Dienos aktualija, Visuomenės pokyčių analizė, Piliečių akcijos ir iniciatyvos

Algimantas Rusteika. Labanakt

Tiesos.lt redakcija   2020 m. lapkričio 13 d. 20:12

21     

    

Algimantas Rusteika. Labanakt

Smagu narve, šilta, kvepia savim ir, svarbiausia, saugu. Viskas juk ten toli toli, kur žlega smėlynuose tankai, cypia moterys ir vyrai voliojasi amžinybėj, susmirdę grioviuose, ir krenta iš dangaus gabalais aliuminiai paukščiai, ir barbarai vis po tūkstantį atplaukia iš pusiaujo džiunglių, ir mirusieji yra šalia gyvųjų ir balsuoja su visais – koks vieningas vienis! – o čia tylu, jauku ir gera.

Didelis plaukuotas pirštas paspaudžia mygtuką ir įjungia Ukrainą ar Baltarusiją, po to staiga išjungia ir Ukrainą, ir Baltarusiją, ir įjungia didžiūnų Lietuvą ir nutyla, arba kartais prabyla apie ką reikia kaip reikia, o žmonės gyvena dėžėse ir vis dar svajoja naktimis, nes nereikia galvoti, Dieve, kaip gera, kai nereikia galvoti ir viskuo yra pasirūpinta, mums labai patinka, kas mums nepatinka, ir gera būna nebūti, ir klausytis tylos, kur kvėpuojam su tais, kuriuos mylim ir mylėjom.

Bet juk tai ir yra laimė, nes kitaip būtų visokie pagalvojimai ir mintys prieš užmiegant, o juk kaip gera, kai nieko nėra, ir tavęs tada nebėra, ir bus gera užmigus, nes būtų tikra kančia, nerimas ir nežinojimai, ir kiek galima apie tą patį, būkim optimistais, po velnių, kur pozityvas? – užteks inkšti ir krūpčioti, apsiverskim ant kito šono ir viskas bus pasakyta, ir viskas bus gerai, juk gerai, taip, dabar užsimerkiam, matom svajones ir avinus, šokančius per tvorą, ir jau gerai, jau tikrai gerai.

O jeigu kas ir prasidės, kaip prasidėdavo, kada buvo karštos vasaros ir vieškelio dulkės, pragriaudėjus plienui ir dyzeliams, dar kybodavo ilgai stulpais, ir vėl staiga pračiulbdavo visokie paukšteliai, kada žuvys kantriai plaukė upėmis aukštyn, mes juk to nenorėjom ir netikėjom, mes laukdavom susitikimų, ir muzika užgrodavo tuščioj kavinėj, juk atsimenam, kaip žiūrėjom vienas į kitą ir nežinojom, kad viskas prasideda ir baigiasi, kad tai paskutinis vakaras, kuris tuoj po šimtmečio ateis.

Dabar svarbiausia yra nieko nedaryti ir laukti, ir tada pasijusi teisus ir galingas, ir nekaltas, svarbiausia, nekaltas, tada būna lengviau, nes taip šventyklose mums sako, kai sutemsta – juk girdit kaip pasaulis toli, kaip ūždamas keliais išvažiuoja, ir pirštai spaudo mygtukus, bet atsiliepiat tik patys, ir dingsta šviesa, ir visi ryšiai, ir užgęsta ekranai, ir varikliai už langų nutyla, ir jau iš čiaupų nebėga vanduo, ir upės nustoja tekėję, ir ateina susitaikymas, ateina tikras susitaikymas – visi užmingantys tikisi pabusti.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

to >ar pastebėjote       2020-11-16 20:18

Tautos patriotams tiesa akis bado.
Landsberginiai garbindami savo stabą nulingavo į kairę...
Šitiems NS adeptams irgi tiesa akis graužia.
.
Saugok Viešpatie, nuo karo, maro ir tokių patriotų.

>ar pastebėjote       2020-11-16 19:15

dar vieną saugumietį, kuriam skirtingai nei “liaudies balsui” berazumiui sąsiui pavesta skleisti pasidavimo nuotaikas.

Didelis ačiū prof. V. Landsbergiui       2020-11-16 19:03

Už Sąjūdžio įdėkų iždavimą.
Už tautos nutautinimą.
Už Lietuvos valstybės negynimą.
Už kosmopolitinę “viltį”.

Balsas tyruose       2020-11-16 18:39

Nuo NS usigręžiau dar vasarą, nes paaiškėjo - o dabar jau realybė akis bado, kad tas NS filosofų sambūris tėra tik filosofai. Kaip filosofai, jie kartais pernelyg gerai filosofuoja, bet praktiniam darbui VISIŠKAI NETINKAMI.
NS veiklių žmonių ir su tvirtu stuburu net neprisileidžia, o patys irgi nedaro. Kaip šuo ant šieno - nei pats ėda nei kitam leidžia.
Dar blogiau, bet kokį tautinį patriotizmą diskreditavo žmonių akyse. Taip, jie turi fanatiškų sekėkų kaip ir landsberginiai nuo 1988 m., bet realiai viskas tik blogyn.
.
Sakote NS…
.
O kur jų rimtos informacinės priemonės plačiam tautos atstovų ratui, jaunimui, trykštantiems entuziazmu veikti?
Kur jų info pritraukianti visų sluoksnių, pomėgių, interesų žmones? Toks De… yra “alfa ir omega”, tik jo kryptis ...
.
Kur šiandie galiu paskaityti, sužinoti, užduoti klausimą apie Covid-19 tamsios politikos niuansus, ir kaip NS pataria elgtis įvairiais atžvilgiais. Kaip vertinti artėjantį skiepijimą - čipavimą. Kur pokalbiai su kompetetingais atstovai..? Kažkam juokinga, o žmonės tiek visokios info prisigraibę, ... jau nebejuokinga. Žmonės oficialia info LABAI nepasitiki, o tas sušiktas NS sugeba talentingai tylėti.
.
Elektros tiekėjo pasirinkimas. Jokios NS pozicijos, apie šį “gėrį”. Laikrodukas tiksi - nusivylimas gilėja!
.
5G ryšys. Labai puiki tema ir priemonė supriešinti žmones, ypač kai akivaizdžiai nutylima tam tikra informacija. Kas turėtų užduoti nepatogius klausimus specialistams PRIEŠ KAMERĄ ?
.
O kur jū atstovų vertinimai apie LR Vyriausybės sprendimus, darbus…
Kur jų alternatyvūs ministtai? Kur jų pozicija įvairiomis tarptautinėmis temomis? Kur jų pasisakymai kasdieniais valstybės gyvenimo klausimais?
.
Kairieji žymiai vieningesni negu dešinieji.
Kurie išgyvens atėjus valandai “X”?
.
Rusai puola…, o Vakarai ir Sorosas su Ko, tai angelų giesmes gieda…
.
Sun Dzu “Karo menas” - senelis muša būgną rytuose, o anūkas puola vakaruose.
.
Jeigu NS “toks”, geriau kad jo visai nebūtų! Tada žmonėse rusentų nors šiokia - tokia viltis, o dabar pasąmoninė nuovoka kužda - “finito la comedia”.
.
Ir jūs man dar tvirtinsite kad su NS viskas gerai.
Didieji tėvynės mylėtojai mušasi į krūtinę, net šonkauliai braška…
Vieni tokie mylėtojai nuo dešiniojo konsetvatyvizmo nuklampojo į kairųjį libetalizmą, kartu pakladindami nemažai dorų lietuvių.
Kur nuves filosofiniai tėvynės mylėtojai..?
Antikos laikais graudeno apie filosofų valdomą valstybę...
Gal klystu, bet man nejauku…
NS yra “mušta korta”.
.
Radžvilas teisingai pasakė, kad susivienijimas vertybiniu atžvilgiu neįmanomas.
Bet iš kai kurių NS žmonių ir visai naujų, galėtų būti suburtas tautos ir valstybės atgimimo branduolys.
Bet ar tai įmanoma be tvirto poreikio iš visuomenės. Situacija bveik beviltiška, - pusė darbingos, veiklios Lietuvos emigravo. Likusi darbinga dalis toli gražu nėra vientisa masė...
Jaunimėliui po 4 m. kanapiniai dūmai lys pro visus galus… Naivu manyti, kad išlaisvintas jaunimėlis noriai grįž prie klasikinių vertybių. Todėl, sekančiuose rinkimuose…, bus dar daugiau dūmų...
Arba, eruditai, mokslo žmonės, tikrasis elitas ir atsidavę įdėjos pavertimu realybe, sukurs tvirtą politinę partiją, kuri sustiprės ir dar iki Seimo rinkimų PADARYS…, arba ...
Aš, ženklų į gerą nematau.
.
Kol Perkūnas netrenks lietuvis nesižegnos.
Deja, žegnonės po trenksmo yra pavėluotos.
.
Išsisaugokite šį komentarą ir pasiskaitykite po metų, po keturių..

mano pabezdėjimai labai protingi       2020-11-16 14:57

jeigu jūs nesuprantate mano pabezdėjimų ir nemokate jų iššifruoti:
- esate be atminties,
- neverti gyventi sostinėje
- nesimokėte partškoloje
- būsite įtraukti į juodą vyriausybės sąrašą.
VOT !!!

Ar pastebėjote       2020-11-16 14:04

Tiesos.lt “turi” etatinį neigėją.

... labanakt       2020-11-16 12:30

Na kada gi jūs visi… suprasite, kad NS funkcija yra ne žmones šviesti ir tuo labiau ne realiai spręsti problemas…
.
NS kaip ir landsberginių partija, kaip Tautininkai, kaip dar keli… yra sukurti tam kad DIDINTŲ žmonių nusivylimą tautiškumu ir Lietuva!!!
.
30 m. ir niekas nieko niekam niekaip nėužką...
.
Sukonkretinsiu:
Propatria, jau pats pavadinimas tikrai nešiuolaikiškai “lietuviškas”.
Propatria ir etimologiškai ir istoriškai ir pagal pirminį propatria.lt sumanymą yra skirtas jaunimui. Kur jūs čia matote aktualias temas jaunimui.
Nykus tinklapis šiuolaikinio jaunimo “neveža”.
Tiek NS, tiek propatriai visiškai nerūpi skaitytojų nuomonė.
NS negeba įkurti tinklapio normaliu lietuvišku pavadinimu, kuris būtų daugiau nei “aukštasis pilotažas” apie politiką. Pvz.: antiDelfis ar…
Dėl naujo PLAČIOS INFORMACIJOS tinklapio kūrimo, NS viską suverčia pinigų stygiui, tai TIK priedanga, išsisukinėjimas,...
Visokie “piemenys” savo “vydiakus” platina Youtube, o šitie… (neįvardinsiu) nesukuria net elementaros informacinės sklaidos.
Kažkas svaigsta apie spaudą, net televizijos kanalą..., nykesnių (nepatrauklesnių) leidinių turbūt nebūtų.
.
Marūdijimas yra NS tikrasis tikslas, o kita vertus, jeigu tokie* dominuotų Seime, ar tokiu atveju Šustauskas neatrodytų kaip mesijas.
.
Iš tų šiaudų nebus grūdų. Prie jų programos pridėjus ekonominį, propagandinį ir žmonių ĮTRAUKIMĄ į..., gal būtų tobula programa, bet tai tik programa.
.
Daugeliui žmonių TSRS laikotarpis ar tarybinė santvarka asocijuojasi su gėriu. Dabartinė Lietuva daugelį žmonių paliko “ant ledo”... emigracija. Nusivylimas, nereikalingumo jausmas,... pagimdė nostalgiją “kūjui ir pjautuvui”... Šios ir panašios temos tiek sisteminėje masmedijoje tiek NS nenagrinėjamos, o jei ir kas pasakoma, tai tik iš blogosios pusės. Objektyvumo vengimas akis bado, o paskui stebisi - 52 % nėjo balsuoti. Popiežius Jonas Paulius II, yra pasakęs kad socialistinis pasaulis geriau tvarkosi su SOCIALINĖMIS PROBLEMOMIS nei kapitalistinis - laisvas - demokratiškas (nemaišyti su demono-kratišku).
.
Pabėgėliai ir visokios mažumos “nenulipa” nuo pakylos. Kada paskutinį kartą girdėjote apie taikos palaikymo Žydruosius šalmus?! Neigalieji, vieniši, skurstantys pensininkai geriausiu atveju prisimenami kai atsiranda sugedusiu ar begendančių maisto produktų, na ir dar rinkimų proga.
.
Koronavirusas, G5,...
NS praneša demaskuojančią žinią...
PASVAJOKIM …

Every Legal Vote       2020-11-16 1:39

https://everylegalvote.com/country
Every legal vote in the 2020 US election should be counted, but fraudulent votes hurt everyone. Use this site to explore election data and share your personal experience of witnessed apparent election fraud to report to law enforcement for investigation and to engage state legislatures for corrective action. This site is not able to validate such information, but will share the information received with those who can. Help us preserve election integrity.

grumstas >       2020-11-15 20:06

paauglės merginos rašliava     2020-11-15 4:17


Jeigu išmoksi skaityti paauglės merginos “rašliavos” prasmės parašytos tarpe eilučių, tai, tikėtina , kad Rusteikos mintis iššifruosi. Kad suprasti autorių reikia pažinti tą praeitį, kurioje jis, mes gyvenome ir palyginti su tai kas dabar vyksta iš tikro , o ne su tuo , kas rašoma VIP-ėse. Bet, jeigu nežinai savo praeities , tai nežinosi , kas laukia ateityje.

Taigi       2020-11-15 18:07

ko norėt, kad visi suprastų apie ką straipsnis, gyvenam info blokadoj, jokių diskusijų nerasta, žodžiu tikrai, kad žemiau plintuso…

 

Žodžio laisvė...       2020-11-15 15:55

Autoriau,matyt einate miegoti kartu su vištomis?...

Sekmadieninis Deivio pamokslas        2020-11-15 15:19

Lietuviai nebūkite paiki, palikite tą žydą Kristų, - žydams ir jų batlaižiams. Krikščionybė, judaizmas ir islamas yra organizuoti nusikalstami susivienijimai.

Prašalietis       2020-11-15 9:00

Belieka pasidžiaugti, kad prieš Seimo rinkimus apie Radžvilą susibūrusio Nacionalinio Susivienijimo “Tautos gelbėjimo intelektualų” chebroje yra tokių “dvasingų”, kuriems rinkiminė nesėkmė taip paveikė “patriotinę“dvasią, kad jiems ir “pasaulis kažkur išvažiavo; viskas pasidarė toli, toli; ir didžiūnų Lietuvoje kartais prabyla apie ką reikia kaip reikia, o žmonės gyvena dėžėse ir vis dar svajoja naktimis, nes nereikia galvoti, Dieve, kaip gera….” Artimiausi Rusteikos “politiniai” draugai ir bičiuliai turėtų paskubėti nunešti Rusteiką į Seimą ir suteikti jam galimybę pasėdėti bent ant svečiam skirtos taburetkės, kad jis, iš dvasinių aukštumų nusileidęs ant Lietuvos “iškankintos” žemelės, pamatytų, kad “pasaulis niekur nenuėjo”, kad Lietuvoje viskas liko kaip ir buvo visus 30 “iškovotos nepriklausomybės ir laisvės” metų. “Nepriuklausomybės kovų užgrūdinta” Lansbergio sąjūdinė “ne KGB-istinė” akis su užsislapstinusiais 75 metams ir toliau užtikrintai saugo Lietuvą nuo Rusijos grėsmės ir kitų galimų “negandų”...

stasys       2020-11-15 8:46

... na taip . Sunkus tekstas .

paauglės merginos rašliava       2020-11-15 4:17

gal kokia rustekos anūkė parašė?
nes nelabai telpa į  galvą, kaip subrendęs vyras gali taip tuščiai rašyti.

ah1       2020-11-15 1:51

pabusime sausį, kai oficialiai paskelbs kas laimėjo ar šviesos vaikai ar tamsos vaikai ir pradėsma prisitaikymą pagal esamą padėtį.

zita       2020-11-15 1:00

kodėl komentuojam rusteikos ir jakimavičiaus š.? patys matot kad tai gryas š. baikit komentuot.

Deivis        2020-11-15 0:07

Rusteika yra didysis mistikas, grafomanas-apokaliptikas smile Galėtų kokį fantastinį trilerį sukurti smile

Grazu       2020-11-14 23:44

Atrodo , is pasamones liejasi rasinys , lyg medituojant kuriamas imantrus zodziu azuras .

oraculus       2020-11-14 22:53

Viskas aišku - tai yra pabaigos pradžia arba pradžios pabaiga.

abc.       2020-11-14 22:19

nepaminėjot vorų.


Rekomenduojame

Eva Tombak. Kairė – dešinė

Šarūnas Jasiukevičius. Tik pasižiūrėkite – taip atrodė paskutinis „žmonių zoologijos sodas“

Andrius Švarplys. Apmąstant giliamintišką Lietuvos TikToko ministrės ištarmę „pokyčiai-po pokyčių / pokyčiai-po pokyčių ir t.t.“...

Nuo bačkos. Ekonomikos ir inovacijų ministrė: pokyčiai po pokyčių... Šarūno Jasiukevičiaus pastebėjimai

Lietuvos laisvės kovotojų sąjunga. Pareiškimas dėl iškilmingo Birželio 23 d. sukilimo 80 metų sukakties minėjimo

Tomas Baranauskas. Mokslas prieš 10 dienų ir po 10 dienų...

Nida Vasiliauskaitė. JEI tik… arba Tik tiek reikėtų

Papunkčiui. Vytautas Sinica apie Koronos pasą:

Delegatas. Andrius Švarplys apie naująją Vito Vasiliausko misiją

Ramūno Aušroto pastabos apie Seimo Priklausomybių prevencijos komisijoje pristatytus tyrimus

Tomas Viluckas. Kun. James Martin SJ paskaita: mitais apipinta LGBT pastoracija

Priklausomybių prevencijos komisija: ruošiamės galimoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms

Valdas Vasiliauskas. Tautos genijus

Kastytis Braziulis. Gal valstiečiams reikėtų sukurti savo naujienų portalą ir viešinti savo pozicijas?

Andrius Švarplys.  Laisvės partijai labiau rūpi ES piliečių teisės nei Lietuvos valstybė ir jos piliečiai

Dr. Irena Eglė Laumenskaitė. Išmokome nešioti kaukes, kad saugotume save…

Ar švietimas valdžiai tikrai yra prioritetas? Dovilo Petkaus pokalbis su Robertu Ramanausku

Nida Vasiliauskaitė. Grįžta feodalizmas?

iš propagandos frontų. Linas Karpavičius. Štai kas sukūrė mūsų istorijos griovimo planą ir davė komandą pulti. Silpnų nervų žmonėms nerekomenduoju

Tomas Baranauskas pastebi: Jei „nėra tobulų vakcinų“, vadinasi, ...

Geroji Gailestingumo sekmadienio Naujiena: „Palaiminti, kurie tiki nematę!“ (Jn 20, 29)

Andrius Švarplys apie progresyvųjį liberalizmą

Europos Parlamente išpuolis prieš žmogaus gyvybę ir krikščionis

Vytautas Sinica. Vata, ne stiklo

Agnė Širinskienė. Koks praregėjimas…

Policijos virtualus patrulis informuoja: „Pradedame „patruliuoti“ elektroninėje erdvėje“

Ramūnas Karbauskis. Šis Seimas išrinks ir kitą prezidentą, arba Kokius konservatorių planus pridengia liberalų nesąmonės

Nida Vasiliauskaitė: veikiantys laisvės vardu labiausiai nori ją iš žmogaus atimti

Andrius Švarplys. Tradicionalistai turi teisę ginti savo konstitucines sampratas, tačiau gintis ir pulti yra tiktai pirma ir nebrandi politinė fazė

Vitalijus Balkus „Iš savo varpinės“: kas vyksta Turkijoje ir kodėl dėl šio projekto verda aistros, o mūsų LRT tyli?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.