Kultūros, kalbos, istorijos politika

Algimantas Rusteika. Kas nuplėšė atminimo lentą kariams savanoriams Gedimino bokšte

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 12 d. 18:34

17     

    

Algimantas Rusteika. Kas nuplėšė atminimo lentą kariams savanoriams Gedimino bokšte

kaunoforumas.com

Gedimino pilies bokšte buvo įrengta atminimo lenta kariams savanoriams, 1919 m. sausio 1 d. pirmą kartą iškėlusiems atkurtos Lietuvos Respublikos valstybinę vėliavą, atminimui pagerbti, nurodant jų vardus ir pavardes. Neseniai pastebėta, kad ši lenta iš bokšto dingo ir vietoj jos eksponuojama tik lentelė apie vėliavos iškėlimo faktą be jokių vardų ir pavardžių.

Kauno forumas kreipėsi į Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkciją ir Lietuvos nacionalinį muziejų, prašydamas įstatymų nustatyta tvarka pateikti informaciją, kas, kada, kieno nurodymu ir kokiu dokumentu remiantis šią pagarbos kariams savanoriams lentą pašalino.

Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija, kuriai priklauso Gedimino pilis, atsakė, jog Vilniaus Aukštutinės pilies bokštą turto patikėjimo teise valdo Nacionalinis muziejus, kuris vykdo joje savarankišką veiklą.

Nacionalinis muziejus, žinomas kaip Gedimino kalno nuskutimo autorius ir milijonų kalnui gelbėti įsisavintojas, atsakė, jog atminimo lenta buvo pagaminta 2007 metais ir pakeitė iki tol kabėjusią lygiai tokią pačią lentą, kuri jau buvo susibraižiusi.

Kiekviena nesąmonė ar nusikaltimas turi kojas, rankas, vardą ir pavardę. Ši naujoji lenta buvo išmontuota ir pakeista dabartine informacine lentele 2017 metais, “įgyvendinant naują koncepciją“ ir vadovaujant tuometinei Nacionalinio muziejaus direktorei, medžių kirtimo ideologei Birutei Kulnytei.

Nacionalinis muziejus maloniai paaiškina, kad “pakeitimus vykdo savo nuožiūra, vadovaudamasis muziejaus strateginiu planu“(klausimėlis – koks tas planas, kas ir kada jį parengė ir patvirtino).

Muziejus taip pat praneša džiugią naujieną, kad informaciją “apie pirmą kartą iškeltą Lietuvos vėliavą ir su tuo faktu susijusias asmenybes“ pateikiantis savo storose ir brangiose knygose, kurias galima nusipirkti Gedimino bokšte.

Tuo “nacionalinis“(?) muziejus siunčia dėkingai tautai žinutę, kad vėliava Gedimino bokšte išsikėlė pati. Nes, pasirodo, kariai savanoriai buvo tik “su tuo faktu susiję asmenybės“.

Taigi, mūsų laikų didvyrius jau žinome. Sveikiname tuometinę Nacionalinio muziejaus vadovybę ir linkime jai ilgų, gražių gyvenimo metų, kūrybinio džiaugsmo darbe ir didelės laimės asmeniniame gyvenime.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vilnietis       2019-09-17 9:02

Medžius debilai iškirto (ir arkliui aišku ,kad šaknys suriša gruntą), kad geriau matytųsi AMB ir jo pakalikų “architektų” į tualetą panašus statinys
GĖDA

stasys        2019-09-14 7:19

Stasiui ..kam tas dramatizmas ? Geriau pakalbėti apie lietuviams primetama istorinės KALTĖS jausmą ir kiek jos daug susikaupę mūsų politinėse viršūnėse.? Tai kad diduma valdžios tuos Vilniaus mero išsišokimus vertina labai atsargiai rodo ir tam tikra baime už tas galimas pasekmes jei išsakoma nuomonė būtu neadekvati naujai formuojamai . Tai vystyk su kuo mes čia kovojame su R.Šimašiaus neadekvačiu elgesiu ar įskiepytu kaltės jausmu privertusiu visa tauta sustoti ir nepasipriešinti Vilniaus mero politiniams EGO ??? . Antras aspektas : ar pats pastebėjote kokiu (gyvendamas šalia) laikotarpiu Gedimino kalnas tapo respektabiliu Lietuvos istoriniu įvaizdžiu ( kalbu apie jo nuskutimą) ?.Perverčiau dešimtis internete senu išlikusių nuotraukų ir piešiniu apie kalno pilį bei kalna , skirtingais laikotarpiais , ir nei vienoje ju tas kalnas taip įspūdingai neatrodo . Gal vystyk Lietuvoje labiau linkstama kurti simbolius o ne istorine atmintį...tai paaiškintu kodėl taip siekiama ištinti tai kas netinka gražiam įvaizdžio paveikslėliui .Toje grandyje žmogus silpniausia grandis dėl savo žmogiško atvaizdo nepasiduodančio lengvai korekcijai .??  (tema sunki svarstymui nebūtina visko vienu kartu apžioti ).

Stasys       2019-09-13 13:53

Kas čia daros. kas čia daros ? .... Absurdo teatras tęsiasi… 22 metus gyvenau greta Gedimino kalno. Grožėjausi juo ir ant jo stovinčia gražuole istorine mūsų pilimi, apsupta gražių žaliuojančių medžių. Kai pagrindinis pilies bokštas buvo restauruotas, dar Cruščiovo laikais,  3 dienas po 3,4 valandas savanoriškai neatlyginamai dirbau jos gražinime t. y. valėme. šlifavome bokšto sienų plytas. Nuliūdino prieš kelis metus. Norėjau užlipti ant pilies, pažvelgti į Vilnių iš viršaus. Prie durų stovinčios 2 bobulės neleido, sakė, reikia už tokį malonumą pinigus mokėti. Iš principo atsisakiau, pasižvalgiau nuo kalno. Gerai, kad dar ant kalno leidžia. ....  O dabar, kai būnu Vilniuje ir einu pro šalį užsimerkiu, nes baisu žiūrėti į tokį vaizdelį, kur, matyt, plaunami nemaži mūsų pinigai. Man labai neskoninga ir dabartinė Lukiškių aikštė. Nesuprantu kas per kloikos sėdi atsakingose tarnybose, kad daromos tokios nesąmonės, matyt, sulindę pagal nerašytą “švogerių įstatymą”. O tos lentelės ? Turbūt pasaulyje nėra daugiau tokios valstybės, kuri elgtųsi taip su mūsų istorijs, tautos didvyrių atmintimi ir įamžinimu. Nekaltinu valdžios dėl vieno, kito šunsniukio, kenkiančio valstybei, bet valdžia turi imtis priemonių, kad tokių atsakinguose postuose nebūtų, kad jie nedarytų gėdos ir blogo įvaizdžio apie mūsų valstybę. Turime būti ori tauta, nepasiduodanti blogio bei absurdo apraiškoms, neretai ateinančioms iš svetur, su tikslu pakenkti mums.

Šimis       2019-09-13 11:02

o ką aš galiu? Aš darau taip, kaip liepia Katcas. Kitaip man neleis grįžti į Laisvosios Rinkos Akademiją.

turime mera- vandala,       2019-09-13 8:52

kurio visa veikla pasireiskia Lietuvos atminties naikinimu ir atminimo lentu nukabinejimu.

stasys        2019-09-13 7:46

Jei gerai atmenu paskutinį karta lankant pilį už suaugusi mokėjau 5 o už vaikus po 2 eurus .. kad bučiau gavęs informacinį lankstinuką nepamenu , bet tada ir gidės paslaugomis nesinaudojome ..teks vėl grįžti tikrinti apie ka kalba ta ponia ir ka pasakoja turistams . Ginčas juk ne dėl lentos ar ji yra ar jos ten nėra o dėl istorijos faktu apie Škirpa klastojimu ir trinimu ... Na patys matote jei jau kaubojus Šymis drįsta Prezidentui akis draskyti ..teks rankoves dar labiau pasiraityti ginant tai kas ne ju o visos tautos ir valstybės.

Tai atrodo,kaip provokacijos,       2019-09-13 6:46

kad įvelti būsimą krikščionių demokratų partiją į nesibaigiančius lentų skandalus ir taip atitraukti ją nuo svarbiausių šalies kūrimo reikalų?Ir sumažinti jos autoritetą.Ir tikrai,kas vyksta medicinoje,kai senoliams virš 80 metų tiesiai pasakoma,kad laikas mirti,eilės,žmogus šiukšlė,-apie tai niekas nekalba.Tai kokia prasmė šios valstybės?

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS       2019-09-13 4:55

> 0:26
Reikia tik 7-ių nelegalių seimo gaujų (Tautos žudikų) propagandą išjungti, sklindančią iš Lrt ir tvarką galima padaryti Lietuvoje per kelis metus. Dabar, užliuliuota Tauta nemato budelių.

> 20:55       2019-09-12 23:26

Po kiekvienos revoliucijos būna restauracijos laikotarpis, bet kad jis truktų 30 metų ir vis daugiau įgautų pagreičio… Čia tikrai kažkas rimta.

Algimantas       2019-09-12 23:24

Nacionalinis muziejus informavo, kad atminimo lenta saugoma muziejaus saugykloje ir niekur nedingo. Ją bet kada galima grąžinti į vietą. Jei tik bus “politinės valios”.

-------       2019-09-12 23:05

Kur lenta, dingusi nuo Gedimino kalno, yra dabar? Kažkas tikrai tai žino.

karlson       2019-09-12 22:38

Nesijaudinti, tiktai nesijaudinti- ir šita lentelė tik laikinai.
?
Labai parastai, bus kita. Irgi vėliavos iškėlimo proga, tvarkingai su visom herojų/hemorojų pavardėm.
Niapergvenkit smile
?
Neužilgo, netrukus, jau greitai,
Gedimino pilies bokšte bus iškilmingai pakelta vaivorykštinė lezbių ir peredastų  vėleva.
Amžiams!

Al.       2019-09-12 22:36

Tuoj vėliavoj spalvas pakeis, nes šitos susibraižė. Komuniagos tyliai, bet kryptingai vykdo Suslovo planą.

Klausimas pasistojo šonkauliu*       2019-09-12 19:55

Tai grįžom iš kur išėjom ar ir nebuvome išėję?
 
* tiems, kas prisimena

Žodžio laisvė...       2019-09-12 18:58

Taip išeina,kad ir Gedimino pilis jau “privatizuota” ir ten gali laisvai tvarkytis įvairios kulnytės?
Sako,kad lenta susibraižė.Nuo ko ji susibraižė kabėdama ant sienos?Kas ją subraižė?Pirmąją lenta ant sienos nedelsiant,kad
visi dieną ir naktį ją matytų ! ! !

Tomas       2019-09-12 18:44

Šimšius turbūt nuplėšė.Jis tik tuo ir užsiima dabar,dar katco akinius gauna palaikyt kai geras būna.

Toto       2019-09-12 18:44

briedas kažkoks Lietuvoje

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.