Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Tiesos.lt redakcija   2020 m. rugpjūčio 4 d. 1:28

14     

    

Algimantas Rusteika. Lempučių filosofija

Nors daugeliui iki lempučių, bet yra lempučių filosofija. Mes – vieniši kambariai, kurių viduj lemputė - patys jungiklio nepasiekiam. Būna, kurie įėję įjungia ir viskas nušvinta – tai tavo gyvenimo žmonės.

Būna, kurie išjungia. Kartais tai taip pat tavo gyvenimo žmonės. Kai kurie tai net mėgsta, nes taip įsijungia patys. Daugelis jų labai protingi ir nežino, kad jungiklis yra, nors kartais tik apsimeta.

Kiti nežino, kad lemputės yra, nors pas kai kuriuos jų ir nėra. Tai kartais tokius galima įjungti. O pas kitus jungiklio nėra, nieko ir neįjungsi, nors norinčių vis ateina. O dar pas kitus lemputės silpnos, greit perdega – vis laukia, kad kas pakeistų, ir mėgaujasi aukos laime.

Būna, kurie užsirakina ir nieko neįsileidžia, tokie mėgsta tamsą, ten slepiasi ir dekoruoja šviesom fasadus, svetimiesiems įjungia galingas šypsenas. Ryškiai apšviečia teritoriją, kad niekas neprieitų, nors viduje nieko nėra.

Bet yra, kurių niekas nemato ir negirdi. Kurie visą laiką šviečia, ką bedarytum, kad ir kas atsitiktų, kaip bebūtų sunku. Tokius pamatai patamsiuos iš tolo. Juos atpažįstu iš karto, jie – taip pat.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

prašaliečiui       2020-08-5 12:24

prochadimce, kaip tikram mankurtui, tavo smegenys negyvos. Rašyti tu nemoki, o nemokėjimas kyla iš maskovitų įvykdyto tau smegenų nugaišinimo ritualo. Dėl to mauk į bulbandiją (tranzitu), o iš ten - į Šiaurės Korėją. Nors ir sorošiniai pinigai tau, marksistine padugne, mokami, bet kimai juos pasiims mielai. Laukiame džiaugsmo kupinų reportažų iš komunistinio “rojaus”.

Prašalietis       2020-08-4 22:27

grumstas     2020-08-4 16:03
Kaip sąjūdinis beretinis “patriotas”, taip jam su “patriotine” atmintimi “problemos”. Kas seka daugiau mažiau politinio “elito” gyvenimą ir dar nepragėrė visiškai atminties, tas prisimena dėl “lemputės” ką kada apie sąjūdinį “patriotą” Patacką rašė spauda, ką pasakojo pradžioje pats Patackas. Seimo frakcijoje “pripumpuotas vaistų“Patackas pasakojo, kaip jis seną lemputę atsinešė iš namų, nes norėjo išsirinkti tinkamą. Jis ją padėjo į lentyną, pasiėmė naują ir norėjo iš parduotuvės išeiti, o saulėgražas jis į parduotuvę atsinešė. Po to pradėjo rodytis spaudoje rašinėjimų, kad jis “apsiriko, nelabai gerai jautėsi psichiškai”, po to atsirado rašinėjimai, kad jis serga ir t.t.
Beretinis pseudo patriotinis “nesvolačiau”, pacituosiu tau ką rašė apie “apšvitintą ir leisgyvį” Patacką 2013 lapkričio 7 dienos laikraštis, citata: Seimo pirmininkė Graužinienė laikosi žodžio. Nors elektros lemputės ir saulėgražų vagyste viešai prisipažinęs Seimo narys Algirdas Patackas viešai prašė teikti parlamentui prašymą dėl savo neliečiamybės panaikinimo, L. Graužinienė to daryti artimiausiu laiku neketina….. Patackas ir tokie kaip tu beretiniai komentatoriai eilinį kartą pademonstruoja kokios “moralės” yra ši “patriotinė nepatologinė” beretinė neužsislapstinusi ir 75 metams užsislapstinusi publika… Tokių lemputės vagių kaip Patackas, sklypų transportuotojų kaip V.Lansbergis sugebančių paveldėtą sklypą Lietuvos glūdumoje atsitemti prie Vilniaus ir t.t. dėka atsirado ir sėkmingai 30 metų gyvuoja vagiai vagiantys milijonus. Nuo senelio V.Lansbergio neatsilieka ir anūkėlis, kurio žmona yra “labai versli”.... Ačiū už tai, tame tarpe ir a.a. Patackui už parodytą pavyzdį....

grumstas       2020-08-4 16:03

Prašalietis     2020-08-4 8:43
geras turėtum būti svoločius, jeigu a.a.Patacką, kuris jau sirgo , buvo švitintas ir pripompuotas vaistų nuo sunkios ligos ir nesuprato savo veiksmų, galėdavo užmiršti ir neprisiminti tokioje būsenoje ką jis padarė , ką įsidėjo ne ten , ir pan. nes jis savo mitimis jau gyveno kitame pasaulyje. Ir prisiminkim , su kokia piktdžiuga jį įvardino masinės info priemonės kaip vagį, kaip turintį padėti seimo nario mandatą. Tos masinės info retai kada aptarinėjo ir analizuoja milijonierių vagių veiklą ir veiksmus. o štai a. a. Sistemos akmenėlio batuose Patacko veiksmas buvo aptarinėjamas nuo visų aukščiauisų bokštų . Iki tol , kol susigirzbo, kad jau tai nesolidu. Ir štai “prašaliečiui tai “amžiaus nusikaltimas” kurio jis negalės niekada pamiršti. Tai jau ne liga , tai jau patologija- neišgydamas bvariantas

Skaitytojas       2020-08-4 12:33

„Nors daugeliui iki lempučių“

Kai esi žiauriai kietas vienuolikmetis kokių 1970–1980-ųjų sovietinėje mokykloje, tada visokie rusicizmai („do lampočki“) ar šiaip kokios citatos iš Šūriko nuotykių („vlip očkarik“ etc.) būtų, na, suprantama. Bet kai esi apie 60 metų vyras ir gyveni 2020-uosiuose… Hm, tada jau kažkas nelabai gerai.

Jeigu       2020-08-4 12:02

nekreipiat dėmesio į štazį, tai kodėl skaitot prašalietį? Ta pati firma. Štai aš šiandien apsirikau ir todėl atsiprašau: minusą padėjau [>Prašalietis], nes nepastebėjau to [>]. Tikiuosi, kad ir kiti šeši prieš mane lygiai taip pat apsiriko. Nes prašalietis niekada nieko naujo neparašys, ko dar nebūtumėte skaitę. Neverta gaišti laiką.

Alegorija       2020-08-4 11:04

Straipsnis kaip ir filosofinis, suprantamas ne visiems, kaip ir prašaliečiui, jo mąstymas yra užblokuotas, jis tik per vamzdį į jokius šonus.

Kis       2020-08-4 10:47

mano galva pas mus lemputes emigracijoje,o likusioms pakanka vienos rankos ir vieno jungiklio.Man idomu,kiek tai dar gali testis?

>Prašalietis       2020-08-4 9:42

Trumpai drūtai: kliedesių konglomeratas.

Birute       2020-08-4 9:26

100balu!Aciu.

Prašalietis       2020-08-4 8:43

“Nuvijęs šalin štazio dvasią”, paskaitęs Rusteikos - “Kiti nežino, kad lemputės yra, nors pas kai kuriuos jų ir nėra”, tik “didelių pastangų dėka” išsilaisvini iš “lempučių filosofijos” ir tuomet “patriotiškai” prisimeni, kad ” kai kurie neturintys lempučių”, bet labai jų norintys, kaip Patackas, nueidavo į parduotuvę, pasimdavo lemputę,o prie lemputės “netyčia” kur nors įsikišdavo dar ir porą pokelių semkių. Būdamas politinis “elitas”, jis žinojo “kur yra elektros jungiklis”, todėl įjungti lemputę ir padaryti, kad jo kambaryje viskas nušvistų “patriotiškai” nuostabia šviesa, jam buvo vieni niekai. Šios rūšies veikėjai su savo “gyvenimo žmonėmis” lukština semkes savo nuostabiai apšviestuose apartamentuose jau nuo 1991 metų, kai likusi minia “neturinti lempučių“eilinių tautiečių ir matančių kaip išrinktieji lukština savo “susiveiktas” semkes sietynais nušviestuose apartamentuose. Todėl “šumnesni” šios minios atstovai prieš kiekvienus rinkiminius sambrūzdžius grūdasi eilėje, šaukdami visokius lozungus ir vildamiesi, kad kada nors pavyks prasibrauti į šią prie valdžios lovio besistumdančią kompaniją. Kurioje neturintys lemputės, “patriotiškai” nueina į parduotuvę, niekam nematant įsikiša lemputę į kišenę ir jiems už tai nieko nebūna. Parsineša lemputę namo, ją įjungia ir nuostabiai apšviestame kambaryje lukština parsineštas kartu su lempute semkes, kaip ir kiti 20 proc. “tautiniam elitui” priklausančių, “nusipelniusių” gyventi geriau, “patriotinių” tautiečių...

Ramirosui       2020-08-4 8:38

Jūsų pozicija “nekreipti dėmesio” tipiškai lietuviška.
Būtent dėl daugumos “duodančios durniams kelią” Lietuva po Kovo 11-sios taip ir netapo valstybe.
Kai piliečiai nekreipa dėmesio į padugnes, į valdžią uzurpavusių niekšų ir išdavikų  įžulumą, tuomet kita pusė labai gerai nukreipia visus tamstų dulkinimų agregatus į visas tamstų ertmes.
Bet kam aš čia kalbu - dauguma kaip mykė “nekreipkim dėmesio”, taip ir myks.
Veršių veršiai.
Tik tada nereikia verkšlenti, jog valdžia nekreipia į tamstų nepasitenkinimus jokio dėmesio.

Ramiros       2020-08-4 7:19

....  siūliau ne kartą, kad nereikia visai kreipti dėmesio į tą, matomai, “stukačių  štazį”, nes jisai siautėja, kai mato, kad kas nors jį stebi, skaito, reaguoja, nesvarbu, kad neigiamai, jam užtenka ir to, kad mastrubuotis. O ką redakcija ? Gal jai patinka tokie kloikos ? Jei kas nori jį išjungti, tai ir be redakcijos yra būdų tai padaryti ... bet jeigu nekreipsim į jo kėgėbistinius paistalus, tai jis pats išsijungs, nes nebeturės prasmės čia bezdėti, arba nutrauks jo finansavimą už budėjimą ir sapaliojimus šiame portale. Jaučiu, kad šis portalas kai kam yra kaip rakštis subinėje, va jie ir pasiunčia čionai tokius “štazius” ...

grynas materialistas tas rusteika       2020-08-4 6:43

kitokių komunistų-kgbistų ir nėra - gyvuliai.

temstanti tiesa       2020-08-4 6:19

tarnybų štazis dieną naktį “šviečia” publiką, tačiau redakcija jo neišjungia ir neužtrumpina.
ar ne todėl čia vis tamsiau ir tamsiau darosi?


Rekomenduojame

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Tomas Baranauskas apie „imuniteto pasą“: tai „šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“

Kastytis Braziulis. Į kokius „Vakarus“ plaukia mūsų laivas ir dėl ko dabar laužo galvas jo „vairininkai“? arba Kiek dar mus valdys 2K

Dominykas Vanhara. Pandemijos valdymas?

Algimantas Rusteika. Kova su liga ar su visuomene?

Vaidas Augūnas. Šimašiaus prioritetai

Vytautas Radžvilas. LGGRTC atsidūrė buvusių SSRS kolaborantų ir represinių struktūrų atstovų atžalų rankose

Dovilo Petkaus pokalbis su kun. Ričardu Doveika: „Krikščionybė yra tuščio kapo religija“

„Vargdieniai? O gal niekšai?!“ – Viktoras Gerulaitis apie dabartį: „Šis laikas – blogiausias“

Zigmas Tamakauskas. In memoriam: Adolfas Gurskis

Dainius Rudzevičius. Apie konservatorių „ėjimą į Vakarus“. Atsakymas Andriui Kubiliui

Nida Vasiliauskaitė. Apie prietaringuosius ir madinguosius

Dievo Gailestingumo savaitė balandžio 4–11 dienomis

Tomas Baranauskas apie tikėjimą mokslu: Jūs išsilavinęs ar atsisakote skiepo?

Vytautas Budnikas. Ar mūsų Konstitucija yra neutrali idiotiškoms permainoms?

Ramūnas Aušrotas. Konstitucinės tėvų teisės interpretuojamos kuo siauriau, valstybės – kuo plačiau

Jurgos Lago ir Vido Rachlevičiaus pokalbis: Lietuva yra pasmerkta, nes valdžia nežino, kur veda, o mes nežinome, kur einame

Alvydas Jokubaitis: „Liberali demokratinė visuomenė trumpam pasitraukė į šalį“

Vytautas Sinica. Ar Genocido centro direktorių vertę politikai gali įsipareigoti, kad 1941 m. rezistencijos istorija nebus perrašoma? jos bus mokoma?

Valdo Vasiliausko replika. Šventos ateistinės Velykos?

Kardinolas Sigitas Tamkevičius: bijau, kad Bažnyčia liks vienintele institucija, kuri gins demokratiją

Geroji Naujiena: Kristus tikrai prisikėlė! Sveikiname sulaukus Šventų Velykų

Ado Jakubausko spaudos konferencija: Buvau atleistas, nes atsisakiau pasiduoti politiniam spaudimui iš anksto pasmerkti Birželio sukilimo dalyvius

Nida Vasiliauskaitė. Sako, į mūsų tolimus ramius kraštus atėjo maras. Laimei, bus naujų Mokslo dovanų

Šv. Augustino homilija apie Kristaus prisikėlimą

Didžiojo Šeštadienio Geroji Naujiena. Tuščio kapo žinia

Andrejus Gaidamavičius kviečia jungtis prie Nacionalinio miškų susitarimo: Nestovėk po medžiu – stok už medį!

Rasa Čepaitienė. Velykos 2021

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: DELFI panikuoja – propaganda jau neveikia

Nuo bačkos. Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Arvydas Anušauskas: paaiškinimas partiečiams, kodėl susidorota su prof. Adu Jakubausku

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.