Savivaldos rinkimai 2019, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Pabalsavom. O gal palaidojom. Bet estus ir vėl aplenksim

Tiesos.lt redakcija   2019 m. kovo 4 d. 1:12

51     

    

Algimantas Rusteika. Pabalsavom. O gal palaidojom. Bet estus ir vėl aplenksim

Žmonių daug, stebėtojo nė vieno – matyt, nėra ko stebėt. Viskas gerai, tvarkingai lyja, tvarkingai parkuojasi, tvarkingai eina, ima, brauko, įmeta, tvarkinģai išeina.

Tik visąlaik nuojauta – kažkas ne taip. Ir tik išėjęs supratau – labai panašu į laidotuves, tik be vainikų ateina. Žmonės nesišneka, viską daro tylėdami, vaikšto tartum ant pirštų galiukų. Girdisi tik batų čiužėjimas ir durų klakt klakt.

Įeina lėtai, dairosi, kalbėti ir nereikia – ištiesia dokumentą, paduoda lapelį, tą paduodi – gauni du. Pirštu parodo, kur pasirašyti. Išeina greitai ir su palengvėjimu. Akių kontaktų praktiškai nė vieno.

O galėtų kokią kapelą pastatyt kampe ar Povilionienę paleist (ne tą, kur po egiptus duodasi, aišku), vis tautai linksmiau būtų. Na, cit, taip galvot negalima, nes prorusiška, orkestrų, mat jam, dar dešros ir degtinės užsimanys…

O šiaip bent alaus būtų gerai. Ir tikrai viskas labai gerai. Tiesa, ant sienos kandidatų sąrašas kaip priklauso – pagal abėcėlę: Andriuškevičienė, Drakula, tfū, atsiprašau – Černiauskas ir t.t. O paveikslai tai ne, sukabinti taip, kaip reikia – pirmas Visvaldas Matijošaitis, tik po to kitas mailius.

Tyliai šnabždu žmonai – juk garsiai negalima, o prieky vyras išgirsta ir atsisukęs tyliai sako: čia ne pagal alfabetą, o pagal pinigus sukabinta.

Vienždžiu, kaip sako B.Genzelis, miegokit ramiai, kauniečiai, miestas tvarkosi ir dar ilgai tvarkysis. Estai renka parlamentą, pugačiauskams ir panoramščikams pilnos kelnės, kad išrinks ne tą, ką reikia, taigi ten ledas jau skyla ir pajudėjo. O čia Lietuva, čia lietūs lyja.

Ir kažkodėl prisimenu 1988, kaip pavydėjom estams Liaudies fronto ir kaip skridau į Vingio parko mitingą lėktuvu iš Palangos už 8 rublius, atėjau anksti ir dar tik statė tribūnas, Vytautas Petkevičius priėjo paklausti, kas čia toks, pasisveikino – ranka kieta kaip replės ir didelė kaip kastuvas, po to priėjo pakalbėt kažkoks ilgšis estas, ir tai buvo M.Tarmak ir davė rusišką Liaudies fronto lapelį, o šiltą popietę nukrito iš dangaus trispalvė.

Ir pagalvoju, kad estus ir vėl pralenksim.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas - oponuojančiam anonimui        2019-03-8 12:19

Kiek čia anonimų? Bijo žmogelis už veltui įsigyti arba susikurti savo nick’ą. Tai toks sunkus darbas, kada geriau jis parašys šimtus anonimiškų komentarų, bet patingės susikurti savo nick’ą. Ir ką čia porina tas anonimas? Ar jis parašys, ką nors teigiamo, naudingo kitiems žmonėms? Ne, nei už ką. Jis tik todėl ir lieka anonimu, kad jam reikia ką nors apdergti, kam nors pakenkti. Dabar išsakysiu mintį, kuri yra su tokia gana liūdno fakto konstatavimu. Tai nėra karo propaganda iš mano pusės, bet vis gi, pastoviai besikartojantys karai žmonijos istorijos eigoje kalba ir apie tokį faktą, kad tos visuomenės, kuriose švietimas ir kultūra nėra kaip tos visuomenės egzistavimo pagrindas, genda. Ir tokiose visuomenėse atsiranda karo šaukliai, kurie ir išprovokuoja žmones karui. Mirčių gausa, netekčių gausa sukrečia tokias visuomenes ir jos tada grįžta prie moralinių normų. Laikui bėgant, jeigu visuomenė vėl nebepaiso moralinių normų, vėl prasideda gedimas tokios visuomenės, ir tuoj pat išlenda karo šaukliai ir vėl kartojasi karas. Ir taip vėl viskas iš naujo. Dabar nuo didelio karo stabdo baimė prieš atominę bombą, kuri gali padėti tašką visai žmogaus civilizacijai šitoje planetoje. Ką čia porina anoniminis oponentas ““mokslininke ” raigerdai 2019-03-7 11:46? Ogi anonimas nori valgyti ir jis kalba apie ekonomiką, kurioje jis galėtų sočiai prisivalgyti. Šita hienos svajonė yra anonimui suprantama ir artima. Ko reikia gyvuliui? Paėsti? Ar jam ko nors daugiau reikia? Ne, nieko daugiau nereikia. Ir anonimas prilygina žmogų gyvuliui, ką darė komunistai ir fašistai, todėl jam ir buvusiems komunistams, kurie statė komunizmą 70 metų su visais Gulagais, psichiatrinėmis ligoninėmis, ypač aktualu ta komunistinė svajonė: “pastatysime materialinę bazę, o pastačius materialinę bazę, atsiras ir daugiau sąmoningumo”. Anonimas, kaip tas gimęs šliaužioti gyvis, skraidyti negali (tai berods rašė rusų rašytojas M.Gorkis), todėl jis įsivaizduoja, kad ta “demokratiškos šalies ekonomika privalo būti pajungta tos šalies pilliečių pragyvenimo lygiui kelti”. Tai susirinkite visi anonimai ir pakelkite tą pragyvenimo lygį. Ko jūs jo nepakeliate? Todėl, kad jums tas svoris yra nepakeliamas, nes jūs jį norite pakelti liežuvių. Kaip jūs pakelsite tą pragyvenimo lygį su vagimis, sukčiais, šmeižikais, gandonešiais, niekšais, išdavikais, bailiais ir kitokiais padarais, kurie turi dvi kojas ir netgi galvą, labai panašią į žmogaus? Jūs gi griausite tai, ką ką tik pastatėte. Destruktyvumas ims viršų virš konstruktyvumo ir jūs žvalgysitės į svetimas šalis, kad jas apiplėšti. Jums gi kultūros nereikia, nes pirmiausias jūsų poreikis yra paėsti ir geriau ne iš savo uždirbtų resursų, o apvagiant kaimyną. Sąmonė pas jus gi antrinis reiškinys, palyginus su materija. Pas jus gi materija gimdo sąmonę, tik per kiek laiko ta materija tą sąmonę pagimdo. Gal pabandyk atsakyti į šį klausimą gudruoli?

"mokslininke " raigerdai        2019-03-7 11:46

tokios pačio tiesos ,kaip :“Visa ekonomika skirta tik tam, kad pakelti žmonių sąmoningumo lygį” ,etc.  yra tiesiog kvailystė. Demokratiškos šalies ekonomika privalo būti pajungta tos šalies pilliečių pragyvenimo lygiui kelti .Tam ,kad jiems iš vis atsirastų natūralus poreikis demokratijai : laukinių(kaip ir nors ir laisvos rinkos sąlygomis šiaip taip išgyvenančiųjų)genčių pirmas poreikis niekada nebuvo ir niekad nebus demokratinės valdymo formos įsivedimas išsilavinimo ,kultūros lygio kėlimas.

Kaunas yra didis       2019-03-5 21:47

Mėgo KONCERVAS,perėjo ant KRABŲ LAZDELIŲ.
O Vilnius ką?
wilno arba plauks Nėrimi pilvu į viršų,arba s..j ieškos gyvenimo prasmės.

Misteris       2019-03-5 21:42

SAVI balsavo už SAVUS.
Tauta nedalyvavo toje gyvių fiestoje.

Jo, jo,       2019-03-5 19:55

įsisuko Juozaitis į tautininkų gretas ir visus kaip lapė vištas paklojo - sutvarkė. Ar ne gėda Jums, ką?

Mordovijos ropei       2019-03-5 17:59

Juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis. Žiūrėk, kad jums to Juozaičio nesugrąžintumėm. smile

Briuselio kopūstas       2019-03-5 11:50

Patriotai, savo vedliu pasirinkę brazauskininką Juozaitį, prapylė dar nepradėję.

Dažnai        2019-03-5 11:32

tas vadinamas mokslas yra ne mokslas, o pseudomokslas - oligarchijos dvaro užsakymas, kaip greičiau runkeliokus apšaut.

Kodėl demokratai prapils EP rinkimus?       2019-03-5 10:24

Ehttp://alkas.lt/2019/03/04/arvydas-juozaitis-iregistravo-visuomenini-komiteta-ep-rinkimams-nuotraukos/?comments#commentsJup
1   Prieš  vas.16 deglų eitynes A.J. PAKVIETĖ viešai VF eiti į EP rinkimus kartu…
2.  VF atsakymas propatria rankomis , taip   primityviai gudraujant , buvo pasiunčiant Sinicos   rankomis     J. sambūrininkus         toli- toli .....ir net apkaltinant   provokacija prieš eitynių sėkmę.
3.Dėsningas sambūrio atsakymas- ėjimas į EP atskiru komitetu
4.Dar laukia garantuota Puteikio komiteto   arba   CP SĄRAŠO registracija bei galima Puidoko komitęto registracija
5.Palankių-antisteminių  rinkėjų yra tik iki 10 nuošimčių-tai tikros apklausos duomenys-iš to skaičiaus,  realiai   dalyvausiančių rinkimuose   kiekio   ,balsų visiems nesisteminiams komitetams neužteks, nebent gerb. R.  ,,genialiai’’    prognozuoja     kitaip….Mandato kvota paskutinė buvo apie 97 tūkst. balsų...
6.Nesinori tikėti, bet   panašu, kad tik man vienam rūpi perspėti antrakart V.R. bendražygius , paklusniai stebinčius supperkeistus   šio kapitono veiksmus kreipiant laivą į Scilės ir Charibdės uolas ir krioklius, o ne į vienybės ir darnos tarpą tarp jų...
7.Jei kapitonas ir paklusnieji neatsitokės, gal pramingiau net nešvaistyti kuklių išteklių dalyvavimui iš anksto pasmerktame ir alinančiame EP   žygyje   ?

Raigerdas       2019-03-5 10:05

Atsiprašau, gerbiami ponios ir ponai, bet man jau trūksta kantrybė. Pradėsiu nuo to, kad pasaulį, ne tik kitų tautų žmonės, bet ir lietuviai, pažįsta kažką palygindami su kažkuo ir toliau seka išvados. Štai ir visas mokslas ir ant šito pagrindo yra pastatytas pats mokslas. Aš jau ne kartą rašiau, bet, matomai, dar teks pakartoti gal net 100 kartų, kad tai išgirstų nors keli žmonės:Lietuvoje niekas nesirūpina, kad reikia tuos lietuvius išmokyti atskirti priežastį nuo pasekmės. Visos manipuliacijos vyksta tik sukeičiant tuos dalykus vietomis, apie tai gerai pavaizdavo G.Orwell “Gyvulių ūkyje”. Neišmokius žmonių atskirti priežastį nuo pasekmės, jūs niekada nepastatysite jokio komunizmo, jokio socializmo, jokios “laisvos rinkos” ir, be abejonės, išrasite dar daugybę fix idėjų, kurios nėra tiesa. Be sugebėjimo atskirti priežastį nuo pasekmės, jūs niekada jokios tiesos nepasieksite. Todėl žmonės rinks ant savo galvos demagogus, kurie ir pribaigs mūsų valstybę savo tarškalyne. Koks reikalavimas turi būti pateikiamas šiandieniniam politikui? Ar jis žinos, kas yra ekonomika, ar ne? Ar jis supranta kokia yra pinigų funkcija ekonomikoje, ar ne? Ar jis supranta, kokia yra TEISINGUMO pagrindinė funkcija valstybėje, ar ne? Ar jis suvokia, kad bet kokia organizacija (tame tarpe ir valstybė) yra gyvas organizmas ir ką apie tai yra pasakęs mūsų genijus Vydūnas? Jeigu tai yra gyvas organizmas, reiškia reikia suvokti, kaip jis gali egzistuoti, ir ko reikia, kad būtų augimas ir vystymasis. Vėl gi Vydūno - AUGINIMAS. Galų gale užteks barškėti tarškėti už valstybinius pinigus, reikalaukite, kad tarškėtų už savus. Jeigu politikas nekalba apie dalykus ir nepateikia tai iš ekonominės naudos pusės, vykite tokį tarškalą iš visų tribūnų. Reikia pagaliau suprasti, kad SVEIKO PROTO ŽMOGUS savo mintis grindžia su realybe susijusiais dalykais, tarškalas barškalas yra atitrūkęs nuo realybės tik dėl to, kad ten protelyje jis niekaip negali sujungti savo žodžių su tikrovėje egzistuojančiais dėsniais. Pagaliau reikia pradėti matyti, kad nauda būna vienpusė ir tai yra būdinga savanaudžiams, ir nauda tokia, dėl kurios lieka patenkintos visos suinteresuotos pusės. Reikia suvokti, kad amoralus žmogus sieks vienpusės naudos, moralus žmogus sieks abipusės naudos. Moralus, etiškas žmogus yra aukštesnio sąmoningumo žmogus, amoralus ir neetiškas žmogus yra žemo sąmoningumo žmogus ir jis yra vergas savo instiktų ir impulsų. Jis yra žvėriukas ir elgiasi kiauliškai kitų žmonių atžvilgiu. Reikia suvokti, kad pirmiausia eina ekonomika, o politika yra tik instrumentas, įgyvendinant ekonominius tikslus. Visa ekonomika skirta tik tam, kad pakelti žmonių sąmoningumo lygį. Ir šito galima pasiekti tik per švietimą ir kultūrą. Jeigu bus pasirinktas kitas kelias, tada Lietuvos žmonės taps monopolijų aukomis, ligotų, vienas kitą keikiančių, sergančių ir susipainiojusių spąstuose žmonių valstybėlė, kuriai anksčiau ar vėliau, ateis galas.

Ką gali        2019-03-5 8:51

laimėti tautininkai arba kitaip nacionalistai, savo vedliu pasirinkę Juozaitį? Juk tai pasityčiojimas iš visko, nemanote?

stasys        2019-03-5 6:16

2019-03-5 0:17 .. Matyt nekerta akies tik pamačius kita varna . Yra ko pasimokyti musu visuomeninkams .

stasiui       2019-03-5 0:17

Ir įdomu kaip randa “daugianacionalinis miestas” kompromisus ir susitaria? smile Apšvieskite gimusį ir nuo pat vaikystės gyvenantį Vilniuje. smile

stasys        2019-03-4 23:41

2019-03-4 22:36 Šimašius vienas aktyviausiu griaunant (demontuojant) sovietinį paveldą Vilniuje ir ką ? tai nors kiek pakenkė jo bendradarbiavimo santykiams su lenku –rusu bendruomene per šia kadencija . ?  Jus paprasčiausiai nesuprantate kaip daugianacionalinis miestas randa pas save kompromisus ir susitaria.

Al. tikrajam Giedriui       2019-03-4 23:40

Pirmiausia,kaip surenkamas tas bendruomenių būrys? Tiesiog suskambinama veikliems visuomenininkams? Tada visi suneša po programos gabaliuką? Kaip šitam būry atsiranda sodomijos platintojai? Ir kam tai mums? Jei mums to reikėtų, tai tam jau turim Šimašių. Atrodo, viskas buvo padaryta, kad balsavusieji už BV atsidurtų kvailių vietoj.Dabartinėse sąlygose laimėti bent kažką galima tik turint aiškią skaidrią programą,opozicijos daugumos palaikymą ir adekvatų vadą.

UZpakalinis pasirinkimas       2019-03-4 22:48

Buk pazangus, buk modiarnus- balsuok uz peredastu mera!

sasiui       2019-03-4 22:36

Po šito jei bandys “tomaševskininkai” palaikyti Šiumašių, pasirodys dar baisesniais veidmainiais nei yra. smile

http://www.diena.lt/naujienos/vilnius/miesto-pulsas/r-simasius-tapo-pirmuoju-meru-apsilankiusiu-naktiniame-geju-klube-903771

Doram tautininkui       2019-03-4 22:05

Tobulų darinių nėra. Bet visada galima reitinguoti. Dauguma balsavusiųjų už BV tą ir darė.

stasys        2019-03-4 21:34

Jack Giedriui ... kritikuotinas požiūris ..dauguma dalyvaujančiu rinkimuose tiek pat neblogai moka suskaičiuoti savo šansus kaip Jus čia nupasakojote . Bet tai nepaaiškina kodėl jie puola į beviltiška pekla . Pagal mane atsakymu keletas , kai neturi idėjos (tinkamas prekės ženklas)jam sukurti tau lieka rengti viešus spektaklius kaip ta daro P.Gražulis arba toliau melžti chroniška aukos įvaizdį ..  kad to nedaryti dar kiti pasirenka rinkimais save kilstelėti pasinaudojus ta banga . Rezultato galima siekti įvairiais būdais ..ir ne visada tik pergalėmis jis grįstas .Taip , išmokus skaičiuoti tu gali pasukčiauti , bet žmonės jau atsikando tokiu gudruoliu ..Na kas girdėjo matijošaičio reklama kaune ?  o rezultatas juk nušluojantis .. Tyla auksas kurio nereikia mainyti .

Jack Giedriui(17:15)       2019-03-4 19:34

Be abejo, galima save paguosti “olimpietiškai”- “svarbiausia dalyvauti”.
Nežinome tamstų ketinimų ateičiai, bet minorinės natos balse, sudaro įspūdį, jog nusileidimas iš idėjinių aukštumų entuziazmo ir dar kietuoju būdu, tamstas daugiau nei nuliūdino.
Jeigu vistik, bandysite ateityje dar kartą lipti ant naujo grėblio, siūlytume išmokti nepavykusio debiuto pamokas.
1. Suvokti pagal kokias ir kieno administruojamas taisykles rengiatės dalyvauti.
2. Realistiškai suvokti auditoriją- tuos kuriems norite siųsti savo žinutę.
3. Susižinoti- kiek realiai turite savo šalininkų, o kiek potencialių, galinčių tapti tamstų šalininkais. Tuomet vykdyti 2 komunikacijas- mini:informaciją-priminimą tiems kas ir taip yra jūsiškiai.
maxi: tiems kurie tamstų nežino, bet kuriuos norite patraukti savo pusėn.
4. Intelektualinius, organizacinius ir finansinius resursus skirstyti atsižvelgiant kur yra mini o kur maxi.
5. Nesiraukyti pamačius/ išgirdus abriviatūrą PR. Jeigu pačių tarpe neturite tam talentingų, tuomet samdykite arba nelyskite su smėlio dėžės žaislais į suaugusių dėdžių- vilkolakių žaidimus.
6. Politika, ypač rinmimai yra irgi rinkodara. Be tinkamo prekės ženklo nieko neparduosi. Jūsų tarpe buvo nemažai gerų, įdomių žmonių. Bettie geri ir įdomūs žmonės ėjo priekyje savęs nešdami beviltiškas identifikacines nuorodas.
L. Stoškus mero įvaizdžio tikrai nesuponavo, jį visi įsiminė kaip tylų beveidį šimašiaus priedėlį, nereikšmingą ir egzistuojantį tik kiekybinės daugumos funkcijos užtikrinimui atlikti. Gi p. Kuolys, daug kam tiesiog atgrąsus. Nesiplėsim kodėl. Tai faktas kurį įrodė vakarykščiai rezultatai.
.
Kai daroma mėgėjiškai, tai ir gaunasi kas gavosi.
“Geras vyras” ne profesija, o vien gerais norais grįstas kelias- peklon.
Dabar turite dvi išeitis:
Atsitūpti kamputyje ir graudžiai plekšnojant ausimis sau per veidus, keikti likimą ir ” niadėkyngus rinkėjus”.
Arba, padaryti išvadas ir kitą kartą daryti protingiau- pirmiau, prieš imantis politikos,  paskaityti politinio pradžiamokslio elementorių.

Giedrius       2019-03-4 17:15

Taiklūs gerb. teksto autoriaus pastebėjimai ir palyginimas. Sveikinu.
Neturiu garbės pažinoti žemiau komentarą parašiusį Giedrių, bet malonu, kad vardus užrašančių komentatorių lyg ir padaugėjo. Taip pat džiaugiuosi, kad Giedrių gretos tarp jų plečiasi smile
Dėl rinkimų... Yra toks filmas “Skrydis virš gegutės lizdo”. Ten yra toks epizodas (38-ą min), kuriame pagrindinis herojus (Jack Nicholson) kalba apie tai kaip jis pakels didžiulį praustuvą, iš pažiūros nepakeliamą, išdauš juo langą ir jis su dar keletu ištrūks iš beprotnamio… Jam nepavyko… Visiems tyliai žiūrint ir ko gero taip pat tyliai smerkiant jis tik tarstelėjo: “Aš bent jau pabandžiau…”
Dėl BV… Ką gi, mes bent jau pabandėme…

Doras tautininkas       2019-03-4 16:41

Esu tautinių pažiūrų lietuvis. Tačiau, jeigu būčiau vilnietis, už BV nebūčiau balsavęs, kadangi šiam komitetui tiko netgi homoseksualizmo platintojai.

stasys        2019-03-4 15:33

Jei Šimašius ir toliau užsitikrins lenku palankumą ..jokios zuokulės su AMB kastratais ir jaunalietuviais lemiamo balso sostinėje negaus . Čia netgi Viktoras ūraaa !! naujos saulės į Vilnių neparveš .. putinas toli ir jo čia balsas mažai klausomas .

>>kodel       2019-03-4 15:04

Kaip nebandziau balsuoti? Balsavau tikrai pries juos, bet kas is to?

Būkit ramūs,       2019-03-4 14:41

Kristutė ir Uspaskis padės ir Zuokula bus meru, galit neabejoti. Visi ambaliniai bus už Zuoką ir patriotai, kuriuos žemina konservatorių elitas, taip pat. Eilinius patriotiškus konservatorius irgi žemina jų elitas kaip įmanydamas, kiek fantazija leidžia. Uspaskis juk pasakė, kad čia Lietuva, tad ir kalbame čia lietuviškai. Pasakė “Ne!” konservatorių ir valstiečių su žaliaisiais, ir leddp-istų taip brukamoms ir mylimoms trims lenkiškoms raidelėms, todėl net eiliniai konservatoriai po tokios išdavystės ir patyčių rems būtent Zuoką ir šis laimės.

tarp kitko       2019-03-4 14:33

Tie 2,39%, kuriuos surinko “Bendruomeniškas Vilnius” tikrai būtų neprošal tiek konservams, tiek, ypač, valstiečiams. Jei vertinti pasirodymą kaip balsų atėmimą, tai jis pavyko, nors, kiek žinau, tokio tikslo tikrai nebuvo.
Tiek, kad potencialių rinkėjų dėl BV netekę politikanai vargu ar padarys išvadas.
Beje, Šūdašius kaip reikalas apsivėmė Valdovų rūmuose per spaudos konferenciją paklaustas apie galimybę sudaryti koaliciją su Zuoku. Liurbosrąlui labai nepatiko, kad Zuokas prieš rinkimus sudarė koaliciją tame tarpe ir su Jaunalietuviais (kas man asmeniškai buvo naujiena). Ir jei, atseit, reikėtų kalbėtis apie koaliciją su Zuoku, tai Šūdašius, kaip neva atviro visiems Vilniaus šalininkas Jaunalietuvių klausimą vertintų kaip principinį. Mintis tokia.
Įsidėmėkite tai. Nes jis nieko neverčiamas ėmė ir principingai apsivėmė šiuo klausimu.

B Vilniui       2019-03-4 13:44

Mūsų kiek daugiau pagal VRK duomenis, bet esmės tai nekeičia. Per daug komitetų Vilniuje trupiniais išsibarstė. Bet ir krūvoje trauktų ne daugiau 3,berods, mandatų. Apmaudoka, bet tokia tikrovė, kai garsiausiai bliaunantys kaskart vis randa priežasčių neateiti į rinkimus. Jie, matai, prieš Sistemą boikotais kovoja. Ne vieną tokį pažįstu. Kad Sistemai tokie jų boikotai yra kone gyvybiškai svarbūs, Jų Didenybės neišgali suprasti. Kažkokio kitokio rezultato ir nesitikėjau. Tiek, kad neteko daryti kompromiso su sąžine. Dabar belieka tik mero rinkimų antrame ture sugadinti biuletenį. Raginu ir kitus taip pasielgti. Net ir žinant, kad tai nieko nepakeis.
Įsivaizduokite, kad į šiuos rinkimus ateitų visi bliaunantys boikotuotojai ir sugadintų savo biuletenius. Rinkėjų aktyvumas siektų kokius 60%, o galiojančių biuletenių - apie 48%. Va tada Sistema jau privalėtų susimąstyti. O kol kas - ir vėl prašoko, tad nėra ko sukti sau galvos artimiausius 3,5 metų.

@ Giedriui       2019-03-4 13:43

Žinau. Ta, kuri, anot kosmopolitinių liberalų, yra “Rusijos agentų” partija.

Giedriui       2019-03-4 13:32

O jūs žinote tautinę partiją ant Lietuvos?

stasys        2019-03-4 13:16

Kiekvienam pagal jo kurpali . Jei autoriui tokia diena reikia dainu šventės Jis to turėjo paklausti garsiai kad ne tik žmona išgirstu,. o tas klausimas apie nuotraukas ant sienos netgi labai juokingas ..tik va šypsenos ir pas ji neatsirado .. Aš skaitau kad čia kaltas lietus lijantis Lietuvoje ir dar truputi to sekmadienio kai tenka viena koja galvoti apie pirmadienį . Vaje pamiršau apie Drakulą ir jo kruminį dantį:)  va to garsiai tai tikrai nereikėjo klausti ..pagal įstatymą butu teke pūsti ir įrodinėti kad tu gali ta križiuka padėti , atsakingai ..smile)

Al.       2019-03-4 12:54

Jei klastojami reitingai, kodėl negalėtų būti klastojami rinkimai ? Jei yra draudžiamos temos ir juodieji autorių sąrašai, kodėl negalėtų neįleisti į eterį rinkiminių sąrašų ?
O B Vilnius irgi savotiškas - net portaluose, kurie juos įsileido, nesugebėjo išdėstyti aiškaus savo plano.Padidinsime mokesčius už žemę? - tikrai,puiku. DAr padidinkit ir už vandenį ir orą.

Lietuviai       2019-03-4 12:34

nėra politinė tauta, o balaganas.

Daugybei kandidatų       2019-03-4 12:31

į prezidentus centro kairėje ir dešinėje gręsia Komskių likimas.Abu ėjo į merus ir abu pralaimėjo.Reikia jiems susirinkti ir aptarti,kuris dabar kandidatuoja,o kurių eilė vėliau.Dabar pagal amžių eitų Juozaitis.

Giedrius       2019-03-4 12:28

Lietuva ne tik estus “aplenkia”, bet ir visas Europos valstybes. Rinkimuose į valdžią čia tautinė partija visuomet surenka tik apie 1% balsų. Ar žinote kitą tokią valstybę? Jei žinote pasakykite. (Dėkoju iš anksto)

taip       2019-03-4 12:11

Iki graudulio taip, toks pat įspūdis. Ta tyla. Pasijutau kvailai, kai paklausiau pasirašant, kodėl mes sąraše vis dar penki, nors jau ir pavardės vaikų  kitos, ir adresai deklaruoti kitose Lietuvos vietovėse. Man labai mandagiai paaiškino, kad kitą kart sąrašuose bus tiek, kiek iš tikro gyvena.
Taip ir balsavau su vaizdu akyse -balti puslaiai, kiekvienam butui po kelias eilutes ir kur ne kur balsavusių parašai, o buvo pavakarys.

Man nereikia       2019-03-4 12:03

nieko kasytis, nes mums CK sekretorių gelbėtojai ir apsišaukėliai patriotai, pseudo patriotai, nepriimtini, supratot?

-> Pirmiausia        2019-03-4 11:46

pasikasyk galvelę ir pagalvok, kad suprastum politiką.

Pirmiausia,       2019-03-4 11:21

tai ko verti tautiniai patriotai, rinkdamiesi ambalistą Juozaitį, a?

Raigerdas        2019-03-4 10:52

Gerbiamas Algimantas Rusteika beveik visada įpina ką nors tokio įdomaus ir originalaus į savo straipsniuką, kad nebūtų taip liūdna. Šį kartą apie Drakulą. Juokiausi net susiriesdamas ir stebėjausi taiklumu…ir geru pastabumu. Šaunu, ponas Algimantai. Ačiū už skanų juoką. O dabar, įkvėptas gerbiamo Algimanto, norėčiau tarti ir aš savo žodį šitoje aimanų Lietuvoje. Taip, aimanų daug, bet berods, Venus projekto autorius labai tiksliai pasakė: “tai pakelkite užpakalį ir darykite ką nors”. Bet dabar ne 1988-ieji, o 2018-ieji. Taigi, buvo vienas Drakonas, o dabar kitas. Kur visa ta Drakonų dinastija veda? Veda į tokį suvokimą, kad šita Lietuvos valdymo sistema diskredituoja patį valdymą, nes sukuria tokį įspūdį, kad niekas taip negali sudarkyti žmogaus gyvenimo kaip valstybė. Nežinau, kaip buvo Hercogų valdymo laikais, kaip mūsų kunigaikščių valdymo laikais, bet bręsta toks laikotarpis, kai žmonėms pradės įkyrėti panašios valstybės. Pažiūrėkime į tą absurdišką Valstybės apibrėžimą Wikipedijoje:“Valstybė – tam tikroje konkrečioje teritorijoje gyvuojanti politinė organizacija, turinti nuolatinę vyriausybę, nuolatinius gyventojus, apibrėžtą teritoriją ir suverenitetą”. Mūsų Konstitucija skelbia, kad esame Respublika. Respublika (lot. res publica viešasis reikalas) – valdymo forma, kurioje valstybės vadovai viešai renkami nustatytam laikotarpiui ar kadencijai.
Sąvoka kilusi iš lotynų kalbos ir nusako valstybės valdymą kaip visos liaudies reikalą. Taigi, pati visuomenė nėra tik vienas sluoksnis, o ji yra daugiasluoksnė. Kokie tie sluoksniai? Nei vienas politikas pas mus nežino. Bet jiems ir nereikia, nes jie užsiėmę savo asmeniniais klausimais, kuriuos jie vadina visuomeniniais. Ir taip mūsų genijus Vydūnas paskirsto visuomenę į luomus. Tokio paskirstymo nėra padaręs nei vienas filosofas. Marksas sugebėjo pamatyti tik 2 sluoksnius: engėjai ir engiamieji. Vydūno visuomenės analizė yra gilesnė, bet mūsų politikams tai yra toks aukštas lygis, kurio jie nepajėgs pasiekti net per visą savo likusį visą politinį gyvenimą. nes jie pajėgia suprasti tik Marksą. Kadangi Vydūnas yra lietuvis, o ne koks nors amerikietis, apie kurį rašytų įžymūs žmonės, tai jis jau automatiškai yra nereikalingas. Dėl ko? Pirmiausia, kad jis yra lietuvis, o ne amerikietis. Antra, jis pasiūlė politikams geras valstybės valdymo idėjas, t.y. jis yra išminčius, protingas žmogus. O kam politikui reikalingas protingas žmogus? Tokių Lietuvai nereikia. Ar politikui reikia proto? Tikrai ne. Tarški, barški bilei ką ir tiks. jei netiks vieniems, tai tiks kitiems. O Dieve, koks tragiškas gyvenimas tokioje Respublikoje, kurioje negerbiama išmintis, protas, sveika nuovoka, žmoniškumas, dora ir kitokios vertybės, ir kur Rimvydas Valatka laikomas ne veidmainiu, o normaliu žurnalistu, neva, kovojančiu už žodžio laisvę. Taigi, Sviftas, aprašęs tokias Respublikas “Gulivero kelionėse” buvo nepaprastai įžvalgus, nes iki pat šaindien mes turime tokias ten pavaizduotas Respublikas.

Estijoje tautinė       2019-03-4 10:48

partija trečioje vietoje ir gaus 19 balsų.

B Vilnius       2019-03-4 10:28

B Vilnius surinko 3000 balsų. Tad tiek mūsų ir yra. Panašiai matyt ir šį puslapį skaito. Niekas dar niekam nepribrendo ir nepribręs. Gali nepribręsti net tada, kai bus spyris iš šono. Kol sistema pati nenutars, kad reikia daryti perestrojką, tol nieko nebus. O tada pasipils sisteminiai barstyti savo galvas pelenais ir vėl už juos balsuosime. Taip bus įgyvendinta perestrojka ir toliau gyvensime iliuzijose. Negaliu nebalsuoti:)
Tuoj jums Juozaitis apsireikš su ES parlamanto rinkimasi. Ir susipjaus paraščių žmogeliai, kad tik neišliptų iš tų paraščių. Nieko ta mūsų tautelė neišstenės, nes nėra kam stenėti.

Kaunas atsipalaidavęs       2019-03-4 10:17

Trys Matjošaičiai - super.Seime taigi irgi po du-tris, kadaise prie Adamkaus, regis buvo visas Kauno Garbaravičių klanas. Dabar tik pagrindiniam banke likę. Tai kod Kaunui negalima būtų švęsti absoliutaus triumfo smile Gaila, kad Broškė vargšutė regis nesulaukė, būtų - keturiese laimėję. Gatvės bus lygios. Po Kauną galima bus nors ir tankais važinėti, ne tik fūrom ir drandalietais. O vat Karbauskiui - nekas. Vat su Rope - nu bet ne giminė. Ir še, kad nori. Miškagrobiai parėmė, bet tik kol išsikirs tiek, kiek bus į seimą investavę. Toliau - Gentvilai, matyt, miškagrobiams tarnauti pasiruošę, meldžia dėmesio jųjų ir stena užrėmę seimo duris nuo piliečių, reikalaujančių girių išvogimo klausimu atsiklausti tautos. O Vilniuje - tokie patys susirėmė su tokiais pačiais. Zuokas su zuokučiais ir Šimašius su aušrine - ir berods kapšai bene vienodo sunkumo. Ir neaišku, kuris kapšas kurį nokautuos, kai antrą kartą susidauš.

>kodėl       2019-03-4 10:06

... todėl, kad nebandėte balsuoti prieš Šimašių, prieš Zuoką. Ką, kitų kandidatų pavardžių nesugebate perskaityti?

Istorija       2019-03-4 9:45

Prisimenam Orvelą, ir jo kūrinį 1984, o mes prisimenam balsavimą 1992 metais, todėl vaizdas mažai keičiasi.

Manau,        2019-03-4 9:42

kad rezultatas toks, kokį suplanavo dabartiniai, t.y. neleido, nedavė jokių šansų kitiems. Pasirodymas tik per elektronines priemones padarė savo. O dauguma, t.y. pagyvenę žmonės šios galimybės neturi, o juk jie yra dauguma. Tad jie balsavo už tuos, kuriuos pažįsta. Kas per rinkimai, kai suvaržyta laisvė žinoti, kas yra kas.

abc.       2019-03-4 8:58

Ką ,nepatiko demokratijos šventė? nusiraminkit ir atsukit kitą žandą.

kodel,       2019-03-4 8:54

cia susirinke , vis kapojate konservatorius? Ka, blogesniu nera ? Ir kokiu budu Simasius gavo tiek palaikymo , po to , kai Vilniuje naikinamas paveldas, statybose bespredelas, gatves - saligatviai apleisti, Lukiskiu aiksteje aplamai ...kas? Ant galo Simasius liko vadovauti su lenkais. Niekada jo vel nerinkciau, bet dabar turesiu eiti balsuoti. Arba uz Zuoka. Dievuleli!

Rezulatatas Vilniuje       2019-03-4 8:49

Paradas bus. Daugiau jokio nieko.

Dvigubas ilgesys       2019-03-4 8:42

Daug vandens nutekėjo,bet nostalgija veikia:ilgesys ne tik socdemams kaip praeities gerovei,bet ir konservatoriams,kurie senokai neturi nieko bendro nei su krikščionybe,nei su konservatoriškom vertybėm.Kas tai?Visiškas atminties praradimas ar mazochizmas?

Www       2019-03-4 8:33

Anglijos karaliene yra pareiškusi. Pasakykite man nors tris dalykus naudingus Anglijai kodel mes turėtume likti ES ? Tai aš norėčiau paklausti žmonių balsuojančių už konservatorius, kurių ideologija neoliberalbolsevikine ir su konservatizmu nieko bendro neturi, kad jie pasakytu man kodel aš turėčiau balsuoti už juos? Kad jie įvardintu tris dalykus ką jie gero yra padare dėl Lietuvos per 28m?

mikas        2019-03-4 1:45

noretusi bet turbut kad ne.

Rekomenduojame

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt šeštoji (rugpjūčio 8 diena)

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Tikėjimo išbandymai – XIX eilinis sekmadienis

Nesitikėkite, kad sveikatos apsaugos valdininkai rekomenduos susilaikymą, idant sulėtintų beždžionių raupų plitimą

Vytautas Sinica. Persona, vadovaujanti organizacijai Amnesty International

Kastytis Braziulis. Keli pastebėjimai dėl Erdogano ir putino susitikimo Sočyje

Ar iš tiesų esame laisvi daryti ką norime?

Kastytis Braziulis. Amnesty International metė šešėlį visai Ukrainos kariuomenei ir jos prezidentui

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt ketvirtoji (rugpjūčio 6 diena)

Nesant poreikio operacijai kiekvienas vokietis galės keisti savo lytį kartą metuose

Kilni donorystė ar išmėsinėjimo įstatymas

Almantas Stankūnas. Na ką, Perlas Energija iššovė sau į koją?!

Dominykas Vanhara. Elektros „tiekėjų“ verslo planas labai paprastas

Ligitas Kernagis. Įspėjimas tėvams

Arūnas Dulkys įteisino medikamentinį lyties keitimą

Mokslininkai kelia ieškinį dėl JAV valdžios vykdomos soc. žiniasklaidos cenzūros

Valstybės auditas: Lietuvos miškais rūpinamasi nepakankamai

Baltarusijos protektoratas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.