Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Linos Gorodeckajos tinklalapyje aprašytos istorijos atpasakojimas: ar tai galėtų įvykti pas mus?

Tiesos.lt redakcija   2020 m. gruodžio 1 d. 17:23

8     

    

Algimantas Rusteika. Linos Gorodeckajos tinklalapyje aprašytos istorijos atpasakojimas: ar tai galėtų įvykti pas mus?

Internetai skaito žydų publicistės ir blogerės Linos Gorodeckajos tinklalapyje aprašytą istoriją. Šiaip nesidalinu, bet dabar pasidalinsiu sutrumpintu atpasakojimu, išėmęs pernelyg ašaringas emocijas, kurių eskalavimo tekste nemėgstu. Tiesiog pateiksiu faktus, ir viskas.

Kodėl dalinuosi? Todėl, kad perskaičius iškilo klausimas: ar pas mus tai dar įmanoma? Ar dar liko mažoje tautoje, klusniai pasirinkusioje sotų susinaikinimą, solidarumo, atjautos ir ištikimybės protėvių papročiams?

Iš tos tautos, kuri buvo nukariauta ir išblaškyta, bet liko nesunaikinta du tūkstantmečius, yra ko pasimokyti. Jei tik norime mokytis ir dar yra kam mokytis.

Tiesiog pagalvokim, pabandykim įsivaizduot, ar toks paprastas dalykas galėtų įvykti čia ir dabar, bet kuriame mūsų koronaviruso mieste?

–  –  –

Ši istorija atsitiko Haderos mieste, Hillel Yaffe medicinos centre. Gydytojas pacientės dukrai pasakė, kad jos motinos, sergančios sunkia vėžio forma, būklė ėmė smarkiai blogėti ir jos dienos suskaičiuotos.

Duktė gydytojui atsakė, kad rugpjūtį ji turėjo ištekėti, bet dėl koronaviruso vestuvės neįvyko. Po to nuo „koronos“ Prancūzijoje mirė jaunikio tėvas. Tai vestuves atidėjo, kol mamai, kuri labai labai jų laukė, pagerės sveikata.

Ir gydytojas Renat Raines Karmelis pasiūlė surengti santuokos ceremoniją tą pačią dieną, tiesiog palatoje, prie mamos lovos. Žinia apie vestuves pasklido po ligoninę, kas tik gali, nutarė padėti ir dalyvauti.

Viską suorganizavo per tris valandas. Ne vestuves palatoje, o iškilmes skyriaus vestibiulyje – pagal visas žydų tautos tradicijas. Su vestuvine suknele ir gėlėmis, šventiškai papuoštomis sienomis ir balionais.

Ligoninės siuvykla skubiai pasiuvo vestuvinį baldakimą Chuppah, simbolizuojantį būsimų šeimos namų stogą ir naują gyvenimą. Į medicinos centrą atvyko vizažistas ir kirpėjas, kad jaunoji būtų graži.

Viskas buvo daroma savanoriškai, ne už pinigus. Ligoninės virėjai parengė stalą su šventiniais valgiais. Suskambo smuikas, ir vestuvės prasidėjo.

Jaunikį po Chuppah įvedė ligoninės vyriausiasis gydytojas. Vestuvinę ceremoniją atliko medicinos centro rabinas. Tradiciškai buvo sudaužyta taurė, skelbianti naujos šeimos gimimą Pažadėtoje Žemėje. Mama džiaugėsi ir laikė dukters ranką, buvo kartu.

Pagal paprotį motinai buvo įteikta dukters vedybinė sutartis Ketubah su jaunųjų pasižadėjimais, ji palinkėjo jauniesiems ilgo, laimingo gyvenimo.

Po to jai vėl suleido morfijaus.

 

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Tas ah1 yra šmeižikas:       2020-12-3 1:04

jei jis būtų sąžiningas, pacituotų, kaip parašyta Įst 23:20: “Tu neskolinsi,už palūkanas savo broliui. Kitataučiui skolinsi, bet savo broliui neturi skolinti už palūkanas”. Kur čia paliepimas skolinti kitataučiui už palūkanas? KJV angliškai irgi pagauna skirtumą: “Unto a foreigner thou mayest lend upon interest; but unto thy brother thou shalt not lend upon interest”. Nėra paliepimo skolinti kuitataučiui už palūkanas, bet yra leidimas. Tačiau pagrindinis draudimas būtent neimti palūkanų iš tikėjimo brolių. Šio draudimo ilgai laikėsi net ir katalikų Bažnyčia, kol pasidavė šėtonui. Jei būtų buvę žydams liepta imti palūkanas iš nebrolių, tai būtų perėmęs ir islamas. Bet islamas eina toliau: draudžia bet kokias palūkanas, ne tik iš brolių, bet ir iš kafirų. Mūsų laikais tai tiesiog šviesa pasauliui, nes islamišku bendros atsakomybės principų pirmieji, rodos, švedai įkūrė nepalūkinius bankus.

Ne tik galėtų, bet ir vyksta       2020-12-2 11:40

Yra ir pas mus vyriausias. Ne, ne gydytojas. Pinigų specialistas. Savivaldybėje.
Pastatė virtinę naujų namų palei gatvę namų statybos spekuliantai, o butų niekas neperka, nes kitoje gatvės pusėje metalinių garažų masyvas. Šlikštus vaizdas pro langą. O kreditų grąžinimo terminas artėja.
Ir nusprendė spekuliantai surengti, ne, ne vestuves, o pasimatymą su pinigų specialistų. Ir ne ligoninėje, o savivaldybėje. Sujudo sukruto visi, ėmė gaminti, ruošti, kepti ir štai… naujas vyriausio pinigų specialisto parėdymas: nugriauti visus metalinius garažus. Per du mėnesius. Visus, visus, kad niekas neįtartų apie pasimatymą. Kaip sako vienos tautos liaudis: „mušk savus, kad svetimi bijotų“. Visiems ką nors nugirdusiems apie pasimatymą, po kvietimą į teismą ir… „sutartis“ nuo 300 iki 1500€. Plius pridėtinės išlaidos. Štai čia, tai tikras jautrumas.
Vietoje morfijaus!!!
Po metų, kitoje gatvės pusėje puikuosis žolynai, gėlynai ir kitokios viešosios erdvės. Kol bus išrinktas naujas pinigų specialistas ir viešosios erdvės pavirs naujais daugiabučiais ir ofisais. Kaip ir visi kiti mažučiai mažučiukai ploteliai ir kampeliai visame mieste.

stasys       2020-12-2 8:36

Autorių sentimentai užplūdo .. ? Aname str. barakudos jaudino ..

ah1       2020-12-1 22:32

Nieko naujo. Norit išlikt kaip žydai ir būti kaip žydai? Skaitykit JAHVĖS pamokymus ir įsakymus ir laikykitės jų - nesiženykit su kitatautėmis kaip žydams liepė JAJVĖ, kurkit savo tautos bankus ir savo tautai neskolinkit už palūkanas taip kaip žydams liepė JAHVĖ ... vienu žodžiu skaitykit Biblijoje Penkiaknygę/Torą...

Kis       2020-12-1 22:29

siandiena as tokiu tokiu net sapne nesusapnuoju ir tai ivyko kazkur apie 1992 metus,kai Landzbergis suskalde Lietuva i Landzberistu-Kgb ir komunistus,kurie dar nebuvo pasieke bebru lygio.Pamaciau prosvaiste 2016 metais,bet valstieciai buvo isblaskyti ta pacia neimantria schem,kuria nuo senoves dirbo ir dirba Kremliaus spectarnybos.Paliko vienintele,jeigu dar imanoma viltis,po Landzbergio mirties atlaisvinti visus nuo lenciugo ,kuris laiko sukaustes dirbusius Kremliui,pamirsti,atversti svaru puslapi ir tikrai pradeti kurti.Griovimas ir skaldymas pribaigs sali ir zmones.Uztenka tos nesantaikos ,juk sitaip ciniskai elgtis gali tik didziausias musu priesas.Zydai gal ir nera tas reiskinys,kuriuo reiketu nacijai siekti,galios pas juos daug,o padorumas slubuoja.Sukurus 947 metais metais Izraeli,paziurekite kokia buvo teritorija ir palyginkite siandienos zemes,visos atkariautos ginklu ir zudynemis.Tad labai kopijuoti nera butina,mums reikia vienytis ,nes issisiepe is rytu hiena,o papilveje Karaliaucius,Visa laime,o ju nelaime,kad esame apsaugoti,nereikia virazu,reikia elgtis taip kaip pridera 3 milijonams.Pasakos,kad mes esame isskirtiniai.

Egidijus       2020-12-1 18:50

Taigi pas mus net į ligoninę neįleistų, sulėktų su skafandrais, iškviestų policiją, Veryga atsiųstų Arą...

grumstas       2020-12-1 18:34

Algimanto potekstė yra tokia - mokinkitės iš žydų tautos..Ir jam pritariu. galima jų nekęsti , galima piktai apkalbėti, priekaištauti, bet šios tautos pasiryžimo ir sugebėjimo gerbti savo papročius, tradicijas , savo religijos skrupulingo prisilaikymo galima tik pavydėti. Tai jiems garantavo išgyvenimą tūkstančių metų laikotarpyje, neasimiliuojantis su aplink daugybe gyvenusių genčių ir tautelių, kurios istorijos verpetuose išnyko , ištirpo tautų lydymosi katile. Tos užmarštin nuėjusios tautelės turėjo vieną ydą, kurios neturėjo žydai- priiminėjo naujus dievus , metę į šalį senuosius , nes nauji užkariautojai, nauji valdovai to reikalavo iš nukariautų tautelių priimti jų 
papročius , dievus , tradicijas.

šaunuolis rusteika       2020-12-1 18:12

čia ne TM, GP, VSD provokacija.
Ne, ne, ne.
rusteika ne provokatorius.
VOT !!!

Rekomenduojame

Rusijos istorinė ir akademinė politika Lietuvos atžvilgiu 2021–2022 metais (pagrindinės tendencijos)

Kanzaso mokytoja nušalinta dėl „translytės“ mokinės pageidaujamų įvardžių nevartojimo

Christine ir Thomas Schirrmacheriai. Komunizmas kaip mokymas apie tūkstantmetę viešpatiją

Dominykas Vanhara. Išdavystės kaina

Kanapės siejamos su depresija ir nerimu

Vokiečių ministerijos nubudusiųjų „buvimo baltuoju“ apibrėžimas pašalintas po visuomenės neigiamos reakcijos

Romualdas Povilaitis. Apie Užimtumo įstatymo pakeitimą

Edvardas Čiuldė. Kodėl rusai yra užklimpę imperijos idėjos puoselėjimo iliuzijose?

Oregono valstijoje visuose mokyklų tualetuose privalės būti moterų higienos priemonių

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt septintoji (gegužės 11-oji) diena

Rusijos Dūmos vicepirmininko ir deputatų pasisakymai apie Rusijos tikslus kare prieš Ukrainą

„Žmoga“ toliau keliauja per pasaulį… (atnaujintas sąrašas)

Vytautas Radžvilas. Savinaikos mechanizmas

Vokietijoje vyksta teismo procesas pastoriui, nubaustam už kalbas apie homoseksualus

Mariupolio gynėjai virš „Azovstal“ gamyklos iškėlė Ukrainos vėliavą

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt šeštoji (gegužės 10-oji) diena

Prof. Markas Regnerusas. Kodėl santuoka yra ne tik privatus, bet ir viešas reikalas?

Lyčių kvotos: ES parlamentas balsuoja už tai, kad 50 % visų kandidatų Europos Parlamento rinkimuose būtų moterys

Reikalavimas dėvėti kaukes sukėlė daugiau mirčių nuo korona viruso

Karo monstrą penėjo ir kultūrinis rusų elitas

Gegužės 9-osios ambivalentiškumas

Nepriklausomais elektros tiekėjais privalo užsiimti FNTT

Vidas Rachlevičius. O tuo metu Anglijoje arba – o kam dabar lengva…

Ramūnas Aušrotas. ES kovido sertifikatas

Asta Višinskaitė - Katutė. Kažko nesuprantu

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt penktoji (gegužės 9-oji) diena

Ar etniniai vokiečiai turi teisę ginti savo kaip daugumos statusą?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ. Pašauktieji į amžinąjį gyvenimą – IV Velykų sekmadienis

Karas Ukrainoje. Septyniasdešimt ketvirtoji (gegužės 8-oji) diena

Vytautas Sinica. JAV panaikins „teisę į abortą“?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.