Demokratija ir valdymas, Žiniasklaida

Algimantas Rusteika. Kas iš ko tyčiojasi?

Tiesos.lt siūlo   2017 m. rugsėjo 1 d. 13:35

27     

    

Algimantas Rusteika. Kas iš ko tyčiojasi?

Alfa.lt

Kalbėti tiesą, pripažinti kaltes, galvoti apie sudėtingus dalykus ar mylėti XXI amžiuje – grynas nuostolis. Svarbiausia, naudingiausia ir geriausia yra tyčiotis.

Baltai šypsodamiesi politikai tyčiojasi iš mūsų, mes, grieždami dantimis, jei juos dar turim – iš politikų. Vilniaus burbulo išrinktieji – iš nematomos runkelių Lietuvos, labai nepriklausoma žiniasklaida – iš viso jų kuriamo plastmasinių blizgučių pasaulio, lenkų, vengrų ir kitokių atskalūnų.

Argumentų nereikia jokių – viskas pasidaro paprasta, nieko nebūtina galvoti. Net Petro Gražulio paneigti nebesistengiama ir neįstengiama – kam tas vargas, jei gali pasityčioti?

Tik įsijunk telikus – ir užgrius galinga patyčių banga. Pokalbių šou, visokie gelbėtojai ir tyri „tiriantieji“ žurnalistai skaniai tyčiojasi iš negalinčių apsiginti, o tie droviai ir dėkingai šypsosi.

Kas tik netingi tyčiojasi iš emigrantų, valstiečių, Donaldo Trumpo, rusų, socdemų ar Lietuvos. Negalima tyčiotis tik iš musulmonų, homoseksualų, žydų, naminių gyvūnėlių ir negrų, bet visi vis tiek tyčiojasi. O iš Kristaus nepasityčioti tai nešiuolaikiška ir kažkaip net nepatogu.

Vakarinėse teisėse nežinoti ir kituose laisvės narveliuose vyksta patyčių čempionatai. Visi nepatinkantys arba neįtinkantys yra galimai-esą-prieštaringai-vertinami – tą jums kiekvienas žinių tarnybos vadovas patvirtins. Ir parodys jų kvailas, iš anksto parinktas nuotraukas ar video.

Vaikai tyčiojasi iš mokytojų ir pikti inspektoriai baudžia mokytojus, kurie išdrįsta apsiginti. Patyčių iškankinti pedagogai sudarinėja kovos su patyčiomis programas, kurios tampa naujais pašaipų objektais.

Solidūs ir gerai įmitę apžvalgininkai kuria nepabaigiamas patyčių serijas, neblogai verčiasi ir net sumoka visus mokesčius. Jų patyčių laidų ir publikacijų laukia pasityčiojimo ištroškusi publika.

Feisbukuose tautos įtakingiausieji organizuoja patyčių kampanijas. Būta net netikrų oponentų paskyrų, kuriuose tyčiotasi ilgai, asmeniškai, kalėjimo žargonu iš šeimų ir artimųjų, pasimėgaujant kiekviena nešvankia smulkmena.

Kiti įtakingi ir solidūs, net portalų lyderio vadovės, palaikindavo ir visaip džiaugėsi, vieni su kitais tuo džiaugsmu dalinosi. O vakarais vaikai jūsų paklausdavo, ką parašyti apie patyčias, nes tokį rašinį uždavė iš lietuvių.

Naujausias patyčių mados klyksmas – valstybės vadovo statuso suteikimas Vytautui Landsbergiui. Sunku ir suskaičiuoti, kiek kartų tai buvo viešai aptarta, net buvo balsuojama. Kad ir kokie politiniai lūzeriai būtų buvę iniciatoriai, visada to troško, siekė ir aršiai propagavo konservatoriai.

Nors juk žino – šiuo klausimu visuotinio sutarimo niekada nebus. Dar gyvi žmonės, atmenantys altorių su Patriarcho portretu tarp žvakučių raižyto medžio krėsle Sausio 13-osios brolijos patalpose. Tikintieji Mesiju trokšta mauzoliejaus, jiems nei proto, nei teisiniai argumentai neegzistuoja. Kaip ir tikintiesiems Antikristu, sugriovusiu kolūkius ir šviesią praeitį.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

style="border: 0;">

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Raigerdas>Cha ir kitiems Cha Chakiukams       2017-09-4 17:46

Netvirtinu, nes tam reikalingi tyrimai ir faktinės medžiagos surinkimas, bet bijau, kad gali būti, kad 1990 metų kovo 12 dienos Aukščiausiosios Tarybos sprendimas dėl savavališko pasišalinimo iš Sovietų Armijos įtakojo ir 1991 m. sausio 13 dienos atsiradimui. Ne nuo to turėjo prasidėti valstybingumo atstatymo procesas. Ne tik Lietuvoje, bet ir visoje TSRS teritorijoje žmonės laukė teigiamų permainų. Teigiamų. O ką jie gavo? Daugybė tų, kurie buvo už permainas, už jas kovojo, kiti net paaukojo savo gyvybes, buvo apiplėšti, apgauti ir apgaudinėjami iki pat šiandien. Tai, kas nugalėjo? Tie kovotojai, kurie tikrai norėjo gėrio visai visuomenei, buvo nustumti. Pačiose viršūnėse atsidūrė įvairaus plauko veidmainiai, politikai- kriminalai ir iš spekuliantų atsiradę “verslininkai”.  Šūkis “Šalin Drakoną” buvo pakeistas į “Tegyvuoja Drakonas”. Rezultatas - milijonui tokios valstybės nebereikia. Tačiau vis atsiranda lendančių prie apdovanojimų. Už ką? Ogi, už tai, kad milijonui jos gyventojų, o tai beveik pusei jos gyventojų, tokios valstybės nebereikia. Turime įdomią valdžią, kuri yra akla, kurčia ir NETURINTI LAIKO SPRĘSTI AKTUALIAUSIAS VALSTYBĖS GYVAVIMO PROBLEMAS. Ką jie ten veikia? Ogi, dirba, pasirodo, nes nežino ar V.Landsbergiui suteikti Prezidento titulą ar ne. Tai, gal visiems Seimo pirmininkams reikėtų suteikti VALSYBĖS PREZIDENTO TITULĄ, ne tik V. Landsbergiui? Jeigu jie neturi ten darbo, tai jį, matomai, ten prisigalvoja, kad mes visi dabar dėl šito ginčytumėse. O gal atėjo laikas pasvarstyti: koks čia yra reikalas, kad tas Seimas visus tuos 27 metus pastoviai yra nevykėlių tarpe? Gal reikia pažiūrėti į istoriją ir padaryti kai kurias išvadas, kiek naudos Lietuvai davė tas Seimas. Kodėl jo darbas yra toks nefektyvus ir kiek jis prisideda prie tokio reiškinio, kaip mūsų valstybės pastovus nykimas. Kodėl neįmanoma valdyti tokios mažos valstybės, kai kiniečiai sugeba valdyti daugiau nei vieną milijardą ir tris šimtus milijonų? Ar taip niekas ir neatkreipė dėmesio, kad Kinijoje pilna Konfucijaus statulėlių, o pas mus Vydūno nežino net daugiau nei pusę studentų. Kur dingo ta išmintis, kurią demonstravo mūsų karalius Gediminas?  Kur dingo tas garbės jausmas, kuriuo didžiuodavosi LDK gyvenę ne tik lietuviai, bet ir baltarusiai, ir ukrainiečiai? Ko trūksta? Trūksta Žinojimo, Išminties, Doros ir Teisingumo. Ir mes neturime tokios valdžios, kuriai šitie dalykai būtų šventais dalykais. O be šitų dalykų jokia valstybė neįmanoma. Visais kitais atvejais, - tai tik laikini dariniai.

Taip,       2017-09-4 16:40

buvo laikas, kai žemė buvo kokia ten? Dabar irgi laikas, kai manome klaidingai, šmeižiame ir tyčiojamės, švelniai tariant, labai klysdami, o tiksliau nusikalsdami, kas po 100 ar daugiau metų pasirodys lygiai taip, kaip su ta Žeme kadais. Na, o Čepukai bus pamiršti ir pastatyti į jiems prideramą vietą - nugrusti į užmarštį. Kokie profesionalai? CK bufetas su autoūkiu ar jo meilužės, žentai ir marčios, ar tokie kaip Čepukas, oligarchijos samdomi auksaburniai runkeliukams maustyti, dezuoti ir engti? Rimti žmonės LRT dezistais seniai jau nebepasikliauja - nebepasitiki, išskyrus politikos davatakas, visokias Iročkas, Raseles su Monikomis ir Jurgiais. Specialistais tampama, o politikui reikia pašaukimo, universalumo, išminties, karingumo, greitos reakcijos, išvystyto loginio mąstymo, kitaip jis bus toks niekam tikęs pliurpis kaip tas Čepukas - tik Halės turgaus prekeiviams baikas pasakoti skirtas mokslų daktaras.

Raigerdas>Cha ir kitokiems Cha Cha       2017-09-4 16:37

Atsiprašau, Tarptautinio Valiutos Fondo sutrumpinime praleidau vieną raidę:“TV atvažiuoja ir nurodinėja, ką reikia daryti mūsų valdžiai. Čia tai bent”. Teisingai turi būti taip:“TVF atvažiuoja ir nurodinėja, ką reikia daryti mūsų valdžiai. Čia tai bent”.
Jeigu valstybės mechanizmas sutvarkytas teisingai, tada valstybė vystosi ir jos žmonių gyvenimas gerėja. Apdovanojami turi būti tie, kurie įvykdo ne tik, kas numatyta, bet ir viršija tas numatytas normas, parodydami išmaningumą, išmintį, sugebėjimą pasirinkti trumpiausią ir geriausia kelią, siekiant tikslo ir t.t. O kas vyksta mūsų valstybėje: Signatarai gavo rentą ne tik sau, bet ir savo vaikų vaikams. Kuo jų vaikai nusipelnė Lietuvai? Niekuo. Tai, kaip juos galima apdovanoti? Už ką? Tai ar mes gyvename pagal TEISINGUMO dėsnius ar pagal MAFIJOS mėgstamiausius įnorius? Kiek šiandien iš tų signatarų yra veikiančių, dirbančių? Ar bus nors 10? Tai, gal laikas pabaigti su tais patologiniais medalių ir kitų prietaisų kabinimais, kai Lietuvoje padėtis yra tragiška? Nejaugi neaišku, kad net tada, kai Lietuva pradės visiškai nykti savo gyventojų atžvilgiu, vis vien atsiras kokie nors “nusipelnę”, kurie kaip išmaldos prašys medalių, prezidentų titulų ar dar ko nors? Nejaugi neaišku, kad tai yra patologija, visiškas nusivažiavimas nuo sveiko proto ribų? Pažiūrėkite į Rusiją ir ten jūs pamatysite daugybę atvejų, ko neturėtų būti. Ir būtent dėl šitų patologinių atvejų, viena iš turtingiausių pasaulio valstybių gyvena skurde ir užsiima kaimyninių valstybių apiplėšimu. Karas vyksta tik vienu tikslu: apiplėšti tą valstybę ir jos gyventojus.

Raigerdas>Cha ir kitokiems Cha Cha       2017-09-4 16:14

Yra lietuvių liaudies patarlė:“Rudenį viščiukus skaičiuoja” arba “Ką pasėsi, tą ir pjausi” ir t.t. Bet Cha Cha gali manyti, kad egzistuoja kitaip. Yra tokių manytojų, kurie net nežino, ar saulė sukasi apie žemę, ar žemė sukasi aplink saulę. Cha cha gali prisgalvoti ir daugybę tokių dalykų, kokių iš vis pasaulyje neegzistuoja. Žmogaus subjektyvus pasaulis tai leidžia padaryti. Bet be žmogaus subjektyvaus pasaulio dar egzistuoja objektyvus pasaulis, kurio apsuptyje mes ir gyvename. Todėl teiginys, kad Lietuvą paliko apie milijonas jos piliečių yra objektyvus faktas, o ne kokio nors Cha cha įsivaizduojamas dalykas. Šis faktas jau įvyko ir tas išvažiavimas dar tęsiasi. Tai vyksta todėl, kad valstybės pagrindai yra sudėti kreivai, panašiai, kaip TSRS pagrindai buvo sudėti kreivai. Toks namas anksčiau ar vėliau griūva. Jeigu pamatai dedami iš sveiko proto pozicijų, su tiksliais apskaičiavimais, tiksliu planavimu, tiksliu to plano vykdymu, tai namą galima pastatyti tvirtai bent jau keliems šimtmečiams jis dera. Bet laikas nuo laiko jį reikia atnaujinti. Kada valstybės namas pastatomas kreivai? Jeigu valstybės kūrimo metu ją nekūrė išmanūs meistrai, aukščiausios klasės architektoriai, kurie numatė ateitį ne šimtui metų, o mažiausiai - tūkstančiui. Po 1990 metų valstybės kūrimas nutrūko, nes svarbiau buvo įsitvirtinti valdžioje, kad laiku prisigriebti kuo daugiau turto. Todėl apdovanoti Kreivų Veidrodžių Karalystėje įsijautusius valdžios karaliukus yra ne mažesnio siekio provokacija, nei ta, kurios metu buvo priimtas Aukščiausiosios Tarybos kovo 12 d. sprendimas dėl nutraukimo tarnybos Sovietinėje armijoje. Jums vis dar mažą aukų? Kokie jūs nepasotinami.
Kas yra blogiausia? Nuo pat Nepriklausomybės pradžios yra tvarkomos valstybinės įstaigos ir tas “remontas” nesibaigia iki pat šiandien. Pažiūrėkite į istoriją, kaip buvo tvarkomasi Lietuvoje su pinigais. Atsiprašau, tai, kur čia specialistai arba aukščiauiosios klasės profesionalai? Per 27 metus neįmanoma išauginti aukščiausios klasės profesionalų? Tai, kas mes? Kretinų tauta? Taigi, kas čia? Tingumas, nerangumas, apsileidimas ar elementarus nemokšiškumas? Juk nesugebėjimas tvarkytis su pinigais yra pagrindinė mūsų valstybės bėda. Kas čia neaišku? Jie yra išgrobstomi, išvaistomi ir t.t. Kas čia neaišku. Ir tai vyksta visus 27 metus. TV atvažiuoja ir nurodinėja, ką reikia daryti mūsų valdžiai. Čia tai bent.

Foma Neveruyuschij       2017-09-4 15:32

Įstatymas geras ir aš būčiau tokį ne tik siūlęs, bet iškart priėmęs gana greit, nes tapome valstybe, o ne daržove. O tokie auksaburniai šuleriai su moksliniais laipsniais, kuriuos čia paminėjote, mūsų nedomina. Na, o skatinančių dalykų vienokiems ar kitokiems poelgiams ir nuomonėms yra labai daug ir visada jų bus, pavyzdžiui, rytų Prūsijos okupacija ir neteisėta aneksija. Netiesa, neteisingumas irgi skatina veiksmui - gynybai ar net puolimui ateity.

Raigerdas>Cha        2017-09-4 15:26

Ar tu tas pats Foma Neveruyuschij, kuriam nors mietą ant galvos tašyk, bet jis vis tiek veblens:“Ne veriu” (Netikiu)? Prie ko čia V. Čepo nuomonė? Aš tik pateikiau faktus, kad tai buvo, o ne V. Čepo nuomonę. Dar kartą pabandysiu, nes daugiau tau įrodinėti, tai čia beprasmis dalykas:“Pažymima, kad daugelis tuometinių Lietuvos jaunuolių, atsižvelgdami į 1990 metų kovo 12 dienos Aukščiausiosios Tarybos priimtą nutarimą „Dėl 1967 m. spalio 12 d. TSRS visuotinės karinės prievolės įstatymo negaliojimo Lietuvos Respublikos teritorijoje“ ir jos tų pačių metų balandžio 4 dienos kreipimąsi, raginantį Lietuvos jaunuolius atsisakyti tarnybos sovietų armijoje, boikotavo šaukimą į sovietų armiją arba nutraukė tarnybą joje”. Kas pačiam čia neaišku? Tai, jeigu skaityti moki, tai ir suprasti turėtum, kas ten parašyta. Štai dar papildomai info, jeigu jau sunkiai sekasi su skaitymu ir teksto virškinimu:“Vyriausybė kitą savaitę numato svarstyti Krašto apsaugos ministerijos (KAM) parengtą projektą, numatantį teisę suteikti asmenims, kurie nuo 1990 metų kovo 11 dienos pasitraukė iš sovietų armijos arba boikotavo šaukimą tarnauti joje ir dėl to buvo prievarta išvežti į sovietų armijos dalinius ar priversti grįžti į juos”.
“KAM teigimu, nuo 1990 metų kovo 11 dienos prievartinės tarnybos sovietų armijoje atsisakė 1 tūkst. 562 jaunuoliai. Iš jų 67 buvo prievarta išvežti į sovietų karinius dalinius (21 jaunuolis kovo 27-osios naktį išvežtas į Magadano sritį, kiti 46 – sugaudyti pavieniui ir išvežti į kitus sovietų armijos dalinius), 20 nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis, trims iškeltos baudžiamosios bylos, o trys jaunuoliai žuvo. Be to, nustatyti keturi tarnybos sovietų armijoje atsisakę asmenys, kurie vėliau patys grįžo į sovietų karinius dalinius, bijodami sovietų armijos represijų, susidorojimo su jų šeimomis, tačiau manoma, kad taip nukentėjusių jaunuolių galėjo būti kur kas daugiau (apie 200 asmenų). Kiti jaunuoliai, norėdami išvengti prievartinės tarnybos ir sovietų armijos ar valdžios atstovų represijų, buvo priversti slapstytis, keisti gyvenamąją vietą, palikti šeimą, taip buvo apribotos jų teisės į laisvą pasirinkimą dirbti, mokytis, užsiimti kita veikla”. Jeigu pažiūrėti tą archyvinę medžiagą, tai galimai iš Lietuvos tarnaujančių kareivių buvo apie 30 000. Tai pagalvok savo galva, jeigu 30 000 savavališkai pasišalina iš armijos, tai kas butu? Ar tai ne provokacija? 

Cha,       2017-09-4 13:54

čia to auksaburnio V.Čepo patikima nuomonė, ane? Mes Jūsų prašome nurodyti kada, kur ir kam valstybės atkūrėjas taip pasakė ar parašė, o ne kažkokie sovietiniai pacanai ką kur pliurpia iš pavydo ar liūtiškos neapykantos, kad visgi Lietuva atsikūrė kaip ir žydų valstybė Palestinoje dėka Perkėlimo pakto(The Transfer Agreement), o vėliau ir asmeniškai Stalino dėka, nenorint atiduoti Krymo nepriklausomos valstybės kūrimui, kaip buvo sutarta ant popieriaus tarp Lenino, Lurje ir Pasaulio žydų atstovybės? Aš buvau vergu toje sovietų kariuomenėje ir puikiai žinau, kas, kaip ir prie ko ten buvo. Baisiausi ten buvo lietuvių kilmės karininkai, deja, turiu tai pripažinti. Tikri ideologiniai pamišėliai būdavo, svajoję su kremlinais užvaldyti visą pasaulį.

Raigerdas >Anonimui       2017-09-4 12:11

Štai dar medžiagos:“Nuo 1990 m. kovo 11 d. prievartinės tarnybos sovietų armijoje atsisakė 1 562 jaunuoliai.
Iš jų 67 buvo prievarta išvežti į sovietų karinius dalinius – iš jų 21 jaunuolis 1990 m. kovo 27-osios naktį išvežtas į Magadano sritį, kiti 46 – sugaudyti pavieniui ir išvežti į kitus sovietų karinius dalinius. 20 vaikinų nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis, trims iškeltos baudžiamosios bylos, o trys jaunuoliai žuvo.
1 465 vaikinai, norėdami išvengti prievartinės tarnybos ir sovietų armijos ar valdžios atstovų represijų, buvo priversti slapstytis, keisti gyvenamąją vietą, palikti šeimas”.
““Tačiau tie, kurie jau tarnavo sovietų kariuomenės daliniuose ir paveikti patriotinių nuotaikų savavališkai iš jų pasitraukė, labai nukentėjo. Tai buvo labai nemalonu. Nes kai kuriuos pabėgėlius pagavo ir nuteisė kaip dezertyrus. Kai šalis atkūrė nepriklausomybę, juos perkėlė kalėti į Lietuvą, ir visi juos užmiršo”, – teigė V.Čepas.
Esą, Lietuvos Respublikos valdžia ragino tuos jaunus žmones palikti okupacinę kariuomenę, bet dar maždaug metus “pamiršo” juos, nuteistus už “dezertyravimą”, paleisti iš Lietuvos kalėjimų.
“Paskui juos kažkas prisiminė. Mes tuos jaunuolius raginome bėgti, sovietai sugavo, nuteisė, paskui atidavė mums, o mes juos laikėme kalėjime. Tai buvo siaubingai negeras dalykas Lietuvos istorijoje. Net ir sužinojus šį faktą, jie nebuvo iš karto paleisti. Manau, kad tie žmonės iki šiol jaučia nuoskaudą, nes, patikėję mūsų valdžios raginimais, labai stipriai nukentėjo ir jų niekas neapgynė”, – apgailestavo V.Čepas”.

Baikit, baikit       2017-09-4 11:57

su ta valstybe be vadovo ir tuo, kad Landsbergis kažką panašaus ragino. Nelyginkite raudonojo prokuroro, Zigmučio, Laurinkaus ar Petkevičiaus su p.Landsbergiu, gerai?

Raigerdas >Anonimui       2017-09-4 11:20

Kaip įgrįso tie Anonimai. Kad juos kur velnias rautų. Kas per stribiško lygio išsilavinimas, kad žmogus net nesugeba susigalvoti savo nick’o? Jules, o gal jūs parašėte šitą komentarą: “Ragerdui 2017-09-3 7:21”?
Taip Anonimui neatsakyčiau, nes jau nuo jų bloga darosi. Bet spėju, kad čia galėjo ir Jules parašyti. Iš kitos pusės yra sunku patikėti, nes Jules pasžiūri į archyvinę medžiagą. ^tai cituoju:”Šis raginimas susijęs su Rusijos teisėsaugos bandymu atgaivinti baudžiamąjį persekiojimą tiems, kurie paraginti Lietuvos valdžios po 1990 metų kovo 11-osios pasitraukė iš sovietų kariuomenės arba atsisakė joje tarnauti. „Savo ruožtu Valstybės saugumo departamentas tuos Lietuvos Respublikos piliečius, kurie 1990–1991 metais paklausę Lietuvos valdžios raginimo atsisakė tarnauti sovietinėje kariuomenėje, primygtinai ragina šiuo metu nevykti į Rusiją, Baltarusiją ir kitas ne Europos Sąjungos ar NATO valstybes. Susiklosčius tokiai tarptautinei situacijai, kelionių į minėtas valstybes metu gali kilti grėsmė šių piliečių asmeniniam saugumui“, – teigiama pirmadienį išplatintame VSD pranešime. Buvusius šaukiamojo amžiaus jaunuolius būti atsargius ragina ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Artūras Paulauskas”(15min.lt).

Jules to "alio, kliedesy!"       2017-09-4 7:36

Nelošk su manim Hegemono Twin Peaks’o - dvynių, gerai? Buvo LK(bolševikų)P CK organas “Šluota” su drg.Tomkumi kaip pakabintu jos načalnyku ir dezistu, buvo ir Parlamento Prezidentas. Išsiversk iš Lotynų kalbos, iš pranc.kalbos ir susižinosi - buvo ar nebuvo? Yra net UAB-ų ar VIP bordelių prezidentai, nežinai? Jei nežinai, pasiklausk ministerių sūnelių ar anūkėlių, gerai? Gali ir Šakalienės klaust, ar supratai?

alio, kliedesy,       2017-09-3 22:32

duok nuorodą, - kada, kokio teisės akto pagrindu tavo numylėtasis buvo “parlamento prezidentu”. Priminsiu, - tokios institucijos (pareigybės) nėr po šiai dienai.

Jules       2017-09-3 11:13

To meto Parlamento Prezidentas turėjo įgaliojimą teikti Aukščiausiajai Tarybai kandidatūras paskyrimui arba išrinkimui į Lietuvos Respublikos Ministro Pirmininko, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininko, šio teismo skyrių pirmininkų, Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro pareigas (87 str. 4 p.), pateikti Aukščiausiajai Tarybai pranešimus dėl Respublikos padėties ir dėl svarbių Lietuvos vidaus ir užsienio politikos klausimų (87 str. 2 p.). Ir šito nežinote, ane, doruokšliai? Skaitote „Respubliką“ ir sakote, kad LK(bolševikų)P CK organo „Šluotos“, po Sąjūdžio laikraštuko nufyrinimo ir pavertimo jo svetimų respublikų „Respublika“, trys to laikraščio žurnalistai yra tauta, ane? Apsimetate nesuprantą, kad tokius ir panašius įgaliojimus vykdo būtent valstybės vadovas ir bandote tai įteigti runkelynui. Jums negaila tų beteisių vargšų, išnaudojamų ir engiamų paprastų, nuolat kvailinamų ir apgaudinėjamų eilinių žmonių? 1990 -1992 m., Jūsų žiniai, Lietuvos valstybė turėjo valstybės vadovo instituciją, o valstybės vadovo pareigybės pavadinimas tuo metu buvo „Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas“. Visos rimtos užsienio valstybės, tarptautinė bendruomenė visada laikė Aukščiausiosios Tarybos Pirmininką Lietuvos valstybės vadovu, turinčiu įgaliojimus atstovauti Lietuvai tarptautiniuose santykiuose ir Lietuvos valstybės vardu pasirašyti Lietuvos tarptautines sutartis. O jūs norite tai nuneigti, vadindami jį Mokslinio komunizmo dėstytoju? Pagal tą Laikinąjį Pagrindinį Įstatymą (Laikinąją Konstituciją) Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas buvo aukščiausias Lietuvos Respublikos pareigūnas, nežinot? Kas Jums liepia nežinoti, a? Jo konstitucinis politinis ir teisinis statusas buvo išskirtinis ir unikalus - nepakartojamas. Norite paneigti tą faktą? Už kokias babkes ir kieno nurodymu, ar įsakymu? Mes atmename ne tik paprastų, nuoširdžių lietuvių, praėjusių pragarus Sibire ir čia, Mūsų Lietuvoje, ir jų  suręstą altorių, bet ir kolaboracionalizmo ir išdavysčių grandus, esančius valdžioje nuo pat 1990 metų. Sunku straipsnio autoriui suskaičiuoti neprivilegijuotas aukas kaip Niurnberge, o vienas iškart ir tiksliai, ir be jokių priešpriešinių klausimų, kaip visada ir troško karo ir Gulago konstruktoriai, kuriuos žiauriai draudė kelti dabartiniai esantys politikos ir verslo aukštybėse – oligarchijoje. Taigi naujausias patyčių mados klyksmas yra valstybės be vadovo diegimas vargšams nelaimėliams ir bedarbiams. O nemažai tiesos pasakote tik tam, kad sumedžiotumėte lengvatikius ir patektumėte į valdžią, apgavę tuos pačius vargšus žmones – ambalinės „Prichvatizacijos“ ir dezi propagandos traumuotus žmones. Mes dar esame gyvi, dar neišmesti pro langą, ir gerai atmename jūsų kolaboracionalizmą, tiksliau, Tėvynės išdavystę. Jūs esate protingi, intelektualūs tarnai, nuolat falsifikuojantys istoriją ir bijantys Tiesos apie save. Mes niekada nedievinome jokio Landsbergio ir apie jokius mauzoliejus negalvojome, tad nustokite patys manipuliuoti ir tyčiotis iš beteisių šiandien vargšų eilinių lietuvių.

Jules       2017-09-3 10:59

Oi, kokie Jūs pūkuoti geruokšliai, doruokšliai ir visų galų mokslo specialistai, veidmainiškai besirūpindami užribio Lietuva(vargšais), laikote mus šizikais ir idiotais, ane? Ir kokioje univerkėje Jus šito išmokino? Kokie docentai įdiegė šias kvazi gudrybes ir dezi triukus į Jūsų makaules, a? Koks komisaras ar politrukas? Svarbu įsiteikti priešui: dezuoti ir dezuoti runkelyną. Dezi reiškia dezinformaciją, dezinformacijos plėtrą prasčiokų bendruomenėje – ubagų klasėje. Sakot, Mokslinio Komunizmo katedra, o Jūs savo sovietinius ir sovietinių profesorių ir jų anūkų pagalba įgytus dabartinius diplomus nenorite suplėšyti, a? Patarimas Jums, jei laikėt valstybinį Mokslinio Komunizmo egzą – plėšykit diplomus, kalkt prie sienos ir atsisakykit kvalifikacijos, kad esat kokių ten mokslų ar technologijų specialistai, ar tiesiog šuleriai, brokdariai, spekuliantai, sukčiai, profesionalūs melagiai, ar dar kas nors tokio? Tik prasčiokai ir zubrylos(moksliukai) gali patikėti, kad pianistas gali dėstyti Mokslinį Komunizmą, bet ne diletantai. Jūs gi puikiai žinote, ko mokė univerkėse ir mokyklose anuomet, beje, ir dabar, todėl gerai žinote, kad bet kokiu Jūsų dezi triuku tokie absolventai ir abiturientai patikės. Įtikinote prasčiokiją, kad valstybė buvo be vadovo, kad ji gali atsikurti ar susikurti be vadovo, ypač kai net tas „Dviejų ponų tarnas“ tvirtina tą patį viešai visai nesikuklindamas, pamiršdamas save, savo karjerą ir kokiu būdu jis ją padarė, ane? Išsigalvojote kažkokį kolektyvinį prezidentą kaip visą tautą. O, gudručiai, ane? Apsimetate nežiną, juk baigę aukštus mokslus, kad Aukščiausiosios Tarybos - Atkuriamojo Seimo Pirmininko pareigybė pagal to meto geopolitinę padėtį buvo unikali ir išskirtinė, su ypatingais įgaliojimais, kokių neturi dabar joks prezidentas ir niekada neturės, jei tik vėl nesikartos okupacija, kurios Jūs taip norite, kuriai ruošiamasi, kurios su ugnele pageidaujate, nes kitaip tokiomis sąlygomis nebūtų galima mums atsikurti kaip valstybei. Bet gaila, kad tai supranta tik diletantai ir elektrikai, o ne aukščiausios klasės specialistai ir sovietinių univerkių, institutų Dezinfologijos katedrų išmankštinti ir prisaikdinti absolventai. Apsimetate neskaitę, 1990–1992 m. galiojusio Laikinojo Pagrindinio Įstatymo (Laikinosios Konstitucijos), kuriame buvo aiškiai parašyta, kad Aukščiausiosios Tarybos Pirmininkas yra aukščiausias Lietuvos Respublikos pareigūnas (86 str. 1 d.), turintis visus įgaliojimus pasirašyti Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus Aukščiausiosios Tarybos ir Aukščiausiosios Tarybos Prezidiumo priimtus aktus (87 str. 1 p.), vesti derybas ir pasirašyti tarptautines sutartis, pateikdamas jas ratifikuoti Lietuvos Respublikos Aukščiausiajai Tarybai, priimti užsienio diplomatinių atstovų įgaliojamuosius ir atšaukiamuosius raštus (87 str. 6 p.), atstovauti Lietuvos Respublikai tarptautiniuose santykiuose (86 str. 1 d.). Bet pasigardžiuodami, šnypšdami į kišenę Former Bolsheviks‘ai mus iš inercijos tebelaikote, kaip okupacijos laikais, idiotais, nes neišlaikę Mokslinio Komunizmo egzo, tiesa?

Ragerdui       2017-09-3 7:21

„Vytautas Landsbergis viešai pareiškia lietuviams, tarnaujantiems Sovietų Armijoje: “bėkite iš ten”. Ir tie vaikinai, patikėję mūsų V. Landsbergiu, dezertyruoja. Koks viso to rezultatas? Dalį jų sugauna, muša, tyčiojasi ir net išsiveža į Rusiją“, – prašom patikslinti laiką, datą ir kas pirmas apie tai parašė, išspausdino, paviešino, kokia jo reputacija, kilmė, kad Landsbergis šitaip teigė ar liepė? Kita vertus, kai kurie jaunuoliai(rekrūtai) tai darė savarankiškai, nežinot? Jei nepatikslinsite – Jūsų reputacija bus žlugusi. Bėgantys iš neteisėtos karinės tarnybos pagal Ženevos konvenciją žinojo, kad rizikuoja kaip ir mes kadaise toje pačioje sovietinėje rusų kariuomenėje gyvybe. Dabar kritikuojantys ir oponuojantys neosovietiniam oligarchiniam režimui arba Bankui irgi žino, kad rizikuoja viskuo. O Dubnos Zigmutis patikimas kaip ir jo tėvukas ar dar kas ten tokie ano garsiojo generolo draugai ar bičiuliai?

to Autorius rašo apie Landsbergio nuopelnus       2017-09-2 14:37

O, gal žinai, kaip savi oligarchai per okupacijos ir CK malonę elgiasi su eiliniais lietuviais, su samdiniai, nežinai ar apsimeti? Gal gali nurodyti, kada tas dviejų ponų tarnas taip sakė, kad labai spaudė?

to Autorius rašo apie Landsbergio nuopelnus       2017-09-2 14:28

Vadinasi, patriotai, tiksliau super patriotai arba dar tiksliau “ura” patriotai ir bolševikai, LK(bolševikų)P CK sekretoriai, vedėjai, instruktoriai, referentai, bufetas ir autoūkis bei raudonieji oligarchai, milijardieriai, KGB prisipažinę Laurinkui ir Meistreliui kadriniai karininkai, KGB rezervas ir ubagai šiandien vėl eina išvien ir vieningi kaip niekad, tiesa? Ar taip reiktų suprasti Tamstelę?

Ragerdas       2017-09-2 12:11

Yra toks rusų posakis:“Vydavat zhelajemoje za deistvitelnoje” (“Pateikti norimą kaip esamą”). Tas dalykas buvo paplitęs Sovietų Sąjungoje. Deja, netgi toks gabus straipsnių autorius kaip Algimantas Rusteika, dar iki šiol nesugeba išsivaduoti iš šio reiškinio pančių. Algimantas Rusteika, be abejonės, gali drąsiai pabandyti tapti V. Landsbergio metraštininku arba bibliografu, nes V. Landsbergiui tai tikrai patiks. Ir be abejonės, Algimantas Rusteika tą faktą bandytų pagražinti: V. Landsbergio niekas nepažinojo net jau susikūrus Sąjūdžiui. O kaip A. Rusteika aprašytų jo darbą dėstant marksizmą-leninizmą? Gal, kaip disidento darbą? O juk Lietuvos disidentai kovojo rizikuodami savo gyvybe. O V. Landsbergis kuo rizikavo skaitydamas paskaitas apie “šviesų komunizmo rytojų”? Bet paimkime vieną iš to meto liudininkų Zigmą Vaišvilą:“Prisimenu V. Landsbergio kalbą, berods, antrajame TSRS liaudies deputatų suvažiavime Maskvoje 1989 m. gruodyje dėl Ribentropo – Molotovo slaptųjų protokolų. Lietuvos deputatų delegacija nutarėme, kad šiuo klausimu Lietuvos delegacijos vardu kalbės Kazimieras Motieka, kuris ir dirbo tam tikslui suburtoje deputatų komisijoje. Tačiau salėje V. Landsbergis sugebėjo, nebepamenu kaip, tapti kalbėtoju mūsų vardu. Tai tikrai jam pridėjo daug politinių balų – ši jo kalba rodoma ne viename dokumentiniame filme.
Tačiau V. Landsbergis tikrai nebuvo tikras Sąjūdžio lyderis. Artėjant 1990 m. rinkimams į Lietuvos TSR Aukščiausiąją Tarybą, Sąjūdis sprendė dilemą, kaip pasiekti, jog V. Landsbergis išvis būtų išrinktas. Mat V. Landsbergis net du kartus 1989 m. nelaimėjo rinkimų į XI-ojo šaukimo Lietuvos TSR Aukščiausiąją Tarybą. Šiuose, pirmuosiuose Sąjūdžio kandidatams rinkimuose, 1989 m. sausio 15 d. rinkimus pavyko laimėti tik R. Ozolui ir Z. Vaišvilai Šiauliuose, K. Motiekai Raseinių rajone. Todėl V. Landsbergio „prastūmimo“ klausimą apsiėmė išspręsti Panevėžio sąjūdiečiai. Tai jie ir padarė. Tačiau buvo ir kuriozų – Panevėžio miesto rinkiminėse apygardose iki paskutinės minutės manevruojant dėl V. Landsbergio ir jo galimo LKP oponento iškėlimų, gavosi taip, kad Lietuvos žaliosios partijos ir Sąjūdžio kandidatas Rimantas Astrauskas vienoje Panevėžio rinkiminių apygardų liko vieninteliu iškeltu ir įregistruotu kandidatu be jokio konkurento”. Štai tokios tokelės, ponas Algimantai Rusteika. Gal sakau, užsidėkite kokį nors plakatą ant nugaros “Aš už V. Landsbergį” ir pavaikščiokite kur nors po Vilniaus gatves. Tik po to neverkite, kai Lietuvoje išaiškės visa tiesa apie tos “Melo respublikos” sukūrimą ir kokį vaidmenį šitame mele suvaidino V. Landsbergis ir visa jo svita. O juk buvo šūkis:”Šalyn drakoną”. O kuo baigėsi? Baigėsi: “Tegyvuoja Drakonas”, tik dabar ne sovietinis, o savas LIETUVIŠKAS. Ir jūs esate vienas iš tokių šauklių, deja.

Ragerdas       2017-09-2 11:43

Skaitau ir netikiu savomis akimis, kad tai gal4jo para6yti A. Rusteika. Taip tai jis para6o gerus, aktualius straipsnius, bet nuo šitame straipsnyje atsiduoda naftalinu. Susidarė įspūdis, kad Algimantas Rusteikia iš viso nesusigaudo apie ką jis čia parašė. Štai Algimantas rašo:“Tikintieji Mesiju trokšta mauzoliejaus, jiems nei proto, nei teisiniai argumentai neegzistuoja. Kaip ir tikintiesiems Antikristu, sugriovusiu kolūkius ir šviesią praeitį”. O pats Algimatas savęs nei prie pirmųjų, nei prie antrųjų save nepriskiria. Tada prie kurių jis čia yra? Jau niekur nedingsi, bet Algimatas jau telpa į landsbergistų rėmus. Rusijoje yra putinistai, tai jie Putiną dievina nežiūrint į jokius jo ir jo sėbrų kriminalinius nusikaltimus. O jūs manote, kad su landsbergistais yra kitaip? Skirtumas tarp landsbergistų ir putinistų šioks toks yra, nes putinistai melą veža kamazais, landsbergistai mažesniais kiekiais. O kuo jie yra panašūs? Jie yra panašūs tuo, kad tiek vieni, tiek kiti stengiasi sudievinti savo AUTORITETĄ ir pripaišyti jam nuopelnus ne pagal atliktus darbus. Gaila, kad toks gabus autorius kaip A. Rusteika, nesiteikė net pasidomėti tokia asmenybe, kaip Vinstonas Čerčilis, ir palyginti su V. Landsbergiu. Štai pacituosiu šitą šviesaus proto žmogų:“Per kelerius metus Europą galima padaryti ... laisvą ir ... laimingą. Reikia atgaivinti Europos tautų šeimą, bent jau tokią, kokią galime, ir suteikti jai tokią struktūrą, kuri sudarytų sąlygas jai gyventi taikiai, saugiai ir laisvai. Turime sukurti kažką panašaus į Jungtines Europos Valstijas”. Štai kita jo citata: “Fanatikas yra asmuo, nenorintis keisti savo nuomonės, o norintis pakeisti subjektą”.  Taigi, turime išmintingo politiko ir valstybės vadovo pavyzdį. Ir imame dabar V. Landsbergį. “1990 metais Lietuvoje veikė septyni bankai (keturi iš jų valstybiniai), o 1994-aisiais jų jau buvo 28. Tik vėliau pradėta kalbėti, kad bankai steigėsi chaotiškai, o dėl nepakankamos kontrolės dalis tokių finansinių įstaigų virto finansinėmis piramidėmis ar pinigų plovyklomis, kas netrukus privedė prie sistemos griūties”. “1994-1996 metais buvo likviduoti arba bankrutavo 17-ka bankų. Griūtis prasidėjo tarsi nepastebimai, pirmiausia užsidarant smulkiosioms kredito įstaigoms”. “Per dvejus metus „Sekundės“ bankas surinko daugiau kaip 15 mln. JAV dolerių (to meto kursu apie 14 mln. eurų) ir apie 3 mln. tuometinių Vokietijos markių (apie 1,6 mln. erų). 1994-ųjų gruodį „Sekundei“ žlugus, nukentėjo apie 15 tūkst. indėlininkų – vyresnė karta dar atsimena ilgiausias žmonių eiles, išsirikiavusias prie užrakintų banko durų”(“Bankų griūtis:kas leido pavogti Lietuvos žmonių pinigus” delfi.lt). Čia tik labai mažytis pavyzdys tų žmonių, kurie stovėjo Baltijos kelyje apiplėšimas. Vytautas Landsbergis viešai pareiškia lietuviams, tarnaujantiems Sovietų Armijoje: “bėkite iš ten”. Ir tie vaikinai, patikėję mūsų V. Landsbergiu, dezertyruoja. Koks viso to rezultatas? Dalį jų sugauna, muša, tyčiojasi ir net išsiveža į Rusiją. Ponas Algimantai Rusteika, kur jūsų straipsniai apie tuos jaunuolius, kurie tada atsiliepė į “nekaltą” V.Landsbergio provokaciją? Kur jie dabar ir kaip jiems sekasi?  Ponas Algimantai Rusteika, gal per metus reikėjo nors išsiaiškinti, kuo skiriasi destruktyvus žmogus, nuo konstruktyvaus žmogaus? Ponas Algimantai Rusteika, gal reikėjo išsiaiškinti, ką šitame pasaulyje yra lengviau padaryti: griauti ar statyti. Esu pats liudininkas ir dalyvis, kaip mes nedidelė grupelė žmonių, pagal sutartį sugriovėme namą per porą valandų ir sulyginome su žeme. Pastatykite namą per porą valandų. Ir jūs per visą savo gyvenimą taip ir nepamatėte, koks yra skirtumas tarp griovimo ir statybos? V. Landsbergis ryškiai visus pranoko sugebėjimu ką nors sugriauti. Jo dėka buvo įkurta konservatorių partija, kuri turėjo pratęsti Sąjūdžio idėjas. Ar pratęsė? Ne, o pati partija mažai kuo skiriasi nuo Putino “Jedinaja Rosiya”. Tiek vienai, tiek kitai yra būdingas melas, šmeižtas ir neįtikėtinos apimties žala padaryta valstybei ir liaudies turtui. Toje partijoje iki pat šiandien sėdi Rasa Juknevičienė, galingo intelekto žmogelis Razma, Kubilius ir kiti “nusipelnę” Lietuvai klounai. V. Landsbergis tikrai mokėjo griauti ir jis tai darė meistriškai, bet kai reikėjo statyti, tai čia nieko neišėjo, kaip ir su ta vis dar žalą darančia konservatorių partija.

Gal kas žinote,       2017-09-2 10:29

kodėl pastatų gražinimas buvo sustabdytas daug anksčiau lyginant su žemės gražinimu?

Autorius rašo apie Landsbergio nuopelnus       2017-09-2 7:46

Kas gali paneigti V. Landsbergio „nuopelnus“ Lietuvai?

1. Ar ne jis, laimėjus Sąjudžiui rinkimus, Vyriausybę sudarė tik iš KP ir CK , tuo sutrypdamas Tautos pastangas demokratiniais būdais atsikratyti sovietinių kolaborantų?
2. Ar ne jis neįvykdė desovietizacijos, dėl ko valdžioje taip ir liko „buvę ir nepražuvę“ komunistai ir KGBistai?
3. Ar ne jis sukūrė naują „elitinę“ nomenklatūrą: korumpuotą ir kriminalizuotą?
4. Ar ne jis neįvykdė KGB darbuotojų deportacijos po 1991 rugpjūčio 19 d. pučo, o leido įsidarbinti valdžios, valdymo ir netgi jėgos, saugumo struktūrose, tuo padėdamas pamatus „elitinei mafijai“  susikurti?
5. Ar ne jis organizavo nemažai politinio susidorojimo procesų savo konkurentams: 
V. Čepaičiui, Z. Vaišvilai, K. Prunskienei, A. Butkevičiui, S. Stomai, R. Paksui?
6.  Ar ne jis sukūrė „skylėtą“ teisinę sistemą, įgalinančią:
- „Prichvatizuoti tautos turtą“  sukurant 100 milijardinę investicinių čekių aferą?
-  Perkelti žemę iš prastų plotų į brangias reprezentacines, apgrobiant savininkus ir praturtinant „elitą“  dar 20 milijardų litų, pats tapo milijonieriumi per žemės kilnojimą ir atsiimtą turtą (deklaruota19 milijonų)?
-  Parduodant savininkų teises į žemę kitam asmeniui, kas įgalino apgrobti žemės iki šiol dar nemažai savininkų neatgaunančių nei išlikusių namų, nei žemės, nei nuomos už juos, nei kompensacijos?
-  Ištraukė – išėmė iš neliečiamo „strateginių Lietuvos objektų“ sąrašo Mažeikių naftos gamyklą ir sukėlė grėsmę Lietuvos ekonominiam savarankiškumui?
-  Kiek jau praėjo metų kai iš pensininkų buvo atimta dalis pensijų, o V. Lanndsbergis net „nepastebėjo“ to, nekalbant apie tai, kad galėjo ir privalėjo atstatyti pensijas?
7.  Ar ne jis Ignalinos AE elektrą pardavinėjo 7 kartus pigiau nei Lietuvos piliečiams tiek Kaliningrado karinei bazei (pastoviai jo paties įvardintam priešui), tiek Baltarusijai, tiek broliams latviams, kas per 18 metų susidarė 10-20 milijardų nuostolių tautai?
8. Ar ne jis veltui „pardavė“ Mažeikių-Butingės-Biržų naftos kompleksą per Bumgarnerį (JAV) Chodorkovskiui (Rusija) ir padarė Lietuvai 4 milijardų litų žalą?
9. Ar ne jis pagrasino už teisybę apie „Wiljamsą“ teismu, nors yra Konstitucinio Teismo įvertinimas bei viešas V. Adamkaus prisipažinimas apie konservatorių prievartą – argi tai ne diktatūra?
10. Ar ne jis pardavė visas įmones tik „užsienio investitoriams“ už puse kainos, o ne saviems?
11. Ar ne jis suleido skandinaviškus bankus į Lietuvą, kurie už pervedimus, valiutos konvertavimą, įmokų už komunalines paslaugas priėmimą ir panašias paslaugas susižeria daugiau nei po 700 milijonų
litų, O lietuvoje nesukūrė  Valstybinio komercinio banko, kuris galėjo biudžetui susišluoti tuos jau skandinaviškus milijonus.

KK, „VAKARŲ EKSPRESO“ ir kt. informacija.

Tame landsbergyje yra kažkas kaukazietiško. Kažkas       2017-09-1 21:10

Altorius Sausio 13-sios draugijoje… O dabar ar dar yra jis ten? Bet ko stebėtis, juk žmonės pagydavo nuo Kašpirovskio žvilgsnio iš televizoriaus…

buratinas       2017-09-1 18:20

Reik ant Lietuvos uždraust visus veidrodžius- tuomet brangiųlietuvosžmonių adresu patyčių ženkliai sumažėtų.

tsakant.       2017-09-1 15:38

senukas iškaulijo laisvės premiją,tai kodėl nepaprašius ir vadovo privilegijų.tik gaila ,kad atpirkimo ožiu tapo Pranckietis.karti patirtis.

Egidijus       2017-09-1 15:31

Pasižiūrėjau dar kartą apie upelį - ten teisingai pasakyta, kaip ir jūs galvojat, taip pat. Gal neįsiskaitėt.
O kad Profesoriui laikas išlįsti iš krūmų ir tiesiai pasakyti žmonėms savo nuomonę, tai tikrai būtų laikas.

Apie upelį       2017-09-1 15:07

tai visai be reikalo…Įsivaizduokim save jo vietoje. Ir kaip ten buvo iš tikrųjų...

jo... seniau buvo geriau       2017-09-1 14:45

prieš penketą metelių tik pabandyk pasityčioti iš žydų ar pederastų: prokuratūra iš kart į teismą...
O prie Stalino !!
tik pabandyk ką negražaus apie Leniną ar Staliną pasakyti: iš kart kulka į kaktą - ne mažiau.
——-
na ne bėda: seni kadrai teisėsaugoje pasiliko: čia kompartija sprendžia kiek turi būti patyčių.
(visuotinės patyčios suskaido visuomenę, panaikina ribą tarp blogo ir gero, lengviau paslėpti nusikaltimus: kompartija žino ką daro)

Rekomenduojame

Karas Ukrainoje. Du šimtai devintoji (rugsėjo 20 diena)

Ramūnas Aušrotas ir Rengimo šeimai asociacija. Niekam, net įstatymo teikėjams, nėra aišku, kokias teises įgis, partnerystę sudarę asmenys

Karas Ukrainoje. Fronto linijos pokyčiai 2022 metų vasaris-rugsėjis

COVID-19 finansų tyrimas: influencerių palankumas valdžiai ne už dyką?

Karas Ukrainoje. Du šimtai aštuntoji (rugsėjo 19 diena)

Vengrija nebegali būti laikoma visiškai demokratiška šalimi, tvirtina ES įstatymų leidėjai paskutiniame išpuolyje prieš Orbano vyriausybę

Linas Karpavičius. Oi neteisus jūs Arestovičiau, neteisus…

Karas Ukrainoje. Du šimtai septintoji (rugsėjo 18 diena)

Kard. Sigitas Tamkevičius SJ. Sunkus pasirinkimas – XXV eilinis sekmadienis

Ramūnas Aušrotas. Pamatėme, kad problema ne tokia jau išsigalvota

Karas Ukrainoje. Du šimtai šeštoji (rugsėjo 17 diena)

Dominykas Vanhara. Maksimaliai užkardyta galimybė vietos politikams dalyvauti savivaldos rinkimuose ne per partijas

Demografinio sprogimo mitas

Česlovas Iškauskas. 1939 – ųjų rugsėjis: ko mus moko istorija?

Karas Ukrainoje. Du šimtai penktoji (rugsėjo 16 diena)

Briuselis nori 70% sumažinti ES vykdomą Vengrijos finansavimą

Ramūnas Aušrotas. Vienos lyties asmenų sąjungos kaip būdas paneigti šeimos instituto prigimtinį pobūdį

Vengrų politikai: Europos Parlamentas atvirai šantažuoja mūsų šalį

Elektros krizė arba kaip sutaupyti 3 milijardus eurų. Šarūnas Andriukaitis-Sutkus

Karas Ukrainoje. Du šimtai ketvirtoji (rugsėjo 15 diena)

Andrius Gudaitis. Vartotojų interesų gynimo imitavimas

Lenkija planuoja statyti šešis branduolinius reaktorius

Vygantas Malinauskas. Ar vienalytės santuokos yra žmogaus teisė?

Vidmantas Janulevičius. Verslas stoja dėl elektros kainų

Karas Ukrainoje. Du šimtai trečioji (rugsėjo 14 diena)

Švedijos vidurio dešinysis sparnas pirmauja įtemptuose ir intriguojančiuose rinkimuose

Vytautas Sinica. Elektros krizė: vartotojai paskutinėje vietoje

„Už balos“. Karalienė-Trumpas-JAV ekonomika

Edvardas Čiuldė. Nutylėjimo subkultūros Lietuvoje ypatumai

Energetinės krizės akivaizdoje estai atnaujina naftingojo skalūno gavybą

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.