Visuomenės pokyčių analizė, Istorija, Propagandos ir ideologijos analizė, Liustracija ir desovietizacija, Žmogaus teisės

Algimantas Rusteika. Karalius nuogas

Tiesos.lt redakcija   2018 m. vasario 24 d. 22:23

30     

    

Algimantas Rusteika. Karalius nuogas

Po „mytiūčių“ isterijos nauja žaidimo taisyklė – kalbėk ką nori, ir nieko tau už tai nebus. Popierinė „Respublika“ skelbia „Įtariamųjų bendradarbiavus su KGB sąrašą“. Na, tų, suprantat, kuriuos įtaria.

O kur uždrausta kam nors ką nors įtarti? Kur Baudžiamojo kodekso straipsnis, pagal kurį už įtarimus galima nuteisti, jei tai tik tokia pilietiško piliečio pilietiška nuomonė? Ar jau nuomonės negalima turėti? „Mitiūtėms“ galima, o V.Tomkui ne?

Raktinis žodis – „bendradarbiavus“. Nors kartą parašei ataskaitą apie kelionę, atsakei į klausimus, kai tave pakvietė pasikalbėti – tai juk bendradarbiavai. Bet koks kontaktas, kaip S.Sondeckio, D.Banionio, V.Sladkevičiaus atveju, bet koks pabendravimas net ne savo noru gali būti vadinamas ir „bendradarbiavimu“, ar ne?

Tai kur čia neteisybė? Juridiškai sunku prikibti. Norit – bylinėkitės, ponai politikai ir svarbuoliai, o mes su D.Banionio ir kitų apspjaudytųjų artimaisiais nusipirksim spragėsių ir stebėsim. Viso pasaulio ekranai parodys, kaip Lietuvoj žurnalistus teisia.

V.Tomkus – intrigų meistras: „Kitame šeštadieniniame „Respublikos“ numeryje sužinosite, ką reiškia pajuodintos pavardės, kaip Lietuvoje atsirado jaunesnio amžiaus KGB atstovai…“

Nors ir taip beveik aišku, kad atsirado per savo nenaudėlius tėvus, nes buvo paminėti KGB dokumentuose kaip jų vaikai.

V.Tomkus gudriai sudėliojo figūras lentoje, kai visi priešininko ėjimai yra blogi. Jei ims teisiškai persekioti, vadinasi, sąrašas yra tikras. Jau pats VSD įspėjimas buvo beprotiškai fantastiška ir nemokama reklama, o jį pasirašęs direktoriaus pavaduotojas V.Mažeika drąsiai gali pretenduoti į Auksinius svogūnus nominacijoje „Praleido Progą Patylėti“.

Jei nieko nedarys – V.Tomkus ir toliau sąrašą skelbs. Jei ims aškinti, kad vieni įtraukti teisingai, kiti neteisingai, kad tariamą bendradarbių sąrašą kaip provokaciją pateikė FSB nurodymu KGB agentas Vitas Tomkus – ramiai atsakinės į konkretiką ir trauks savo konkretiką, kurios, be abejonės, turi.

Taip, panašu kaip Lenkijoj apie L.Valensą, bent jau toks pabandymas. Gali būti nešvaru, gali būti visaip prisidėjusi kita pusė. Tačiau kiekvienas suprantam – pati tokia diskusija visuomenėje pribrendusi. Kokiu būdu ji bevyktų, kaip tai momentiškai būtų kam nors nenaudinga ar nepatogu, perspektyvos valstybei atžvilgiu to reikia.

Viską išspręstų oficialus paskelbimas, kurio nebus, nes daug smagiau laikyti pėstininkus pakabintus ir šantažuoti, negu paskelbti ir prarasti įtaką. Dar baisiau, kai patys sprendimų priėmėjai gali būti pakabinti. Vien tik slaptumas išlaiko šmeižto ir šantažo galimybę, todėl paskelbtieji galėtų V.Tomkui ir padėkoti už išvadavimą.

Nuo penktadienio laukėm, kaip vystysis situacija, kol jie ten užsidangstę langus ir išsijungę išmaniuosius, sukišę nosis tarėsi ką daryti. Galvojom – vakare per Vremia tikrai matoniai su pugačiauskais gaus vertingų nurodymų ir pasakys.

Praėjo para, kita – ir nieko. Svarbu juk ne pats sąrašas, o valdžios ir visuomenės reakcija. Valstybei tai kaip medicininis tyrimas – gyvas organizmas reaguoja į stiprius dirgiklius, numirėlis – ne. Jokio spaudimo, vyzdžiai be reflekso, pulso ir kvėpavimo nėra, kūno išglebimas, pereinantis į sąstingį.

Jie pasirinko tylą. Skandalų organizavimo klasikai ir lyderiai, pasirodo, patys labiausiai pasaulyje bijo skandalų.Tokio visuotinio, įnirtingo tylėjimo apie rezonansinę, visuomenėje įtampą keliančią informaciją nebuvo net SSSR laikais – anie bolševikai bent sugalvodavo kokį pasmerkimą ar pasityčiojimą.

Ką gi, tylėjimas irgi yra atsakymai. Pirmasis – jie paprasčiausiai neturi ką pasakyti ir atsakyti. Pati viešos diskusijos galimybė kelia jiems panišką siaubą ir norą pabėgti. Net didieji nuomonių formuotojai ir kiti kiškiai drąsuoliai, kas savaitę apspjaudantys nuo galvos iki kojų valdžios neįtikėlius, pridėję kelnes tyli. Nes atsakymai keltų naujus klausimus ir Nifnifo namelis sugriūtų.

Antrasis atsakymas – nepriklausomos žiniasklaidos nebeturim. Užvaldyta, įbauginta, indoktrinuota ir bulvarinė visa – ir internetinė, ir telekomunikacinė, ir popierinė. Jeigu sąrašas būtų melagingas – demaskuotų, jeigu tiesa – kalbėtų, jei nesąmonė – skaniai pasišaipytų. Tą darytų bet kurios šalies žiniasklaida. Net Rusijos ir Šiaurės Korėjos.

Liūdna stebėti, kaip Lietuva po truputį grimzta į sastingį, kai niekas nebesuvaldo įvykių ir nekontroliuoja padėties. Jiems nėra net ko apkaltinti – sumaištis dėl KGB bendradarbių seniai užprogramuotas liustracijos spektaklyje. Ir tokią situaciją, ir tokio skandalo galimybę sukūrė pati valdžia. Pūlinys kada nors turi pratrūkti.

O gyvenimas nesustos – ir toliau skambės paraduose maršai, griaudės ovacijos, išpuoštomis gatvėmis lėks prigrūsti stilingų ponių ir svarbių ponų blizgūs kortežai. Mes žinosim, kad jie žino, ir jie žinos, kad mes žinom.

Visi supratom atsakymą – karalius nuogas.

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

qwq       2018-07-12 10:31
Al. jei pats NEŽINAI, kam TVIRTINI?'ui       2018-02-26 18:46

Neradau ten apie Budestago atstovų neįleidimą į posėdį Seime.

,,štai tiesos.lt šešti metai savanoriai dirba - kas iš “kritikų” pasiūlėt savo pagalbą? patys ką nors padaryt taip, kaip manot, kad reikia padaryti?”

Šaunu, kad dirba, bet komentarų skiltis tam ir yra, kad skaitytojai komentuotų. Jei to nereikia, uždarykit tą skiltį. Jei manot, kad trukdoma darbui, blokuokit komentarą ar komentatorių. Valdžia taip pat sako, mes jau 27 metus dirbam, o jūs tik zyziat.

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-26 14:26

to “Daktarui     2018-02-26 0:12”. Tai jeigu būtų toks sakinys tikrai parašytas laikraštyje, tai toks įtarimas turėtų turėti faktinį pagrindą, nes be faktinio pagrindo tai yra ŠMEIŽTAS. Labai paprasta ir už tai baudžiama.

O kaip matau, tamsta mane kritikuodamas parodai, kad net SKAITYTI ir suvokti ką perskaitei nesugebi. Tai yra autoriaus pasakyta mintį “Tamstos teiginys: “O kur uždrausta kam nors ką nors įtarti?”” priskiri man ir sukritikuoji. Tai paskaityk komentarą dar kartą ir atskirk, kur mano mintis, o kur pacituota. Gal kartais būsi koks nors petro baršausko klonas, kad nežinai ką reiškia citavimas, plagijavimas na ir t.t. Apsijuokei pilnumoje. Kadangi neturi sugebėjimo suvokti, tai pakartosiu dar kartą, kad mintis “O kur uždrausta kam nors ką nors įtarti?” priklauso straipnsio autoriui Algimantui Rusteikai ir kai pacitavau, tai viską ką pacitavau įdėjau į kabutes ir net parašiau, kad tai CITATA.

Ale matau, kad pats net toli siekiančias išvadas padarei, cituoju TAVE “Įdomu, kokių mokslų esate daktaras? Matyt tokių, kurie neturi nieko bendro su logika. “
Tai ir klausiu, kokia logika pats vadovaujiesi? Tai gal tylėsi, kaip koks Seimo narys???

O tai tau!       2018-02-26 11:11

Surado p. Rusteika sensaciją - buvusio CK organo “Šluotos” žurnalisto kliedesius komentuoti vos ne kasdien? Ar tik čia nebus pono Algimanto tikslinė reklama jau baigiančiam savo dieneles savaitraščiui? Tada būtų suprantama? O aš manyčiau, niekam nereikėtų kreipti jokio dėmesio į tuos kliedesius. Tyla - gera byla!

al-ui - jei pats NEŽINAI, kam TVIRTINI?       2018-02-26 1:06

sakai: stebina, kad NET tiesos.lt tyli.
O iš kur žinai, kad tyli?
O kas čia?
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/vytautas-rubavicius.-vokietijoje-jau-valdzios-igavo-alternatyva-o-kada-ji-s
http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/is-redakcijos-pasto.-afd-bundestago-nariai-mes-uz-europietiska-europa

nepastebi, nes nėra skandalingų antraščių? tai kam tvirtini, ko net nežinai?
ir kokio “pilno laikraščio” tamstai reikia?
ir kiek prie jo pats prisidėtum? ir kaip?
pamokymais, kad ne taip daro?
štai tiesos.lt šešti metai savanoriai dirba - kas iš “kritikų” pasiūlėt savo pagalbą?
patys ką nors padaryt taip, kaip manot, kad reikia padaryti?

Al.       2018-02-25 23:40

,,Iškalbingas faktas, “mūsiškiai” į Seimą neįsileido Bundestago atstovų.”
Stebina, kad net tiesos.lt apie tai tyli. Jei mes neturim pilno laikraščio, kaip tikimės nusimesti nuo sprando gerai organizuotą priešo agentūrą ?

Daktarui       2018-02-25 23:12

Įdomu, kokių mokslų esate daktaras? Matyt tokių, kurie neturi nieko bendro su logika. Tamstos teiginys: “O kur uždrausta kam nors ką nors įtarti?” rodo, kad turite rimtų mąstymo ir suvokimo problemų.
Pagal jūsų siūlomą logiką visiškai normalus teiginys, paskelbtas 20000 tiražu spaudoje būtų kad ir toks: “Kaikas įtaria, kad dr.Jonas Ramanauskas iš tikro yra vaikų tvirkintojas, turintis sadistinių polinkių etc.”

Mix       2018-02-25 17:00

Ačiū. Puiku! Puiku!

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-25 15:56

Citata: “....„Įtariamųjų bendradarbiavus su KGB sąrašą“. Na, tų, suprantat, kuriuos įtaria.

O kur uždrausta kam nors ką nors įtarti? “

Ponas autoriau….. UŽDRAUSTA įtarti ir skelbti, jeigu nėra FAKTINIO pagrindo. Kitaip tai yra ŠMEIŽIMAS. Ponas autorius siekia sumenkinti to sąrašo svarbą, t.y. dangsto. Ką dangsto?.... manau nesunku suprasti. Ko gero nesunku suprasti ir KODĖL dangsto. Manau, kad tokiais dalykais nejuokaujama, nes už šmeižimą V.Tomkus gali subankrutuoti. O jis nėra toks kvailys, nes kaip pats skelbiasi yra kgbsitų sąraše. Kas ir taip pagal veiklą aišku. GAl būt autoriui padai svyla???

Valdžia bijo reaguoti,nes       2018-02-25 15:38

bus reklama.O šiaip,tai maža sėklytė į Tiesos dirvą.Kol sudigs,duos vaisių...

įreyh       2018-02-25 14:18

idomiai jus interpretavot Venckienes sulaikyma.  ne areštas ,o apsauga. aš abejočiau tokiu jos saugumu. Stankunaite štai saugoma , izoliuota.  kaip žinia nėra duomenų ar ji gyva.  ką rašo apie ją  pedofilų rytas, kažkodel kitų dar vadinamas lietuvos rytu ,tiketi neverta. Venckienes sulaikymas gali buti susijes su mums nežinomomis aplinkybemis.  sakykim Stankunaite, jei dar gyva , yra žymiai svarbesne liudininkė ir žino daugiau nei Venckienė apie anos istorijos veikejus , kurie prievarta , šantažu ar provokacijomis buvo ivelti i pedofilijos reikalus,čia neabejotinai yra spec tarnybų sritis. todel galimai kartu su Venckiene dabar spręsis ir Stankunaites ir Deimantes likimas. jei jau ne per velu.

kas vyksta?       2018-02-25 13:30

Seime N.S. KALBOs įdėmiai klausęsi ambasadoriai pasirūpino gauti KALBOS vertimus. Vertimą gavo ir Vatikanas. Kronikos pramintu keliu. Iškalbingas faktas, “mūsiškiai” į Seimą neįsileido Bundestago atstovų. Čia jau nebe liapsusas, o Skandalas. Dar svarbesnė JAV reakcija. Jie NEDELSIANT suteikė apsaugą Neringai. Ne areštą. Apsaugą.
Veltui spjaudosi “mūsiškiai” minėdami savajį EBSW G.Petriką.
Verčiau primintų į JAV laiku pasitraukusį Paberalį, nuteistą to paties kondratjevo.

Povilas       2018-02-25 13:15

Tomkus pasėmė lopeta gabalą užsigulėjusio šiukšlyno (gal seną telefonų knygą netyčia rado) ir tėkštelėjo aikštėn naiviai publikai - šekit, draskykitės!
O pats sėdi, žiūri, šaiposi, tyčiojasi. Smagų šou sau susikūrė. Ir pigiai.
Pasmalsavau.
Ntgi savęs paieškojau.
Gaila, neradau,- būčiau turėjęs neginčijamą įrodymą, kad š-do vertas tas jo sąrašas.
Betgi neradau ir tikrų veikėjų, kuriuos jau anuomet buvom demaskavę. O pagal vardą jie turėjo ten patekti.
Tad sąrašo tęsinio nelaukiu.
Manau, kad tema neverta diskusijos.
Nebent apie patį Tomkų būtų ką pasakyti.
O gal jis to ir siekė? Dėmesio gal pasiilgo?

šaunumas       2018-02-25 12:55

paimi telefonų knygą, pervadini į kegebistų sąrašą,  paskelbi ir jau herojus visokiems bukiems “vilnietisams”.
bet šiaip jau, sąrašai vertingi, kaip prie jų prisegti įrodymai

vilnietis       2018-02-25 12:47

Šaunuolis V.Tomkus. Yra drąsių neparsidavusių žmonių.
Aš jau radau tame sąraše buvusi direktorių komunistą, kuris sovietų laikais važiavo
į Švediją. Be pasižadėjimo neišlesdavo. Reiškia tiesa.
Kadangi Lietuvą užvaldė KGBistai ir pedofilai tai ir paslaptimi apsidraudė.
Lenkija paskelbė pedofilų sąrašus.
Pas mus paslaptis. Nei Žliobienė, nei Šakalienė, nei Teisėsauga .....neskelbia. TABU.

Kažkas       2018-02-25 11:36

Iš komentatorių prieš gerus du, tris mėnesius buvo parašęs, tyla prieš audrą! Tiksliai! Laukite tęsinio, čia tik pradžia.
Galime tik guostis, kad kažkas vyksta ten, kur atrodė jau nieko tokio įvykti negali. Smagu!

Janis       2018-02-25 10:50

“Sąrašas” turėjo būti paskelbtas balandžio 1-ją. Bet laikraštėlį prispaudė finansinės bėdos, todėl buvo nuspręsta padvigubinti tiražą, panaudojus kvazisensacinę šoko terapiją. Gudrūs tie agentėliai - taikosi iškart į du zuikius. Kažin ar pavyks?..

Perspektyvos.       2018-02-25 10:45

  Nuolat “debilindami”  šalies žmones, mūsų vadai, matyt, priėjo ribą, kai ir patys atsidūrė tame pačiame lygmenyje ir nebesumano, ką galėtų pasakyti “liaudžiai”. Labai liūdna dėl Lietuvos likimo, nes jos valdymą jau senokai perėmė pedofilų klanas ir mūsų laukia kažkokiu kremu dvokiantis mėšlynas…

Dzeikas       2018-02-25 9:59

Turbut matete ar bent girdejote apie populiaru kinematografo zanra stovinti ant mokslines fantastikos ir fantasy ribos zombi apokalipsi? Turite ir zombio ivaizdi: zmogaus kunas judinamas tik vieno inkstinto - esti ir grauzti kitus zmones (ne zombius).Vienoj (tarybinej!) fantastikos knygoj toks intelektualus uzsiamaskaves zombis kele itarima atvykeliui(zmogui): Viskas lyg ir tvarkoj bet kazkas ne taip su juo. Galop dasuto, pokalbio metu zombis nereagavo ant jo veido nusedusios muses
Tai Rusteika siame straipsnyj vardina butent zombio pozymius VALSTYBEJE.
Didziuokimes, esame reiskinio, arba virsmo liudininkai.

"tylėjimas irgi atsakymas"       2018-02-25 9:52

“Antrasis atsakymas – nepriklausomos žiniasklaidos nebeturim. Užvaldyta, įbauginta, indoktrinuota ir bulvarinė visa – ir internetinė, ir telekomunikacinė, ir popierinė. Jeigu sąrašas būtų melagingas – demaskuotų, jeigu tiesa – kalbėtų, jei nesąmonė – skaniai pasišaipytų. Tą darytų bet kurios šalies žiniasklaida. Net Rusijos ir Šiaurės Korėjos.”

tsakant.       2018-02-25 9:03

Rusteika vienintelis užkibo ant tomkaus kabliuko.tsakant kiekvienam kilbukui savas kabliukas…

Agnė       2018-02-25 6:43

Taikliai! Ačiū! Net netikėjau kad, kas nors, kur nors, ką nors pakomentuos per LRT ar kituose ,,rimtuose,, portaluose

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-25 0:50

to “kysa     2018-02-24 23:59
daktare - jums metas gydytis elektra”. Norėčiau išgirsti motyvus, nes be motyvų atrodote kaip kgbistinis karkalas. Kas karksėti išmokė? Taigi motyvus ant stalo. Gal turite galimybę paneigti ką sakau. Slaptoji kariuomenė liko Lietuvoje ir užgrobė valdžią, hibridiniu karo prieš Lietuvą būdu OKUPAVO. Tai laukiu kysijimo.

Rusteika vienintelis,       2018-02-24 23:48

kuris per 2 dienas, praėjusias nuo KGB sąrašo paskelbimo “Respublikoje”, parašė apie tai. Šaunuolis, pagarba, jau du straipsniai - vakar ir šiandien! Daugiau nėra nei vieno visoje Lietuvoje, absoliučiai visi tyli, tiesiog neįtikėtina - tiek portalai, tiek asmenys, įrašyti tame sąraše! Net ekspertai.eu nieko dar neparašė, nors tame sąraše yra Audrius Nakas, šio portalo savininkas…

zita.       2018-02-24 23:35

potencialiems emigrantams šis sąrašas nebeįdomus.nebent istorikams.

nuomonesui       2018-02-24 23:31

šventi agentėli?
bet vis dėl to - bent padėkotum pavėpusiems šeimininkams.
be jų tolerastiško vištakumo čia juk nebaliavotum

Nuomone       2018-02-24 23:16

Toli tusciagalviui rusteikai iki gerb.Tomkaus. Tomku i prezidentus! Rusteika i savartyną !

kysa       2018-02-24 22:59

daktare - jums metas gydytis elektra

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com       2018-02-24 22:45

O koks yra pagrindas tuo sąrašu netikėti ir ypač, jeigu bylinėjimosi atveju dar daugiau faktų gali išlysti? Tai apie ką Jūs, čia autoriau? Apie bandymą parodyti, kad tas sąrašas nieko nereiškia? Labai daug reiškia, tokiais dalykais nejuokaujama. O kad slaptoji kariuomenenė liko Lietuvoje, tai net mažiausios abejonės nekyla. Taigi klausiu autoriaus, ką čia idirbinėjate? Bandote parodyti, kad nieko neatsitiko? Dirbate darbelį....

Estai labai santūriai       2018-02-24 22:39

švenčia savo Nepriklausomybę, užtat lietuviai tieiog įkyriai švenčia už estus.Nors Vyčio nesugebėjo pasistatyti.


Rekomenduojame

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Andrius Švarplys. Uždaviau tris klausimus kandidatei į VDU rektoriaus postą prof. Mildai Ališauskienei

Apšmeižtą LGGRTC patarėją ginti stojo patriotinės organizacijos

Algimantas Rusteika. Sunki lyderystės našta (drama)

Agnė Širinskienė: „Nesinorėtų įtarti, kad mūsų specialiosios tarnybos užsiima ne ikiteisminiu tyrimu, o politikavimu“

Stambulo Konvencija: Trojos arklys?

Geroji Naujiena: Jis atlygins kiekvienam pagal jo darbus

Išskirtinis Neringos Venckienės interviu Vytautui Matulevičiui (OpTV)

Gal jau bundame? Darius Trečiakauskas (Nacionalinis susivienijimas): Rinkimai gali tapti nauja galimybe esminiams pokyčiams valstybėje

Algimantas Rusteika. Lenkiu pliką ir kvailą galvą prieš tuos, kurie tą supranta ir pabando

Jonas Kadžionis. Partizanų jėga buvo ne ginkluose, o tikėjime

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.