Politika, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Misijų ir vizijų šalis Lietuva

Tiesos.lt redakcija   2018 m. birželio 2 d. 0:07

7     

    

Algimantas Rusteika. Misijų ir vizijų šalis Lietuva

Lietuva – ne cepelinų, o misijų ir vizijų šalis. Netikit? Pasiklauskit dėdės Google’o. Pamatysit – vizijose nustatyta šalies pažangos strategija, nubrėžti išmanios, sumanios ir drąsios valstybės raidos prioritetai ir ateities perspektyvų idėjos, kurių raidai numatytos plėtros kryptys ir gairės, o taip pat patvirtinti misijų tikslai, objektai ir uždaviniai.

Svarbiausia – viskas grindžiama žmonių pasiūlymais, mintimis ir lūkesčiais! Lietuva turi viziją 2018, viziją 2020, viziją 2030 ir iki 2050. Vizijas turi geležinkeliai, kariuomenė, policija ir kalėjimų departamentas, savivaldybės ir psichiatrinės ligoninės, STT, VMI ir FNTT, o dabar skausmuose gimsta Laiminčios Lietuvos vizija ir Lietuvos po šimto metų vizija.

Ką jau kalbėti apie Lietuvos Kelio be vaikų namų viziją, institucinės globos pertvarkos klasterio plėtrą, urbanistines ir blaivios šalies vizijas – visas jas puoselėja ir gimdo gausios atsakingos institucijos ir įvairios valstybės pažangos tarybos, o kūrybinėse dirbtuvėse misijos vis tobulinamos. Pradedamas rengti bendrasis Lietuvos planas, Lietuvos energija irgi ruošia savo misijos įgyvendinimo viziją, ką bekalbėti apie stumbrų reintrodukcijos šalyje viziją.

Yra Valstybės pažangos centras, į kurį užsukę lankytojai gali sudalyvauti specialiuose valstybės šimtmečiui skirtos parodos „Nepamirštos ateitys: Lietuvos šimtmečio vizijos“ seansuose, yra motyvacinis jaunimo forumas „Tavo ateities vizija“, vizijų prikimšti visų ministerijų stalčiai ir kompai ir, svarbiausia, viskas apmokėta! O jei kas kam dar neaišku, tai visos Lietuvos ateities viziją konservatorių sąskrydyje pateikė G.Landsbergis.

Aš irgi turiu viziją. Kai sulauksiu pensijos, pamatysiu, kad ji nutolo dar 15 metų, o po 15 metų sužinosiu, kad gausiu dar po 10 metų, ir vis ją regėsiu čia pat – kaip vaivorykštę už kalniuko. Tokia mano ateities vizija. O dabar mano misija yra eiti įsipilt alaus ir gal vėl pamatysiu vizijų, nes jau panorama baigiasi.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> dream team       2018-06-4 11:36

bailus visažinis peliūkšti, ar žinai koks esi niekingas? viską žinai 20 metų ir tupi savo urvelyje ir drebi išeiti į viešumą ir iššaukti ugnį į save. Nedėkingas tamošiau, niekingas baily, dar drįsti girtis kaip tas aprašytas bukaprotis miesčionis,kuris išgirdęs tai, prie ko pasaulio intelektualai metų metais ėjo: mąstė, ieškojo ir surado, tas niekingas miesčionis visada pasakys:“O AŠ SENIAI TĄ ŽINOJAU”. Taip juos kažkada apibūdino L.Tolstojus

teisuoliai       2018-06-2 18:36

Pažymoje smagu paskaityti apie MGB klapčiukus D. Kuolį, V. Vasiliauską su dukra Gabriele. Gal jau nebereikia tų pašinkusių ponų straipsnių čia publikuoti? Kažkaip neskaniai atrodytų...

Klystate - tam "Baisu..." ir kitiems       2018-06-2 17:34

Atsiverskite 15min.lt ir prisiverskite perskaityti “VSD pažyma – be užtušavimų: įvardyti visi „MG Baltic“ užgaidas vykdę politikai, valstybės institucijų vadai, rektoriai, teisėjai, prokurorai” Tikrai labai įdomu ir informatyvu!

$+$       2018-06-2 13:41

Vizijos nebūtų taip jau ir blogai, jei turėtų bent kiek realiai suvokiamą įdiegimo planą ar projektą bei individualius ar institucinius vykdytojus, nes vizija modernesnė (abstraktesnė) idėjos forma. Idėjos, iš principo, nėra blogai.

Blogai yra su vykdytojais, jų Lietuvoje neliko, visi tapo misionieriais, nešančiais švento rašto žodį į Lietuvos bušmenų tautą. Nemėgstu kartotis, bet… kokią valdišką instituciją bepaimsi, visi atlieka tik misijas, įtvirtintas teisės norminiais aktais. Realaus darbo niekas nebeatlieka ir už nieką neatsako. Konkrečių funkcijų vykdymas ir pareigų atlikimas, nuo kurių priklauso valstybės likimas ir išlikimas, nukeltas į “Lietuvą po 2030 metų”. Konkretus to pavyzdys - dabartinis Seimas. Neatsilieka ir Vyriausybė.

dream team       2018-06-2 11:31

Kokią viziją turėjo suslovai ar kubyliai mes žinome. Visa valdžios vizija surašyta ir užvizuota parašais. Pribaigti Lietuvą iki 2030-tųjų.
O forumai Lietuvos ateities bent viziją turi? Nes nei projekto, nei plano nesiūlo. Neturi. Nes tikriausiai neturi tam laiko. Visos jėgos nukreiptos blogybių inventorizavimui. Mat tauta tikriausiai nežino, jog blogai. Tikriausiai tik dėl neišmanymo masiškai emigruoja. Kai forumas parodys, tada praregėim ir atrasi kaip viskas brangsta. Nes dabar to niekas nežino. Lygiai taip niekas nežino, kad politikai sukčiai bei vagys ar oligarchai godūs.
Tai atskleisi labai svarbu. Nes niekas to lig šiol nemato. Kai pamatys, iš karto bus aišku ką daryti ir viskas pasidarys savaime.
Greituoju būdu, balsuojant. Ir bus tada pas mus klestėjimas ir teisingumas.
Kaip tai atrodys? Niekas nežino. Susapnuokite.

Lietuva be lietuvių       2018-06-2 8:42

tikra misija ir vizija paskelbta Suslovo.
——
ši misija ir vizija reali - realiai vykdoma o visos kitos misijos ir vizijos - tik priedanga.
(beje tovariščius rusteika su savo nihilizmu ir neapykantos skleidimu puikiai tarnauja Suslovo vizijai)

Baisu...       2018-06-2 7:18

Kai protingi zmones nebemato net vizijos kraštelio ....pabaiga, o monstrai vis derisi, kuris maziau kaltas, o bakas ir dabar suka rožinius ir dabar meluoja, ir dabar tariasi uz nugaros, VSD seka kita VSD .Taip slykstu iki negalėjimo , kodel as gimiau Lietuvoje, kodel Lietuva uzgrobe monstre Grybauskaite, prie kitu irgi buvo bjauru, bet ka atnešė Lietuvai panele nepranokstama.


Rekomenduojame

Povilas Gylys. Kas Jums, profesoriau Janeliūnai?

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (III)

Algimantas Rusteika. Metodiniai patarimai. Subalansuota LRT indrėms ritutėms, bet tinka ir ... žmonoms

Geroji Naujiena: Kad vaikščiotume Viešpaties šviesoje!

Regina Terleckienė. Sukilėlio likimas. Iš carinių baudėjų nagų ištrūkęs sukilėlis

Tomas Baranauskas. Vienas faktas yra neabejotinas

Nuo bačkos. Europarlamantarė Aušra Maldeikienė: konservatoriai man verti pagarbos, nes ...

Vygantas Malinauskas. Griūna dar vienas propagandos stereotipas

Kamilė Šeraitė. Kas vagia Lietuvos istoriją?

Povilas Gylys. Kodėl vieni skandalai eksponuojami, o kiti pridengiami?

Ramūnas Aušrotas. Lyčių lygybės prievaizdų užmačios

Leonas Merkevičius. „Perversmininkų“ bylos naujienos

Tautos forumo rezoliucija dėl LRT laidos „Spalvos. Gėjai tėčiai“

Valdas Vasiliauskas. „Mūsiškių“ premjera: nei bravo, nei švilpimo. Nieko

Vygintas Gontis Statistikos departamentui: kaip susidaro tie 0,6% BVP, kuriuos neva skiriame mokslui ir studijoms? Ir kodėl jų niekas daugiau nemato?

Liudvikas Jakimavičius. Ir pasklido kvapas

Rasa Čepaitienė. Baubinimas

Vokietija įveda sienų kontrolę: Europos be sienų svajonė žlugo negrįžtamai?

Vytautas Radžvilas. Ne rinkiminio turgaus prekeivių, bet kovojanti partija!

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva yra teisinė valstybė? (II dalis)

Pirmą kartą paskelbtas žydų žudikų Paneriuose sąrašas

Jie labai myli kultūrą

Algimantas Rusteika. Kodėl aš negaliu jos pamiršti?

Vytautas Sinica. Drakoniška? Absoliučiai. Proporcinga? Ne. Ar tai atgrasytų nuo atitinkamų pažeidimų ateityje? Neabejoju

Kun. Grégoire Celier FSSPX. Imigracija – principai, teisės, praktika (II)

Advokatas Jonas Ivoška. Ar Lietuva tebėra yra teisinė valstybė?

Geroji Naujiena: Mūsų Viešpats Jėzus Kristus – Visatos Valdovas

Kodėl signatarui sopa širdį dėl Lietuvos?

Liudvikas Jakimavičius. Kultūrininkai ar „kultūrininkai“?

Rolandas Kačinskas. Susipažinkime: Graikijos garbės pilietis Zygmantas Mineika – sukilėlis, kuriam motina antrąkart padovanojo gyvenimą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.