Demokratija ir valdymas

Algimantas Rusteika. Kas dabar Lietuvos ministras pirmininkas?

Tiesos.lt redakcija   2019 m. rugsėjo 27 d. 22:18

19     

    

Algimantas Rusteika. Kas dabar Lietuvos ministras pirmininkas?

Klausimas – kas šiuo metu yra premjeras?

Pagal prezidento 2019-08-26 dekretą iki spalio 4 d.premjerą S.Skvernelį pavaduoja Ž.Vaičiūnas. Pagal Konstitucijos 97 str., nurodomą dekrete kaip jo pagrindas, prezidentas turi teisę pavesti ministrui pavaduoti Ministrą Pirmininką tik tuo atveju, jeigu premjero nėra arba jis negali eiti pareigų.

O faktiškai S.Skvernelis yra, pareigas eiti gali, Vyriausybei vadovauja ir Ministro Pirmininko pareigas toliau vykdo. Pilna žiniasklaida nuotraukų ir tekstų, kaip S.Skvernelis kalba, važinėja, susitinka, pasirašo, nutaria. Ministro Pirmininko oficialiai skelbiama darbotvarkė pilna darbų, Teisės aktų registravimo sistemos – jo pasirašytų potvarkių.

Turintis oficialų nedarbingumą ir toliau dirbantis “eilinis“ žmogelis seniai būtų Sodros nubaustas ir nedarbingumo išmoka išieškota, net per valstybės sieną išvažiuojant būtų nustatytas ir pagautas.

Vadinasi, prezidento dekretas yra niekinis arba tiesiog nevykdomas. Kas už tai atsakingas?

Toliau – gražiau. Nors pagal minėtą dekretą jau nuo rugpjūčio 26 d. S.Skvernelis negali eiti pareigų ir energetikos ministras jau yra paskirtas jį pavaduoti, rugsėjo 25 d. prezidentas pasirašo naują dekretą. Juo suteikia negalinčiam eiti, bet sėkmingai einančiam pareigas S.Skverneliui poilsio dieną, pavesdamas jį pavaduoti tam pačiam ministrui, kuriam ir taip jau yra pats pavedęs tą daryti iki spalio 4 d..

Duok Dieve premjerui sveikatos – ne apie tai čia kalba. Problema ta, kad juridiškai šioje situacijoje lieka neaišku, kas šiuo metu vadovauja Vyriausybei ir turi Ministro Pirmininko įgaliojimus, kas ir kokią turi atsakomybę, kas priima potvarkius ir pasirašo Vyriausybės nutarimus?

Ir jei valstybei iškiltų pavojus ir susiklostytų nenumatytos aplinkybės, kas galėtų būtinu, neatidėliotinu atveju Ministro Pirmininko kompetencijos klausimais priimti operatyvius, teisėtus sprendimus? O jeigu koks nors asmuo ar firma kreiptųsi į teismą, ginčydami premjero ar vyriausybės teisinį aktą – ar teismas neturėtų pagrindo pripažinti dokumento negaliojančiu?

Valstybėje taip iš principo negali būti. O jeigu yra – tai akivaizdus prezidentūros teisininkų „liapsusas“.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+


Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

vytis       2019-09-30 19:22

Skvernelis su Karbauskiu ir Veryga speičia Nausėdą į kampą. Skvernelis spalį tikrai “pasveiks”.

stasys        2019-09-29 20:51

Keistam klausimui > koks ten pavadavimas ? išvažiuodamas gardus atidaro ir tegul laukuose ganosi jo Ūkis .. ir taip iki sekančio karto . Manote iš kur tiek laiko randama pasakėčioms kurti .?

Keistas klausimas       2019-09-29 19:04

Pavyzdžiui, ponas Rusteika turi gyvulių ūkelį ir kelioms dienoms sumano patraukti Vilniaus nuo Šimašiaus vaduoti. Kažkas gi turi jo ūkelyje jį pavaduoti, – gal žmona, gal senelis koksai. Tik Rusteikos gal ir be rašytinio įsakymo pavadavimus susitvarko smile

Youtube       2019-09-29 16:02

MUST WATCH! SEE WHAT JIM JORDAN JUST SAID TO NANCY PELOSI ON TRUMP IMPEACHMENT
https://www.youtube.com/watch?v=Gig6VzZiZNg

...       2019-09-28 18:48

Cinizmo virsune - komentarai ir pats rusteika .

stasys        2019-09-28 15:05

Jei jau nustojome ‘triesti vaikiškai’ galima butu ir tęsti str. tema ..kas yra faktinis Lietuvos Premjeras (ministras pirmininkas) . Rusteika kelia klausimą ir mina mintį mol o kas nutiktu jei tuo laikotarpiu prisireiktu Premjero policininko tvirto žodžio ?..galiu tik spėti bet tam atvejui turime R.Karbauski kaip tamsiu pakampiu kardinolą .. gebanti vien savo valios dėka griauti ir statyto politines dambas .. Manote ironizuoju ? galvokite iš naujo .

galim barstyti takelius eglišakėmis       2019-09-28 14:53

Čia ne vien kažkokį Schwarkelį, čia Lietuvą yra apėmęs vėžys.
Panašu, kad 4-ta stadija :(
Panašu, kad vėlu gydyti nabašnyką ramunėlių kompresais.
Nebepadės.
O chirurgų nėra.
Bet… turim nepamainomą patalagoanatomą Paliūlį.
Tas kaip mat išrašys ir valstybei skrodimo išvadą, jog “mirtis buvo natūrali ir nesmurtinė”.

nera       2019-09-28 14:05

...nera cia prezidento,nu nera…....ka kas nori ta tas daro…manau betvarke ..

grumstas       2019-09-28 13:05

Įstatymai rašomi plebėjams , o patricijams galioja jų norai.

Na, netikiu ta liga.       2019-09-28 10:13

Kai pamatysiu s.s. galvą ne nuskustą, o iš tikro nuplikusią, kaip jo kaktos sritis, gal ir patikėčiau, bet dabar žmogus energijos kupinas nori ir gali darbuotis, o čia turi vaidinti “nedarbingumą”, kad laimėtų ramis ateinančius rinkimus. O šiaip, ar dar liko pas mus kas nors teisiško, kad turėtume stebėtis kažkokiu tai dekretu.

Prašalietis       2019-09-28 9:14

Tautiniai “Gedimino bokšto svajotojai,teisingumo, teisėtumo ir sveiko proto ieškotojai” ir po 30 metų nenori suprasti, kokio “laivo"keleiviais jie esa, ir kas šį išsivaikščiojantį lansberginį durnių laivą visus 30 metų vairuoja…..

Zayabys       2019-09-28 8:42

Nu ka,per upeli ir nusiavus batus.

Atsibuskim, lietuviai       2019-09-28 7:29
LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-09-28 6:30

Lietuviai, virš mūsų yra tik dievas.
***
Mes, lietuviai, esam Lietuvos šeimininkai (suvereninė Lietuvos valdžia priklauso mums). Nuolat, bandantys pavergti mus visokie maskvėnai, varšaviakai, briuseliokai, vatikaniokai, vašingtoniokai ir jųjų padlaižiai atsidurs mums po padu, anksčiau ar vėliau. Valdovų mūruose (rūmuose), vyriausybėje, seime kažkada bus mūsų stiprūs pagalbininkai, mūsų tikslams įgyvendinti. Prezidentūros mums nereikia, nes prezidentas – pre_žydo_tas. Dabar, labai sudėtingom aplinkybėm, mūsų bemaž svarbiausias rūpestis – išlikti žmonėmis, kad išsaugoti lietuviškumą, lietuvišką pavyzdinę valstybę bekuriant.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS        2019-09-28 5:58

Vadovaujantis konstitucija, žinia yra tokia:
- seimas - antikonstitucinė (neteisėta) neišjungtų komunistų (kgb’istų, stribvaikių, ...) sueiga, nes seimo rinkimų įstatymas nedera su konstitucija (nes sąrašinių negali būti seime);
- prezidentas užsiima neteisėta nusikalstama antikonstitucine veikla su neteisėtu (stribvaikių, ...) seimu;
- premjeras neteisėtas, konstitucinio nusikaltėlio prezidento pasiūlytas bei neteisėto seimo patvirtintas.
___________________________________
Užvaldyta Lietuva, 30 metų Tautos budelius komunistus dangstančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
2019 rugsėjo 28

OHOHO!       2019-09-28 3:06

Skverneliui nusish… ant Prezidento isakymu. Jis tvarkosi kaip savo darzineje- noriu padovanoju lenkams pranciskonu vienuolyno pastatus, noriu transliuoju lenku TV kanalus uz Lietuvos mokesciu moketoju pinigus, noriu einu atostogu, noriu ne. Noriu sergu, noriu NE?! idomu, keista. Tai rodo, kad Prezidentas priklauso ir nuo Skvernelio?! Pabaiga svieto.

imi       2019-09-27 23:18

Imitacinėje “valstybėje” imitacinė valdžia smile

Epistoliarinis žanras       2019-09-27 22:52

po poros šimtmečių vėl atgijo visose Marijos žemės kanceliarijose. Toną užduoda prezidentūra.

Dzeikas       2019-09-27 22:49

Na cia kaip ir aisku, kad potvarkiai preziko priestarauja istatymams ir realybei. Na ir kas? Tauta zino, kad Lietuvoje valdo ne istatymai, o “poniatkes”.
Kodel taip daroma? Nezinau. Gal tikimasi Rusijos okupacijos: prezikas pagal sena tradicija pabegs nedaves jokiu nurodymu vyriausybei, Skvernelis pasirasys valdzios perdavima Paleckiukui, o prezikas jau is Naujorko tvirtins esa jis neturejo teises to daryt, nes MP LEPas yra Energetikos ministras(pavardes neatsimenu , o ir neidomi man jo pavarde).
Vienzo eiline Lietuvos valstybingumo “santa barbara”.

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.