Politika, Visuomenės pokyčių analizė, Propagandos ir ideologijos analizė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos, Žiniasklaida

Algimantas Rusteika. LRT dabar – svarbiausias valstybės klausimas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. spalio 13 d. 1:58

28     

    

Algimantas Rusteika. LRT dabar – svarbiausias valstybės klausimas

Ar kas nors iš tą naktį stovėjusių ir žuvusių prie Bokšto būtų patikėjęs, kad prabėgs metai ir lietuvių valstybės televizija taps valstybės išvalstybinimo, ištautinimo, globalizmo ir ištirpimo kitoje „federacijoje“ propagandos įrankiu? Kad vėl nebebus laisvos politinių pažiūrų ir nuomonių sklaidos, bus šaipomasi iš valdžiai neįtikėlių, o diskusijos valstybės ateities klausimais virs varžybų, kur aikštelėje švilpia sukčiaujantis teisėjas, parodija?

Atsimenu seną, bet gerą LRT vaizdelį apie A.Siaurusevičiaus jubiliejų – iki horizonto eilė sveikinančių, kaip prie Lenino mauzoliejaus. Solenizantas prielankiai priima dovanas, su kuriomis įsiteikiamai šypsodamiesi su žmonomis atsėlina valstybės, vyriausybės, parlamento ir partijų galvos, komitetų pirmininkai, ministrai ir generaliniai direktoriai, žvaigždės, pusžvaigždės ir šiaip visokie driskiai deputatai bei kitoks švarkuotas mailius.

Užsienietis, nemokantis kalbos, būtų pagalvojęs, kad tai priėmimas pas monarchą. Ir būtų nedaug klydęs – valdo tas, kas nulemia esminius dalykus. Nuo šio žmogaus partokratinėje, grupuočių užvaldytoje valstybėje didžiaja dalimi priklausė reitingai, o tuo pačiu ir išlikimo „Titaniko“ valtyje šansai. Dabar dirigentas pasikeitė, bet orkestras svyrančiame denyje griežia tą patį valstybės duobkasių maršą.

Sakote, nebūna nuo žmonių nepriklausomos valdžios, išskyrus Islamo valstybę ir Šiaurės Korėją? Neatspėjot, vaikučiai, tokia mūsų ketvirtoji valdžia. Laisvoje ir nepriklausomoje Lietuvoje, kurioje nuo žmonių niekas nebepriklauso, yra laisva ir nuo visuomenės nepriklausoma visuomeninė LRT, išlaikoma už valdžios dalinamas visuomenės lėšas.

Iš dvylikos LRT Tarybos narių aštuonis paskiria pati valdžia, o likusius keturis – už virvučių tampomos, valdžios finansuojamos ir nuo jos priklausomos visuomeninės organizacijos. Iš esmės tai valdiškas žiniasklaidos kanalas, niekada nebuvęs nepriklausomas. Po visuomeninio transliuotojo iškaba išperėtas visuomenės manipuliuotojas, už mūsų pinigus aptarnaujantis kelias politines grupuotes, užsiimantis primityvia globalizmo propaganda, aktyviai dalyvaujantis politikoje ir kas vakarą ateinantis jums plauti smegenų.

Visuomenės informavimo įstatymo nuostatos dėl pateikiamų nuomonių įvairovės LRT nuolat pažeidžiamos. Akivaizdžiai nesilaikoma įstatymo nuostatų dėl teisingos, nešališkos informacijos ir neleistinumo panaudoti žiniasklaidą tenkinant grupinius, politinius interesus, tačiau Lietuvos radijo ir televizijos komisija šių pažeidimų nepastebi ir situacijos nekontroliuoja.

Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba radijo ir televizijos transliacijų stebėsenos taip pat nevykdo. Nacionalinio radijo ir televizijos įstatyme jokių nepriklausomos visuomeninės kontrolės priemonių, užtikrinančių nešališkos politinės informacijos pateikimą, atvirus debatus, pažiūrų ir įsitikinimų laisvės sklaidą, nenustatyta. Kaltų nėra, visi galai į  vandenį, brangūs Lietuvos žmonės.

Per ilgus metus LRT susidariusios situacijos priežastys sisteminės. Problemų negali išspręsti vadovybės pakeitimai, visuomenės paraginimai, visuomenės informavimo etikos savireguliacijos mechanizmai. Prieš rinkimines batalijas be mūšio niekas neatiduoda vyraujančios aukštumos su instaliuota sistema Grad, iš kurios gali subombarduoti priešininkus, todėl daroma viskas reformoms LRT imituoti ir nieko nekeisti.

Valstybės vadovams adresuoti visuomenininkų reikalavimai labai demokratiškai persiunčiami „pagal priklausomybę“ nagrinėti pačiai LRT, nors net pagal sovietinę tvarką buvo draudžiama persiųsti skundą nagrinėti tam, kuris skundžiamas. Ir gaunami išsamūs atsakymai – viskas gerai, nuostabioji markize! Miegokit ramiai, į jokius reikalavimus keistis ar mitingus su vėliavomis politinė sistema – esamos LRT gimdytoja – nereaguos niekada.

Kas turi būti padaryta? Atsakymas aiškus ir kartu neįvykdomas. Aiškus, nes visuomeninio transliuotojo, kuris privalo būti nepriklausomas nuo valdžios, valdymo organus turi skirti ne valdžia, o rinkti visuomenė. Ir neįvykdomas, nes užvaldytos žiniasklaidos propaganda užtvindytoje valstybėje ta visuomenė laisvai ir nepriklausomai išsirinktų jakilaičius su miliūtėmis.

Ką nors galėtų, jei panorėtų, pradėti keisti Seimo valstiečiai – net plyšelis gelžbetoninėje propagandos sienoje būtų teigiamas žingsnis į ateitį. Nesunku būtų  Nacionalinio radijo ir televizijos bei Visuomenės informavimo įstatymuose įtvirtinti skirtingų nuomonių svarbiausiais politinio gyvenimo klausimais atstovavimo pariteto principą, kada apie būsimą diskusiją privalomai pranešama atitinkamų nuomonių lyderiams (asmenims ar organizacijoms) ir užtikrinama galimybė jiems dalyvauti diskusijoje, jei toks pageidavimas būtų pareikštas.

Kada politiniam pseudoelitui reikia padaryti ką nors savo naudai – tam bemat atrandamas tarptautinis pavyzdys, o priešingu atveju pavyzdžių nematoma, nors jie badyte bado akis. Visuomenės kontrolė laisvai ir nepriklausomai, valstybinei ir privačiai žiniasklaidai seniai egzistuoja. Pasaulyje nuo 1913 metų veikia komitetai skaitytojų nusiskundimams tirti. Šiuo metu naujienų ombudsmenų organizacija vienija 15 valstybių ombudsmenus.

Estijoje tokio politinių grupuočių žiniasklaidos užvaldymo nėra. Nacionalinis transliuotojas ombudsmeno – žiniasklaidos kontrolieriaus – instituciją įsteigė dar 2007 metais, juo paskirtas žinomas, visoje šalyje gerbiamas žurnalistas Tarmu Tammerkas. Jis buvo atvykęs ir į Lietuvą senais gerais 2007-siais, kada rengėmės turėti naują prezidentą ir buvo iliuzijų, kad Lietuva keisis. Atvyko žmogus, pasikalbėjo, laisva ir nepriklausoma žiniasklaida parašė pora straipsnių ir užmiršo amžiams.

Kiekvienu istorijos tarpsniu būna svarbiausias momentas, kada sprendžiama, kur link pakryps valstybės laivas. LRT klausimas dabar yra svarbiausias Lietuvos klausimas, nes nuo jo didžiaja dalimi priklausys rezultatai rinkimų, lemsiančių mūsų ir mūsų valstybės gyvenimą artimiausiais viso pasaulio esminių pasikeitimų metais.

Permainos LRT – tai ne Tautos forumo visuomenininkų ir marginalų, kovojančių prieš žodžio laisvę, kokiais mus labai nori apšaukti, užgaida. Pažvelkit į išsigandusius valdiškų propagandistų veidus, paklausykit neapykanta varvančių, demagogiškų jų kalbų ir suprasit – tai gyvybės ar mirties klausimas.

Uždanga lėtai kyla, spektaklis prasideda ir viskas keletą akimirkų vėl gali priklausyti nuo mūsų.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

partijų atžvilgiu mandagybių nebus.       2018-10-15 12:11

Kai ponia, kuri yra atvirai angažuota partijos fanė, be skrupulų varo savo kumyrų propagandą viešoje vietoje, tuomet kiaulei lipančiai ant altoriaus reikia pasakyti “jukš”. Nes pati ponia “nesusipranta”.
Čia piliečių diskusijų, o ne partinio laikraščio erdvė.
Sąmoningas pilietis neturi jokių simpatijų jokiai valdžiai.
Pirminė piliečio priedermė ne bučiuoti kumyrams padus, o kritikuoti, kontroliuoti ir reikalauti.
Pagyromis galima užsiiminėti partijos viduje, jeigu jau taip labai niežti.
Jeigu ponia netrivoja myluoti karbauckį ir skvernelį - lai rašo jiems laiškus tiesiogiai.
Mes tų meilės priepuolių regėti neprivalome.

žiūrim,ko neturim       2018-10-15 10:25

Kai komentatorius,gal net save labai protingu pateikiantis vyras kitą,komentuojantį,vadina svetimžodžiu *dura*,klausiu:apie kokią diskusiją galima kalbėti,kaip kitos nuomonės Jūs nepajėgus priimti?Kai nėra argumentų,vaikiškai prasivardžiuoti - taip kolūkietiška.

įsižeidusiai avelei (Agnė>"agnus" lot.)       2018-10-14 9:08

Taip, formaliai kolxozų neliko, bet de facto santvarka sovietiškai kolxozinė, tik papudruota prekių gausa krautuvėse. Gi mentalinė kolxozniko-kumečio smarvė  yra visuotinai tvyranti, o valdžia tokia pati kaip kolxoze-
“ja načalnik, ty durak”. Ir tik nesekite mums pasakų apie “gerus” naisių kolxozo pirmininkus. Kumečio svajonę apie pilną bliūdą putros pasilikite sau.
Formaliai citramono galima nusipirkti be recepto. Džiūgaujate jog radote klaidą teiginyje?
O man liūdna dėl tamstos paviršutiniškumo ir tiesmukiškai buko primityvizmo.
Nes “citramonas ir validolis” buvo įvardinti vien kaip metafora-simbolis minties paryškinimui užkontrastinimo būdu. Tamstos teksto suvokimo gebėjimai yra lyg trijų metukų vaiko.
Be abejo, dar ne visos ligoninės uždarytos. Kalba apie tendenciją, o tiksliau - griežtai kryptingai vykdomą sveikatos priežiūros neprieinamumo didinimą kaimiškų regionų žmonėms. Tai yra nepaneigiamas faktas, kaip nepaneigiamas faktas jog veryginės “reformos” ir toliau tęsia piliečių interesus paminančią iki tol buvusių vyriausybių genocidinę politiką.
Kai įrodysite, jog iki verygų mokyklos vaikus maitino vien sosiskomis, tuomet bus galima su tamsta diskutuoti. Nes dabar tiesiog pilstote demagogiją.
Tamstos svaičiojimai apie “pažangej” mąstančias “supermamytes-veganes” yra nieko verti, nes ta “mada” praeis kaip praėjo tų emancipuotų fyfų visuotinis susižavėjimas dekupažu.
Normalus klasikinis naminis maistas kurį valgė ir valgo daugelis šeimų, yra ir išliks. Sriubos, kotletukai, guliašai, lietiniai et cet. tikrai nedings nuo šeimų stalų verygoms panorėjus.
O vaikai visų pirma yra šeimų, o ne mokyklų.
“Mokyklų “reforma dar tik prasidėjo…”. Todėl , pagal tamstą, atseit nieko blogo neįvyko.
Lygiai taip pat sėkmingai galite argumentuoti ir kitus reiškinius. Pirmyn!
Pavyzdžiui “nieko blogo neatsitiko, nes piliečio A.Z. apiplėšimas ir mušimas dar tik prasidėjo”. Arba - ” nieko tokio kad namas dega, juk gaisras tik prasidėjo”:)
O dėl elertė...
Galvoju- ar tamsta esi visiška kvaiša ar tiesiog sukta melagė?
Parodyk tą vietą komentare kur būčiau gyręs ar užstojęs režimo ruporą.

>>žūrim ką turim        2018-10-14 8:35

Kolūkiečiai ir kolūkiai buvo prie sovietų (gyvenate nostalgija sovietmečiui?)
Validol, neocitramon parduodami be racepto
Ligoniniės dar neuždarytaos
Vaikų maitinimas pigiomis ,,sosiskomis,,  keičiamas sveikesniu maistu, kuriuo maitina mąstantys tėvai savo atžalas.
Mokyklų reforma tik prasidėjo. Klykia ne tie kam blogai, atvirkščiai, bijo prarasti šiltas vieteles…
O jau apie lrt geriau nereikia pilti gerumo dozių, ne sovietmetis, turim ir kitokių nuomonių, kurioms lrt uzdaryta
dūra Agnė

> A.Rusteikai       2018-10-13 21:29

Pagarba Jums u

Pagarba Jums už prasmingas įžvalgas.Vis dėlto nepaminėjot J.E.Prezidentės požiūrio į LRT veiklą ir jo pertvarką.Būtent šalies vadovę tenkina Visuomeninio transliuotojo veikla ir neigiamai žiūri į dabartinio Seimo rengiamą LRT pertvarką, deja.

 

 

 

 

 

$+$       2018-10-13 21:15

Propagandos įrankių niekas neatiduoda, norint juos turėti, reikia susikurti arba užgrobti, kaip tai darė Leninas.

Prieš 30 metų atgimimo laida per LRT buvo labai svarbi, nes tų propagandos įrankių, per kuriuos buvo galima skleisti informaciją, buvo labai mažai. Dabar visa LRT informacija tėra lietaus lašas jūroje, kuris ištirpsta akimirksniu informacijos vandenyne, todėl jokios vertės neturi. Na, nebent kokiekms nors užsiangažavusiems ir susireikšminusiems politikieriams.

Jakilaičio ar Miliutės veikla per daug sureikšminta, ne visi žiūri jų laidas, kaip ir pačią LRT. Lietuvos radijas dar didesnė pliurpalynė, be kurios taip pat galima išsiversti. Galima drąsiai kabinti spyną ir nešvaistyti pinigų.

čiombė.       2018-10-13 18:13

kodėl autorius vis inkščia ir inkščia ? pasufleruosiu problemos sprendimą. neįjungi tv ir problemos kaip nebūta. kaip tik radijas atleido normalius žurnalistus ,taip aparatas atsidūrė konteineryje.šiek tiek protaujantys žmonės seniai nebegaišta laiko prie tv. bet jei jums tai problema ,tai sukvieskit žiūrovus bent jau kaip Labanoran o ne inkškit.

nustebusi       2018-10-13 17:18

Manau, kad faktas, kad valstybinis Lietuvos radijas ir televizija yra užvaldyta vienos politinės jėgos, yra ir mūsų visų kaltė. Paputoja tautiečiai internetuose ir viskas tuo baigiasi. Apie kokius mitingus prie LRT galima kalbėti, jei net peticiją “Dėl nuomonių įvairovės LRT užtikrinimo ir veiklos kontrolės” per 10 d. pasirašė 154 (!!!) žmonės.

Propagandistų grupuotės       2018-10-13 14:57

išsisemia,pradeda kartotis,atsibosta ir tampa pašaipų objekktu.Tik gyvos diskusijos yra minties laisvės šaltinis.

>jzp       2018-10-13 11:25

Labai tikslu: “Visų varškėtiškų “reformų” esmė yra naujai susibūrusios polit-kriminalinės gaujelės kova su politkriminalinio pasaulio senbūviais dėl vietos prie Lovio ir galių svertų.”

labam svarbumui       2018-10-13 10:52

Pasiūlymas. Labai praktiškas:
Pirma susivokti kokio galutinio rezultato norite.
Suformuluoti, sukurti konkretų Lietuvos nacionalinio Visuomeninio transliuotojo Projektą, tada numatyti įgyvendinimo etapus ir užkardymo nuo galimybės vėl surupūžėti ateityje priemonių planą bei metodiką.
T.y. pirma galvoti, o po to daryti.
Kai visuomenė matys ir priims, kai žinos koks tikslas, o ne kažkokie katinai maiše, tik tada galima tikėtis grįžtamojo ryšio, t.y. palaikymo.
Elementari abėcėlė.
Bet jeigu nepatinka, tai kreipkitės į burtininkus ir stebukladarius.
Tie padarys viską greitai ir pigiai.
Lydekai paliepus vėžiui sušvilpus:)

Pumpric-pirstskaitė       2018-10-13 10:40

O man patinka piketuotojai. Labai smagu kai po langais susirenka giesmelių giedotojai- atsidarai langą ir spjaudai semečkių lukštus ant berečiū.
Linksmumėlis!

labai svarbu       2018-10-13 10:37

Pritariu, kad šiuo metu LRT - gyvybės ir mirties klausimas. Tačiau tas amžinas klaustukas - ką daryti? Jeigu mes būtume politiškai aktyvūs, užtektų surengti kelis mitingus prie LRT su išsakytais reikalavimais - gal tada kas nors ir pasikeistų. Tačiau šiandien surengti Lietuvoje masinį mitingą yra problema, nes žmonės apolitiški, abejingi, ypač tai taikytina jaunimui. Kaip parodė patirtis į mitingus ateina tik apie pora šimtų senų ir pagyvenusių žmonių, tad visoms valdžioms, taip pat ir LRT valdžiai gyventi ramu, nes tautos balsas nupilietintas, valdžia jaučiasi visagalė.
Siūlykime visi neabejingieji - kokie turėtų būti tolesni mūsų veiksmai.

Caps Lock       2018-10-13 10:36

Dižiosiomis raidėmis parašyti lozungai atrodo dvigubai protingeu!

išigelbėjimas       2018-10-13 10:22

Kaip gerai, kad yra “misterių” kurie mums nuo sofos nurodo, pakomanduoja ką daryti.

Misteris       2018-10-13 9:48

Nerinkau valstiečių.
Ir iš vis nieko nerinkau.
Lijo tą dieną.
Ir apskritai nė viena BURNA iš  pateiktos pasiūlos nepatiko.
Bet dabar matau ir tos OPOZICIJOS?POZICIJOS kovos galima šį tą išspausti.
Ką?
Ogi TEKTONINĮ lūžį sukelti MOTININĖJE plokštėje,į kurį sunksis vanduo.

Misteris       2018-10-13 9:38

Dabar yra metas berti į išpurentą  žemę TIESOS grūdą.
Visi, kas turite DRĄSOS perteklių ,atiduokite energiją sėjos darbams.
Ateis metas,kai išberta sėkla duos DEŠIMTERIOPĄ grūdą...

Reformatorius       2018-10-13 9:28

“-Kam nepatinka mūsų reformos, tegul išvažiuoja:)”

žūrim ką turim       2018-10-13 9:05

Kolūkiečių valdžios rezultatai:
Citramonas ir validolis tik pagal receptą;
Geriems vaistams kompensavimas panaikintas, o vietoj tikrų vaistų dabar galima nusipirkti pigaus šlamšto.
Toliau naikinamos ligoninės, dabar rajonų gyventojams reikia pas gydytoją specialistą belstis šimtą ir daugiau km.
Netrukus panaikins poliklinikose pediatrus. Vaikučiai geriau nesusirkit!
Po vaikų “sveiko maitinimo reformos” vaikai iš darželių grįžta alkani ir nakčiai prikirtę trigubos vakarienės ryte keliasi neišsimiegoję.
Vietoje to, kad pabalgę mokykloje už tris eurus, mokiniai vaikšto pietauti į aplinkines kavines ar maximas. Dabar tėvams “reforma” atseina po 5-6 eurikus kiekvienam vaikui per dieną.
Ryža etatinio apmokėjimo “reforma”  - gal kas pažįsta kokį vieną mokytoją kuriam padidėjo alga? Ne? Mat kol kas galima sutikti tik tokių kuriems atlyginimai sumažėjo 40-150 eurikų. Gavę “reformuotas” algas pareiškimus išeiti iš darbo jau patiesė virš 1500 mokytojų. Mokykloms trūksta apie 3000 mokytojų. Bet niekas nebeateina. Faina?
Kiultiūra? Čia irgi daug “gėrio”. Ypač valstiečių kiultoūros ministrės organizuotas “konkursas” Lukiškių aikštės įpaminklinimui. Kas žūtbūt stumia bunkerį. Rukė-Šunson.
Geležinkelių reforma. Bebrus išmėžė, valio!
Jo, bet tam kad suskaidžius bendrovę galima būtų prichvatizuoti krovinių pervežimą, o nuostolingus keleivių pervežimus užkrauti ant mokesčių mokėtojų kupros. Gal kas žino- kas yra tie būsimieji krovinių pervežimo biznio savininkai? Jakuninas? Gazpromas? Švedai?
Nesužinosite iki bus post factum.
Žalioji miškų reforma?
Kelmų plynės iki horizonto Labanore ir kitose sengirėse, draustiniuose et cet.
Plius dešimtimis tūkstančių hektarų švedų ikėjų pigiai supirkinėjami miškai.
Ar dar tęsti “gerų darbų sąrašus”?
Kad kolxozninkai siauroviziją pavers visuomenine tiki nebent tokie pusgalviai ir kvaišos kaip karbauskiniam skvernynui ditirambus giedanti visiška dūra “Agnė”.

StasysG       2018-10-13 8:35

O kodėl LRT-joje atsirado saldus ir paslaptingas žurnalistų lūpose žodis “Mediateka”? Jei jau iš lietuviško žodyno pašalinote pasaulyje išrastą ir pripažįstamą terminą “medijos”, tai reikėjo eiti iki galo: rašyti bei kalbėti - “ŽINIAsklaidoTeka”.

Švarkelis > ištikimai mūsų fanei Agnei       2018-10-13 8:34

EleRTė bus reformuota- generaline direktore paskirsim WCkauskienę, o tarybą suformuosim iš 240 šarvuotų visuomenininkų.
Paėmę į savo rankas transliuotoją, pagaliau galėsime visuomenę įtikinti kas Stambulo konvencija yra Didelis Gėris ir Pažanga.
Ir be abejo- LRT eteryje tikrai niekada nenuskambės klausimas-
“Kur yra Deimantė?”
Tą tvirtai pažadu!

vienaakė       2018-10-13 8:07

“Valstieciai tikrai daug ka nuveike valydami purvinas Lietuvos pakampes.Tik aklas ir piktavalis negali(gal nenori) pastebeti kas nuveikta”.
Jooooo, ....
Kaip sakoma- nėra nieko blogesnio nei bukas entuziastas.
Tačiau teiginį galima ir pataisyti:
Dar blogiau kai tokių idiotų yra dauguma.
Nesunku ir smagu būtų sumalti į miltus tuos tariamus “nuveikimus”.
Bet ar verta?
Juk pusgalviams argumentai nerūpi.

labui       2018-10-13 7:42

viltis - durnių ir lūzerių motina.

Labai       2018-10-13 7:37

teisingas ir taiklus autoriaus straipsnis.Valstieciai tikrai daug ka nuveike valydami purvinas Lietuvos pakampes.Tik aklas ir piktavalis negali(gal nenori) pastebeti kas nuveikta.Deja, gaila kad su LRT reiklais nuveikta pakankamai mazai.Siauruseviciaus ir Jakilaicio iskuopimas nedaug ka paveike.Is kitos puses, mes ne Baltarusija.Ten vinu mostelejimu Lukasenka patvarko taip, kaip jam atrodo butina.Lietuvoje isviesejusi klanu korumpuota demokratija.Vien tik komisijos sudarymas tirti LRT veikla koki sukele sarsala.Prezidente piestu stojo ginti LRT nepriklausomuma.Vilciu turime nadaug reformuoti LRT.Viltis pasikeitimams yra Juozaicio isrinkimas prezidentu.

Lukas       2018-10-13 7:24

Aš manau, kad LRT prokonservatiška televizja ir tai tęsiasi ir tęsiasi, nekalbinami kitokio mąstymo žmonės žurnalistai vien prokonservatoriškų pažiūrų.Gerai,kad valstiečiai sujudino tą irštvą, gal kas ir pasikeis.

Jzp       2018-10-13 6:52

Straipsnis tiksliai realistiškas. Ypač ši vieta:
:
  ” Kas turi būti padaryta? Atsakymas aiškus ir kartu neįvykdomas. Aiškus, nes visuomeninio transliuotojo, kuris privalo būti nepriklausomas nuo valdžios, valdymo organus turi skirti ne valdžia, o rinkti visuomenė. Ir neįvykdomas, nes užvaldytos žiniasklaidos propaganda užtvindytoje valstybėje ta visuomenė laisvai ir nepriklausomai išsirinktų jakilaičius su miliūtėmis. “
.
Deja, prie viso tekxto visiškai nedera puse lūpų išsakyta naivi svajonė, jog gal būt pati valdžia, t.y. karabauckis su švarkeliu padarys kažkokį stebuklą.
Taip, žalieji varškėčiai kažkiek, pusiau imituodami nes nelabai tiki jog pavyktų, tarsi klibina elertė kurwyną, bet…
Ar varškėčiams rūpi sukurti tikrą visuomeninę lrt?
Akivaizdu jog ne. Jiems terūpi pasidaryti nuosavą partinį ruporą.
Jeigu rūpėtų, ne “komisijas” kurtų, o būtų seniai paskelbę reorganizaciją ir visems konarskynės veikėjams būtų išdalinę atleidimo lapelius.
Kodėl nedaroma paprastai ir efektyviai?
Nes varškėčiai neturi tikslo daryti esminius poķyčius.
Jie taip pat yra sisteminiai iki kaulų smegenų.
Tik “švieži”. Dar žali.
Visų varškėtiškų “reformų” esmė yra naujai susibūrusios polit-kriminalinės gaujelės kova su politkriminalinio pasaulio senbūviais dėl vietos prie Lovio ir galių svertų.
Elertė iš režimo atimti gali tik visuomenė, tačiau “galėjimą” tiksliai apibrėžia komentaro pradžioje pacituota straipsnio tezė.
.
Yra tik viena išeitis- ieškoti šviežių idėjų, kaip išjudinti ir pakelti apatišką visuomenę veiksmui.
O tam reikia tartis, reikia daugiau kritinio mąstymo, nebijoti atviro dialogo tarpusavyje et cet.
Deja, tokie dalykai mums negresia.
Taigi, sistema gali būti rami- jai iš vidaus niekas negrasina.
Sumaišties kažkiek sukeltų briuselyno griūtis, tačiau tie kurių išskirtinis talentas prisitaikyti, neprapuls.
Nes aktyvūs cholujai reikalingi visiems režimams.
Suma summarum-  kol kas nėra jokių prielaidų tikėtis pokyčių žydruose ekranuose.
Jie ir toliau liks žydri:)

 

 

Autoriui       2018-10-13 6:46

Pataikaujate valstiečiams:)?

Agnė       2018-10-13 6:11

Taip! Pritariu str. autoriui. Tikiu A. Širinskiene, kad nepasiduos, ir eis iki galo dėl “plyšelio gelžbetoninėje propagandos sienoje”. Be to, manau, kad dar liko žmonių , kurie netiki lrt feisbukinėmis naujienomis su pasižvengimais, tendencingais politologais ...

Rekomenduojame

Teksaso Respublikonų partija priima prieš LGBT nukreiptą politinę platformą, remiasi tuo, kad būti gėjumi yra „nenormalu“

Almantas Stankūnas. Kiek kartų lipsime ant to paties neoliberalizmo stabo - viską atiduoti privačiam kapitalui, grėblio?!

Audrius Bačiulis. Kalbame apie rusų kultūrą kaip pavergimo įrankį

Bidenas kelia nerimą net demokratams

Krikščionis amerikietiško futbolo treneris laimėjo bylą JAV Aukščiausiajame Teisme – atleido iš darbo už maldą

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (V)

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt šeštoji (birželio 29 diena)

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( III )

Kanados įstatymo projektas C-11, kenkiantis nepriklausomiems interneto turinio kūrėjams, ką tik buvo patvirtintas Bendruomenių rūmuose

Dėl vakcinos nuo koronaviruso gauta dešimt kartų daugiau pranešimų apie pašalinius poveikius

NATO planas: leisti Rusijai ištrinti Estiją iš žemėlapio

2021 metais 20% kūdikių, gimusių Prancūzijoje, buvo duoti musulmoniški vardai

Jonas Jasaitis. Aktyvistai – kolaborantai – šių dienų lyderiai

Briuselyje milžiniška demonstracija prieš dideles pragyvenimo išlaidas

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimt penktoji (birželio 28 diena)

Pierre Manent. „Santuoka visiems“

Edvardas Čiuldė. Lietuvos homoseksualizacija kaip tautos idėjos ir valstybės pagrindų demontažo sambrūzdis

Briuselio direktyvomis Lietuvos valdžia tik prisidengia?

Vidmantas Valiušaitis. Daugiau ir giliau tyrinėti laikotarpį, kalbėti faktais

Kardinolas Mulleris: J. Martino LGBT propaganda yra erezija

Karas Ukrainoje. Šimtas dvidešimtoji (birželio 23 diena)

Vokietijos migracijos ministrė daro spaudimą, kad migrantai gautų pilietybę greičiau, kviečia keisti pilietybės įstatymą

Karas Ukrainoje. Šimtas devynioliktoji (birželio 22 diena)

Vytautas Sinica. Patyčių iš žmonių maratonas tęsiasi

Paulius Markevičius. Strateginės bylos prieš visuomenės dalyvavimą pasaulyje ir Lietuvoje ( II )

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (IV)

Stokholme dviračių takai atspindės lyčių lygybę

Per Lamanšą atvykę migrantai bus sužymimi ir patraukti baudžiamojon atsakomybėn

Vidas Rachlevičius. Generolas Patrickas Sandersas: esame karta, kuri turi parengti kariuomenę vėl kariauti Europoje

Japonijos teismas: tos pačios lyties asmenų santuokų draudimas atitinka konstituciją

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.