Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Institucijų ir pareigūnų korupcija bei savivalė, Žiniasklaida

Algimantas Rusteika. Mums dulkina protus už mūsų pinigus

Tiesos.lt redakcija   2019 m. gruodžio 8 d. 13:48

10     

    

Algimantas Rusteika. Mums dulkina protus už mūsų pinigus

Žinot, kiek milijonų valdžia iššvaisto savo pačios reklamai, pavadintai „viešinimu“, „socialiai orientuota reklama“ ir kitomis abrakadabromis? Aš tai nežinau, bet tvirtai galiu teigti – daug.

Aišku, galima būtų ir apytikriai suskaičiuoti, prasinešus per ministerijų ataskaitų šimtalapius, iššifravus visokius neaiškius išlaidų straipsnius, paklaidžiojus po šimtų NVO, gaunančių pinigiukus iš valdžios, tinklalapius. Jei kas neturit ką veikti – pirmyn, po kokio mėnesio gal žinosit, ir kiek milijonų.

Čia vis pasipiktinam, kaip „nepriklausoma“ žiniasklaida nepavargdami loja taip, kaip reikia. Stebėtis nereikia, ji nepriklausoma nuo visko, išskyrus pinigus. Joks viešosios įtakos prekybininkas savo stambaus reklamos pirkėjo, iš kurio gyvena, nekritikuoja.

Ar kas kada nors matėt ir girdėjot kritikuojant „Maximą“? Pagal reklamos sutartį net tą dievišką vardą minėti neigiamame kontekste draudžiama, ir jei kas tikrai blogo atsitinka, rašoma „vieno prekybos tinklo parduotuvėje“ ir panašūs rebusai.

O juk valdžia toks pat stambus, gal net stambesnis už „Maximą“ užsakovas. Tik jos užsakymų nematome, nes viskas padengta tekstų autorių vardais – mat tai patys autoriai tokią temą pasirinko ir taip laisvai ir nepriklausomai parašė.

Ir valdžios pinigų leidimo ataskaitų niekur nepamatysite, ir kas kam, ir ką parašyti ar pakalbėti užsakė. Viskas paslepiama po sutartimis su viešųjų ryšių agentūromis. Jos privačios, todėl kam iš valdžios gautus pinigiukus ištaško, kokie švogeriai pagal kokią rangą ir už kiek jiems dar patalkininkauja – komercinė paslaptis, ataskaitų jums niekas neparodys.

Tai ideali schema, apie kurią net nesisteminė žiniasklaida, negaunanti valdžios užsakymų, jums nieko nepasakys, nes kas žino, o gal kada ir mes užsakymuką gausim?

Mums dulkina protus už mūsų pinigus, žmonės. Ir visi, kam reikia, iš to uždirba. O apie tai, kur leidžiami biudžetiniai ar „europiniai“ pinigai, nepaisant visų demokratinių teisių, demokratinės valstybės piliečiams žinoti nepriklauso.

Tai išsprendžiama labai lengvai. Įstatymu nustatant, kad jokių komercinių paslapčių valdžios finansuojamoms sutartims negali būti. Ir kad po kiekvienu tokiu tekstu ar laidos titruose būtų parašyta, kieno užsakymu produktas finansuotas ir kokia konkrečiai suma išleista.

Tik to niekada nebus. Nes vien pasiūlius kiltų toks laisvos ir nepriklausomos žiniasklaidos kyksmas apie laisvių ir nepriklausomybių suvaržymą, kad dangus sugriūtų ir rusų tankai bemat būtų čia.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

-------       2019-12-8 23:47

pons Algimanrtai, kam valdžia dulkina protus, o kam ir ne.Negi mnote, kad niekas neuspranta, jog Maxima yra KGB kapitalas?
O broliai Ortizai, atsiet prekybos tinklo IKI savininkai iš Belgijos? - ką gi, jeigu Ortiz yra belgiška pavardė, rytoj pamatysite visus kagėbistus, savo noru išsirikiavusius Katedros aikštėje, ir nuyolat kartojančius: ,,Aš kagėbistas, aš kagėbistas, aš kagėbistas’‘.

stasys        2019-12-8 21:18

grumstui ..Jus gal pusprotis ? kiek pats kartu žiūrėjote tiesiogine Seimo posėdžiu transliacija ?..aš gaunu priminimą čiut ne kiekviena diena , manote įmanoma į viską tvarkingai įsigilinti juos stebint ? ..smile) Ataskaitos reikalingos tik kasmetinei statistikos eilutei ir tai dar klausimas kiek tos visuomenės tokias ataskaitas skaito .smile) Girdėjote apie tokį Petkevičiaus kūrinį “durniu laivas” ? tai tamstos ir autoriaus siūlymas yra tos būrės kuriu dėka toks laivas plaukia ...

StasysG       2019-12-8 21:10

Lyg ir gerai parašyta. Bet smulkmenėlė. Ne kartą teko skaityti, kad pagal milijardierių  Mockų (ir kt.) “žiniAsklaida yra verslas”. Bet kas tada yra pagal Konstituciją ir Visuomenės informavimo įstatymą (VIį)  (2 str., 87 punktas)“visuomenės informavimo priemonė”? Tai cituoju “laikraštis, žurnalas, biuletenis ar kitas leidinys, knyga, televizijos programa, radijo programa, kino ar kita garso ir vaizdo studijų produkcija… ir kita priemonė, kuria viešai skleidžiama informacija”. O kas pagal tą įstatymą yra, pvz, ŽINIA (89 p.)? Tai “– “visuomenės i n f o r m a v i m o   priemonėse” skelbiamas faktas arba tikri (teisingi) duomenys”. Tačiau matome, kad tame įstatyme žiniasklaidos sąvokos NĖRA. Bet ji yra kasdieniniame komerciniame GYVENIME (ir keisčiausia - valstybiniame gyvenime taip pat). Ją į Lietuvos viešąją  erdvę  atvežė amerikonai (emigrantai lietuviai), ir ji labai patiko VERSLUI: ir trumpesnė, ir - intelektualesnė, nes žodžio šaknyje įterpta sąvoka “žinojimas”. —-Na gerai. Pažiūrėkime, kaip skambėtų tie Autoriaus sakiniai su “žiniasklaida”, jei jis vadovautųsi VI įstatymu: 1. “Čia vis pasipiktinam, kaip „nepriklausomos“ ‘visuomenės informavimo priemonės’ nepavargdamOS loja taip, kaip reikia”. 2.“Tai ideali schema, apie kurią net nesisteminĖS ‘visuomenės informavimo priemonės’, negaunanČIOS valdžios užsakymų, jums nieko nepasakys, nes kas žino, o gal kada ir mes užsakymuką gausim?”. 3.“Nes vien pasiūlius kiltų toks laisvŲ ir nepriklausomŲ ‘visuomenės informavimo priemonių’ kLyksmas apie laisvių ir nepriklausomybių suvaržymą...”. —-Išvada? Nelabai logiški būtų tie 3 sakiniai su “visuomenės informavimo priemonėmis”; juos reikėtų taisyti. O jei parašai “žiniasklaida”, niekas prie to neprikibs. Nes tada jau LYGIS. —- Dėl tų komercinių paslapčių. Pritariu, jos liks; jos liks, nes tam tikslui metų metais įdiegti Normatyviniai dokumentai. Masė jų. Ir ES’os taip pat.

grumstas       2019-12-8 20:44

Buvo panašus pasiūlymas vieno menininko , deja pavardę primiršau,gal Parulskis?. per šeštadienines meno pasaulio, kultūros apžvalgas LRT laidoje: biudžeto   vykdymą pateikti visuomenei skaitmeninėje erdvėje. Iki pačių mažiausių pajamų ir išlaidų, nes toks suskaitmenintas biudžeto įstatymo vykdymo stebėjimas būtų nesunkus internetinėje erdvėje. tegul slaptos karinės ministerijos nerodo eilučių, bet tos pajamos išlaidos žinybose galėtų būti stebimos iki mažiausio euro,  . Štai ir visa paprasta efektyvi kontrolė. Niekas taip nedrausmintų vagių , kaip viešumas.

stasys        2019-12-8 19:57

Aš tai pasiūlyčiau A.Rusteikai laisvalaikiu pasidomėti Rusijoje išleistu nauju įstatymu pagal kuri ir žurnalistai, blogeriai gali tapti ar būti pripažinti „užsienio agento „turintis statusą ..Deja niekur toli čia nuo to nepabėgsi , jei tik žmogus išsižioja ‚sovietinis‘ jo vertybių lauknešėlis iš karto imą smirdėti tam tikru specifiniu kvapeliu .smile  Su visuomene reikia dirbti , reikia jai nenuilstamai aiškinti paprastas tiesą, gal netgi pirštais ..  , aš va kiekviena diena kalu visokiems Reigardams ir panašiems paršeliams ..kad prieš aušinant burną žmogus turėtu atidžiai perskaityti str. tekstą ir jame sudėti sau svarbius akcentus neišsiplečiant ir nenutolstant į mišką ..Rezultatai mano galėtu būti ir geresni ..kaip matote dar reikia padirbėti . Kuo čia padėti autoriui ?..pasiūlyti sprendimą valdžiai pinigus mokėti ,už tokia veikla, tik pasiekus akivaizdžių rezultatų visuomenėje .Kai kada man sunku matyti ta „nuskriausto žvirblelio“ patemptą lūpą ..

Raigerdas        2019-12-8 18:05

Ploju atsistojęs už šį taiklų gerbiamo Algimanto straipsnį. Visada atsiranda gerų minčių, kurias norisi pacituoti:”Čia vis pasipiktinam, kaip „nepriklausoma“ žiniasklaida nepavargdami loja taip, kaip reikia. Stebėtis nereikia, ji nepriklausoma nuo visko, išskyrus pinigus”. Taip, būtent taip, nes pačios valstybinės institucijos jokios žiniasklaidos neturi. Argi? O kaip LRT? O LRT “Nepriklausoma”. Tik “Nepriklausoma” nuo ko? Nuo atsakomybės. LRT TV vadovauja keista moterėlė, neturinti jokių moralinių normų. Jūs galite pasakyti, kad tai “netiesa”, nes Monika Garbačiauskaitė-Budrienė turi moralines normas. Ar tikrai? Kokios jos bebūtų, bet visose moralinėse normose yra vienas punktas- “Nemeluok”. O Monika Garbačiauskaitė-Budrienė meluoja, todėl ir sakau, kad ji neturi moralinių normų. Štai per Miliūtė per LRT pasigyrė, kad ji ves laidą apie tai, kaip nusišneka Seimo nariai. Taip iš tikrųjų, jie nusišneka. O ar pati Miliūtė nenusišneka? Pasirodo, kad nusišneka. Štai jos nusišnekėjimas:“Mes dabar su Meška žiūrėsime visus Seimo posėdžius”. Kas ta Meška? Meška yra jos šuniukas. Taigi, nusišnekančių Seimo narių kalbas, dabar analizuos Meška ir Miliūtė. Įdomu būtų pamatyti kaip tai vyks. Galimai, Meška, išgirdusi, kaip koks nors Seimo narys nusišneka pradės loti? Tada, gal Miliūtės Meška galės pakeisti ir Seimo pirmininką Pranckietį? Viešpatie, kokie mes nesvietiškai turtingi. Valstybiniai pinigai yra švaistomi visiškai be reikalo. Štai pasodinai Miliūtės Mešką į prezidiumą ir ji pradės loti, kai koks nors Seimo narys ims nusišnekėti, tai kiek pinigų bus sutaupyta? Taigi, kada taip yra švaistomi valstybiniai pinigai, tai Miliūtės pavyzdys man primena Romos Imperatoriaus Kaligulos laikus, kai jis eiti valstybines pareigas paskyrė savo arklį. Pasveikinkite Miliūtę, nes tai pirmas gyvūnėlis Lietuvoje, pradėjęs dirbti žiniasklaidoje kartu su savo šeimininke. Kokia laisva ta mūsų žiniasklaida, net nenustoju stebėtis.

> Nesunku pastebėti,        2019-12-8 18:01

...rusų studentas POLITOLOGAS Jegoras Žukovas

Nesunku pastebėti,       2019-12-8 17:58

kad Lietuvos kelias į gerovės valstybę grįstas tuo pačiu asfaltu, kaip ir visoje postsovietinėje erdvėje. Vienas rusų mokslininkas ekonomistas, dirbantis JAV, tvirtina, kad buvęs komunistinis elitas vis tik pasiekė savo: apsitvėrė nuo visuomenės spygliuota viela ir savo zonoje pastatė sau komunizmą, kurį gina už visos visuomenės pinigus išlaikomos institucijos: armija, policija, nacionalinė gvardija, prokuratūra, teismai. Elitui priklauso ir visa sisteminė žiniasklaida, išlaikoma irgi iš tos pačios kišenės - vargingiausiai gyvenančių beteisių žmonių. Tas pats yra ir Lietuvoje. Turtingųjų rezeravato subjektams visai neįdomu, kad dedasi kitoje spygliuotos vielos pusėje. Kvaila manyti, kad ką nors būtų galima pakeisti net pačiomis karščiausiomis ir teisingiausiomis kalbomis. Išeitis viena - demokratinės jėgos privalo vienytis, turi atsirasti nauji, jauni lyderiai, nes radžvilai, juozaičiai, puteikiai, kuoliai jau nieko nebegali padaryti, jų kortos jau muštos. Reikia tokių žmonių, kaip rusų studentas ekonomistas Jegoras Žukovas, kurio išsigando netgi putiniškasis despotizmas, o juk Putino šalininkų visai negąsdino nei Navalnas, nei pats velnias…

Kodėl miega Radžvilas i r Ko?       2019-12-8 16:15

,,Reikia naujų veidų 06.12.2019 13:35:00 Nuleidus kartelę ateitų Radžvilas, Kuolys, Sinica, Juozaitis ir kt. Juk dabar į tradicines partijas nepateksi, o patekęs gauni šlykštų palikimą, tiesiog smirdančią kepurę ir klumpess - esi koncervas, komunistas, paksinis, bebras, kas tik nori, anot mūsų nuostabiosios žiniasklaidos…’‘
Skaitykite daugiau delfi.lt/news/daily/lithuania/landsbergis-valstieciai-patys-sau-pjauna-taburetes-koja.d?
delfi.lt/news/daily/lithuania/kol-kas-nepavyko-karteles-mazinima-rinkimams-bludauokavo-opozicija.d?id=82965819
  Viršuje anonimo komentaras Anūko tėviško ,,rūpesčio’’ valstiečių ,,taburetės’’ tema.” Tekste Anūkas rūpinasi jų didesniu mandatų kiekiu spalį....) Nemeluokim, kaip ONS išlaikoma spauda, tiesiai sakykim, jog Anūkas, persisunkęs veidmainystės, melo, apsimetinėjimo dvasia, būdinga TS viršūnėms…Anūkas, ikandin visos frakcijos ir krūvos dvaro politologų , lieja krokodilo ašaras, nes neva valstiečiai iš savęs mandatus per žemą kartelę atims…Baisesnio sukčiaus ir ciniško melagio nei A.,matyt, dar nebuvo TS viršuje. Tik silpnapročiai gali patikėti, kad iš kilnaus rūpesčio valstiečių interesais TS ir Liberalų bei socdemų seimūnai blokavo balsavimą dėl 3 procentų...Kokio aklumo yra TS rinkėjai, kad toleruoja Gabrielių ir jo melagių šutvę Seime?. Pažistu moralių eilinių konservatorių irsuprantu, kad jie tik bereikšmiai statistai partijoje, kurios liniją nustato ne plebėjų dauguma šiojepartijoje, bet jos prolandsbergiška liberalioji ir kosmopolitinė nomenklatūra, pinigais ir postais aptekusi jos grietinėlė...Net Bebenčiukui aišku, kad mandatų dėl 3 procentų sumažės VISOMS didelėms ,,lovio‘‘ partijoms, nes tūkstančiai balsų atiteks mažiukėms partijoms, o anksčiau jie , nepasiekę 5 proc., virsdavo neuždirbtais mandatams pastarosioms.
Keisčiau , nei A. kraupus melas ir jo sėbrų veidmainiški rypavimai , tai, kad totaliai miega demokratijos daigų plėtra ir savo rytdiena turintys būti interesuoti žmonės iš Radžvilo, Juozaičio, Dagio, KUOLIO, PUTEIKIO STOVYKLŲ. Nei vienos bendros ar individualios BNS preskonferencijos, nei vienos konferencijos Seime,kad ir per .P. Urbšį...NEI VIENO PARAGINIMO RINKĖJAMS RAŠYTI LAIŠKUS SAVO SEIMŪNAMS DĖL KARTELĖS, NEI VIENO PAREIŠKIMO AR TEKSTO NUO PANAŠIŲ MAŽIUKŲ JOKIAME PORTALIUKE….NET VF YPAČ MĖGIAMŲ PAREIŠKIMŲ ŽANRAS NENAUDOJAMAS…PARTIJOS STEIGĖJŲ TŪKSTANČIŲ PARAIŠKŲ INTERNETE KANTRIAI LAUKDAMI PROF. RADŽVILAS ir JO BENDRAŽYGIS SINICA IR Ko ,MATYT, PRISNŪDO???PASIVAŽINĖTI PO MIESTELIUS, NS PARTIJOS SKYRIŲ IG STEIGIMO bei STEIGĖJŲ ,,VERBAVIMO’’ KLAUSIMU, JIEMS PER PRASTA IR NEPROTINGA? NEI SĄJŪDŽIO, NEI JDJ steigimosi ir plėtros PATIRTIS tų , regis nesavikritiškų, ineligentų  NEPAMOKO?
  TOMUS GERŲ TEKSTŲ IR DEKLARACIJŲ ĮVAIRIOMIS AMŽINOMIS AR KARŠTOMIS TEMOMIS YRA PRIRAŠĘ ABU ...BET DABAR, KAI SPRENDŽIAMAS SUPERGYVYBINIS ESAMŲ BEI BŪSIMŲ PARTIJŲ RINK.KARTELĖS MAŽINIMO KLAUSIMAS, ABU TYLI. LYG ANŪKAS AR VISA ONS ŠUTVĖ JIEMS BURNAS BŪTŲ UŽSIUVĘ IR RANKAS PRIE KRYŽIAUS BŪTŲ PRIKALĘ...Bet juk neprikalė ir neužsiuvo…
GARBIEJI VF ir KF ŽMONĖS, IR ,TIESIOG SĄŽINĖS IR PROTO DAR NEPRARADĘ VISUOMENININKAI- LIUDVIKAI, GEDIMINAI, IRENA , KRESCENCIJAU,Algimantai ar VALENTINAI…PAAIŠKINKITE, KAS SUPARALYŽAVO RADŽVILO, SINICOS, JUOZAIČIO, KUOLIO IR KO PROTĄ IR VALIĄ, KAI SEIME SPRENDŽIAMAS JŲ DARINIŲ GYVYBĖS IR MIRTIES KLAUSIMAS??? KAS VYKSTA MAŽIUKŲ STOVYKLOSE IR JŲ LYDERIŲ GALVOSE?? PATS DARBYMETIS ŠIUO KLAUSIMU, O TAUTOS IŠMINTIS SAKO, KAD jo METU NET AKMENYS KRUTA….

ah1       2019-12-8 14:44

valdoma “nežinojimu”


Rekomenduojame

D.Stancikas: „Lietuvos istoriją pasauliui privalome rodyti ne žydo, ruso ar amerikiečio, bet lietuvio žvilgsniu, nes niekas kitas už mus to nepadarys“

Nuo bačkos. Virginijus Sinkevičius: Europa bus pavyzdys pasauliui

Andrius Švarplys. Partijos: tarp progreso ir tradicijos – partijų atsakymų „Artumai“ apžvalga

Povilas Urbšys. „Seimo sesijos pradžia su dviveidiškumo kauke“

Robertas Grigas. Smirsteli kažkuo netikru. Net jei ten yra tiesos

Nida Vasiliauskaitė. Tu ką, [mulki,] humoro nesupranti?!

Ramūnas Aušrotas. Darbuotojas yra nei vyriška, nei moteriška sąvoka. Tėtis ar mama – yra

Gintaras Furmanavičius. Ar čia tik aš vienas toks nesupratęs ir nesusipratęs?

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.