Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Niekas nekaltas, nes kalti visi?

Tiesos.lt redakcija   2016 m. liepos 16 d. 15:23

54     

    

Algimantas Rusteika. Niekas nekaltas, nes kalti visi?

Visi žino, kaip neturi būti. Ir visi žino, kaip turi. Tik niekas nežino, kaip iš to kaip neturi būti padaryti tą kaip turi. Tie, kurie sako, kad žino, meluoja arba yra idiotai.

Jei spręs visi, nieko nebus. Nes čia genijus lygus kvailiui, o tų visada daugiau. Jei spręs tik keli, nuspręs kaip naudinga jiems. Jei leisi visiems išsirinkti kelis, bus už tuos, kurie žadės daugiau duonos ir žaidimų. Nurodys priešą ir turėsit rojų per pusmetį.

Visos permainos sunkios. Reikalauja dabarties atsisakymų dėl ateities. Tą visi supranta, bet niekas nedaro. Nori, kad kiti darytų ir keistųsi. Staigias ir esmines permainas gali priversti daryti karaliai, kurių liko tik iškamšos. Ir diktatoriai.

Iliuzija, kad sprendžia vienas arba visi, net didžiausioje tironijoje. Visada yra sprendimų priėmėjų sluoksnelis. Vadino patricijais, aristokratija, dabar – elitu. Esmė nepasikeitė.

Yra tikrasis elitas – protingiausi, doriausi, linkę sunkiai dirbti, rizikuoti dėl visų ir ateities. Ir yra sprendimų priėmėjų elitas. Kaip padaryti, kad jie kiek įmanoma labiau sutaptų – kiekvienos visuomenės pažangos klausimas. Jo dar niekas niekada neišsprendė.

Demokratija visiems dalija laisvės ir galimybės pasaką. Susibadžius į tikrovę padangos bliūkšta. Ir išlipa monstrai. Asmeninė atsakomybė ištirpsta ir lieka tuštuma. Visada kalti kiti. Tu visada bejėgis.

Viskas yra kitaip, nei atrodo ir mums rodo. Nuskriaustieji yra pikti ir būtų žiaurūs. Kovotojai už laisves užgniaužtų visas mūsų laisves.

Teisuoliai yra neteisūs. Jie išrėkia teisingus žodžius, bet akyse nėra nei tikėjimo, nei vilties, nei meilės. Minia klaupiasi ir atsistoja, kada reikia. Stiprieji bijo ir slepiasi uolose.

Visi nori, kad būtų kitaip, ir išsigąstų, jeigu taip būtų. Užtvanka aukšta. Virpa nuo įtampos ir vandenys vis plūsta. Ir niekas nėra kaltas, nes kalti visi.

Veidaknygė

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2016-07-25 14:16

Apsimetinėjimas stasy irgi yra darbas. O aš sprendžiu apie žmones iš jų nuveiktų darbų.

stasys        2016-07-25 7:46

Juliui .. jei čia kvietimas padiskutuoti kuris nuoširdesnis , sąžiningesnis tai blogas siūlymas. Žmogu puošia jo darbai o ne įsivaizdavimai kaip turėtu būti su vertinimu kas yra kas. Nemanau kad daug žmoniu papultu po tamstos teigiamu vertinimu ir tam priežastis ne aplinka o pačio sau susigalvoti vertinimo kriterijai .Jus linkęs kaltinti o aš neįžeisti nes galiu klysti,.. tokie ir skirtumai .

Julius Puras       2016-07-24 22:05

Man užtenka patirties stasy atskirti sąžininga nuoširdų žmogų nuo apsimetėlio. Jūs stasy esate apsimetėlis. Mano sugestija jums pavirsti žmogumi tai nustoti apsimetinėti. Sunku?

stasys        2016-07-24 18:15

Juliau kaip suprantu ne daug ka išmanote žmonėse .Gal ir gerai .

Julius Puras       2016-07-24 7:49

Ir dar stasy kada aš jums siūliau važiuoti i Anglija kol dar galima lėkščių plauti ir žmogumi pavirsti tai aš iš jūsu nesityčiojau.

Julius Puras       2016-07-23 15:47

Tie kas rašo su kreidutėmis žodį tiesos tie būtent nenori susitaikyti su realybe. Jie nenori jūsų kalba kalbant su dumblu paraugtos valstybės jie nori ją keisti. Jie nori kad skaidrumas kaip ir moralumas kaip ir sąžiningumas taptų Lietuvos givenimo norma. Bet jums tai utopija stasy. Tai tada nesiskuskite stasy kad man tenai gerai O jums tenai Lietuvoje blogai.

stasys       2016-07-23 13:40

Juliau Jus utopistas ,.. vaikai gyvenimo dalis ir jie auga nepriklausomai nuo to kas kur kreidutėmis piešia ir rašo .Bijau,..bet viena diena Tamsta prabudęs suvoksite kad namai tušti ..o vaikai ..vizgi nemėgo piešti .Gyvenime atsispirti reikia ne nuo tiesos o nuo realybės siekiant jos .smile Va sekančioje temoje užkietėje materialistai Juozapiniai persipaišo į dievo kūrinius ..manote ten daug tiesos .? nė velnio ..tai tik bandymas save įprasminti kitaip.

Julius Puras       2016-07-23 6:26

Kodėl nepakyla? Nes Lietuva užgriuvusios bėdos dydis jum stasy net neisivazduojamas. Žiniasklaida, politika, teisėsauga, valdininkija ir t.t. visos tos sritis jūsų stasy kalba kalbant užraugtos su dumblu. Žmonės rašydami su tom kreidutėm bando išgelbėti Lietuva. Tai yra dori ir garbingi žmonės.

Be garbės be sąžiningumo visos iniciatyvos kurti stipre valstybe yra pasmerktos. Kas norės su kgbistinemis žiurkėmis gyventi po vienu stogu ir kurti savo ir savo vaikų ateity?

stasys        2016-07-22 21:34

Bijau Juliau kad Jus taip ir nesupratote kur ir kokiame laikotarpyje gyvenate .. Jūsų tos kalbos labiau primena Radžvilo norą pasiguosti čia nei siekį ka nors keisti darbais įdėjomis per asmenines iniciatyvas, o kai jos tokios na ka iš jų paimsi ? o gi nieko .. Aš tikrai ne kvestionuoju Tamstos teisės turėti savo nuomone apie tai ..bet tai tik nuomonė ir tas Tiesos žodis kuris jau 50 mėn. aukščiau kreideliu iniciatyvos nepakyla ..Grubu ..bet juk tai Tiesa. ?

Julius Puras       2016-07-21 23:02

Tai yra ne mano. Tai yra visuomenės poreikiai reikalauti iš valdžios skaidrumo. Jaigu stasy su skaidrumu jūsų kalba kalbant marinuosis visuomenė tai ji sukurs civilizacija. Tai yra stipre valstybe. Ir priešingu atveju stasy jaigu marinuosite visuomene su dublu tai Lietuva bus silpana ir pažeidžiama. Bet žvelgent į i pogrindi pasitraukusiu kgbistu kėslus tai aš įsitikines kad jų interesuose silpana ir pažeidžiama Lietuva.

stasys        2016-07-21 21:37

Kaip ir sakiau Juliau prisigalvojate nibus kokiu sąmokslo teorijų sau tam kad aplink save susikurti tam tikra komfortiška aplinka ..ir marinuojatės joje kaip koks ungurys kloniu g. patiekalui. Gal Jums taip patogiau o gal tai tik tokia tamstos vartotojiška bendravimo forma..spręskite pats ..bet mano pasaulyje nepriimta kažko sau reikalauti nesukūrus bent moralinės prielaidos sau tos teisės tikėtis ..Taip ir vertinu ..visas tas kalbas apie tos Tiesos akcijos boikotus . Apie valdžia ir jos tapatumą su ja renkančiu elektoratu jau ne pirmi metai kalbu ..ir sakau kad jei nori pokyčiu ? keisk visuomene jos požiūrį į tam tikrus visuomenei svarbius dalykus ..kovoti su valdžia tik šeip dėl paprasto ponto , kvailiu duona. O įsižeidinėti nereikia , pas mane kritika retai reiškia pykti .

Julius Puras       2016-07-21 19:33

Ir dar tai yra netiesa kad Lietuvos žmonės renka į save panašius. Jie renka tuos kurie yra premijuojami per žiniasklaida. Kas dėl akcijos neužmiršim, nesitrauksim tai ta akcija išgyvena informacine blokada. Bijau pasakyti nuošimti Lietuvos gyventojų bet tai bus netoli šimto kurie nežino kad tokia akcija vyksta jau nekalbant apie tos akcijos tikslus ir dėl ko jinai vyksta. Kas dėl tiesos.lt tai stasy nepergivenkite kita mėnesį jos “pasitaisys” ir taps “normalios”. Kas dėl jūsų pragyvenimo ar išgyvenimo dėl materialaus nedateklio tai noriu jums pasiūlyti vykti į kokią Anglija. Lėkštes plautumete žmogum pavirstumėte į ne taip kaip dabar. I kažkokio brudo vaidmeni įsijautes esate.

Julius Puras       2016-07-21 18:22
Komentaras nusiųstas pas nykštukus.
Tiesos.lt pasilieka teisę siųsti pas nykštukus su straipsnio tema nesusijusius, užgaulius, necenzūrinius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.
stasys       2016-07-21 14:52

per daug ‘cackiu’ Juliau su tokiais kaip Jus ,.. per daug ..sotus gyvenimas priveda prie apsirijimo ir savotiško persisotinimo viskuo..o nuo jo prasideda ir visos Tamstu bėdos ,..bloga valstybė-valdžia ..nors ji atitikmuo to kas ja renka,..nėra teisingumo nors jis niekam nereikalingas ..nes ta problema suprantama labai vienpusiškai (klionio g. tragedija),  prasta socialinė aplinka (Butkevičiaus mint.) liginant su kokia Mongolija ..ne Juliau lyginti palyginti lygiuotis į kažką mes mokame ,....bet turbūt ne čia visu Lietuvoje problemu šaknis .Abejingumas toks pat natūralus kaip asmeniškumas ..jei nėra nuo ko atsispirti žmogui ..jis visada bus linkes viska vertinti vieno langelio principu .

Julius Puras       2016-07-20 19:06

Kuoli aš vertinu neigemai bet ką jis padarė dėl tos akcijos aš vertinu teigemai. Ar Kuolys yra nenuoširdus? Taip jis yra nenuoširdus ir aš nieko su tuom padaryti negaliu. Svarbiausia kad akcija vyksta. Protestuotojai taikei beldžiasi į valdžios sąžinę ir aš tikiu kad anksčiau ar vėliau jiems bus atidaryta.

Juliams Purams       2016-07-20 18:25

Blogai atsimenate.
Bet ir tai nepaaiškina, kodėl jums neįdomu, kad ir Lietuvos sąrašas, ir Kuolys, ir Noreikaitė viešai apie akciją tyli.

Julius Puras       2016-07-20 18:12

Kiek atsimenu aikštės tv yra Kuolio projektas.

man tai įdomu       2016-07-20 16:09

kodėl Juliams Purams nerūpi, kad apie tą akciją visiškai nutylima Lietuvos sąrašo puslapy ar facebooke, savo facebooke apie tai nerašo nei D. Kuolys, nei J. Noreikaitė... 
Kada jie nuoširdūs: kai skambina ir kviečia? ar tada, kai nutyli?

Julius Puras       2016-07-20 13:57

Dar kada rašiau prieš taį skelbtą žinute buvau nepasižiurėjas į pagrindinį tiesos.lt puslapį. Pasirodo tiesos.lt paskelbė reportažą iš akcijos neužmiršim, nesitrauksim su kuo juos ir nuoširdžiai sveikinu ir žodžius savo atsėmu.

Julius Puras       2016-07-20 13:50

Tiesos.lt darbininkai tapo abejingi. Ir kas jums stasy nepatinka? Juk akcijos neužmiršim, nesitrauksim čia daugiau ne aprašomos. Tiesos.lt darbininkai išdavė tą akcija tik pavadinimą sau pasiliko. Naujienų susėjusiu su pedofilijos byla taip nėra. Jum stasy aš nematau kad kas nepatiktų. Sveikinu abejingumo Lietuvoje tapo daugiau juk to jūs stasy ir norite. Ar aš klystu?

stasys       2016-07-20 6:33

O kas tas pilietiškumas ? ar ne priešingybė abejingumui ir koks tikslas čia turėti dar viena l.ryta ar delfi., ten už rašomus str. žmonės gauna pinigus, kai kurie, kai kurie politinius matomumo dividendus,..o čia ne !! ar dar reikia geresnio pav. tam tikram pilietiškumui ?.  Ir dar,  nereikia galvoti kad čia patogi kalvė kalti savo tiesos kryžius. ..manau Juliau Jus ta pamirštate dažnai .Aš su daug kuo nesutinku čia , bet man netrukdo kitos nuomonės ,.aišku kol jos neužlipa ant galvos ir akivaizdžiai pradeda slopinti kitas nuomones .

>žiūriu       2016-07-20 2:16

nętiaisingay parašėtę. Jiaigu norite komplymęnta Juliuj Purūj, riaiakia
rašiti “Šluovię Jūliu Purū tiaisibiaj!”

Julius Puras       2016-07-19 13:50

200 Irenos straipsnių kuriuos dabar sau išsikeis tiesos.lt darbininkai. O stasy tai tikrai tik džiūgauti reikia tiesos.lt tapo"geresnės” nei lrytas arba delfis. Sveikinu jus stasy ir taip toliau. Įgauti žmonių pasitikėjimą ir vėliau viską pliurpalais paleisti. Tą prasme nugesinti pilietiškumą.

Gerai parašyta       2016-07-19 11:19

“Ir niekas nėra kaltas, nes kalti visi.” Taip ir yra. Geriau visi patys į save pasižiūrėtų ką daro užuot važiavę ant kitų.

stasys        2016-07-19 7:45

Julius ..na kai Jus parašysite tuos kitus sekančius 200 str. apie savo tiesa ir savo faktus tada atsiras proga ir palyginti pas ka ko daugiau ..tik bijau tada kažin ar norėsite tuo užsiimti .

žiūriu,       2016-07-19 6:39

“Juliams Purams” visi parsidavę ir visi tik pliurpia, užtat jis mus ir maitina savo išmintim kasdiene.
Šlovė Julių Purų teisibei!

Julius Puras       2016-07-18 22:07

Yra du žmonių tipai tie kurie parsiduoda už pinigus ir tie kurie parsiduoda iš principo. Tik pamatykite parašė 200 straipsnių klausimas būtų kiek tose straipsniuose faktų ir kiek jose pliurpalų? Pavyzdžiui pas Rusteika aš matau 100 nuošimčių pliurpalu. Viena ką man iš jo pavyko ištraukti idant Lryto redakcija laikosi kažkokios tai vienpusiškos nuomonės apie pedofilijos byla. Kas dėl tiesos.lt tai jis virto blogesnis nei delfis ar lrytas kartu sudėjus.

ale vat netvarka!       2016-07-18 18:32

rodykite daugiau pagarbos agentui ” stasiui”!
medalį jam ir taloną pagerintam maitinimui!

stasys       2016-07-18 12:05

oho kiek pykčio ir paniekos .

"tyčininkui"       2016-07-18 10:02

suįžūlėjai parazite?
manai kad ilgai čia baliavosi?
pala, baigsis atostogos, prašluos jus bobikus, oi prašluos…

o ką darė ir padarė       2016-07-18 8:48

pats rusteika iš komjaunimo tiesos,išskyrus pliurpalus nei į kuolą nei į mietą?

stasys       2016-07-18 7:59

p. Irena išgirsti svetima nuomone kartais būna daug sunkiau nei savo išsakyti , o ka ten kalbėti apie bandymą suprasti ta kita nuomone, vat ir kom. 2016-07-17 21:14 Jums ta siūlo…delete, ko ten vargintis .

Bingelienė tyčia žlugdo svetainę...???       2016-07-18 0:44

Antraip netalpintų Komj.tiesos- oligarchinio portalo rašeivos pliupalų.

Pikasas papildant 21:14       2016-07-17 21:22

Vladimiras Bukovskis: “tiesa visuomet yra naivi ir pernelyg savimi pasitikinti. Ji tikra, kad triumfuos, jeigu žmonės ją pažins ir todėl visuomet yra prastai organizuota. O melas ciniškas, klastingas ir stiprus savo disciplinuotumu”.

p. Irenai       2016-07-17 21:14

Gerb.p.  Irena- ar bereikia stebėtis? Ar reikia įtikinėti argumentais tuos šunyčius kurie už melą gauna algą? Gebistinės kontoros tikslas yra naikinti šį portalą, JIE tai ir daro. Bet kokia chunta taip elgiasi. Nieko naujo.
Inteligentiškų žmonių klaida yra pastangos visada bandyti aiškinti piktavaliams jog šie neteisūs. Patikėkite, bandyti įtikinti kažką kuris ateina su išankstine piktavališka nuostata yra tiesiog ... kaip čia švelniau pasakius…,  Sizifo darbas.
Neįtikinsite. Blogį reikia ravėti, o ne įtikinėti.
Trinti, ” delete”, o ne “diskutuoti”.
Rekomenduoju paskaityti V. Bukovskį. Gydo nuo “sizifizmo”.
Bet kokio plauko saugumietis inteligentiškumą suvokia absoliučiai vienpusiškai- tik kaip oponento silpnumą.

Marginalas Autoriui       2016-07-17 20:41

Ačiū, dabar supratimas jau akivaizdžiai stiprės. Kaip kartą jau kalbėjau, Pačiam tik reikia pereiti nuo pesimistinio sarkazmo į optimistinį sarkazmą:
labai greit
ne viskas
žlugs!

Irena Vasinauskaitė       2016-07-17 20:14

Neturintiems informacijos,nesuprantantiems,ką kalba, nederėtų ką nors ir sakyti bei skleisti dezinformaciją. Per keturis tiesos.lt gyvavimo metus parašiau beveik du šimtus str. Ir nė karto negavau honoraro. Kaip ir autorius Rusteika ar kiti.
Iš kur tiek pykčio bei neapykantos, besiliejančios net anoniminiuose komentaruose?
Dezinformatoriai apie tiesą ? Gera tema…

todėl ir sakau       2016-07-17 16:32

tas rusteika yra tolygus užkalniui ir ramanauskui, o šis portalas yra cenzūra grynu pavidalu, nes žmonės veikia, kovoja, bet portalas tiesos.lt bijo tos tiesos ir ją užblokuoja. Ir kam reikėjo iškapstyti iš jo facebook’o iškapstyti tokį feikinį pliurpalą ir dar honorarą sumokėti? Save kompromituojat.

Pikasas3       2016-07-17 15:21

Gali būti, kad šio leidinio skaitytojai gerai nežino Algimanto Rusteikos raiškos lrytas.lt leidinyje. Didesnės jų pusės jis net nedrįstų čia viešinti… Manau, kad autorius žinotų, ką tai reikštų...

Pikasas2       2016-07-17 14:51

Matau, kad tenka pratęsti savo nuomonę.

Cituoju: “Jei spręs visi, nieko nebus”.

Netgi būtina spręsti visiemsn siekiant gyvybės Žemėje išsaugojimo. Valstybės raidoje sprendžia piliečiai. Kuo didesnis procentas sąmoningai apsisprendusių, tuo didesnė tikimybė, kad rinkimuose pavyks išsirinkti geriausius. Jei nesugebėsime - mūsų kaltė. Tad ir autoriaus pasiūlyta formulė “genijus lygus kvailiui, o tų visada daugiau” atsakomybės nepanaikina.

Autorius teigia: “Jei spręs tik keli, nuspręs kaip naudinga jiems”.

Ir vienas ir keli ar didelė grupė nebūtinai turi būti tik sau naudingų interesų ieškotojai. Yra Lietuvoje padorių asmenų ir jų suformuotų grupių, kurios siekia gerovės visiems sąžiningiems, Tėvynę mylintiems asmenims. Būtina sugebėti atsirinkti tuos, kuriais verta pasitikėti.

Elitas gali būti įvairiose srityse. Politinis elitas turi didesnę galimybę ir atsakomybę pasiūlyti svarbius ir teisingus sprendimus. Nei šioje srityje, nei kitose nederėtų elito niekinti.

Demokratijos suvokimas nėra “laisvės ir galimybės pasaka”. Jos turime tiek , kiek sugebame pasiekti ar išsikovoti. Ir nėra taip, kad (cituoju) “Kovotojai už laisves užgniaužtų visas mūsų laisves.” Kovojimas už laisvę su terorizmu neturi nieko bendro, nes teroro smurtas gimdo diktatūrą.

Tai jau tikrai       2016-07-17 14:45

pikasius kliedesių “nerašo” : )

Pikasas Algimantui       2016-07-17 12:53

Jei manote, kad nesupratau trenkto sarkazmo, tai labai apsirinkate… Nenoriu gaišti laiko kliedesių skaitymui…

TO to Labas       2016-07-17 11:55

turi būti:įtikinai - taip bijo tiesos, kad palieka galimybę visokiems anoniminiams drąsuoliams pilti paplavas.
Beje, ko bijo Lietuvos sąrašas, kad nei savo portale, nei facebooke apie savo šiandienos akcijas nutyli? Kodėl tyli ir kiti organizatoriai?

TO to Labas       2016-07-17 11:52

įtikinai - taip bijo tiesos, kad palieka visokiems anoniminiams drąsuoliams pilti paplavas.
Beje, ko bijo Lietuvos sąrašas, kad nei savo portale, nei facebooke apie savo šiandienos akcijas nutyli?

manitu.       2016-07-17 11:23

ytampas puikiai nužemina lidl,maksima,biedronka ir tt.

Algimantai,       2016-07-17 11:20

nerašykite protingai ir šmaikščiai. Nuo to visokie pikasai galutinai nuprotės.

abc.       2016-07-17 11:19

užtvanka seniai sugriuvo.bėgimas tesiasi.pakaunės maišto nebebus.

Pikasas       2016-07-17 11:09

Vėl pateikta keistų minčių pynė. Neradau nei vienos pastraipos iš devynių, kuriai būtų galima pritarti. Kažkokia keista eklektika, prieštaraujanti elementariai logikai. Autorius rašinio pradžioje paaiškina; “Tie, kurie sako, kad žino, meluoja arba yra idiotai.” Tad kuriai kategorijai autorius save priskiria? Pabaigia rašinį taip; (cituoju) “Teisuoliai yra neteisūs… Ir niekas nėra kaltas, nes kalti visi.”

to labas       2016-07-17 9:35

turi būti šis “portalas bijo tiesos”

to labas       2016-07-17 9:34

tas rusteika yra tolygus užkalniui ir ramanauskui, o šis portalas yra cenzūra grynu pavidalu, nes žmonės veikia, kovoja, bet portalas tiesos.lt bilo tos tiesos ir ją užblokuoja. O tas labas ....gaila žodžių

Egidijus       2016-07-16 23:23

Tame ir sudėtingumas, žmonės nori permainų, bet nenori dėl to nei piršto pakrutinti, todėl permainų nebus.

pagyra komunistams       2016-07-16 20:38

nusipelnę gyventi geriau turi teisę priimti sprendimus.
kiti - tik patvoriniai, šunauja, kirmelynas, runkeliai.
jų vieta - prie konteinerių arba emigracijoje.
nes yra lietuviai.
o valdyti ir spręsti gali tik litovcai (komunistai, kgbistai)
viskas jiems ir jie už nieko neatsako.
komunistiška.

labas       2016-07-16 18:22

Rusteika teisus - tokiem “teisuoliams” kaip ate “visada kalti kiti”, o jie “visada bejėgiai”.

Ate       2016-07-16 17:56

šis portalas yra smukęs žemiau plintuso dėl to yra niekinis

Ate       2016-07-16 17:54

šis portalas yra niekinis

Komentarai, nusiųsti pas nykštukus

Julius Puras       2016-07-21 18:22

Kas jums stasy? Ar nervai nelaiko? Ta nesigilinsiu į jūsų ta trukčiojima. Kalba tai nepavadinsi.


Rekomenduojame

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Smulkieji verslininkai ir Nacionalinis susivienijimas pasirašė visuomeninį susitarimą

Liudvikas Jakimavičius. Balsuokim protingai

Andrius Švarplys. Užvis svarbiausia – stabdyti valstybę, kad ši nesikištų į privačią žmogaus sferą

Vytautas Sinica. Išmesto balso mitologija

Ramūnas Aušrotas. Partijų programinės nuostatos ir iniciatyvos, prieštaraujančios krikščioniškai pasaulėžiūrai

Augminas Petronis. Tokia mąstysena – ‘viskas, ką jūs apie save žinot, yra tapatybės’ – tikėjimui naikinančiai žalinga

Aleksandras Nemunaitis. Esame už žodžio laisvę ir prieš politkorektiškumą

Algimantas Rusteika. Konservatoriai nutarė reklamuotis pas savus?

Katalikiški balsavimo principai

Liudvikas Jakimavičius apie žiniasklaidą

Seimo narių balsavimų gyvybės ir šeimos klausimais apžvalga

Ar egzistuoja laisva valia? Vytauto Sinicos atsakymas

Algimantas Rusteika. Jei balsuosi už mažus, „tavo balsas prapuls“

Liudvikas Jakimavičius. Gražus rudenėlis ir rinkimų aritmetika

Ramūnas Aušrotas. Istorinės savimonės pabaiga

Neredaguota.lt. Vytautas Sinica: Kova dėl istorijos

Vytautas Radžvilas. Baltarusija: į laisvę ir demokratiją Putino glėbyje?

JT Orhuso konvencijos priežiūros komitetas pripažino: Lietuvos Respublika pažeidė Orhuso konvenciją

Mokytojai iš Kvetkų, Pandėlio, Papilio premjerui Sauliui Skverneliui: Pagal galimybes ištaisykite padarinius savo didžiosios klaidos

Spalio 6 dieną bus atidengtas antkapinis paminklas Adolfui Ramanauskui-Vanagui

Vygantas Malinauskas. Krikščioniškas pasirinkimas

Geroji Naujiena: Kad ir mes duotume vaisių

Andrius Švarplys. Cukrus, Linai

Algimantas Rusteika. Susipažinkime – naujoji, modernioji, nuostabioji, jaunoji LSDP karta

Gediminas Kulikauskas. Istorikas: „Dešimt kautynių“ – kitokia knyga apie partizanus

Algimantas Rusteika. Apie kritinę masę

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.