Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Mes verti to, kas bus

Tiesos.lt redakcija   2019 m. spalio 15 d. 7:04

16     

    

Algimantas Rusteika. Mes verti to, kas bus

Visatos centre vėl šiltas vakaras. Vėl pilnos arenos piliečių, duona ir žaidimai dovanų, ir pinigai iš viešų tualetų nekvepia. Senate debatai dėl naujų mokesčių, kad plebėjai, moterys nemurmėtų ir vergai būtų ramūs, imperatoriaus rūmuose ilgai negęsta žiburiai ir naktimis nenutyla meilės aikčiojimai.

Tai kas, kad barbarai ateina, mes juos papirksim, nukalsim dar monetų ir duosim, o prieš pinigus kas atsilaikys? Ir jie saugos imperijos sienas! Jie bus mums geri, mes juos nusipirksim ir bus tokie, kaip esame ir norim! Mes viską galim nusipirkti!

Tik kad jie nieko neparduoda ir nieko nepirks. Pabandykit nusipirkti užkariautoją, su kalaviju atėjusį į jūsų namus. Jei neturi ginklo ir nekovoji – tavo moteris, tavo namai, tavo vaikai ir pinigai yra ne tavo, ir jis pats tave už tavus nusipirktų, bet net pirkti juk nereikės, ir darysi ką palieps net nežiaugčiodamas.

Net jei turi ginklą ir kovoji, gali pralaimėti, bet išlaikysi bent garbę. Kultūra ir civilizacija, kuri nekovoja, daro viską, kad sužlugtų ir myli tuos, kurie juos niekina ir ateina sunaikinti, ir tuo didžiuojasi – pasmerkta. Roma pralaimėjo ne todėl, kad trūko pinigų, ginklų ir karių.

Ji turėjo per daug, per lengvai ir išglebo. Hanibalas už vartų, o patricijai lėbauja ir turgaus aikštėje burbliuoja godūs balandžiai, laukdami pašaro. Štai ir saulė vėl pateka, ir pavėsiuose vėl maloniai gaivu. Dar padiskutuokim, kilmingieji vyrai.

Gal nieko nebus. Gal nebus to liepsnų, kraujo, nevilties ir pralaimėjimo kvapo, kuris buvo. Mes riejamės ir tikimės toliau, mes pavydim vienas kito garbės ir vietos prie stalo. Mes nieko nepasimokėm ir neišmokom. Mes verti to, kas bus.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Pagarba       2019-10-18 17:40

Dėkoju autoriui, kiekvienas jo straipsnis labai laukiamas, atgaivina, sustiprina. Komentatorių pliekimasis tik parodo kiek tai taiklu ir stipru, visus supurto.

-------       2019-10-16 22:52

,,...mes riejamės <...> mes pavydim…” - p. Rusteika, ar tiesa, kad jūs sovietmečiu buvote išleistas vykti į Vakarų Europos šalis?

Dzeikas       2019-10-16 6:32

—>15:38
O as noriu pasakyti,kad tamsta, nezinau kaip,- eksponuoja arba Kremliaus propogandos linija, palikti Lietuva viena visavi Rusija , o todel bezda “anksciau Sovietams vergavom, - dabar Amerikai(Briuseliui)” arba is to paties ciklo “lenkai, slykstynes, is musu Vilniu ateme ir apskritai jie urodai”, - arba savo paties durnuma, greiciau idiotizma.
Ar noriu pasakyti,kad reikia buti sajungininkams kilimeliu? Jokiu budu. Ir jeigu ju veikla yra amorali - taip jiems ir sakyti.Net ir nedalyvauti ten kur amoralu.
Pvz., jokiu budu nebuvo galima pritarti Kosovo atemimui is Serbijos.Ta ir reikejo JAV pasakyti garsiai ir raiskiai. Reikejo atsisakyti dalyvauti Irako avantiuroje , kol nebus pateikta Sadamo dalyvavimo teroristineje veikloje IRODYMU.Greta to neatsisakant padeti amerikieciams Afganistane ir kitur , kur nera ju isikisimas atatinka krikscionisku vertybiu gynima. Ir JAV turi zinoti, kad mes tokiose akcijose visada dalyvausime , bet jei nebus tinkamao pagrindimo - galime pasakyti ‘ne’.
O dabar reikia ir JAV kariniu baziu Lietuvoje,ir branduoliniu raketu starto aiksteliu nutaikytu i Maskva. Butent tokia politika daro Kremliu svelnesni ir sukalbamesni.

manitu.       2019-10-15 23:33

manau ,kad inkštimas rašinėlių pavidalu nei autoriui,nei komentatoriams,tame tarpe ir man ,niekuo nepadės.Algimantai,užknisot.

Ir vėl       2019-10-15 19:34

Du daunai, du raigerdai, du staisi ir pilibuas…

Ehrmantraut       2019-10-15 18:16

tai čia daugiau taikyta V.Europai, mes dar tik skubam į tą stotį, bet klausimas ar atvykę, ją dar rasim.

>2019-10-15       2019-10-15 14:38

Aš tik norėjau pasakyti, kad mes labai lengvai su entuziazmu lendame į užpakalį bet kam ir už bet kokius stiklinius karoliukus. Esame “pereinamas kiemas, o jei rimčiau tai visur palįsti pasiruošusia moteriške. Ir tai nieko neturi bendro su Rusijos propoganda. Dalinai suprantu, kad ir Lenkai būdami stipresni kviečiasi Ameriką, bet gauna už nepaklusnumą nuo Briuselio. Aš tik norėjau sugėdinti super džiaugsminguosius dėl to, kur eina Lietuva.

to >Amerikai 2019-10-15 13:13        2019-10-15 13:25

neisizeiskite, bet kai sulyginate tas dvi jegas, jus rasote taip, kaip bet kuris didziosios rusijos propagandistas. jos jums yra vienodas blogis. man gi ne. as neturiu iliuziju, kad JAV cia siuncia kariuomene del kazkokiu idealistiniu ideju, zinoma, kad kariuomene siuncia cia del savo interesu. ir as tik dziaugiuosi, kad jie tu interesu cia dar kazkiek isziuri. buti buferine zona yra nelabai smagu, bet ar turite geresni pasiulyma? neutraluma/finliandizacija? net senojo tipo finliandizacija pas mus nepraeitu, jau vien del to, kad labai pigiai musu politika ir vaersla nupirtu. beje, juk buvo pasvarstymu netolimoje praeityje (kurie gali bet kada pasikartoti), kad ta buferine zona bus ne Baltijos valstybes, o tik Lenkija. manau, suprantate, kokias neribotas galimybes veikti tai reikslu musu didziajai kaimynei. o del lindimo i uzpakali ir mojavimo veliavelemis, tai cia visai nera butinas dalykas, tik noreciau priminti, kad misku kirtimas, co2 laidojimas, ivairi propaganda ir daug kas kita, kas ateina is vakaru, sekmingai ateitu ir nesant cia JAV kariu. paprasciausiai per pinigus ir medijas. beje, JAV nevercia Lietuvoje daryti daugelio dalyku, kurie yra daromi prisidengiant vakaru normomis ar reikalavimais. ir cia labiau musu problemos, o ne ju

>to Amerikai       2019-10-15 12:13

Dar viena mintis. Pabandykite įsivaizuodit save po 100 metų skaitantį istorijos vadovėlį, kaip mūsų žemėje buvo draugiškų šalių kariuomenės. Padeda prablaivėti. JAV karius priimu, kaip sušiktą realybę, o ne poreikį bėgti su vėliavėle juos sveikinti. Nieko čia jie neatgraso, o įtvirtina savo politiką ir erzina mūsų amžinus priešus. Tikėkite LRT pasakėlėmis. Dabar įlindusių į JAV užpakalį piliečių yra tiek pat, kiek buvo įlindusių į TSRS išangę.

ah1       2019-10-15 12:03

Nebūk avim - piemenys papjaus

>to Amerikai       2019-10-15 12:03

Man nėra skirtumo kokiame šūde sėdžiu, bet yra skirtumas ar aš jame sėdžiu ar ne. Vieni mums užfundino pokarį su trėmimu, žiaurumais ir rusinimu, kiti užfundino okeanides, emigraciją, o toliau seks negrų užvežimas. Kalba bus nustekenta tiek, kiek nebuvo nustekanta per 50 metų. Jei kas tiki, kad atgavo valstybingumą, tai tegul taip galvoja ir toliau. Sėkmės ieškant teisybės ir atsakymų. Savanoriška mulkių degradacija nėra geriau, nei prievarta brukami dalykai. Iš kur gimsta miškų kirtimai, uolienų skaldymas, CO2 laidojimai. Ar vien iš mūsų gobšumo, ar iš Latvių gatvės? Ne. Džiaugitės gyvendami buferinėje zonoje. Negimėlio džiaugsmas.

zita.       2019-10-15 10:49

o bus buferinė zona.

to Amerikai       2019-10-15 9:54

jeigu tamstai nera jokio skirtumo tarp Latviu ir Akmenu gatviu, tai nera net ka diskutuoti. galit mirkti savo liune toliau ir isivaizduoti, kad esate kazkoks tauresnis negu kiti. o yra ko gero atvirksciai

Amerikai       2019-10-15 9:07

Koks skirtumas kieno kariai Lietuvoje. Tai ne Lietuvos kariai. Prasikrapštykite akis ir įjunkite protą. Koks skirtumas tarp Latvių ir Akmenų gatvės. Jokio. Čia jums ir atsakymas, kodėl Lietuvoje nesvarbu, ką beišrinktum iš pakišto sąrašo, varo vieną vagą. O mes stebimės, kaip tie valstiečiai pasikeitė, arba kodėl konservai tokie panašūs į socialdemokratus ar liberalus. Va todėl brangieji, kad kitos kariuomenės čia.

Birute       2019-10-15 8:57

Aciu-kaip taiklu!

Amerikos       2019-10-15 7:32

kariai dar Lietuvoje.Dar mūsų nepaliko.Tik ar ilgai,jei neatsiversim į krikščionis?


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Lukašenka žodžių tuščiai nešvaisto…

Skaitiniai. Vidmantas Valiušaitis rekomenduoja: „Svarbus aukščiausio JAV diplomato pareiškimas ir svari politinė parama Baltijos valstybėms“

Algimantas Rusteika. Pakelkim, pakelkime taurę kvailybės, kad Lietuvai būtų geriau!

Nuo bačkos. F. Kukliansky: kultūringas, inteligentiškas, nieko neįžeidžiantis, bendradarbiavimą skatinantis laiškas iššaukė minios protestą

Nikolajus Nielsenas. Rinkimai Baltarusijoje: Lukašenka prieš COVID-19

Audrius Bačiulis. Beprotybės kronikos: kas yra vyriausieji „Facebook“ cenzoriai?

Karolis Kaklys: Kaip Vijūnėlės dvaro statybos atskleidė visai Lietuvai opias problemas?

Kas mes? Vytautas Sinica apie Nacionalinį susivienijimą

Rasa Čepaitienė. Gyvename totalinio freimingo laikais

Skaitiniai. Andrius Švarplys rekomenduoja: Tiems, kam rūpi akademinė laisvė ir universiteto likimas ‘Black Lives Matter’ epochoje

Vytautas Radžvilas. Laisvė, arba Kodėl NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS dalyvauja rinkimuose?

Andrius Švarplys. Parklupdyti Vakarai nesugeba apginti net savęs, tai kaip mes galime iš jų tikėtis pagalbos?..

Ramūnas Aušrotas. Ar Prancūzijos parlamentas paseks Lietuvos pavyzdžiu ir pasmerks surogaciją kaip prieštaraujančią moterų ir vaikų orumui?

Trakų salos pilyje bus pristatyta Daliaus Stanciko knyga „Kūju per Lietuvos istoriją“

Raimondas Navickas. Nanto katedrą padegė keršydamas Prancūzijos valdžiai

Agnė Širinskienė. Apie neliečiamuosius

Audrius Bačiulis.Beprotybės kronikos: Leftistinių propagandistų miniai nepavyko parklupdyti didžiausio JAV verslo dienraščio „The Wall Street Journal“

Raimondas Navickas. Panašu, kad antisemitizmo ir etninės nesantaikos kurstytojai Lietuvoje išties kelia galvą

Andrius Švarplys. Vyksta didžiulė, giluminė, fundamentali demoralizacija

Geroji Naujiena: Kad ieškotume Jo Karalystės ir Jo teisumo

Vytautas Sinica. Kas yra leftizmas?

Vygandas Trainys. Partizanų ir kitų Lietuvai pasiaukojusių žmonių juodintojai nusipelno platesnio komentaro

Raimondas Navickas. Rinkimų naujienos iš ateities

Vitalijus Karakorskis. Atviras laiškas advokatei Fainai Kukliansky

Karolis Venckus demaskuoja: vaikų prievartautojas, ištvirkinęs pasaulio elitą. Lietuvoje to nėra?

Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Neringa Venckienė. Nušautas pedofilo Džefrio Epšteino ir DEUTSCHE BANK bylą nagrinėjusios teisėjos sūnus

Arvydas Anušauskas. Prašau pagalbos – tai gali sustabdyti insinuacijomis ir iš piršto laužtais teiginiais grįstą šmeižto kampaniją

Bronius Puzinavičius. Ar sprendimą dėl Lukiškių aikštės monumento turėtų priimti tik menininkai?

Vytautas Sinica. Užsienio „gerąją patirtį“ reikia įvertinti iš anksto

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.