Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Palaiminti pakviestieji į ėriukų tylėjimo puotą - vartai atidaryti, bet niekas neišeis

Tiesos.lt redakcija   2020 m. liepos 13 d. 12:23

11     

    

Algimantas Rusteika. Palaiminti pakviestieji į ėriukų tylėjimo puotą - vartai atidaryti, bet niekas neišeis

Yra talentas viską žinoti, nors nieko nežinai, ir genialumas apsimesti, kad nieko nesupranti, nors puikiai viską supranti. Abu įdomūs, patogūs ir reikalingi viršininkams, šeimai, Vasiukams ir planetos progresui.

Dar liko mūsų gebėjimai būti sąžiningiems ir doriems, nors tuo ir nekvepia, ir drąsa pasirodyti tuo, kuo esi, nors tai nenaudinga ir dažniausiai baigiasi nekaip. Labai myliu tokius nenaudėlius, nes jie yra tikri ir išsigandę kaip aš.

O kur dar malonumas kalbėti ir tylėti, ką reikia? Kur gėda, kai ištari garsiai, ką visi galvoja, bet nesako, ir visi nustebę atsisuka? Arba kai nutyli, kada visi kalba, ką reikia, ir tavęs už tai ima baisiai neapkęsti? Kur talentas būti, kuo nesi, ir nebūti savim, ir laimė nežinoti iš viso, kas ir koks esi?

Tai mūsų laimė, kur kiekvienam dangus pažadėtas. Kur didžiausia mūsų galia yra talentas neapkęsti – gebėjimas mylėti prieš jį kaip skruzdė prieš dangoraižį. Nes griauti ir susinaikinti malonu, visada pasiteisina ir moraliai, ir finansiškai.

O populiariausias talentas tai nesąmones ir niekšybes daryti dorai, nuoširdžiai ir sąžiningai, nes iš tikro taip ir yra. Ir užteks apsimetinėti – galvoja apie artimus ir mylimuosius tik idiotai, o apie Tėvynę – tik psichiniai. Galvoti reikia apie norus.

Yra galia turėti ko nori, pasiekti, ko nori, ir norėti ko nori, nes noras yra viskas, o visa kita oro virpinimas ir fanatikų praeitis. Ateitis yra vieni talentai ir skirta jauniems, veržliems ir nerimastingiems. Tiems, kurie nori, nes mes nebenorim.

Ten nėra, ko nereikia, plieskia optimizmo reklamos, viskas ekologiška ir lengvai panaudojama dar ir dar kartą. Auksavabaliai ir paradai, bankomatai ir taromatai yra pažangos ir ateities gairės. Neapykanta – mūsų epochos ženklas.

Dar kartais naktimis matau tas dienas, kai mūsų akys švietė ir paliesdavom vienas kitą. Talentas būti kartu yra prarastas, meilė yra neapykantos pakuotė ir pasmerkimo teisių garantas. Kaukė nuo gyvenimo ir tikrovės.

Dabar išjungsiu ekraną ir pasaulis pasibaigs. Esam tie, kurių niekas nemato ir negirdi. Palaiminti pakviestieji į ėriukų tylėjimo puotą - vartai atidaryti, bet niekas neišeis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Vaikai nemoka       2020-07-14 15:22

draugauti,jau nemoka,o taip ilgisi draugų.

Sveikatos apsaugos       2020-07-14 14:36

sistema-tai ne tik gydymas,-čia ryškiausiai matosi vertybinė šalies padėtis,-kiek joje atjautos,supratimo,solidarumo,pagalbos,ištikimybės,pasiaukojimo,noro padėti artimui…Pagal esamą padėtį,kai visi meldžiasi virusui,matosi,kad žlunga vertybiniai šalies pamatai.Ir nėra kam pasipriešinti,kalba tik negydyti mirusieji.

Bijunelis       2020-07-13 20:27

Eriukai tyli,nes Jiems viskas jau tas pats.Jie tyli is nevilties,nes jau nieko negalima pakeisti.Yra kaip yra ir nieko cia nepadarysi.Skausmas be pavadinimo.Belieka but stebetoju ir toliau matyti- mela,nieksybes,vaidmainiskuma ir kitus issidirbinejimus.Labai daug patriotiskumu suklaidintu ar paklydusiu tautieciu.

Gaila       2020-07-13 17:38

Gaila Lietuvos. Aš irgi dažnai nesuprantu žmonių ar jie apsimeta ar iš tikro nieko nesupranta.

Prašalietis       2020-07-13 17:32

Prašalieti,      2020-07-13 15:33
  Tipinio gorbačiovinių laikų “tautinio” pseudo patrioto ir po 30 metų neapleidžia “genialios mintys” apie Jegodos ir Ježovo “karjerų svajones” atskirai paimtame lansberginiame durnių laive. Apie Šimašiaus smėliuke “statomas kartuves”, kuriose bus kariami visi “patriotai”. Įdomu būtų pamatyti nors vieną šiuolaikinį beviltiškai nenukvailėjusį “patriotą”. Rusteikai “tautinis patriotizmas” neleidžia pripažinti, kad nukvailėjusių “tautinių” idiotų( pvz. komentuojantis Prašalieti,      2020-07-13 15:33) “patriotiniai"kliedėjimai akivaizdžiai demonstruoja mūsų 30 metų “nepriklausomo vystymosi” laikotarpį. Galutinį, riebų kvailėjimo viršūnės tašką deda “pasaulio demokratijos ir išminties šviesulys” šiandieninė JAV. Metų pabaigoje, po metų, kitų tokiuose pseudo valstybiniuose dariniuose kaip Lietuva, savų ir globalinio “patriotiniuo” ir kitokio kvailiojimo vaisių nebus kur dėti….

Birute       2020-07-13 17:15

Na, tikrai-kaip visada i desimtuka!Aciu gerb.Autoriui

stasys        2020-07-13 15:40

Prašalietis čia viską surašė , pačiešino kur būtina makaronais . Laukiame aikčiojančiu A.Rusteikos gerbėju ..turiu paruošęs ir uostomąją druską ..

Prašalieti,        2020-07-13 15:33

jei prikakoja ant prikakoto (apie šiauliškį), tai kam čia skriauda? Tau? Vis dar tebesvajoji apie Jagodos ar Ježovo karjerą? Pasvajosi, ir praeis. Jei nepraeina, pradėk tame smėliuke statyti kartuves. Šimašius, manau, tave palaikys. Galėsite abu iškarti visus patriotus, kol dar galite. Greitai nebegalėsite.

Prašalietis       2020-07-13 15:17

Algimantas Rusteika yra didelis optimistas jei rašo, kad jam - “Neapykanta – mūsų epochos ženklas”...
Būtų “gerai”, jei prasminga “neapykanta” būtų mūsų epochos ženklas.Iš tiesų tai Gorbačiovo pagimdytas taip vadinamų ” elitų” nesibaigiantis ir progresuojantis kvailiojimas yra mūsų epochos ženklas. Trioksti ir daryti nesąmones ir kvailystes yra vadinama “patriotizmu ir intelektualumu”: Nausėda visai rimtai visiems sapalioja apie “gerovės valstybę”, Šiaulių “patriotas” kakoja į celofaninį maišelį ir skubiai jį veža į Vilnių, kad “patriotiškai” kitų “tikrų patriotų” džiaugsmui jo turinį išpiltų ant Šimašiaus pliažo smėlio, tokiu būdu šis idiotas “apgynė Lukiškių aikštės atminties šventumą”.

Apokalipsė       2020-07-13 15:06

yra savaime išsipildanti pranašystė. Atsargiau.

Žodžio laisvė...       2020-07-13 14:34

Išeisime visi ten iš kur negrįžtama…Paliksime esybę kitiems ateityje.


Rekomenduojame

Rastas 1920 m. Mickevičiaus-Kapsuko laiškas atskleidžia Rusijos tikslus Lietuvoje

Ramūnas Aušrotas. Liūdna, nes juk ES pradžia buvo visai kitokia

Raymond Ibrahim. Hagia Sophia: Turkų pasakos prieš istorinius faktus

Algimantas Matulevičius. Lietuvoje galima išgyvendinti skurdą

Nida Vasiliauskaitė. Žmonija progresuoja. Iš kur žinome?

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Neringa Venckienė informuoja

Algirdas Endriukaitis. Kas laukia nacijos, jei jos politikams nerūpi valstybės egzistencinis likimas?

Nuo bačkos. Majauskas: Su Ingrida už Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra moteris

Tomas Čyvas. Įdomu, kada radikaliai kairioji minia uždraus Bulgakovą?

Algimantas Rusteika. Ar turi teisę atbuvę tremtį žinoti savo skundikus?

Geroji Naujiena: Padauginame tik dalydamiesi

Rasa Čepaitienė. Verygos paradoksas

Raimondas Navickas. Tai NE fontanas, tai kitaip vadinasi!

Liudvikas Jakimavičius. Covido simptomas: „Aplink nosį vaikšto šeškas – nieko neužuodžiu“

Vytautas Sinica. Siūlyčiau, priešingai, Lietuvai pagaliau viešai ir deramai pagerbti LAF’ą

Alvydas Jokubaitis. Noras panaikinti visus prietarus yra pats didžiausias prietaras

Arvydas Anušauskas Fainai Kukliansky: „Tai jau su J.Lukša-Daumantu viskas gerai?“

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.