Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Nusipelnėme gyventi blogiau

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 18 d. 15:29

44     

    

Algimantas Rusteika. Nusipelnėme gyventi blogiau

Kiek dar mėnesių tampys tą padvėsusį asilą po gatves? Tuoj į Vijūnėlės dvaro reikalus įsijungs Europos Sąjunga, ne už kalnų ir JTO, greit NATO tankus ten pamatysim. Jei kas ne taip – atšaukit, nugriaukit, sodinkit. Jei nesugebat – atsikniskit. Ir pradėkit, aukšti teisuoliai ir aukštoji teisuole, vieną kartą darbą dirbti. Už tą jums tauta pinigus moka.

Ak, ta numylėtoji tautinė protų dulkinimo klasika! Užmuilinti tikras problemas, paleisti smirdalų uždangą, kad nesimatytų tikrųjų priežasčių, katile kylančio garo slėgio ir to, dėl ko pabėgėlių iš valstybės kaip iš karo zonos. Juk dėl visko kalti rusai ir sovietinis paveldas, tik ne mes patys.

Tie senieji laikai tai juk praėjo. O juk buvo, kad ne viską galėdavai sakyti. Buvo neliečiamų temų, apie ką parašyk ką nori – niekas nepublikuos. Buvo žmonių, kurie išjungti iš gyvenimo, tarsi jų nebūtų. Buvo tie, kurie visada teisūs, ir tie, kurie visada neteisūs. Buvo, kas reikia, nors ir neliepta. Ir kas negalima, nors ir neuždrausta.

Kaip puiku, kad to pasaulio tikrai tikrai nebeliko! Kad dabar nauji, kiti, nuostabūs šviesos laikai, kur to nebėra! Iš pasididžiavimo plyšta marškiniai, kad šito sulaukiau! Ir kad pats kiek galėjau, prie to prisidėjau! Argi ne, kiškiai drąsuoliai?

Ką padaryti, kad niekas negalvotų apie tai, kas ir kodėl skauda, ir nekalbėtų, ko nereikia ir kas valdžiai neparanku? Sugalvokit vis naujų skandalų. Ir kaukitės su girtuokliais aršiau už M.Gorbačiovą. Naudingų idiotų ordoms džiūgaujant ir delfinams valstybės užsakymų pašildytame baseinėlyje čirškiant.

Tragikomiška, bet tai veikia. Įsijungia socialinio pavydo instinktai, į kraują švirkščia hormonai, minia staugdama reikalauja kaltųjų skalpų. Visi, kas netingi, pažaidžia geriečius už tvarką ir teisingumą. Taip, žiūrėk, ir rinkimų siaubą nejučia pragyvensim ir vėl po senovei ramiai aukštybėse keturis metelius į minkštasuolius pirsčiosim.

Kalbės čiulbės, akeles vartys ir kliedės apie šnapsą iki sąmonės netekimo. Trauks iš pakampių voratinkliuotus kovotojus už idėją. Ar parduoti nuo 9 ar nuo 11? Ar taške A, ar taške B? Gal išnaikinti visus ir atiduoti viską didiesiems tinklams ir bobutėms, ko tie viltingai jau laukia? Ir kitos nieko nepakeisiančios džiugios nesąmonės ir šokiai su tamtamais aplink žmonių skausmą.

Juk rinkimai artėja kaip uraganas Katerina. Kaip pasirodyti herojumi? Kaip viską pakeisti nieko nekeičiant? Kad būtum permainų vėjas ir apsigyventum ekranuose? Kokius dar kvaišalus paleisti, kad užsimerktų ir nekalbėtų ko nereikia? Nesuktų galvos apie tai, ką verkiant reikia keisti ir pakeisti? Kad neklaustų, kodėl ir kas kaltas?

Išmanių viščiukų niekas neskaičiuoja, nesinervinkit, jūs čia niekam nesvarbūs. Tai spektaklis masėms iš klausimėlio, nualintoms pokalbių šou, nulio pastangų troškulio kankiniams. Tiems, kurie viską žino ir per dieną tuoj išspręstų. Tikintiesiems tyru vandeniu, planetos atšilimais ir Merkinės piramidėmis. Viskas dėl kryžiuko biuletenyje, vaikučiai. Kad pagalvotume taip, kaip jiems reikia. Juk geriausia priemonė reitingų rezultatams pakelti yra reitingų rezultatai.

Šnapsas čia tik pavyzdys. Kas benutiktų, bus taip pat. Užliejanti šalį isterija ir tauškalų pliurzė. Kad tik to, kas mums taip sotu patogu, per amžius nereiktų liesti. Uždrausim problemą ir jos nebeliks! Padidinsim baudas ir baudėjų skaičių – ir tvarka! Priversim jus būti gerais, po galais!

Ką uždraudė, kaip sustiprino kontrolę, apmokestino, padidino baudas ir etatus – kiekvienas be vargo pasakys. O ar galit kas nors – ką daugiau leido, kokius draudimus ar derinimus panaikino, kokias laisves išlaisvino? Kokius mokesčius sumažino, kitų nepakėlę dvigubai?

Būkit atsakingi piliečiai: dalyvaukit, burkitės ir nenurimkit, kartu kurkime ateitį – pro visus galus. Bet kai susiburia ir nerimsta, nori kartu kurti – niekam tokių nereikia. Neduok Dieve, kad ko neatsitiktų. Juk laisva valstybė kuriama draudimais, baudomis ir tikrintojų armijomis.

Mielieji, juk vis tų pinigiukų kaip nėra, taip nėra. Bet pastumdė sniegą menininkai prie V.Kudirkos, pastreikavo kelias dienas mokytojai – ir atsirado! Ir nieks nenukentėjo. Pavaikščios su plakatais medikai – ir tiems atsiras. Abrakadabra – Rasti Lėšų! Vyriausybė rado lėšų, ministrui ar merui nurodyta rasti, o ieško tai visi. Eini sau valdžios koridoriais, dairaisi ir – eureka! Randi, kaip kokių grybų. Tik reikia žinoti vietas.

Mūsų džiaugsmui vakarėliai dabar bus vieši. Nai nai, kaip oriai jie sėdi ir kokie gražūs. Nai nai. O koks tekstas, kokie žodžiai, ir visi su rausvais kaklaraiščiais! Ir viską padarė kaip reikiant, ir principingi iki kaklo. Studija tik spindi apšviesta, veidai papudruoti, akys tik blizga.

Kalba aršiai, įsijautę, nepertrauksi. Ką padarė šitaip gerai. Apie negailestingą kovą su korupcija ir įtakom. Ir demokratija, demokratijos, demokratijai, demokratijoje. Nesuvaidinta. Tikrai svarbu. Nes apie save ir kaip kitam skaudžiau įkąsti. Kokie mes geri. Ir apie kitus – kokie blogi.

Kažkaip nepamenu tokios diskusijos ir tokio aršumo, kada kalba būtų ne apie savo nuostabybę. O apie tai, ko nepadarė, nors galėjo. Apie tai, kas ne taip ir kur suklysta. Kaip padaryti geriau. Ką, kada, kaip ir konkrečiai.

Beje, o kas iki šiol nuveikta? Ogi nieko. Kariuomenę patvarkyti, nes jos tiesiog nebuvo, išskyrus štabus ir tuščias kareivines? Bet tai juk viršininkė liepė, ir tai ilgai tampėsi. Pakelti minimalųjį? Na pakėlė, tam proto nereikia, susijaudinom, bet ar kas kam nuo to geriau? Rimtų permainų projektai ir toliau stalčiuose. Socialiniu modeliu masturbuojasi jau kelinti metai. Ir arba nebaigs, arba priims tokį nudrožtą, kad geriau jokio.

Na, o tie kovotojai ant galinės opozicijos sėdynės, rėkiantys ant vairuotojų? Ką šitie per tuos metus konkretaus? Irgi nulis. Nors vieną, tegu kvailių kvailiausią projektą ar pateikė? Paskelbė, ką konkrečiai reikia daryti, ko nedaryti ir kodėl? Na, nors vieną jų pasiūlymą – kas pasakys? Užtat mėtytis arkliašūdžiais meistrai. Neišvarytų namo – tai ir nakvotų ant sudedamųjų pas E.Jakilaitį.

Kas svarbiausia, daugumai tai gerai ir patinka. Publika ploja, neatsiplėšia nuo ekranų, serga už numylėtinius ir pykstasi šeimose. Ir nieko jiems daugiau nebereikia, nebent kad alus atpigtų. Tai ir turim ką galim. Nusipelnėme gyventi blogiau.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

esate        2016-03-20 12:37

apgailėtini melagių, vagių ir plėšikų gynėjai, tai įrodo balsavimas 3:1
Neįsivaizduojat kokie apgailėtini provincijos turgelio lygio komentuotojai esat, kovojantys dėl patekimo prie lovio

esate apgailėtini melagių, vagių ir plėšikų gynėja       2016-03-20 12:33

melagių vagių ir plėšikų gynėjas 10:5
O štai koks yra Vakarų standartas. Vokietija 2012 metai
“visuomenė sužinojo, kad Ch. Wulffas, eidamas Žemutinės Saksonijos federalinės žemės ministro pirmininko pareigas, gavo iš savo pažįstamų kreditą lengvatinėmis sąlygomis, nemokamai atostogaudavo privačiose vilose…. 2012.02.17 Vokietijos prezidentas Christianas Wulffas penktadienį paskelbė, kad atsistatydina. Vokietijai reikia prezidento, kuriuo pasitiki didelė piliečių dauguma, sakė Ch. Wulffas trumpoje savo kalboje Belvju pilyje Berlyne. „Praėjusių dienų ir savaičių įvykiai parodė, kad šiam pasitikėjimui, o kartu ir mano galimybėms veikti suduotas rimtas smūgis“, – teigė jis. Todėl jis negalįs toliau vykdyti pareigų taip, kaip būtina. „Todėl aš šiandien atsistatydinu iš federalinio prezidento posto“, – sakė Ch. Wulffas. Kartu jis pareiškė įsitikinimą, kad jam mestų kaltinimų teisinis aiškinimasis „visiškai įrodys jo nekaltumą“. Ch. Wulffas patikino, kad savo postuose „visada elgėsi teisiškai korektiškai“. „Aš padariau klaidų, tačiau buvau nuoširdus“, – kalbėjo jis. Šis žingsnis bus daugelio skandalų, į kuriuos įsivėlė Vokietijos valstybės vadovas, padarinys. Jie kilo dėl prezidento kontaktų su turtingais verslininkais. Pavyzdžiui, visuomenė sužinojo, kad Ch. Wulffas, eidamas Žemutinės Saksonijos federalinės žemės ministro pirmininko pareigas, gavo iš savo pažįstamų kreditą lengvatinėmis sąlygomis, nemokamai atostogaudavo privačiose vilose, kūrė vienos iš firmų reklamą. Ch. Wulffas praneša apie savo atsistatydinimą. Iškilo klausimas, ar dabartinio valstybės vadovo priimami sprendimai buvo nepriklausomi, ar jis nesinaudojo tarnybine padėtimi savanaudiškais tikslais. Todėl Hanoverio prokuratūra nusiuntė Bundestagui prašymą panaikinti Ch. Wulffo imunitetą teisminiam persekiojimui. Kaip čia sužinota, Vokietijos kanclerė Angela Merkel atšaukė penktadienį turėjusį įvykti vizitą į Italiją. Ji taip pat ketina penktadienį paskelbti pareiškimą. Atsakyti 1:0
   
  1:3

Julius Puras       2016-03-20 4:03

Sakot skaityti nemoku. Gal but tikrai as nesuprantu jusu tos blkos. Jaigu galite padekite man ja suprasti. Labi prasau. ” paleisti smirdalų uždangą” “tautinė protų dulkinimo klasika!” ” tampys tą padvėsusį asilą ” “atsikniskit” ” Naudingų idiotų ordoms džiūgaujant” “voratinkliuotus kovotojus už idėją” ir t.t. Man tai yra pliurpalas be atsakomybes. Bet galbut as neteisus idomu ka jus isvelgete tuose pliurpaluose?

Po čipų implantavimo gyvenimas gerės       2016-03-19 22:45

Компания “Апплайд диджитал солюшнз” (АДС) объявила о том, что Бразилия и Мексика приступили к имплантированию производимых этой фирмой микрочипов под кожу детям. АДС выпускает на рынок работающие на высоких радиочастотах микрочипы размером с рисовое зерно, которые позволяют отслеживать всё, что угодно - от товаров до людей. Называется это “чудо техники” “Веричип”.
[...] Имплантирование микрочипов, начавшись с больниц и тюрем, получает всё более и более широкое распространение. Правозащитники видят в этом угрозу для гражданских свобод и нарушение неприкосновенности личной жизни. И это вполне естественно. Никто и не скрывает, что уже сейчас микрочип может быть подсоединен к любой базе данных и предоставлять полную информацию о его владельце, включая финансовую и медицинскую. Помимо этого положение микрочипа на планете легко может отслеживаться со спутника 24 часа в сутки.
http://econet.ru/articles/106800-vy-budete-shokirovany-chipizatsiya-naseleniya-zemli-nachalas

Juliui Purui       2016-03-19 22:44

ne tik kad epizodiškai neraštingas, bet dar ir skaityti nemokate?

Julius Puras       2016-03-19 22:27

“Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.” Rusteikos pliurpalas prilyginamas sovietiniu laikų ” Bažnyčios kronikai”. Bet juk tokių ir dar geresnių pliurpalų galima prisiklausyti kur nors turguje arba prie autobuso stotelės ir panašiai. Ka galvoju kad “tiesos” platina demagogija tik kur motyvacijos taip elgtis? Kaip “ekspertai” apsikabino dviem geležinkeliais taip ir “tiesos” jau su geležinkeliais. Dar ir dar karta mes sau irodome idant Lietuva šviesos dienos dar greitai nepamatys. Nuo pliurpališku Rusteikos pliurpalų pas lietuvius dantis išsišieps bet tu tamsumu iššiepti dantis nepašalins.

rutai       2016-03-19 17:10

Labai gerai pastebėjote - bukių armija nemažėja, greičiau didėja. Ir kur gi nedidės, jei mūsų žmogeliukais labai lengva manipuliuoti. Skaitai tau pamestą sarkazmą ir kaifuoji, ar ne tai ponia ruta.

Tuščios kalbos       2016-03-19 16:47

Metami įtarimai, kad už Tiesos.lt kažkas stovi, tik kol kas nesimato, kas. Čia jau gražu. Nematau kas, bet pagal seną supratimą - negali taip būti, kad nestovėtų. Ir taip gerai užsikonspiravęs, kad neįmanoma nusakyti, kas.
jei būtų koks nors Trojos arklys (konservai), tai tą arklį ir matytume. Bet kad tai tikrų tikriausia nesąmonė.
Tiesiečiai jokiai partijai nepriklauso, iš LS pasitraukė. Puteiūkistai manė, kad nusibaigs be Puteikio ir Kuolio, o tie negaišta, nors tu ką, parazitai. Tai reikia sugalvot, kas už jų stovi, kad būtų galima be atodairos sumindyti, a ne “įdomusai”?

ruta       2016-03-19 14:35

Aciu , kaip visada puiku .Ironija , sarkazmas - o kas daugiau belieka , kai bukiu armija vis nemazeja ..

To suprantančiam       2016-03-19 14:25

sakot, “nereikia taip griežtai”?
O tai kaip reikia kalbėtis su tuo, kuris tauzija visokius niekus?

Suprantančiam       2016-03-19 14:05

Ir nereikia taip griežtai - kritika nėra juodinimas, o pasakiau tiek kiek norėjau ir ne mano problema, kad tokie suprantantys, iš tiesų nieko nesupranta. Tad, nesiruošiu kai tu, iš nieko burbulą pūsti.

Supratau to > 13:35 "supratau"        2016-03-19 13:52

šiaip tai jūs įrodėte, kad nieko daugiau neturite ką pasakyti, nei užduotį juodinti Tiesos.lt

> 13:35 "supratau"       2016-03-19 13:45

Štai , dar kartą pats patvirtini, jog nėra jokio reikalo šnekėtis ir tuo labiau kažką įrodinėti, kai oponentas mato tik tai ką nori matyti. Jei replika prilyginama kvietimui kalbėtis? Man jūs primenate ne ką kitą, o putino kiseliovus ir salavjovus.

Supratau       2016-03-19 13:35

“įdomu” pasidarė nuobodu ir kviečiasi “įdomesnį” pašnekovą - Mazelį.
Ir tik pažiūrėkit, kokį fundamentinį klausimą jis kelia: “Ar gali egzistuoti valstybė be piliečių?” Nieko nelaukęs pats ir atsako - ne ką mažiau gruntaunai: “Iš Lietuvos tik pavadinimas liko - tai teritorija, kurią valdo atskiros grupuotės” ir, žinoma, lyg niekur nieko priduria “matome [mes visi - suprask ir aš, ir jūs] prie vienos iš jų jau bando glaustis ir Tiesos. lt”.... O tada jau “retoriškai” užviršuoja “Tik klausimas, ar ilgai jie bus jiems reikalingi?”...
Tai štai kaip būna su tais “analitikais”: pradeda nuo fundamentinių klausimų, o baigia Tiesos.lt egzistenciniu…
Taip, gerbiamieji, “įdomu” tuoj visiems jums prakrapštys akis…

Dar replikėlė Mazeliui       2016-03-19 13:21

Nejau tu manai, kad mes dar turime valstybę? Nejuokink. Ar gali egzistuoti valstybė be piliečių? Iš Lietuvos tik pavadinimas liko - tai teritorija, kurią valdo atskiros grupuotės, ir kaip matome prie vienos iš jų jau bando glaustis ir Tiesos. lt. Tik klausimas, ar ilgai jie bus jiems reikalingi?

TO > 12:56        2016-03-19 13:11

pagaliau prakalbai ir apie save?
Įdomu įdomu

> 12:56       2016-03-19 13:02

Gerai supratai - kalbėtis su žmogumi, kuris turi aiškų išankstinį nusistatymą, tik bergždžias laiko švaistymas.

to Įdomu       2016-03-19 12:56

taip staiga pasidarė neįdomu?
Ir tai viskas, ką gali pasiūlyti - dėlioti kaladėles?

Įdomu > 12:43       2016-03-19 12:53

Apie ką galima su tavimi kalbėtis, jei elementariu dalykų suprasti negali? Kartotis nesiruošiu, galiu tik patarti persiskaityti, jei dar neskaitei šį propagandinį straipsnį ir tai ką ankščiau rašiau, žiūrėk, gal ir pavyks susidėlioti kaladėles.

to Įdomu 12:43       2016-03-19 12:46

o - pasirodo čia veikia visa “Įdomu” komanda - ir nepraustaburnių, pasirodo, turite.

to Įdomu       2016-03-19 12:43

man tai laisva diena, o tamsta dar tik pradėjai pamainą?
aš čia savo noru, o tave tai pasiuntė - jauti skirtumą?..
Vadinasi, bus įdomu?
Gerai, pradėkim.
Gal tamsta paaiškinsi, apie kokius “siuntinėjimo tikslus” čia logiškai kalbi?

Įdomu, bet tu per kvaila- as suprasti 12:26       2016-03-19 12:43

Man tas ženkliukas, komentaro pabaigoje, primena užrauktą tavo užpakalį. Manau viskas tuo ir pasakyta.

Įdomu >12:21       2016-03-19 12:37

Ar gi neaišku ką aš čia veikiu? Bandau žmonėms pasakyti, kad laikas pristabdyti ambicijų įsibėgėjusius arklius ir pabandyti nusileidus ant žemės įjungti loginį mąstymą - tik tiek. Na, pagal tavo trumparegišką mąstymą, jei Lietuvoje blogai ir man nepatinka, kad mausto kas tik netingi - išlieka vienintelis būdas, bėgti iš čia? Taigi, žmogau pagalvok ką šneki? Juk darbdavys už siuntinėjimą, kurio, kaip supratau, visai kiti tikslai, gali ir užpykti?

supratau       2016-03-19 12:26

“įdomu” sakosi esąs ištikimesnis net ir už Dievą?
Tikrai darosi įdomu wink

to Įdomu...       2016-03-19 12:21

o tai ką jūs čia dar veikiate šitame portale?...

Įdomu, bet sveikinti Tiesos. lt, įsitikinimai nel       2016-03-19 12:06

Dėl to, kad žmonės anksčiau ar vėliau atsirenka kas yra kas, net nesiginčiju ir pilnai pritariu, tik štai reikėtų pastebėti ir tai, jog daugelis tikrų Tiesos. lt palaikytojų , kurių nuostatos atitiko šio portalo susikūrimo pirminei vertybių skalei, jau seniai paliko šį Dievo vis labiau apleidžiamą kampelį. Apie tai galima spręsti iš besilankančiųjų požiūrio Ukrainos klausime. Anksčiau, tuos kurie pirmieji pastebėjo čia bandančių susireikšminti elgesį, juos tuoj pat apšaukdavo kremliniais, tačiau dabar, kai tos pačios kremlinės propagandos aukos, vis labiau įsitvirtina, mus jau vadina puteikinių ir konservatorių desantu. Ar gi nekeista, kai tų pačių konservatorių metodais bandoma ieškoti šiknoj utėlių? Kažkur labai jau viskas girdėta, todėl ir nestebina.

sveikinu Tiesos.lt redakciją       2016-03-19 11:08

Jums pavyko! keli savanoriai tapo reiškiniu, kurio pripažinimą jau galima matuoti pramanais ir šmeižtais. Panašu, kad ankstesnių prižiūrėtojų-karksėtojų nebeužtenka, puteikinių ir sąrašinių jėgos taip pat silpsta, tai dabar dar ir konservatoriai meta desantą...
Jums - stiprybės, o mes tikrai atsirinksime - būkit tikri.

Įdomu       2016-03-19 10:31

Ar tik nebus Tiesos. lt nusilenkusi propagandistų ruporui, kad vis dažniau pasipylė Lryto, Delfio, publikacijos šiame portale - na, suprasti galima, papildomas finansavimas, o dar kai jo taip trūksta, juk niekada nemaišo. Pradžioje, pristatydami lyg ir “teisingus” straipsnius, greitu metu, net patys nepajus, kaip vertybių skalė pasisuks darbdavio nurodoma kryptimi. Nieko, lietuvis mužikas kantrus, manau ilgai rezultatų neteks laukti. Aišku tik vieną - šis eilinis Lryto proto pūdrintojas, jei būtų išties teisingas ir principingas, tikrai nelenktų nugarą ir nesimėgautų padačkomis iš darbdavio, kuriam niekaip nesiseka kruvinų, didelėmis iltimis nasrų nusidžiovinti ir negesintų naujų gaisro židinių, senomis visiems gerai žinomomis problemomis. Na, ką, kaip sakoma, kibkit žuvelės didelės ir mažos!

Dar vienas       2016-03-19 0:44

rusteikiškas tekstas: geras, savito stiliaus.
Nors ne visada viskam pritariu, perskaitau su malonumu.
Ačiū.

Al.       2016-03-19 0:26

Manau, Tiesos.lt įsitempia Komjaunimo tiesos gamybos Trojos arklį.

Dasha nekalta       2016-03-18 22:29

ja Cebrikovas tokia padare.

Lietuvos kodas krugovaja poruka       2016-03-18 21:39

Prezidentė 2016-03-16 17:37 IP: 79.132.165.11 šiandien lankėsi mokykloje (dėl patyčių). Net nekyla klausimas, iš kur vaikai išmoko tyčiotis vieni iš kitų. Geriausias pavyzdys - kubiloidai ir jiems pritarianti asaba (asmenybė), kurie vis dar nesiliauja tyčiotis iš vyriausybės. Ir tai nuo pat šios vyriausybės darbo pradžios. Bet vyriausybė tvirta ir nesižudys, kaip kad daro neapsikentę patyčių vaikai.Taigi, gal liaukitės.
Atsakyti 32:15

gieda 2016-03-16 17:47 komunistinė šmėkla, melagių vagių ir plėšikų gynėjas 10:5
O štai koks yra Vakarų standartas. Vokietija 2012 metai
“visuomenė sužinojo, kad Ch. Wulffas, eidamas Žemutinės Saksonijos federalinės žemės ministro pirmininko pareigas, gavo iš savo pažįstamų kreditą lengvatinėmis sąlygomis, nemokamai atostogaudavo privačiose vilose…. 2012.02.17 Vokietijos prezidentas Christianas Wulffas penktadienį paskelbė, kad atsistatydina. Vokietijai reikia prezidento, kuriuo pasitiki didelė piliečių dauguma, sakė Ch. Wulffas trumpoje savo kalboje Belvju pilyje Berlyne. „Praėjusių dienų ir savaičių įvykiai parodė, kad šiam pasitikėjimui, o kartu ir mano galimybėms veikti suduotas rimtas smūgis“, – teigė jis. Todėl jis negalįs toliau vykdyti pareigų taip, kaip būtina. „Todėl aš šiandien atsistatydinu iš federalinio prezidento posto“, – sakė Ch. Wulffas. Kartu jis pareiškė įsitikinimą, kad jam mestų kaltinimų teisinis aiškinimasis „visiškai įrodys jo nekaltumą“. Ch. Wulffas patikino, kad savo postuose „visada elgėsi teisiškai korektiškai“. „Aš padariau klaidų, tačiau buvau nuoširdus“, – kalbėjo jis. Šis žingsnis bus daugelio skandalų, į kuriuos įsivėlė Vokietijos valstybės vadovas, padarinys. Jie kilo dėl prezidento kontaktų su turtingais verslininkais. Pavyzdžiui, visuomenė sužinojo, kad Ch. Wulffas, eidamas Žemutinės Saksonijos federalinės žemės ministro pirmininko pareigas, gavo iš savo pažįstamų kreditą lengvatinėmis sąlygomis, nemokamai atostogaudavo privačiose vilose, kūrė vienos iš firmų reklamą. Ch. Wulffas praneša apie savo atsistatydinimą. Iškilo klausimas, ar dabartinio valstybės vadovo priimami sprendimai buvo nepriklausomi, ar jis nesinaudojo tarnybine padėtimi savanaudiškais tikslais. Todėl Hanoverio prokuratūra nusiuntė Bundestagui prašymą panaikinti Ch. Wulffo imunitetą teisminiam persekiojimui. Kaip čia sužinota, Vokietijos kanclerė Angela Merkel atšaukė penktadienį turėjusį įvykti vizitą į Italiją. Ji taip pat ketina penktadienį paskelbti pareiškimą. Atsakyti 1:0

Julius Puras       2016-03-18 20:53

Puoselėjama yra tiesa bet ne pliurpalas. “Tiesos” kuo toliau tuo garsiau rusteikišku pliurpalu gaudžia.

čia rusteikai       2016-03-18 20:53

už vijūnėlės dvaro afioros numenkinimą. Nei vieno darbo nesugeba užbaigti iki galo. čia grybštelėjo čia grybštelėjo taip ir plavinėja

O bana >19:03       2016-03-18 19:26

Man visada palengvėja, kai išsakau tą, ką galvoju ir nesistengiu versti skūrą, ar prisitaikyti. O, vemi tai tu, ir dėl Tiesos.lt teršimo, priekaištus pasilik sau. Tiesa nenustatoma - ji puoselėjama. Viena tiesa tik pas putina, taip, kad įsikalk į savo durną galvą.

to O bana       2016-03-18 19:03

Išsivėmei ir palengvėjo?
Tik kam Tiesos.lt priteršei?
Rusteika nėra lietryčio etatinis, kitaip nei kuznecovaite, lavaste ir pan.
O gal būtent tai, kad bendrdarbiauja su Tiesos.lt ir nepatinka?

O bana       2016-03-18 18:08

Įdomu, ar tas įmantrių žodelių virtuozas, šūdryčio propagandistas, ką tik iš mėnulio nukrito, kad tik dabar pastebėjo, jog žmonės iš Lietuvos bėga? Kur tu, “aukšto” intelekto žmogeli, su savo mėšlo pylimo mašina, pavadinimu šūdrytis, buvai visus tuos metus. Ach taip, supratau, juk krizė įsisiūbavo, o jūsų pačių ant melo pastatytos sistemos, jau kaip ir suvaldyti neišeina? Žmonės bėga, pajamos mažėja, prenumeruojančiųjų lavaščių, vinokųrų,kuznecovaičių vėmalų, taip pat neatsiranda? Na, ką gi, pabandykite užeiti iš kitos pusės, kaip sakoma, žemiškos temos, mūsų viskuo pasitikinčius runkialius labiau žavi, svarbu gražiau pačiulbėti. O juk durnumui ribų nėra - žiūrėk ims ir užkibs?

Midara       2016-03-18 17:06

Puiku! Viskas taip ir yra… O mes, jeigu nieko nematome, nenorime suprasti, tai ir gyvenkime blogiau, tik nėra ko šnypšti pakampėmis, kad blogai gyvename. Abejingai stebėkime kaip Lietuva ritasi žemyn ir tuoj, tuoj sutrupės į gabaliukus ir liks tik didžiausias gabalas tų kurie nusipelnė gyventi geriau…

Julius Puras       2016-03-18 16:35

Teisingai nėra ką parodyti. Jokių skaičiu. O “žurnalistika” tai tik rusteiku pliurpalistika.

Laimingesni?       2016-03-18 16:21

  Visiška tiesa - nėra ko parodyti. Pvz., kiek kiekviena partija ar tūlas politikas per metus, per mėnesį ar per dieną padidino visuomenės pasitikėjimą valdžia, teisėtvarka ir, tuo pačiu, valstybe, kokie konkretus darbai Jono, Petro, Anupro gyvenimui jaučiamai pagerinti yra padaryti? Kiek sumažėjo emigracijos srautai, išaugo pilietiškumas ir atsirado tikrasis inteligentiškas elitas? Nieko nėra, tikrai - nulis! Užtat, per visus TV kanalus, kurį beįsijungsi, liejasi ta pati propaganda. Visai, kaip Rusijoje, tik, žinoma, kitokio pobūdžio. Dėl to, matyt, visi darosi laimingesni - ar ne taip skelbiama?

ne veltui       2016-03-18 16:20

autorius dirba komjaunimo tiesoj

Julius Puras       2016-03-18 16:10

Bla bla pliur pliur. Negi tai yra"tiesos”?

Va va       2016-03-18 16:06

Pliurzalai tik ir moka taškytis seilėmis vieni ant kitų. O didžiausi seiliai tai konservai su libderastais. Rinkit juos ir srėbsit jų seiles iki koktumo.

Ignas       2016-03-18 16:03

Geras ir teisingas straipsnis, su ironijos prieskoniu. Nenuobodu ir idomu skaityti. Aciu Autoriui…


Rekomenduojame

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Rinkimai Lenkijoje – kova ir pramoga

Verta prisiminti. Arvydas Šliogeris. Pamatinė žmogaus dorybė yra drąsa

Vytautas Radžvilas. Remti Bideną – tiesti kelią Merkel-Putino paktui

Jolanta Miškinytė. Dar viena šeima prašosi oficialaus prieglobsčio Lenkijoje

Algimantas Rusteika. Pabaigos pradžia

240 000 žmonių pasirašė Baltųjų rūmų peticiją raginančią paskelbti George’ą Sorosą teroristu

Vytautas Radžvilas. Laisvė – tai ne teisė voliotis smėlio dėžėje ant didvyrių kaulų…

Raimondas Navickas. Prasideda…, arba „Eikite ... su savo ‘Black lives matter’ afera“

Vytautas Sinica per Marijos radiją. Ką šiandienos žmogui sako istorinės atminties ženklai: paminklai, memorialinės lentos, atminimo aikštės?

Nacionalinis susivienijimas. Apie cenzūrą ir Lukiškių aikštę

Rasa Čepaitienė. Kaltė ir įniršis

Geroji Naujiena: Palikti iki pjūties

Iš propagandos frontų. Užkalnis: pagaliau Lietuva atsiveria imigrantams. Pasitinku su gėlėmis

Raimondas Navickas. Versli moteris – kiekvieno politiko svajonė

Joana Noreikaitė. Liepos 17-toji

Dar viena 17-oji Simono Daukanto aikštėje: kas išgirs ir atsakys, ar dar gyva Deimantė?

Justas Mundeikis. Imituokime socialinį dialogą. Antra dalis

Algimantas Rusteika.Tikras lietuvis viską, kas jam sakoma, užmiršta per savaitę

Vytautas Sinica. Europa, kurios gėdijasi tariami euroentuziastai ir kurią taip mylime mes, ‘euroskeptikai’

Remigijus Šimkus: Labai norėčiau būti neteisus

JAV: kai kalba skaičiai

Naujausias anekdotas: kaip Gabrielius milijonieriumi tapo? Atsako pats Landsbergis

Iš propagandos frontų. Arkadijus Vinokuras: Įstatymas dėl Lukiškių aikštės yra rasistinis

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.