Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Nusipelnėme to, kas yra

Tiesos.lt redakcija   2018 m. sausio 20 d. 17:11

11     

    

Algimantas Rusteika. Nusipelnėme to, kas yra

Jie išmokys ką, kaip ir kada gerti, ką valgyti ir ko ne. O kaip piliulių nuo galvos ar trydos nusipirkti – tai jau tikrai. Nurodys kaip vaikus daryti ar nedaryti, kaip juos auklėti, ką apie seksą jiems sakyti ir nesakyti, kaip bausti ir mylėti.

Čia nėra žmonių, tik mokesčių mokėtojai. Mus išmokys, ką feisbukuose rašyti ir nerašyti, kaip reikia teisingai galvoti ir neteisingai negalvoti. Ką mylėti ir ko neapkęsti, kaip valytis dantis ir užpakalius, kuo tikėti, kaip gyventi ir už ką nemirti. O kiek dar mūsų laukia!

Išmokys taisyklingai ir teisingai kvėpuoti – yra ir toks mokslas, nurodys, kokius ženklus segtis per šventes, kaip prisiminti savo praeitį ir vaikystę, kaip gėdytis to, koks esi ir ką galvoji ir nesigėdyti už tuos, kurie to nesigėdija, nors tai buvo gėda per amžius.

Kiekvieną vakarą išgirsti naujus pamokymus ir pamatai naujus priešus, kuriems tas nepatinka, bet tyli, nes nėra nei kur, nei kam tą pasakyti, o ir jei būtų – niekas tavęs nesiklausys, o jei paklausys – neišgirs.

Kas vakarą po sunkios darbo dienos su nerimu įsijungi dėžę – už ką dar gali tave nubausti, kas dar negalima taip, kaip nori ir teks daryti kitaip, kaip niekas nenori? Ar dar yra nors viena, pati menkiausia buities smulkmena, kur gali jaustis laisvas nuo jų valstybinės akies pro kameros durų skylutę?

Ar yra vieta, kur nėra nustatyta privalomų tvarkų, mokesčių, baudų? Kur nebūtų kontoros, kuri prižiūrėtų, tikrintų, atvyktų naktį ir išsivežtų tavo vaikus pagal pavydaus kaimyno skundą, surašytą protokolą ar ką nors konfiskuotų? Ir nepaliauji stebėtis jų išradingumu sugalvoti kasdien po naują nesąmonę.

Siutina ne idiotų ir fliugerių fiesta, o jų sugebėjimas paveikti visuomenę. Ir žmonių abejingumas, prisitaikymas prie totalinės kontrolės, noras priimti veikimo laisvės ir savarankiško gyvenimo suvaržymus kaip rūpestį visuotiniu gėriu, kuris yra tik imitacija ir niekam iš sprendimų priėmėjų nei per plauką nerūpi.

Būna nusivylimo valandų. Nebegaliu žiūrėt į tuos bėgimus už laisvę, nepriklausomybę ir švelniakailių gyvūnėlių teises, žvaigždučių važinėjimus į Afriką už aukotojų pinigus nuvežti dviratukų badaujantiems vaikučiams, esamus ir buvusius valstybės vadovus, pilstančius ubagams maltiečių sriubą. Ir jaunus, gražius, gerus ir protingus idiotus, kurie tuo pasitiki ir tiki.

Nusibodo žiūrėt, kaip kasdienine, totaline gyvenimo kontrole ir vis didesniu ir didesniu laisvės suvaržymu dangstomas nieko neveikimas, valstybei tirpstant kaip sultinio kubeliui ir tautai baigiant išsivaikščioti. Kaip naujausiems, efektyviems vaistams reta liga sergančių vaikų gelbėjimui keleto tūkstančių nėra, o niūraspalvio auksavabalio stebėsenai modernių technologijų pagalba pusantro milijono – yra.

Išgelbėtojas buvo atėjęs, bet mes jį nužudėm ir nieko daugiau nebebus. Tikrieji išgelbėtojai gyvena virtuvėse ir miegamuosiuose, ir prie televizorių laukia Godo. Neteisus buvo KGB pulkininko palikuonis, naujosios politikos mesijas – nenusipelnėme gyventi geriau. Nusipelnėme to, kas yra.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Romas        2018-01-21 17:52

Ir man bjauru girdėti apie tariamų ,,žvaigždučių važinėjimus į Afriką už aukotojų pinigus nuvežti dviratukų badaujantiems vaikučiams, esamus ir buvusius valstybės vadovus, pilstančius ubagams maltiečių sriubą”.

Vinis       2018-01-21 9:49

Atrodo, kad per rinkimus išsirenkama tautos išlaikytinius: iš jų naudos jokios, tik vis didėjantys poreikiai, brangesnės mašinos, prabangesni namai, vaikai prestižinėse užsienio mokyklose ir nesiliaujantys prašymai paremti varguolius, kurios tie išrinktieji visai nustekeno… Ponai, ar nepastebime, kad gyvename kreivų veidrodžių karalystėje? Nešame juos ant savo kupros ir šloviname botagą, kurio jie mus plaka, o dar net neturime teisės nei padejuoti.

Ale       2018-01-21 7:27

Depresija sklinda. Vakare iš įjungtų dėžių. O gyvenimas (ir žmonės)įvairiaspalvis, paveikus mūsų apsisprendimams ir pasirinkimams. Tikėkime ir būkime ryžtingi.

Skelbė       2018-01-21 0:51

Nusipelnėme gyventi geriau, sąrašas pridedamas.

albina       2018-01-20 20:17

Kai seime vienbalsiai priėmė vaikų paėmimo iš namų įstatymą,supratau,kad gal ten paleidžia kokias dujas,kai neveikia paprastas žmogiškas protas,ką išgyvens vaikai,motinos,močiutės.NĖ VIENAS net nesusilaikė.Dirba tūkstančiai soc.darbuotojų,maisto sandėliai pilni,tai kokios dar akcijos,kokios sriubos?Negi mūsų valdžios vyrai vieniši,ar jų žmonos negali pasakyti apie tas įstatymines nesąmones?Mes,kaip toj dainelėj,gėrėm,baliavojom ir prabudom per vėlai.Abejingumas užvaldė,pirmiausia po 2009 m.riaušių malšinimo ir po 2012 m.gegužės,kai valstybės vardu buvo mušami beginkliai ir trypiama trispalvė.

NIEKADA NEPRIPRASIU       2018-01-20 19:53

prie nuolat besikartojančių aukojimų [juk tokiais juos padarėme] varguoliams, Maltos sriubos lėkštei [o dar kai ją pilsto premjeras], pastovių kaulijimų  ir išmaldų, kai buvo galima apsieiti be viso šito…. Juk buvome turtinga, soti valstybė.KĄ ne taip padarėme? Kaip visa tai pakeisti? Ar pakeisti iš viso įmanoma?.Nejaugi nėra , kas apie tai galvoja?.Tikėkimės - YRA…...

užką       2018-01-20 19:07

realiai kovojome ne už laisvę o už socializmo pakeitimą kapitalizmu ir išnaudojimą

pagal Bibliją ir JAHVĘ       2018-01-20 19:05

Vyksta ne kas kitas kaip turto perėmimas superkant valtybių suverenitetą už pripieštus popiergalius - visos valstybės prasiskolinusios - net JAV, viskas vyksta pagal Biblijinę ST JAHVĖS koncepciją - valdymas per skolinimą ir palūkaninkavimo sisitemą.

Juozas       2018-01-20 18:44

Istorijos ratas apsisuko. Rodos, taip seniai buvo vergovinė santvarka, ir vėl ji ateina. Jau sukurta nemažai kino filmų apie Žemę netolimoje ateityje- kai yra JIE (su neužmirštuolėm atlapuose?), visko pertekę ir susigriebę neribotą valdžią, ir MES- sučipuoti beteisiai darbininkai, kontroliuojami žiaurių bejausmių robotų.
Gal anksčiau pasipriešinę sugebėtume lengviau sunaikinti artėjančią vergovę?

tikrai,        2018-01-20 18:16

tai jau taip.

o A.Dirsytė kankinama nebliovė ir nesikeikė       2018-01-20 18:15

o meldėsi:
————-
11. Jėzų prikala prie kryžiaus
ĮŽEIDIMAIS, blogomis nuotaikomis, pykčiu, neapykanta,
kerštu, apkalbomis žudome kitų sielas.
Jėzau, mokyki mane kitų laisvės nevaržyti,
duoki ištvermės iškęsti visus sielvartus, skausmus,
paniekas, užmiršimą, o jei reikės, ir karčią mirtį,
tik nebauski amžinuoju pasmerkimu manęs ir
mano Tautos.


Rekomenduojame

Vygantas Malinauskas. Pliažas ir liberalioji laisvė

Panaikinus abortą draudusį įstatymą pernai Airijoje atlikti 6 666 abortai

Kun. Nerijus Pipiras. Gyva tauta, kol atmintis gyva

Romualdas Žekas. Ar gali kvailiai turėti valstybę?

Laurynas Kasčiūnas. Raštas prieš J.Lukšą-Daumantą tėra istorijos neišmanymas ir klaida?

Vytautas Sinica. „Lietuvos žydų bendruomenė daro viską, kad būtų verta ir teisinga paskelbti ją antivalstybine organizacija“

Rasa Čepaitienė. Mindaugo kodas

Vidmantas Valiušaitis. „Blondinas su peruku“ į J.Lukšą nepanašus nė iš tolo. O štai į Hamanną – labai panašus

Algimantas Rusteika. Apie gerus ir paklusnumą

Per atvirai. Faina Kukliansky ir rabinas Andrew Baker: „Manome, kad Seimui nederėjo skelbti 2021-ųjų Juozo Lukšos-Daumanto metais“

Lietuvos teismai nusprendė: Darbo partija atgaus neišmokėtą dotaciją – 1,8 mln. eurų, arba Kam ir vėl prireikė Darbo partijos?

Geroji Naujiena: mes nesame skolingi kūnui

Įbauginti prezidentai. Vytautas Matulevičius prakalbino Valdo Adamkaus vyriausiąjį patarėją Darių Kuolį

Andrius Švarplys. Kam – anarchija, o kam – „meilės vasara“

Liudvikas Jakimavičius. Šimašiaus pliažas

Justas Stankevičius. Kaip pasikeitė Vokietijos viešasis saugumas nuo pabėgėlių krizės pradžios?

Ir undinėlė rasistė...

Nida Vasiliauskaitė. Apie institucinį rasizmą

Neringa Venckienė. Neatsakyta iki šiol

Liudvikas Jakimavičius. „Vyčiui pliaže – ne vieta“

Kviečiame į kasmetinę Lietuvos laisvės kovotojų atminimo šventę: susitinkame liepos 4 d. Mūšios Didžiosios Kovos apygardos partizanų parke

Robertas Grigas. Aleksandr Galič apie (pra)tylėjimo kainą

Algimantas Rusteika. Apie ką giedosime liepos 6-ąją: apie Lietuvą ar apie vienybę su žmonija?

Rasa Baločkaitė. Kraupusis Merkinės stadionas

Andrius Švarplys. R.Šimašiaus ir Co akcijos matmuo – amputuoti istoriją, atmintį, kančios sakralumą

Per 20 organizacijų reikalauja Prezidento dėmesio istorijos politikai

Vilius Kavaliauskas. Lukiškės: Ką nutyli Vilniaus meras?

Ramūnas Aušrotas. Išlaikyti LRT gyventojams kainuoja triskart brangiau nei Vyriausybę

Nida Vasiliauskaitė. Mokslas yra dalykas didis

Vytautas Radžvilas. Kūjo ir pjautuvo šešėlis virš šeimos (II)

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.