Politika, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Žiniasklaida

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia, arba „Show must go on, brangūs Lietuvos žmonės“

Tiesos.lt redakcija   2018 m. rugpjūčio 13 d. 15:55

18     

    

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia, arba „Show must go on, brangūs Lietuvos žmonės“

Girto ežiuko svajonės, kad sistema, artėjant tolesnio jos legitimumo patvirtinimo spektakliams, imsis bent kosmetinių permainų regimybės, subliuško kaip visada. Poliarizuoto stiklo langelis į po antklode vykstančias įtakos grumtynes ir protų dulkinimo mašinėlė, vadinama LRT, išvėdinus seno girtuoklio tvaiką, birbia toliau.

Show must go on, brangūs Lietuvos žmonės“. Sugrįžo į žydruosius ekranus sena gera delfinariumo dvasia, transliuojanti HD formatu juodai baltą pasaulėvaizdžio primityvą. Matoniai su pugačiauskais ir vėl apsigyveno mūsų namuose, rusai puola vis smarkiau, Trumpas toliau žlugdo visą civilizuotą, globalų tobulo idiotizmo pasaulį. Europoje problemos dingo, o vietos aplink G tašką gyventojai džiugiai dirba, investuoja, moka mokesčius ir grąžina paskolas.

Po poros nokdaunų išnešus iš ringo Edmundą Jakilaitį, dingo tegu ir surežisuotos, į vienus vartus pliekiančios diskusijos parodija, nekalbant apie agresyviai vienpusišką, bet vis dėlto profesionalų gebėjimą vesti aktualijų apžvalgas. Naujasis penkiagalvis komentavimo slibinas, vangiai atrajojantis senas banalybes, net nebepretenduoja į diskusijos vardą.

Gaila ten kažkodėl patekusio protingo ir neabejingo žmogaus, kurį gerbiu. O dar labiau – kas vakarą kojas pusės hektaro Panoramos podiumu atkryžiuojančios žavingos pranešėjos, iš kurios kūnų aprengėjai ir veidų dizaineriai baigia padaryti lėlės Barbės ir raudonųjų žibintų kvartalo gyventojos hibridą.

Viskas gelmėse pradeda keistis tada, kai atrodo, kad niekas negali pasikeisti. Ši sistema jau miršta ir jos gelžbetoninis tvarumas yra tik dūmų uždanga savo bejėgystei užmaskuoti. Melą mato ir supranta visi, išskyrus ligonius ir iš jos mintančias siurbėles. Nulemsim ne mes savo kritika ar veiksmais. Pasaulio lygmeniu pokyčius pradės patys sistemos užsakovai, nes ji jau tampa nuostolinga.

Nepavargstu cituoti Franko Zappos: „Laisvės iliuzija tęsis tol, kol bus pelninga iliuziją tęsti. Tada, kai iliuziją taps pernelyg brangu išlaikyti, jie tiesiog susirinks dekoracijas, atitrauks užuolaidas, išneš stalus ir kėdes ir pamatysite teatro užpakalinės sienos plytas“.

Pirmoji mūsų iliuzija būtų tikėtis, kad tai įvyks savaime. Antroji – kad salėje užsižiebs šviesos ir mums atneš traškučių ir alaus. Tiesiog prasidės kitas spektaklis, kurio scenarijus dabar yra rašomas.

Jame dalyvausime tik tuo atveju, jei būsime pasirengę, organizuoti, ryžtingi. Jei konkrečiai žinosim, ko norime, ir sugebėsim atskirti realius siekius nuo niekų, kuriuos mums norės įsiūlyti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Klausimui       2018-08-15 8:49

Čia angliškas užrašas kaip jau darosi visur Lietuvoje įprasta – „mužikiškos“ lietuvių kalbos papuošimas „modernia“ užsienio kalba.

Autoriaus       2018-08-15 7:27

straipsnis kaip visada taiklus.O Vaido komentaras tikslus.

įdomiais laikais gyvenančiam       2018-08-14 17:14

Kokios dar “tikresnės” demokratijos tamsta pasigendate?
Tikresnės nei pas mus yra, nebūna.
Vergvaldžiai parenka savo atstovus, plebėjai sumeta į urnas balsus ir lieka bebalsiais vergvaldžių atstovų įstatymų/įsakymų vykdytojais gaudami visas vergų teises- dirbti sirgti ir mirti, (valgymas ir poilsis yra ponų išmislas).
Absoliučiai klasikinė demokratija pagal visus vadovėlinius kanonus.
Nepakanka demokratijos? Norite dar, daugiau?
Nu ale ar pakelsit, juk ir tiek kiek turite tos demokratijos, jau nebepavelkate:)

„Laisvės iliuzija"       2018-08-14 15:27

Viskas gelmėse pradeda keistis tada, kai atrodo, kad niekas negali pasikeisti. Nulemsim ne mes.  Pasaulio lygmeniu pokyčius pradės patys sistemos užsakovai, nes ji jau tampa nuostolinga.

idomiais laikais gyvenam:(       2018-08-14 14:37

laisvė ir demokratija iš kart praranda visus savo privalumus,kai šalis (o jos stuburas - jos piliečiai ) nustekenama iki nepriimtino lygmes.Kur matėt ,kad demokratija būtų labai reikalinga vergovės sąlygomis gyvenančioms šalims? Lietuva,deja, jau senai nebeatitinka demokratijai keliamų būtiniausių standartų.Išvada: akivaizdu ,kad lyginant su 90 - aisiais Lietuva ,pragyvenimo lygio, švietimo ,kultūros srityse stipriai degradavusi.Todėl autorius teisus -jau susirenkamos demokratijos dekoracijų liekanos ,o mūsų ,ko gero ,tikrai laukia naujas sistemos užsakytas spektaklis .

Klausimas       2018-08-14 12:06

Kodėl pavadinime - ne valstybinė, lietuvių, kalba?

Misteris       2018-08-14 11:58

Daryti ir elgtis reikia PRIEŠINGAI,nei siūlo SISTEMA.
Dažniausiai padeda.
Bent jau įsiutinsite tokiu savo elgesiu Sistemos klerkus.
Įsiutę jie visada pasako DAUGIAU,nei NORI.
Suplėšyti klerkų vienybę yra sunku,nes ji sulipdyta SNARGLIAIS,kurie tempiasi bet netrūksta taip lengvai kaip norėtųsi.
Visada būkite ginkluoti geru HUMORU.

kitas spektaklis       2018-08-14 10:44

Kai žmogus pamiršta, kad yra ne tik kūnas, o jo gyvenimo tikslas lygiai toks pat kaip ir tų kurie sėdi valdžioje ir augina savo godumą...  tada visos mintys ir rūpestis kaip pakeisti valdžią ir išpešti iš jos kuo daugiau pinigų. tada kyla kvailos mintys, kad gali būti kitokia gera ir dosniai besirūpinanti valdžia. Pasakykite kur tokia yra ? tai nejaugi mes išskirtiniai?.. Viskas kas vyksta dabar jau buvo ..... gal kitaip…. bet tikrai buvo ir baisiau….. todėl VaidasVDS teisingai pasakė....  reikia teisingai pasirinkti… tik pasirinkimas turi būti ne kovos su malūnais ar kišenių prisikimšimo, o švarios sąžinės… kiekvienam savo gyvenimo kelyje be melo.

Stiprybės visiems

Agnė       2018-08-14 10:30

Gaila,kad neturime konservatorinio tapino iš kitos barikadų pusės. O reikėtų rasti tokį, kuris galėtų, be gėdos jausmo, bliauti su minia prie LRT. Nes kas bus toliau su tom barbėm ir banalioms ale kultūrinėmis politinėmis laidomis…  Valdžia matyt bejėgė mūsų televiziją atiduoti mums

grumstas       2018-08-14 9:13

Ar kas bent žino?    2018-08-13 21:48

Rumunijoje bent valstybės vadovas protestuojančiujų pusėje , kurie reikalauja , kad vagys nebūtų amnestuojami, ką nori padayti dabartinė vyriausybė.Rumunai pasieks ko nori, nes jie - piliečiai, solidarūs emigrantai, ir turi patirtį, kada nuvertė čiaušesku…

VaidasVDS       2018-08-14 8:07

Ššššššaaaa. Tik niekam nesakykit:
“Jėzaus mokymai, nors ir labai pakeisti, pergyveno misterinius kultus, kurie egzistavo mokymų atsiradimo metu, viduramžių neišmanymą ir prietaringumą, ir netgi dabar pamažu laimi prieš dvidešimtojo amžiaus materializmą, mechanicizmą ir sekuliarizmą. Ir tokie didžių išbandymų ir gręsiančių pralaimėjimų laikai visada yra didingo apreiškimo laikai.”
O toliau bus taip:
“Religijai reikia naujų lyderių, dvasingų vyrų ir moterų, kurie išdrįs pasikliauti tik Jėzumi ir jo neprilygstamais mokymais. Jeigu krikščionybė užsispyrusiai ignoruos savo dvasinę misiją ir toliau užsiiminės visuomeninėmis ir materialiomis problemomis, tuomet dvasinis atgimimas turi laukti, kada ateis nauji Jėzaus religijos mokytojai, kurie bus išimtinai atsidavę žmonių dvasiniam atgimimui. Ir tuomet šios iš dvasios gimusios sielos greitai suteiks tą vadovavimą ir įkvėpimą, būtiną visuomeniniam, moraliniam, ekonominiam ir politiniam pasaulio pertvarkymui.”
O kol kas dar šiek tiek padejuokite, kaip viskas yra blogai. Šis pasaulis tol ko nors svarbaus nesupranta, kol galų gale nebūna priverstas rinktis šiek tiek teisingiau. Bet tikrai geresnio reikia laukti ilgiau, juk tiek daug visko reikia išsiaiškinti ir išaiškinti…

$+$       2018-08-14 5:18

O mes visada pasirengę! Kaip pionieriai. Pasirengę rinkimų rytą skuosti prie balsadėžių,su ramentais ar be jų, ar bent jau su lazda, kad tik kuo greičiau, kad tik kuo anksčiau, su ašaromis akyse, už .......ėlį ar jo mokinę/į.

Neduokite valgyti, neduokite vaistų, tik leiskite balsuoti. Leiskite paimti į rankas tą nuostabią Dievo dovaną — rinkimų biuletenį. Su pavarde. Juk tai taip gera, taip malonu, kad paskui metų metais gali kęsti pusbadį, nepriteklius, pažeminimus, emigraciją.

Leiskite balsuoti! Vardan Dievo Tėvo ir Šventosios Dvasios! Leiskite…

liberastinių korumpulų robokopai       2018-08-13 21:59

Režimui lojalių Rumunijos specialiųjų dalinių kareiviai žvėriškai sumušė austrų žurnalistą ir sunaikino jo filmavimo kamerą.

buratino pusbrolis       2018-08-13 21:54

ES Komisijos atstovas Christian Spahr į nepatogius žurnalistų klausimus apie padėtį Rumunijoje atsakinėti kategoriškai atsisakė.
Gal tas Spahras koks Pikasiaus pusbrolis?:)

raselė       2018-08-13 21:14

BBC tarnauja rūsams!

BBC       2018-08-13 21:01

Apie revoliuciją Rumunijoje informuoja tik BBC.
Kiti tyli lyg niekur nieko.
JIE bijo!

Ar kas bent žino?       2018-08-13 20:48

Jau trys dienos Rumunijoje vyksta nacionalinis sukilimas pries liberast-globalistinį korumpuotą režimą.
Šiandien 300 000 zmoniu išėjo į gatves ,rytoj bus dar daugiau.
Masiniuose susirėmimuose su režimo baudėjų daliniais 450 zmoniu sužeista.
Keliolika tūkstančių emigrantų skubiai grįžo padeti sukilusiems tautiečiams .
Lietuvoje apie tai neskelbiama!
Pasaulio liberastinė žiniasklaida irgi blokuoja bet kokią informaciją.
Tačiau faktas akivaizdus- dar vienoje šalyje vagių ir iškrypėlių valdymui ateina galas.

branguslietuvosžmogus       2018-08-13 20:34

Aš dalyvausiu! Dalyvausiu visuose spektakliuose ir cirkuose.


Rekomenduojame

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.