Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 3 d. 7:27

18     

    

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Na ką, „lygių“ ir „skaidrių“ rinkimų cirkas prasideda. Valdžios ir provaldiškos, „laisvos ir nepriklausomos“ žiniasklaidos uždavinukas paprastas, daugybę kartų spręstas – užtikrinti, kad amžinai politikoje viešpataujančios interesų grupuotės, pasivadinusios partijomis, vėl būtų perrinktos ir amžinieji Seimo gyventojai ir toliau, iki grabo lentos, bezdėtų Seime.

Seimo „tradicinės“, pasisakančios už visų tradicijų paskandinimą globaliame genderizmo buljone, pagal savo pačių ir sau priimtą partijų finansavimo įstatymą sėkmingai gavo iš mūsų mokesčių surinktus milijonus savo partinei veiklai ir rinkimams. Kitos gavo špygą taukuotą.

Tokios, matot, finansinės, D.Grybauskaitės prastumtos demokratinių rinkimų taisyklės – prie starto linijos vieni rikiuojasi su bulvių maišu ant nugaros, kiti – sėdėdami varžybų teisėjų padovanotuose už žiūrovų pinigus ferariuose. Lygios galimybės, ponai, lenktynės prasideda!

Tradiciniai, valdžioje esantys ir jų etatiniai Seimo kritikai rodomi per visus galus, stovi susikibę laisvės keliukuose, sėdi studijose, komentuoja savo sprendimus ir pasaulines problemas, užsakytais jų straipsniais mirga valdiški portalai. Konkurentų niekur nerodo, tekstai dingsta be atsako redakcijose, jų tiesiog nėra viešojoj erdvėj. Tuo pačiu – ir žmonių sąmonėj. Lygios galimybės, ponai, lenktyniaukit demokratiškai, lygiateisiškumą stebi visamatančios VRK akys!

Žodžiu, viskas užvaldyta ir padaryta, kad nieko naujo nebūtų ir tie patys sukirmiję kazlėkai viešpatautų dar keturis metus. Liko tik smulkmena, kur dar ponai gali susimauti – TV debatai. Tai šiais ekranų viešpatystės laikais visame pasaulyje svarbiausias rinkimų momentas, kur apsisprendžia neapsisprendusieji ir nulemiamas rezultatas.

Čia iškyla uždavinys – kad valdantieji ir jų tradiciniai oponentai negautų klausimų, į kuriuos negali atsakyti, nes atsakymų neturi. Svarbiausia, kad ponai ir ponios galėtų laisvai ir nepriklausomai toliau kabinti makaronus apie investicijas, darbo vietas, teises, ekologijas ir atrajoti nuvalkiotas teisingų frazių abrakadabras, kad tik nereikėtų kalbėt apie nugyventą šalį, iš jos bėgančius žmones ir nykstančią valstybę.

Bet tam juk mes turime valdžios viešųjų ryšių kontorą LRT ir Moniką Garbačiauskaitę Budrę! Ir štai, po ilgų nemigo naktų sugalvota – problemų nebus, nes klausimų ponams nebus, kadangi neteisingų klausiančiųjų nebus! Partijų debatų dalyviai bus parenkami ne pagal jų susitarimą ar burtų keliu, kaip anksčiau, o pagal reitingų rezultatus!

Reitingus, betgi, pateiks net ne visi tie sprinteriai, kurių skelbiami reitingai ir skirti suformuoti reitingams, o pačios LRT pagal neaiškius kriterijus ir procedūras parinkta ir apmokėta LRT užsakymų bendrovė, politiniais tyrimais nelabai ir žinoma NORSTAT.

Ir bus taip, kad „reitingų lyderiai“ TV debatuose kausis tik su kitais „reitingų lyderiais“, ir jokių nepatogių oponentų! O mažiukai tik su mažiukais – kas gi juos ten žiūrės, tam per kitus kanalus bus parinkti geri filmai, varžybų finalai ar dainorėlių atrankos.

O po to galėsit bylinėtis dėl rinkimų įstatymo pažeidimų metus ar du, traukinukas jau bus nuvažiavęs – tū tū tū. Ir bulvės vėl žydės.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to "kas ta demokratija"       2020-09-4 7:33

Demoktatija ,kai tave pasiunčia “toliau kaip už jūrų,marių”-o tu eini kur nori.

Vienintėlis pozityvūs siūlymas       2020-09-4 6:17

Kurkime laimės ekonomiką. Kas už šį siūlymą - tą ir palaikome rinkimuose.

DD plius DD       2020-09-4 5:14

Tiesą sakant, jei tiesa, kad debatų dalyviai bus atrenkami ne burtų keliu, o pagal reitingus, tai šiaip jau skandalas ir labai riebus.

Po rugs. 6 d. bus praeitas negriztamumo taskas?       2020-09-4 1:36

Puikus publicistas A. Rusteika, NS tarybos narys, aukstos vietos rink. sarase turetojas tik dabar vaizduoja atrades, kad ONS institucijos (iskaitant LRT) daro viska, kad rinkimai butu nelygus, nesaziningi ir is anksto nulemti. Taip autorius tik dabar apsimeta suprates (supraskime poteksteje…), kad butent todel NS rinkimuose laukia nulis mandatu tiek sarasuose, tiek vienmandatese..
Deja, pats tarybos narys savo tekstais ,,Respublikoje‘‘ ir kitur padare viska, kad pries ONS organizuojama nesaziningu rinkimu buldozeri visi partiniai maziukai- sios santvarkos oponentai- nesusivienytu i koalicija- viena kumsti. NS (t. y. Nac. Svajotoju) taryba liepos menesi balsavo prie jungimasi i koalicijas rinkimams. Taip bukai buvo atmestas CP lyderiu kvietimas NS veikti kartu, taip prazutingai NS atmete sviesuomenes ir pilieciu raginimus telktis i rinkimine koalicija. Taip aklai ir patikliai taryba ikunyjo klaidinga V. Radzvilo ,,atradima‘‘ , paskelbta balandi ,,Respublikoje‘‘, kad maziukai dar nepribrendo vienybei. Taip taryba pritare V.R. ydingai, eile metu populiarintai ideologinei mastymo , faktiskai antisajudinei,  klisei, kad del jokiu bendru kilniu interesu idelogiskai tyros, nesusitepusios, naujos partines pajegos (kaip kad NS), neturi bendrauti, burtis kartu su nuodemingais, netyrais ONS oponentais.
NS, pagal lyderio V.R. nuostatas stengdamasi ,,neissitepti‘‘ , nuo pat isikurimo pasirinko lukuriavimo, stebejimo ir nerizikavimo taktika, todel is auksto kritikavo ir sypsojosi, kai sunkios telkimosi lyderystes nastos emesi CP ir KS iskilieji zmones. Todel nac. svajotoju lyderis V. Sinica pakiliai deklaravo, kad 3 procentu karteles ivedimas jiems nera kapitalines svarbos reikalas. Mat, supraskit , rinkejai, kad naujokai savo ideloginiu tyrumu, kitoniskumu ir be, tik esamoms mazutems partijoms budingo politinio realizmo, prasimus i Seima nepaisant jokiu karteliu…
    Pagal NS delsimo, atsargumo ir nebendradarbiavimo su NS ,,nevertais‘‘ kitais maziukais taktika mastantis publicistas siame tekste lieka istikimas siai paminetai V. R. nebendradarbiavimo su to nevertais ideloginei klisei. Todel jam net i galva neateina, kad NS galetu imtis lyderystes bandant organizuoti bendra visu maziuku pasipriesinima LRT supernesaziningai strategijai smulkiuosius telediskusijoms surusiuojant tik su smulkiaisiais (pagal sociologinius maziuku reitingus). Nereikia buti genijumi, reikia tik atsikratyti NS jau tipiskos radzvilisko stebejimo ir aimanu mastysenos- taktikos ir zaibiskai 70 procentu partiju vedliu (atmetus 4 partijas- reitingu favorites) pasiulyti vieningu frontu boikotuoti tokius nesaziningus (ne burtu , bet rusiavimo keliu organizuojamus ) debatus. Deja, radzviliska mastysena supanciojo net gero publicisto A.R. gebejima pasiulyti si puiku ir efektyvu prienuodi LRT primestai diskriminacinei sistemai. Manau NS galetu suorganizuoti puiku visu mazesniuju ,iskaitant mazesnes ,,lovio‘‘ partijas, pasipriesinimo vaju , kuris galetu baigtis LRT ir VRK moraliniu bankrotu ir skandalingu ju isrusiavimo sistemos staigiu atsaukimu.
Be abejo, toks lyderiskas veiksmas ir imanomas teigiamas jo rezultatas nepanaikins NS sarasui gresiancio ir nuspejamo 2- 3 procento fiasko rinkimuose. Rugsejo 6- ji- paskutine diena, po kurios nebebus galima sudaryti koaliciju, taps galutinies politines tautos likuciu vienybiniu lukesciu zlugimo ir visu ONS oponuojanciu partiniu sarasu vilciu zlugimo diena. Jau dabar aisku, kad NS antikoalicine taktika lems esamo 10-12 procentu brandaus demokratinio- nacionalinio elektorato balsu prazutinga isibarstyma ( nukanalizavima) per 4 – 5 mazuju ONS partiniu oponentu pavienius sarasus…
Tai diena, po kurios LR valstybingumo ir politines tautos likuciu zlugimo negristamumo taskas jau bus praeitas. Sviesuomenes ir pilieciu pastangos, deklaracijos nuo NS vedliu nuslydo kaip nuo zasies vanduo ir kelio atgal jau nebebus.  ONS ir liberalglobalistu interesus isreiskianciu partiniu dariniu visuotina pergale Seimo rinkimuose nulems negriztama LR valstybingumo ir politines tautos likuciu sunykima bei nestabdoma LR virsma ES federacijos provincija.
Algirdas

"Tikroji demokratija"       2020-09-3 19:17

yra durnių sapnas, kad vergvaldžiai ims klausyti vergų per rinkimus. Rinkimai tam ir skirti, kad iš esmės niekas nesikeistų nuo to, kas kur “pateks”.

to Kis       2020-09-3 17:46

nesamones paraset…juk sarasiniu puse ir jie tie patys pateks i seima,taigi nera sansu

kas ta dergmokratija?       2020-09-3 17:42

Demokratija - kai gali rinktis, kur migruoti - į Angliją ar Vokietiją. Jau milijonas pasirinko.
Demokratija - tai, kai kita šalis ar šalys valdo tavo valstybę.
Demokratija - tai , kai iš 78 ligonių išgalvotų lyčių gali pasirinkti, kurią nori.
Demokratija - tai, kai gali Laisvai reikšti savo nuomonę, bet už reiškimą gali patekti į kalėjimą.
Demokratija - tai, kai už alų ir skalbimo miltelius “įstoji” į Europos sąjungą.
Demokratinė vergija - tai, kai gali laisvai pabėgti iš šalies, ir gali rinktis: dirbsi fabrike, ar plausi indus.

Demokratija-kada per kiekvieną rinkimų farsą visada “laimi” tolerastų ir vagių blokas.
Demokratija - tai, kai žiniasklaida tau bruka nuomonę, kuria turi tikėti.
Demokratija -tai, kai renkiesi, kas valdys valstybę ir laimi tas, pas ką buvo daugiau reklamos. Na, ir pinigų.
Demokratija - tai, kai įstatymams visi lygūs, bet kai kurie ir lygesni.
Demokratija - kai laimi ta nuomonė, kuri turi daugiausiai pinigų.
Demokratija- kai didini kontrolę ir cenzūrą Demokratiškai.

Štai, kas yra
Tikroji demokratija.

Kiemsargis       2020-09-3 16:58

Tai ,apie ką kalba Rusteika. Nuoroda:
LRT skelbia, kaip bus organizuojamos Seimo rinkimams skirtos laidos
Ir dar iš Ėlėrtė. Nuoroda :
Apklausa rodo lyderių trejetą Seimo rinkimuose, tačiau ekspertai perspėja – laukite staigmenų

Kis       2020-09-3 14:28

mane stebina rinkejai,juk mes turime galimybiu per rinkimus pasirinkti.Pasirinkimas platus,berods virs 20 partiju ar 18bet esme ne tame.Zaidzia pacios stipriausios ir tos kurios spejo per 30 metu priserti savo elektorata,juk Austeja jau baigia paruostinauja “patriotu “elektorata,dedule mokejo is valstybes biudzeto,Austejai paciai jau mokama,tai tik toks skirtumas,ta dalis 10% gauna darbus gerai apmokamus,vienu zodziu ,tai tie “patriotai”,kurie pabaige net nugriausti ausys"vatnikams"RINKIMAI,TAI TAS MOMENTAS,KADA MES ZMONES TURIME LABAI RIMTAI PASVERTI,KAS IR TOLIAU APVAGINES,O KAS STENGSIS KAZKA NUDIRBTI VARDAN TOS lIETUVOS IR ZMONIU GEROVEI?Cia ne as sakau,tai Vinco Kudirkos iskylaus musu zmogaus,kuris prisikeles,vel mirtu pamates Tevyne 21 a.ir musu patriarchus.Cia apkaltinti net Putinu nepasiseks,nes jie jau mumyse.

Juozas       2020-09-3 13:11

Prisimenu Lietuvos radiją ir televiziją apie 19988…1990 metus. Gaudėm ir tikėjom kiekvienu jų žodžiu, o skambant šaukiniui net virpulys per nugarą eidavo…
Prieš keletą dienų išgirdau minint Kasperviziją. Ir pagalvojau- taigi beveik tas pats dabar, tik kai kurios pavardės pakeistos. Dozuota ir dažnai klaidinga informacija, klanų ir klanelių interesų propagavimas- kasdienė dabartinė veikla. Tikrai negalima vadinti visuomenine. Labai gaila…

Kaip iš neteisybės daroma teisė       2020-09-3 12:47

Skaitykite straipsnyje - „Snoro“ akcininkų teismo už akių parodija: prokuroras melavo teismo posėdyje”.

Buvo        2020-09-3 12:34

laikraštis ATGIMIMAS. Nebėra. KAS KALTAS? Išsigimimas. KĄ DARYTI? Atsiprašau, bet šis klausimas nesuderintas.

tikrai,       2020-09-3 11:19

skaldė skaldė susiskaldė, o dabar rauda teisingieji grynuoliai, kurie pasprings savo tiesa prie kiauros geldos…

Žodžio laisvė...       2020-09-3 11:15

Visi mažiukai vienykitės ir nebūsite mažiukais ir tuo pačiu bus lengviau pasirinkti
už ką balsuoti.Deja,kiekvienas mažiukas mano kad jis gigantas.O blogiausia ,kad ir
mažiukuose yra pasislėpusių vidutinybių,kurie abejingi gyvenimo kokybei Lietuvoj,
Lietuvos praeičiai,dabarčiai ir ateičiai.Rinkimai -tai loterija,kai įjungiamas lo-
terijos aparatas pasimato laimėtojas.Nesėdėkite namuose,dalyvaukite rinkimuose,
tuomet ir pamatysime kas iki šiol dirbo Lietuvai.

ŠIANDIEN       2020-09-3 10:31

išgirdau, kad LT pirmauja ES pagal vaikų savižudybių skaičių...Ir kam tai rūpi? Gal tiems, kurie dešimtmečiais sėdi ir moko kaimynus “demokratijos”? Tai kur toliau? Šlykštu ir nieko daugiau…..

Ehrmantraut       2020-09-3 10:30

ot nėra ko skaldytis, jeigu jūsų partiniai napoleonai negali peržengt per savo ego tai kuo mes rinkėjai dėti. antra vertus kai kurios partijėlės gali būti įkurtos didžiųjų ryklių, kad painiotų tautišką, krikščionišką elektoratą.

Pagaliau       2020-09-3 9:59

gyvenam beveik kaip Amerikoj, ten irgi nieks marginalų niekur neleidžia ir neprileidžia .

Tikrai taip,        2020-09-3 9:26

kaip čia aprašyta.  Šlykštu girdėti ir matyti LRT laidas , kaip visiškos šiukšlės meluoja. Bet tai išlaikoma visų mūsų pinigais.  Nereikia stebėtis įvykiais Baltarusijoje, nes pas mus rinkimų skaidrumas toks pat kaip Baltarusijoje. Tik mes, rinkėjai, daug pasyvesni, tiesiog nusikalstamai pasyvūs, nepasakome tiems amžinai karaliaujantiems ir už vieną eurą perkantiems milijoninį turtą, kad jau gana. Bjauriu monikinės TV keliu jau eina ir Žinių radijas. Štai bjaurus angažuotas Valentinavičius kiekvieną dieną eteryje. Buvo apklausa - už ką balsuosite. Pirmiausia iššoka tie, kurie balsuos už tuo perkančius už eurą mūsų Lietuvą gabalais, jais “tiki”, tiki, jog ir jiems numes gabalą, o po to į juos panašūs - labai nori Laisvės partijos, nori laisvės. Mano, jog bus galima laisvai vogti, laisvai pasisavinti vaikus , laisvai lipti ant galvų nelaisviems… Šlykštu, kai paklausai. Imi galvoti- kas yra, kad mūsų tauta tokia? Ar čia toks išsigimimas? Atrodo. žmonių nebeliko, visur tik padugnės…


Rekomenduojame

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Karolis Venckus. Apie cenzūrą LRT

Andrius Švarplys. Visuomeninis transliuotojas neatstovauja nei Lietuvos konstitucinėms vertybėms, nei piliečiams

Vidas Rachlevičius. Visiškai nesvarbu, kas bus kultūros ministras, nes tai NIEKO nekeičia ir nekeis

Zigmas Tamakauskas. Žmogus, Lietuvai atidavęs savo sielą ir širdį...

Audriaus Bačiulio pastebėjimas: konservatoriai nutarė pradėti atvirą karą su Prezidentūra

Joana Noreikaitė ir Vincas Kubilius. Šimtoji „Tie-SOS!“ akcija

Jei dar negirdėjote. Vytautas Bakas klausė. „Gabrieliau, Ingrida: kas Jums yra aukšta politinės kultūros ir etikos kartelė?“

Andrius Švarplys. Facebookas ir Twitteris bendradarbiauja su Vietnamo, Turkijos, Rusijos ir Kinijos režimais

Andrius Švarplys. Čia tas pats, kas mokinių parlamentui suteikti tikrojo parlamento statusą

Algimantas Rusteika. Jie niekada nesikauna iki paskutinio šovinio

Papunkčiui su Vytautu Sinica. Naujosios koalicijos susitarimas: ko tikėtis?

Nacionalinis susivienijimas: pareiškimas dėl solidarumo su Lenkijos valdžia

Robertas Grigas. Atmintinė lenkų „abortų teisių“ gynėjoms

Vytautas Radžvilas. Konvergencijos svajonė ir tikrovė

Audrius Bačiulis. Tikriausiai vienas labiausiai viešumoje nematomų Lietuvos ministrų

Algimantas Rusteika. Tegyvuoja Didžiosios Tolerancijos Revoliucijos metinės!

Andrius Švarplys. Žinios iš paralelinės visatos

Ramūnas Trimakas. Totalitarizmas grąžinamas septinmyliais žingsniais

Algimantas Rusteika. Apie bukumą ir lavonus

Raimondas Navickas. Nusprendžiau pats pasižiūrėti, ko tie respublikonai nerimsta

Andrius Švarplys. Pagaliau Facebookas bus paduotas į teismą dėl cenzūros

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.