Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Nebijokite

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 10 d. 23:43

22     

    

Algimantas Rusteika. Nebijokite

Nepriklausomybė, kur nuo žmonių niekas nepriklauso. Valstybė, kurios svarbiausi sprendimai priimami už jos ribų – lėšų kaulintojų ir įsisavintojų savivaldybė, kurią visą tuoj baigs iškloti trinkelėmis.

Turtingi, ko tik neturim: savo bankų – neturim, išdovanotų strateginių įmonių – neturim, politinių partijų, virtusių grupinių interesų gaujomis, – neturim, valdžios proteguojamų monopolijų sunaikintos viduriniosios klasės ir milijono pabėgusiųjų – neturim. Bet dar įdomūs, turim miškų ir vaikų.

Priešų užgulta šalis, kur sekami visi ir pagal asmens kodą, esant reikalui, atidaromas failas su visais tavo gyvenimo faktais, pinigais, telefono pokalbiais ir laiškais, kur kas savaitę ištraukiamas ir po gatves tampomas vis naujas neįtikėlis išdavikas. Vieną sako, kitą parašo, dar kitą daro. Vėl bijot kalbėt ką galvojat, vėl mes ir jie.

Ir štai, nesveiko maisto išparduotuvė atsidaro – Jamam, išsirinkite! Užeini – ilgiausios lentynos ir beveik vien konservai, o jei šviežienos – tai irgi su konservantais, visų galiojimo laikas – dar 75 metai. Žmonės vaikšto, šiugždina demokratinį celofaną, žiūrinėja sudėtį ir padūsavę perka, kas reklamoj. Dirba viešųjų ryšių kontora LRT, šeriama valstybinių seklių kompromatais, kurios vienintelė misija – neprileisti svetimų prie lovio.

Už mūsų pinigus sukurtas plastmasinis, netikras pasaulis, kur viskas atvirkščiai. Tiesa tampa melu, o melas – teisybe, vieni turi teises be pareigų ir laisvę be atsakomybės ir yra visada teisūs, o kiti privalo jiems pataikauti, neteisieji teisia teisiuosius. O kam nėra argumentų – nutylima, ir to nebelieka. Ir visiems nusispjaut, ko nori dauguma žmonių, ir tai daugumai – taip pat, tegul kiti, mes juodi ir mažiukai.

Jie padarė nuostabų darbą – pagaliau amžiams užtikrino valstybės saugumą. Nes kas gi puls šalį, kurios elitą prireikus galima nebrangiai nusipirkti, visiems paklusniai tylint?

Jau seniai numirę visi tie komjaunimo sekretoriai, tapę ministrais, visos tos direktorės ir šviesybės gestapininkių veidais, orūs ekrano patyčių profesionalai. Nors labai panašūs į gyvus ir beria kaip žirnius naujakalbe, bet akys tuščios. Grupė draugų, netekusi tulpinių pašto stogo.

Jų laikas baigėsi, bet eis iki galo, nes to, kas pastatyta ant baimės ir melo, pabaiga prasideda nuo pirmojo, net mažyčio pralaimėjimo ar nusileidimo, po kurio žmonės nustoja bijoti. Mes turėjom popiežių, kuris atvykęs į kiekvieną šalį atsiklaupęs bučiuodavo jos žemę. Jis pasakė pasauliui: Nebijokite.

Niekas dar neprarasta, ateina jaunimas. Atstatant žuvusiajam atminimo lentą, kurią jie išniekino, seni ir jauni stovėjo šalia kaip vienas. Ir su tokia jėga ir tikėjimu giedamo himno nebuvau girdėjęs jau beveik trisdešimt metų.

Jūs net neįsivaizduojat, kaip jie jūsų bijo. Nebijokite.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ehrmantraut       2019-11-12 12:23

niekas ir nebijo, paprasčiausiai skaudu, kad šalis, turinti tokį potencialą, per velnius negali savęs realizuot, o trūksta tiek nedaug: sveiko proto ir sąžinės.

Nebijo tie,       2019-11-12 5:11

kurie nieko neturi - ubagai, o visi kiti valdomi baimės ir skerdynių dėka, kurias bolševikų anūkai rengiasi ir lengvai gali pakartoti, jei prireiks, jų manymu, savo senelių darbelius, juk visgi jų sąskaitoje iki Stalino mirties virš 66 milijonų aukų. O kas tokie buvo Stalino didieji sąjungininkai, nežinot ar bijote ištarti, kad visko neprarastumėte?

nebijokimuiburtisui       2019-11-11 22:09

Žmogeli, esi beviltiškas kliedėtojas. Bet tai ne baisiausia.
Kraupu, kai pusgalvio kliedesiai sulaukia ovacijų.

Marginalas donui Šiokiostokiospaskutinėsui       2019-11-11 16:46

Delfio pasaulyje tikrai gali būti krikščioniškų PARTijų (pagoniškų atskyrimų), apvalaus kvadrato ir karštai įkaitinto ledo.

stasys        2019-11-11 16:03

Stasys 2019-11-11 13:59 > nustebinot , paprastai beraziumiai rašantis stasiui būna ne tokie išrankus tekstui . smile

ah1       2019-11-11 15:30

manau kad autorius klysta dėl “mažų ir juodų” - tai “maži ir juodi”  valdo “didelius ir baltus”, “dideli ir balti” tarnauja “mažiems ir juodiems”, ir į tai veda žodžių reišmės, prasmės, vaizdiniai:  karolis, karoliai, karas, kora, kairėn (juodas kinietiškai), kora, “karatieli”, kar-kar, kar, “karliki” - neūžaugos, karuna - ragai; mažiai,mazgiai, moziai, murziai, mozotieji

Pupa       2019-11-11 13:44

Na ir kaip nebijoti??? Va, Venckienė nepabijojo… Ir dalis nuostabių garbingų žmonių irgi nepabijojo… Tai dabar juos užtampys po teismus negyvai.

>Stasys       2019-11-11 12:59

Ir stai Stasys vis budi ir nemiega,vis nagrineneja “Дело”.Jau ir 12 valanda musa ,o straipsnio vis nera.Galiausiai numetes ant stalo paskutine nuoruka ir pakirstas itempto ziurejimo i Tiesos ekrana, krenta ant “raskladuskes” ir uzmiega .Bet miegas neramus ko tai vartosi nuo sono ant sono,vis burbena vis kliedi,ranka mosikuoja ir, pradeda kumsciu trankyti i siena,kaip is KGB archyvu islindes sovietinio lagerio priziuretojas..Rusteika nerasyk..,ir stai šaižus riksmas pasigirsta,kaip per raudonaja aikste generolo “prikazas” ..Rusteika nerasyk,nerasyk tiesos! Ir staiga,pasoka Stasys is savo guolio,visas sukaites,net “telneske"prakaitu permirkus-skuodzia,lekia prie Tiesos ekrano-ziu straipsnis jau yra ir komentaras pirmas.

Birute       2019-11-11 12:38

Aciu autoriui! Gerbiu.

Birute       2019-11-11 12:36

Aciu Auroriui.Gerbiu.

Šiokios tokios paskutinės       2019-11-11 12:29

apklausos ,kurias skelbia delfi,rodo vakuumą ir šansą naujoms partijoms atsirasti.Ne gelbėtojams,o krikščioniškos minties,vilties nešėjams būtų pats laikas sukrusti.Labai apie tai nieko nesigirdi.

Nebijokime ir burkimės...       2019-11-11 12:21

Nenuorama publicistas A.Rusteika aukštumoje,kaip visuomet, beje smile...
O jei mes, išprusę plebėjai ,susiburtume (ne kaip visuomet…). Susibūrę ,lyg Donelaičio šviesūs būrai,už sprandų paėmę ,į vieną aptvarą- vieningą rinkiminį aljansą-po 5-7 esminių KONKREČIŲ politinių reformų vėliava kieta plebėjo ranka sukištume Puteikį, Juozaitį, Puidoką ir Radžvilą ir Ko…Jei iš tų ambicingų individualistų per jėgą padarytume koaliciją, kieta ranka juos prižiūrint ir paskirstant iš šono vietas sąraše ir panašiai, tai pirmą kartą Lietuvoje kiltų tikras sąmyšis Oligarchinės- Nomenklatūrinės Santvarkos (ONS) plastmasinių zombių stovykloje…Be prievartinės stiprios jėgos ,tarkim STS pavidalu,tos susiskaldžiusios asmenybės į vieną koaliciją neis, net greičiau metro gylio kūdroje (aišku,su šūkiu ,,Žūstu už Lietuvą”) nusiskandins.Kitaip nepasieksime, kad 10 nuošimčių sąžinės dar nepraradusių rinkėjų balsai neišsibarstytų per 4 sąrašus, o sukristų į bendro galimo demokratų-ONS oponentų -derliaus aruodą.Todėl turime veikti čia ir DABAR…Kiekviena diena atima galimybę tuos kilnesnius veikėjus suginti,subrukti (nes geruoju , deja, jau neprikalbinsi..)prie bendro stalo, kur salygas jiems diktuotų visuomeninis darinys Santarvė Tautos Sėkmei (STS)...Kaip renkant popiežių, STS žmonės juos laikytų tik su juoda duona ir vandeniu (ir su vienu bendru naktipuodžiu…) tiek dienų kiek reikės,kol iš popiežišku pavyzdžiu pasigamintos krosnies kaminėlio nepaklis baltas, teigiamą rezultatą skelbiantis dūmas..smile smile smile.Arba, skaitytojai ir komentuotojai- išprusę plebėjai - pasyviai, su pačių užsinerta nevilties kilpa ant kaklo, laukiam susiskaldžiusių nacionalinių demokratų fiasko spalio mėnesio rinkimuose ir briuselio globalistinias kopūstais dosniai šeriamų liberalkonservatorių varganos pergalės, arba veikiame- kuriame STS nepartinį būrį, kaip vienintelę salygą  trapiai ateities vilčiai.Siūlykime pavardes STS būriui, užuot kariavę anoniminiuose komentaruose…Kas turi kitokių pamatinių idėjų, galinčių sudrebinti ONS lagerį, prašome dalintis…

žinia       2019-11-11 12:12

Nepaisant asmeninių skolų, kiekvienas Lietuvos gyventojas turi valstybinės
reikšmės 6133€ skolą
https://commodity.com/debt-clock/lithuania/
Kiekvienas Estijos gyventojas turi valstybinės reikšmės 1710€ skolą
https://commodity.com/debt-clock/estonia/

Marginalas       2019-11-11 11:36

Optimistas poetiškai rašo, kad “jų” laikas baigiasi. Iš visko matyti, kad Venckienė prašiusi politinio prieglobsčio, bet Demokratijos Tvirtovės buvo išduota “jiems” susidoroti formalaus apsidraudimo (sumažino sąrašą) pagrindu.
Optimistas turbūt mano, kad Orwellas rašė apie “tarybų sąjungą” ir kad ateina laikas, kada ubagai rinkimų pagalba valdys per pasaulinį tinklą “naujomis technologijomis” apsiginklavusius trilijonierius, valdančius aukso kainas ir tarpkontinentines korporacijas.
Laikas čia visiems ir kiekvienam baigiasi. Štai kur reikia ieškoti gilesnės prasmės arba beprasmybės. Kol kas tai tik tikėjimo dalykas. Bet man (ir ne tik, žinoma), panašu, kad Apreiškimas Jonui pataiko ir tikrai “įsigalios” praktiškai galbūt jau ir šioje kartoje, tikėjimo nebereikės!

Raigerdas        2019-11-11 11:29

Kartais, kai paskaitai apie tuos įvykius, kurie vyksta Lietuvoje, susidaro įspūdis, kad lietuviai gyvena ne savo teritorijoje, o Mėnulyje, ir būtent iš ten žiūrėdami jie sprendžia čia esančias problemas. Kada yra problema, kuri pavirto į bėdą, visada yra tik vienas žmogus, kuris buvo už tai atsakingas, ir jis priėmė neteisingus sprendimus. Arba yra kitas variantas: problemų sprendimas buvo patikėtas tokiam žmogui kuris jų nesprendžia, bet daro atvirkščiai, t.y. tą esamą problemą padvigubina, patrigubina ir t.t. Dabar, tie, kurie yra akli, ir nemato, kad egzistuoja 2 žmogaus tipai, tai išeikite į gatvę ir pažiūrėkite aplinkui. Nemanau, kad jūs pamatysite žmones, kurie sprendžia problemas ir jas išsprendžia, bet pamatysite ir tokių, kurie problemų nesprendžia, o jas dvigubina. Dabar nusileiskime iš Mėnulio čia į Lietuvą ir pažiūrėkime ar Gaidys gali tapti Lape, ar negali? Tie, kurie nusileido iš Mėnulio, atsakys, kad “ne”, o tie, kurie nenusileido, tvirtins, kad “taip”. Dabar, žinodami atsakymą į pirmą klausimą, pabandykime užduoti sudėtingesnį ir atsakyti į jį: ar gali ta egzistavusi valstybinė sistema, kuri tarnavo KGB ir komunistų partijai, staigiai pavirsti kita sistema, kuri tarnautų ne KGB ir komunistų partijai, o mūsų Lietuvos piliečiams? Akivaizdu, kad negali. Kodėl? Ogi, todėl, kad reikia keisti pačią sistemą ir padaryti ją tokią, kad ji tarnautų visuomenei. Ar tai įmanoma padaryti? Taip įmanoma, tačiau reikia numatyti, kokios turi būti būtinos sąlygos, kad tai įvyktų. Taigi, viską galima po truputį sutvarkyti. Ar mes turime tokią instituciją, kuri tuo užsiimtų? Deja, tokios mes neturime. Todėl, nesibaigs tas inkštimas, nesibaigs tas urzgimas, nesibaigs tas pastovus akmenų mėtymas į valdžios daržą. Bet nejaugi nėra tų, kuriems naudingas toks chaosas? Taip, jis yra naudingas, pirmiausiai, žurnalistams, nes jie iš to gyvena pas mus, toliau politikams, tai yra būtent tiems, kurie prisiima patys tą atsakomybę, kad jie žino, kaip visuomenė turi veikti, ką ji turi daryti, kad reikalai gerėtų. O jie pasirodo, kad NEŽINO, bet apsimeta, kad žino. Kam jie tai daro? Ogi, jiems reikia pinigų. Taigi, mieli ponios ir ponai, tol, kol nebus sutvarkyta mainų sistema tarp pinigų ir perkamos prekės kokybės, arba paslaugos kokybės, tol mes riesimės iki vienas kito suėdimo. Pirmiausia, reikia sutvarkyti tą materialų naudojimosi pasaulį, o jo tvarka priklauso tik nuo kiekvieno žmogaus SĄMONINGUMO lygio. Ir visa tai yra Vydūno darbuose ir kitų filosofų darbuose. Bet Lietuvoje, tie gyvenantys Mėnulyje, ir iš ten tvarkantys Lietuvos reikalus, būtinai, kartoju, BŪTINAI darys atvirkščiai. Jie būtinai statys arklį paskui vežimą, kaip apie tai kalbėjo a.a. Lubys. Lietuvius reikia pradėti mokyti gyventi kapitalizmo sąlygomis, bet tik su sąlyga, kad SĄMONINGUMAS būtų pirmoje vietoje, o VEŽIMAS antroje.Ir jeigu šitam reikalui nebus skirto finansavimo, tai ta Lietuva eis garantuotu jai kančių keliu, ko ji ir nusipelno, nes nepaskelbė karo kvailumui, ir tie lunatikai šliauž, lips į valdžią, puls prie mikrofonų, darys viską, kad tik gauti valstybinių pinigų, nes jie patys supranta, kad sąžiningu keliu, jie pinigų uždirbti negali. Kodėl? Todėl, kad sąžinė ten miega, nes nebuvo pažadinta nei tėvų, nei mokykloje ar net aukštojoje. Kiek tokių žmonių, kurie veikia, dirba pusiau sąmoningoje būsenoje? Valstybinėse įstaigose jų, gal būt, net 80 procentų. Todėl prokuroras nesupranta, kam valstybei reikalingas teisingumas, politikas nesupranta, kokį vaidmenį valstybėje vaidina pinigai ir t.t. Mes turime reikalą su nemokšišku valstybės valdymu.

Rūta       2019-11-11 10:55

Labai patiko straipsnis. Ačiū, Algimantai!

prasidėjimui       2019-11-11 9:56

o taip, lietuviai tikrai yra pasigailėjimo verti

Vilniuje prasidėjo       2019-11-11 8:58

ŠVČ Mergelės Marijos Gailestingumo Motinos atlaidai.  Taip pat Vilniuje Dievas davė ir patį Gailestingumo Dievo paveikslą, vadinasi Vilnius yra Gailestingojo Dievo miestas. Sakau, gal,  nuoširdžiai dalyvaukime atlaidose parašydami Lietuvai pasigailėjimo.

Keistas paradoksas,       2019-11-11 8:54

bet, žmogus eina į valdžią su gerais ketinimais, bet, kai ten atsiduria, kaip toje pasakoje “Slibinas įveiktas.  Gimė naujas slibinas”, t.y. tampa tuo, kaip ir kiti ten esantys.

Valstybę užvaldė       2019-11-11 7:53

parazitai.

Apie tokį Stasį       2019-11-11 7:43

Idiotui visada atrodo, kad jis vienas protingas, o visi kiti - idiotai…

stasys        2019-11-11 6:38

Aš įtariai žiūrių į str. kurie publikuojami 0.43 (po vidurnakčio) . Manau ir kad autoriu kamuojantis naktiniai košmarai neturėtu būti va taip vieno mygtuko paspaudimu publikuojami . Siūlyčiau praktika keisti ir įvesti dviejų pakopų sistema kai publikavus str. autorius turi laiko dar ryte pakoreguoti ir patvirtinti . Kas žino kas žino kaip miegas veikia ..ta žmogų .


Rekomenduojame

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Dominykas Vanhara. Kas yra blogai su šia publikacija?

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.