
Kaip žinoma, nervų gydytojai gydo nervus, plaučių – plaučius, užpakalio – užpakalį, odos – odą. Vadinasi išeina, kad šeimos gydytojai gydo šeimas. Tik ką daryti, jei šeimos neturi, bet susirgai?
Štai seniai seniai buvau kvailas spuoguotas paauglys ir šeimos neturėjau, bet turėjau 14 ir visokias mergas visaip jau sapnuodavau. Tai tėvai palikdavo vieną namie ir, tik įsivaizduokit, niekas manęs neatimdavo! O kai kartais suskausdavo ausytę, tai paskambindavau, nepilnametis ir labai pažeidžiamas, tačiau gerai išsimiegojęs apie 11.00 a.m. pats į polikliniką!
Pas ką – pas ausų? Tai ateikit 16.30. O jei labai skauda, tai ir be numeriuko ir eilės priimsim, tik pasiimkit registratūroj kortelę... Ir nueidavau, pasiimdavau, ir priimdavo, ir nereikėjo tėvų parašo ar notaro, kad neturi absoliučiai jokių pretenzijų, jei kartais kabinete nuvirtęs numirčiau.
Ir po valandos turėdavau jau lašiukų, o jei uždegimas – ir antibiotikų. Mielos supermamytės, galit čia isterijoje aukštielninkos negriuvinėti, nes ausų uždegimų virusinių praktiškai nebūna.
Jei dabar, tai mane atimtų ir išnuomotų globėjams. Ir pirmiau dabar reikia „pas šeimos“. O pas tą „šeimos“ tai artimiausias numeriukas po savaitės. O po to „pas ausų“ – dar po trijų.
O jei širdelė skauda, tai pas karddiologą po trijų-keturių mėnesių prašom. Na, žodžiu ar taip, ar taip paimsi, bet paimti nėra už ko, nes jau arba miręs, arba, geriausiu atveju – kurčias.
Taip dirba mūsų pažangiausia, reformuotų reformų sistema. Pasirašykit, kad iš anksto sutinkat su viskuo, ką darysim ir ko nedarysim, ir kad neturėsit mums jokių pretenzijų, jeigu ką – kitaip mes iš viso nieko nedarysim!
Nebijokit, brangūs Lietuvos žmonės, jeigu netyčia numirsit ar šiaip jums gyvenimą apšiksim. Taigi juk sudarysim komisiją iš tų, kurie apšiko, ir ištirsim!
Apsaugok, Dieve, nuo tų, kurie ateina mus nuo mūsų išgelbėti. Politikai yra kaip žvakutės – vieni atneša šviesą į mūsų namus ir šventyklas. Kiti skirti įsikišti į užpakalį.
P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.
Parašyk komentarą
Komentarai
diedas parašė...
Pamenat?- “Viskas žmogui, viskas jo gerovei!” O dabar - ” Nieko asmeniško, tik biznis…”
Tikrovė tokia:viešai pasiekiama info apie tai,kad vos ne visi daktarai-specialistai dirba bent 2 poliklinikos ir 2- 3 klinikose!Ir dar ketina streikuoti dėl algų.O šeimos daktarai yra dispečeriai- skirstytojai.Ar galimi pokyčiai?Neliks ministro,baigsis reforma,nors jos verkiant reikia.
Vaikui dantį pataisyti reikia tėvų parašo, bet lytį pakeisti jau reikalauja leisti be tėvų sutikimo. Čia panašiai, kaip europiečiai iš begalinio humanizmo panaikino mirties bausmę (žudikams ir prievartautojams), bet čia pat leidžia nužudyti pacientą budinčio gydytojo sprendimu.Veryga supaprastino vaiko ligos pateisinimus. Gal visiems užpuolus jį dėl tų ,,šeimos gydytojų” teroro, ir šitoj vietoj atlaisvintų varžtus ?
Nėra ko verkti… Nuo 1939 metų ir ankščiau “kovojom, kovojom”...ir išsikovojom tai, ko “patriotai” ir visi likusieji be galo “norėjom”.... Kaip sakė sau ir kitiems buvęs paskutinis Gorbačiovinis “patriotiškai” nusiteikęs okupantas ” glasnost, perestroijka, perepalka…. Za što barolis na to i naparolis. Kai ateis normalūs laikai, išlikę,išgyvenę, išsaugojusieji nors kiek sveiko proto atliks - peresčiot naselienija”....
, matyt, taikliausias straipsnis.
Aš jau ne pacanas, tai galiu vaikščioti (kol dar vaikštosi) vienas kur noriu ir su kuo noriu. Papūtė vėjelis ausin, ta užsiliepsnojo, skauda, net kažkokie skysčiai iš jos pasirodė. Einu sveikatingumo centran, registratūroj prašausi pas ausų daktarą. Sako nemažna, reikia šeimos gydytojo siuntimo. Ką daryti, paprašau vizito pas šeimos gydytoją, kad tą popieriuką duotų. Sako, pas jį mažna tik po 3 savaičių. Vejetau, sakau, absurdas kažkoks. Na, taigi, mano ausų gydytoju tapo vaistininkė, kuri davė lašiukų. Dėl įdomumo pažiūrėjau ar daug laukiančių pas ausų daktarę, Ogi nei vieno, bet be šeimos gydytojo popieriuko anei krust. Taip, prisimenu tuos “sumautus laikus”. Tada taip pat reikėjo pas ausų daktarą. Be problemų, atėjau pa ją, tuoj pat priėmė, apžiūrėjo, vaistų prirašė. Po 3 dienų praėjo tas uždegimėlis. Na, bet kartais, kai nepasisaugau, ta kairioji auselė vėl užsiliepsnoja. Matyt, užsikodavo jautrumui visam gyvenimui. Taigi, su tais daktarais, dabar yrs nemažai problemų, nes pas juos pakliūti reikia laukti ilgai ir kankinančiai, nebent kažkur gatvėj iš koto nuvirstum….
labai patiko straipsnis.Mes viresni jau tokio greito aptarnavimo nesulauksim, bet ka gali zinoti(pagal seneli rusas puola)
Kaip ir teisingai viskas surašyta , žmogus pats už save atsakingas ir jei jau nutarei pasilaidoti jokia sveikatos įstaigą neturi teisės tau to drausti . Autorius bėdoja jog eilės prie kabinetų ne žmonėmis ilgos ,bet ar gali būti kitaip ? kokybišką paslaugą negali gauti greitai ..va čia, tik iš lovos išlipus .. Ir nors labai norisi pritarti A.Rusteikai .. po šiuolaikiškas sveikatos priežiūros įstaigas Jis vis dar kulniuoja bambekliški nusiteikęs . O juk Lietuva turi kuo didžiuotis, prie kabinetu dingo žmonių eilės nebėra tu susiraukusių močiučių ir tu pijokėliu kuriems drebančios rankos trukdo ramiai sėdėti , taip ir norisi kažką su jomis veikti . Pas šeimos gydytoja apsilankius visada gali bėdomis pasiguosti ,..turi laiko netgi parodyti keista savo spuogą kur nepridera ir netgi paklausti kaip ta i gydytojai gyvenasi ? o paslaugas droži į privatu gydytojo kabinetą pirkti ..viskas ten greitai , pagal kasos kvitą . Aš tai taip autoriui pasakysiu “dovanotam arkliui į dantis niekas nežiūri“ jei dažnai ta kartosi gyvenimas tikrai pagražės ..o tas laukimas neprailgs ..
p.s. keistas ir tas birutės humoras ..
nu tai ką? a nebuvo prie ruso geriau? Prie ruso iškart pas daktarą papuldavom kaip ir straipsnyje rašoma, o dabar papuolame taip kaip straipsnyje rašoma.
Cha Cha…gerulis,nuotaika praskaidrino,nes jumoro forma tikra tiesa paraset.Aciu.
buvo žmogui medicina.
į rajono centrą 5-6 klasėj pas chirurgus nuvažiuodavom.O ir muzikos pamokos buvo centre,tai autobusu,nes niekas mašinų neturėjo.Penktoje klasėje.