Algimantas Rusteika. Mums liko kokie šešeri metai

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 4 d. 9:57

56     

    

Algimantas Rusteika. Mums liko kokie šešeri metai

Keleiviai įsitaiso, nusiramina, motoras tyliai sau ūžia, gyvenimas už lango slenka atgal ir spoksoti greit nusibosta. Tingiai kramsnoja, kalbasi, daugelis panyra į snaudulį – viską girdi, bet tai kažkur toli. Laikas sustoja, reikia palaukti, ir viskas.

Vienas pašoka: O kur čia mus veža? Daugelis nepatenkinti atsisuka, snaudaliai atsimerkia, su žiovuliu dirst pro stiklą – tie patys laukai ir stulpai su varnom, lyg viskas gerai. Bet tas nenutyla: Ne ten važiuojam, ne ten, pažiūrėkit patys! – ir užsimerkti nebeišeina.

Traukia bilietus – teisingai parašyta, bet pasiklauskim, vairuotojai neatsako, motoras urzgia. Ėmus burbėti atsidaro kabinos langelis: Viskas gerai, pagal grafiką, kam nepatinka, galit išlipti. Priešais sėdynes – po ekraną, galima pasirinkti žaidimų ir kelionės gidų tekstų.

Burbančių vis daugiau, daugelis išlipa, kiti rėkauja: Kur lekiam, sakykit tiksliai! Atsidaro langelis: Važiuojam kur reikia, nieko nesuprantat ir vairuoti nemokat, bet galit atsisiųsti programėlę ir pabaksnoti, kuris iš mūsų vairuos. Likusiems nusibosta ir ima toliau snausti, nepatenkintus raminti. Po kurio laiko visi aptyla, į ką nors bandantį sakyti dauguma piktai atsisukinėja. Ima temti.

Ir kelionė tęsiasi.

Kur važiuojam – slėpinys, kuriam reikia melstis. Kodėl būtina lengvai atiduoti, kas buvo atimta, ką taip sunkiai atgavom? Iš kur tas begalinis noras įtikti kitiems ir savanoriškas, isteriškai peršamas unijinis valstybės nunykimas?

Tai jau buvo – numirėlių valdžia plius visos šalies debilizacija. Nejaugi nematot to netikrumo, melo ir pusiau tiesos, dirbtinių dantų šypsenų, negirdit plastmasinių sąnarių girgždėjimo? Visi langeliai, durys uždaryti, jie gyvena burbule, nušviestam negyvos šviesos, girdi vieni kitus, kviečia ir apdovanoja vieni kitus – vardan jūsų laimės, nors jūsų bijo, neapkenčia ir šlykštisi.

Viskas jau matyta. Ir sistemos žmogus, atėjęs pataisyti sistemos nieko iš esmės nekeičiant, ir pradinė žūtbūtinė kova su alkoholiu, ir kiekvienai šeimai po namą ar butą, viskas žmogui ir jo gerovei, naujas mąstymas, pertvarka – viskas girdėta. Ir visi žinom, kaip tai baigėsi.

Mums liko kokie šešeri metai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

wqwq       2018-07-12 10:17
zita.       2018-02-7 11:14

šeši labai daug,oi kiek dar galima pridirbt…

dongdong8       2018-02-6 8:24
Misteris       2018-02-5 20:34

Gyvena ne BURBULE.
Jie SUBINĖJ.
Jiems BALZEBUBAS dievas.

tai pasiruošę       2018-02-5 10:35

už nedalyvavimą rinkimuose mokėti baudas? (Jurkyno pasiūlymas))

Pikasas > Egidijui       2018-02-5 10:32

Nieko neišsigalvojau. Išsakiau savo aiškią nuomonę. Jei jūs turite kitokią, tai juk ją ir išsakote. Argi ne taip? Politinį elitą išsirenkame patys pagal savo supratingumą. Tai tokį jį ir turime. Beje, nelaikau jokiu elitu tuos, kurie kenkia Lietuvos interesams. Absoliučios ideologinės švaros net būti negali. Supratimas apie ją kinta įvykių tėkmėje. Kuo švaros daugiau, tuo labiau būsime pakilę nuo intelektualinio dugno. Ir ne priešingai, kaip teigiate.

Pikasas > Jules       2018-02-5 10:25

Siūlau neatiduoti mūsų ateities ir likimo į išdavikų ir kolaborantų rankas. Tik bendromis pastangomis galime tą pasiekti. Paryškinau vieną ryškų sovietinių laikų kolaborantą beir palitinių kalinių išdavinėtoją, tai reakcija atėjo dar iš J.Andropovo laikų prokurorės, užimančios aukštą postą teisėsaugoje, rankų. Ar galima tokiems skirti aukštus apdovanojimus ir net paskirti metų laisvės premiją?

to >Hegemony       2018-02-5 10:05

O kur Soviet Inter - Nazi Camps, a? Beje, konclagerių tautiniu pagrindu būta Amerikoje ir Anglijoje, nagi įkelk fotkių, gerai? Beje, kodėl Aušvico aukų skaičius pamažintas 3 milijonais, nors sodina už šešis ir kiek tokių pasodintų ir suluošintų žmonių per visą laikotarpį? Delfis rašo, kad Aušvice milijonas aukų, tad kas leido paneigti Niurnbergo teismo sprendimus ir verdiktus, gal žinai, a? Kame čia reikalas? Deja, Lenkijoje ir iki karo būta konclagerių tautinėms mažumoms: vokiečiams, ukrainiečiams, gudams ir lietuviams. Ar sakysi, kad nebuvo?

Jules       2018-02-5 9:59

Demokratiškų liberoidų žvėriški nusikaltimai pagal „23. März 1949: Rede vor der Interparlamentarischen Union in Bern. Konrad Adenauer: 6 Millionen Deutsche nach 1945 ermordet: der erste Kanzler der Republik stellte 1965 fest, dass die Alllierten nach Kriegsende sechs Millionen deutsche verschwinden ließen: „Es sind aus den östlichen Teilen Deutschlands, aus Polen, der Tschechoslowakei, Ungarn usw. nach den von amerikanischer Seite getroffenen Feststellungen insgesamt 13,8 Millionen Deutsche vertrieben worden. 7,8 Millionen sind in der Ostzone und in der Hauptsache in den drei Westzonen angekommen. 6 Millionen Deutsche sind vom Erdboden verschwunden. Sie sind gestorben, verdorben. .... Ein großer Teil der arbeitsfähigen Männer und Frauen ist nach Sowjetrußland in Zwangsarbeit verschleppt worden. Die Austreibung dieser l3 bis 14 Millionen aus ihrer Heimat, die ihre Vorfahren zum Teil schon seit Hunderten von Jahren bewohnt haben, hat unendliches Elend mit sich gebracht. . Die Aus*treibung beruht auf dem Potsdamer Abkommen vom 2. August 1945. Ich bin überzeugt, daß die Weltgeschichte über dieses Dokument ein sehr hartes Urteil dereinst fällen wird.“ (Konrad Adenauer, „Erinnerungen 1945 – 1953“, DVA, Stuttgart, 1965, S. 186).

> Hegemony's Twin peaks       2018-02-5 9:52

bet kodėl tada vakar Vokietijos rodos Užsienio reikalų ministras padarė pareiškimą, kad už Holokaustą atsakinga tik nacių Vokietija, ir tai buvo ne Lenkijos koncentracijos stovyklos, o “German Nazi Camps”?

> Hegemony's Twin peaks       2018-02-5 9:42

čia jau įdomiau

nematėt dar       2018-02-5 9:35

ką tik įvykusios Konferencijos Seime (kaip padidinti piliečių aktyvumą dalyvauti rinkimuose”), kurioje toks politologas Jurkynas pateikė pasiūlymą Seimui skubiai priimti Įstatymą dėl piliečių privalomo dalyvavimo Rinkimuose, o už nedalyvavimą rinkimuose skirti baudas.

Jules       2018-02-5 9:24

Pone Pikasai, “Mūsų ateitis ir likimas - mūsų rankose” - žinot, ne labai mūsų rankose, o labiau išdavikų ir kolaborantų, Former Bolsheviks’ų rankose. Amerika gali būti kartais per toli, kaip ir Dievas per aukštai, nepagalvojate? O mūsų patirtis liūdna, ypač po to, kai toks legendinis generolas kaip G.Patton, kuris norėjo suduoti Stalino Rusijos kariuomenei mirtiną smūgį ir išgelbėti Berlyno moteris nuo masinio prievartavimo kuopomis ir negailestingo moterų žudymo, išlaisvinti mus iš Sovietijos vergijos ir tremties į Sibirą buvo pats nužudytas, o vėliau dėl jau Amerikos runkelių akių palaidotas su pompa - iškilmingai. Na, o Smetona, kaip visuotinai žinote, gyvas sudegintas - tai labai daug ką pasako, tiesa, pone Pikasai? Mums pavojingai dažnai kažkodėl “Dieu est trop haut, l’Amerique est trop loin” - nepamiršk šito.

Hegemony's Twin(Stalin - Churchill) Peaks       2018-02-5 9:10

Todėl, kad lenkams pats pačiausias draugas Pasaulio tautų vadas, gerasis Vakarų liberalų dėdė Džo padėjo ir davė milžinišką svetimą pajūrį ir daug vokiškų, prūsiškų žemių, kad lenkai būtų ilgam sujungti su Matušką vien dėl užgrobtų teritorijų turėjimo. Va kodėl jiems taip sekasi, o iš mūsų atimtos mūsų lietuvių etninės žemės. Mūsų suslovininkai, kabalistai, nori mus pribaigti - vydami mus iš Tėvynės Lietuvos. Lenkai su sovietais vykdė etninį valymą - tai juos riš gan ilgam. Iš 15 milijonų perkeliamų į Vakarų Vokietiją vokiečių pakelyje žuvo, buvo nužudta, apie 6 milijonus vokiečių. Tai viešai pasakė pats pirmasis jų vasalinės Vokietijos kancleris Adenaueris. Susiraskite jo raštus ir paskaitykite, jei, žinoma, mokate vokiškai.

Egidijus - Pikasui       2018-02-5 9:08

NATO nėra kokia nors valstybių sąjunga, ir apie tai kalbos nėra nei tekste, nei komentaruose, tą “problemą” išgalvojot pats. OES tikrai eina į federacinę, unijinę valstybę, o mūsų politinis elitas apie tai atkakliai vengia pasisakyti,  ir tyliai, ir konkrečiais darbais kasdien remia visus Lietuvos išvalstybinimo darbus. Kur problema, Pikasai? Ar jau imatės “ideologinės švaros saugotojo” pozos? Turėtumėt juk suprasti, jog tai intelektualinis dugnas .

Pikasas       2018-02-5 8:51

Jei rašinį vertinti pagal literatūrinę raišką, tai jis nusipelno pagarbos. STOP. Siūlau pažvelgti į Algimanto Rusteikos raišką plačiau. Tokio meistriško nihilistinio pesimizmo ir beviltiškumo piršimo Lietuvos žiniasklaidoje nėra labai daug, tačiau tokia raiška veikia ir suveikia. Nemanau kad su tokiomis peršamomis nuotaikomis galima prasmingai ir sėkmingai ko nors siekti ir pasiekti. Kertama žemiau juosmens iš peties: (CITUOJU)”... isteriškai peršamas unijinis valstybės nunykimas”, “Tai jau buvo – numirėlių valdžia plius visos šalies debilizacija.” Skamba įspūdingai, tačiau ką reiškia žodis “unijinis”? Nesunku suprasti, kad norima išjungti iš visokių sąjungų. Autorius atsargus ir jis nepamini ES ir NATO, tačiau kontekste tai suprasti nesunku. Gyvenant Rytų imperijos pasienyje bandoma mus izoliuoti paliekant vienišus ant ledo? Galima daug net neabejoti, kad “severo baltijskij krai” agresijų eilėje būtų aplenkęs Rytų Ukrainą. Jei nebūtumėm suspėję  pačiupti gelbėjimosi ratų iš minėtų tarptautinių institucijų. Verta suprasti ir tai, kad “numirėlių valdžia”  mūsų pačių išrinkta. Deja, ji tokia nesijaučia ir savo dažnai nevykusį aktyvumą neša visuomenėje skaldymą ir sumaištį. Ir tik jei mes nuleisime rankas, priimsime autoriau nuomonę, kad esame beviltiškai “debilizuoti”, tai netgi žvakės šviesos tunelio gale nepamatysime. Mūsų ateitis ir likimas - mūsų rankose. Kai mes tą giliai įsisąmoninsime, tai visokie destrukciniai pesimistai nebeturės įtakos mūsų sąmoningumui. P.S. Suvokiu kokį “bokštą” užkabinau. Žinau, kad neturėsiu tiek daug laiko, kad galėčiau nuosekliai savo mintis pagrįsti. Tačiau stengsiuosi, jei matysiu, kad tai daryti tikslinga…

> spot       2018-02-4 23:42

turi būti “ar bent suvokiat”

> spot       2018-02-4 23:39

ar bent suvokit, kad esate lėtapėdžiai trumpaminčiai besmegeniai “išminčiai”, nesugebantys išstenėti jokio atsakymo į paprastą klausimą, kodėl lenkams pasisekė (nors ir tik 2016 m.)išsilaisvinti? Vengrams anksčiau
  O pretenzijos jūsų čia susibūrusių komentatorių o ho ho…Taigi geriau lįskit į kokį kampą ar “ant pečiaus” vingių jonai ir kukliai sau tūnokit. Jūs net teksto suvokti negalit, ką jau kalbėti apie išvadų formulavimą. Tam nepakanka ant pečių kopūstus nešioti. Tikri vargšai apgailėtini “nedolengos”

Dočys       2018-02-4 23:30

Praeitis saugi. Ją valdo Saugumas.

piesnis       2018-02-4 23:07

Atsakymas 21:14 - “Islamo vyrai geresni…”
Tarp musulmonų kas 4 ar 5 santuoka įvyksta taip : susitinka dvi seserys ir nusprendžia viena savo dukrą, kita savo sūnų apvesdinti ir padaryti šeima, gali taip pat ir broliai susitarti.
Noriu priminti paprastą statistiką : tarp lietuvių vyrų kone mažiausias psichinių ligonių skaičius pasaulyje, kai tarp musulmonų jis kone 10-15 kartų didesnis. Dėl lietuvių tautos įpročių - nebūti našta aplinkiniams - vienas didžiausių savižudžių skaičius milijonui žmonių pasaulyje.

vargšams sapaliotojams       2018-02-4 22:46

turite    
Orvelo 1984m. Gyvulių ūkį, tiek pat ir laisvės
28:1
   

Kas valdo praeitį       2018-02-4 20:14

- tas daro ką nori su dabartimi. Kvailina runkelius ir nemirksi. Net moteris kelia į mūšį prieš vyrus, svarbu Bankas Trockis tai remia ir babkių duoda. Islamo vyrai geresni - nepažeisti jų genai taip kaip mūsų.

išminčiui 20:02       2018-02-4 19:36

Šaunuolis:) Suskubai atsakyti pagal kanoną. Gausi saldainį.
Vakar:) Arba užvakar.
Valio - valdykim praeitį (įdomu kaip?)- turėsime ateitį su pieno upėmis ir kisieliaus krantais.
Svarbu, kad nekištume nagų prie dabarties!
Nes tai sutrikdytų Valdžios olimpo rimtį.
Tegyvuoja valdžios ateitis.
O kumečiai?
Aj, tai jau praeitis:)
Valdžia atsiveš importinių. Dar pigesnių:)

šiaip viskas paprasta ir elementaru       2018-02-4 19:09

elitas gali gyventi ir gyvena tik piramidėje:
- būtina sąlygą turėti šeimininką ir turėti pavaldinių.
elito generalinis ponas sėdi Maskvoje, Lietuvos elitas - kokiam 3 range.
Visa kita - techninės valdymo smulkmenos, valdoma demokratija ir t.t.
———
piramidę gali sugriauti tik kryžius - ir griauna.
———
todėl tikrų krikščionių - kuriems visi artimi mylimi, o viršuje - tik Dievas, o apačioje - tik velnias - piramidės saugotojai labai bijo ir juos stengiasi eliminuoti - vienas iš būdų - skleisti negatyvą - ką komuniaga rusteika ir daro.

to G-spot       2018-02-4 19:02

Kas kontroliuoja praeitį, valdo ir falsifikuoja istoriją - tas valdys ateitį.

we too       2018-02-4 18:47

Studijuojame Kabalą, tiksliau, dešifruojame valdančiosios klasės, eksiukų, runkelių valdymo mokslą.

str., buvusio jūsų portale, tęsinys       2018-02-4 18:46

“Žinoma, laisvi demokratiniai rinkimai vyko reguliariai, bet politiniam elitui jie pavojaus nekeldavo, tik pasikeisdavo vietomis valdantysis ir opozicijos elitai. Kaip teisingai sako V.Radžvilas, tai tebuvo demokratijos iliuzija, nes prie valdžios vairo (ir lovio) stodavo tos pačios „partijos“ kita frakcija. Tokia pati demokratijos iliuzija, kad valdo rinkimus laimėjusi dauguma. Iš tikrųjų valdė ir valdo mažuma – uždara kompaktiška privilegijuota grupė, kuri negali pralaimėti, nes žaidžia žymėtomis kortomis. Ir tai nėra koks sąmokslininkų ratelis ar dar viena konspiracinė teorija. Tai nerenkami išrinktieji. Arba atrinktieji, įveikę atranką į politinį elitą visiems laikams tik jiems vieniems žinomais būdais ir kriterijais.
Ko vertos demokratinės procedūros ir daugumos (vietos skyrių ir tarybos) priimti sprendimai, parodė Seimo socialdemokratų frakcijos atsisakymas nutraukti koalicijos sutartį – tikrų tikriausias spjūvis daugumai į veidą. Iškilusi grėsmė privilegijuotai padėčiai suvienijo partijos elito atstovus, privertė juos demokratų kaukes sviesti į šalį.”

vai me       2018-02-4 18:32

Jeigu, mums liko šeši metai, tai šiam portalui, virtusiam, trijų trolių išviete, daugiau, kaip trijų mėnesių , tikrai neduočiau.

spot       2018-02-4 18:17

Kaip ir buvo teisingai atspėta pačioje pradžioje - straipsnis užtrolintas.
Bet kokie bandymai kelti galimo valstybės kracho klausimus režimui kelia susierzinimą. Todėl atsiųsti kontoriniai suskiai nuvairavo diskusiją į bevaisius praeities pūdymų vartaliojimus.
Koks skirtumas kada kuris akademikas ką pabezdėjo prieš 30 metų? Ar senų bezdalų uostymas bent kiek pagerins padėtį kurioje esame? Aišku, kad ne.
Bet užtat publika pigiai ir lengvai nuviliota nuo pavojingų valdžiai samprotavimų apie Lietuvą dabar krušančius veikėjus. Apie ateities variantus net neužimenama. Tokios tešlagalvystės chuntos saugojimo kontorai ir reikia.
Įdomiausia jog per visą dieną niekas nepasakė troliams -“Gana!”
Reiškia dar negana:) Reiškia kumečiai režimo dulkinami jaučia malonumą.
Reiškia tokius lopus dar padulkins.

Stop "Finis Lithuania!"       2018-02-4 18:16

Kur jau ne, kolchozų mafija ir milijardieriai tą istoriją greit pataisė pagal Juozaitį. Valdžioje vien negarbinga praeitis, eksbolševikai, iki šiolei ir daro ką nori, pavyzdžiui, su Garliava. „Bojevykų“ niekad netrūksta raudonosios oligarchijos interesams apginti.  Juozaičių dezinformuoti lietuviai ir kolchozų mafijos suagituoti vargdieniai klaidą labai greitai ištaisė  - prezidentu išrinko LK(b)P CK Pirmąjį sekretorių – laimėjimas atominis. O iš tikro istorinė klaida buvo ta, kad žmonės paklausė tokių AMBalo ginklanešių, CK ginklanešių ir balsavo prieš desovietizaciją, dekagebizaciją ir Kompartijos satelitų uždraudimą Seime, kas ir atvedė į nunykimą. Žiauri istorinė klaida, kad visų LKP ir VLKJS vadukų nepasodino į kaliūzę, o dabar jie mus sodina net už pavažiavimą „zuikiu“ trolike pro vieną stotelę, o Masiulis laukia senaties kaip koks didvyris ir visi kiti neliečiamieji iš praeities kaip tie geležinkeliečiai, kurie uždirbo tokią baudą, o vaikai alksta. Jie toliau vadovauja, vaikšto keliais aplink bažnyčią, lipa ant altoriaus ir žodžiais myli Lietuvą - neleidžia jai ant kojų atsistoti, sustabdyti „Finis Lithuania“.

iš vieno jūsų portale buvusio str.       2018-02-4 18:13

“Vengdamas sugrįžti į primityvią nudėvėtą antikomunistinę retoriką, apsiribosiu aksioma, kad komunistinė sistema buvo taikiai griaunama „iš viršaus“ (iš centro), todėl saldžiausi taikios revoliucijos vaisiai atiteko tiems, kurie buvo įsitaisę „viršuje“ ir prieš kuriuos, tiesą sakant, taiki revoliucija ir buvo nukreipta. Nomenklatūrai, kuri ir po tiekos nepriklausomybės metų, ne ką tepasikeitusi. Pasikeitė tik nomenklatūros pavadinimas: nūnai ji vadinaman posovietiniu elitu.
Kadangi valdžios gėrybių kiekis ribotas, šis elitas negali būti didelis ir pernelyg greitai atsinaujinantis. Tie patys žmonės, pradėję karjeras dar okupacijos metais ir naujųjų laikų išvakarėse užėmę geriausias starto pozicijas, ištisus nepriklausomybės dešimtmečius priiminėjo svarbiausius nacionalinės politikos ir valstybės sprendimus, dažnai lydimi – ypač iš dešiniosios pusės – nepagrįstų įtarimų dėl slaptų kėslų restauruoti senąjį režimą ar net sugrįžti į Maskvos glėbį. Bet kam elitui dar vienas šeimininkas, jeigu jis pats šeimininkas?”

palengvinam užduotį       2018-02-4 18:06

neišstenantiems jokio atsakymo
mūsų lėtapėdžiams trumpaminčiams besmegeniams išminčiams
tai kodėl lenkams pasisekė (nors ir tik 2016 m.)išsilaisvinti? Vengrams?
Lenkijos palanki Aplinkybė - “Lenkų „Solidarumas“, popiežius Jonas Paulius II su savo vizitais mums tegalėjo kelti baltą pavydą: mes buvome šiapus TSRS sienos.”

Sakot Ozolas?       2018-02-4 17:23

Kokio ten LTSR Ministrų tarybos pirmininko pavaduotojo patarėjas ideologijai, gal galėtum pasakyti? Laukiam, nesulaukiam atsakymo, o gal palikite Ozolą ramybėje, gerai? Kad nereiktų kapstytis giliau.

"Istorinė klaida" tapo tiesa       2018-02-4 17:18

A. Juozaičio “Istorinė klaida” buvo teisingos mintys - prie Sąjūdžio vairo tada turėjo stoti R. Ozolas, o ne V. Landsbergis. Šiandien nebūtume dugne.

To Kas       2018-02-4 16:47

O kiek be Kalantos yra susideginusių arba nusižudžiusių, nenori pats čia paminėti, ane? Gudrutį vaizduoji? Kiek dabar Lietuvoje nusižudo iš nevilties ir bejėgiškumo, beteisiškumo irgi nežinai, ponuli, ane?

Kokį dar Juozaitį       2018-02-4 16:44

su jo “Istorine klaida”? Norėjo nabagas AMBalo ir jo suvereniteto Sovietijos sudėtyje ir tokie Jums labai patinka, ponia Albina? Jei prasidės Trečias pasaulinis karas taip gali ir nutikti - grįšim pas Matušką ir išsipildys ambalistų svajonės - suverenitetas Rusijos Federacijos sudėtyje. Jūs šito norite?

albina       2018-02-4 16:34

Diskusijoje tiek protingų vyrų,patalpinkite,prašau,A.Juozaičio str.apie idėjas Lietuvai ALKE.Gautųsi gal irgi įdomi diskusija.

tylite? Nieko neišstenat? Kaip tokie vadinami?        2018-02-4 16:14

o kodėl     2018-02-4 12:44
lenkams pasisekė? (tiesa tik 2016 metais). Iš jūsų atsakymų bus galima spręsti kas jūs per diegai

Kas        2018-02-4 14:00

palaikė išsilaisvinimo galimybės viltis ?
Veiksmingiausias buvo vadinamųjų liaudies demokratijos šalių geopolitinis faktorius: ir 1956 metų Vengrijos revoliucija, ir 1968 metų Prahos pavasaris buvo pergyvenami kaip savi, o Jano Palacho susideginimas aidu atsiliepė Kaune, tokiu pat būdu jaunam lietuviui Romui Kalantai pasakius mums ir visam pasauliui: laisvė alternatyvų neturi. Lenkų „Solidarumas“, popiežius Jonas Paulius II su savo vizitais mums tegalėjo kelti baltą pavydą: mes buvome šiapus TSRS sienos.

Jules        2018-02-4 12:35

Labai gerai, p.Nuojauta, kad per užtamsintus akinius matei daugiau anuomet, bet geopolitikos Kabalos taip ir neperpratai. Lietuva šiandien irgi miega tuo pačiu miegu kaip ir iki Gorbio kartu su tariamais, Hegemono parinktais, akademikais ir docentais, jau nekalbant apie žalią jaunimėlį su olialia pupytėmis, kurios, Hegemono paragintos kaip ta Savisarienė anuomet, kyla į kovą prieš Europos vyrus, prieš niekam tikusius Europos vyrukus - nori pakeisti mus kita visuomene, ne europine visuomene. Bet, vėl gi, gali nutikti nauja “Istorinė klaida” ir viską Hegemonui vėl sujaukti - išgelbėti Europą, o kartu ir Lietuvą. Gali ir neateiti taip Lietuvos suslovininkų laukiama “Finis Lithuania”.

Nuojauta       2018-02-4 12:25

Kužda, kad esi iš to suklaidinto jaunimėlio tarpo. Dalyvavau bei pamenu daugiau už tave.

Būtent ,baugina       2018-02-4 12:21

tai,ką jie daro su jaunimu,kaip jie nusitaikė išskalbti jų smegenis.Tai diskriminacija,kai susikoncentruojama į vieną grupę,kitas ignoruojant.Tai jau valdžios desperacija.Jaunimas auga išlepintas ir pakankamai savanaudiškas.Kad ir medikia,-dėl savo galimybės dirbti mieste ir gerai uždirbti,jie aukoja provinciją ,pasmerkdami žmones mirti be pagalbos?Laikas tai stabdyti.

Gal ir Wilks,       2018-02-4 12:19

o ką? Perestroikės lydere buvo numatyta Estija dėl agentuko Savisaro žmonelės, pamenate tokį ir tokią? Bet ėmė iniciatyvą ir nušvilpė lietuviai. Ne tie, ne “Istorinės klaidos” pasekėjai, žinoma, o normalūs ne AMBalo klikos lietuviai. LK(bolševikų)P CK nurodymus gaudavo tiesiogiai iš Maskvos, bet Gorbis nustojo juos informuoti kaip miegančius tamsybininkus, trukdančius Perestroikei. O va estai visada buvo budrūs ir pasirengę pasinaudoti geopolitine proga. Kokie demokratiniai rinkimai į iniciatyvinę grupę, apsiramink?! Lietuva iki Gorbio miegojo gražiu okupacinio letargo miegu, o estai ne - jie budėjo ir laukė.

turiu vilties       2018-02-4 12:15

Nebūkime tokie beviltiški. Žmogus visada ieško išeities net ir tada, kai atrodo, kad jokios išeities nėra.

to Nuojauta       2018-02-4 12:10

Pamiršai, kas dezi propagandos pagalba paėmė valdžią 1992 metais ir tebelaiko iki šiol?

ar tai buvo Vilkas?       2018-02-4 12:07

“Tai rodo faktai. Taip, tikrai, birželio 3-ioji turėjo būti valdžios kontroliuojama. Tądien grupė naujos LTSR Konstitucijos rengėjų turėjo susitikti su visuomene ir moksliškai pristatyti projekto problemas ir jų sprendimus. Tačiau birželio 2-ąją per diskusiją Verkių mokslininkų rūmuose salė įkaito taip, kad iniciatyvinę grupę visuomeninei valdžios kontrolei siūlyta steigti neatidėliojant. Sutarus, kad šis darbas turi būti padarytas reprezentatyvesnėje aplinkoje, steigimas perkeltas į rytojaus dieną, į susirinkimą MA Didžiojoje salėje. Akademijos mokslinis sekretorius atmetė Verkių susirinkimo įgaliotinių siūlymus keisti susirinkimo formatą, o iš LKP CK gavo nurodymą neleisti, kad būtų įsteigtas koks nors judėjimas. Tai sąlygojo steigiamosios sueigos chaosą: žmonės susirinko steigti judėjimą, o čia siūloma mokslinė diskusija! Tačiau priešstovos įtampa nušlavė visus sąlyginumus, ir į Iniciatyvinę grupę įvyko pirmieji tikrai demokratiniai rinkimai. Valdžia porą dienų buvo visai pasimetusi: Akademijos mokslinį sekretorių Eduardą Vilką bandė šalinti iš partijos, sulaikė televizijos informaciją, į viešumą paleido paskvilinį straipsnį, kol galų gale CK pasidavė: nutarė su Iniciatyvine grupe susitikti. Paskui ilgai dar žaista kate ir pele.”

Nuojauta       2018-02-4 12:06

Pribaigs ne priešų tankai, bet nuosavas jaunimas. Pažiūrėkime, kaip gražiai jais manipuliuoja konservatorių gauja. Po gražiai skambančiu šūkiu “Jaunimas Kuriantis Lietuvai” (JKL), pasislėpusi “Jaunųjų Konservatorių lyga” (JKL). Kas iš jaunimo prieštarautų šiai idėjai? Buriasi suklaidinti.

to o kodėl       2018-02-4 11:52

Pasisekė, bet dar labiau jiems pasiseks, kai mus griebs - Pietryčių Lietuvą. O inteligentai kaip visada sutiks su bet kokiu ultimatumu, kad tik jų babkių ir turtų neliestų.

Jules       2018-02-4 11:49

Užknisai pats mus su tais akademikais. Pamiršai, kiek tų akademikų ir rektorių būta Seime, o naudos jokios - tik nunykimas. Blogiau nei dainuškininkai ir rezervo agentai Seime. Dar vienas svaičiotojas apsiskelbė. Jums sakoma, kad reik nustot meluot ir pradėti sakyti Tiesą, o pats apie akademikus, drapalinusius Mūsų šalį. Pameni, kaip vienas toks labai garsus akademikas vijo Gorbio “Perestroikininkus” iš MA Didžiosios salės, a? Akademikai visada velkasi diletantų uodegoje kaip atsilikėliai, prisimenant šitą Vagnorkos “Prichvatizacijos” komisijos pirminyką, kaip ten ta jo pavardė, pamiršau? Žmogelis net Maskvos Molotovo paktų nežinojo, kai eiliniai traktoristai ir melžėjos kolchozuose tai gerai žinojo anuomet dar toli iki Gorbio.

o kodėl        2018-02-4 11:44

lenkams pasisekė? (tiesa tik 2016 metais). Iš jūsų atsakymų bus galima spręsti kas jūs per diegai

noriu rimto pokalbio       2018-02-4 11:30

Ar galima įvairiems judėjimams siūlyti savo kandidatą į prezidentus? Jei galima, tai pats laikas kalbėtis ir tartis. Turime iškilių akademinio sluoksnio žmonių -  pavyzdžiui iš Vilniaus Forumo, iš visuomeninio judėjimo Valstybinei Kalbai ginti. Turime pradėti apie tai diskutuoti, nes jei tylėsime ir lauksime, tai mums ponai įsiūlys iš šios kasdien besireklamuojančios trijulės.

Jules       2018-02-4 11:29

Be abejo, žūsime, išnyksime, jei nepradėsime sakyti Tiesą ir gėdinti Velnią - Blogio imperijos sąjungininkus, ane, Jurgi? Svarbiausia, “Tell the Truth and shame the Evil!”, be jokios abejonės. Žinoma, politikos davatkos su šik moderniomis olialia pupytėmis šito nesupras. Dainuškininkai Seime ir Operos ir baleto teatre Vilniuje taip pat, jei ten galėjo net “Jedinstvo” spaustuvė veikt kadais ir ragint ką daryt su Sausio 13-osios aukomis, a, dainuškininkai, sportsmėnai ir balerinos Pasaulio dezi teatre?

Egidijus       2018-02-4 11:26

Na, jei paskaičiuot, nuo 1985 m, kai kirto vynuogynus ir degtinė buvo pagal talonus, iki 1991 m. Ir yra 6 metai.
Kai Politinio Biuro vyrukas “kovodamas” su kitais Politinio Biuro vyrukais ima daryti sistemos perestrojkes, tai niekada nebūna perestrojke, sukelia sumaištį ir baigiasi blogai.
Ir tada visi, kurie buvo už permainas, būna prieš permainas. Nes nukenčia labiausiai.
O tada iš krūmų išlenda niekšai ir pasiima ką reikia.
Ir gyvenimas tęsiasi.

Dzeikas       2018-02-4 10:53

Na neradau straipsnyj argumentu kodel butent 6.
Daugiau optimizmo.Sistema ieina i neapibreztumo bukle, o ji ryztinguju ir greiciau susivokianciu virsmo, elitu kaitos metas.
Tesiant autoriaus alegorija greit nuvaziuosta nuo asfalto, o tada ir vairuotuojas ims abejoti ar teisingai suprato instrukcija ar nepapainiojo ko nors. Snaudaliams irgi tapos nekomfortiska miegoti, vienzo vairuotuojas nenustodamas kramtyt atsikalbinet nebegales, o paspaudus ir pasitrauks nuo vairo.
Galu ggale, istorija domekites ne tam, kad anekdotus pasakoti, o kad situacija ATEITYJ prognozuot galetumete.
Ai, beje , kipezo metu autobuse bus tikrai nekomfortiska,- kam kojas numindys, kam pinigine besistumdydami istrauks, o kam ir peili nugaron ivarys, tai cia dar kinieciai senoveje “geranoriskai” palinkedavo: “kad tu gyventum permainu metu!”.
Bet bukime optimistai - vis geriau negu autobusas su visais keleiviais i bedugne nugarmetu.

"pozityviam" maldininkui       2018-02-4 10:30

Dar pamiršai pridurti, jog rūsaj puooola.
Na, bet nebėda- tuoj iš kontoros urvų ir plyšių išlys pastiprinimas-
vaimiai/vėmalas, abu juleij ( vienas kuriam pūro truksta, kitas kurį Rzeczpospolitos liankaj puola) ir Klevo-Rabarbaro scientologinis hibridas.
Bus smagu- “pobrūkšninis” maldas rašys, o Ruberoidas iš panagių krapštys neapykantą krikščionims ir triuškins tarybų valdžios “šmejžikus”.

 

komuniagos gasdina ir patys bliauna       2018-02-4 10:03

tokie tie senbezdos komunistai: negatyvo skleidėjai
——-
katalikai meldžiasi ir tikisi ir myli.
Kaip Sibire kankinama A.Dirsytė meldėsi:
MARIJA, gelbėk krauju ir ašaromis, pasiaukojimu,
pasiryžimais ir meile išpuoštą žemę.
Marija, sužadink mūsų krūtinėj milžinų galią,
išlaikyk skaisčią Tautos dvasią, kurią mūsų bočiai per amžius ugdė.
Marija, apšviesk klystančius, gelbėk mirusius karžygius,
leiski prisikelti mūsų šventai Lietuvai, kad kitų tautų tarpe šviestų,
spindėtų, kaip šviesi žvaigţdė, ir garbintų Tavo Sūnaus ir Tavo begalinį
gailestingumą ir meilę. Amen.


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.