Visuomenės pokyčių analizė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Algimantas Rusteika. Mes baigėm kelionę per dykumą ir sugrįžtam į savo žemę

Tiesos.lt redakcija   2019 m. vasario 17 d. 0:22

13     

    

Algimantas Rusteika. Mes baigėm kelionę per dykumą ir sugrįžtam į savo žemę

Dar tik sužinosim, kad mūsų nebuvo ir nieko nebuvo. Kad šie žmonės su vaikais – šviesiais veidais ir žėrinčiom akim – yra artimi neonaciams. Kad apsimetėlių ir atsimetėlių meilė svarbesnė už tiesą, dar nieko nebuvo, nes viskas jau buvo, taip rašiau ir taip dabar vėl juntu ir sau kartoju: viskas praeis, kas ateis – nesibaigia, sugrįžtame, viskas – tik visko pradžia.

Tiek per dieną suvaikščiota, ir metai jau nebe tie, ir tas prakeiktas stuburas, ir jos tabletė slapčiom iš saujos sausai, skausmas nuslops, o jau artėja Aušros vartai ir staiga ima žiebtis liepsnos, nepavėlavom, gerai, ir šviesų vis daugiau ir daugiau, ir jau stovim apsupti šviesos gyvybės, einam prie savų, kaip keista ir tikra – seniai tarp jaunimo ir visi kaip vienas.

Liepsnų upė pajuda ir vitrinos, apšviesti fasadai ima slinkti atgal, ir mano gyvenimo moteris šalia, vaikystės ir jaunystės draugas šalia, šimtai ir šimtai tų, kurių nepažįstu ir pažįstu kiekvieną, yra šalia ir esame mes, prieky eina šeima ir mažas pyplys sėdi vežime su deglu, ar nenusidegins, jo akys didelės ir pilnos ugnies, ir kas jį dabar atimtų?

– ...ar nešalta, ką tu, oras užsakytas gerai…

– ...mačiau šiandien ponią Katedroj, stovėjo kaip įkalta ir nesižegnojo, ir beveik niekas jai neplojo…

– ...ar matai, eina mūsų lietuvių mokytoja, na va, ten prieky, matai – kur tas barzdotas vyras, kas galėjo pagalvot…

– ...Martai, mes čia, ateik…

–...kaip gražu, po to susiskambinsim, renkamės prie Mindaugo…

– ...oi, vos nenudeginau to vyro (čia apie mane)...

Prieky jaunimas užtraukia partizanų dainą, kiti bando pritart, bet mažai kas moka, ir visai nesvarbu, niekas juk nesvarbu, nes viskas yra tikra ir gyva, iš šaligatvių vis prisijungia pavėlavusieji ir prisidega nuo kitų, mergaitė su kepurėle, virš kurios primegztos juokingos ausys, atiduoda deglą mamai, o berniukas neša ir neatiduoda, jie visi susikibę už rankų, tėvai iš kraštų, ir žmonės ant šaligatvių – kaip vienas šimtagalvis šimtarankis mobilus fotografuotojas.

Ir visi iki vieno supranta, kad tas pyktis ir įtampos buvo niekas, nes čia yra viskas, ir pardavėjos išlekia iš krautuvėlių su savo iškeltais mobiliakais, ir jau liepsnų upė teka žmonėmis vis tirščiau apkibusiais krantais, gatvė blizgančiais, šlapiais akmenimis leidžiasi ir atsisukę vis žiūrim, kiek mūsų, ir šviesos galo nematyti, o prie vienos žymėtos mašinos policininkas fotografuoja mobiliuoju, gal parodys šeimai, nors pažeidimas, bus atminimui, nes tai dar neregėta.

Prie Gedimino abipus jų labai daug ir visi žiūri, prisijunkit, sakom, bet neprisijungia, bet visi žinom, kad po metų prisijungs, ir mes žinom, kad jie žino, ir jie žino, kad mes žinom, ir einam toliau, dešinėj bumbsi kažkoks kvailas koncertas, kurio niekas neklauso, tai fonas ir tiek, prieinam, jaunimas skanduoja „Ačiū“ tam, kuris žuvo, prieky mirksi mėlyna raudona – tai policija, ir šalia teka Neris.

Grįžtant skersgatvy specialios paskirties žmonės, pilna ekipuotė, koviniai ginklai, fronto šalmai ir tik akys matyt iš visų tų šarvų, Brode baigia degti laužai. Kažkas išjungia gatvėj šviesas, kad liepsnos geriau matytųsi, tiek rankų paspausta ir žmonės vis eina ir eina, ir tada viskas, sostinė ima lėkti atgal ir lieka tik kavos skonis ir padangų šlamėjimas.

Mes – tik trumpa kelionė tamson iš tamsos, nedidelis deglas, kuris pasibaigia ir apšviečia tik artimus. Tačiau kada užsižiebia daugelis ir liepsnos susilieja, kada už nugaros pajunti nešančius liepsną ir girdi jaunus balsus – priekyje prasiskiria vandenys. Mes baigėm kelionę per dykumas ir sugrįžtam į savo Žemę.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

>man nepatinka       2019-02-18 16:52

Tai nepatinka ne tik tau bet, ir daugeliui AMBaloviečių, ir panašių į juos, jie gyvena tikrai ne dykumoje, o geroje Oazėje, aišku kada Oazės ims džiūti, tada reikalai keisis, ir kur eis tiems kuriems nepatinka?.

Man nepatinka       2019-02-18 15:30

tas pseudopatriotizmas. Metaforos kūrinio stilių pagyvina, bet jos turi turėti logišką pagrindą, o ne šiaip banalias fantazijas ir tuščius sentimentus.
A. Rusteika kartais parašo visai neblogai, bet kartais aukštus dalykus nupigina ir paverčia niekais.
Verčiau jūs parašykite mažiau, bet geriau.

Pirmdienis. 2018 vasario 18       2019-02-18 8:42

Sveiki sugrįžę į komunistinį konclagerinį (banditizmo) režimą.
***
Lietuviškame ES pakraštyje bei vakariniame ES pakraštyje maisto ir daiktų kainos yra (bemaž) vienodos, o algos ir pensijos (apie) 4 kartus mažesnės nei vakariniame ES pakraštyje.
***
Dirbam dirbam su daina. Lenkiam nugaras komunistų banditų (maksiminių, ...) gerovei.

Dzeikas       2019-02-17 19:46

Kol nebus isaiskinta Mergaites byla visas sitas pamojavimas veliavikemis ir deglu duminimas yra opiumas liaudziai ir nieko daugiau. Valstybes represiniai organai pajungti pedofilu pedsaku uzdangstymui - pridengsite Birmos trispalve ir nekvepes?

Įdomiai       2019-02-17 18:18

kelionę per dykumą interpretuoja konservatoriai.tiksliau-labai primityviai.Jie mano,kad kai išmirs sovietinė karta,žemėje taps rojus.O kad tą kelionę per dykumą išgyvena kiekvienas žmogus per visas kartas jiems sunku suvokti.Nes auga dar labiau nelaisvas viduje jaunimas.nelaisvas nuo nuodėmės-ištvirkimo,vertybės susietos su materija ir t.t…ne visi,žinoma,bet ir aniems bus dykumos ir klajonės.

Raigerdas        2019-02-17 17:46

  Gražiai gerbiamas Algimantas aprašė žygį su fakelais ir svarbiausia perdavė tą vieningumo dvasią, kuri apjungė vasario 16 dieną daugybę Lietuvos piliečių. Tik iškil o klausimas: ar tikrai jau baigėsi ta kelionė per dykumą? Deja, ji tik prasidėjo. Gerbiamas Algimantas, galimai, nepagalvojo, kad žydams prireikė 40 metų, o lietuviams gali prireikti ir visų 50. Ne todėl, kad lietuviai yra kvailesni už žydus ir nepriklauso Dievo išrinktai tautai, bet todėl, kad dar neatsiskaityta už siuntimus į Sibirą, neatsikaityta už išdavystes ir pasibučiavimais su tais, kurie dalyvavo mūsų tautos naikinime. Išgelbėjo mus nuo visiškos žūties tik kalba, kurią mums paliko mūsų protėviai. O kiek kartų šita, viena iš unikaliausių šioje planetoje, kalba buvo išduota? Lietuva per dykumą eina jau ne pirmą šimtmetį, o ne kokius ten 28 metus. Ir dar ne aišku, kiek truks ta kelionė, kol pagaliau daugumos gyventojų bus suvoktas toks paprastas dalykas, kad Žemė sukasi aplink Saulę, ir Žemė nėra plokščia. Per visus tuos Lietuvos gyvavimo amžius vyksta kova tarp 2-jų lietuvių: vienas jų yra doras, garbingas ir daro maksimaliai viską, kad mes išliktume kaip tauta ir tyloje žygiuotume sostinės gatvėmis, kaip vieninga liepsnojančių širdžių upė, ir kitas lietuvis, kurio galva pilna intrigų, savanaudiškumo, melo, išdavysčių, parsidavėliškumo, baimių ir kartu su ja krūva fobijų, pagrąžintų neapykantos šūksniais, kitų žmonių menkinimu, nuvertinimais, pusiau-išsilavinimu, gražbilystėmis, niekšingumu, veidmainystėmis ir visokia kitokia velniava, kuri tik laukia, kada bus atidaryta ta Pandoros skrynia ir ta velniava vėl galės ištrūkti į laisvę, kaip tai buvo fašistų ir komunistų laikais.
  Kelionė per dykumą baigsis tik tada, kai Lietuvoje atsiras Mozė. Tarp kitko, jis jau buvo atėjęs - tai Vydūnas. Bet tauta jo neatpažino. Todėl pasmerkta ir toliau klaidžioti graibydama tamsoje idėjas, kurios neturi kamieno ir šaknų Lietuvos žemėje.
  Kelionė dykumoje tęsis tol, kol šitos tautos dauguma nesuvoks, kad pagrindinė ne tik mūsų tautai, bet ir visiems žmonėms, vertybė yra ŽINOJIMAS. Visa tai buvo žinoma mūsų protėviams, bet šiuolaikiniai palikuonys pasmerkti yra išekoti Aertvarkyti ir paklausti, kaip atsitiko taip, kad jie gyvendami iš tautos surinktų pinigų net nesugeba suvokti, kaip turi būti nagrinėjams lietuviškas žodis. Gal pagaliau atsiras nors kokia tai protingų žmonių grupė, kuri imsis atsakomybės pagaliau apsaugoti mūsų kalbą nuo visokių zombių, ir vaikai mokyklose pagaliau pradės aiškintis tokių žodžių kaip telefonas, televizorius, apelsinas, mandarinas ir kitų žodžių kilmę. Paklauskite šitų apsnūdusių specialistų iš Lietuvių kalbos instituto, ar žemaitiškas žodis “smetona”, “viedras” ir kiti yra iš rusų kalbos kilę žodžiai ar atvirkščiai? Jie myks, sunkiai kvėpuos ir kabins makaronus, bet teisingo atsakymo jūs neišgirsite. Niekada nesibaigs ta kelionė per dykumą, kol VU dalins savo diplomus ir mokslinius laipsnius kvailiams, psichiškai nesveikiems žurnalistams ir kitokio plauko Šarikovams ir Švonderiams. Ta fakelų šviesa pagaliau turi patekti ir į lietuvio kaušo vidų. Nesant tos vidinės šviesos, o ji įmanoma tik tada, kada valstybės institucijos guldo galvą vardan to, kad apgintų sąžiningą savo pilietį, ir numautų kelnes tam 2-ąjam lietuvių tipui, kuris darė, daro ir darys tautai žalą dar ilgai savo destruktyviais veiksmais, ir būtinai siūlys klaidžioti po dykumą dar ne vieną šimtmetį, kol tų lietuvių iš viso nebeliks. Tauta privalo išmokti nebendradarbiauti su Mefistofeliu, tada kelionė dykumoje baigsis per keletą metų.

abc.       2019-02-17 16:47

kad kelionės nebaigėm parodys rinkimai ir emigracija.liepsnelės,vėliavėlės gražu,bet ne daugiau. nebetoli kovo 11 , ar bus tokia eisena? gal tapinas su simonko pasistengs?

DDD       2019-02-17 15:25

“Prie Gedimino abipus jų labai daug ir visi žiūri, prisijunkit, sakom, bet neprisijungia, bet visi žinom, kad po metų prisijungs.”

Neprisijungs. Partinė vėliava ir kita partinė simbolika tam čia juk ir naudojama, kad neprisijungtų. Ar kas iš šio portalo dalyvautų, pvz., Karbauskio eitynėse po jo vėliava?

Marija       2019-02-17 13:23

Dėkui Algimantui, dėkui visiems, kurie nešėte UGNĮ. Iš tiesų... jau maniau - vilties nebėra… O pasirodė - yra, yra!!!

AČIŪ DALYVIAMS..       2019-02-17 12:21

Dėkui Algimantui už šiltus, mąslius ir vaizdingus žodžius…Prezidento, EP RINKIMUOSE parodykim ,kad norim permainų, norim grįžti į Lietuvos žemę šimininkais daugumos naudai

grumstas       2019-02-17 12:00

Perskaičiau ir supratau : Jūs -mano Vasario 16-ji.  Laukiau žinios apie šią Šventę papasakotą mylinčios Lietuvą širdies žodžiais .Praskaidrinote nuotaiką . Ačiū, kad esate, kad budinate mus. Susiradau ta proga E.Masytės “Laisvę” ir siunčiu ją visiems mylintiems savo Tėvynę lietuviams . ir tiems, kurie tolimuose užsieniuose, ten pat esančiai spėju, ir šios nepaprastos įtaigos ir jėgos dainos atlikėjai Eurikai, pakliūvusiai sistemos nemalonėn dėl Tiesos sakymo.

Argus       2019-02-17 9:46

Dėkoju Algimantui, bet bijau, kad dabar yra pats aukso veršio garbinimo įkarštis, o klajoti dykumoje dar liko dešimt ilgų metų. Gerai būtų, kad ši paralėlė su Biblija nepasitvirtintų. Tam viltį duodančių ženklų yra, tačiau yra viena pagrindinė, būtina, neatšaukiama, nekintanti ir amžina sąlyga - Vienybė. Jeigu mažvaikiai, nepriklausomai nuo amžiaus, plėšysis įrodinėdami, kad, būtent, jie pirmieji kažką pagalvojo, pasakė, padarė vardan tos,- galima, dideliam sistemos džiaugsmui, dėti tašką bet kokiam rimtam judėjimui. Moze gali būti tik tas, kuris padarys titanišką darbą suvienydamas ambicijų pilnas sroves ir sroveles su savo vadais ir vadukais. O tada jau ir aukso veršį bus galima perlydyti į vieną didelė kumštį.

Tiesos žodis...       2019-02-17 8:32

Ačiū A.Rusteikai ir visiems tiems,kurie nešėte ugnį - Vilties ugnį ! ! !
LIETUVA GYVA,LIETUVA GYVENS.

Rekomenduojame

Vengrijos šeimų ministrė K.Novak: daugiau nei 70 tūkst. šeimų suteiksime paramą būsto renovacijai

Ramūnas Aušrotas. Reikia panaikinti Valstybinę vaiko teisių apsaugos tarnybą

JAV mažėja gyventojų parama griežtesnei ginklų kontrolei

Lenkijos vyriausybė mažins mokesčius kurui, dujoms ir elektrai

Linas Karpavičius. PSO susitarimas dėl pandemijos gali apriboti žmogaus teises

Austrijoje vyko protestai prieš privalomus COVID-19 skiepus

JAV vidurinių mokyklų bibliotekose – pornografinio turinio knygos

Kai laisvoje šalyje reikia dėkoti už drąsą kalbėti…

Austrija neklauso abejojančių dėl eutanazijos

Kalifornijos miestas pritarė pasiūlymui atmesti bet kokius valstijos ar federacinius nurodymus dėl Covid

Vytautas Sinica. Marazmai tęsiasi

Didelė demonstracija prieš vakcinų pasus Gioteborge, Švedijoje

Kun. Nerijus Pipiras. Bronius Laurinavičius: Tiesos skambesio vedamas

Romas Lazutka. Mūsų pasivažinėjimams gamtą tesaugo varguoliai

Olga Vėbrienė. Nusikaltimų gamtai nebetirsime?

Sveikatos teisės institutas. Premjera: „Aš esu mes. Išlikti žmogumi“

Liudvika Meškauskaitė. Pasitikėjimo Lietuvos žiniasklaida problema C-19 pandemijos laikotarpiu

Žodžio laisvė svetur – Kolumbijoje socialinių tinklų žvaigždė apgynė savo tradicines pažiūras į šeimą

Memorialas Kryžkalnyje bus papildytas naujomis partizanų pavardėmis

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Atsitieskite ir pakelkite galvas – I Advento sekmadienis

Kunigo Broniaus Laurinavičiaus paminėjimas

Lenkijos premjeras siunčia vaizdo žinutę: mes giname Europą

Iššūkis gyventi pagal sąžinę

Vytautas Sinica. Apie architektūrą

Vidas Rachlevicius. E. Macronas ir A. Lukašenka. Lyginti negalima, bet palyginkim

Pasaulis ir Lietuva: Lenkija dėmesio centre/Ukraina ginkluojasi/Landsbergis pagirtas JAV

Amerikoje daugėja pastorių, dėl pandemijos norinčių nutraukti nuolatinę tarnystę

Ramūnas Aušrotas. Nauja sąvoka Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatyme

Kyle Rittenhouse byla. Žiniasklaida pateikė realybės neatitinkančią versiją

Almantas Stankūnas. Ar jis ir Co yra diplomatai ar Rusijai ir Vokietijai naudingi joms dirbantys idiotai?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.