Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Laukia įdomūs ir sunkūs laikai

Tiesos.lt redakcija   2017 m. kovo 20 d. 0:01

23     

    

Algimantas Rusteika. Laukia įdomūs ir sunkūs laikai

Veidaknygė

Tai sakot, tai ir yra laisvė – laisvai važinėtis, kur nori? Bet tada kodėl išvažiuoja kartais ir kartais daugiau nei iš kitų Rytų Europos šalių? Keliskart daugiau nei iš Latvijos, o estų tai jau daugiau parvyksta atgal, nei išvyksta? O juk starto sąlygos buvo praktiškai vienodos.

Nereikia būti jokiu specialistu, tai mūsų specifinės problemos, o ne bendra tendencija – priežastys ne bendros su kitais, o atskiros – jos mūsų viduje. Ir užmirškim tą patogų, nekaltą, viską užmaskuojantį žodelį „emigracija“. Tai ne emigracija, o masinis bėgimas.

Bėga kitur ne todėl, kad ten daug geriau, o kad čia nebeįmanoma. Taip bėga nuo gaisro, nuo užkariavusio žiauraus priešo, nuo bado. Bėga ne „į“, o „nuo“. Nuo nevilties ir neteisingumo jausmo, kai negali gauti darbo, o gavęs negali net minimaliai iš to gyventi. Nuo patyčių, kai visi tave ir tavo vaikus laiko nevykėliais.

10–15 % sostinėje ir keliuose didmiesčiuose gyvena gerai ir apie likusius negalvoja. Tie juk lūzeriai, ko iš jų norėti, taip visi valdžios agitatoriai kalba, rašo, trimituoja. Didieji prisimena mažuosius tik prieš rinkimus. Politinės, finansinės ir verslo grupuotės nuožmiai grumiasi dėl pelnų ir įtakos, bet kaip mat susivienija iškilus bendrai grėsmei.

Jokių esminių permainų nėra ir nebus. Norint pakeisti susiklosčiusią sistemą, reikia sprendimų, nenaudingų tiems, kuriems ta sistema naudinga ir kurie ją valdo. Joks politikas nesiims to, kas mažina jo ir jo atstovaujamų galios centrų įtaką.

Norint išmėžti, kas per dešimtmečius susikaupė ir vis labiau smirda, reikia ne vienerių metų. Sistemai, besisukančiai nuo kadencijos iki kadencijos, tai neįmanoma iš principo. Daug patogiau užsiimti nieko nekeičiančia populistine kosmetika, apšaukti savo priešininkus populistais ir toliau ramiai ganytis tarp alyvų.

Rimtai manote, kad apsunkinus šnapso nusipirkimą, sujungus ir atskyrus kelis mokesčius, urėdijas ar universitetus, ministerijų valdininkus su savo stalais pergabenus į kitą bildingą Lietuva esmingai pasikeis, visi ūmai ims bent kiek geriau gyventi ir nebebėgs iš Lietuvos? Manykit taip ir toliau ir ilsėkitės ramybėje – jie tik to iš jūsų ir telaukia. Gausit tautinį Juozuko kostiumėlį už 20€ ir galėsit sau tupėti laimingi.

Tie gausūs atsistatydinimai, demaskavimai ir STT vis nauji šūviai į asmenis yra tik politinių varžovų išstūmimas iš įtakos ir pelno lauko, vyraujančių aukštumėlių šturmas. Susodins savus ir bloga struktūra staiga, per vieną naktį, pataps labai gera ir pagirta tarp moterų.

Visa tai, kas vyksta, tėra permainų imitacija tam, kad permainų nebūtų. Naujokus puola ne dėl to, kad jie kitokie, o todėl, kad jie kiti – tai kova dėl valdžios ir įtakos, o ne už mūsų ir jūsų laisvę. Jie atneša dar daugiau centralizuoto reguliavimo, valstybės diktato ir chaoso. Artimiausiais metais tuo įsitikins ir aklas.

Tikros permainos, keičiančios sistemą, ateis ne tada, kai ateis išgelbėti kiti – geresni sistemos statytiniai. Tikros permainos prasidės tada, kai bet kokia valdžia, kokia ji bebūtų, bus neišvengiamai priversta sistemą keisti. Tam, kad pati išliktų. Tam būtina pasiekti dugną, kur pasirinkimų nebėra. Iki jo dar mums šiek tiek liko.

Laukia įdomūs ir sunkūs laikai. Palinkėkime vieni kitiems stiprybės, kantrybės ir išlikti žmonėmis.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

plepalai, tik plepalai       2017-05-13 7:18

o kur analizė?

Marginalui       2017-03-21 19:24

marginalui : o kas geriau?

ana       2017-03-21 9:58

Yra ir viena gera žinia. Krentant žemyn nėra konkurentų.

Marginalas       2017-03-20 17:23

Įlindus į Antikristo Sąjungą, pakeisti “susiklosčiusios sistemos” nebeįmanoma. Libija nebuvo jokioje “sąjungoje”, ir tai ją momentaliai sutvarkė. O čia tik dvi “išeitys”: arba aukšto lygio elektroninis konclageris, arba vėl burliokinė vėmalinė tryda.

Clerkenwell       2017-03-20 16:25

Tai, kad ateina visapusiskas Lietuvos kaip valstybes zlugimas mato ir jaucia beveik visi. Mano manymu pagrindiniai faktoriai sitoje tragedijoje yra:

1. Musu valdziagyviai. Man sunku patiketi, kad jiems tiesiog nesiseka valdyti. Jeigu pasodintumem i prezidentura ir ministerijas tokius kuriu tikslas butu sunaikinti valstybe, tai kazin ar jie butu padare “geresni” darba nei tie kurie ten buvo/yra.
Kazkas sitoje salyje yra negerai. VSD, Prezidente, Lansbergai, klanai. Jie ne tevynei dirba ir tikrai ne zmonem. Mes visi tai zinom. Tai kam jie tada dirba? Kokio slykstumo padaras gali naikinti savo genti?
2. Europos Sajunga. Vat cia tai pakliuvome! Pats didziausias marksistinis socialinis eksperimentas pasaulio istorijoje. Kolkas viskas vyksta pagal sena Kalergi plana. Privezti atsilikusiu tamsiaodziu, isnaikinti tautas ir valstybes, moraliai korumpuoti jaunima ir nukvailinti populus. Globalizacijos apastalai Briuselyje atnesa genocido dovana vakaru kulturom ir baltiem zmonem. Nors zinome, kad dauguma situ tai daro nes yra isitikine, kad si karta jie komunizma tikrai pastatys.

Lietuva ateinanciais metais risis i bedugne (Cia dugno nera. Nes ka jus pries 10 metu vadinote dugnu siandien jums jau virs galvos). Vienintele viltis sustabdyti sia tragedija yra ES zlugimas. Kol musu “elitas” tera kirminai ES marksizmo kunigu shiknose tol mes tik krisime.

aaa       2017-03-20 15:55

Ir dar bėgs.Ir nesustabdysit. Nebent Putinas ateitų ir sienas perkeltų.Bet neateis-NATO saugoja.Todėl bėgs.Kol pajėgiantys bėgti išbėgs.Žemę parduos užsieniečiams… Tokia bėgimo kaina.

Kartais peršasi prielaida,kad       2017-03-20 13:55

užpuolus rusams gal ne žali žmogeliukai,o savi išdavikai,kurie nekenčia darbštesnio kaimyno,būtų pavojingiausi.Tai tokie sukuria upes kraujo.

KGBesnykai neisejo ir neismire       2017-03-20 11:35

Jie tapo “VORY V ZAKONNIE”.
Dabar juos saugo ju valstybe.
Emigruokite kas galite.
Tik neparduokite savo NT turto.
Kai isstips tie isgamos,griskite Tevynen.

Darvinas       2017-03-20 11:29

Ziurkiu laukia tuscia backa ir pjautynes.

dugnas.       2017-03-20 11:03

tai kur tas dugnas? abišala vis žadėjo,va pasieksim dugną,tada atsispirsim,ir tada…įdomi lietuviška strategija siekti dugno.

liustruoti nusikaltėlius       2017-03-20 10:49

nusikaltėliai - komunistai ir kgbistai - viską valdo.
ypač teisėsaugoje - ten smirda kgbistais labiau nei šūdų duobėje.
visi tą mato, visi tą supranta - bet visi bijo - nes sunaikins nusikaltėliai.

Kol       2017-03-20 10:36

ES bus tik liberali,tol smuksim.

Autoriau,       2017-03-20 10:21

jei lauksime, kol atsimušime į kietą dugną, šaly jau bus likę tik KGBistai ir vagys. Nebus kam pakilti, nes šie išgamos visada yra viršuje. Padėtis beviltiška. Eiliniai žmonės čia vertinami tiek, kiek kirminai ant asfalto. Galima būtų pradėti judėti tuo atveju, jei kas sugalvotų , kaip pakeisti VISĄ teisinę sistemą. Dabar visi matome, jog teismai ir prokuratūra dirba tik pagal užsakymus, o ne pagal įstatymus. Valstybinėse įmonėse toks vogimas, kokio nėra kitose šalyse. O kas nubaustas? Išspirti iš darbo, kai jau aprūpinti ir vaikai , ir vaikaičiai - nedidelė nuobauda. O vagiama taip, kad net sunku įsivaizduoti, kur tai dedama. O kas prokurorai ir teisėjai?  VISI TIE PATYS, kurie dirbo okupantams, kurie žinojo, kad nepaklusnius reikia atiduoti psichiatrams arba tiesiog turi dingti. Metodai seniai įsisavinti. Dabar jie atvirai naudojami.Štai dešimt kartų brangesnis pirkimas - jokio nusikaltimo.TURI atsirasti žmonių, kurie paklaustų PREZIDENTĖS, kodėl ji laiko tokius išgamas teisėsaugoj? Ar ji siekia sunaikinti Lietuvos tautą? Jei čia pakeitimų kardinalių nebus, visiems reikia krautis lagaminus ir išvažiuoti.

Reikia       2017-03-20 10:13

įvertinti, šis straipsnis, tai pozityvas, ar negatyvas. Kiek čia vilties ir nevilties?

Būnant sąjungose       2017-03-20 9:54

prarandamas šeimininko jausmas.Nustojama budėti dėl savo ateities,strategiškai mąstyti.Todėl visi laukia,kad kažkas kažką duos.Ir svarbiausia,taip mes prarandam savo ateities kartas ir morališkai,ir fiziškai(jie emigruoja,nutautėja).Todėl Anglija intuityviai tai suprato ir parodo mums kelią.

grumstas       2017-03-20 9:36

<<<<Jokių esminių permainų nėra ir nebus. Norint pakeisti susiklosčiusią sistemą, reikia sprendimų, nenaudingų tiems, kuriems ta sistema naudinga ir kurie ją valdo. Joks politikas nesiims to, kas mažina jo ir jo atstovaujamų galios centrų įtaką.>>>
pasirašau po šiais žodžiais. Šis teiginys galioja visame sviete, visose valstybėse itr visoms gobšių turtuolių grupėms; Rusijoje, Venesueloje, Lietuvoje, Rumunijoje…
Kas jungia šias šalis: Galite nepatikėti prieštarauti, bet toks bruožas autokratizuotas režimas, arba autokratijai būdingi požymiai . Jeigu Š.Koreja autokratinė diktatorinė šalis- su aiškiais autokratizmo bruožais, tai rusija , Lietuva panšumų turi- ten ir čia veikia parlamentai, rinkimų sitemos, bet vieno asmens įtaka jaučiama didelė.Štai kodėl mes skiriamės net nuo artimujų kaimynų estų , latvių bėgančių iš pavojaus zonos skaičiumi.

 

albina       2017-03-20 9:34

Per ketvirtį amžiaus taip nugyventi valstybę,kurioje nebuvo karo,nebuvo žemės drebėjimų,nebuvo net didelio nederliaus,tai reikia sugebėti vogti.Ir pakeisti sistemą beprotiškai sunku,nes geruoju niekas nuo aruodo nenulips.Teisus ir įžvalgus Autorius,skęstam korupcijos ir patyčių liūne,bet rusena maža viltis,gal jau laikas keistis ir keisti?

Todėl ir pagarba       2017-03-20 8:55

Anglijai,kad ji renkasi sunkesnį gyvenimą gyventi daugiau iš savo piliečių darbo,o ne iš išnaudojamų rytiečių darbo.Taip ji nedegraduos morališkai.O tai svarbiausia ,visa kita jai bus pridėta ir viskas turės savo tikrąją vertę.

Taip       2017-03-20 8:36

Tokia tai tikrovė. Rusteika teisingai rašo, neveidmainiaudamas, tik išeities vis nematyt, tik bėgt.Kažkodėl kiekviena kadencija turi savo pajacus, kuriuos kol išgraibo praranda daug laiko, kaip ir ši.Pažiūrėkit, kuo tapo švietimas per tą Nepriklausomybės laikotarpį, nusivažiavo visai. Petrauskienė atėjusi į valdžią nebeturi ką sugalvot tai dar vieną nesąmonę išmislijo: ilginti mokslo metus..

Apie 52000 darbo       2017-03-20 8:27

vietų rašo 15 min.lt.

Danijoje sukurta        2017-03-20 8:23

52000 darbo vietų lietuviams.Taip ir nykstam.Ar negėda danams gyventi nykstančių tautų sąskaita.

Esmė       2017-03-20 8:08

Pradėkime ieškoti, kaip keisti padėtį šalyje. Dabar tik konstatuojame esatį. Labai rūpintis savo šalimi reikia visiems pagal savo išgales. Stpriausieji ir išmintingiausieji turėtų imtis valstybės valdymo. Kol rinkimuose mes rinksimės iš zuikio ašarų, tol tapšnosimės. O kai kas vis rėkaus - rinkėjai idiotai…

Dzeikas       2017-03-20 7:41

Protingos tautos suka vaira ir keicia takelaza(tas kur bures laiko) IKI pasiekdamos dugna.
“Konservatyvios” - kai pasiekia dugna, kai gauna spyri subinen arba kokie okupantai “tvarka padaro”.
Tik centrines amerikos “valstybems” su tuo kaimynu okupantu biski labiau pasiseke: ateina , duoda kam reikia snukin, surikiuoja daug maz, kad nebutu ekscesu ir iseina.Pavargsta okupuoti.Be to net karine administracija isitraukusi i vietinius reikalus infekuojasi korupcija, narkotiku prekyba, prostitucija. JAV to nereikia.
Rusija, skirtingai nuo JAV, protingesnius, talentingus aborigenus, okupavusi koki krasta, importuoja pas save, o gudrius “marozelius” palieka adminstruoti teritorija.
Kaip matote tokia politika atsiperka: kol teritorija Rusijos jurisdkcijoje “marozeliai” vagia ir apgrauzia net Maskvai skirta duokle, sabotuoja imperines ideologijos diegima.Taciau kitavertus, imperijai susilpnejus ir atskilus teritorijai, “marozeliai” islipa i valdzia ir nebeturedami galimybiu mulkinti Maskva(atsiskyre gi), mulkina pavaldzius aborigenus.O svarbiausia tvyrkina juos diegdami vagiu mentaliteta (prisivogsiu-tada tapsiu dzentelmenu) Latvijoje ir Estijoje pasireiske Maskvos klaidos ankstyvajame kolonizacijos etape, nerasta pakankamai “marozu” is vietiniu, kurie priimtu Maskvos zaidimo taisykles, o atveztiniai, atsiskyrus nuo Maskvos, buvo arba nustumti, arba ikinkyti realiai kazka veikti aborigenu naudai, ypac techniniai-inzinieriniai kadrai. Atveztiniai kolonistai-cholopai gi, irgi pamazi ima mastyti savo galva ir keicia plokstele i: “as rusas, bet Latvija/Estija mano tevyne” (su “o Rusija - jusu” mintyj)


Rekomenduojame

Nijolė Aleinikova. Apie dvasingumą – nusibodusi, bet taip ir nesuprasta tema

Apie meilę, kuri niekada nesibaigia – minint kun. Juozo Zdebskio 34-ąsias žūties metines

Algimantas Rusteika. Šeimininko belaukiant

Vytautas Radžvilas. Klausimas „Lietuvos Sąrašo“ partijai

Audrius Bačiulis. Sunkus tas LRT leftistinių propagandistų gyvenimas

Laimonas Kairiūkštis. Kiekybė ar kokybė, arba Kiek iš jūsų perskaitote 600 romanų per metus?

„Northwest Herald“: „Gyvenimas po ekstradicijos“ – Karolio Venckaus apžvalga

Romualdas Žekas. Sveikatos reforma – kodėl nesusikalbame?

Robert P. George. Drąsa, meilė ir pasiaukojimas kovoje už santuoką

Mark Regnerus. Silpni duomenys, maža imtis ir politizuotos išvados dėl LGBT asmenų diskriminacijos

Vidmantas Valiušaitis. Demokratija įsitvirtino pas mus tik kaip savotiškas „Potiomkino kaimas“ švogerių krašte

Vygandas Trainys apie Mokytojos ir Policininkės konfliktą dėl Trispalvės ir jo teisinį vertinimą: per 30 m. niekas nepasikeitė – dabar pakuotų „savi“

Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Nuo bačkos. Andrius Navickas: mūsų didžiausias politinis koziris yra Ingrida Šimonytė ir jos apsisprendimas yra svarbesnis nei visa politinė programa

„Žygis už gyvybę“ ir socialinių platformų cenzūra

Chad Pecknold. Brexitas – daugiau nei populistų maištas prieš globalizmą

Vidas Rachlevičius. Gal nemokykim britų gyventi

Mūzos ir ginklo broliai: Atmintis gyva. Konferencija skirta rašytojo, partizano Mamerto Indriliūno 100-osioms gimimo metinėms

Zofia Kossak-Szczucka: „Protestas!“

Istorija be vėliavnešių – tik butaforija

Nigel Farage. Trumpas pasakojimas apie ilgą kovą už Brexitą

Valdas Vižinis. Pokalbiai su teisėsauga. I dalis. Apie anūkės tvirkinimą

Petras Cidzikas – Lietuvos dvasios karys

Darius Kuolys. Ir darsyk apie lietuvių laisvės projektą, jo atramas

Irena Vasinauskaitė. Laimėjęs daugumą Artūro Visocko komitetas savivaliauja

Algimantas Jankauskas. Romualdo Ozolo valstybės idėja

Vytautas Radžvilas. Neužmirštuolės ir Vyčio sambūvis – pusiaukelė į Valstybės simbolių panaikinimą

Geroji Naujiena: Palaiminti išvydę Tavąją Šviesą

Valdas Vasiliauskas. Lietuvos politikos Jobas

Britai švenčia

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.