Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Lyderių krizė

Tiesos.lt redakcija   2016 m. sausio 20 d. 14:58

7     

    

Algimantas Rusteika. Lyderių krizė

Kuo panašūs politikai ir žmonos? Niekada neklysta. Kuo skiriasi politikai nuo žmonų? Jos nori patikti svetimiems, bet gulasi su savu. Jie nori patikti saviems, bet gulasi su visais.

Kokie papročiai, tokie ir puspročiai. Visuomenė, kur mažuma diktuoja daugumai, vadinama bolševizmu. Nes tie tik savo banditų gaujoje buvo dauguma. Kaip sakydavo tetė – ubagų valdžia.

Problema ta, kad dauguma niekada nebūna teisi. Visą pažangą daro, naujoves kuria mažuma. Valstybes valdo mažuma. Dauguma pagal suvoktą interesą tik pritaria arba ne.

Visa esmė – kokia ta įtakingoji mažuma. Koks bebūtų dūmijantis motoras ar duobėti keliai, kelionės tikslas ir rezultatas priklauso nuo vairuotojo. Tik ne visoms teisėms gauti reikia psichinės sveikatos pažymos.

Stojosi naujieji laikai. O kokie laikai, tokie ir vaikai. A.Merkel ir kiti EU lyderiai seniai nebe lyderiai. Tai politiniai lavonai. Ne spręsti problemas, o jas sukelti. Po to jas neigti ir daryti viską, kad sprendimų nebūtų. Ir kad sumaištis taptų ilgalaike. Politinė savižudybė, apsvaigus nuo susisukto pseudoidėjų papiroso.

Tik laiko klausimas, kada šie menkystos iš politinio žemėlapio išnyks. Net apsirūkiusi, soti ir tingi, išpaikinta vakarietiška visuomenė tokių nesąmonių neatleidžia. Nes tai drumsčia jos miegą. O pažadintas visuomet piktas.

Vaikučiai, mūsų pasaulyje – krizė. Ne ekonominė, ne karinė, ne socialinė. Asmenybių krizė. Politiniai elitai jau trečią dešimtmetį nebeįstengia iškelti žmonių, gebančių planuoti veiksmus daugiau kaip metus į priekį. Net iki kadencijos pabaigos nebesugeba.

Dauguma gyvena iliuzijų pasaulyje už veidrodžio stiklo. Amebiškai reaguoja į tai, kas vyksta, ir tai ne visada. Daro viską, kad patys nematytų ir kiti nesuprastų blogybės, jeigu neparanku. Apie savo valstybių ateities interesus, pavojus ir rizikų vertinimus nėra ko ir kalbėti.

Kokią ateitį turi valstybė, kurioje mokama už tai, kad nedirbi? Kuri ramiai stebi, kaip svetimieji tyčiojasi iš jos piliečių ir jėga išvaiko piliečius, protestuojančius prieš patyčias? Taip galima žaisti trumpą laiką. Ilgai – ne. Pasaulis žiaurus, konkretus ir smėlio dėžės išminčiams negailestingas.

Susinaikinimo džiaugsmas ir globalistinis svaigulys. Valstybių stabilumo naikinimas, kultūrinės savižudybės ideologija. Sočios išglebusių lepūnėlių fizionomijos. Jokio ryžto, kietumo ir nuoseklumo. Toks dabar vakarietiškos politikos ir politiko veidas.

R.Reiganas, M.Tečer, H.Kolis, tas pats Gorbis iš didžiųjų. V.Havelas, L.Valensa, tas pats V.Landsbergis iš mažųjų. Kokie bebuvę, tai buvo asmenybės. Galvojo apie savo valstybių ir pasaulio ateitį, jautė atsakomybę už veiksmus. Matė perspektyvas, galimybes savo visuomenėms ir siekė jų įgyvendinimo. Jie sukonstravo šią realybę.

Dabar tokių nėra ir nesimato. Laivai be kapitonų. Plūdūriuoja kur vėjas ir srovės neša. Prie tiltelio amžinas balius. Apsimestiniai ginčai dėl vertybių ir smulkmenų, slepiantys pelno ir įtakų dalybas. Įgulos tinginiauja. Keleiviai girtauja ir nerimauja. Kas bus po metų pasaulyje – nežino niekas. Ir nelabai kam tas rūpi.

Su kiekvienais naujausiais matom – vis daugiau chaoso, netvarkos, beprasmybės, aukų, abejingumo, nerimo. Laikas gyventi užsimerkus baigiasi. Ateina metas akmenis rinkti. Didelių įvykių ir permainų vėjas už lango. Kas turi ausis – jau girdi.

Tai nėra blogai, nors skaudės. Pasaulyje užtenka ir turtų, ir galimybių, ir normalių žmonių, ir noro gyventi. Tiesiog visi šie nesusipratimai, kuriuos matom kasdien, bus kaip ranka nušluoti.

Po kiek laiko šių pasaulinių kaliausių ir nebeatsiminsim. Nauji laikai iškels naujus žmones, kurie priims reikiamus sprendimus. Kitaip tiesiog nebūna.

Visa tai, kas įmanomai protinga, anksčiau ar vėliau visada nugali. Bet tik po to, kai kvailystės būna atsitikę ir žmonės nuo jų pavargsta. Panašu, kad pasaulinė idiotizmo fiesta artėja į pabaigą.

Bet piktdžiugauti nevertėtų. Pamišusių protinguolių sukelta audra pažadins milijonus – protingų ir nelabai – kvailių. Ir neaišku, kiek toli kiton pusėn nulėks švytuoklė. Gali ne vienam nosį sugurinti. Ypač mums, mažiukams prie didelio kelio.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

> tovariščius 2016-01-20 18:27        2016-01-21 12:57

Ar su galvele tamstai viskas normoje ? Ar gyveni iš to, kad rūpiniesi juo tai yra Putinu ? Prie ko Putinas ? Nesuprantu mūsų žmonių kodėl jie taip rūpinasi Putinu, ne dienos be jo nepragyvena, su jo vardu eina miegoti, su jo vardu keliasi, ..ką, jis jiems atlyginimą moka?
Gerbiamasis, eikit svaigti ir svaigintis į “delfinariumą “,- puskvailių pseudopatriotų  sapalionės čia niekam neįdomios smile

tina       2016-01-21 7:49

Nematau idėjų,pasiūlymo kaip ieškoti lyderių ir kaip išeiti iš tos susidariusios krizės.Kas ir kaip turi ‘‘imti valdžią’‘.

Arvydas       2016-01-20 21:59

Man Orbanas panašus į lyderį. O šiaip tai deficitas neišpasakytas. Poreikio iki šiol nebuvo. Prisipažinkim, juk dauguma mūsų mėgstame drungnumą, o ne karštį ar šaltį. Tokie ir lyderiai. Drungni.

Pikc       2016-01-20 19:05

“Tik laiko klausimas, kada šie menkystos iš politinio žemėlapio išnyks.” - gal, bet to laiko dar daug praeis, o per tą laiką tie menkystos tiek malkų priskaldys, kad ILGAM užteks…

tovariščius        2016-01-20 18:27

putkinas (xuilo) - CŽV agentas. Jis puikiai atlieka Gosdepo užduoti sunaikinti rasieją...

o tovariščius putkinas?       2016-01-20 17:01

tikras lyderis - tai tovariščius putkinas.
kaip jis meistriškai stumia rusiją į bedugnę - gražu pažiūrėti !!

šiandien naktį       2016-01-20 17:00

apie tai pranešė per svobodą vienas analitikas


Rekomenduojame

Andrius Martinkus. 1/10, arba Mintys po rinkimų

Nacionalinis susivienijimas: dėl kandidatų parėmimo antrajame Seimo rinkimų ture

Vytautas Radžvilas. Apie valdomą ir tikrąjį antisistemiškumą

Algimantas Rusteika. Praradom balsą

Agnė Širinskienė. #MeloKojosTrumpos

Andrius Švarplys. Apie rinkimų rezultatus trumpai

Audrius Bačiulis. Geras švogeris ir už giminę geresnis

Vytautas Sinica. Apie neva politizuotą Genocido ir rezistencijos tyrimų centro darbą

Andrius Švarplys. Žlunga kitas didelis mitas: kad islamas nekelia didelių problemų

Irena Vasinauskaitė. Rinkimai ar pilietinės visuomenės koma?

Ramūnas Aušrotas. Išgyvenom dar vieną dieną?

Rasa Čepaitienė. Kelios pastabos apie rinkimus ir NS pasirodymą juose

Almantas Stankūnas. Liberalusis mitas apie laisvę

Svainio džiaugsmai: „Sveiki atvykę į naują Lietuvą“, arba „Pagaliau galime tikėtis vienalyčių santuokų įteisinimo, pasipriešinimo išmokoms ir paša…“

Robertas Grigas. Ir taip dabar 4 metus?! Kaip iškęsti…

Vytautas. Radžvilas. Ir vis dėlto mes gimėme ir subręsime Laisvei ir Lietuvai!

Andrius Švarplys. Draudimas agituoti neatitinka Konstitucijos

Algimantas Rusteika. Jau galiu kalbėti

Tomas Viluckas. Kokių žingsnių vertėtų imtis, kad iškiltų NS pagrindu jėga, kuri 2024 m. peržengtų 5 proc. barjerą?

Nida Vasiliauskaitė. Už ką balsuoji, o kas iš to išeina, arba Kas vadinama „laisvai demokratiškai išrinktos valdžios legitimumu“?

Vytautas Sinica. Mintys po rinkimų

Vytautas Radžvilas. Porinkiminė Nacionalinio susivienijimo spaudos konferencija Valdovų rūmuose: kodėl vertėjo?

Rinkimų rezultatai ir porinkiminės replikos: Ramūnas Aušrotas, Audrius Bačiulis (papildyta)

Algimantas Rusteika. Tai buvo tiesioginė provaldiška agitacija už valdžios partijas

„XXI amžiaus“ klausimai kardinolui Sigitui Tamkevičiui apie artėjančius Seimo rinkimus

Geroji Naujiena: Ir mes visa galime Tame, kuris mus stiprina

Tariasi peliukai prieš rinkimus…

Liudvikas Jakimavičius. Rinkimų sufleriai

Vytautas Radžvilas. Susigrąžinkime savo Lietuvą!

Audrius Bačiulis. Vytautai – Patirtis ir Energija, arba Už ką aš balsuosiu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.