Įžvalgos

Algimantas Rusteika. Kur dingsta pinigai?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. liepos 15 d. 19:00

7     

    

Algimantas Rusteika. Kur dingsta pinigai?

Alfa.lt

Statistika nemeluoja, tik sako tiesą, kuri neteisinga. Jei vienas uždirba 100 000 EUR, dešimt po 1000 EUR ir šimtas po minimalų 380 EUR, vidutiniškai žmogus uždirba 1333 EUR. Pirmasis pasakys: ko norit, runkeliai, tuoj pavysim Europą. Antrasis vargšas: dauguma uždirba daugiau. O trečiasis pasakys, kad tai kapitalistų melas ir visus reikia sušaudyti.

Vieną kartą teletabių šalyje Valdovas su svita buvo užsukęs pas baudžiauninką svečiuosna. Taip spontaniškai, jausmingai žmogui užplaukė pasirodyti demokratu. Ir kaip lėkė lauk iš trobelės!

Jo Didenybės vardas buvo Valdas Adamkus, veiksmas vyko Šilalės rajone. Tais auksiniais laikais, kai aukso tualetus Vilniuje įrenginėjo.

Bemat spontaniškai ir jausmingai, mykiant LRT fanfaroms, buvo priimta Skurdo Mažinimo Programa. Programa „Vrem..“, atsiprašau, – „Panorama“ – lojo gal pusmetį, paskui kažkaip apsiramino. Reikėtų pasidomėti, jei dar neįslaptino, kaip įvykdyta ir kiek milijonų išleido.

Užtat skurdo tai tikrai sumažėjo. Va, pabaigs bėdžiai iškristi nuo bambalių ar emigruos, ir skurdas bus galutinai nugalėtas! O likusiems gudragalviai gudrų terminą sugalvojo – socialinė atskirtis. Tokia, žinot, savaime susidaranti socialinė- socialistinė substancija, kaip koks pelėsis.

Juk kapitalistinės Laisvės-Lygybės-Brolybės tik Paryžiuj ant barikadų buvo parašytos. Dėl visko esate kalti patys ir sovietinė nostalgija. Atskirčiai įveikti gal irgi priims programą, Europos Sąjunga juk jau ragina. O ką, jei duos dar milijonų – bus smagu.

Sakot, atsiras pinigų po reformų, nes urėdai vagia? Na, tai įvardinam, kas, kur, kada, kaip, kiek ir už kiek? Kokiu būdu – grynais ar į sąskaitą? Ir nelabai ką turit pasakyt konkretaus, ponai revoliucionieriai?

Jei iš valstybės vagia, reikia vagis pagauti ir pasodinti ar ketvirčiuoti. Arba patylėti, jei nesugebi vagių pagauti. Tokia valstybės valdymo abėcėlė buvo visais laikais, skirtumas nuo Poncijaus Piloto laikų – tik bausmės būdas.

Urėdijose vagia, o filialuose nebevogs? Ir jei Generalinę urėdiją panaikinsim, o vietoj jos įsteigsim tokią pačią įmonę su tokiais pat įgaliojimais, tai bus esminė pertvarka ir komunizmas? Centralizuoti aukcionai Vilniaus kabinetuose išgelbės?

Nejuokinkit, po auksinių šaukštų net Vasaros gatvės kabinetuose be rankenų tuo nebetiki. Nei vieno vagies dešimtmečiais neįstengta ne tik pasodinti, bet nors bylą iškelti ir pagąsdinti.

Visos valstybinės įmonės yra kiauri maišai. Joks kėdžių perstumdymas nepanaikins vogimo, jei yra galimybė ir nėra normalios teisėsaugos priežiūros. Pasikeis tik veikiantys asmenys ir sprendimų priėmėjų iškabos.

Tarpukario Lietuvos miškus tvarkė urėdijos. Atkūrę Nepriklausomybę, atkūrėme ir urėdijas, labai tuo didžiavomės, struktūra buvo labai gera. Dabar norim grįžti prie brandaus socializmo „liespromchozų“. Kas čia dedasi?

Aršumas – geriausias įrodymas, kad vyksta susistumdymas dėl įtakos prie varvančio tešmens. Kalbančios galvos nebesistengia net maskuoti interesų pliurpalais apie Lietuvą. Vagia ar nevagia – štai klausimas! Miškų tvarkymo gerinimas, konkretika ir ekonominė analizė – kam tas įdomu?

Rimtai manot, naujieji bus geresni ir su sparneliais? Manykit toliau. Tada jei koks seniūnas ar meras vagia, pagauti nebūtina – paleidžiam ekraninę isteriją, panaikinam seniūniją ar meriją ir įvedam centralinį valdymą. Ir ąžuolai žaliuos, ir pinigų padaugės.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Ponas Rusteika,       2017-07-19 20:06

Kas tik gali, tas pasidaro ką gali – ir valdžia, ir verslas, ir farai-ir zurnalistai

Raigerdas        2017-07-18 12:32

Seimas visus tuos 27 metus atlieka būtent šį darbą:“Kada tarpusavy nesutaria draugai,
Jų bendras darbas nesiseks gerai,
Naudinga nieko jie nepadarys.

Štai kartą Gulbė, Lydeka, Vėžys
Vežimą kaupiną sumanė pevėžėti,
Ir greit jie įsikinkė visi trys!
Iš kailio nerias, o vežimas stovi vietoj!
Atrodo, krūvis jiems nebūtų per sunkus,
Bet Gulbė tiesia aukštumon sparnus,
Vėžys kažin kur atbulas ropoja,
O Lydeka į upę traukia atkaliai.
Kas kaltas čia, sunku išspręst greituoju, –
Tiktai vežimas ir dabar tenai”.
Visa tai buvo pavadinta demokratija. Ir Gulbė, ir Lydeka, ir Vėžys. Ir visi jie nori niam niam. O prie niam niam kai kurie Seime dar norį ir vyno arba ko nors stipresnio. Gerbiamas autorius mano, kad pinigai turi būti skaičiuojami urėdijose, ministerijose, tačiau jie turi būti pradėti skaičiuoti Seime. Kada jūs priimate kažką į darbą, tai jūs mokate už konkrečiai to žmogaus atliktą darbą. O kiek kainuoja Lydekos sėdėjimas Seime, ar Vėžio šnekos, ar Gulbių giesmės, niekas Seime neskaičiuoja. Seimas šiandien tai labiausiai nekvalifikuočiausių žmonių darbas Lietuvoje. Lietuvą paliko milijonas žmonių ir ten yra visokių Lydekų ir Gulbių, kurios apie tai girdėjo. Na ir kas? Kas iš to, kad jie girdėjo? Niekas iš esmės tai nekinta. Jie net nežino, kad šią problemą reikia spręsti nedelsiant. Bet jie galvoja, galvojo ir galvos, kad šią problemą reikia spręsti. Ir neaišku, kiek tas jų galvojimas dar tęsis. O kokioje privačioje įmonėje yra mokoma už galvojimą? Tokių nerasite. Bet valstybinėse institucijose tai normalus reiškinys.

Dzeikas       2017-07-16 8:35

Daivai:
Jusu netiesa, nesakau “melas”, nes irodyti negaliu, kad samoningai klaidinate, tame, kad:
1) Privaciu namu savininkai taisydavo stogus PATYS arba samdydavo zmones ir tada.
2) Buvo valstybinis namu ukis ir valstybe rupinosi savo(o ne jusu.Jums tik teikdavo teise ja naudotis) nuosavybe.
Kapitalizmas nuostabus dalykas, kai pilieciu valdzia neleidzia kapitalistams paneigti tos laisves.
Kadangi valdzia Lietuvoje cholopu, tai jie leido kapitalistams(buvusiam gatves arba valdzios t.y. komunistines nomenklaturos, kriminaliniam elementui) paneigti RINKOS laisve.Monopolija arba kartelinis susitarimas del ko nors yra tosrinkos paneigimo PIRMINE raiska.
Dabar jus su cholopu valdzios rezultatu pakrustomis smegenimis bandote ta pati daryti kitiems ir ruosiate kelia antrajai rinkos laisves paneigimo stadijai - suvalstybinti kapitala perpasakodama savo slapius sapnus apie “sviesia” totalitarine-tarybine praeiti.
Man labiau patinka kita laisvos rinkos raiska: 2013m issinuomavau butuka privaciame name.Seimininkes spinta buvo kreivoka.Mano kreivarankiskas bandymas sutaisyti neissprende problemos.Kvieciu meistra.Savaime aisku privatu, internete surades.Atvaziuoja:bum bum 15 minuciu - spinta stovi tiesiai.Visos durys uzsidaro.Dar kabanti spintele virtuvej tuo nuleks, persikreipusi.Sienos ten velniazin is kokiu snargliu darytos - sakau.Eina meistras i virtuve.Bum bum - 15 minuciu.Spinta kabo tiesiai.Siena, sako meistras minksta, daugiau 20kg ten nekrauk - problemu nebus.Praso 70 litu(2013m). Moku 75.Nors pinigai atsivezti is JAV po nepavykusiu projektu, jau dugno nedengia. Nes esu dekingas tam zmogui, - be vargo issprendusio mano problemas ir sutaupiusio man savaitgali ir pinigu svaistyma medziagoms , irankiams, - sazines akivaizdoje privalau atsilyginti.
Stai kas yra gera laisva rinka. O valdzia privalo tvarka ir lygias galimybes tarp pilieciu palaikyti, o ne stogus remontuoti.

Daiva       2017-07-16 7:44

Jau turėjau panašią patirtį. Kažkada dėl varvančio stogo ar krano galėjai kreiptis į valstybinę įmonę. Dabar - į privatų kažkiamiesčio ūkį, kuris žiūri tik savo pelno ir į teisininkų konsultacijos išvadas, kad paimtas mokestis neteisingas, atsako: “nemokamų bandelių laikas praėjo” (citata iš gyvenimo).

Agnė       2017-07-16 5:06

Jeigu tokios pajėgos mestos ,,sutraiškyti,, Karbauskį ir Co su dirbančiais (būtent dirbančiais) ministrais, tautos vardu, kaip praradusiais pasitikėjimą, kažkas braška sistemoje. O vagis išgaudyti tai ne kišenvagius troleibuse.

Naša Daša       2017-07-15 22:16

Mielieji,
o Aš žinau kur dingo pinigai.
Žinau, kur dingo Snoro pinigai - jie teleportavosi į ne šio pasaulio dimensijas.

Dzeikas       2017-07-15 21:53

Kaip sako sociologijos klasika, jeigu paskeisti istatymusir nepakeisti vykdytoju - niekas nesikeis.Michailas Saakashvili si desni be abejo zinojo, nes korupcija policijoje sutramde ismetes is policijos valdybos visas “galvas” ir pakeites jas Teises fakulteto studentais.
Todel Karbauskio ir Co buvimas valdzioje naudingas jau tuom, kad parode/ -ys ispuvimo laipsni Lietuvoje. Jeigu pakeitus uredijas “liasnycestvom” ar kuom ten autorius sake, niekas nesikeis - diagnoze Lietuvos galutine ir neapskundziama. Politinis zombis.Lavonas po gyvojo iskaba. Pribaigiamas(ir gydomas) tik sutraiskius galva.
Stebekite situacija.Urediju reforma - puikus indikatorius.


Rekomenduojame

Vincentas Vobolevičius. Tiesa ar Komjaunimo tiesa?

Irena Vasinauskaitė. Raseinių politikai prieš atostogas išsiaiškino, kas cituoja Adolfą Hitlerį, o kas – Vytautą Landsbergį

Laimutė ir Vytautas Kedžiai: Vaiko saugojimas nuo nežinia ko neturi virsti izoliacija – norime savo akimis išvysti, kad anūkėlei viskas gerai

Andrius Švarplys. Tai, kas Vakaruose yra laisvė į religiją, Lietuvos Konstituciniam Teismui yra socialinės privilegijos ir lygybės pažeidimas

Vytautas Sinica. Aukos ant populizmo altoriaus

Kova su korupcija. Algimantas Rusteika: kam griauti, jei galima nacionalizuoti?

Kurioje šalyje mokytojai uždirba 11 820 EUR per mėn.?

Vygantas Malinauskas. Galimybė laisvai praktikuoti savo tikėjimą Lietuvoje yra naikintina privilegija?

VU TSPMI baigęs Lietuvos diplomatas V. Radžvilą išplūdo necenzūriniais žodžiais

#tapinizmas ir sveika visuomenė: Raimondo Navicko replika Eglei Samoškaitei

Irena Vasinauskaitė. Ant rezonansinių bylų „siuvimo“ konvejerio – Garliavos byla

Irena Vasinauskaitė. Premjere, ar Jūsų komanda dirba PRIEŠ Jus?

Mokytojos kritika lietuvių kalbos egzaminui: nesuprantu, kodėl žmogus turi baigti mokyklą nubaustas

LVŽS frakcija apie savo inicijuotą Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymą: „Mažiau privilegijų, daugiau atsakomybės“

Dalia Grybauskaitė: Lietuvoje kova su korupcija įsibėgėja ir jau duoda konkrečių rezultatų

Vytautas Rubavičius. Civilizacinės savipratos svarba šių dienų geopolitikoje

Eurostatas: iš visų ES šalių būtent Lietuva praėjusiais metais neteko daugiausia gyventojų

Prezidentūra: Dalios Grybauskaitės darbai – Lietuvai stiprinti

VU politikos mokslų institute: kova su prof. V. Radžvilo „reakcingomis pažiūromis“

Vygaudas Ušackas: iš diplomatinės tarnybos traukiuosi, ar dalyvausiu prezidento rinkimuose 2019 m., dar nenusprendžiau

Geroji Naujiena: „Imkite ant savo pečių mano jungą ir mokykitės iš manęs, nes aš romus ir nuolankios širdies“

Raimondas Navickas. FAKE NEWS jau ir Lietuvoje

Kaip kurti teisingesnes, broliškesnes ir taikesnes visuomenes? Popiežiaus Pranciškaus laiškas G20 susitikimui Hamburge

Liudvikas Jakimavičius: Ar tokios ir yra naujosios ES vertybės?

Algimantas Rusteika. Konservatoriai be priešų – konservatoriai be ateities

Linas Kojala apie Donaldo Trumpo kalbą Varšuvoje

Kęstutis Girnius. Kada išnyks lietuvių tauta?

Laisvūnas Šopauskas. Liberalmarksistinio revoliucinio teroro pradžia Lietuvoje (II)

Jūratė Sofija Laučiūtė. Kokią valstybę kuriame?

Vidmantas Valiušaitis. Ką rašė spauda 1940 m. liepos 6 d.?

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.