Dienos aktualija, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Lūžio taškas artėja

Tiesos.lt redakcija   2021 m. sausio 1 d. 20:25

22     

    

Algimantas Rusteika. Lūžio taškas artėja

Ką gi, naujieji jau už lango, bučinius ir svajones į šalį. Dar po taurę iš Maksimos, pažiūrim dar dešimt ašaringų filmų apie Kalėdų džiaugsmus, ir nuo pirmadienio ateis realybė.

Ir joje kiekvienas neaklas plika akimi pamatys, kaip valdžia mikliai išnaudoja pandemiją politiniams tikslams. Kaip viskuo, ko pati nepadarė ir pridarė, toliau kaltina visuomenę ir ima su ja vis aršiau kovoti.

Per valdžios klapčiukų valdomas baubasklaidos priemones palaipsniui esam pratinami prie antikonstitucinės nepaprastosios padėties įvedimo. Pašaipų objektu dėl savo nesusivokimų tapęs gerovės banko galva, išlydėjęs dukrelę iš kito namų ūkio, su pačia dvasingai padūsaus, giliai susižvalgys ir tam pritars.

O varlytėms šildomoje sriuboje tai dar nekaršta ir niekas necypia. Jas dabar tiesiog testuoja, ar ir šią piliulę nuolankiai prarys. Ir kai tik tuo įsitikins – nepaprastoji padėtis bus paskelbta.

Be abejo, su reikalingomis metropolijų ambasadomis bus susiskambinta, suderinta ir leidimas gautas. Ir tai jau bus ne ilgojo pagiringo savaitgalio filmas.

Kalbant ne juridine, o žmonių kalba, tai reiškia karinės padėties įvedimą taikos metu.

Tai reiškia totalią visų visuomenės ir kiekvieno žmogaus gyvenimo sričių kontrolę, kuri įvairiais pretekstais galės būti tęsiama, kiek tik nori.

Ir bus galima vogti dar likusius valstybės resursus, ir taškytis šimtais milijonų naujiems megaprojektams, dalintis įmones, susidoroti su opozicija, kaip tik nori. Nes bus oficiali cenzūra, ir jokių įstatymų, išskyrus faktinio valstybės vadovo tampomų komendantų valią.

Į šią situaciją vedė visi praeitų metų įvykiai, ir buvo tik laiko klausimas, kada bus kulminacija ir lūžio momentas. Visoje žlungančioje melo imperijoje.

Viskas priklauso nuo to, ar milžinas atsibus, ar apsivers ant kito šono ir apsiklos galvą, kad būtų jaukiau. Mano Tėvynėje smarkiai pakvipo 1926 metais. Tik, deja, ateis ne A.Smetona.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

dina       2021-01-10 4:32

Autorius sako: ateis kažkas kitas, ne Smetona. Pažiūrėkite į planus ir suprasite. Valstiečiai suplanavo 2021 metais kartu su kaimynais paminėti gegužės 3 konstitucijos metines. Konstitucijos. kurioje Lietuvos vardo jau nėra

Sveikinu redakrorę       2021-01-5 18:57

sėkmingai prirašius dar du minusiukus “liaudies” vertinimams!

Įdomu,       2021-01-5 11:26

ar rastųsi bent trys sveiko proto lankytojai, jei ne viena redaktorė, kurie atkreiptų dėmesį į “Savo autorystę” (2021-01-4 17:23) ir kiekvienas nepatingėtų nuvertinti?
Tai tas pats, kaip “Palmaitis Rusteikai” (2021-01-3 18:16) kantriai iki “pergalės” pagaliau įvertinta bent dviem minusais daugiau!
O sprendžiant iš politinių vertinimų, “tiesos”.lt yra promaskoliškas portalas, todėl ir tipiškai ruskiškas antisemitizmas visai savo vietoje.
Fiasco? Žinoma, kad fiasco.

Savo autorystę       2021-01-4 17:23

atskleidžia vienas kitam prieštaraujantys, jokios logikos nerodantys “vertinimai”.

Dar dėl "Rusijos"       2021-01-4 4:02

Azerbaidžiano triumfas atkariaujant senovinės Didžiosios Armenijos dalį - Karabachą, iš tikrųjų yra triuškinantis Rusijos pralaimėjimas Turkijai, kuri jau žada padėti Ukrainai atgauti Krymą. O kremlinė gauja nė cypt, nedrįso net savo “moderniausios” gynybos taškų atskleisti, kai būtent tam tikslui iš Rumunijos buvo paleistos raketos Krymo link.

>VARLINAS 2021-01-1 21:52        2021-01-3 19:05

saugumieti, - tavo debiutą nuplovė galinga klozeto srovė.
Bandymas pasisavinti pseudonimą šviesaus asmens ir apdurnintos tautos dalies žadintojo iš karzygys.lt - visiškai nevykęs. Susigalvok naują kličką, suski.

Palmaitis Rusteikai PS       2021-01-3 18:38

Paminėjau Kiniją. O kaipgi daugelio svajojama “Rusija”?
O “Rusija” jau tapusi tik laikinu Kinijos taranu:
Gogas prarijo Magogą.

Palmaitis Rusteikai       2021-01-3 18:16

Esate įžvalgus, bet parašote su klaidom. Kaip bus “suderinta” su “ambasadomis” ir “leidimas gautas”? Nesiorientuojate, kad procesas globalus ir Lietuva jame ne žaidėjas? Regima valdžia visur marionetinė, atėjo laikas perdalyti pasaulį tarp vieno procento žmonijos, turinčio 99 procentus viso kapitalo, įskaitant ir į viską pretenduojančią Kiniją. Negali bepasmiškai visi būti skolingi visiems, o turto valdytojai nevaldyti. Štai kur lūžis.
Jei reikalas būtų vien Lietuvos, vienaip ar kitaip bent dalis laimingųjų galėtų iš čia pasprukti. Nebebus kur sprukti. Pasinaršykite bent šaltiniuose apie buvusių karališkų dinastijų turtą: po revoliucijų jis ne sumažėjo, bet išaugo. Susigiminiuoti su jais yra daugeliui kitų iš to vieno procento garbė. Pasibaigė nesąmonė, vadinta “didžiąja prancūzų revoliucija”, viskas grįžta į amžinąją tvarką, Platono “Valstybėje” sudarytą iš vergvaldžių, tarnų ir vergų.
O dabar prisiminkite Sen. Egipto vergus ir palyginkite su dabartiniais: anie dar nebuvo supančioti, galėjo pabėgti. Kas praeityje buvo supančiotas, galėjo pančius nupjauti su kokia nors dilde. Pabandykit nupjauti elektroninius pančius! Su covidu ir komendanto valanda ateis ir tobuliausi pančiai - veido atpažinimas ir priimtuvų implantavimas į kūną kartu su vakcinomis. Ši biorobotų vergovė bus ideali ir amžina, kol vergvaldžiai galės tarp savęs sugyventi. O vergų bus tiek, kiek reikia darbui (tegu ir pačiam kvalifikuočiausiam), gyvens tiek, kiek galės nuolat pildyti savo sąskaitas. Beje, rašiau tai dar prieš dešimtmetį, kai Pats dar, rodos, dirbai garbingame BNS ar kažkur pan.
Skaitytojai komentatoriai, Bingelienės su sinicomis ir radžvilais vadovaujami, pražiopsojo komendanto valandą svaičiodami apie “rinkimus”. Tegu dar pasvaičioja.
Pabaigai ir viltis:
“...jeigu tos dienos nebūtų sutrumpintos, neišsigelbėtų nė vienas kūnas (gr. sarks - KJV “flesh”, terminas iš hebr. basar). Bet dėl išrinktųjų tos dienos bus sutrumpintos” (Mt 24:22).
Amen.

Egidijus       2021-01-3 13:23

Šiaip tai rusteika rašo DEJA, ateis ne A.Smetona, reikėtų suprast. Aš irgi taip galvoju - DEJA, kad ne A.SMETONA, gal baigtųsi tas komunistuojančių liberoblių balius. Bet, DEJA, gali ateiti tie patys liberobliai.

Fuck you        2021-01-3 11:40

Maskoliu verge. ...

Ar cia is Maskovijos        2021-01-3 11:36

Autorius raso?

stasys       2021-01-3 11:33

A.Rusteika ištarė pikta žodį Lietuvos mirusiam Prezidentui . Tai aiškus nepagarbos jo rodomas ženklas Lietuvos valstybei , priežastys ne tiek svarbios
kaip ta jo užauginta uodega kuria jau dabar teks visur nešioti ir visiems rodyti . Paženklintas neišmanymu istorijos ir galimai infekuotas noru trypti kitu ,šalia esančiu ,žmoniu saugumą . Ar toks beatodairiškas priešiškumas gali atimti ir prota ? tam klausimui atsakymo neturiu ..

Psiulymas       2021-01-3 10:39

Eik Ruskeika i ligonine savanoriu padibeti

Ruskeikai       2021-01-3 10:35

F- U debile , tegyvuoja laisva Lietuva!

Rita       2021-01-2 20:02

Žinia iš Visatos:
Nušvis pasaulyje saulute,
bus gerbūvis gyvenimuos
kai gėrio genijus žmonių -
Donaldas Trampas -
liks USA prezidentu

Diedas       2021-01-2 18:55

Kiaulėms komunistams visur vaidenasi “baubas” Smetona. kokia tema bebūtų, visur stengiasi jį apdergt.
Gaudė jis patamsio gaivalus, kišo į kalėjimus niekadėjus, traiškė raudonuosius kirminus, naikino pasaulinį marą, šaudė tuos rublinius parsidavėlius.
Nūnai, su vienodai lietuvius dergiančia ir kovidą šlovinančia žiniasklaida į Lietuvą sugrįžo bardakas - komunizmas. Visi nors kiek priklausomi nuo valdžios, o realiai nuo savo viršininkėlio malonės, pučia į tą pačią dūdą.
Baisu tokiems, kad gali atsirasti toks kaip A.Smetona, kuris komunistus, nacistus, fašistus ir kitokius ....istus naikino.

Taip, taip        2021-01-2 9:17

Pabaigos pradžia jau čia pat. Už horizonto.

Dzeikas       2021-01-1 23:28

Mane stebina ne tai,kad lietuvius ims vartyti,kaip skudurine Onute ju pati valdzia, stebina tai,kad ta valdzia taip ilgai delse ta daryti.
Galiu speti,kad to daryti neverte pakankamai gera finansine situacija.ES fondu pakako visiems: ir vagys prisivogdavo , ir lochams kapeika likdavo.
Dabar matyt situacija keiciasi, ir kaip sako anekdotas apie degtines pabrangima:
- Teveli, pabrangus degtinei dabar tu maziau gersi?
- Ne , suneli. Dabar tu maziau valgysi.
Siaip desningas galas.O kad taip bus matesi jau 1991m.Kai nenubausti “issivaiksciojo” Tarybu valdzios atstatymo komitetai. T.y. kaivaldziuke zaide nepralosiama partija statydami kazino terminais ant raudonu ir juodu.
Krastiniais cia turejo tapti “mieli Lietuvos zmones”. Tada netapo, nes laimejo state ant nepriklausomybes. Tas laikas atejo kiek veliau.

kas bus tie šarikovai?       2021-01-1 23:15

iki šiol šarikovais puikiai tarnavo “teisėsauga’:
prokurorčikai, teisėjūkščiai, antstoliai, ypač TM klerkai.
negi bus kiti šarikovai?
ar tie patys šarikovai energingiau veiks?

Postmodernas - "Viskas tinka" ("Anything Goes")       2021-01-1 23:12

Tik mažmožis (klausimas pasitikslinimui):
Kas bus (ir yra) TIE, kuriems kažkas tinka (priimtina) ar ne?!
Miniažmogiams gali tikti kažkas ar netikti – tai nesvarbu,
kadangi nei jų protas lavintas, kad suvoktų, jog Socialistinė Revoliucija atnaujinta ir tęsiama, nei valia ugdyta, kad pasipriešintų tironijai laisvės vardu. Ne apie kovidinius užkardymus kalbu, nors ir kovidas tam gali tikti.
Regėjote naujųjų abortisčių-chunveibinių klyksmus Argentinoje?
- Šios amazonės būtų vienos iš gaudytojų hate speech cypautojų.

Deivis       2021-01-1 22:57

Čia tai gerai parašei. Bet išgyvensim valdžios smurtą ir terorą ir po to jiem neliksim skolingi, su kaupu “atsidėkosime”.Net ir dabar galima….

VARLINAS       2021-01-1 21:52

Gerbiu ir megstu Rusteika, bet sikart per daug covididiotines trydos.


Rekomenduojame

Verta pažiūrėti. „Kapitolijaus šturmas“ garsiojo prokuroro ir buvusio Niujorko mero Rudolfo Džulianio akimis

Andrius Švarplys. Viena replika apie Laimos Kreivytės pranešimą Santaros Šviesos Vilniaus klubo diskusijoje apie ateities Lietuvą

Vytautas Sinica apie socialinių tinklų cenzūrą: pasirodo, viskas yra dar blogiau

„Nacionalinis susivienijimas“ reikalauja teisingumo reformos ir beda pirštu į rezonansines bylas

Andrius Švarplys. Didžiausias JAV demokratijos išbandymas vyksta dabar – po rinkimų ir Kapitolijaus užėmimo

Kardinolas Sigitas Tamkevičius. Malda Sausio 13-ąją

Kastytis Braziulis. Bolševizmo mūsuose vis dar yra likę labai daug

Verta prisiminti. Vidmantas Valiušaitis. Dar kartą „vienų vieni“?

„Pagaminta Lietuvoje“: savaitės politinių įvykių apžvalga trumpai

Verta prisiminti. Naktis, sukrėtusi ne tik Lietuvą, bet ir visą pasaulį: pirmieji žiniasklaidos balsai

Ramūnas Aušrotas. Ateina naujos ideologinės kolonizacijos laikas – apsiginsime?

Vygantas Malinauskas. Kodėl Bažnyčiai iš viso reikalingos Šv. Mišios

OpTV: išskirtinis „Kranto“ interviu su pirmuoju krašto apsaugos ministru Audriumi Butkevičiumi – apie Ameriką ir Trumpą, Sąjūdį ir Sausio 13-ąją

Aleksandras Nemunaitis. Kaip man nebuvo leista sudalyvauti viešame Vilniaus savivaldybės Ekonomikos komiteto posėdyje

Ramūnas Aušrotas. Įdomu, ką čia Žmogaus teisių komitetas sugalvojo?

Algimantas Rusteika. Mes laimėjom

Raimondas Navickas: Mes jų nepamiršome. Papasakokime apie juos savo vaikams ir anūkams

„Iš savo varpinės“: Ar vyksta socialinių tinklų revoliucija?

Vytautas Radžvilas: Laisvės kova niekada nebaigta

OpTV: Mantas Varaška meta iššūkį iš nelaimės parazituojančiai žiniasklaidai ir kolegoms: žmonių kantrybė senka!

Laima Malinauskaitė. Sausio 13-ąją prisimenant

Moderna padvigubino savo vakcinos nuo Covid-19 kainą

Vytautas Sinica. Interneto cenzūros režimas

Ramutė Ruškytė. Valstybės ir bažnyčios santykis karantino metu

Audrys Karalius. Sausio 13-osios randas

Vaidotas A. Vaičaitis. Kas apgins Konstituciją, arba Kaip paskirti Konstitucinio Teismo teisėjus?

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras kviečia į virtualią parodą „1991 m. sausis Lietuvos nepriklausomybės gynėjų liudijimuose“

„Neredaguota“ pokalbis apie tautinę politiką su Liutauru Stoškumi ir Tomu Aleknavičiumi

Algimantas Rusteika: „Tai ne šiaip ženkliukas. Tai pozicija šiuolaikiniame kare už žmogiškumą“

Kunigas Robertas Grigas: Tada buvome barikadų broliai

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.