Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Algimantas Rusteika. Negrįžtamumo taškas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 6 d. 9:01

18     

    

Algimantas Rusteika. Negrįžtamumo taškas

Ten jau buvome: mums į akis meluoja ir mes žinom, kad meluoja, ir jie žino, kad mes žinom, ir mes žinom, kad jie žino, kad mes žinom. Tai rodo, kad visos sistemos priemonės jau išbandytos, toliau arba diktatūra, arba prasidės pabaiga. Ir jie tą taip pat žino.

Tai pirmas artėjančios politinės krizės ženklas. Ikikrizinės būklės užvaldyta politinė sistema negali sau leisti net mažiausio pralaimėjimo ir turi laimėti visas pradėtas kovas. Kitaip parodytų silpnumą ir sugriautų baimę, ant kurios laikosi stabilumas.

Krizei prasidedant, situacija dar gali būti suvaldoma, tačiau priemonės jau turi būti kitos. Politiniame versle taip pat reikia taikyti nuolaidas, kad išsaugotum rinkos kontrolę ir savo ateitį. Ko nepadarysi šiandien, rytoj jau nebesuveiks, praradimai ir išlikimo kaina vis didės.

Kitaip prasideda nebegrįžtamumas, tačiau tam suvokti valdantiesiems nepakanka proto. Tai antras krizės ženklas, kada dėl arogancijos ir nenoro prarasti dalelę dabarties komforto prarandama politinė ateitis. Vilniaus burbulo žvaigždutės pačios susikūrėte situaciją. Ačiū.

Būtumėt priėmę tuos surinktus parašus, padėkoję, perdavę ekspertams ar kokiai komisijai, palaukę išvadų iki rudens, būtumėt pakvietę į TV forumą autorius padiskutuoti – ir nebūtų buvę jokių Maršų. Bet ne, reikėjo apipilti purvais autorius, paleisti tapinus su tuščiom dėžėm, išsityčioti iš žmonių valios. Ir žmonės pakilo.

Aukojo ne korporacijos ar norvegų ambasados, kaip aniems, bet tūkstančiai žmonių, net senelių namai, populiariausia auka – nuo 2 iki 20 €.  Iš užsienio parėmė tik viena firma – emigravusių lietuvių įmonėlė pervedė 100 €. Ir net ten bematant susilaukė organizuoto LGBT puolimo, apie tokią „nuodėmę“ informuojant klientus ir raginant atsisakyti paslaugų.

Atspausdinau visus banko išrašus, kada Raimondas ėjo į audienciją pas kardinolą Sigitą, nes pro visur ėjo melas, kad mus finansuoja rusai ir šešėlinis biznis. Pavartė vyrai minutę tuos pluoštus lapų su tūkstančiais pavardžių, pamatė aukas ir apsiašarojo abu – tai žmonės iš paskutiniųjų aukoja. Dvasininkų rezistentų neapgausi, ir vyskupas Jonas, ir kunigas Robertas bemat atpažino propagandą ir stojo su Lietuva.

Bet ir tada dar galėjot išvengti to, kas yra dabar. Kas trukdė atvykti į mitingą ir pakalbėti, juk mandagūs kvietimai buvo išsiųsti ir Šimonytei, ir Čmilytei? Na, būtų pradžioj nušvilpę, bet po to būtų ir išklausę. Kas trukdė pakviesti susitikti, pasikalbėti, paieškoti kompromiso, juk atstovaujat ne tik tuos, kurie balsavo už jus, bet visus žmones? Prezidentas pasveikino – ir ką, karūna nenukrito ir nieko neprarado.

Bet ne, vėl reikėjo purvo ir melo dozės per visą žiniasklaidą. Reikėjo paniekinamai pareikšti, kad nieko nedarysit. Reikėjo Šimašiaus draudimo, kuris absoliučiai antiįstatymiškas ir nieko nesustabdys. Ir žmonės, kurie jau buvo aprimę ir pradėję ruoštis vasarai, dar labiau susitelkė, daugybė abejojančiųjų, kurie pabijojo Maršo paveikti propagandos, dabar atsibudo.

Vėl mitingai pirmuosiuose puslapiuose, nemokama reklama kur tik nori! Vėl aukos, kurios buvo apstoję,  plūste plūsta – tik darykit tą mitingą! Tik kad beveik nieko nebereikia daryt, jūs viską už mus padarėt, ačiū, brangieji! Tik žinokit, kad jums toliau pliuškenantis alternatyvioje LRT srutų realybėje, dabar situacija vėl pasikeitė ir to, ko nepadarėt, nebepakaks, net jei padarysit.

O gal manot, kad draudimas suveiks? Apstatysit šarvuočiais ir blokpostais sostinę, kad žmonės neatvažiuotų? Nubausit baudomis organizatorius? Nejuokinkit, žmonės jiems sumes už kokias tik nori baudas, nes tai ne organizatorių, o žmonių valia ir baudų kvitai bus įrėminti, kabos svetainėse ir greitai turės didesnę vertę už valstybės ordinus.

O gal paleisit nuo grandinės riaušių policiją su vandens patrankomis daužyti bananais mamų ir tėčių su vaikais, prieš senus žmones, deputatus, kunigus, su vėliavom giedančius Lietuvos himną? Ar gal visus irgi nubausit? Jeigu taip galvojat – esat politiniai bepročiai, to net sovietų okupantai nedrįso. Visuomenė pajudėjo, daugybė organizacijų ir žmonių telkiasi, kalbasi, planuoja veiksmus.

Tam, kad permainos prasidėtų gyvenime, jos pirmiau turi įvykti žmonių galvose. Maršo metu nusileidusi šviesa ir viltis kaip vaistai išsivaikščiojo po visą Lietuvą ir suveikė. Tauta jau išeina ginti savo priimtos Konstitucijos ir nebandykit jos stabdyt, nes tai bus paskutinė jūsų klaida.

Dabar pagaliau prasideda pasirinkimų metas kaip 1988-siais, kai vieni tapo brazauskais, kiti – burokevičiais. Ir teks rinktis ne mums iš pakištų sąrašėlių, o jums.

Pagalvokit gerai, ponai, pasitarkit su antrosiomis pusėmis, nes kaina kol kas nėra didelė, kol ne visi tą suprato. Kas protingas, jau patyliukais renkasi, nes negrįžtamumo taškas praeitas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Antanas       2021-06-8 15:06

Vieni kunigai buvo kgebistai, kiti kgebistai kunigai pabėgo į Baltarusiją, kiti populiarūs kunigai ano meto nomenklatūrai krikšto apeigomis Kauno zoologijos sode krikštijo tigrus su intelektualiais meno krikštatėviais, kiti laimina medelius, iš “atliekų” (atsiprašau, kad pensininką dvasiškį taip vardiju) sukurtas kardinolas dar kai kur apsireiškia ir suklumpa prieš alkoholio reklamą, pataikaujant Grybauskaitei,( “su draudimais nieko nelaimėsime…”) tai va ir su prezidentais ir su dvasiškiais kaškas ne taip, kai tuščiose ES bažnyčiose aidi velnio juokas.

Stiklo valytuvas       2021-06-7 1:37

O ką aš vis kartoju…

Al.       2021-06-6 23:32

Kadangi samokslas pasaulinio mąsto, tai ir pasipriešinimas jam turi būti pasaulinis. Visiems geros valios žmonėms būtina jungtis į vieną tinklą. Ir suvokti kas yra oponentas. Jei tai tik ištvirkėliai ar sukčiai, tai viena, o jei tai kominterno mafija, tai lengva nebus.

Diedas       2021-06-6 16:10

Skystai kažkaip čia viskas gaunasi.
Visiškas bardakas-komunizmas.
Propaganda šlubuoja.
Kaip sovietmečiu.
Didžiosios dalies piliečių nepavyko įtikinti mirtino gripo egzistavimu.
Šimonytė, kuri dėl koronės turėjo griūt po traukiniu, elgėsi kaip kolūkio partorgas, privalantis atkalbėt nesąmones, nė nė vienu jo žodžiu netikintiems kolxoznikams.
Tipo čia taip liepta iš viršaus, taip reikia, vykdykim normas, gausim medalį.
Vienadienė, vieniems rinkimams sutverta politinių lavonų “laisvės’ partija nuo rinkimų kampanijos pradžios sąmoningai kiršina visuomenę idiotiškais bet tik iš pradžių erzinusiais išsišokimais.
“Priešininkai” privalantys sukelt nepasitenkinimą, taip vadinamos “laisvės” partijos klykavimais, įaudrint liaudį ugningom kalbom, išvesti į maršus, sukelti maištą, dar skystesni.
Didžioji dalis primityvi vata, kas diena dešimtys kartų mekenantys “rūūūūūsai puola” ir tikintys kad numirus Lanzbergiui jie nustos gert ir praturtės.
Aukščiau esantis straipsnis nenuoširdus, vietoj ugningos revoliu inės kibirkštėlės sukeliantis kolxozo susirinkimo nuobodulį.
Vienžo - abiejose agitatorių pusėse ryškių asmenybių, aistringų agitatorių ir savo reikalu tikinčių entuziastų krizė.
Į mitingus žmonės nesirinks.

>> iliuzijos       2021-06-6 16:06

jauties priklausomas?..

iliuzijos       2021-06-6 15:12

kai stalinistai - stribvaikiai - kgbistai vadovauja visai teisingumo sistemai:
GP ir TM, VRM ir teismai, STT ir FNNT ir t.t.
—-
tai kalbėti apie kažkokias esmines permainas gali kalbėti tik idiotas arba numirėlis

Na ką daryt        2021-06-6 14:36

LT valdžiai, kai 15 svarbiausių euroatlantinės orientacijos valstybių ambasadorių Lietuvoj to viešai pareikalavo . Negi priešginiaut ?

šachmatininkės partija       2021-06-6 14:30

Jie tikisi lygiujų?

Paulius       2021-06-6 13:30

bus brazauskininkai vs burokevičininkai? reiškia manęs ten nebus…

>DDD       2021-06-6 13:08

Ką tamsta gali išmanyti apie kodų generatorius, jei net rašyti teisingai nemoki. Nereikia skleisti LRT srutų duobėje išgirstų melų- šią svetainę lankančių jie neveikia.

Deivis        2021-06-6 12:28

Mane domina kada bus utilizuota lgbt, kada susiklostys tarptautinė situacija lgbt utilizavimui? ☠️

Tata tarara       2021-06-6 11:38

Kas is to, kas is to? Tata Tara Tata tarara.
Neuztenka protestuoti. Reikia tautai parodyti i kokia valdzia pakeisti dabartine. Nes kitaip vel pririnks kalxoznyku ir socdemu ir vel bus tas pats sudas tik kitoj saujoj.
Vienu zodziu, URA, parodysim dabartinei valdziai, o kas bus po jos? Laikas pradeti kreipti liaudi i kazkokias partijas/partija.

Taip, būta visko       2021-06-6 11:28

Absoliučiai visi, kurie kada nors gyveno, neišvengiamai kvėpavo ideologizuotu to realaus, to tragiško gyvenimo oru, kartais su tuo gyvenimu daugiau ar mažiau konfliktuodami, kartais eidami į kompromisus. Ir visada atsirasdavo puspročių, kurie imdavo tvirtinti, kad praeityje viskas buvo tik blogai, o štai jie sukurs visiems tikrąjį rojų. Ir dabartiniai puspročiai, gavę valdžią, yra ne kūrėjai, o teisėjai. Jie nieko nepadaro doro, o draudžia, teisia, kiša savo nesąmones visiems, o kadangi niekas tomis nesąmonėmis netiki, tai griebiasi ir prievartos. Tokio įžūlaus iškrypimo, tokio juodos ir baltos spalvų supriešinimo, sukeitimo vietomis, ko gero, net Nerono laikais nebuvo. Tegul tie “naujo gyvenimo” kūrėjai pirmiausia patys atsako į klausimą: o kur šiandien tie vardai, tie didingi žmonės iš jų aplinkos, kurie galėtų kaip nors įprasminti jų laiką? Tapinai, valatkos, šimašiai, armonaitės, šimonytės, abejotino proto ir reputacijos profesoriai? Tokio absoliutaus istorinės atminties praradimo, regis, dar nebuvo. Ar ne laikas tas Valpurgijos nakties puotas ir linksmybes užbaigti? Šluotos skirtos ne jodinėti, o apsišluoti.

nieko sau       2021-06-6 10:33

“Aukojo ne korporacijos ar norvegų ambasados, kaip aniems, bet tūkstančiai žmonių, net senelių namai, populiariausia auka – nuo 2 iki 20 €.  Iš užsienio parėmė tik viena firma – emigravusių lietuvių įmonėlė pervedė 100 €. Ir net ten bematant susilaukė organizuoto LGBT puolimo, apie tokią „nuodėmę“ informuojant klientus ir raginant atsisakyti paslaugų.”

be Open society foundation, EEA GRANT, NORWAY GRANT, vaivorykstes remejau yra nyderlanduos registruoti fonadai COC bei ARC.. globojantys narkomanus bei sexdarbuotojas..

nieko sau       2021-06-6 10:21

“Būtumėt priėmę tuos surinktus parašus, padėkoję, perdavę ekspertams ar kokiai komisijai, palaukę išvadų iki rudens, būtumėt pakvietę į TV forumą autorius padiskutuoti – ir nebūtų buvę jokių Maršų. Bet ne, reikėjo apipilti purvais autorius, paleisti tapinus su tuščiom dėžėm, išsityčioti iš žmonių valios. Ir žmonės pakilo.”

Andrius Tapinas - Seimu Marso iniciatorius?!
biski persistenge infliuenceris?.. uz grandu pinigus “aukledamas” visuomene, paaukojes sava seima, issiskyres… kaip ir Zuokas bei kiti “liberalai”...
jokia ideja neapleidzia savojo saltinio. ji kerta bumerangu atgal… ka paseji, ta ir pjauni.

 

DDD       2021-06-6 10:21

Tai kad ne tik Tapino, bet ir Grinevičiaus parašai pagaminti kodū generatoriumi.

Kis       2021-06-6 10:18

be reikalo moralizuojate,juk jie to siekia,tikrai pasieks.

Mazumu atstovui ruskeikai       2021-06-6 9:28

Kokias kvailystes cia paistote ?

Rekomenduojame

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Vytautas Radžvilas. Nacionalinio susivienijimo pozicija: 1940 m. klaida nebus kartojama

Almantas Stankūnas. Šeimų sąjūdis: nenumaldomas V. Putino ilgesys?

Almantas Stankūnas. „PIŠ“ apie Perlą – kulkosvaidžiu į kojas valdantiesiems

Vytautas Sinica. Už Perlo veiksmus dar baisesnė Šimonytės reakcija

Algis Vyšniūnas. Sąmoninga tautos amnezija

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.