Algimantas Rusteika. Kaip viską pakeisti nieko nekeičiant

Tiesos.lt siūlo   2015 m. gegužės 8 d. 2:17

11     

    

Algimantas Rusteika. Kaip viską pakeisti nieko nekeičiant

lrytas.lt

Kaip nuo pirmadienio metantys gerti pijokai, taip ir persitvarkantys partiečiai permainomis patys rimtai netiki. Tačiau kažkoks judesys juk privalo ištikti. Tuo juntamesnis, kuo baisesnis atšliaužia Seimo rinkimų siaubas. Tokia linksma dabar politbiurų pasisėdėjimų tema. Kaip viską pakeisti nieko nekeičiant.

Pirmas kartas visada nekaip nusiduoda. Jei ne spaudai – tą kiekvienas vyras ir nevyras pasakys. Bet pradėti kada nors reikia. Nes be blogos pradžios nebūna nei tautos pažangos, nei kadencijos pabaigos. Ką bekalbėt apie ūmiai pabrangusius sosto paveldėtojus.

Pirmąkart merus rinko žmonės, o ne partijų komsorgai. Ir užgriuvo įdomybės. Gausybės tautiečių, balsavusių už tūlą partiją, nepadėjo kryželio ant jos kandidato. Pakvipo keptais gaidžiais per Seimo rinkimus. Kaip visada, raguotiems geriems vyrams paskutiniams nušvinta, kas seniai visiems aišku. Kad partijos neturi tų, už kuriuos žmonės balsuotų.

Ir trenkė būgnai su fanfaromis. Sezono naujiena! Tragikomiška operetė su farso elementais „Mes atsinaujiname!“. Tikras džiaugsmas piktoms prasčioko akims ir ausims, turinčioms gerą atmintį. Kaip tik sistemos stambuolių krizė – taip iškart ir persitvarkymas.

Buvo arabų, rusų pavasariai. Mus užklupo partijų pavasaris. Susijaudinę viršūnės ištryško permainų pažadais. Aišku, nedarant jokių pakeitimų ir paliekant senąją, patogiai išgulėtą tvarką. Ir niekam neįdomu, kad be permainų neįmanomos jokios permainos. Visi vaizduoja, kad pasodinus kitą senelį pavairuot, žiguliukas pavirs nauju džipu.

Pragare, berods, devyni ratai. Normali partija paprastai turi tris. Partijos šaknelės – jaunimas, maitinantis kadrais ateitį. Partijos kamienas – gerai gyvenimo apšaudytas vidurinysis sluoksnis, iškeliantis vadovaujančias viršūnes. Faktiškai nulemiantis ir politikos kryptį, ir jos atsinaujinimą, ir vyresnybės kaitas. Ir – visiems matoma, vaisius nešanti partijos viršūnė, besimaitinanti vyksmu apačiose.

Partijomis pasiskelbusių drąsių lietuvių būreliams tai kaip komunizmas – arti, bet niekada. Nešioti bosams spurgas su kava, rinkėjams – kvietimus. Retkarčiais paplepėti konferencijose ar pasiautėti kokiuose susiėjimuose. Tokia partinio jaunimo dalia. Vidurinysis feodalinės piramidės sluoksnis tarsi renkamas. Tačiau pagal sostamiesčio strategų ruošinėlius, lojalumo politbiurui pagrindu. Todėl jo kaip ir nėra. O viršūnėje dešimtmečiais maskatuoja tie patys musių nutupėti vaisiai.

Atnaujinimų senajai operacinei niekas nebesiunčia. Nes ji nebepalaikoma gyvenimo. Geriausias pavyzdėlis – konservatoriai. Užsimanė naujo vedlio ir staiga labai netikėtai praregėjo, kad nėra iš ko rinktis. Abu variantai katastrofiški. Pasirinkimai be pasirinkimo. Nes paklausių rinkėjams lyderių nerasta.

Romi ir staiga suliepsnojanti, visiems įtinkanti ir todėl niekam nepatinkanti, kaip tik nori valdoma ponia. Kurios pakalbėjimus įrašius galima vaistinėse pardavinėt nuo nemigos – neblogai uždirbtum. Ir naujausios laidos, dažais kvepiantis žinomos firmos modelis. Kuris protingai vairuojamas gal per penkmetį ir atriedėtų iki Olimpo. Konstrukcijoje vien turbo ir new. Bet europietiškų išmanybių pusamžiai bendrakeleiviai nemėgsta. Tik vargas su jomis ir šoferiams konservatorių aplinkkeliuose.

Ką jau kalbėti apie socdemus, kurie „laimėjo rinkimus“. Atsipalaidavę po rinkiminio akto ir permainomis nesisvaigina. Šioje kontoroje ateina lyderiai visiems laikams. Stropus viršininkas rytą ryžtingu veidu atsakinėja pamoką vienaip, o vakare, labai įdomiai šypsodamasis – kitaip. Kavalierius su varlyte saugiai pavairuos ką tik nori – profsąjungas ar gynybą, sveikatą ar šiaip mašinėlę greitkeliuose. Kirba ištisas tuntas ponių pavibruojančiais isterikių balsais. Kurios po truputį žino viską pasaulyje, bet kitiems pasakyti išmokytos tik rusiškai. Kas prieš tokią komandą atsilaikys?

Dėl socdemų nesinervinkit. Jų bosus, kaip ir pridera pagal ilgaamžę tradiciją, Viešpaties Angelas pakeis. Nors ne linksmiau ir pas trudovikus. Keletas apsitrynusių, pasipūtusių lesinėja kieme, bet naujo lyderio ant tvoros tai nematyt. Galit žvengti susiriesdami, bet geriausiai čia atrodo TIT-uškos. Jų rūstusis kapitonas nepaliks tiltelio tol, kol jo neišneš. Ir tai tikrai teisinga ir tvarkinga. Geriau nieko nedaryti, negu persirenginėjimais prie padėvalkės juokinti visą turgų.

Tai, kad išstorėję partijos mikliai sunormalės – ežiuko sapnas. Ponų išgąstis dėl savęs dar niekada jokio progreso nesukūrė. Pasaulį pirmyn stumia paprasta meilė žmonėms. Ir skausmas dėl kitų skausmo. Ir nesuvaidintas siekis, kad visiems būtų šviesiau, net jei man nuo to pablogėtų. Tokiais dyvais tėvynėj mūsų kol kas nekvepia. Visi tik spirga, kurį užpakalį į kurį krėslą persodinti. Ir ką naujo plakatuose įrašyti. Kad tik viskas liktų kaip buvę.

Kaip nuo pirmadienio metantys gerti pijokai, taip ir persitvarkantys partiečiai permainomis patys rimtai netiki. Tačiau kažkoks judesys juk privalo ištikti. Tuo juntamesnis, kuo baisesnis atšliaužia Seimo rinkimų siaubas. Tokia linksma dabar politbiurų pasisėdėjimų tema. Kaip viską pakeisti nieko nekeičiant.

Prognozė nesudėtinga. Realūs pajėgumai permainoms dar nesudygo. Bus pasitenkinta imitacijomis ir propaganda. Gal kiek žymiau sukrutės po rinkimų ta partija, kuri juos smarkiau prakiš. Ko iš širdies ir palinkėčiau. Nes kitų būdų pasveikti, kaip matyt, nebėra. Nekarčių vaistų nebūna.

lrytas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

apuokiukui       2015-05-9 16:18

priklausai putėsinių tarakonų  “komandai”?
bėkit, niekas nepasiges.
kas laiko?
poreikis varyti propagandą savo tūzo naudai?
ponai, savo šūdinus poreikius tenkinkit kitur.

Romualdas       2015-05-9 14:31

Apie Puvėsius, nesąmones rašančius. Jei jis tikrai stipriai sirgtų patologine neapykanta ar kokia kita panašia liga, tai negalėtų nei rašyti, nei vaikščioti. O tokie rašinėliai tik parodo, kaip politrukai bijo ir stengiasi. Naudoja tokias pačias priemones, kaip sajūdžiui laimėjus buvo
dergiami sąžiningiausi žmonės. Užėjus sovietams darbščiausi ir šviesiausi
buvo tiesiog išvežti ir sunaikinami. Jei šiandieną Valstybės saugumas pradėtų dirbti, tai visa antivalstybinė propaganda ir tokie puvėsiai būtų išnaikinti.

apie putėsius ir putokšlius        2015-05-8 23:35

Jeigu Putėsiui pavyktų paimti visus visus balsavusius už Drąsos kelio partiją ir surasti dar tiek pat magaryčių - tai būtų viso ...16 vietų.
16 tikrai ne 71.
Bet negaus jie tos 16 vietų.
Nerealu.
Svajuko dramblionė.
Visos dabartinės pastangos yra sukoncentruotos į žymiai praktiškesnius tislus:
žūtbūtinai sukurti sąlygas p. Putėsiui būti perrinktam į patogią seimūno vietą, na ir dar 5 - 7 vietelės keletui ištikimų freilinų ir pažų kaip padėka už lojalumą.
Viskas.
Baimė atsidurti prie Darbo Biržos durų- štai pono Putėsio visų pastangų variklis ir įkvėpimas.
Kur dėtis žmogeliui atpratusiam nuo darbo?
Aišku kabintis nagais dantimis seimo kėdės.
Kodėl ponas Putėsis nėjo dirbti savivaldybės taryboje kur gavo mandatą?
todėl, kad ten algos nemoka.
Keliasdešimt simbolinių eurų smulkioms išlaidoms.
tokie pinigai tikrai ne tokiam “liūtui”.
Jis tik seime gauna už pusvalandį nieko neveikimo ir už nieką neatsakymo.
Svajonių darbas seimūno vieta.
Dėl tos svajonės viskas ir burbuliuoja.
Tikrai ne “Vardan tos Lietuvos.”

Klausimėlis       2015-05-8 21:31

Ar Lietuvos sąrašas bus ištikimas šio straipsnio idėjai ir neis į rinkimus? Nes nenori, kad kas nors Lietuvoje keistusi?

mama iš kaimo       2015-05-8 13:26

  Puikus straipsnis. Labai nuotaikingas uir tikrai viską vadinantis savais vardais.

zzz       2015-05-8 8:41

Malonu , kad atsiranda originaliai rašančių, kalbančių ne žurnalistinėmis klišėmis, o iš savęs.

mtz.       2015-05-8 8:30

kaip imituojant keitima nieko nekeisti.

partiniai....       2015-05-8 7:22

visi partiniai su Kaino, Judo žyme - nėr nei vieno normalaus partinio, nes kitaip būti negali, o tik svolačiai bei gyvuliai gali būti partiniais smile

Pensininkai       2015-05-8 6:56

ant žiauraus skurdo ribos.gerai,kas dar turi sveikatos,kitiems ligoninės,kurios ir numirs.

Apuokiukas       2015-05-8 6:40

Kažkoks pilstymas iš tuščio į kiaurą...

Jurgis       2015-05-8 5:09

aš klausimą formuluočiau kitaip: kaip viską pakeisti nepakeičiant nieko?..


Rekomenduojame

Audrius Bačiulis. Kaip manot, į kurią šalį IT darbuotojai ketina emigruoti nuo prakeiktos Lukašenkos diktatūros?

Prof. Kęstutis Skrupskelis: kaltę privalu įrodyti

Geroji Naujiena: Kad ir mums būtų atleista

Vytautas Radžvilas. Apie „sociologinę demokratiją“, arba TS-LKD – mūsų epochos protas, garbė ir sąžinė?

Ramūnas Aušrotas. Kas yra ir ko nėra paskutinėje rudens sesijos Seimo programoje?

Audriaus Bačiulio replika: O dabar įsivaizduokime…

Nuomonė: Neringa Venckienė. Lietuva nesiskiria nuo Rusijos

Algimantas Rusteika. Jie pralaimėjo, tik dar nei jie, nei mes to nesupratom. Supraskim

Vytautas Radžvilas. „Pagal šiandien teisiančius rezistentus, turime tapti mankurtais“

Laimonas Kairiūkštis. Olimpo dievai akli: lietuviškas švietimas

Liutauras Stoškus. Keletas štrichų iš asmeninės rinkiminės patirties su pasiūlymais rinkimų sistemos tobulinimui

Vidas Rachlevičius. ES eksportuoja tai, ko britai visai nepageidauja

Gintaras Furmanavičius. Nemira Pumprickaitė įgarsino LRT svajones

Ramūnas Aušrotas. Visuomenė turi žinoti, kokia yra Lietuvos švietimo tarybos narių pozicija

Algimantas Rusteika. Iš duobagyvių gyvenimo

Liudvikas Jakimavičius. Revoliucija kaip žaidimas

Neringa Venckienė. L. Stankūnaitės advokatė Grubliauskienė jau aiškina, kad Deimantė kalba su akcentu

Ramūnas Aušrotas. Ar vienaragis priklauso gėjams?

Arvydas Anušauskas. Demonstratyvus Kremliaus noras susitapatinti su okupantais

Geroji Naujiena: „Meilė – įstatymo pilnatvė“

Neringa Venckienė. Deimantės negalima apklausti teisme, nes ji ... nebekalba lietuviškai?

Vytautas Sinica. Tylėti būtų gėda patiems prieš save

Povilas Gylys. Po rinkimų nors ir tvanas?

Andrius Švarplys. Čia ir dedam tašką kalboms apie VDU bendruomenę?

„Nacionalinis susivienijimas“ pateikė skundą Vyriausiajai rinkimų komisijai

Algimantas Rusteika. Prasideda sisteminis Nacionalinio susivienijimo puolimas

Sukurta LGGRT centro konsultacinė ekspertų komisija

Kristina Zamarytė-Sakavičienė. Skųsime viską ir visus? Nuo kaukių iki šeimos ir vaiko teisių

Buvusios Suomijos ministrės žodžio laisvės byla: „Bauginimais neprivers manęs slėpti tikėjimo“

Algimantas Rusteika. Naujienos iš „demokratijos“ frontų

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.