Dienos aktualija, Seimo rinkimai 2020

Algimantas Rusteika. Nacionalinis susivienijimas eina į Lietuvą

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugsėjo 6 d. 0:27

0     

    

Jie nori, kad būtume vieni, nes vieni yra vieniši ir bejėgiai. Mūsų be galo daug, bet esam atskirti ir negirdim vienas kito. Mums neleidžia vienas kitam kalbėti ir uždaro viešumą, kur viešpatauja karingas, agresyvus ir viską griaunantis susinaikinimo kultūros primityvas ir mieli, tautiniai, patriotiški fariziejai.

Ir mes išeinam pas žmones. Išeinam gatves, ateinam į jūsų namus, laiptines, beldžiamės ir kalbamės. Dalinam už nuo šeimų atitrauktus pinigus atspausdintus, mūsų pačių naktimis parašytus laikraščius, nesiperšam ir nesivadinam geriausiais, nežadam aukso kalnų.

Tiesiog kviečiam pasikalbėti ir susimąstyti, į kokią bedugnę grimzta mūsų valstybė ir mūsų vaikų ateitis. Padrąsinam vienišuosius, kad jie nėra vieni. Nežadam nei momentinių pergalių, nei pigios tinginių laimės. Nes nėra kito būdo pasaulyje ką nors pakeisti, kaip tiesiog imti ir pradėti keisti.

Mes kviečiam į ilgą, nelengvą tikrojo atgimimo, baimės ir abejingumo atsisakymo kelią. Nesam neklystantys – bus klaidų, nusivylimų, sunkaus darbo, nepasitikėjimo ir naujų nesąmonių. Ir niekas nežino, kas to kelio gale mūsų laukia.

Bet jei nieko nedarysim, jo gale laukia bedugnė, į kurią lėtai, linksmai siausdama grimzta Vakarų civilizacija. Kuri džiūgauja svetimiesiems įsiviešpataujant, griūnant viskam, kas per amžius sukurta ir buvo šventa, įaugę į mūsų kraują ir tėvų atmintį.

Argi nematot, kad mūsų gyvenimas – tai ėriukų tylėjimas. Kurie nebyliai susigrūda kampe, kai ateina šeimininkas ir tikisi, kad ne tave dar šiandien išsives. Kad dar kaip nors tavęs nepalies tai, kas ateina. Kad pavyks išsisukti ir, jei tupėsi tyliai, tau nieko neatsitiks.

Žmones apėmusi neviltis ir nepasitikėjimas. Nori, kad kas kitas ką nors padarytų, ir gal net paremtų, jei tau sektųsi. Patys jau nedarys nieko, o jei ką nors pamatys gatve varant į Kaukolių kalną – nusisuks ir eis namo. Bijo net pasakyti kaimynui, už ką balsuos. Bet kai viską pasakai, laikraštį paima. Kaip savo viltį, ar ką.

Miesto šventė Kaišiadoryse. Skelbta, valdžios „dėl koronaviruso“ atšaukta, po to atšaukimas atšauktas… Todėl žmonių susirinko nedaug, prekiautojai nusispjovė ir jų nebuvo. Buvo palapinė su šventiškomis vaišėmis už dyką, bet ir į ją praktiškai niekas neatėjo.

Gausus Nacionalinio susivienijimo desantas, plaikstėsi vėliavos, stovėjo linksma, besišypsanti ir dalykiška komanda su atributika. Dalinome laikraščius, skrajutes, kalbėjom su kaišiadoriškiais, rinkome parašus po peticija, reikalaujančia paskelbti visus slaptų KGB bendradarbių sąrašus.

Kampe nedrąsiai stoviniavo „konkuruojanti firma“ – socdemų agitatoriai. Pora susiraukusių, piktų moteriškių (vieną matote nuotraukos dešiniajame kampe – labai graži) ir nekalbi, labai rimta mergelikė. Dalino tik skrajutes. Paėmėm ir mes, linksmai įteikėm savų. Nelabai suprato.

Mūsų komanda pasklido po miestą, apėjo parduotuves, turgų kitapus gatvės. Keista, bet piktų buvo nedaug, tik storas, nelaimingas, įtūžęs ant savo gyvenimo taksistas: „Eikit lauk“. Perėjom centro gatves, žmonės šypsojosi, tai jiems buvo naujiena.

Išdalinom apie 400 laikraščių, taip pat nuvežėm, perdavėm platintojams Elektrėnuose, Žiežmariuose ir Kaišiadoryse. SĖKMĖS Nacionalinio susivienijimo kandidatui Mindaugui Šimkūnui!

Jaunimui, vykusiam į į Kėdainius, pradžioj labai tingėjosi ką nors daryt, kažkur važiuot. Susitikę sakė – nu ką, LABAI ĮDOMU. Bet kai pradėjo – visai smagu buvo, grįžus nuotaikos buvo geresnės, padarius po bokalą Lietuvos realybės.

Darius: Neturiu su kuo lyginti. Šiaip laikraščių nemažai išdalinta, bet mane, kaip seniai nebuvusį minioje, nustebino „negyvų“ veidų gausa ir totalus jaunimo abuojumas.

Tomas: Miesto šventėj žmonių nemažai, o ir mūsų nemažai, tai ėjom ratais ir visai nemažai išdalinom laikraščių, vienu metu net trūko. Bet tada Arnas užvežė naujų. Konkurentų nebuvo, realiai šventėje kas antras trečias su laikraščiu rankoje buvo.

Žmonės gana geranoriški, jeigu prieini su šypsena. Matyt, Kėdainius jau laiko Viktorui prarastu kraštu. Dar kokie trys klausė: ar čia ne valstiečiai? Kai atsakiau ne, tada gerai, įdomu. Dar vienas vyras sako: nereikia laikraščio, bet nugirdo iš kolegos, kad čia V.Radžvilo partija, apsisuko ir sako: jei Radžvilo, tai reik paimt, jis mano kaimynas buvo.

Pabaigoje, jau einant link mašinos, nugirdom, žmonės sako: va, gerai jiems, po 200 eurų gaus už dalinimą. Atsisukau, sakau: savanoriškai čia. Sako: tai gal kandidatas esi, dėl to? Sakau, kad irgi ne, tiesiog noriu, kad jie laimėtų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Rekomenduojame

Garsaus medicinos žurnalo redaktoriai: vakcinų ir vaistų tyrimų duomenys turi būti nedelsiant atverti visuomenei

Kanadoje mokytoja nušalinta nuo darbo dėl „transfobinės“ kalbos naudojimo

Reikalavimas dėl politinės prekybos Lietuvos suverenitetu ir lietuvių kalbos valstybinio statuso panaikinimo

Nacionalinis susivienijimas dėl klausimo apie „pragarą“ kreipėsi į LRT etikos kontrolierę

Anot politologo, Putinas nebūtų teikęs Vakarams praktiškai neįgyvendinamų reikalavimų, jei realiai nesvarstytų karinės atakos

Edvardas Čiuldė. O kur mūsų pasaulyje pasidės Dievas? (I)

Kun. Algirdas Toliatas. Kviečiu maldai už Suomijoje teisiamus vyskupą Juhana Pohjola ir buvusią vidaus reikalų ministrę Päivi Räsänen

Ispanų europarlamentaras: Briuselis turi padėti lenkams pakeisti vyriausybę

Lidija Veličkaitė. Mes mokėsim numirt, jei Tėvynė aukos reikalauja

Vengrijos URM P. Szijjarto: mūsų nekenčia, nes vykdome patriotinę, krikščionišką politiką

Almantas Stankūnas. Patys dalinsime narkotikus?

Dominykas Vanhara. Dėl karo grėsmės

Linas Karpavičius. Kanadoje oficialiai bus bandoma uždrausti LGBTQ+ konversijos terapiją

Vytautas Sinica. Valstybinės kalbos laidotuvės?

Airija panaikins daugumą COVID viruso apribojimų, įskaitant COVID pasą

Linas Karpavičius. Ukraina vs Rusija: savarankiška, nacionalinė Ukraina nėra niekam reikalinga

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: Lietuvos padėtis šiuo metu yra tragiška

Lina Dūdaitė-Kralikienė. Neišmoktos politikos pamokos: tikrovė – ne kompiuterinis žaidimas, suklydęs iš naujo neperžaisi

Valdžia rengia apynasrį socialiniams tinklams

Aleksandras Nemunaitis. Nesuprantu kodėl biudžetinės įmones masiškai verčiamos į VšĮ

Tarp Airijos studentų plačiai paplitęs narkotikų vartojimas – tyrimas

Kardinolas S. Tamkevičius SJ. Dievo Žodis ir laisvė – III eilinis sekmadienis

Visame pasaulyje vyko protestai prieš primygtinius reikalavimus skiepytis

Demonstracija Stokholme buvo didesnė nei praneša policija ir žiniasklaida

Linas Karpavičius. Netrukus Trumpas paleis naują socialinės žiniasklaidos platformą „TRUTH Social“

Linas Karpavičius. Arizonos rinkėjai vis dar laukia teisingumo

Jurga Lago. Toji Yoko Ono instaliacija banke su 141 grabeliu man atrodo iliustruojanti…

Tomas Čyvas. Aptvarienos naujienos

Atono kalno vienuoliams prokurorai iškėlė bylą dėl raginimo nesiskiepyti

Česlovas Iškauskas. Savaitės pjūvis. „Trys raidės“ – atverta Pandoros skrynia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.