Politika

Algimantas Rusteika. Kas darys sistemines reformas?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. lapkričio 5 d. 0:59

42     

    

Algimantas Rusteika. Kas darys sistemines reformas?

Visi kalba apie sistemines reformas, tačiau reikalui esant jų tiesiog nebūtų kam vykdyti. O iš pačios sistemos vidaus kils beveik vien tik teisingi, populiarūs, bet dažniausiai mažai realūs norai žaibiškai pasididinti algas ir patvarkyti antraeilius aprūpinimo reikalus, resursus atimant iš kitų .

Amžinas sisteminių reformų ir reformatorių klausimas yra sistemos pasipriešinimas: esant politinei valiai ir galimybėms priimti sprendimus – kam patikėti konkrečių sričių reformų vykdymą?

Geranoriams, bet neišmanantiems, politinio pasitikėjimo saviesiems „iš šalies“, kurie apie tą sritį mažai žino, žmonių nepažįsta, problematikos sudėtingumo nesuvokia? Bus neišvengiamas griovimas, rezultatų pablogėjimai, senųjų revoliucingi išvaikymai ir naujųjų saviškių susodinimai į krėslus.

Patikėti kompetentingiems tos srities specialistams ir vadovams? Bet jie bus neišvengiamai susiję su sistema ir jos bendruomene. Esminės permainos, griaunančios sisteminius ryšius ir jos elitui naudingas situacijas, bus jiems nenaudingos, todėl nieko esmingo ir nebus daroma.

Sprendimas paprastas, bet sunkus – rasti pačios sistemos viduje pakankamai kompetentingų viduriniosios grandies specialistų ir vadovų, kurių asmeninė sėkmė dar nesusijusi su tos sistemos išlikimu, ir dirbti su jais kartu. Visada gali apsirikti, o jau kritikuojamas tai būsi – ir iš viršaus, ir iš apačios, ir iš aplinkos.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

s.m. pauzei       2019-11-8 3:49

Nein, nepasiplovė. Įsitaisė “antraeilėse” alkas.lt portale.
Tik tenykščiai daug solidaresni už šio portalo skaitytojus. Jis ten šmėžuoja gal kelintas mėnuo, bet nemačiau, kad kas nors bent leistų jam pajusti, jog išvis pastebi jį ten savo blėnis paišantį.

pauzė       2019-11-7 0:03

gaidys “štazys” pasiplovė.
ir kur gi tas subinės kamštis?
“štazys”/gaidys dabar dvigubame renginyje-
stribo požėlovo inauguracijoje/instruktaže visi šunpalaikiai mokomi loti taip kaip reikia.
kokia proga?
Venckienę parvežė!
matot kaip pratrydo režimo šūdasklaida?
va, va ir čia tuoj viskas pasmirs:
sugryš po instruktažo “štazys”/gaidys - apšiks viską link iki lubų.

turėjimui       2019-11-6 23:14

Cit! Kaip galima plūsti tokią brangią Santvarką?!
Juk viskas pagal Švč. Konstituciją.
Tiesa nustatoma niekšų arba kvailių daugumos balseliais- Demokratija!
Reikalaukim dar daugiau demokratijų:)

Turime ,,reformatorių'' Požėlą...       2019-11-6 23:00

Korumpuota nomenklatūra ,savo parazitinių interesų naudai stumianti šalį į išnykimą ir valstybingumo imitaciją, jau parinko sau apsaugą-mūsų naują tramdytoją-R. Požėlą..Svernelis ir jo pavaduotojas R.Požėla organizavo precedento Lietuvos istorijoje neturėjusį 240 ginkluotų smogikų pasiuntimą 2012 metų gegužės 17 d.prieš taikių beginklių  50- 60 piliečių būrį Garliavoje. Senyvam perverstam žmogui, regis invalidui, vienas iš šitų klusnių smogikų ,automato buože, lyg gestapininkas, šaltakraujiškai-prisitaikydamas, daužė tarpkojį.Tas ir panašus sadizmas liko įamžinti nuotraukose, o nomenklatūros suformuoti ir jai patarnaujantys teismai visą buvusį sadizmą ir pareigūnų smurtą paneigė...Paneigė ir nuotraukoje įamžintą faktą, kai Stankūnaitės advokatas G.Černiauskas nešė mergaitę mašinon…(Argentinietis futbolininkas Diego Maradona, ranka svarbiose varžybose įmušęs pergalingą- užskaitytą įvartį....,ciniškai vėliau teigė, kad tai ,,buvo Dievo ranka” . Černiauskas nuotraukoje užfiksuotą nešimo faktą irgi aiškino panašiai ir liet. korumpuotai Temidei jo pasakos pasirodė tikresnės už nuotrauką...) Klusnus oligarchinės -nomenklatūrinės santvarkos interesų tarnas, konformistas R.Požėla bus , be abejo, tokiu gen. komisaru, kuris ,jei viršesni įsakys, be jokios sąžinės graužaties ( tam ją  reikia turėti… ),manote neįsakys, šaudyti ne tik plastikinėmis kulkomis, kaip kad buvo po profsajungų mitingo prie Seimo 2009 m. sausio mėnesį???Buvo Lietuvoje 19 a.Muravjovas-korikas , turime 21 amžiuje,Požėlą-smogiką.Beje,gal kas žino, ar jis tik bendrapavardis su komuniaga, valstybingumo priešu Požėla, prie sienos pastatytu Nepriklausomoje Lietuvoje?
Jį pasirinko Skvernelis (ir Ko), tas pats degradavę cinikas ir ,aišku,  ,,ne melagis”. Jis turėjo tiek zekiško įžūlumo ,jog Laisvės premijos laureatei, Lietuvos drasos ir sąžinės etalonui- ekspolitkalinei, sesei N.Sadūnaitei viešai, po iškilmingo posėdžio Seime pasakė, jog visi jos teiginiai buvo melas ir netiesa…
Tad turime supuvusią oligarchinę- nomenklatūrinę santvarką (ONS) ir tokius pat jos stiprintojus-puvėkus viršuje.
Dieve, saugok Lietuvą, nuo tokios santvarkos ir jos šulų, nes mes patys jau bejėgiai, lyg vergai,prikaustyti galeroje, lėtai artėjančioje į Scilės ir Charibdės uolas…Milijonas jau nuo jos ir jų  pabėgo,o mes dar nespėjome…

-------       2019-11-6 21:32

-> Raigerdui 13.49

,,Politikai tokio noro neturi’’ - aišku, kad ,,neturi’‘, o ir kodėl turėtų ,,turėti’‘? - ką, jie blogai gyvena?
Tokios sąlygos kaip dabar - jiems yra aukso šulinys be dugno.

štaziui       2019-11-6 14:46

ko gi tu agentėli vis nerimsti, a?

stasys        2019-11-6 14:40

Puikus revoliucijos scenarijus, pastatome visuose Lietuvos teatruose spektaklį pagal po Orwell kūrinį .. ir žmonės sužinos tiesą. Gal pradėkime mokyklose vaikams skaityti
ta kūrinį vietoj elementoriaus?. Nedrįstu paklausti kiek gi gylus tos beprotybės ežeras ar jame sutilptu visi Lietuvos žmonės ?

Raigerdas        2019-11-6 12:49

  Komentatorius Deivis 2019-11-6 0:04 rašo: “Nieks nieko čia nedarys”.
Nors ir pesimistiškas pasisakymas, bet iš tikrųjų vilčių tikrai neverta dėti, kad politikai kažką tai darys. Jie turėjo 28 metus, tai nieko nesikeis ir toliau. Politikai tokio noro neturi. Kas gali padėti visuomenei išbristi iš tos klampynės? Tik visuomenė. Ir vėl turi gelbėti visuomenė, o tie, kuriuos ji išlaiko yra neįgalūs. Kodėl neįgalūs? Pažiūrėkime į skaičius. Mūsų valstybė, įvairioms privilegijoms skiria 150 milijonų eurų. Todėl reikia kurti (gal kartu su pilietiniu forumu) tokią organizaciją, kuri turėtų fondą savo veiklai. Ką galima būtų padaryti už tuos surinktus pinigus? Pirmiausia, reikėtų įgarsinti lietuvių kalba multiplikacinį filmą “Gyvulių ūkis” pagal G. Orwell ir rodyti, bei platinti visoje Lietuvoje ir klausti žmonių: “kokį jūs matote skirtumą tarp mūsų valdžios ir tos, kuri yra “Gyvulių ūkyje”. Tą patį klausimą reikėtų užduoti ir apie žiniasklaidą. Taigi, tai būtų bent jau pradžia to, kad žmonės pradėtų suprasti, kad su kiaulėmis valdžioje mes toli nenuvažiuosime.

stasys        2019-11-6 7:36

power 2019-11-6 0:34 > kol kas visuomenė renka sau tokius kokie yra siūlomi rinkti , gal su laiku atsiras ir tokiu kurie tiks tamstai ?..nors ne .Kada tamsta paskutinį karta buvo aplankęs Lietuva ? smile Tokiu laiku sveiki žmonės miega o naktimis bastosi tik troliai .

power       2019-11-5 23:34

Vieni neįgalūs eina į politiką, kiti neįgalieji eina balsuoti už politiškai neįgalius. Invalidų fiesta. Rezultatas-  išsigimėliška šalis.

 

Deiviui       2019-11-5 23:23

tai itin realistinis variantas.
todėl, kai liumpenai svaigsta pasistatyti didingą Vyčio monumentą, labai logiška tiesiog paklausti- ar dabartiniai lietuviai yra bent kažkiek verti LDK paveldo garbės, ar lietuviai verti ir ar įgalūs kurti ir turėti SAVO Valstybę?
kol kas nėra jokių požymių jog būtų verti garbės ir teisės turėti valstybę.
galima būtų sakyti, jog lietuviai yra tik pasigailėjimo verti, bet vat kad mat -
istorija liurbių nesigaili.
istorija nevykėlius traiško.

Deivis       2019-11-5 23:04

Nieks nieko čia nedarys. Paprasčiausiai viskas galutinai supus ir tiek.  Finale ir valstybės neliks.

just do it       2019-11-5 22:55

Gerai

Al'ui       2019-11-5 22:54

esi teisus dėl pergalių- taip, Precedentas yra tai ko reikia žmonių savivertei atstatyti.
žmonės turi PATIKĖTI JOG GALI.
todėl politikai kurie deklaruoja, jog atnaujins valstybę, privalo turėti šviežių idėjų KAIP tai padaryti.
pats kvailiausias dalykas būtų kvoesti žmones į iš anksto nesekmei pasmerktus mitigėlius- į tokius dalykus valdžia nekreipė, nekreipia i nekreips dėmesio.
nuvalkiotos “priemonės” netinka, tai tik garantuotas būdas dar auginti neviltį.
o kokių priemonių reikia?
tokių kokių ignoruoti būtų neįmanoma.
ar jaujai besikuriančiose partojose yra kūrybingų, nestandartinio mąstymo žmonių?
nei pas juozaitinonkus,  nei pas sinicų zylininkus tokių nėra nei vieno.
ar gali valstybę atnaujinti žmogeliai naftalininėmis smegenėlėmis?
tikrai, tikrai ne.
štai ką pasakysiu- ne girti ir šlovinti politikus reikia.
tik reikalauti!
o iš tų kurie sakosi esą savi- dešimteriopai griežčiau.
nes net nepajusite, kai taps svetimesniais už svetimausius.
istorijos pamokų neišmokusiems istorija linkusi kartotis.
sajūdistų išrupūžėjimo istorija vėl kartosis ir dabar, jeigu girsim ir darysim naujus kumyrus.
tada turėsim naujus landzgrybius.
politikas geras tik toks kuris bijo visuomenės atpildo.
rinkimuose atpildas neįvyksta.
atpildas įvyksta kalėjime.
politikas turi klykti iš siaubo kai naktį susapnupja save tapus arogantišku.
o pas mus politikai gali nsivaržydami viešai myžti piliečiams ant galvų.
nes nebijo.
kai piliečiai bijo, tai yra pats didžiausias blogis, bet kai politikai bijo piliečių, tai yra didelis gėris.
mene nebūna negražių spalvų, negražių garsų- būna tik ne vietoje padėti.
šiandien Baimė yra ne ten kur turi būti.
ar politiniai naujokai turi idėjų, kaip baimę perkelti ten kur jai būti priklauso.
neturi.
nes jie patys savęs bijo- bijo pasirodyti jog yra nuogi.
todėl maitina jus diagnozėmis ir lizungais.
o koks skirtumas tarp raudono ar žalio lozungo?
jokio!
nes tai tik bla bla bla.
ar plepalai yra režimo propaganda, ar plepalai yra patriotiški- visa tai yra tik plepalai.

 

 

 

>next       2019-11-5 22:50

Kol kas tiek.
Just address…

>>D       2019-11-5 22:27

??? Next?

žinia       2019-11-5 22:10
logiškai eigai + s.m.       2019-11-5 21:52
> Al.       2019-11-5 21:47

A. Juozaitis. Kuo ne antras Sąjūdis?
Pasiskaitinėkit LYČ tinklapį, ar to pačio A. Juozaičio.
Junkites, štai ir kritinė masė...

Al. logiškai eigai       2019-11-5 20:56

Būdai gal ir geri, bet to įvykdymui reikia turėti pusiau sukarintą organizaciją, panašią į bolševikų, ar bent - antrą Sąjūdį. O tam reikia išmintingų vadų, ir kritinio kiekio bendražygių. Bet kur jie ? Lygiai taip galima paruošti ir Amerikos sugrąžinimo indėnams planą. Sakyčiau, kasdieninė, nors ir nedidelė, pergalė šiek tiek sustiprintų piliečių kovinę dvasią.

Raigerdas        2019-11-5 20:31

Be reikalo jūs čia užsipuolėte gerbiamą Algimantą Rusteiką. Jis tik bando kažką pakeisti šitame “Durnių laive”. Pats laivas buvo pastatytas brokuotas. Kažkam tai iš Sąjūdžio vadų tada pasivaideno, kad “Laisvoji rinka” viską išspręs. Bet, kas buvo tie, kurie pakišo šitiems menkai išmanantiems ekonomiką Sąjūdžio vadams tą “Laisvos rinkos” idėja? Ar jie dabar skursta? Manau, kad ne. Pažiūrėkite, kaip nusivažiavo Rusija. Rusijos žmonėms ideologija visada turėjo didelę reikšmę. Todėl, buvę KGB-istai šitą suprato, ir sukūrė su psichiatrais naują ideologiją, kurią pavadino KOB (Koncepcija Obšestvennoj Bezopasnosti). Ji buvo sukurta tam, kad atgaivinti seną slavų tautų jungimosi idėją, kuri buvo panaudota tam, kad sugriauti LDK, o vėliau ir Žečpospolitą. Visa tai buvo įvykdyta, todėl ir dabar buvo pasirinktas tas pats kelias, kad vėl atkurti tą buvusią CCCP teritoriją ir netgi ją praplėsti. Visa tai buvo parodyta Putinui ir šita nauja ideologija Putinui tapo nauja kelrode žvaigžde. Maža to, KGB dinozaurai pradėjo kruopščiai tirti ir hitlerinės Vokietijos įsigalėjimo istoriją, sukuriant galingą karinę mašiną, prieš kurią negalėjo pasipriešinti jokia tuo metu Europos valstybė. Ir Rusija pradėjo pamėgdžioti fašistinės Vokietijos kelią jau XXI amžiuje, kad pasiekti revanšą prieš CŽV, patirtą po pralaimėjimo Šaltajame kare. Visą tai galima pamatyti dabartinėje Rusijos politikoje. O kaip Lietuva? Čia prasidėjo kapitalizmas pagreitintais tempais ir pirmiausiai susikūrė tos partijos, kurių tikslas yra paprastas, kaip 2X2, - tai grupinių interesų tenkinimas. Tegyvuoja laisvė ir “Laisvoji rinka”. Tai visuomenei, kuri iškovojo Nepriklausomybę, buvo pasakyta:“Ačiū, jūs savo padarėte, nes pastatėte mumis į valdžią. Daugiau jūs mums nebereikalingi, nes mums dabar reikia padalinti valstybės turtą”. Jokios lietuvių tautos kultūros vystymosi koncepcijos nebuvo ir nėra iki pat šiandien. Ir Lietuvoje nėra nei vienos organizacijos, kuri turėtų aiškų veikimo planą Tėvynės labui. Kodėl? Todėl, kad šitie entuziastai, kurie dar nori kažką padaryti, tiki, ir labai naiviai tiki, kad susirinks į susirinkimą, išrinks Tarybą ir ji nutars, ką reikia daryti. Deja, jie net neįsivaizduoja, kad žinojimu, kaip valdyti organizaciją ar net valstybę, niekas internete nesišvaisto. Visa tai kainuoja, bet mūsų entuziastai tiki, kad susirinkimas atras kaip viską reikia išspręsti. Deja, taip nebus. Be aukštos klasės profesionalų, tegu bus pravesta 100 ar 1000 susirinkimų, tai nieko neišspręs. Sąjūdis jau turėtų būti pamoka, nes nesivadovaujant žiniomis apie ekonomiką, bus minama dar kartą ant to pačio grėblio. Jūs norite gauti aukso vertės idėjų už veltui? Tada tai yra vagių noras. 

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2019-11-5 16:56

Ypatingo kvailumo straipsnis. Kalba apie “sistemines” reformas ir nieko konkrečiai neįvardina. Tai visą laiką vyksta tos “sisteminės” reformos, kurios yra daromos neaišku kam, neaišku kodėl? Ogi reformos yra daromos tam, kad Valstybėje niekada nebūtų stabilumo.
Ponas autoriau malonėk įvardinti tas reformas KONKREČIAI, nustok maskatuoti liežuviu.
Duosiu konkretų pavyzdį ką reikia iš tikro ir pirmiausiai Lietuvoje daryti.
Reikia realizuoti LR Konstitucijoje numatytą lygią ir tiesioginę rinkimų teisę renkant Seimą ir savivaldybių tarybas. Dabar Lietuvoje, visoje Lietuvoje yra nelegtimi valdžia, konstituciniai nusikaltėliai ją užgrobė,  visi 7 Seimai yra antikonstituciniai. Kitaip tariant reikia atkurti konstitucinę tvarką, o ne turėti tvarką pagal čekistines instrukcijas, kurios sugriovė Lietuvos valstybės teisinius demokratinius pagrindus.
Tačiau autorius apie tai TYLĖS kaip žemę pardavęs, nes galimai negavo instrukcijos apie tai kalbėti, tai kalba apie neapibrėžtą niekalą. Tiesiog atsibodo, geriau užsičiauptų.

stasys        2019-11-5 14:11

Logiška eiga ..tik tranas spiečiaus kuriu šimtais čia seniau sutūpdavo apsiuostyti , paskutiniu metu nosis kaišo tik vienas kitas . Diduma tu tekstu neturi nieko bendro su reformomis o yra skirti siekiu patenkinti savo “išdulkinimo” poreikius . Išvaikyti sau nepatinkančius nėra sunku , klausimas kas užims ju valdiškas vietas ir ar bus noro pasitenkinti tuo minimumu kuri siūlo naujos ne linksmos perspektyvos . Nieko negalima sugriauti nesugriovus teigiamos perspektyvos ir jautrios pusiausvyros visuomenėje . Kie suprantu ta pagaliau ėmė suprasti ir autorius ..

Konservatoriai nori į valdžią,       2019-11-5 14:05

o jų portalas alfa yra įslaptintas ,užtamsintas paprastiems žmonėms.Tai ir politika bus užtamsinta?

logiška eiga 5       2019-11-5 13:34

įtvirtinama silpnesniosios pusės apsaugos garantija teisiniuose ginčuose.
valdžios ir piliečio ginče pilietis pripažįstamas silpnesniaja puse.
administracinių resursų naudojimas, valstybės apartato veikimas prieš pilietį iš jėgos pozicijų ginčuose griežtai draudžiamas.
įtvirtinamos pilietinio nepaklusnumo ir taikaus piliečių pasipriešinimop teisės ir laisvės
niekas negali reikalauti iš piliečių leidimo protestams ir kt susirinkimams.
draudžiama prieš taikius protestuotojus naudoti bet kokią jėgą ir kt suvaržymus
ugdymo įstaigose įvedamas privalomas pilietinų laisvių  ir taikaus pasipriešinimo mokymas
valstybės tarnybos tarnautojų, politikų atlyginimai tiesiogiai susiejami su krašto Gerovės indeksu.
jokia valdžia negali pati sau pasiskirti atlyginimų.
jeigu krašto gerovė smunka, valdžios algos mažėja proporcingai.
uždraudiamas šalies vidutinio atlyginimo skaičiavimas į vieną krųvą` sudedant vwergetų grašius ir bankininkų algas.
šalies atlyginimų vidurkis skaičiuojamas be direktorių, verslo savininkų atlyginimų - vadovų/savininkų algų vidurkis skaičiuojamas atskirai ir nuolat privalomai sklebiamas.
įvedamas gerovės indeksas darbovietėse - verslo savininkų gerbūvis lyginamas su samdomų darbuotojų ir nustatomos skirtumų ribos
bet koks verslas privalo 50 proc, pelno dalintis su samdomais darbuotojais
kai įmonės savininkas perka kažkelintą jachtą, o darbuotojams moka minimalkę - toks verslas laikomas kriminaline veikla
verslui nedraudžiama uždirbti milijardų , jeigu pelnas neįgyjamas apiplėšinėjant kitus piliečius
monopolijos privačiame versle draudžiamos.
kiekvienas pilietis turi teisę žinoti kam išleidžiami iš jo surinkti mokesčiai.
piliečiai gali blokuoti pinigų švaistymą, stabdydami valstybės spilietinėmis apklausomis.
daugumai piliečių pareiškus įtarimus ar nepasitenkinimą, pradedamas visuotinai išrinkto Gen. Prokuroro tyrimas.

stasys        2019-11-5 13:30

Nėra tokiu reformu kurios padarytu visus laimingai patenkintais o jei taip tai tik politinės galios perstumdimas pasikeitus Seimo daugumai po rinkimu . Du kartus perskaičiau aut. tekstą siekiu įsitikinti ar teisingai supratau jo mintį . Jokiu panagiu krapštimo anti-sisteminiais peiliais? šlakstymo šventintu vandeniu .. neradau tekste ir velnio išvarymo iš kūno burtažodžiu.. ar užkeikimo prasmegti valdančiai sistemai daugumai skradžiai . Taip ir likau nesupratęs .. kas nutiko autoriui kad jam pagaliau parūpo ieškoti vidiniu resursu gelbėjant Lietuva . Gal čia įtaka tos A.Juozaičio sėkmės spragtelėjant pirštais ir še tau partija su jam labai artimu partiniu elektoratu vėl po kojomis ir pasiruošusi tarnauti kaip tam ‘liotčikui’.

logiška eiga 4       2019-11-5 13:15

žiniasklaidai uždraudžiama skelbti antitautinę, antivalstybinę globalistinę, civilizacines vertybes ir tradicijas niekinančią  propagandą.
piliečių nuomonių laisvė nevaržoma.
suteikiama konstitucinė garantija skelbti atsakomąją alternatyvią nuomonę.
pvz. lietrydis paskelbdamas kuzios rašliavą privalėtų patalpinti ir kitos pusės neredaguotą atsakymą greta ir ne mažesnės apimties.

logiška eiga 3       2019-11-5 13:06

parengiamas naujas Valstybės Tarnybos įstatymas ir priimamas Referendumu:
50 proc. sumažinamas valstybės aparatas, panaikinamos visos biudžeto pinigus eikvojančios veiklų imitavimo kontoros;
įvedamas privalomas valdininkų atsiskaitymas prieš piliečius, piliečiai vertina institucijų darbą internetu prisijungiant per bankininkystės sistemą.
jeigu vertinimai yra 50 proc neigiami (nuo rinkėjų skaičiaus), tokios tarnybos vadovybė siunčiama ravėti šieno be jokių “niapasitikėjimo” priurpalynių seime ar vyriausybėje. dėl piliečių nepasitikėjimo netekę pareigų, nebegalėtų užimti jokių vadovaujančių pareigų.

Raigerdas        2019-11-5 12:59

kadangi gerbiamas Algimantas Rusteika nedirba nei Seime, nei Vyriausybėje, tai jis žiūri į įvykius iš šono. Kur čia yra šuo pakastas? Reikia eiti suvokimų keliu. Yra toks orientacinis pratimas, kurį taiko reabilitacijos nuo alkoholio ar narkotikų metu (Lietuvoje niekas jų netaiko, nes čia šitų žmonių atžvilgiu taikomi psichiatrų “išrasti” akmens amžiaus metodai, kurie net labai tenkina Tabako, alkoholio ir narkotikų departamentą): pažiūrėti, kur mes randamės ir nustatyti visas įmanomas koordinates, kad suvokti savo būseną. Tai yra pirmas žingsnis, kuris atrodo, kad jis yra per daug paprastas, kad tam skirti bent kiek dėmesio. Bet tame ir yra pagrindinė klaida, kuri vėliau pavirsta į neišsprendžiamą problemą. Alkoholikas, kaip žinia, nepripažįsta šito fakto, kad jis yra alkoholikas. Panašiai yra ir su mūsų politikais. A.a. Lubys ne kartą yra minėjęs, kad pas mus vežimas statomas pirma arklio. Deja, jis nebuvo išgirstas, todėl mes turime šitą variantą valstybės valdymo sistemoje iki pat šiandien. Negirdi mūsų politikai ne tik Lubio patarimų, bet ir Vydūno. Jie nieko nenori girdėti tik dėl to, kad yra praleistas tas pirmas žingsnis. Štai koks nors Seimūnas, buvo nelabai žinomas žmogus ir staiga atsiduria Seime. Ar jo būsena, kas jis buvo anksčiau, ir kas jis yra dabar pasikeitė? Taip, pasikeitė. O ar pasikeitė kas nors Seimūno viduje? Būtent ten dažniausiai jokių pasikeitimų ir neįvyksta. Štai čia jūs ir gaunate tą disharmoniją ir nesusikalbėjimus, beprasmius ginčus, kurie yra neišvengiami, nes niekas nepakito Seimūno viduje. Štai tūno toks Jurgis Razma Seime ir siūlo vieną kvailystę didesnę už kitą, nes niekas jo galvoje nesikeičia. Akivaizdu, kad jam tos pareigos yra per aukštos, todėl jis nenustos juokinti mūsų visuomenę savo kvailystėmis. Kodėl vyksta tokie absurdiški dalykai? Todėl, kad ten Seimo valdymo sistemoje trūksta kelių skyrių, be kurių šita Seimo mašina nevažiuos, nors Seimūnui jūs galite mokėti po 1000 Eu kiekvieną darbo dieną. Todėl NENORAS DIRBTI EFEKTYVIAI LIETUVOS VISUOMENEI VISADA IMS VIRŠŲ, NES VISKAS PADARYTA TAIP, KAD SEIMŪNO NENORAS DIRBTI EFEKTYVIAI YRA NORMA, NORS TAI YRA IDIOTIZMAS. Keisti reikia viską iš esmės valstybės valdyme. Kodėl mes dar šiek tiek laikomės? Tai vyksta tik dėka tos pasiaukojančios Lietuvos visuomenės, kuri dar viliasi, kad Seimūnas taps protingesniu ir doresniu žmogumi. Deja, šito stebuklo neįvyks, nes sistema yra sukurta tokia, kad šito stebuklo neįvyktų. Anksčiau ar vėliau šita sistema atves prie revoliucijos arba okupacijos stipresnių valstybių, arba monopolijų įsisiurbimo į mokesčių mokėtojų sistemą. Kaip įveikti skurdą? Taip, jį galima įveikti, investuojant į tai bent keletą metų po 10 milijonų eurų, kurie vėliau atsipirks su kaupu. Bet, kaip bus kovojama su skurdu? Pinigai bus iššvaistyti įvairiems apsišaukėliams, todėl šita kelionė bus, tarkim iš Panevėžio į Vilnių, per Rygą, per Taliną, per Stokholmą, per Londoną, per Briuselį, per Budapeštą ir ten kur nors bus padaryta išvada, kad trūksta pinigų, kad nuvažiuoti iki Vilniaus. Šitą aprašytą kelionę jūs atrasite Švietimo ministerijos reformose ir kitur. Todėl būtina paskelbti karą Lietuvos viduje kvailumui, kuris yra dosniai finansuojamas iš mokesčių mokėtojų kišenės. Nekovojant su kvailumu, mes gausime ne tik skurdo problemą, bet ir daugiau tokių situacijų, kokia atsitiko Alytuje, kai aukščiausia valdžia tvirtino, kad čia Alytaus savivaldybės reikalas. Kaip turėtų būti? Visi aukščiausiosios valdžios atstovai, kurie tvirtino, kad tai yra Alytaus savivaldybės atsakomybė, privalėtų būti nusiųsti į Alytų atlikti pačius sunkiausius valymo darbus. Kol nebus šitokios tvarkos, tol mes niekada neturėsime kompetetingų atstovų valdžioje.

logiška eiga 2       2019-11-5 12:58

Priėmus N. Konstituciją, turi būti įšaldomos visų biurokratų ir politikų sąskaitos (paliekamos tik vidutinio šalies atlyginimo apimties pinigų disponavimo operacijos) ir uždraudiami bet kokie tų veikėjų turtiniai sandoriai iki Tautos Tribunolo ir Liustracijos sprendimų.
Visi viešieji pirkimai trinkelėms ir įvaizdžių kūrimams įšaldomi ir inventorizuojami išsiaiškinant pinigų grobstymą ir plovimą niekams.
Politikams ir aukštiems valdininkams laikinai uždraudiama išvykti į užsienį.
udraudžiam sorošinė propoganda ir visos dukterinės sorošų ir skandinavų įstaigos (“laisvos rinkos institutai, fyrliktos/žiburiai ir pan), jų turtas areštuojamas
vaikagrobystės kontoros uždaromos nedelsiant.
įkuriamas Valstybinis bankas per kurį piliečiai gauna atlyginimus ir daro pavedimus mokesčiams, vieims sąskaitos atidaromos nemokamai, pavedimai algoms ir mokesčiams vykdomi nemokamai. švedbankiams uždraudiama rikti rinkliavas už operacijų vykdymą, išieškomi lupikautojų prisigrobti pinigai ir gražinami piliečiams.

logiška eiga       2019-11-5 12:45

parengiama Nauja Konstitucija;
taikaus pilietinio nepaklusnumo akcijomis ir visuotiniu nacionaliniu streiku režimas priverčiamas: paleisti elertė ruporą ir transliuotojo vadovybę suformuoti iš visuomenės patikėtinių, surengti Referendumą;
Referendumu priimama Nauja Konstitucija su nauju Rinkimų ir Referendumų įstatymu;
Paskelbiami seimo, Tautos Tribunolo, Generalinio prokuroro rinkimai;
senai valdžiai neleidžiama iki naujos valdžios suformavimo priimti naujų potvarkių ir įstatymų prieštaraujančių N. Konstitucijai. tik vykdyti.
pagal naują Rinkimų įstatymą apribojamas senų režimo šulų dalyvavimas rinkimuose į Atkuriamąjį Seimą. ateityje galės patekti valdžion tik tie buvusieji kurie praeis Tautos Tribunolo vertinimus.
įvykdoma Liustracija. ne tik kgb kadrų valymo, bet ir tų kurie kenkė Lietuvai po 1990 savo pragaištingomis veiklomis.
asmenys padarę nuostolių valstybei ir Tautai negali dirbti jokiose valstybės, savivaldybių tarnybos pareigose. net paštininkais ir gaisrininkais. pošli von.

 

Kas yra reforma        2019-11-5 12:42

Dažniaausiai - tai gero mažesnio prijungimas prie didesnio, turinčių problemų ir su teisėsauga ir finansinių. Pvz., TS-LKD bandymai sunaikinti Onkologinį institutą https://www.ve.lt/naujienos/visuomene/sveikata/pacientai-gina-onkologijos-instituta-56338/
O Santaros klinikose “tvarka” gera [„Prokuratūra pranešė pakeitusi įtarimus buvusiam Santaros klinikų vadovui Kęstučiui Strupui. Iki šiol jis buvo įtariamas piktnaudžiavimu. Dabar jam pareikšti įtarimai kyšininkavimu. https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2019/05/29/news/prokuratura-sunkina-itarimus-buvusiam-santaros-klinikos-vadovui-k-strupui-dabar-itariamas-kysininkavimu-10544141/
Išsigelbėjęs Vėžio institutas nepalyginamai geresnis už klinikas.
Kliinikos net Vėžio intituto direktorių persiviliojo savo direktoriumi.

s.m.       2019-11-5 12:26

10:47 komentaras, pradėjęs nuo vagių gaudymo ir užbaigęs už nieką asmeniškai neatsakingais biurokratais yra be galo teisus būtent tuo asmeninės biurokratų atsakomybės klausimu. Juk turime begales pavyzdžių, kai totalinių leidimų sistemoje biurokratų palaiminimu kyla milijoninės statybos, o vėliau teismui įpareigojus neteisėtus statinius griauti, - žalą patiria tik pats durnas kyšio davikas, bet ne ėmikas. Būt mandagu padalinti bent jau abiems pusiau. Imi kyšį, draugas biurokrate? dedi parašą ten, kur net višta netūptų? - OK, jei tavo parašas užtrauks bėdą, žala perpus. Va tep.
Bjauru yra tai, kad kažkada dar iki eurasajūzo įstatyme buvęs straipsnis dėl valdininkų atsakomybės už žalą cykiai cykiai išnyko jokiems delpiams, komsomolkoms ir 15minučiams net nepyptelint.
Dėl bandymo ieškoti sąjungininkų biurokratų kastos vidurėlyje su autoriumi šį sykį visiškai nesutinku. Žmogus, tapęs biurokratu, supūna jau per pirmą pusmetį, jei ne greičiau, ir nemato nieko daugiau, kaip tik iš specialisto tapti vyresn., po to vyr., po to…
Rezervą matau nebent nesugadinto išsilavinusio jaunimo terpėje.
Kad ir kiek mes, seniai, beniurzgėtume, yra, tikrai dar yra padoraus, kūrybingo ir atsakingo jaunimo iš ne bolševikų palikuonių kastos.

o kodėl nepradėjimui       2019-11-5 11:12

vagių gaudymas nesukuriant sistemos kurioje vagys negalėtų veistis ir vogti, yra vandens pilstymas iš tuščio į kiaurą.
kol vienus gaudo, kiti vagia.
sistemą reikia keisti ne fragmentiškai, o konceptualiai.
kokia bus nauda jeigu dabar pakeisi VIENĄ padangą iš vasarinės į žieminę?

gailestingam       2019-11-5 11:00

jo, jo - palopysim, papudruosim ir bus “reforma”
laukit “pokyčių”.
tuo tarpu akivaizdu, jog restartas jau nepadės.
tik visiškas sistemos perinstaliavimas.
bet kvailiai labai myli seną šv. konstituciją.
tai ir režimo konstitucija jus pamylės.
visomis kamasutrų pozomis.

autoriaus paprastumui       2019-11-5 10:57

arklio statymas prieš vežimą.
dar net padujų nesimato reformų projekto, o jau sprendžiama “kas darys”.
vaikiška.
gal pirma reikia suplanuoti KĄ norima padaryti, KOKIO rezultato būtų siekiama, a?
tada išryškėtų kokių kompetencijų reikia tikslų vykdymui, tada ir vykdytojų galima ieškoti.
kol kas derėtų reformatoriams bent politikos abėcėlę pasimokyti

Žodžio laisvė...       2019-11-5 10:56

Markso garbintojai iš Briuselio dabar bando primest Lietuvai TSRS-2 tik jau dabar
ES federaciją.Mūsų komunistai persidažė ,persirengė ir toliau doroja Lietuvą.Kartos
keičiasi,o jų atžalos save mato tik prie valdiško lovio.

Gaila,kad žmogus       2019-11-5 10:48

nenori draugauti su išmintimi,bent jau dėl pragmatiškų sumetimų.Kokia būtų buvusi valdžia ar santvarka,-vokiška,lenkiška,sovietinė ar savų pavergėjų-,perimant valdžią niekada nereikia griauti.Kam nepasinaudoti tuo ,kas sukurta?Gyvenimas atmes,kas svetima.

jie nusipelnė gyventi geriau       2019-11-5 10:35

tarybukai, tarnaudami okupantui, nusipelnė būti mūsų ponais.
t.y. mes savo darbu turime juos išlaikyti ir jie viskam vadovauja - net gali vaikus atimti, nekalbant apie turtą ar laisvę.

O kodėl nepradėjus nuo vagių?       2019-11-5 9:47

Juk viešai teigiama, kad per viešuosius pirkimus yra pavagiamas milijardas. Kai kas sako, kad gal ir du. Viešai žinoma, bet toleruojama valstybės paslaptis. Kas atsakingas už tokio masto įžūlių vagysčių egzistavimą!? Prezidentas irgi patogumo dėlei to linkęs nematyti. Juk daug lengviau gerovės valstybę kurti atimant dyzelino akcizo lengvatas iš ūkininkų, ar įvedant naujus mokesčius… Kitas labai keistas dalykas - kuo daugiau įvairių valstybės sistemų skaitmenizuojama, kompiuterizuojama ir integruojama, valdininkų skaičius kinta priešingai nei sakytų logika - tik auga. Versle automatizavimas darbo vietų skaičių mažina, be to leidžia didinti našumą, kitaip verslininkai ir neinvestuotų. O valstybinėse įstaigose tokie principai kažkodėl negalioja, našumo atrodo išvis niekas nevertina. Ką veikia tie biurokratai, kuriems nebereikia nešioti popierių iš vieno kabineto į kitą, nes tai daro kompiuteriai, o minėti biurokratai daugiau nieko nemokėjo? Ir dar didelė bėda ir visos valstybės gėda, kai valdiškose įstaigose įsidarbinama su sutuoktiniais, vaikais ir krūvomis kitų giminių. 30 metų praėjo, bet švogerių kraštas klesti kaip pagal geriausias tarybines praktikas. Kol nebus kirviu nukirstos visos tarybinės tradicijos, kol biurokratai nebus vertinami tik pagal kompetenciją, ir svarbiausia - kol nebus nustatytas aiškus kiekvieno biurokrato darbo įvertinimas ir numatyta asmeninė atsakomybė už kiekvieną sprendimą ir parašą, kažin ar išvis yra prasmė kalbėti apie kokias nors reformas. Tiesiog nėra tokių norų ir sprendimų, net pačių geriausių, kurie neužklimptų ir nepaskęstų dabartiniame biurokratijos liūne. Dėl teiginio “rasti pačios sistemos viduje pakankamai kompetentingų viduriniosios grandies specialistų ir vadovų”. Šiuo metu autoriui belieka priminti seną animacinį filmą “Drakonas”. Maištininkas žuvo, tegyvuoja drakonas…

> 8:57       2019-11-5 9:41

Ne taškas. Daugtaškis. Ne tik iš Kremliaus, bet ir iš Briuselio, ir iš kitų jėgos centrų. Jei tik neturėsime savo stuburo.

vėl viską darys komunistai, vadovaujami okupantų       2019-11-5 7:57

nesvarbu, kurios partijos vardu: ar konservatorių, ar valstiečių ar liberalų.
viskam vadovauja komuniagos, tampomi už virvučių iš Kremliaus.
Taškas.
Diskusijos baigtos.


Rekomenduojame

Vidmantas Valiušaitis. Birželio sukilimas ir Vilniaus LAF štabo sunaikinimas

Nida Vasiliauskaitė. „Kodėl radikalios idėjos nėra geros idėjos“ (jauniesiems konservatoriams paprašius pasisakyti)

Algimantas Rusteika. Apie blokus

Nuo bačkos. Andrius Kubilius. Už Eveliną!

Tomas Baranauskas apie A. Kubilių: štai kas mus valdė prieš 8 metus

Robertas Grigas. Kaip de Golis Maskvoje į Šv. Mišias važiavo

Papunkčiui su Vytautu Sinica: Prezidento dilemos ministrų kabinete

Rasa Čepaitienė. DiskrimiNacija

Irena Vasinauskaitė. Sirgti draudžiama dirbti

„Neredaguota“ pokalbis su Ramūnu Karbauskiu: kova su propaganda

Ramūnas Aušrotas. Apie teisės viršenybės ir prenatalinės gyvybės apsaugos principų suderinamumą

Andrius Švarplys. Andriau Navickai, ar tikrai?

Nuo bačkos. Andrius Navickas. Lietuvos seksistai, vienykitės!

Stasys Jakeliūnas. „Ateities“, arba „Politinės amnezijos“ koalicijai –  pimyn, perveskit iš „Sodros“ pensijų fondams 400 mln. eurų

Verta pamatyti. Donaldo Trumpo teisinės komandos spaudos konferencija

Žmogaus teisių komiteto pirmininko T. V. Raskevičiaus programa: 5 prioritetai

Geroji Naujiena: Jėzus Kristus, Visatos valdovas, Tiesos Karalius

Algimantas Rusteika. Vartotojo instrukcija

Ramūnas Trimakas. Trojos asilas

Kun. Robertas Skrinskas. Kristus Karalius: šventė lapkričio 22-ąją. Skirta abortų legalizavimo Lietuvoje 65-sioms metinėms

Dalius Stancikas. Melo muziejus (ištrauka iš knygos „Kūju per Lietuvos istoriją“)

Andrius Švarplys. Daugumos argumentas ir jo panaudojimo kontekstai

Rasa Čepaitienė. Iš Murmūnų į Abejoniškes

Vidas Rachlevičius. Nacionalinė tragikomedija „Kaip lietuviai JAV prezidentą rinko“

Algimantas Rusteika. Pagalba Lietuvai. Trojos arklio mechanizmas

Pranašautas skyrybų padidėjimas per COVID neįvyko

Linas V. Medelis. Skaudės, bet privalome eiti

Robertas Grigas. Kas yra tikrasis „seksizmas“ politikoje

„Nu… nu… tai prieš šimtą metų gal net tokių klausimų nebūtų uždavę“

Ramūnas Karbauskis. Neleisime, kad su mumis būtų elgiamasi kaip su „šunauja“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.