Savivalės istorijos

Algimantas Rusteika. Nešvarios politikos koldūnai

Tiesos.lt redakcija   2016 m. rugpjūčio 9 d. 11:47

15     

    

Algimantas Rusteika. Nešvarios politikos koldūnai

Jei derinukas leidžia pelnyti tritaškį – kartoji ir kartoji. Dabar dėl P.Gražulio ir J.Miliaus – ir vėl „Lietuvą drebinantis skandalas“. Ir vėl ikiteisminio tyrimo duomenys, kurie pagal įstatymą yra paslaptis, ištriūbijami per visas žinias ir portalus. Šaltinis – informacija iš teisėsaugos pareigūnų, kurių pavardės, kaip visada, nenurodomos.

Teisėsauga kreipiasi dėl tyrimo ne į įgaliotą valstybinę instituciją, o į kitą, neįgaliotą higienos laboratoriją. Vadovaujamą išsigandusio socdemo, kuris jau buvo gerai papurtytas dėl kyšio ėmimo, suimtas ir 10 dienų šaltai patupėjo kur reikia. O po to staiga teisėsaugos prašymu netikėtai buvo paleistas. Ir nuo bylos kažkaip išsisuko. Tai dabar šaunuolis socdemas ir suranda tas bakterijas. Pabandytų nerasti.

Bakterijos labai baisios. Salmonelių pilni visų paukštynų kiaušiniai ir žalios vištienos produktai. Todėl higienistai pataria kiaušinius ir vištieną nuplauti ir žalių jų neėsti. Salmonelės žūna verdant tuos nelemtus koldūnus tuojau pat. Ir jų niekas žalių juk nevalgo. Ir niekas nei kiaušinių, nei broilerių filė iš prekybos neišiminėja.

Listerijos – dar baisesnės. Jų buvimo produktuose nedraudžia ir kiekio nereguliuoja net dėl sveikuoliškumo išprotėjusios Europos Sąjungos reglamentai. Žūna verdant žalią produktą per sekundę. Bet labai baisu. Nors pavojus daug kartų mažesnis nei kramtyti nagus ar nenusiplauti rankų parėjus namo.

E.Coli bakterijos sudaro dalį normalios žarnyno mikrofloros, be kurios apskritai negalėtume gyventi. Kai tos mikrofloros trūksta ar antibiotikais išnaikiname, perkame vaistinėse už didelius pinigus ir patys saujomis kapsules ryjam. Žarnyno lazdelės aplamai rodo tik bendrą higienos foną ir yra švaros indikatorius.

Iš begalės rūšių E.Coli bakterijų ligą sukelia tik dvi padermės. Apsisaugoti nuo jų nereikėtų produktų net virti – pakanka 71 laipsnių temperatūros. O ir tų bakterijų niekas tirtuose produktuose nenustatė. Bet vis tiek labai baisu. Nes ims kas nors ir paduos šeimai pietums šaldytų koldūnų su spirgučiais. Mes, lietuviai, juk tokie išbadėję, kad žalius kaip šunys ryjam.

Rašant šį tekstą valstybės įgaliota institucija jokių produktų tyrimų dar neturi. Net nežino, kuriuose produktuose tie užterštumai, net leistini, rasti. Bet vis tiek nusiuntė tikrintojus. Juk prasidėjo kampanija, o jei nepataikysi į koją su visais, tai kas tada bus? Tiems, kurie nepajunta, iš kurios pusės permainų vėjai pučia, karjeros galimybės nulinės. Pačiam reikia susiprasti.

Ir įmonėje randama baisių pažeidimų! Kondensatas ant lubų, jei kas nežino – tai aprasojimas, kaip vonioje ant veidrodžio kampo. Kelios ne taip atspausdintos ar neryškios etiketės. Keli neišplauti indai, nors jie gal ir buvo padėti plovimui ir nenaudojami. Ne vietoje padėta žaliava. Na, baisu, baisu, ponai. Išsiplaus tuos dubenis, nuvalys rasą nuo lubų ir gaus leidimą dirbti toliau. Bet darbas jau bus padarytas ir atsiskaityta. Pažeidimų buvo!

Ir pirmyn, siaubo filmai – į visus ekranus! Per infoTV ištisą parą sukasi įrašiukas. Susisielojęs dėl mūsų sveikatos skaitovės veidas išsigandusiom akim. Naujienų iš karo veiksmų zonos tonu tekstukas apie tai, kad tuoj tuos lietuvius ištiks sepsis ir skausminga mirtis. Panoramos, TV3 naujienų tarnybos merginos irgi paplušėjo kaip reikiant. Ką ir reikėjo įrodyti.

Susirūpinusiems piliečiams valstybės įgaliota institucija pataria grąžinti pardavėjams koldūnus, kurių kenksmingumo niekas dar neįrodė, bet kurių kokybe SUABEJOTA. Nors pati gali parašyti nurodymą, kad produktai pavojingi ir juos grąžinti ir priimti privaloma. Bet neparašė, nes tam neturi jokių pagrįstų argumentų. Bet vis tiek pataria grąžinti ir maloniai paaiškina, kad priimti neprivalo, tačiau galima pabandyti susitarti.

O tuo tarpu prekybos tinkliukai, pajutę, iš kur bezdalai pučia, jau išmeta įmonės produktus iš prekybos. Nors kitų gamintojų analogiškus produktus palieka. Jiems audringai plojant, aišku. Ir duodu kepurę pridirbti, kad jei kas patikrintų kitų koldūnus, rastų tą patį. Nes ir žaliavos, ir technologijos tokios pačios. Bet nepatikrins.

Ir įmonė, kur dirba per šimtą žmonių, o su šeimų nariais išlaikanti keliskart daugiau, pasmerkta. Bankrotas. Eikit po velnių į visas keturias puses. Gausit pašalpų ir būsit laimingi. Nes kokiam nors Ponui (ar Poniai) iš Paryžiaus ant kovotojo diržo prireikė deputatinio skalpo. Arba kam nors panižo pusvelčiui nusipirkti modernų, bankrutavusį verslą. Arba ir taip, ir kitaip.

Na, gal tą skalpą ir verta nurėžti. Bet išmokit vienąkart dirbti. Norit pagauti sukčių už rankos – tai ir pagaukit. Ir negriaukit nekaltų žmonių gyvenimų. Ir nelaikykit mūsų kvailiais. Mes tuos jūsų pigius triukus su jūros kiaulytėmis seniai mintinai žinom.

Tikslas nepateisina priemonių. Nešvariomis priemonėmis ir trigubais standartais gero tikslo negali būti siekiama ir pasiekiama. Nešvarios priemonės visada, visais be išimčių atvejais nurodo nešvarų tikslą. Tik jokia laboratorija politinės higienos tyrimų neatlieka. Tas bakterijas reikia nustatyti ir nukenksminti patiems.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Antanas       2016-08-13 15:06

Dabartinėje Lietuvoje bylų kiek norima,(kiek užsakovų bus) tiek manau padaroma. Nesu šeimininkė, bet seseriai kuriai pirkdavau iš bėdos parduotuvės pardavinėjamą produkciją (kuri skirta prekybai )- koldūnus, išbandė visų prekyboje esančių firmų koldūnus ir sesearei “tiko,” kaip valgomi, “Judex” virtų bulvių koldūnai su mėsos įdaru, žalia pakuotė. Bet jau gal metai, kaip tokios rūšies koldūnai dingo.Atsirado su jautienos įdaru. Sesuo atsisakė tokio gaminio sakydama, kad tai šlykšti masė, vietoje mėsos įdaro. Tai jos skonis. Su P.Gražulio koldūnais “draugystė” nutrūko. Ačiū,,kad atsidarė naujos parduotuvės, kuriose dar yra tam tikras procentas tikrų maisto medžiagų. Iš jų perku ir sau. Maximas ir Iki su Rimi ir Norfomis lenkiu, nebent tualetinių akcinių prekių. Manau,kad įmaišius “politinio įdaro” į koldūnus, reikės tikrinimo ir politinio maišymo įdarus keisti.

pranas       2016-08-11 12:59

jei versle problema p.milius siulo kreipkitės nį mano dukrą ji gerai skiria gerus ir blogus mikrobus supratot na už pastangas reiks atsiskaityt ok

Pikasas3       2016-08-11 7:27

Nesunku pastebėti, kad kai kas nesuprato ar nepanoro suprasti, kodėl šis A.Rusteikos straipsnis parašytas ir kam jis skirtas. Šis “Lietuvos ryte” nuolat spausdinantis savo rašinius autorius, šiame leidinyje turi grupelę rėmėjų ir todėl gali jaustis labai jaukiai. Jokių “šventų karvių” leidinyje, kurie siekia tiesos, negali būti. Jei A.Rusteika bando pridengti savo net pačius keisčiausius teiginius a lia sarkazmu, tai net ir į tokius bandymus skaitytojai turi teisę atkreipti dėmesį.  Būtent ir šio rašinio esmė, manau, įrodo, kad autorius bando padėti Rolando Pakso aplinkos veikėjui Petrui Gražuliui nukreipti teisinę ugnį tik į koldūnus ir juose aptiktą bakteriją. Visi tie autoriaus vinguriavimai apie “naudingas skrandžiui bakterijas”, kurių išties esama, skirti tik naiviems skaitytojams. Tačiau, šioje istorijoje minimos gyvybei pavojingos ir tai visai kas kita. Buvo tekę susidurti su kita tos pačios aplinkos personalija ir galu gale pajusti jos įtakos galimybes. Kelionė per dykumą tęsiasi, todėl visokiais siūlomais klystkeliais siūlau nepatikėti…

Julius Puras       2016-08-11 0:29

Aš niekam nesuprantu ką turi bendro nuoširdi pilietinė akcija neužmiršim, nesitrauksim su Lryto eilinio pliurpalo Rusteikos papliurpimais reikemon pusėn? Ir dar tiesos.lt darbininkais ir dar su prierašu kad pliurpalais reikia dalintis kaip kad Katalikų Bažnyčios Kronika? Galbūt i tai galėtų atsakyti tie kuriem nepatinka tai ką aš rašau?

taip, valgiau Judex produktus       2016-08-10 22:02

Visiškai pritariu autoriui. Aš nesuprantu, kas Lietuvoje vyksta.Kad Gražulis yra susijęs su Judex, tai nebuvo jokia paslaptis. tai Gražulio eks žmonos brolio įmonė. Gražulis to niekada ir neslėpė.

Julius Puras       2016-08-10 12:44

Taip išeina kad teisėsauga bloga. Bet yra pedofilijos byla ir joje Lryto pliurpalai teisėsaugos švelniai tarent broko neįžiūri. Kaip ir nemato purvinos politikos ir panašiai. Dabar Vainauskas su Pakso buvo suėja kaip kad bičiuliai. Ka galvoju kad pliurpalas Rusteika pliurpe “tiesingon” pusėn. Dar vienas dalykas Rusteka buvo kažkatai pliurpes apie šunis lojančius šeimininkui reikemon kriptim. Galvoju kad dabar taip ir yra.

Numarintojai       2016-08-10 11:22

Visos bylos, kurių siūlai driekiasi aukštyn link Daukantybės ar konservų, paaiškėjus papildomoms aplinkybės, bus numarintos. Taip buvo, taip ir bus. Ką mes šiandien žinome apie Masiulio, Kurlianskio, Pakso, Vainausko bylų eigą? Nieko. Vyksta amžinas ikiteisminis tyrimas.

Manau       2016-08-10 9:58

Kad visa esmė, kad čia kalba eina apie trigibus ar keligubus standartus, o koldūnai visai ne prie ko. Institucijos eilinį kartą apsikakojo, teisėsauga irgi, deja…

Pikasas to 7:46       2016-08-10 8:57

Visados gyniau ir ginsiu Lietuvos Konstitucijoje nurodytas institucijas Seimą, Vyriausybę, Prezidentą ir Teismą, nes tai mūsų demokratijos garantai. Visada išsakysiu savo nuomonę, jei manysiu,  kad verta pritarti ar nepritarti atskirų politikų ar valdininkų veiksmams ar sprendimams. Gal jums verta žinoti, kad Lietuvos Apeliacinis teismas mane buvo visiškai išteisinęs. Ačiū jo teisėjų kolegijai, priėmusiai tokį sprendimą. Esu įsitikinęs, kad LR AT nepakankamai įsigilino į konkrečius faktus ir todėl, sakykim,  suklydo priimdamas priešingą sprendimą. Kai po to pažvelgiau į Vikipediją, tai supratau, kodėl taip galėjo atsitikti. Galiu reikšti nepasitenkinimą, tačiau tai nieko nepakeis. (daugiau google.lt terleckas pikasas)

    Esu ne kartą anksčiau komentavęs kaip sovietmečiu buvo tampama teisininkais bei kylama karjeros laiptais. Nežiūrint to, manau, kad dabartinėje Lietuvos teisinėje sistemoje yra tokių teisininkų, kurie gali pakankamai taikliai įvertinti situacijas bent jau skandalingose bylose. Generalinė prokuratūra informuoja, kad ir E,Masiuliui yra pateikti kaltinimai bei procesas tęsiasi. Kaip teisėsauga įvertins pateiktus P.Gražulio buto “po kratos” vaizdus, dar pamatysim… Manau, kad jei bus įdėmiau pažvelgta į situaciją, o ne į koldūnus, P.Gražulio šypsena nuo veido gali dingti.

Pikasui       2016-08-10 7:46

Pikasai, žinome, kad Gražulis yra dviveidė šlykštynė. Tarsi kovoja su pederastais, o dėl šeimos įstatymo pavėluoja atvažiuoti į balsavimą ir t.t. Istorija su koldūnais yra sukurpta ir rinkiminė ir Gražulis su teisėsauga pagal savo įpročius kovoja nešvariai. Bet kam tau pačiam, Pikasui, stoti į teisėsaugos pusę, jei pats buvai jos dulkinamas?

Pikasas       2016-08-9 17:47

Pradedant Petru Gražuliu ir baigiant dideliu tuntu jo gynėjų bandoma galimo kyšio davimo ir ėmimo įtarimus nukreipti tik koldūnų link. Tikrai nemanau, kad žiniasklaidoje daug kas ių tyrimo medžiagos atskleista. Net ir pokalbių išklotinių nežinom… Na, o tai, kad Petras Gražulis pats inicijavo parodymą visuomenei kaip po kratos išverstas jo butas, tai niekas negali nieko kaltinti. Akivaizdu, kad tuo vaizdeliu Petras netgi gerokai persūdė. Netikiu, kad kratą dariusieji R.Pakso knygą skaitė, šaškėm žaidė, ar tualetinį popierių nuo sienos nulupinėjo. Absurdiškai skamba ir 9 tūkst. eurų pavogimo istorija.. Jei lipnios juostos pėdsakų nėra, tai dar viena byla bus…

Dočys       2016-08-9 14:21

Pigiai parduodam Briuselio kopūstus.

Pikasyno RETRO       2016-08-9 14:16

Nustatyta ir įrodyta- Matrioška Čia Ne Prie Ko!

užtat pedofilai labai švarūs       2016-08-9 14:09

tą nustatė teismai, politikai (tame tarpe konservatoriai)

ruta       2016-08-9 13:43

Politiniai konkurentai neturi trukdyti politinio broilerio anuko partijai prasibrauti prie Lovio .Gal reikia patikrinti ta broileri ant salmoneliu uzterstumo ?

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Šimtas aštuonioliktoji (birželio 21 diena)

Vytautas Radžvilas. Kada atsitiesime? – Kai sugrįžime į savo istoriją

Dominykas Vanhara. Nekilnojamojo turto mokesčio logika vis dėlto egzistuoja

Edvardas Čiuldė. Ar Putinas bus pakartas po mirties?

Ramūnas Aušrotas. Schema „pagalba mainais į ideologiją“

Karikatūristo žvilgsniu. Vakarų parama Ukrainai

Britų tyrimas: 99 proc. susirgusių beždžionių raupais buvo homoseksualai

Karas Ukrainoje. Šimtas septynioliktoji (birželio 20 diena)

Niujorko teisėja nusprendė, kad žydų universitetas nėra religinis, privalo pripažinti LGBT studentų klubą

Įstatymus kuria nebe Seimas, o teismai. Įteisinsime ir raidę „Ł“

Kastytis Braziulis. Britai siekia kurti trijų jūrų sąjungą, o Senoji Europa nepatenkinta nauju konkurentu

Karas Ukrainoje. Šimtas šešioliktoji (birželio 19 diena)

Lyčių ideologijos diegimas yra prievarta prieš vaikus – D. Trumpas

Kard. S. Tamkevičius SJ. Dievo meilės slėpinys – Devintinės

Beždžionių raupai pernelyg susieti su Afrika – perkrikštijami

PAGERBKIME BIRŽELIO SUKILIMO DIDVYRIUS IR AUKAS!

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( I )

E. Bičkauskas apie Z. Šličytės bylą: proto reikia turėti

Signatarai kreipiasi į Lietuvos valdžią – nepalaikykite Civilinės sąjungos įstatymo

Karas Ukrainoje. Šimtas penkioliktoji (birželio 18 diena)

Karas Ukrainoje. Šimtas keturioliktoji (birželio 17 diena)

Europos migracijos problemos blogės, nes apklausa rodo, jog daugiau nei pusę jaunų afrikiečių planuoja emigruoti

Vytautas Radžvilas. Sąskaita už abejingumą

Lietuvos vyskupų konferencija. Negalime pritarti Civilinės sąjungos projektui

Rumunija sieks uždrausti homoseksualumą ir lyties keitimą skatinančios informacijos platinimą mokyklose

2022 metų Gudija – nesibaigiančių represijų šalis

Humoristo žvilgsniu. Trys karžygiai keliauja į Ukrainą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (III)

Kalifornija stumia įstatymo projektą, norėdama tapti „translyčių“ „prieglobsčiu“ ir leisti teismams apriboti tėvų galimybes apsaugoti vaikus

Doc. dr. Darius Alekna. Apie šeimą, civilines sąjungas ir Seimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.