Žmogaus teisės, Partijos, Žiniasklaida, Prezidentas ir jo komanda

Algimantas Rusteika. Lietuva – kompromatų žemė

Tiesos.lt siūlo   2017 m. balandžio 28 d. 16:17

4     

    

Algimantas Rusteika. Lietuva – kompromatų žemė

Alfa.lt

Iki skausmo pažįstama. Vieną gražų rytą pusę septintos kažkas tik spūst raudoną mygtuką – ir prasideda. Gatvėmis į studijas siaubingu greičiu nušvilpia džipai, sausakimši didžiųjų žurnalistų. Ir per visus galus kad pakils pašėlęs urzgimas, lojimas ir dantų griežimas! Lietuva turi naują priešą!

Ir koks nors, tarkim, kad ir A. Rusteika, iš šiaip išgeriančio ir užkandančio piliečio ūmai pavirsta „prieštaringai vertinamu“, „galimai, esą ir ko gero“, „prorusišku populistu“, „keliančiu grėsmę nacionaliniam saugumui“, kuriam „teisėsauga turi klausimų“. Kaip mat apmėto šūdais ir tampi „skandaluose paskendusiu“. Ir tavęs nebėra.

Kompromatų karai prasidėjo, kai valstybė dar kartą prasidėjo. Pirmąjį laimėjo Pirminiai Segtuvai, t.y. pirmaisiais metais iš KGB pastato ir archyvų išvogtos bylos. Buvo užimti placdarmai ir strateginės teisėsaugos aukštumėlės. Per paksiadą iš pirmojo karo rezultatų išstorėję Antriniai Segtuvai su kompromatine šviežiena įveikė Pirmuosius.

Nuo to laiko kameros sukasi greitai, tačiau niekas labai nesikeičia. Rinkimuose padalyvaujam su partijomis, po to įvyksta tikrieji rinkimai, kuriuose dalyvauja STT, prokuratūros draugeliai ir saugumiečiai, kompromatų bylos ir kam reikia persiųsti failai. Prie to jau visi pripratom, kaip prie musių vasarą. Lietuva be skandalų – Lietuva be ateities.

Kas kurlink šaudo, atspėti nesudėtinga. Kažkaip nebestebina, kad skandaluose paskęsta visi, tik visada paviršiuj lieka plūduriuoti šventieji konservatoriai. Štai Mantui Adomėnui baudžiamoji byla, o neliečiamumo niekas neatima ir niekam tai neįdomu. Andrius Kubilius nuomodamasis automobilį pažeidė galiojančią tvarką? Dvidešimties sekundžių naujiena per žinias, keli sakinukai portaluose – ir viskas.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 22 straipsnis nustato, kad žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas. Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami. Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu.

Tačiau pagal naująjį Elektroninių ryšių įstatymo 77 straipsnį ne tik žvalgybos, bet daugybei valdžios institucijų informacija apie privatų gyvenimą jau beveik metus teikiama be teismo sprendimo. Niekam tai neužkliūna, niekas nesikreipia į Konstitucinį Teismą, visažiniai žiniasklaidos dobermanai tyliai vizgina uodegas. Daugelis pajuntam išmanųjį kišenėje paslaptingai kaistant, bet nieko.

Štai Mindaugas Bastys nuo 2001 metų artimai bendravo su netinkamais žmonėmis, tarsi visi kiti būtų bendravę vien su tinkamais. Įsivaizduojat – vienas jų net buvęs KGB-istas! Ir kalbėjosi apie, ką visi tada kalbėjosi, – apie atominės statybas!

Bet juk ir Dalia Grybauskaitė, ir A. Kubilius susitikę kalbėjosi apie atominę su Vladimiru Putinu (Nemykolaičiu), svarbiausiu pasaulyje KGB-istu. O jei KGB priedangos įmonė „Dujotekana“ tais nuostabiais laikais finansavo konservatorius, tai juk grėsmių nacionaliniam saugumui – nulis.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Žmogus       2017-04-28 18:15

Puikus doro sąžiningo žmogaus straipsnis.

Nepasirašysiu       2017-04-28 17:24

Palaukime, kol Atviros Lietuvos Fondas, finansuojamas iš užsienio bei finansuojantis kelias dešimtis vietinių NVO, vadovaujamas buvusios VSD karininkės ir politiko žmonos, suras Lietuvoje priešų. Vadovei kompromato priešams, tikriems ar įsivaizduotiems, toli ieškoti nereikės :D
O žiniasklaida paklusniai atspausdins ir ištransliuos, teismai nuteis.

Raigerdui/Čingadžgukui       2017-04-28 17:24

Hau, ar tik nebūsi klevų sulos padauginęs?: )

Raigerdas        2017-04-28 17:15

Labai aštriai. Super! Štai jums pavyzdys tikrosios žurnalistikos. Belieka tikėtis, kad gerbiamas Algimantas Rusteika ne paskutinis žurnalistinis mohikanas Lietuvoje. Šiuo atveju gerai būtų prisiminti apie mohikanus: “Mohikanai (Mohican, Mahican) – indėnų gentis, gyvenusi dabartinės Niujorko valstijos rytuose, Vermonto pietuose ir Masačusetso vakaruose. Kalbėjo mohikanų kalba. Save vadino Mahhekaniw, kas reiškė „Nuolat tekančio vandens žmonės“. Prancūzai juos vadino Vilkų žmonėmis (Loups), o britai – kartu su vapingeriais ir munsiais grupavo kaip upių indėnus (River Indians). Per JAV nepriklausomybės karą mohikanai susivienijo su amerikiečiais prieš britus ir jų sąjungininkus mohakus, senekus, onondagus ir kajugas. Tačiau Amerikai laimėjus karą, XVIII a. pabaigoje mohikanai buvo masiškai perkeliami iš jų gimtosios teritorijos į oneidų žemes vakaruose. Ten jie įkūrė savo gyvenvietę ir ją pavadino Naujuoju Stokbridžu. XIX a. I pusėje mohikanai buvo perkelti dar kartą, dar toliau į vakarus (dab. Viskonsine). Čia mohikanai galutinai asimiliavosi, prarado gimtąją kalbą, papročius. Jų likučiai susimaišė su lingvistiškai giminingais lenapiais. Jie tebegyvena Stokbridžo-munsių indėnų rezervate. Kartu su lenapiais jų priskaičiuojama 1,5 tūkst.
XX a. pabaigoje mohikanai ir lenapiai pateikė ieškinį, kad atgautų dalį prarastų žemių Niujorke (~9,300 ha). Mainais jiems buvo pasiūlyta ~0.81 ha žemės”.

Rekomenduojame

Vladimiras Laučius. Rusijos despotijos šaknys

Lenkija turės galingiausias sausumos pajėgas Europoje, karinėms išlaidoms – net 5 proc. nuo BVP

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt devintoji (rugpjūčio 1 diena)

DeSantis įveda naujas taisykles, nukreiptas prieš socialinių kreditų standartus „nubudusiųjų“ korporacijose

Vytautas Radžvilas. „Rusija vis dar buvo suvokiama kaip gerovės šaltinis“ (II)

Eimantas Grakauskas. Tiesos ir moralės amnezija (apie Z. Šličytės puolimą). III dalis

Vytautas Sinica. Vilnius be šeimininko

Vytautas Rubavičius. Ukraina: Didysis Tėvynės karas

Kastytis Braziulis. Visi šie išdavikai yra teisiami

Vytautas Sinica. Rusijos elgesys nuo skerdynių Bučoje nė kiek nepasikeitė, o Vakarai ir mes gerokai atbukome

Priešinkimės vaikų eutanazijai Nyderlanduose, prašo „CitizenGO“

Kastytis Braziulis. Vokietijos „parama“

Vytautas Sinica. Nacionalinis susivienijimas iškėlė programinį tikslą panaikinti Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt aštuntoji (liepos 31 diena)

Europos Komisija padavė Vengriją į teismą

Ramūnas Aušrotas. Demografinis žmonijos kolapsas

Vytautas Sinica. Valstybės kontrolė apie miškų reikalus

STT kirčiai Vilniaus savivaldybei

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt šeštoji (liepos 29 diena)

Pasaulio ekonomikos forumas kviečia panaikinti privačią transporto priemonių nuosavybę

Vytautas Sinica. Tėvai auklėjami, kaip dorotis su vaiko transseksualumu

Kastytis Braziulis. Senajai Europai, o ir mums reikia atgailauti, patiems pasitraukti arba išsivalyti nuo kolaborantų taip, kaip daro Ukraina

Karas Ukrainoje. Šimtas penkiasdešimt penktoji (liepos 28 diena)

Federalinis teismas Floridoje gina nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai gydymą remdamasis pirmąją konstitucijos pataisa

Vytautas Radžvilas. „Iliuzijoms pasidavė ne tik Putinas“ (I dalis)

O kas šiandien išdrįs sistemai pasakyti „Ne“?

Lietuva turi naują „žvaigždę“

Edvardas Čiuldė. Tas pats Marksas, tik kitoje saujoje

Mark Regnerus. Ar pasinaudojant karo ūku Ukrainoje bus prastumtos vienalytės santuokos?

Kastytis Braziulis. Karas vyksta įvairiuose frontuose

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.