A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined property: Channel_images_model::$LOCS

Filename: models/channel_images_model.php

Line Number: 446

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: libraries/Functions.php

Line Number: 806

A PHP Error was encountered

Severity: Warning

Message: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/tiesosor/public_html/system/codeigniter/system/core/Exceptions.php:170)

Filename: core/Common.php

Line Number: 409

Algimantas Rusteika. Nuo čia nukirpsim, ten prisiūsim | Tiesos.lt

Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Socialinė politika, Ekonominė politika

🌄Algimantas Rusteika. Nuo čia nukirpsim, ten prisiūsim

Tiesos.lt redakcija   2018 m. balandžio 18 d. 7:28

4     

    

Algimantas Rusteika. Nuo čia nukirpsim, ten prisiūsim

Šiandien brangūs Lietuvos žmonės, gaunantys iki 1000 €, kokių yra dauguma dar čia likusių optimistų, pasiima tą Delfyje išreklamuotą valstybinę šviesios ateities lentelę ir žiūri, kas gi čia dabar jiems pagerės.

Ir štai, 400 € minimumą uždirbantis pamato, kad gaus net 8,55 € daugiau! Tačiau lentelė sudaryta gudriai, joje neįvertinta, kad žmogus neteks 2 procentų pensijų kaupimui. Todėl jei norės ir toliau kaupti, tai sumokėjus pačiam tuos 2 proc. = 8 € kaupimui, kuriuos dabar moka, jam bus baisus atlyginimo padidėjimas – net 0,55 € ! Analogiškai uždirbantis 500 € ir kaupiantis pensijai, gaus 4,75 € daugiau, 600 € – 8,96 €, 700 € – 13,17 €, 800 € – 17,38 €, 900 € – 21,58 €, 1000 € – 25,79 € daugiau. O atsižvelgiant į ateinančių metų infiliacijos rodiklį, kuris suksis apie 3 procentus, likusį atlyginimų padidėjimą su kaupu suvalgys kainų augimas.

Nėra ir jokio progresyvumo, apie kurį tiek pliurpiama. Kuo didesnis atlyginimas, tuo didesnis ir jo padidėjimas. Ir ne tik absoliučiai, bet ir procentais atlyginimų skalėje iki 1000 €, kuri apima du trečdalius darbuotojų (žr. lentelės skaičius raudona spalva) – daugiau ir didesnę dalį pyrago šiame atlyginimų segmente gaus tie, kurie ir dabar gauna daugiau.

Įdomu tai, kad pažiūrėjus į lentelėje nurodytus naudos procentus paprasta akimi matyti, kad tas padidėjimas procentais praktiškai telpa į praeitų metų infiliacijos procentą, o atmetus 2 procentus pensijų kaupimui, kuriuos valstybė atima, matyti, jog valdžia tiesiog išdalina tą surinktų mokesčių perteklių, kurį gavo per padidėjusias kainas praeitais metais, ir tai ne visą. Todėl aimanos apie milijardinius biudžeto netekimus ir valdžios pasiaukojimą, ieškant mums tų milijonų, yra veidmainystė ir propaganda.

Netiesa ir tai, jog mažinamas darbo apmokestinimas lyginant su kapitalo mokamais mokesčiais. Nes gyventojų pajamų mokestis dirbantiems pagal darbo sutartį didėja iki 21 procento, tuo tarpu mokestis nuo kapitalo padidėjimo lieka 15 procentų. Į tai ministras, mirkčiodamas ir išsigandęs, paaiškina – juk kapitalas gali iš šalies pabėgti! Tarsi „darbo jėga“ – taip dabar vadinasi brangūs Lietuvos žmonės – pabėgti negali ir nebėga.

Pagal principą „nuo vieno galo nukirpsim ir kitam prisiūsim“ daromos lyties keitimo operacijos, o ne valstybės reformos. Reikėtų suprasti – iškaba „struktūrinė reforma“ tokiam mokesčių perstumdymui naudojama tik tam, kad gautų ES fondų paramą šiam reikaliukui. Iš tikrųjų jokių esminių pokyčių, žongliruojant imantriais žodžiais „mokesčių konsolidacija“ ir t.t., neįvyks ir mirštančios Sodros reikalų tai neišspręs.

Didės truputį visiems atlyginimai – geriau negu nieko. Tačiau reikia suvokti, jog tai tik verslo mokesčių sumažinimas ir darbo vietų atpiginimas, kuris gali duoti naudos pritraukiant investicijas ir per verslo augimą. Aišku, tai yra gerai. Tačiau daiktus reikia vadinti tikraisiais vardais, nevaidinti labdaros, nekalbėti, ko nėra, neapgaudinėti ir neužsiimti propaganda, nuo kurios jau darosi bloga.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Taigi niekas nesako,        2018-04-18 12:31

kad daroma blogybė. Tiesiog nereikia vadinti jos reforma ir maivytis, kad čia didelis ir esminis dalykas. Na, padarys ką galėjo - ir tvarka, ko čia pūstis. tas ir tekste juk nurodoma: “Didės truputį visiems atlyginimai – geriau negu nieko. Tačiau reikia suvokti, jog tai tik verslo mokesčių sumažinimas ir darbo vietų atpiginimas, kuris gali duoti naudos pritraukiant investicijas ir per verslo augimą. Aišku, tai yra gerai. Tačiau daiktus reikia vadinti tikraisiais vardais, nevaidinti labdaros, nekalbėti, ko nėra, neapgaudinėti ir neužsiimti propaganda, nuo kurios jau darosi bloga.”
Man tai irgi ta propaganda užkniso. Kalbėtis su žmonėm reikia tiesiai šviesiai ir nemalti š.

Jzp       2018-04-18 11:58

Šie ciniški “izdivonai” tęsis tol, kol bus leidžiama tam vykti.
Tam leidžiama vykti todėl, kad publika užbukinta propaganda, visuomenė tyčia įvaryta neviltin, nes viltį praradę tampa lengvai valdomais zombiais.
Vansi, pirmutiniai uždaviniai yra du - atimti iš režimo informacijos sklaidos monopolį ir sukūrus alternatyvų infosklaidos tinklą vykdyti režimo demaskavimo bei visuomenės derunkelizacijos darbus.
Šiai dienai galime sukurti tobuliausias politines programas, bet jos kaip tos biblijinės sėklos- nesudigs ant karštų akmenų ar usnynuose.
Viskam yra loginė seka- pirma turi būti sąlygos, terpė. Po to galima sėti, instaliuoti ir pan.
Salygoms atsirasti reikia:
šviežių, nestandartinių idėjų bei efektyvių instrumentų.

O ką reiktų       2018-04-18 11:04

daryti?Ką siūlote?

$+$       2018-04-18 8:25

Bet užtat kaip pensininkai suklestės! Pensija vidutiniškai per metus didės 23 €!!! Jie, tiesiog, maudysis kruopose. Ir makaronuose.


Rekomenduojame

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Fatima – pasaulinė Marijos sostinė, arba Popiežiaus Jono Pauliaus II galybės paslaptis

Kardinolas Joseph Ratzinger. Fatimos žinios teologiniai komentarai

Liudvikas Jakimavičius. Politinės stumdynės

Ramūnas Aušrotas. Ar nebus apribota tėvų teisė skųsti institucijų veiksmus?

Liudvikas Jakimavičius. „Amicus est Girnius, set magis amicus veritas“

Valdas Vasiliauskas. Lietuviško parlamentarizmo aukštumos

Nuo bačkos: „Freedom House“ politologas: Lietuva pagal demokratijos reitingą lieka stabilumo sala Vidurio Europoje

Andrius Švarplys. Apie politinę (ne partinę) kovą tarp laisvės ir karantino Amerikoje

Algirdas Endriukaitis. Retorinis klausimas: esame istoriniame kelyje ar dykumoje?

2020-ieji – Lietuvos Steigiamojo Seimo šimtmečio metai

Liudvikas Jakimavičius. Visų atsiprašau, kad negaliu nieko pakeisti

Tomas Čyvas „Iš savo varpinės“: „Prasidėjo rinkiminė ruja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.