Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Marksizmo renesansas

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugpjūčio 18 d. 15:40

8     

    

Algimantas Rusteika. Marksizmo renesansas

Alfa.lt

Baugu dėl žmonių, kurie ne tik abejingai stebi, kaip kasdien vis labiau ribojamos jų laisvės ir kišamasi į privatumą, bet tam su džiaugsmu pritaria ir įsivaizduoja esantys pažangūs. Kai dauguma nori gyventi kalėjime su prižiūrėtojais – pradedi matyti dugną.

„Pilietinė“ skundikų visuomenė, kada vergai vieni kitus skundžia ir kaifuoja stebėdami, kada šeimininkas kitą atėjęs „paauklėja“. Ta NKVD laiptinių įgaliotinių psichologija, „kad tvarka būtų“, tvirtos rankos nostalgija ir kiti pasąmonėj tūnantys feodalizmo gaivalai, atvedę į valdžią Adolfą Hitlerį.

Judas taip pat buvo pilietiškas. Ir Pavlikas Morozovas. Ir visi baudžiauninkai, valdžios pataikūnai ir informatoriai. Jie skundžia ne dėl užmokesčio, karjeros, represijų baimės, o įsitikinę savo teisumu, bet patys nemėgsta būti skundžiami.

Skundikas yra bailys ir skundžia ne dėl tvarkos, o sublimuodamas savo menkystę. Tą labai gerai suvokia mokyklos bendraklasiai, labai blogai – suzombėję suaugusieji ir niekada nesupranta, nors dar ir kaip supranta – valdžia.

Visas problemas gali išspręsti policija. Štai prieina policininkas ir klausia: turite problemų? Ir visi nuščiuvę atsako: Ne. Jei kiekvienam pliaže būtų po farą būdelėje, juk vaikučiai neskęstų! O jei prie kiekvieno kampo stovėtų dvimetrinis žaliūkas su bananu ir tazeriu, juk būtų tvarka!

Skundimo tradicija priklauso nuo solidarumo tarp valdomųjų ir jų santykio su valdžia. Kai valdžia yra visuomenei svetima, skųsti reiškia pasirodyti svetimam. Tas pats, kaip Arenoje kauniečiui švilpti prieš savus, prieš „Žalgirį“ – net mintis tokia nekyla.

Kada visa tauta – ir eiliniai, ir elitas, ir verslas – yra Mes ir gyvena Jų aplinkoje, kaip žydai diasporoje, pas visus kitus – visi, kurie Mes, yra solidarūs, ir skundimas yra išdavystė.

Taip atsitinka kitas tautas nukariavus, kai nugalėtojai nekeičia sistemos, o tiesiog dominuoja politiškai (airiai ir anglai). Kai okupantas pakeičia ekonominę ir politinę sistemą ir dalį Visų suskaldo į interesų grupes – prasideda kolaboravimas.

Kada nėra ir negali būti vilties ir minties apie sistemos pakeitimą, skundai paprasčiausiai panaudojami savo naudai. Dalis Mūsų tampa Jais. Atsiranda pavydas, kerštaujama, bendrumas tirpsta ir po kurio laiko miršta.

Būna solidarumas už valdžią, kada ji yra mūsų, ir prieš valdžią, kai ji svetima. Dabar bet koks solidarumas baigiasi, palaipsniui skundimas tampa mentaliteto dalimi ir elgsenos modeliu. Mes pakeliui iš vienos būsenos į kitą.

Skundimo įrankį visos valdžios panaudoja savo stabilumui ir išlikimui, kurdamos prisitaikėliško, nukreipto prieš bet kokius esminius pokyčius pilietiškumo mitus ir žadėdamos progreso iliuziją. O visi apsimetėliai lojalistai panaudoja savo durnysčių pateisinimui.

Dabartinė valdžia šį narkotiką sėkmingai parduoda ir naudingų idiotų gretos vis gausėja. Jie jaučiasi pilietiški, reikšmingi ir svarbūs – neperkalbėsi, nes nemąsto ir girdi tik save.

Yra žmonių ir visuomenių, kurie negali be policininko su bananu, – vis ilgisi valdžios bizūno. Triumfuoja moderniojo marksizmo – susiraukėlių davatkų valstybės, laikančios savo piliečius priklausomais, auklėjamais avinais.

Bet yra ir Vokietijos miestų, gatvėse švenčiančių alaus šventes, ir Paryžius, kur šeima sėdi parke ant žolės, gurkšnoja vyną ir joks faras su bananu neišdrįs prieiti.

Tautinė valdžia palaipsniui susirenka visus totalitarinės valstybės metodus visuomenei kontroliuoti. Tik teisinasi, kad tas daroma dėl demokratinio tikslo, dėl mūsų pačių gerovės.

Tai iš dalies teisinga buitiniu lygmeniu. Tik būtų gerai, jei tas tikslas visada būtų toks ir nekeltų pagundų stiprinti ne visuomenės, o savo luomo gerovę ir nekontroliuojamumą.

Deja, tai, ką stebime, rodo, kad pagundos valdžią yra visiškai užvaldę. Ir tuo keliuku bus nužengta tiek, kiek visuomenė leis. O leis ji daug ir dar daugiau.

Papa Karlas Marksas klydo. Visuotinė yra ne klasių kova, o kova tarp valdžios ir ją išrinkusių žmonių. Jį vyksta kiekvienoje valstybėje – kasdieninė, nesunkiai pastebima, permanentinė.

Valdžia siekia būti kuo mažiau kontroliuojama ir kuo daugiau kontroliuoti, žmonės siekia kuo daugiau valdžios atsakomybės ir savo laisvių. Tačiau pervartų epochose vertybės apsiverčia.

Žmonės dėl ramybės ir sotumo kartu su atsakomybe vis labiau atsisako laisvės tvarkyti savo gyvenimą ir teisės klysti. Tada ateina policinė valstybė, kuri viską išspręs.

Ir visus padarys laimingus pagal nustatytas laimingumo normas ir taisykles. O tuos, kurie nenorės būti taip laimingi, – nubaus.

Visą straipsnį skaitykite Alfa.lt portale ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Citizen Go       2017-08-20 14:18

the ball is in our court… and we have act (please keep reading). And it’s just ‘the beginning’, because this campaign, with your help, will last for a long time.
I’ve been talking about this very serious problem in some of my last emails.
Right now, across the world, we are fighting one of the most important fights for the future of the society. The fight against the imposition of gender ideology and the LGBT groups and establishment that supports them.
The dogma of gender ideology is part of a multinational programme to promote abortion, and sexual indoctrination in schools (to children as young as 4!); to teach children that men can be women and women can be men; to promote the destruction of the traditional family, which is the basis of the society that we know and we have built; and to silence the free of speech about anyone who dares to dissent from their ideology.
The LGBT lobby, the media and the establishment want to impose gender ideology on us. And they do it in a ferocious, totalitarian, fanatical and sometimes even violent way.
They want to end the values that you and I defend: life, family and liberty.
I am writing to you in order to ask you for help.
At this point, you might be wondering… — but what are we going to do about this?
I mean: To deal with the dictatorship of gender ideology and to denounce the LGBT agenda and its ideological impositions, we have to get visibility and capture the attention of the media. By doing this we can give a voice to a very important part of society that will not be resigned to silence in the face of the totalitarian dogma of the LGBT agenda.
So, we want to do something we can do something which will have a huge media impact, something we know it efective because we’ve already done it on Spain and some countries in North and South America: the #FreeSpeechBus.
A bus like this one which is the one that traveled across New York and Washington in the USA. Everywhere the #FreeSpeechBus has been -USA, Colombia, Mexico, Chile and Spain - it has generated intense debate (covering newspapers and TV for many weeks) showing that the totalitarian dogma of LGBT agenda can be publicly questioned.
We want to repeat that success.
And, in the coming months, we plan to take the #FreeSpeechBus to Italy, France, Germany, the United Kingdom, Costa Rica, Argentina and Uruguay…and to many other countries (right now, we’re closing dates, agreements with local entities, we’re managing budgets, etc…).
We can only do it if you help us.
So, Algimantas…
Can you help us with a contribution of €15, €35 or even €50 (or whatever amount you think is appropriate) to bring the #FreeSpeechBus to Italy, France, Germany, the U.K., Costa Rica, Argentina and Uruguay (and maybe to other places and countries), in order to combat gender ideology and the dictatorial LGBT agenda?
https://go.citizengo.org/donatetocitizengo.html
We need to react (the ball’s in our court) because the LGBT lobby, the media and the establishment want to impose gender ideology on us and around the world.
And the #FreeSpeechBus it’s much more than a bus. It is a very effective medium to face the LGBT agenda and gender ideology, and to defend life, family and liberty globally.
Whether or not you live in one of the countries where we plan to bring the #FreeSpeechBus, it’s something I know you care about and which concerns you (that’s why I’m asking you for help). Because the battle for life, family and liberty, is being fought around the world… by bus!
We (you, I, the CitizenGOers) are fighting to protect the future of our children and grandchildren.
Thanks for being there and for everything that you do!
Caroline Craddock and the CitizenGO team

P.S.: Remember you can make your donation with any amount you consider appropriate, at https://go.citizengo.org/donatetocitizengo.html
After you have finished making your donation, we invite you to share this email with your friends and family. I’m sure that more than one person will understand and will thank you for that.

Pikc       2017-08-19 14:32

O, taip - suskiai tie mentai, kad trukdo pritvojusiems ar pachmielingiems bachūriukams per miestą pralėkt ir “kėglius” paskabyt. O baudas tai ryškiai reikalauja į savo asmeninę sąskaitą pervest - po to iškart teises atiduoda. smile Besipiktinantiems “beprasmišku” girtų asilų gaudymu “po šventės pirmadienio rytą” praverstų asmeninis “pasimatymas” su tokiu “užsišventusiu šoferiu”. Žiū, gal ir “atšoktų fantazija” kvailus juokelius apie “šaudymą” mėtyti. wink

Egidijus       2017-08-19 7:22

Aš tai siūlau visus girtus vqiruotojus sušaudyti. Tada pqžeidėjų neliks ir pikasams patiks grin

Girtus vairuotojus plicija gaudo       2017-08-19 6:44

ne kad išauklėti visuomenę,o kad pasipinigauti.Ar yra logikos gaudyti visus po šventės pirmadienio rytą?

Pikc       2017-08-19 2:27

Autoriaus potraukis anarchijai kažkiek suprantamas, bet bent jau nuo nelogiškų pareiškimų reiktų susilaikyti - pvz. “Įvedus baudžiamąją atsakomybę girtiems vairuotojams, tokių ne sumažėjo, o padaugėjo.” Reiškia, kuo daugiau baudžia, tuo daugiau geria, mazochistai? Ar vis dėlto rimčiau gaudyti tokius pradėjo? wink
Aišku, savotiškos logikos autoriaus teiginyje yra: panaikinus nuobaudas už vairavimą išgėrus, tokie prasižengimai nebebūtų registruojami, ir būtų galima drąsiai sakyti, kad problema išspręsta - girtų vairuotojų nebepagaunama. wink

Daiva       2017-08-18 20:40

Kad būti “skundų maišeliu” negražu, išmokome jau darželyje. Tikrai galima be skundų tartis su kaimynais, draugais ar kolegomis. Bet žodis SKUNDAS labai gerai priverčia judėti savo visagalybėje užmigusius biurokratus. Ypač tada, kai skundas patenka aukščiausiam tos institucijos asmeniui.

skundas       2017-08-18 17:07

LKB Kronikoje minimas kgbistas rusteika.
autoriaus tėvas ar dėdė?

Aš išsiugdžiau savybę SKŪSTI       2017-08-18 16:36

Pradžioje tik buvo sunku,o paskui įsivažiavau.
Dabar skundą galiu parašyt per 10 min.
Kuo blogiau ,tuo geriau.
Užverskime sisteminius parazitus skundais.
Tegul tiria,tegul nervinasi,tegul raštiškai atsakinėja.
Juk jie patys sukūrė tokią sistemą.
Būkime visi skundikais ir juokimės.
Tik šitaip mes užmušime Sistemą.


Rekomenduojame

Vytautas Radžvilas. Apie lietuviškąjį čiukčio sindromą

Skiepų karai. Ramūnas Aušrotas: Klausimas tik toks: ar bus taikoma „grubi prievarta“, ar…

8-tosios Garliavos antpuolio metinės: neabejingi piliečiai ir vėl klausė: „Ar dar gyva Deimantė?“ Papildyta Neringos Venckienės komentaru

Eligijus Dzežulskis-Duonys. Kaip atkurti pašlijusią ES reputaciją?

Per 500 žmonių pasirašė laišką Lietuvos vyskupams dėl Komunijos dalijimo būdo

Liudvikas Jakimavičius. Gyvenimo redaktorius Covidas

Kerouaco vertėja Irena Balčiūnienė – apie Mykolaitį-Putiną ir kiekviena proga jį menkinantį Tomą Venclovą

Neringa Venckienė. Valstybė laikosi ant melo pamatų

Algimantas Rusteika. Gyvename linksmiau ir laisviau

Liudvikas Jakimavičius. Prisiklausėme

Jonas Švagžlys. Apie opozicijos atstovų sekamas sėkmės istorijas

Rasa Čepaitienė. Mažumų valstybė

Vytautas Sinica. Būtina naikinti Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą

Rasa Čepaitienė. Čiukčiai prie Baltijos

Geroji Naujiena: Tiesos Dvasia – mūsų Globėjas

Algimantas Rusteika. Įtampą žūtbūt reikia išlaikyti

Povilas Urbšys. Apie opiumą liaudžiai ir Jo Ekscelenciją

Arūnas Gumuliauskas. Minint Steigiamojo Seimo šimtmetį

Povilas Gylys rekomenduoja. Apie zuikius ir valstybę

Istorikas Artūras Svarauskas apie Steigiamojo Seimo šimtmetį

Vytautas Sinica. Ironiška – nemirtinga neteisingai mąstančiųjų persekiojimo dvasia atgimsta sovietmetį tyrinėjančių galvose

Lietuvos Respublikai – 100! Gabrielės Petkevičaitės-Bitės žodis pirmajame Steigiamojo Seimo posėdyje

Vytautas Sinica. „Ne, vaikas nėra kolektyvinė mūsų visų atsakomybė“

Kaip iš Neringos Venckienės namų buvo pagrobta Deimantė Kedytė – dalijamės vaizdo įrašu ir Karolio Venckaus komentarais (video)

Algimantas Rusteika. Pasislėpti nepavyks niekam

Marijos radijas: Ar esama realių priežasčių pilietiniam judėjimui laisvoje šalyje, demokratinėje santvarkoje?

Rasa Čepaitienė. Kito žvilgsnyje

1972-ųjų gegužės 14-oji, Kaunas: Romas Kalanta ir kalantinės

Algimantas Rusteika. Kelios pastabos „vaiko ėmimo“ įrašo paraštėje

Aštuntosioms Garliavos antpuolio metinėms artėjant Neringa Venckienė klausia: Kodėl? Už ką?..

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.