Demokratija ir valdymas, Partijos, Žiniasklaida

Algimantas Rusteika. Kova be taisyklių

Tiesos.lt redakcija   2016 m. kovo 2 d. 11:19

16     

    

Algimantas Rusteika. Kova be taisyklių

Atrieda atidunda. Dar neišvažiavę minios tų, kurių taip bijom, vėl atslinks prie urnų. Viešpatie, kaip nekalbėt apie tai, kas tikrai svarbu? Ką daryt, kad nereikėtų nieko daryt? Kad nematytų to, kas paslėpta ir nereikėtų apie priežastis? Kaip užgesinti norus pakeisti gyvenimą, kad užrakintos durys niekada neatsidarytų?

Laukuose pristatykim baidyklių. Žmonės ir jų nuodėmės – kas gali būti smagiau? Kuo daugiau pro visur apie tai, kas skauda, bet nieko nepakeis. Kad patys kalti. Kad labai jus mylim ir rūpit. Kuo mažiau apie svarbiausia. Kad pavargę eitumėt miegot.

Mėgstamiausias tautinis patiekalas – suvalgyti viešai tą, kurį reikia. Užknisa ne tai, kad taršo, nes kartais ir tikrai reikia. Bet kaip tas daroma. Žaidimas be taisyklių į vienus vartus. Bušido ringe draudžiama kandžiotis ar spjaudytis. Čia leidžiama viskas.

Pasigaminam kaliausę ir ilgai, su pasimėgavimais spardom. Šalininkų būreliui linksmai krykščiant. Tą dievina ne tik ypatingai nepriklausomas portalų lyderis, bet ir valdžios pinigais šeriamas nacionalinis transliuotojas.

Jokio visuomenės intereso čia nėra, tik plikas kaip tilvikas politinis įnagis varžovui išdulkinti. Priešingai, visuomenės interesas, įtraukus žiniasklaidą ir teisėsaugą į politikos žaidimus, akivaizdžiai pažeidžiamas.

Senokai nebuvo taip koktu. Tarsi rastum sriuboje snarglį. Kai iš teisingumo padaro šou. Kai per vieną dieną visus organizuotai aptaško išskyromis. Reikia vienaip – ikiteisminio tyrimo paslaptis, nieko negalima skelbti! O kada reikia kitaip – viskas tą pačią dieną pro visus galus.

Laisvi ir nepriklausomi žurnalistai juk viską aprašys, kaip reikia. Iš anksto su kamerikėmis pastovės ten, kur reikia. Kad nufilmuotų tą, ką reikia. Visiškai atsitiktinai, aišku.

Tegu R.Paksas su G.Vainausku būna šimtąkart niekšai. Bet žaidimo taisyklės turi būti vienodos visiems. Pasirinktinis teisingumas baisiau už neteisingumą. Visada ir tiesiai į autoritarizmą. Ar neprimena V.Gusinskio ir NTV? Argi užmiršot, kas tada prasidėjo, nors atrodė nieko tokio? Tai buvo pabaigos pradžia.

Nuvalkiota sezono naujiena – R.Malinauskas. Vienintelis kažko vertas iškriošusių socdemų Olimpe. Dabar liaudies priešas. Už tai, ką ne taip padarė. Nors tą taip pat, ir dar labiau ne taip, ir daugybę kartų daugiau kasdien daro visi kiti merai. Tik niekas kitų nemato. Kaip ir to, ką jis padarė gerai ir kas kitiems net nesisapnavo.

Dievas liudininkas, niekada nebalsavau už ekskomunistus. Tai Lietuvos nelaimė. O ir vien jų didžiai intelektualios moterys ko vertos. Taip, gerai būtų juos įveikti. Bet pergalė pergalei nelygu.

Pirmiausia, tai jokia pergalė. Visą šį ujimą palaiko ir juo svaiginasi tie, kurie ir taip nusistatę prieš. Rinkiminė kova visada vyksta ne dėl šalininkų ar priešininkų, o dėl neapsisprendusiųjų balsų. Būtent šie balsai ir prarandami, nes lietuviai myli tuos, kuriuos puola.

Būna sirgalių, kurie džiaugiasi komandos pergale bet kokiais būdais ir bet kokiomis aplinkybėmis. Tai kas, kad teisėjai švilpia į šalį, kad laimima nešvariai, su pražangomis ir nesportiškai. Svarbu, kad laimėjai. Ir būna tokių, kuriems dėl tokių pergalių gėda. Nes jos laikinos, trumpalaikės ir visada virsta ilgalaikiais pralaimėjimais. Aš – prie tų antrųjų.

Esmė ne asmenys, o civilizuotos politikos principai. Valdžią išrenka žmonės ir gali perrinkti, jei nepatinka. Tai tegu jie ir sprendžia. O ne politiniai oponentai su įtakojama ir tendencinga draugelių žiniasklaida, pavaldžiomis komisijomis, piktomis tarnybomis ir kita biurokratijos galia.

Visuotinio pasmerkimo viešumoj pamokas išmokome tais „senais gerais“, kuriuos taip rėksmingai smerkia dabartiniai tokių kampanijų scenarijaus autoriai, režisieriai ir eiliniai. O kitą spardant džiūgaujantys galėtų pagalvoti, ar poryt tavęs neims spardyti ?

Ką vyriausieji redaktoriai ir redaktorės, mieli kolegos, žurnalistikos viršininkai? Ogi inkščia šlapi iš pasitenkinimo. Salė atsistoja, audringi plojimai, pereinantys į ovacijas. Lenktyniauja, kuris pirmas, kad tik prezidiumas pastebėtų. Ir auliniais batais per principus, kuriems kasdien aukoja mišias.

Taip praeina žiniasklaidos garbė. Ir demokratija čia nebegyvena. Bet atėję su vainikais taip smarkiai nesidžiaukit. Šeimininkai gerai žino – tokie pirmieji juos išduos. Pataikūnų atsikratoma kai nebereikalingi. Taip buvo prie Kristaus, taip buvo prie Stalino. Taip bus ir dabar.

Ateina begalinis skandalų ir gorbačioviškos kovos su alkoholizmu maratonas. Šakėmis kūdros žalumoj rašytų pažadų fiesta. Ir rusai su kirviais tykos už kiekvieno kampo. Mūsų niekas negirdės. Būkim ramūs ir tvirti, dar ne tiek pamatysim. Čia tik pradžia.

algimantasrusteika.wordpress.com

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Julius Puras       2016-03-4 10:01

Tikslas nubausti nepaklusniuosius o priemones nesvarbu ir kada buna nesvarbu tada nebuna jokiu taisykliu. Sovietinis palikimas ta kova be taisykliu kuri vadinasi tikslas pateisina priemones Lietuvoje apemusi visas sritis. Tiesesauga, zurnalistika, politika, moksla, kultura ir t.t. Lietuvoje nera garbes ir moralumo. Dar biski ir ziurek nustos isviso Lietuva savo valstibingumo.

stasys       2016-03-3 22:33

Tai vizgi ko autorius pasigenda ? ar tu laiku kai viską sprendė vienu ranku miškas ar kai tos rankos kilo tik tada kai buvęs ,amžina atilsi jam, „gen.sekas“ pareikšdavo savo svaria nuomone apie kažką reikšmingo . O kaip su tomis kaliausėmis ? Kiek dar atmintis mena ..Lietuva visada turėdavo kitu bėdu kai ir tos kaliausės nepadėdavo pritraukti visuomenės dėmesio prie valstybei svarbiu datų ..Ne kaži kokio svarbaus renginio metu dar gi balsavimas vyko dvi dienas su didelėmis magaričiomis ir kaip dėdė vanka pasakytu,.. ieli ieli pralitieli. O gal kaip tik viskas daug paprasčiau tai kas pasak autoriaus blogis kitam tik nepakantumo išraiška korupcijai . Kodėl sena visada turėtu reikšti vertybę ..ar visuomenė irgi turi buti pakanti tam ‚nepagautas ne vagis‘? o jei pagautas tik pabėgo ? o kaip autorius žiuri i tuos kurie girti keliais važinėja ir dar būdami pareigūnais .. bando save šlakstyti nekaltumo aplinkybėmis ..galiu tik spėti bet jo retorika bus tokia pat vienoda su tais pačiais populiarumo nestokojančiais dienraščiais ..taip sočiai pra finansuojamais valstybės ..Aš vizgi linkęs manyti kad autorius kaip tas proletaras pasimetė tarp tos pareigos būti reikliu savo valdžiai ir principingam visam tam kas kankina ta visuomene . NAUJOS TAISYKLĖS REIŠKIA NAUJA BET NE SENA PAPILDYTA Rusteika.

Julius Puras       2016-03-2 20:59

Aš viska labai gerai suprantu. Tik ar jūs suprantate kad Lrytas niekados jokių taisyklių nesilaikė?

Baisu,       2016-03-2 19:45

kad protingus straipsnius skaito tie, kurie jų nesuvokia kaip pvz., J.Puras. Tai kaip jie apsispręs už ką ir prieš ką, dėl ko ir su kuo, taip ar kitaip, ir panašiai.

Julius Puras       2016-03-2 18:10

“Tegu R.Paksas su G.Vainausku būna šimtąkart niekšai. Bet žaidimo taisyklės turi būti vienodos visiems” tegul “žurnalistai” Rusteika su Kuznecovaite ka nors papasakoja apie pedofilijos byla. O aš pasižiūrėjau kokios ten taisyklės galioja.

viskas skaudziai teisinga       2016-03-2 17:36

siame str.-pastebejime. Deja, tautieciu simpatijos sukaliojasi nuo vieno prie kito - nuo skriaudziamo, prie atsisaudancio. Pavyzdys- Skvernelis, labiausiai besirupinantis pabegeliais, kad kuo daugiau ju i Lietuva prilytu, o skydu pasirinkes pusiau kvaileli (Ivanushka duraciok) - viceministriuka. I ji lekia visos ziezirbos, o Skvernelis ir net JE istiestomis rankomis, pilnomis saujomis (ne savo) euru vilioja galimus teroristus- tik ateikite, atskriskite ,,pabegeliai”, nesvarbu, kad net 22 lagaminus atsitempsite… idomu, kas jiems padejo nesti tuos 22 lagaminus? tikri pabegeliai, tik nezinia is kur. idomiausia, kad visi kalba po angielsku. Vadinasi siam potvyniui ruosesi is anksto. O dabar, kad uzdengti pabegeliu klausima, sekioja paskui Paksa, malinauskus ar vainauskas. Is esmes, Lietuvoje svariu nebeliko.

Clerkenwell FX       2016-03-2 16:06

Ka gali taip padugniu “elito” vadinami runkeliai isrinkti jeigu visas valdzios diapozonas yra uzimtas tu paciu komunisteliu. Jie del valdzios pesasi tarpusavyje kaip pasiute sunys, bet jeigu ateitu nauja ir svari jega i Lietuvos politika jie ja visu buriu pultu ir bandytu sunaikinti nesibodedami panaudoti visus jiems prieinamus instrumentus.
Rezultate turime valdzia kuri niekina mokesciu moketojus, mato juos ir elgiasi su jais kaip su priesais.

Nieko       2016-03-2 15:49

panašaus,ponas Rusteika.Nieko mes neišrenkam.Mums parenka,ir jau 26 m.

kovas.       2016-03-2 15:42

kova be taisyklių.o kokiomis taisyklėmis vadovaujasi du /kol kas/ nuskriausti bičiukai?

to Egidijus       2016-03-2 14:37

O kas valdžia yra Lietuvoje?:) Tik Grybauskaitė su “kruvinu priespaudos aparatu”?:) Malinauskas yra ne valdžia?:) Paksas (valdančiosios koalicijos narys) su “4 valdžios” pažiba yra ne valdžia?:) Man labiausiai pavojingos yra nomenklatūros paniatkės pagal kurias šita “ne valdžia” gyvena dar nuo Brežnevo laikų. Ir dar klausimas kokius įstatymus pažeidė STT ir prokuratūra? Išvardyk konkrečiai. Aš matau tik tą, kad STT pažeidė kaip tik paniatkes, nes išdrįso pasikviesti kelių valandų pokalbiui 2 “ne valdžias”, o tai jau buvo ne pagal paniatkes;)

Egidijus>Sumautieji kovotojai       2016-03-2 13:41

Pakalikai turi teksto suvokimo problemų. Niekas čia nei Malinausko, nei Vainausko neteisina. Kalba eina apie nešvarios politikos metodus. Tie metodai putiniški ir pavojingi ir valstybei, ir žmonėms. Tame tarpe ir tau asmeniškai.

Egidijus - Sumauti kovotojai       2016-03-2 13:38

Šiaip valdžios pakalikai turi teksto suvokimo problemų. Niekas čia tų vyriokų neteisina. Eina kalba apie metodus, kuriais vykdoma politinė kova. Metodai putiniški. Ir pavojingi ir valstybei, ir žmonėms. Tame tarpe ir tau asmeniškai.

Uzdaviau       2016-03-2 13:24

mintyse klaisima KAS BUS?Atsiverciau biblija(bet koki puslapi,koks papuole).Jame buvo parasyta,kad JIE atsuks vienas priesais kita ginklus,o tuomet Dievas atsius sirsalus,kurie isnaikins visus.

Sumauti kovotojai       2016-03-2 13:14

Tai sakote esate nesisteminiai kovotojai prieš sistemą?:) Gražu skaityti kaip pasipilė šitame tinklalpyje straipsneliai ginantys nomenklatūrinę sistemą, jos paniatkes (Tiek Malinausko, tiek Vainausko istorija, tai istorijos apie žnones, kurie gyvena ne pagal įstatymą, o pagal paniatkes) ir jos vieną iš “vierchų” su nusigyvenusiu politikieriumi pateikinėjančius juos kaip “kruvino režimo” aukas. Veidmainių gauja

zita.       2016-03-2 13:00

ne baisu,bet idomu ir truputi juokinga. idomu stebėt kaip žmonės susireikšmina,šneka apie kažkokia demokratija-rusiško tipo kontroliuojama,gal? baltarusiška ? papurtė du šulerius ir pradėjo klykt,kur demokatija? rinkimai ir pilnos krautuviu lentynos dar ne demokratija.

IREBA       2016-03-2 12:30

NESUVOKIAMA, BET BAISU

Rekomenduojame

Alvydas Medalinskas. Istorinė diena

Edvardas Čiuldė. Smulkioji karo tautosaka: aforizmai, barbarizmai, lyrizmai (VIII)

Karas Ukrainoje. Šimtas septyniasdešimtoji (rugpjūčio 12 diena)

Išskirtinis interviu: „ES sėja savo naikinimo sėklas“, - sako Lenkijos Seimo narys Ryszard Legutko dėl ES institucijų požiūrį

Vytautas Sinica. Šiandien Vilniuje veikia nepaaiškinamas dalykas - Venclovos namai muziejus

Kastytis Braziulis. Jaučiasi, kad artėja paskutinis žingsnis – teritorijos atsiėmimas iš priešo

Robertas Grigas. Apie karą ir leksiką

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt devintoji (rugpjūčio 11 diena)

Estija prisijungia prie šalių, reikalaujančių, kad ES ir Šengeno šalys kartu uždraustų Rusijos turistams keliauti į Europą

Von der Leyen nutraukė susitarimą, dabar mes neturime kur trauktis, ir turime imtis veiksmų, sako Kačinskis

Almantas Stankūnas. Opozicija, jeigu nutarėte kalbėti apie energetiką, tai nekalbėkite nesąmonių arba banalybių!

Vytautas Sinica. Norėčiau sužinoti, kuo naudingas ir reikalingas Lietuvos vartotojams buvo elektros rinkos liberalizavimas?

Vienus trėmė, kiti gerino savo gyvenimo sąlygas

Almantas Stankūnas. Gera žinia iš dalies privataus kapitalo valdomai įmonei Ignitis, tik ar taps ji gera žinia ir vilniečiams?

Jan Rokita: ES sankcijos Lenkijai yra didesnės, nei sankcijos Rusijai

Kastytis Braziulis. Neužkibkite ant rašistų kabliuko. Neleiskite sau suabejoti Ukraina

Lenkija verčiama prisijungti prie euro zonos?

Dominykas Vanhara. Surimtėkime ir pakalbėkime apie tai, kas vakar įvyko Kryme

JAV Floridos valstija uždraudė lyties keitimo procedūras vaikams

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt aštuntoji (rugpjūčio 10 diena)

Areštuotas už memo, kritiško LGBT atžvilgiu, pasidalinimą. Minčių policija jau realybė

Nacionalinis susivienijimas. Dėl „Amnesty International“ šališkumo ir nepasitikėjimo šia organizacija

Simonas Streikus. Masinės migracijos Švedijoje padariniai: ar ją dar galima laikyti gerovės valstybe? (I)

Kai LRT neleidžia, gelbsti Lenkijos televizija. Apie Vakarų laikyseną Rusijos atžvilgiu

Almantas Stankūnas. Didinate piktų ir valstybei nelojalių piliečių skaičių

Ondrej Šmigol. Prasidėjo kontrrevoliucija prieš translytiškumą

Marek Jurek. Metas sudaryti tarptautinę konvenciją dėl šeimos teisių, kaip alternatyvą Stambulo konvencijai

Susipažinkite su paroda, kurią rengia Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras

Karas Ukrainoje. Šimtas šešiasdešimt septintoji (rugpjūčio 9 diena)

Vienos iš Vokietijos žemių vyriausybė steigia centrus, kuriuose bus galima apskųsti „anti – queer ir rasistinius incidentus“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.