Algimantas Rusteika. Kaip viską pakeisti nieko nekeičiant

Tiesos.lt siūlo   2015 m. gegužės 8 d. 3:17

11     

    

Algimantas Rusteika. Kaip viską pakeisti nieko nekeičiant

lrytas.lt

Kaip nuo pirmadienio metantys gerti pijokai, taip ir persitvarkantys partiečiai permainomis patys rimtai netiki. Tačiau kažkoks judesys juk privalo ištikti. Tuo juntamesnis, kuo baisesnis atšliaužia Seimo rinkimų siaubas. Tokia linksma dabar politbiurų pasisėdėjimų tema. Kaip viską pakeisti nieko nekeičiant.

Pirmas kartas visada nekaip nusiduoda. Jei ne spaudai – tą kiekvienas vyras ir nevyras pasakys. Bet pradėti kada nors reikia. Nes be blogos pradžios nebūna nei tautos pažangos, nei kadencijos pabaigos. Ką bekalbėt apie ūmiai pabrangusius sosto paveldėtojus.

Pirmąkart merus rinko žmonės, o ne partijų komsorgai. Ir užgriuvo įdomybės. Gausybės tautiečių, balsavusių už tūlą partiją, nepadėjo kryželio ant jos kandidato. Pakvipo keptais gaidžiais per Seimo rinkimus. Kaip visada, raguotiems geriems vyrams paskutiniams nušvinta, kas seniai visiems aišku. Kad partijos neturi tų, už kuriuos žmonės balsuotų.

Ir trenkė būgnai su fanfaromis. Sezono naujiena! Tragikomiška operetė su farso elementais „Mes atsinaujiname!“. Tikras džiaugsmas piktoms prasčioko akims ir ausims, turinčioms gerą atmintį. Kaip tik sistemos stambuolių krizė – taip iškart ir persitvarkymas.

Buvo arabų, rusų pavasariai. Mus užklupo partijų pavasaris. Susijaudinę viršūnės ištryško permainų pažadais. Aišku, nedarant jokių pakeitimų ir paliekant senąją, patogiai išgulėtą tvarką. Ir niekam neįdomu, kad be permainų neįmanomos jokios permainos. Visi vaizduoja, kad pasodinus kitą senelį pavairuot, žiguliukas pavirs nauju džipu.

Pragare, berods, devyni ratai. Normali partija paprastai turi tris. Partijos šaknelės – jaunimas, maitinantis kadrais ateitį. Partijos kamienas – gerai gyvenimo apšaudytas vidurinysis sluoksnis, iškeliantis vadovaujančias viršūnes. Faktiškai nulemiantis ir politikos kryptį, ir jos atsinaujinimą, ir vyresnybės kaitas. Ir – visiems matoma, vaisius nešanti partijos viršūnė, besimaitinanti vyksmu apačiose.

Partijomis pasiskelbusių drąsių lietuvių būreliams tai kaip komunizmas – arti, bet niekada. Nešioti bosams spurgas su kava, rinkėjams – kvietimus. Retkarčiais paplepėti konferencijose ar pasiautėti kokiuose susiėjimuose. Tokia partinio jaunimo dalia. Vidurinysis feodalinės piramidės sluoksnis tarsi renkamas. Tačiau pagal sostamiesčio strategų ruošinėlius, lojalumo politbiurui pagrindu. Todėl jo kaip ir nėra. O viršūnėje dešimtmečiais maskatuoja tie patys musių nutupėti vaisiai.

Atnaujinimų senajai operacinei niekas nebesiunčia. Nes ji nebepalaikoma gyvenimo. Geriausias pavyzdėlis – konservatoriai. Užsimanė naujo vedlio ir staiga labai netikėtai praregėjo, kad nėra iš ko rinktis. Abu variantai katastrofiški. Pasirinkimai be pasirinkimo. Nes paklausių rinkėjams lyderių nerasta.

Romi ir staiga suliepsnojanti, visiems įtinkanti ir todėl niekam nepatinkanti, kaip tik nori valdoma ponia. Kurios pakalbėjimus įrašius galima vaistinėse pardavinėt nuo nemigos – neblogai uždirbtum. Ir naujausios laidos, dažais kvepiantis žinomos firmos modelis. Kuris protingai vairuojamas gal per penkmetį ir atriedėtų iki Olimpo. Konstrukcijoje vien turbo ir new. Bet europietiškų išmanybių pusamžiai bendrakeleiviai nemėgsta. Tik vargas su jomis ir šoferiams konservatorių aplinkkeliuose.

Ką jau kalbėti apie socdemus, kurie „laimėjo rinkimus“. Atsipalaidavę po rinkiminio akto ir permainomis nesisvaigina. Šioje kontoroje ateina lyderiai visiems laikams. Stropus viršininkas rytą ryžtingu veidu atsakinėja pamoką vienaip, o vakare, labai įdomiai šypsodamasis – kitaip. Kavalierius su varlyte saugiai pavairuos ką tik nori – profsąjungas ar gynybą, sveikatą ar šiaip mašinėlę greitkeliuose. Kirba ištisas tuntas ponių pavibruojančiais isterikių balsais. Kurios po truputį žino viską pasaulyje, bet kitiems pasakyti išmokytos tik rusiškai. Kas prieš tokią komandą atsilaikys?

Dėl socdemų nesinervinkit. Jų bosus, kaip ir pridera pagal ilgaamžę tradiciją, Viešpaties Angelas pakeis. Nors ne linksmiau ir pas trudovikus. Keletas apsitrynusių, pasipūtusių lesinėja kieme, bet naujo lyderio ant tvoros tai nematyt. Galit žvengti susiriesdami, bet geriausiai čia atrodo TIT-uškos. Jų rūstusis kapitonas nepaliks tiltelio tol, kol jo neišneš. Ir tai tikrai teisinga ir tvarkinga. Geriau nieko nedaryti, negu persirenginėjimais prie padėvalkės juokinti visą turgų.

Tai, kad išstorėję partijos mikliai sunormalės – ežiuko sapnas. Ponų išgąstis dėl savęs dar niekada jokio progreso nesukūrė. Pasaulį pirmyn stumia paprasta meilė žmonėms. Ir skausmas dėl kitų skausmo. Ir nesuvaidintas siekis, kad visiems būtų šviesiau, net jei man nuo to pablogėtų. Tokiais dyvais tėvynėj mūsų kol kas nekvepia. Visi tik spirga, kurį užpakalį į kurį krėslą persodinti. Ir ką naujo plakatuose įrašyti. Kad tik viskas liktų kaip buvę.

Kaip nuo pirmadienio metantys gerti pijokai, taip ir persitvarkantys partiečiai permainomis patys rimtai netiki. Tačiau kažkoks judesys juk privalo ištikti. Tuo juntamesnis, kuo baisesnis atšliaužia Seimo rinkimų siaubas. Tokia linksma dabar politbiurų pasisėdėjimų tema. Kaip viską pakeisti nieko nekeičiant.

Prognozė nesudėtinga. Realūs pajėgumai permainoms dar nesudygo. Bus pasitenkinta imitacijomis ir propaganda. Gal kiek žymiau sukrutės po rinkimų ta partija, kuri juos smarkiau prakiš. Ko iš širdies ir palinkėčiau. Nes kitų būdų pasveikti, kaip matyt, nebėra. Nekarčių vaistų nebūna.

lrytas.lt

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

apuokiukui       2015-05-9 17:18

priklausai putėsinių tarakonų  “komandai”?
bėkit, niekas nepasiges.
kas laiko?
poreikis varyti propagandą savo tūzo naudai?
ponai, savo šūdinus poreikius tenkinkit kitur.

Romualdas       2015-05-9 15:31

Apie Puvėsius, nesąmones rašančius. Jei jis tikrai stipriai sirgtų patologine neapykanta ar kokia kita panašia liga, tai negalėtų nei rašyti, nei vaikščioti. O tokie rašinėliai tik parodo, kaip politrukai bijo ir stengiasi. Naudoja tokias pačias priemones, kaip sajūdžiui laimėjus buvo
dergiami sąžiningiausi žmonės. Užėjus sovietams darbščiausi ir šviesiausi
buvo tiesiog išvežti ir sunaikinami. Jei šiandieną Valstybės saugumas pradėtų dirbti, tai visa antivalstybinė propaganda ir tokie puvėsiai būtų išnaikinti.

apie putėsius ir putokšlius        2015-05-9 0:35

Jeigu Putėsiui pavyktų paimti visus visus balsavusius už Drąsos kelio partiją ir surasti dar tiek pat magaryčių - tai būtų viso ...16 vietų.
16 tikrai ne 71.
Bet negaus jie tos 16 vietų.
Nerealu.
Svajuko dramblionė.
Visos dabartinės pastangos yra sukoncentruotos į žymiai praktiškesnius tislus:
žūtbūtinai sukurti sąlygas p. Putėsiui būti perrinktam į patogią seimūno vietą, na ir dar 5 - 7 vietelės keletui ištikimų freilinų ir pažų kaip padėka už lojalumą.
Viskas.
Baimė atsidurti prie Darbo Biržos durų- štai pono Putėsio visų pastangų variklis ir įkvėpimas.
Kur dėtis žmogeliui atpratusiam nuo darbo?
Aišku kabintis nagais dantimis seimo kėdės.
Kodėl ponas Putėsis nėjo dirbti savivaldybės taryboje kur gavo mandatą?
todėl, kad ten algos nemoka.
Keliasdešimt simbolinių eurų smulkioms išlaidoms.
tokie pinigai tikrai ne tokiam “liūtui”.
Jis tik seime gauna už pusvalandį nieko neveikimo ir už nieką neatsakymo.
Svajonių darbas seimūno vieta.
Dėl tos svajonės viskas ir burbuliuoja.
Tikrai ne “Vardan tos Lietuvos.”

Klausimėlis       2015-05-8 22:31

Ar Lietuvos sąrašas bus ištikimas šio straipsnio idėjai ir neis į rinkimus? Nes nenori, kad kas nors Lietuvoje keistusi?

mama iš kaimo       2015-05-8 14:26

  Puikus straipsnis. Labai nuotaikingas uir tikrai viską vadinantis savais vardais.

zzz       2015-05-8 9:41

Malonu , kad atsiranda originaliai rašančių, kalbančių ne žurnalistinėmis klišėmis, o iš savęs.

mtz.       2015-05-8 9:30

kaip imituojant keitima nieko nekeisti.

partiniai....       2015-05-8 8:22

visi partiniai su Kaino, Judo žyme - nėr nei vieno normalaus partinio, nes kitaip būti negali, o tik svolačiai bei gyvuliai gali būti partiniais smile

Pensininkai       2015-05-8 7:56

ant žiauraus skurdo ribos.gerai,kas dar turi sveikatos,kitiems ligoninės,kurios ir numirs.

Apuokiukas       2015-05-8 7:40

Kažkoks pilstymas iš tuščio į kiaurą...

Jurgis       2015-05-8 6:09

aš klausimą formuluočiau kitaip: kaip viską pakeisti nepakeičiant nieko?..


Rekomenduojame

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie vieną mažą raidelę

Robertas Grigas: „Quo vadis, Lietuva?“

Simonas Jazavita. Apie Prezidentus ir Antano Smetonos paminklą Vilniuje

Darius Alekna. Tai kas ten sakė, kad ne vieta buvo pagrindinis LEU sunaikinimo motyvas?

Andrius Švarplys. Politinis sentimentalumas yra amoralus ir antidemokratinis – jis išreiškia ne užuojautą, o politinį interesą

Geroji Naujiena. Palaiminti, kurie Jam sugrįžtant budės

Popiežiaus interviu italų dienraščiui: Europa, migracija, ekologija

Povilas Urbšys. Tai – elementarus vaivorykštinis fašizmas

Vykintas Vaitkevičius. Iš miego pakilusi Gedimino pilies kalno kariuomenė

Vidmantas Valiušaitis. Nėra to blogo, kas neišeitų į gera

Į laisvę“ studijų savaitgalis „Quo vadis, Lietuva?“

Robertas Grigas. Ar esame gėlininkų tauta?

Dalius Stancikas. Kaip išnarplioti Šimašiaus mazgą

Reportažas iš 5-ųjų Monsinjoro Alfonso Svarinsko mirties metinių paminėjimo Partizanų parke

Tomas Baranauskas. Manote, kad bent A. Ramanauską-Vanagą jau paliko ramybėje? Manykite iš naujo…

Tiesos.lt žinia skaitytojams, kuriems šiuo metu esame nepasiekiami: mes veikiame, kliūtis žadame įveikti, lauksime Jūsų sugrįžtant

Algimantas Rusteika. Laisvės dykai niekas nedalina

Dar vienas reportažas iš mitingo „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Šarūno Valentinavičiaus vaizdo įrašas)

Prof. Alfonsas Vaišvila. Nuo „tautos suvereniteto“ praktikoje slaptai pereinama prie valdžios suvereniteto

Nuo bačkos. Aplinkos ministerija: „Nevykdant pagrindinių miškų kirtimų, miškai prarastų tvarumą“

Nuo bačkos. Nerijus Mačiulis: Naujausia skurdo statistika neleidžia abejoti – Lietuvoje jau sėkmingai kuriame gerovės valstybę

Lietuvos žydų bendruomenių viešas pareiškimas dėl LŽB pirmininkės Fainos Kukliansky veiksmų

Raimondas Navickas. Įspūdžiai iš mitingo

Mitingas „Apginkime Lietuvos Didvyrius!“ (Juozo Valiušaičio vaizdo įrašas)

Arūnas Gumuliauskas: „Istorinės atminties politikoje negalima įsivelti į „paminklų mainus“

Valdas Vasiliauskas. Žvelkite giliau ir plačiau

Protesto koncertas „In memoriam Jonui Noreikai-Generolui Vėtrai“

Prof. Alfonsas Vaišvila. Visuomenės perkeitimas: daiktus vadinti netikrais vardais, dezorientuojant ir demoralizuojant ją

Andrejus Gaidamavičius. Punios šilas – padėkite gelbėti!

Gintautas Kniukšta. Ne, prezidente, jūs Lietuvos miškų neparduosite

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.