypėlis? Ne, aš normalus, ne zoofilas. Kiaulių, asilų ir avinų nemyliu. Ačiū Diev, ne vienas pat stoks esu.
Bet mūsų, normaliųjų, šiame krašte nedaug.
Nykstanti mažuma. Kiek yra, praktiškai nedaugėja. Liumpenų populiacija turi tvirtai įskiepytą imunitetą intelektui. Nesužaloti.
Lobotomiuzuoti jau gimdo tik tokius pat protiškai kastruotus.
Debilai gimdo debilus.
Kuo debilesnis tuo daugiau į save panašių idiotukų prigimdina.
Todėl bezdžionėms tupinčioms anapus ekrano ateitis garantuota ir šviesi.
Valynckus ir bendžius, monikas čiūtes ir radiotus ir kitus “istus” pavianų ir makakų veislyne pakeis gausūs raudonšikniai palikuonys.
Išoriškai viskas tvarkinga.
Mūsų vėliava afrikietiškų spalvų.
Labai tinka prie bananų letenose ir plikų šikynių.
Klimatas kinta, orai šyla.
Vietoj jazminų pridigs palmių ir bambukų, butkevičius su matrioška netrukus atveš  nuo merkelienės gausiai lauktuvių su magaryčiom afrikietiškos spermos donorų bandos veislės pagerinimui ir viskas bus olrait.

 

Rekomenduojame

Krescencijus Stoškus. Esu apimtas sunkaus nerimo ir skausmo

Virdžinija – sektinas pavyzdys

Dominykas Vanhara. Labai tikėtina valdančiosios koalicijos sudėties kaita

Vygantas Malinauskas. Žmogaus teisių komitetas siūlo ideologizuoti smurto problemą

Privalomi skiepai gali sukelti sveikatos sistemos griūtį

Kęstutis Girnius. Konfliktas su Kinija – strateginė, ne taktinė ar komunikacijos klaida

Vokietijoje mokesčių mokėtojų pinigais remiami filmai atitinkantys „įvairovės sąrašą“

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos atnašavimas

Ar iš tikrųjų Seimo nariai patvirtino buvusių Lietuvos okupacinių režimų teisėtumą?

ES „žalioji darbotvarkė“ nebus taikoma privatiems lėktuvams ir jachtoms

Visuomenininkai lietuvių kalbos naikintojus įamžins knygoje „Valstybinės lietuvių kalbos išdavikai“

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Vytautas Sinica. Vyriausybės veiklos apžvalga

Jonas Vaiškūnas. Kalba ne apie kalbą – o apie tai, kur eis demarkacinė linija

Eugenijus Jovaiša. Kalbos išniekinimo projekto autoriai įteisins okupacinių režimų primestą rašybą

Pareigose pažemintas arkivyskupas, susijęs su dokumentu, draudžiančiu laiminti tos pačios lyties poras

Sigitas Besagirskas. Kiek mums kainuos kova su Kinija?

Loreta Strom. Norvegijos visuomenės sveikatos institutas (FHI) nerekomenduoja naudoti koronos sertifikato kaip prevencinės priemonės

Peter Kwasniewski. Kodėl gitarų muzika neturėtų skambėti katalikiškose Mišiose

Etikos dalyko mokymas Vokietijoje sumažino religingumą

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Jėzus Kanos vestuvėse – II eilinis sekmadienis

Arnas Simutis. Lietuva yra šaltojo pilietinio karo būklėje

Dovilas Petkus. Mažosios Lietuvos diena – nacionalistinė šventė

Mindaugas Karalius. Lietuvių kalbos naikintojai bus įamžinti knygoje

Tautvydas Galinis. Svetimvardžiai asmens dokumentuose, arba apie projektą atšaukti valstybinę lietuvių kalbą

Daugiau nei pusė Airijos katalikų dėl pandemijos pasirinko neiti į šv. Mišias

Vytautas Radžvilas. Žodis Laisvės gynėjų dieną

Vytautas Radžvilas. Autonomininkų svajonės tampa tikrove

Kuriamas precedentas: Kvebeko teisėjas apribojo neskiepyto tėvo teisę lankyti vaiką

Asta Katutė. Ideologinė politika: nuo asmenvardžių keitimo iki vėl grąžintos Stambulo konvencijos

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.