Pasaulis, Gynybos politika

Algimantas Rusteika. Karas vyksta. Ir arba mes kaunamės, arba ne

Tiesos.lt redakcija   2017 m. birželio 8 d. 22:11

7     

    

Algimantas Rusteika. Karas vyksta. Ir arba mes kaunamės, arba ne

Veidaknygė

Labai bijomasi pripažinti, kad tai civilizacijų konfliktas, nors jis seniai vyksta ir baimė pripažinti tikrovę jį tik gilina. Kaunamasi su pasekmėmis. Sepsis gydomas paracetamoliu.

Jiems mokamos pašalpos, suteikiami socialiniai būstai, nemokamas gydymas ir išsilavinimas. Kad neužgautume jų jausmų, išimami iš mokyklų mūsų tikėjimo kryžiai ir atsisakoma puošti eglutes per Kalėdas. Žiniasklaida vengia įvardyti žudikų tautybę ar tikėjimą. Mes jau pralaimėjome.

Mus žudo vien už tai, kad mes esame mes. Po eilinio kraujo jie susitinka akimis mečetėse ar per darbo pertraukėles ir šypsosi – mūsiškiai vėl įkalė tritaškį. Jie kol kas geručiai. Kol jų nėra daugiau. Jie laukia.
Ar jūsų neužknisa ta nuvalkiota iki skylių frazė „kova su terorizmu“? Ir kad ta frazė yra visuotinio Vakarų pasaulio „lyderių“ politinio veiksmo, t.y. neveikimo pagrindas?

Visų kariuomenių specialieji daliniai, veikiantys priešo teritorijoje, yra ne kas kita kaip profesionaliai apmokyti diversantai – teroristai. Šiuolaikinis panislamizmo terorizmas yra ne grėsmė ir ne priešas, o grėsmės reiškimosi ir priešo kariavimo būdas. Partizaninio, diversinio karo prieš stipresnį priešą jo kontroliuojamoje teritorijoje metodas, taikytas per visus karus visais laikais.

„Kova su terorizmu“ išvertus į žmonių kalbą reiškia lygiai tokią pat nesąmonę kaip ir „kova su neteisingu sprogmenų panaudojimu“. Kovoti reikia ne su kovos būdu, o su priešu.

Ne su abstrakčia, sterilia „grėsme“, o su konkrečiu jos šaltiniu, kuris turi teritorijas ir valstybinius darinius, vardus ir pavardes, šeimas ir ideologiją, religiją, finansus, organizaciją, šalininkus ir rėmėjus. Nes karas mums jau seniai, oficialiai paskelbtas ir vykdomas.

Kare galioja karo taisyklės ir nėra jokių absoliučių vertybių ir visuotinių žmogaus teisių, išskyrus teisę išlikti ir nugalėti. Bent kiek žinoję ar galėję žinoti, nujautę ir nepranešę apie priešo veiksmus praranda bet kokią valstybės paramą ir tegyvena kaip išmano.

Visi potencialūs priešo rėmėjai, įtarimą keliantys, bent kiek su jo organizacija ir pajėgomis
bendraujantys ar galintys kelti nors mažiausią grėsmę asmenys internuojami ir išsiunčiami iš šalies.

Karas laimimas ne iš saugaus aukščio spaudant mygtukus. Karas laimimas sunaikinant priešą, jo išteklius, galimybes kautis, užimant teritorijas ir fiziškai likviduojant vadovus. Susiėmimais už rankų, kreidelėmis ir valdovų paistalais, kaip nereikia priešo bijoti, mes keliam jiems tik juoką.

Nei krepšinio, nei karo niekas niekada istorijoje nelaimėjo gindamasis savo teritorijoje ar policijos operacijomis. Karas vyksta. Ir arba mes kaunamės, arba ne.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

markita       2017-06-15 7:48

visiška tiesa, jog ,,Kare galioja karo taisyklės ir nėra jokių absoliučių vertybių ir visuotinių žmogaus teisių, išskyrus teisę išlikti ir nugalėti”.
Kol mes deginsim žvakutes, vėliavų spalvomis apšviesim pastatus ir t.t. - mes pralaimėtojai

Marginalas       2017-06-12 16:42

Ai Rusteika, ir Tu pagal propagandą!
Dėl specdalinių pritariu, tai valstybinio terorizmo žymė.
Teisingai čia pastebėta “Kas tokie “mes”? Pvz., aš nelaikau savęs “mes” kartu su prezidentūra, prokuratūra, vyriausybe ir vsd.
Visi būdami tikri krikščionys “mes” galėtume kovoti su islamu kaip lygūs su lygiais tik vardan D-vo Tiesos, kaip būta “tamsiais viduramžiais”, bet ne dabar, kada D-vo Tiesa yra islamo, bet ne degeneratų pusėje.

kas .       2017-06-9 22:16

kas tie mes? vengrai,čekai,lenkai tai kaunasi su eurodebilais. mes tai tie kurie išbėgo ir bėga,ar tie kurie nebegali išbėgt ?

Pikc       2017-06-9 22:09

Didžiai nustebino elertė, štai tokį straipsnį paskelbę: http://www.lrt.lt/naujienos/pasaulyje/3/175858/apzvalgininkas_ne_kovoti_reikia_ne_su_islamistu_ekstremistais Ryšk.iai pažiūrėjo pradžią, pamatė, kad Terezą Mei kritikuoja - ir nusprendė skelbti nepasigilinę. smile
O šiaip, šįkart A. Rusteikai beveik pritarčiau, išskyrus vieną punktą: “Visų kariuomenių specialieji daliniai, veikiantys priešo teritorijoje, yra ne kas kita kaip profesionaliai apmokyti diversantai – teroristai.” Diversantas ir teroristas nėra tas pats. Ir specialaus paruošimo terorizmui nė velnio nereikia. Čia ne tiek metode, kiek taikinyje esmė: karinių objektų ir personalo naikinimas nėra terorizmas, kolaborantų - irgi ne, o štai niekuo dėtų atsitiktinių civilių žudymas - visai kitas reikalas. Paprastas pavyzdys: jei, tarkim, partizanas nušovė rusų enkavėdistą, stribą, ar net lietuvį komsomolo aktyvistą ar kolchozo pirmininką - tai nė velnio ne terorizmas. Terorizmas būtų, jei atsitiktine tvarka gyvenamuosius namus sprogdinti ar kavinių lankytojus šaudyti pradėtų. Taip ir bet koks alach-babachas negalėtų būti laikomas teroristu, jeigu jis susisprogdintų kokių amerikonų karinėje bazėje ar po hamviu. Kitas groteskiškas palyginimas: gyvenamuosius rajonus padegamosiomis bombomis įbauginimo tikslais deginę amerikonai japonų kamikadzes, atakavusius tik karinius taikinius, kad apgintų savo miestus nuo tų pačių bombų, vadina teroristais. smile

komunistai (ateistai) pasitelkė musulmonus       2017-06-9 22:07

vilkas avies kailyje - pranašavo Jėzus, kad taip ir bus.
——-
šiaip nieko naujo - ateistai-komunistai (velnio tarnai) visada kovojo su krikščionybe.

Iš tiesų Europoje karas       2017-06-8 22:39

jau vyksta.Ar negali Putinas bendradarbiauti su ISIS?

Terorizmas vyksta       2017-06-8 22:24

nes taip reikia.
Drebančias avis lengviau skersti.
Drebančios avys leidžiasi sekamos ir tikrinamos…vardan saugumo.


Rekomenduojame

Tomas Baranauskas apie Lietuvos politines partijas ir jų perspektyvas

Kodėl reikalinga Nacionalinio susivienijimo partija? Kodėl negalima tiesiog susivienyti su „patriotinėmis jėgomis“? Vytauto Radžvilo atsakymas

Ledas LRT pajudėjo?

Nida Vasiliauskaitė. Apie demokratinį geną

Audrius Bačiulis. Kas vienija Gabrielių Landsbergį ir Ramūną Karbauskį?

Algimantas Rusteika. Galima išeiti iš konservatorių, bet konservatoriai iš tavęs neišeis niekada…

Nuo europarlamentarų darbo stalų pašalintos nacionalinės vėliavos – ką tai reiškia?

In memoriam: Rogeris Scrutonas

Kviečiame į Šv. Mišias – padėką už mons. A. Svarinsko kunigystės šventimus, prieš 65 metus suteiktus vysk. Pr. Ramanausko

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos II. Užmirštuolė

Mes nugalėjom. Prieš 30 metų Gorbačiovas vizito metu Lietuvoje išgirdo tai, ko nesitikėjo: lietuviai liepė atvežti nepriklausomybę – LRT

Kaip vysk. Pranciškus Ramanauskas Alfonsą Svarinską slapta lageryje įšventino į kunigus

Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Laisvės premijos laureato Albino Kentros kalba iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime

Mitingo „Už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę“ vaizdo įrašas

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Renginių programa

Rasa Čepaitienė. Signalinės sistemos I. Pidžinas

LRT: pirmieji kandidatų į Vilniaus universiteto rektoriaus postą debatai

Ramūnas Karbauskis. Kleptokratija ir jos didvyriai

Vygantas Malinauskas. Mano trigrašis į diskusiją apie simbolius

Prokurorų žinia: Neringa Venckienė iš įtariamosios tapo kaltinamąja

Šiandien, šeštadienį, 14 val. kviečiame į pilietinį mitingą – už istorinę atmintį, didvyrių garbę, Trispalvę ir Valstybę

Italų kalbininko prof. dr. Guido Michelinio paskaita apie lietuvių kalbą ir jos pranašumus

Vilniaus Sąjūdis: nedelsiant grąžinkite A. Kentrai Miško brolių muziejaus patalpas ir, atlyginę patirtą žalą, paremkite jo veiklą

Prokuratūra skundžia sprendimą Generolo Vėtros lentelės sudaužymo byloje

Raimondas Navickas. Pasiūlymas klaipėdiečiams

Tautos forumo reikalavimas dėl patyčių iš valstybinės vėliavos, laisvės kovotojų ir genocido aukų atminimo

Robertas Čerškus. Apie neužmirštuolės žiedelius

Vidmantas Valiušaitis. 1944 m. sausio 9 d. tragiškai žuvo gaisre prezidentas Antanas Smetona

Liudvikas Jakimavičius. Įdomus faktas

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.