Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Kultūros, kalbos, istorijos politika

Algimantas Rusteika. O jei apsieitume be isterijos „Po šimtą, už Lietuvą!“ O jei švęstume tiesiog nuorširdžiai?

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 22 d. 0:24

18     

    

Algimantas Rusteika. O jei apsieitume be isterijos „Po šimtą, už Lietuvą!“ O jei švęstume tiesiog nuorširdžiai?

Isterija prasideda. Visuomeninis manipuliuotojas skelbia akciją Šimtmečiui kelti vėliavas, nors pagal įstatymą ir taip privalom kelti. Ragina kelti net ne per šventę, ne taip, kaip vėliavos įstatyme nustatyta – be kotų, apvynioti trispalvėmis surūdijusius blokinių balkonus ir nuleisti nuo virtuvių palangių, kaip kokius džiovinamus paplūdimio rankšluoščius.

Ir dabar nauja pompa – pasportuojantys, kurie myli Tėvynę, padarys šimtą atsispaudimų už Lietuvą. O kodėl ne šimtą pritūpimų, prisitraukimų, šimtą atsilenkimų ar visą treniruotę? O dviratininkai ar negalėtų numinti šimtą mylių? O Auksinė Žuvelė tai tikrai turėtų už Lietuvą po šimtą kartų kasdien baseiną perplaukti!

Inspektoriai parašytų kasdien po šimtą baudų. Bobutės sukalbėtų po šimtą rožinių, poetai surimuotų po šimtą eilučių, mūrininkai padėtų po šimtą plytų. Delfiai įdės šimtą straipsnių, ir aš parašysiu šimtą, nors ir neįdės. Ir išgeriantys drąsiai padarys po šimtą, o storuliai numes po šimtą gramų kasdien. Už Lietuvą.

Valstybinės galvos kasdien pasakys po šimtą ar du žodžių iš lapelių. Tik niekas nepasakys, kodėl šimtmečiais, per okupacijas išstovėjęs, uraganus ir artilerijos bombardavimus atlaikęs Gedimino Kalnas laisvėje pradėjo griūti? Kodėl iki jubiliejaus pagrindinė valstybės aikštė nesutvarkyta? Kodėl iš septyniolikos Šimtmečio minėjimo programoje valstybės finansuotų filmų nei vieno iki jubiliejaus nepamatysime?

O gal nusipelnėme tos apgailėtinos agitbrigadų lygio komedijos apie kvailų ir prasigėrusių signatarų nuotykius su prostitute apsimetusia policininke, rodomos pilnose salėse? Kodėl Šventę būtinai turim padaryti parodomąja akcija, valinskiniu šou – ar jau be to ir be jų nebesugebam? Kodėl būtinai reikia idiotiškų iniciatyvų, pigių blizgučių, žvaigždučių maivymosi, komjaunuoliško entuziazmo? Kodėl to nepadarius solidžiai, iškilmingai, paprastai ir nuoširdžiai?

Tikrą šventę mačiau. Ne Nepriklausomybės Aktas svarbu, ne ką L.Mažylis ar D.Grybauskaitė pasakė. Aš mačiau paprastų vyrų ir moterų akis, girdėjau jų balsus, kai išėjo pamatę tą ranka rašytą lapelį su parašais. Nebuvo nieko netikro. Tik šventė, kuri visada su mumis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dongdong8       2018-02-6 8:30
Komentatorius       2018-01-22 18:34

Aš Lietuvos 100’mečio dieną švęsiu iškėlęs trispalvę su violetiniu kaspinu.

albina       2018-01-22 15:53

Žaviuosi Jūsų žodžių tobulu sudėliojimu,dar tuo,kad nerandu gramatinių klaidų,čia toks netikęs įprotis.Man irgi juokingas vėliavų džiovinimas pro langus,visokie pasiūlymai-idėjos.Kai nėra šventės širdyje,tada reikia atvesti būrius kareivėlių su neužmirštuolėm /ar išvis tai teisėta,juk tai karinės uniformos?/.Ir priešingas atvejis:nuoširdus bendravimas sausio 13 Sitkūnuose.Ir JIEMS baisoka,kad už milijonus propagandą atpažįsta tie ,anot Jakilaičio,suskiai,ir ji neveikia.

>Apie nuoširdumą       2018-01-22 14:16

Ir man šiandien nuoširdžiausia yra švęsti, solidarizuojantis su N.Sadūnaitės kalba Seime. O jei nebus atsakymo į Sesės klausimus, gal net iškelti vėliavą su juodu kaspinu. Jei dar bus likę piniginėje keletas eurų baudai…

>Kam nelikę nieko šventa, neturi ko švęsti        2018-01-22 13:41

Žmogaus gyvybės šventumas vėl taps JAV teisės pagrindu:
Praėjusio penktadienio „Eisenos už gyvybę“ šimtams tūkstančių dalyvių Vašingtone
JAV viceprezidentas Mike’as Pence’as pareiškė, kad Trumpo administracija padarys viską, kad gyvybės šventumas vėl taptų Amerikos įstatymdavystės branduoliu, ašimi:
“The United States is on the verge of restoring
“the sanctity of life to the center of American law,”
and the Trump administration is completely backing the move, Vice President
Mike Pence told pro-lifers at the March for Life in Washington D.C. Friday.”
Mike’as Pence’as pacitavo Jer 1, 5:
“Dar prieš sukurdamas įsčiose, tave aš pažinau”.
********************************************************************************
Ar apie šią šimtatūkstantinę “Eiseną už gyvybę” Vašingtone prieš trejetą dienų ir, svarbiausiai, joje pasakytas esmines mintis “elertė” ir kitokia didžioji žiniasklaida mums nors ką nors pranešė?
- Tegirdime gerai apmokamą “mirties kultūros” propagandą, prisidengiant kovotojų prieš smurtą naujakalbe, vdu “akademikų”-tereškinų atvirai pornografinės
(gašlaujančio homoseksualizmo) literatūros liaupsinimą ir t. t., ir pan.
O juk myriop keliaujančiai lietuvių tautai ir valstybei
tai jau yra svarbiausias nacionalinio saugumo klausimas
- bekompromisinė kova prieš platinamą “mirties kultūrą”, jos postmodernų pudravimą
ir kartu kova už gyvybę, jai sąlygas galinčią užtikrinti santuokinę šeimą.
*******************************************************************************
Šleikštulį keliantis žiniasklaidos tendencingumas įvykių JAV, stojusių prigimtinio įstatymo pusėn, atžvilgiu privalo liautis. To reikalauja net išlikimo instinktas.

tancy - šmancy       2018-01-22 13:09

Skambino kokibyški reperiai, išvadino mane duhu, gaidžiu, žadėjo mane uždaužti ir pakasti, jei neparašysiu jų vardų bahuriškai. Kadangi labai persigandau, tai išpildysiu tą reikalavimą. smile
Teisingai, bahuriškai rašosi Va1Dass Baub*¥*la feat ///arius aka Abibas KѠ₽revichiu$

Ačiū Dievui,       2018-01-22 11:52

bent šitas neserga grafomanija, sukeisdamas tekstą su Paraštėmis.

Apie nuoširdumą       2018-01-22 11:41

Man šiandien nuoširdžiausia yra švęsti, solidarizuojantis su N.Sadūnaitės kalba Seime.

tancy - šmancy       2018-01-22 11:31

Valstybės atkūrimo Šimtmečio proga populeraus ir kokibyško repo kolektivas VaIdas Baubyla feat Marius Kooprevichius 100 kartų surepuos “Too - gaidis”, o nepakartojamoji scenos primadona Inga Valinskienė atliks legendinį Alos Pugačiovos koverį “Milijony alych roz”, nes muiliujuonas - tai šymto kartotinys! smile Algis Ramanauskas - Greitai visus supažindins su naujais vėjais Rusijos kalėjimų subkultūrose, papasakos apie mažai Lietuvos publikai žinomą naują tenykštį reiškinį A.U.E - Arestantskyj Ustav Edinyj ir pasakys 100 naujų “blatnų” Rusijos kalėjimo “fenios” žodžių, paaiškins jų reikšmę.
Andrius Užpakalis neįkvėpdamas ir neiškvėpdamas burna vienu ypu išvardins 100 didžiausių praėjusio valstybingumo šimtmečio pavidolių.
Šventiniai renginiai tęsis iki Raudonosios Armijos dienos vasario 23d., kada visiems norintiems bus dalinamas šventinis odekolonas “Trojnoj” 100 ml. buteliukuose, bus degustuojamas naujas “Gudobėlės” skonio burnos skalavimo skystis.
Visus maloniai kviečiame dalyvauti. smile

Algei       2018-01-22 10:34

Tikrai dar tik to betrūksta, kad renginių kulminacijai susiraukšlėti spėjusi Inga 100 kartų sušoktų striptizą. smile O “gumoristinės” Dviračio žinios vasario 16d. 100 kartų išeitų į eterį per ĖėėLėėėRTėėė. Panoramos eteryje, vietoje įgrįsusių propagandinių Bučelytės ir Žiedo fizionomijų, studijoje lakstytų 100 mažų arnų ėlėrtė-mazėčių, lakstytų po studiją ir daugintųsi, kol į ekraną netilptų. smile Šventinius fejerverkus pakeistų didžiuuulis besišypsančio Valinsko atvaizdas virš Trijų Kryžių nakties danguje. Net žvaigždės priblėstų tuo metu. smile

tikrai nuvalkiota       2018-01-22 10:20

Net vimdo tas idiotiškas balsas iš zombadėžės, anonsuojantis Šimtmečio renginius. Viešųjų ryšių agentūros nuo tokių riebių užsakymų net priverstos atsileisti diržus.
Tikrai niekur nedalyvausiu, švęsiu užsidaręs. Padarysiu gal po 100, o gal ir po daugiau. O gal ir nieko nedarysiu, tik šventinę žvakę uždegsiu namie. Bet tyliai, užsidaręs, nieko nesveikindamas ir nepriimdamas sveikinimų. Aš net pergalę prie Širvintų ir Giedraičių taip miniu jau daugelį metų ir dar kai kurias datas, apie kurias daugelis mažai girdėję. Po Garliavos įvykių toks tylus šventimas apskritai tapo gyvenimo būdo dalimi, kai nebesinori nieko bendro turėti su kalbančiais valstybės vardu ir jų keliamam kvaituliui pasidavusiais aplinkiniais. Ir aš jau, tikriausiai, nebepasikeisiu. Ir aš toks ne vienas. Laimei, kad po kantrių keleto metų atsikalbinėjimų, net pasidavusieji tam kvaituliui pagaliau paliko mane ramybėje ir nebeuždavinėja kvailų klausimų. Jie netgi nustojo bijoti, neva kažkur kažkada įžeidę mane. Palaima ir ramybė.

tiksliau nepasakysi       2018-01-22 10:06

visuomeninis manipuliuotojas… smile))

to ir buvo galima tikėtis       2018-01-22 10:01

Mes jau seniai nemokame švęsti nuoširdžiai ir iš širdies. Vaidyba, netikrumas ir tuščia pompastika. Iš visų Jubiliejinių Metų renginių bus tikriausia, iškilmingiausia ir nuoširdžiausia Dainų Šventė. Suvažiuos iš visos Lietuvos mylintys dainą, šokį ir, aišku Lietuvą, žmonės, kurie be jokios vaidybos, nuoširdžiai, be šou elementų atveš gerą, šventišką nuotaiką.
Šiandieninis šurmulys, prasidėjęs Vilniuje: visokios atrakcijos, bėgimai, vėliavų kabinimai kur papuolė, tai tik bandymai užtušuoti atsakingų įstaigų sabotažą, kuris tęsėsi visus praeitus metus nuo nenoro pastatyti J. Basanavičiui paminklą, spekuliacijos dėl Lukiškių aikštės paminklo, atsainus požiūris į Gedimino kalno griūtį - viskas veikia neigiamai ir nervingai. Tačiau iš liberastinės Vilniaus valdžios, iš tokios pat Kultūros ministerijos negalima nieko daugiau tikėtis.
Turime išmokti švęsti šeimomis, giminės, ar bendraminčių rate. Likimui dėkojame, kad mūsų kartai teko laimė sulaukti šio gražaus jubiliejaus.

Algė       2018-01-22 9:40

„Kodėl Šventę būtinai turim padaryti parodomąja akcija, valinskiniu šou – ar jau be to ir be jų nebesugebam? Kodėl būtinai reikia idiotiškų iniciatyvų, pigių blizgučių, žvaigždučių maivymosi, komjaunuoliško entuziazmo? Kodėl to nepadarius solidžiai, iškilmingai, paprastai ir nuoširdžiai?“—Nusifotkinkime po 100 nusiperdimų ir feisbukan,- kvailai, vaikiškai atrodo, bet TV prodiuseriams - ryški aktualybė... Kreivi veidrodžiai elitui, jie pasimetė reklaminiuose klipuose?

Kam nelikę nieko šventa, neturi ko švęsti       2018-01-22 8:57

Kodėl? Kodėl vis svarbiau atrodyti, nei būti,
kodėl įsiviešpatauja fasadinė kultūra? - tai klasikinis pamatinis klausimas.
- Todėl, kad žmonėms, atsisakiusiems vertikalios gyvenimo ašies, amžinybės
- nuolatinio budėjimo ir gyvenimo Dievo akistatoje, Jo valios vykdymo,
neišvengiamai telieka apgaulingi ir išnykstantys šio pasaulio pavidalai,
jų nuolatinis vaikymasis, bet, natūralu, negalėjimas jais pasitenkinti.
Iš čia kylantis nerimas ir dusinanti gyvenimo beprasmybė.
Kodėl būdami laisvi bei turėdami sąžinę ir Kūrėjo kviečiami amžinajai laimei,
daugelis vis dėlto renkasi tai, kas yra tuštybių tuštybė - dailų, bet fasadinį, rodymasi, gyvenimo imitaciją? - Tai nuodėmės blogio slėpinys.
Aišku, kad trumpoje distancijoje žmogaus, tautų nušaknydinimas ir nudievinimas
ar nutautinimas, jų padarymas Aukso veršio garbintojais naudingas verslui.
Šv. Grigalius Nysietis mokė, kad Mamona - vienas iš Belzebubo vardų. NK

Zapraszamy!       2018-01-22 8:04

Zakladamy największe gratuliacje z powodu szwięt i sereczne zapraszamy litwinow do Suwalkow na zakupy! Nizke ceny, najwyssza jakoscz i trsczy wolne dni-
to jest najlepsza okazja dla tych tysiączow litwinow kturę chcą poczocz radoszcz žycza.

Zapraszamy!       2018-01-22 8:04

Zkladamy największe gratuliacje z powodu szwięt i sereczne zapraszamy litwinow do Suwalkow na zakupy! Nizke ceny, najwyssza jakoscz i trsczy wolne dni-
to jest najlepsza okazja dla tych tysiączow litwinow kturę chcą poczocz radoszcz žycza.

lietuvys       2018-01-22 6:58

Vasario 16- ją apsivilksiu išeiginį treningą ir vėliavyte papuošiu BMW žvėriuką. Mus vienija kašis, alus ir piargalės!


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.