Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Laiko liko nedaug

Tiesos.lt redakcija   2020 m. vasario 16 d. 9:33

22     

    

Algimantas Rusteika. Laiko liko nedaug

Kiek dar dešimtmečių bus gelbėtojai, kurie nieko neišgelbėja? Kraštutinumų visuomenė negali be kraštutinumų. Nuo kraštutinumų valstybes saugo stipri vidurinioji klasė, kuri taip apsaugo pati save ir savo susikurtą nestabilią gerovę, kurią todėl ir reikia saugoti nuo kraštutinumų.

Pas mus nepriklausomo viduriniojo sluoksnio nėra. Palikti veislei mohikanai, verslo milžinų klerkai ar dar nesubankrutinti vidutiniai verslininkai balsavimuose praktiškai nieko nelemia. Kūrybinė inteligentija ir nesuskaičiuojamų universitetų dėstytojai ištremti į kovos už duonos kąsnį rezervatus.

Nepriklausoma vidurinioji klasė yra smulkusis ir vidutinis, laisvas verslas, pats sau susikuriantis padorų gyvenimą ir niekam netarnaujantis. Neapkenčiamas stambiojo kapitalo dėl konkurencijos, valdžios – dėl nepriklausomybės, varguolių luomo – dėl pavydo. Šitiek metų korporacijų ir valdininkų dėtos pastangos nebuvo veltui – vidurinioji klasė praktiškai sunaikinta.

Nors jos likučiai vis atauga ir atauga, kaip piktžolės. Nespėja tikrintojų armijos ravėti. Šioks toks priklausomas vidurinysis luomas dar egzistuoja. Tai nuo valdžios priklausomi laisvųjų profesijų atstovai, nuo valdžios užsakymų ir viešųjų pirkimų priklausomų versliukų vadyba, nesuskaičiuojamų už šviesią ateitį kovojančių NVO apsukruoliai, lesinami valdžioje įsitaisiusių švogerių ES struktūriniais eurais, ir pačios valdžios struktūrų vidurinysis personalas.

Ši priklausoma nuo valdžios vidurinioji klasė visada buvo ir bus ne visuomenės ar valstybės, o valdžios stabilumo garantas. Svajoja ne apie permainas, o apie tai, kad jų niekada nebūtų. Šiaip ar taip, jų per mažai, kad net ir valdžią apsaugotų nuo kraštutinumų.

Todėl kraštutinumų buvo, yra ir bus, švytuoklė niekada nesustos per vidurį – ir ne tik pas mus. Vidurinioji klasė visame Vakarų pasaulyje nyksta, turčiai turtėja, korporacijos ir bankai stambėja, skurdžiai ir išstumti į pašalpų užribius varguoliai bei tinginiai skursta ir niršta. Ir gelbėtojai eina ir eina.

Atkūrėm viską, kas tik įmanoma, tik neatkūrėm viduriniosios klasės, kuri buvo, yra ir artimiausiu metu bus toliau naikinama. Stambiojo verslo atstovai, netikėtai tapę revoliucionieriais, apie tai jau beveik nebekalba, nes tiesiog nežino, kas tai yra.

Tas, kuris sukurtų rimtą, konkrečią, brangią ir sunkiai įgyvendinamą, žiauriai nepopuliarią tarp idiotų programą, kuri sudarytų sąlygas laisvam smulkiam ir vidutiniam verslui ir bent kiek sustabdytų korporacijų siautulį, kas leistų atsikurti nepriklausomai nuo valdžios viduriniajai klasei – tas tikrai išgelbėtų šalį.

Tik vargu ar tokių tarp politikos ringe besidraskančių žaidėjų atsirastų, jei per tiek dešimtmečių neatsirado. Kas gali – nenori, nes nėra asmeninio intereso ir prarasi susikurtą patriotišką gerovę, kas nori – negali, nes nėra kompetencijos arba prie vairo neprileis.

O jeigu netyčia atsirastų, kas nori ir gali – juos atmestų ir elitas, nes pavojingi, ir varguoliai, nes nežadėtų pigių, lengvų ir greitų rezultatų. Užtat kaip smagu užsiimti kalbomis apie geroves – greit taip bus pervadintos visos partijos ir pagrindinės rajonų centrų gatvės.

Istorija nesikartoja, bet kartais tikimybės sugrįžta. Todėl pusiau juokais kartais pagalvoju – demokratijai reikia ją paneigiančių idėjų. Nes pinigų karta viską perka ir parduoda, čia ateinama į valdžią kadencijai ir vienodai, kas bus jai pasibaigus.

Trečdalis įgaliojimų laiko praeina, kol sustatai į strategines aukštumas savo žmones ir pasiskirstai įtakas, kadencijos viduriukas – permainų imitacija dėmesiui atitraukti ir verslo planiukų realizacijai, pabaiga – pjautynėms dėl naujos kadencijos. Visa strategija ir taktika – tik dėl valdžios ir savęs, bet ne dėl valstybės.

Yra, kas vėl kalba apie monarchiją. Ir tikrai, valdovo kadencija viena – jis ateina visam gyvenimui, nereikia nei vogti, nei dėl šeimos ardytis. Jei valstybė yra jis, tai jos likimas – asmeninė ir šeimos ateitis, kitaip praras viską. Ne vienadieniai kadencijos reikaliukai, o dešimtmečių perspektyva.

Man operetiniai karaliai su herbinėmis karietomis atrodė ir atrodo juokinga butaforija. Bet kada matai, kaip visa Vakarų civilizacija byra, atsisakydama pati savęs ir bandydama augantį nepasitenkinimą slopinti atskirų visuomenės grupių supriešinimu dėl beprotiškų teisių ir savo agoniją maskuoti vis naujais pasaulio pabaigos baubais, juokas nebeima.

Ar kam dar nenuleipo optimizmas kas vakarą stebint ekranuose besitampant sočias menkystas ir praeities pamėkles, kurios sprendžia mūsų likimus ir moko šiuolaikiškumo? Kiekvienos valstybės stuburas yra vidurinioji klasė, interesus realizuojanti per tikrąjį visuomenės elitą – šviesuomenę, dvasios aristokratus, kurie kritiniais momentais aukoja savo gyvenimus.

Mūsų stuburas perlaužtas, šviesuomenė išstumta į paraštes, suskaldyta, papirkta lengvais tarptautinių projektėlių pinigais ar paversta patyčių objektu. Žadintuvas dar tiksi, tačiau laiko turime nebedaug.

Jei neatsikvošėsime, įsijungs kiekvienoje suirutėje neišvengiama „stiprios rankos“ programėlė. Ir iš tamsos įžengs ne kortų kaladės karaliai, o monstrai.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

štaziui       2020-02-20 22:13

... stasele, išimk tu pagaliau klaviatūrą iš atitinkamos vietos,nepadoru net sakyti. Mes suprantame, bet neužjaučiame. Nei rankomis,anei galva tu naudotis nemoki. Na,bet tavo “Veneros kalva” klaviatūroje tokio kliedesio primaigo… visas tavo venerologinis pakraupęs, prašo tave, nebaigus tau gydymo kurso,pervesti kuo greičiau pas Hanibalą Lekterį į durnyną.

stasys        2020-02-17 19:08

Gal kas turi po ranka tautiniu cepelinu receptą  .. ? Vidurinioji klasė matyt namuose jau juos negamina .. Tik užsisako telefonu barboroje ..o anie jau gatavus atvežą ...

dėl monstrų       2020-02-17 12:05

Reikia išsiversti iš ispanų kalbos. Visi monstrai nekenčia ir bijo Jėzaus.

>Monstrai       2020-02-16 21:22

Tie monstrai jau du tūkstančius metų bijo ir nekenčia tik vieno

https://youtu.be/HSXjgsicVIQ

tik tak       2020-02-16 20:28

“Žadintuvas tiksi”...
Ne tai ne žadintuvas. Tai susinaikinimo mechanizmo laikrodis.
Nebus jokio pabudimo.
Nebėra kam pabusti.

Monstrai       2020-02-16 18:34

Yra The Bilderberg group.

TIesiog       2020-02-16 18:28

Rojaus sodai… ;D raspberry

Tikrai nedaug...       2020-02-16 16:39

amerikiečių filmas apie globalizmo politiką...

https://www.youtube.com/embed/_S2CVr8-cHE?feature=oembed

ZIAURI TIESA       2020-02-16 15:59

TIKRA TIESA AUTORIUS RASO.ACIU.

ah1>Kis       2020-02-16 15:53

>Kis-ui, tai va tame ir nikis kad neskaitei Platono “Valstybės” aštuntos knygos - nu grynai lyg būtų apie Lietuvą parašyta ir parašyta priežastys kodėl taip yra, būtum skaitęs tai klausimų nekiltų. Bet viską galima ištaisyti - perskaityk kol neuždraudė tolerantai, kai ateis žiauriausia vergija po demokratijos žinosi priežastį kodėl ji atėjo.

na taip to >na taip       2020-02-16 15:47

na taip, siek tiek mane prigavote, as nedariau specialiu tyrimu ir nevykdziau apklausu (beje, zinau, kaip turi buti atliekamos reprezentatyvios apklausos, nors ir nesu sociologas. sociologai, tarp kitko, daznai kaip tik elementariu statistikos pagrindu neturi, bet cia ne apie tai). paprasciausiai rasiau is savo nedideles asmenines patirties ir is to, ka matau interneto erdveje. ir dar, esu kaltas, kad nepaaiskinau, ka as laikau varguoliais. varguoliai tai nebutinai tie, kurie yra nepasiturintys, bet tie, kurie gyvena varguoliska gyvenimo buda ir masto varguoliskai. neturtingas pensininkas nebutinai yra varguolis, bet tegu ir daugiau uzdirbantis pilietis, begantis pasistumdyti prie uzpaskicho uz dyka dalinamu ledu, yra varguolis. varguolis yra ir tas, kuris svajoja visu bent kiek daugiau uzdirbancius apmokestinti 50% ar daugiau pajamu mokesciu. apie tokius varguolius yra nemazai sraipsniu, netgi gana moksliniu, jeigu mokate anglu kalba, galite pasiieskoti. komunistai savo laiku juos vadino liumpenproletariatu, dabar yra kiti terminai. atsiprasau, jeigu izeidziau, bet man atrodo, kad is netradiciniu partiju, butent aplink Juozaiti yra daugiau nei kitur zmoniu, kuriuos priskirciau prie varguoliu, kurie prisimena, kad “prie ruso buvo geriau”, kad valdzia butus nemokamai duodavo, ir kad zmones oriai gyveno, visi visur vazinejo ir visko uzteko ir t.t. beje, visai nesakau, kad ta vidutine klase yra kazkokia ypatingai patraukliai atrodanti. ten yra ir neissilavinusiu, pasiputusiu, kitus isnaudojanciu ir t.t. zmoniu, ir nieko keisto, kad varguoliai I juos ziuri tap, kaip ziuri. bet butent jie, patinka mums ar ne, gali ir turi buti ekonominiu visuomenes pagrindu. aisku, be ju turetu buti dar ir prasigyvene gydytojai, architektai, advokatai, moklslininkai .. tada ir ta mase atrodo geriau ir ne tokia akiai nepatraukli. beje, jums neigiama ivertinima paspaudziau ne as. geros dienos

stasys        2020-02-16 15:30

Truputis išminties pasiklydusiems . Gal sunku su tuo susitaikyti , bet kiekvienam yra skirtas jo amžiaus tarpsnis kuriame žmogaus valioje nuversti kalnus ir parodyti ko vertos jo dėtos pastangos ta valstybę paversti žydinčia .  Praėjo laikas , praleidai savo proga ..turi tai ka pasėjai ir kokį rezultatą kitiems perdavei .Todėl kai atsiranda rūstaujančiu ant V.Landsbergio ar kokio Dagio ., reiktu klausti ar esi vertas kad juos vertintumei . Proletariato demokratija turi trumpas kojas o rankos kaip pas beždžionę su kibiais pirštais ,.įsikibti į ta kuriam užteko drąsos nepabėgti ir nepabūgti .. jau vien todėl Jis yra vertas būti įrašytas į istorijos puslapius . Tokiems norisi priminti valstybė ne lovys iš kurio galima pasisemti kiek tau reikia , jei rūpinaisi tik savimi gale kelio tavęs laukia vienatvė .. ir tas nusmurgęs rublis , kaip simbolis nugyvento gyvenimo .

>na taip       2020-02-16 14:30

Aš esu iš Juozaičio gerbėjų tarpo, iš neturtingųjų luomo, bet man Jūsų interpretacija kelia didelį nusistebėjimą, švelniai tariant. Iš ko sprendžiate apie “varguolių” mąstymą bei jausmus? Esate sociologas? Tyrėte tą visuomenės sluoksnį? Remiatės moksliniais tyrimais? jei sąvoka “moksliniai tyrimai” Jums iš viso ką nors sako?...
Neturtingas žmogus nereiškia nei naivus, nei pavydus, nei kvailas. Nesakau, kad tokių nėra. Deja, esama – visuose visuomenės sluoksniuose, nepriklausomai nuo turto.

Postringavimai apie kitus visažinio tonu, iš esmės niekuo neparemtu, gal ir glosto postringaujančiojo ego, bet klausantiems / skaitantiems norisi tik pečiais pagūžčioti ir prisiminti romėnų išmintį: numerus stultorum infinitus est…

Kis       2020-02-16 14:00

ka zinojo apie 21 amziu tas Platonas?Ir kodel jis man turi buti pranasu>As pats esu savo gyvenimo kalvis ir man tavo Platonas su 8 knyga giliai dzin.Be to musu susikta(anuot Bielinio glezna dermokratija lai joje ir gyvena)man reikia darbo,uzdarbio ir be probleminio gyvenimo,o i tai ieina mokslas,medicina,pramogos ir kad kasdiena neziureciau i pinigine.Nedaug,bet reikia sutvarkyti uki valstybeje kurioje gyvena ne Dagiai su Landzbergiais,bet tie kurie siandiena dar naudoja mano gyvenime kurtais resursais.Ar suprantamai issireiskiu,Dagis be manes,o Landzzbergis be valstybes biudzeto paliks tik banktutave “verslininkais"Kaip ten pavadino visi lovio gerbiejai?

Žodžio laisvė...       2020-02-16 13:58

Autoriau,tamsta esate ,kaip dažnai,teisus.Todėl ir išvažiavo milijonas jaunų darbo
rankų,nes jiems buvo trukdoma savarankiškai kurti sau darbo vietas dideliais mokesčiais.Jie nenorėjo būti paversti pigia darbo jėga arba dirbti sau į nuostolius.
Lietuvos neišgelbės pigi darbo jėga iš Rytų,o sukurs dideles socialines bėdas.
Išsipūtusi biurokratija vis daugiau suryja valstybės resursų,bet nesukuria naudos
valstybei.Apie biurokratijos mažinimą jau niekas nekalba,jau laiko neliko.Didelę laiko dalį buvo sunaudota kovai tarp įtakų,tarpusavio rietenos padarė šlykštų pa-veikslą.Ir kas blogiausia visą tai mato vaikai ir ateinantis jaunimas į viešą gyvenimą.Apsimestinis rūpestis dėl Lietuvos kelia nusivylimą ir pradedi suprasti,kad
apsimetėliai save mato nenorintys nutolti nuo bendro pyrago dalinimo.

na taip       2020-02-16 13:38

Juozaicio gerbejams toks straipsnis nepatiks, nes uzkabino jautria styga- varguoliu pavyda ir manyma, kad del ju varguoliskumo yra kalti tik mesos pardavinetojai turguje ar tris zmones samdantys garazu savininkai, na dar tie, kurie turi daugiau nei viena buta. ir dziaugiasi, kai valdzia padaro kokia parodomaja akcija ir pademonstruoja tu blogieciu “turtus”. Lietuvoje vidutines klases prakiskai nera, nors ji galejo atsirasti. prisiminkime sunkius pirmuosius nepriklausomybes metus, kai viskas judejo, kai zmones bande pirkti-parduoti, kazka gaminti. is to galejo ta vidutine klase ir susiformuoti, bet valdzia per anksti emesi diegti taisykles, kad ta versluji sluoksni greitai apribojo. o pseudoekonomistai ir pseudointelektualai svarste, kas gi ta vidutine klase yra- ar tik tie, kurie kazkiek tuto ir pajamu turi, ar ir tam tikru profesiju atstovai, pamirsdami, kad vidutines klases svarbiausias bruozas yra nepriklausomybe nuo kitu, sugebejimas issilaikyti save neprasant nieko is valstybes. o tas toliau darosi vis sunkiau, del griezto reguliavimo ir ekonominio spaudimo. ir kol kas nei viena partija to nenori matyti. del to ir barames visi del 30 papildomu euru prie pensijos, vaiko pinigu ir kt. o valstybinio reguliavimosalininkams tik to ir reikia.

stasys        2020-02-16 13:05

Vėl str. ir vėl KLIURKA, pasak autoriaus Lietuvoje nėra viduriniosios klasės , kuri butu savarankiška .Na jei autorius pavartytu mokesčiu mokėtoju sąrašus , gal netgi nustebtu sužinojęs kas suneša didžiąją dalį mokesčiu į valstybės biudžetą , taip taip vidutiniokai (tas vidurinis sluoksnis) kuris pasak autoriaus nesavarankiškas ,.Jie nevaldo milijoniniu turtų ir negali pasigirti Grigeo akcijų turint , bet yra dalis tos progresyvios visuomenės kuri diena ir naktį dirbą, kala ..ir sukuria ta produkto didžiąją dalį ka vadiname BVP-ė . Be jo ir tas stambus bei monopolinės valstybės valdomos verslo struktūros negalėtu tinkamai atlikti savo funkcijų .  Tie vidutiniokai užtikrina ir konkurencija valstybėje taip kaip jie apima ir paslaugu sektorių ..kuriame užsimezgą rinkos dėsniai su ta besišaipančia konkurencija . Čia turbūt kosmosas A.Rusteikai ..tai dar kuri laiką teks jį mokyti kaip Gagarinas pakilo į kosmosą ..Gal iš tikro tos visuomenės bėda kad jos supratime tik tie menki supratimo įrankiai o kaip gi veikia visuomenės girnos , kaip jos sumala jei neįtinkančius .? Tai neišvengiamas atrankos ir išgyvenimo mechanizmas , tam kad visokie ‘atlėpausiai‘ , žengtu į politiką per brandos ir saviugdos mechanizmą tarnaujant visuomenės interesams .Na kas šiandiena nori būti politiku periferijoje ar didžiu politiku savo kaimo ar rajono didžiu ? Taip tik tie verslininkai kuriems aktualūs valdžios sprendimai , taip kaip nuo ju sėkmės tame rajone priklauso ir darbo vietų skaičius . Visiems duok tik ta Seimą ir ta lovį iš kurio rieškučiomis šiandiena ambrozija semia R.Karbauskis .. O juk ateis tokie diena kai stasys atsivers jo rinkiminius pažadus ir prie kiekvieno pažado padės klaustuką .? Ka tu valstieti nuveikei iš to ka žadėjai , per tuos ketverius metus .?

Partijos politika       2020-02-16 12:22

tik Komunistų partijos nariai ir KGB bendradarbiai nusipelnė gyventi geriau.
Kiti turi tarnauti.
Kas bando pakelti galvą - kaip ir pokaryje bus sunaikintas mokesčiais ir teks nabagėliams emigruoti.
Tegu tik džiaugiasi, kad į Sibirą nebeveža - o į jų vietą, kaip pokaryje - atvažiuos slavai.

ah1       2020-02-16 12:21

Pagal Platono demokratijos užsibaigimu žiauriausia vergijos sistema versiją  peršasi mintis kad neveltui hibridiškai šalys daromos demokratinėmis - tam yra tikslas demokratines šalis pribaigti ir užbaigti vergovine sisitema -  elektroniniu skaitmeniniu konclageriu.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2020-02-16 11:54

Tokių bendrinių tekstų prirašyta l daug. Einant (į politiką) tvarkyti bemaž sunaikinto ūkio, reikalingi s_k_a_i_č_i_a_i.
Algimantai, reikia atsakymų į tokius klausimus.
Kokio dydžio viduriniosios klasės darbuotojo verslininko alga turėtų būti?
Kokio dydžio MMA turėtų būti, kad darbininkui oriai gyventi Lietuvoje?

O taip.       2020-02-16 11:38

Pagonybei krachas. Tik… nepamirškime, kad Lietuva yra Marijos žemė. Tik mažume galingiausiai veikia Dievas. Tikra nuodėmė pulti į neviltį. Tik laikui atėjus Dievas pakels savo Dešinę ir visi be Dieviai, prasmirdę pagonys su savo turtais ir paleistuvystėmis bus nušluoti.

ah1       2020-02-16 10:56

nieko naujo. Platonas savo veikale “Valstybė” senių seniausiai demaskavęs kad po demokratijos seka žiauriausia vergija, ir būtent demokrtaijos tolerancijos atveda į vergiją.  Aštunta knyga.


Rekomenduojame

Ramūnas Karbauskis atviru laišku kreipėsi į Seimo narius dėl tradicinės šeimos išsaugojimo

Verta prisiminti. Rein Raud. Lietuva: politinio vystymosi modelis

Brolio Pauliaus Vaineikio, OFM, liudijimas: „Dvasinis sukilimas prasidėjo: Už Kristų, už šeimą, už Lietuvą!“

ES vyskupų konferencija dėl EP rezoliucijos apie teisę į abortą Lenkijoje: nėra tokios teisės

Nida Vasiliauskaitė. Apie begalinio naivumo tikėjimą transformuojančia „švietimo“, mokyklos galia

Tomas Viluckas. Išskirtinis br. Pauliaus Vaineikio, OFM, vaizdo interviu: „Mes kovojame ne su žmonėmis“

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Lietuva Europos Sąjungoje

10 faktų apie Stambulo konvenciją

Audrius Bačiulis. Kodėl kai kas taip kovoja už Stambulo konvencijos pasirašymą

Vidas Rachlevičius. Po tokių parlamento pirmininkės veiksmų civilizuotoje šalyje pakviptų arba jos apkalta, arba pirmalaikiais rinkimais

Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. „Tokios niekšybės, tokio velniško išdavimo dar nebuvo partizanų istorijoje. Judas šiuo atveju būtų toli pralenktas“

Liudvikas Jakimavičius. Keli klausimai, kylantys stebint viešąją diskusiją

Arkivysk. Kęstutis Kėvalas kunigams: Drąsinkime vieni kitus būti aktyvius ir nebijoti tų, kurie prieštarauja prieš teisę pasisakyti

Irena Vasinauskaitė.  Vergvaldžiai pastatys paminklą „Tautos laisvei“? Nejuokinkite!

Geroji Naujiena: Jo klausykime!

Artūras Grigas. Išlikti žmogumi

Kunigo Toliato atvejis, arba Ką Lietuvoje nuo šiol sakyti draudžiama

Dainius Rudzevičius. Stambulo konvencija ir jos ryšys su socialinės lyties ideologija

Ligita Sinušienė. Ar Stambulo konvencijai bebus ką pražudyti Kretingos pranciškonų gimnazijoje?

Rasa Čepaitienė. Kaukių kritimo metas

Brolis Paulius Vaineikis OFM. Šaukiu aš tautą nuodėmės užguitą

Lietuvos gyventojų nuomonių apklausa

Dovydas Norkūnas. Kaip iš tikrųjų atrodo LYTINIS ŠVIETIMAS? Kam iš tiesų reikia Stambulo konvencijos?

Brolis išsižadėjo brolio ar direktorius – pavaldinio?

Alvydas Jokubaitis. Ar Europos Sąjungai reikia šeimos? – Taip ir ne

Algimantas Rusteika. Iliuzijų pabaigos metai

Andrius Švarplys. „Influenceriai-garsenybės“ gali viešai kalbėti apie politiką, o Bažnyčia nebe?

Nuo bačkos. Andrius Kubilius: Tomai, neišsigąsk šios atakos! Tomas Raskevičius: Dėkoju TS-LKD už palaikymą. Pažadu nepasiduoti!

Konstantinas Bogomolovas. Europos pagrobimas 2.0. Režisieriaus manifestas

Pozicija, kurios nenori girdėti LGBT lyderiai. Dovilo Petkaus pokalbis su Eimantu Gudu

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.