Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas, Nevyriausybinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Laukimas

Tiesos.lt redakcija   2021 m. birželio 11 d. 10:32

14     

    

Algimantas Rusteika. Laukimas

Protui pavojinga įsijungti teliką ar portalus, nors su humoro registru – sveika. Vyksta pamišimo, nupušimo, absoliučių nesąmonių, nusišnekėjimų lenktynės. Rekordai gerinami kasdien. Visi viską matot, pažvengiam, net nebekyla ranka, ką nors čia rašyt.

Tik jautresnės antenos pastebi vieną požeminį niuansą – įsijungė laikina pauzė. Toks laukimas, kai ir viršuje, ir apačioje renkamasi, kas bus naudingiau, kas bus nugalėtojas, prie kurio bus galima prisišliet. Normali prieškrizinė būsena, kada ateina nežinomi įvykiai, naujos jėgos ir nėra aiškumo, kaip su kuo mažesne pastanga išlikti komforto zonoje. Tipo, kaip pigiau nusipirkti ateitį.

Na, o valdžios kuluaruose pilnu tempu vyksta parengiamieji lemiamam šturmui prieš žmones darbai. Rengiami, derinami ir vizuojami įstatymų, kodeksų, poįstatyminių aktų, nutarimų ir instrukcijų, begalinių tvarkų projektai vienalytei partnerystei, transseksualumui įteisinti ir propaguoti nuo vaikų darželių, neapykantos kalbų, bausmių už „psichologinį smurtą“ ir kiti jų diktatūros įrankiai.

Niekas nesibaigė, žmonės. Viskas rengiama valandai x, kada vienu mygtuko paspaudimu, vienu balsavimu bus galima paleisti visą jau sumontuotą ir iki smulkmenų suderintą totalitarizmo mechanizmą. Neširskim, jie tiesiog dirba savo darbą ir taip pat laukia, kas bus.

Nes dabar pauzė – vieni rengiasi puolimui, kiti – gynybai, o dauguma laukia dangaus ženklų. Juk juntat tą laukimą, kaip baigsis, tą artėjančio apsisprendimo būtinybę, netikrumą dėl ateities ir dvejones, su kuo ir kur eiti? Ir to, kad viskas gali pasikeisti, ir nebūtinai jums naudingai, neišvengiamybę? Tą vaikišką norą kišti galvą į smėlį, nors supranti, kad nuo tikrovės nepasislėpsi?

Vargu ar yra pasaulyje, kas to nejunta. Vieni pyksta ir dėl to kaltina kitus, tarsi tie kiti sukūrė šį dešimtmečiais žengusį į šiandienos pasirinkimus pasaulį. Kiti džiaugiasi, nors džiaugtis nėra kuo. Treti tiesiog dirba ar gyvena šia dieną, kuri kiekviena yra mums dovanota.

Mums lengva, nes kalbam tiesą ir nereikia nei meluoti, nei galvoti, ką vakar pasakei. Mums lengva, nes girdim vienas kitą ir suprantam, kas prasideda. Nes žinom, kad bus sunku ir daugelis neatlaikys, pasitrauks, atsižadės. Tačiau ateina tikrasis gyvenimas, kurį atsiminsim, ir pasaulis, kurį paliksim savo vaikams.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Aldona       2021-06-12 13:42

Kaip sakė toks ryšiais su kubiečių-lotynų mafija besigiriantis politikas Žygimantas: „Šie metai - Baltarusijos metai.” O kodėl? Paaiškinkite vienišai mamai, auginančiai du mažus vaikus, laukiančiai socialinio būsto, neturinčiai pinigų geriems vaikų batams, jau nekalbant apie kokybiškas vaikų atostogas, kodėl dabar svarbiausia - Baltarusija. Kad reikia gelbėti jos liaudį, juos priimti, popinti ir liūliuoti. Lietuviai geri ir užjaučiantys žmonės, jie tikrai nori ištiesti pagalbos ranką diktatoriaus persekiojamiems kaimynams. Bet kiekvienas žino, kad padėti kitam gali tada, kai esi pajėgus tą padaryti. Vadinkite tai egoizmu, bet pirmiausia - Lietuvos valdžia turi užtikrinti Lietuvos piliečių gerovę. O tada tegul gelbsti nors ir Antarktidą.

Giedrius       2021-06-11 19:52

Tyla prieš audrą... jeigu tai galima pavadinti tyla… Įdomūs ir labai prasmingi įvykiai laukia.

Pagal konstituciją taikiam mitingui       2021-06-11 15:31

NEREIKIA jokio simasiaus leidimo, būtinai ateisim:)

Man labai patiko šeimų maršo mitingas       2021-06-11 15:28

Susirinko nuostabios šeimos pareikšti savo nuomonės. Ateisim kiek reikės!!!

> Žodžio laisvė... 12:55       2021-06-11 14:33

Puiku!!!
Tik va kaip tas SUVERENAS pasielgs ANTRADIENĮ...?

Kiekviena nauja karta       2021-06-11 14:31

privalo kovoti už savo laisvę, guldyt galvas, jei reikia, antraip jos netenka.
Puikiai žinome ar bent nujaučiame, kad ši pareiga neturi išimčių.
Ir šventieji klysdavo, bet Viešpats atleisdavo jų klaidas dėl jų uolumo,
dėl jų intencijų  ir tikslų gerunumo, kilnumo.
Su žmogaus prigimtimi ir Dievo įsakymais nesuderinamų iškrypėliškų lytinių santykių, šeimų draskymo atimant iš jų vaikus ar narkotikų laipsniškas įteisinimas yra absoliutus blogis, su kuriuo neįmanoma susigyventi jokiam savigarbos nepraradusiam asmeniui ir tautai.
Absoliutaus blogio atvejais jokie kompromisai, net formaliai, negalimi
– tik ir tik šaltas protas ir iki galo kovojanti karšta širdis.

Žodžio laisvė...       2021-06-11 12:55

Tauta laukti negali.Teismas turi surasti teisėją,kuris sprendimą priims savalaikį,kitaip traktuosiu kaip sabotažą.O už sabotažą turi būti griežtai baudžiama net ir teisminė struktūra.Visi turi įsisąmoninti,kad valstybę valdo Tauta - Suverenas.Rinkti ir paskirti valstybės tarnai privalo tarnauti Suverenui.Taškas.

Taip, labai baisu.       2021-06-11 12:47

O kad nebūtų taip baisu, laukdami ir turėdami laiko, prašykime Dievą pagalbos, kad padėtų atsilaikyti, kad išgelbėtų nuo piktojo.

bijūnėlis       2021-06-11 12:06

Kažkada vienas rusų dainininkas dainavo:šiandien pati geriausia diena,te plazda vėliavos virš pulkų.Šiandiena pati geriausia diena-šiandiena mūšis su durniais.Kas šiuo metu vyksta Lietuvoje nebuvo galima net įsivaizduoti.Petkevičius teisingai pastebėjo- durnių laivas.Koks sveiko proto žmogus gali pritarti Seime svarstomiems klausimams- narkotikų legalizavimui,gėjų ir lesbiečių vedyboms,vaikų seksualiniam auklėjimui- tvirkinimui ir panašiems klausimams.Vykstantys procesai rodo,kad visos kalbos apie demokratiją,pilietinę visuomenę,lygiateisiškumą yra blefas.Šiuo metu valdo kapitalas-pinigai.Gerai ,kad dalis Tautos dar neprarado sąžinės,doros ir laisvės siekio.

Šiandien       2021-06-11 11:21

LRytas įdėjo apklausą,ar tikit Puidoku.Matyt kgbistams neramu,ar jų operacija pavyko.Visai Putino metodai.Reiktų žinoti ,kad Putinas didesnis žvėris ir mažesnius žvėris praryja.Todėl prarasti tautos pasitikėjimą valdžiai labai pavojinga,kai ir Bidenas Rytų Europos išsižada.

Simptomatiška,       2021-06-11 11:17

kad Vilniaus administracinis teismas nusprendė Maršo rengėjų skundą dėl Šimašiaus savivaliavimo nagrinėti ne prieš numatytą Maršo datą, o po paties Maršo. Suprasti paprasta: jeigu ir šis Maršas pavyks, bus toks pat gausus ir dargi gerokai radikalesnis, tai piliečių skundas bus pripažintas teisėtu ir jokių baudžiamųjų sankcijų nebus. Bet jei,Dieve neduok, žmonės pasiduos gąsdinimams, propagandai ir nesusirinks minių minios, tada reakcingos jėgos padarys viską visuomenės maištingoms nuotaikoms užgniaužti. Apie tai,kad jie eis į kompromisus, tarsis su piliečiais, nėra ko nė svajoti. Antras Maršas bus išbandymas, ar bus trečias, kuris pilnai gali būti paskutinis…

Rusteika       2021-06-11 10:56

„vieni rengiasi puolimui, kiti – gynybai“.
Čia kas ką puola, ir kurie nuo kurių ginasi?!!

...       2021-06-11 10:48

Čia ne laukimas, o mojavimas nuvažiuojančiam traukiniui.

Išduota       2021-06-11 10:46

krikščionybė.


Rekomenduojame

Situacija sveikatos srityje: dr. Rimo Jankūno ir Andriaus Gudaičio pranešimai LVŽS šešėlinės Vyriausybės posėdyje

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: šįkart boikotas gali pavykti, mat valdantieji pataikė į savo tradicinius rėmėjus, o jų balsas dangų pasiekia

Andrius Martinkus. Tikroji vertybinė politika dabar yra ‘Realpolitik’

Ramūnas Aušrotas. Seimo narė Morgana Danielė platina teisiškai ydingą ir socialiai neatsakingą informaciją

Ignas Vėgėlė. Kodėl mes taip orientuojamės?

Vygantas Malinauskas. Apie nacionalinius kovos su pandemija ypatumus

Rasa Čepaitienė. Naujoji Helsinkio grupė

Nuo bačkos. Andrius Navickas: Šiluvos deklaracija labiau tinka Dorovės ministerijai negu Bažnyčiai

STI kviečia valdžios institucijas bendradarbiauti dėl COVID-19

Izraelio sveikatos ministras pripažino, kad „skiepų pasai“ – tai spaudimo priemonė

Vytautas Rubavičius. Paslaptingas okupacinių Vilniaus paminklų „trikampis“

Pasirašykime Šiluvos deklaraciją: laisvoje demokratinėje valstybėje būtina gerbti pamatinius asmens ir visuomenės gėrius

Nida Vasiliauskaitė. Šiandien matome, kad Kantas ir kompanija klydo

Algimantas Rusteika. Kaip bukalaurai taisys savo klaidą

Advokatas Andrius Krištapavičius: kodėl atsisakau pasiimti savo Galimybių pasą?

Kun. Robertas Grigas. Rugsėjo 13-oji: niūrus sugrįžimas į sovietmetį

Liudvikas Jakimavičius. Uždavinys PIŠei

STI tarptautinė mokslinė konferencija „Demokratija karantine. Susikalbėjimo galimybės“: pagrindiniai pranešimai

Lietuvos Šeimų Sąjūdžio pareiškimas dėl Šiluvos deklaracijos

Rasa Čepaitienė. Viskas taip tiesmuka ir primityvu…

Nida Vasiliauskaitė. Apie ovacijas „kliedesiams“, tapusiems tikrove, ir ramiai knarkiančią sąžinę

Dominykas Vanhara. Kas yra blogai su šia publikacija?

Lenkų premjeras: Lenkija bus geriausia vieta gyventi Europoje

Rasa Čepaitienė. Prieš pišizmą nublanksta net kasdieniai vėlyvojo brežnevizmo marazmai

Viktoras Jašinskas. Juodasis pirmadienis

Kun. Robertas Grigas primena: ne tvoros ir ne tanketės apsaugo parlamentus…

Nida Vasiliauskaitė ir jos „Lapių medžioklės“. Išvarymo instrukcijos: sugauti, išvyti, dezinfekuoti

Ramūnas Aušrotas. Apie sprendimų „greitumą“

Geroji Naujiena: Sekime Jėzų ir nebūsime sugėdyti

„Teisingumo registras“: ar esate pasiruošę gyventi be pilietinių teisių?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.