Dienos aktualija, Propagandos ir ideologijos analizė, Žiniasklaida

Algimantas Rusteika. Kaip radijo ar TV kanalais propaganda plukdoma: M1 atvejis

Tiesos.lt redakcija   2020 m. sausio 20 d. 21:07

33     

    

Algimantas Rusteika. Kaip radijo ar TV kanalais propaganda plukdoma: M1 atvejis

Ne vien LRT tapusi valstybės lėšomis finansuojama partokratų viešųjų ryšių kontora. Tokios pat propagandos per kraštus varva ir privačiose, „nepriklausomose“ radijose ir televizijose, tik ten ji dar pigiau kainuoja. Pora „savų“ žmonių – ir protų dulkinimo kanalas tavo!

Štai M1 plius – tikrai gera muzika, kurios klausosi ir darbe, ir už vairo, ir kavinėse. Ir štai eina laidelė „Gyvenimas prasideda“ su porele „šiuolaikiškų“ vedėjų irzliais neklystančiųjų balsais, dirbtinai krizenančių po kiekvieno sakinio. Tokie ironiški pašmaikštavimai modernaus primityvo lygiu, „darbas su masėmis“, taip sakant – iš tikrųjų – prasme – tipo – pakankamai – geras – gkha – gkha – gkha – gkha...

Šiaip tušti pletkai ir nejuokingi „pabajeravimai“. Bet tik prie aktualijų – bemat visi juokeliai ir pakrizenimai į vienus vartus. Į tuos, kuriuos reikia. Tarsi kalbėtų šimašių-makaraityčių-užingridų komanda. Jaunimėlis turi pajusti, kas yra šiuolaikiškumas!

P. S. Tiesos.lt siūlo skaitytojams remtis Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos platintojų patirtimi: Perskaitęs nusiųsk nuorodą kitam.

  • Google+

Parašyk komentarą 

Vardas
Tiesos.lt primena, kad už komentaro turinį atsako autorius, ir pasilieka teisę šalinti su straipsnio tema nesusijusius, asmens orumą žeminančius, apmokėtus ir propagandinius komentarus.                   
Kraunami komentarai...

Komentarai

Morali demokratija       2020-01-23 10:12

„Juk tai dugnas, ir dar nesuprantu, kodėl Lietuvos valdžia, kultūros institucijos nemato ir nesirūpina, jog tos komercinės radijo laidos susina,diskredituoja Lietuvą. Aš arba jas uždaryčiau, arba įsakyčiau tiktai groti - jokiu būdu neišsižioti.“
Čia su viskuo sutinku, išskyrus norą uždaryti radijo stotį arba taikyti draudimus „neišsižioti“. Aš vietoje to valdžiai siūlyčiau iš tokių radijo stočių imti didelius mokesčius už tokios „kultūros“ skleidimą ir per visuomeninį transliuotoją sustiprintai skleisti dvasingą kultūrą, kurios beje iki šiol labai pasigendu iš to pačio visuomeninio transliuotojo. Tokiu atveju valdžia išlaikytų jai privalomą dorovinę funkciją, neatsisakant ir demokratijos.

stasys        2020-01-22 20:49

Komercinės radijo stotys > Jus kaip vartotojas esate baisiai priekabus , mokėkite abonentą stočiai žiūrėk situacija ir keisis . Gal gi laikas nustoti priekaištauti tiems kurie Jums teikia paslaugas komercines neprašydami mokesčio .Dovanotam arkliui į dantis nežiūrima .. ir dėl jo spalvos nedejuojama .

Komercinės radijo stotys       2020-01-22 16:31

yra pakenčiamos tik tol, kol groja. O kai neduokdie tarp grobimų retkarčiais praveria burnas ten dirbantys primityvūs, galbūt tik pradinį išsilavinimą teturintys jaunuoliai “vedėjai” - pasipila tokia šūdmalystė,kad skubu kuo greičiau perjungti stotį
Greitakalbe pyškinama apie pačius niekiausius niekus, patį plačiausią dugną: kas kaip miegojo ką valgė, komkia nuotaiką ir pat. Tai inkrustuojamos debiliškais pokalbiais telefonu. Nesuprantu, iš jo tos stotys gyvena,negu tikrai yra verslininkų, uzsakancių ten reklamą? Juk tai dugnas.ir dar nesuprantu, kodėl Lietuvos valdžia, kultūros institucijos nemato ir nesirūpina, jog tos komercinės radijo laidos susina,diskredituoja Lietuvą. Aš arba jas uzdaryčiau, arba isakyciau tiktai groti - jokiu būdu neissižioti.

Algirdas G.       2020-01-22 12:20

„Šiaip tušti pletkai ir nejuokingi „pabajeravimai“. Bet tik prie aktualijų – bemat visi juokeliai ir pakrizenimai į vienus vartus. Į tuos, kuriuos reikia. Tarsi kalbėtų šimašių-makaraityčių-užingridų komanda.“
Pagal radijo stoties muzikinio apipavidalinimo dvasią pateikiama atitinkama ir nemuzikinių laidų turinio dvasia. Taigi, nieko naujo. Taip buvo ir bus visuomet: nemuzikinės laidos turinys pritaikomas prie klausančiųjų muzikos dvasinių „vertybių“. 

stasys        2020-01-22 8:56

Egidijui > kitaip tariant jei pasiusti ant trijų raidžiu A.Rusteika šioje temoje , bus savotiškai teisingas atpildas už triūsą ir įdėta darbą. ? ..ką pasėji ta ir pjauni ..smile

Egidijus       2020-01-22 8:39

Šiaip tai čia niekas nesiūlo nieko uždrausti ar bausti. Tik nurodo politinį angažuotumą ir užslėptą propagandą nepolitinėse, pramoginėse laidose. Kaip tie gagenantys vedėjai turi teisę pudrinti jaunimėliui smegenis, taip ir tą pastebintys žmonės turi teisę turėti ir reikšti nuomonę apie jų apgailėtinus gagenimus.

Dzeikas       2020-01-22 7:36

stasiui:
seniai itariau,kad sitie tautine trispalve besipuosiantys , net ant tupyklos pasiruose ja kabint, tai bolseviku ir ruduju porusis. Nors jie ta neigia, bet tokie pasisakymai - nurodinejimai ka ir kiek reklamuoti PRIVACIOMS istaigoms (nekalbu apie LIETUVOS RT - cia NE privatus kromelis) rodo ju neigimu formaluma, esmes slepima.
Beje viso sito t.v. “tautinio” (jie taip maskuojasi) brudo leksika rodo ju totalitarine prigimti. Is vienos puses jie forma - tautiskuma - pavercia turiniu. O turini ir buda - totalitarine visuomenes kontrole - slepia.

stasys        2020-01-22 6:29

Neblogai Dzeikai kumštelėjai tam pasipūtusiam ‘gaidžiukui’ .

Dzeikas       2020-01-21 21:19

Pasalieciui:
isteig radio stotiir tu galesi “sviest jaunima” kaip tau atrodys geriau. Ar M1 neleidzia tau to daryti?

Dzeikas       2020-01-21 21:16

Maniau Rusteika sociologas ir aptaria atatinkamus reiskinius.
Jis pasirodo dar radio stociu zinovas ir ekspertas. Nustate ,kad PRIVATI radio stotis saliska. Jie matai saiposi is tam tiko tasko,ne apskritai i politiskai angazuoti!
Ponai, pasakysiu jums Polishinelio paslapti, as IRGI politiskai angazuotas. Nes turiu politinius istikinimus ir ginu juos. Ar ponas Rusteika neisrasys man kritikos ,kad as “liberastas”? Ir kad mano pasisakymai neatspindi (per mazai atspindi) paciu patriotiskiausiu(is visu likusiu maziau patriotisku) Lietuvos jegu poziuri?
Jeigu sugalvotu, tai as avansu siunciu ant 3 (triju) rusisku raidziu, nes as uz SAVO pinigus, energija turiu teise transliuot ar isreikst bet koki poziuri nepriestaraujanti istatymams ir sita teise gina Lietuvos konstitucija (kol kas, gal Rusteika dasisauks tu , kurie taip nemano ir kurie turi galia uzciaupt kosere nekuriems asilams.
Negi biblinis grizimas i totalitarizmo vemalus paliete ir Rusteika?
PRIVATI radio stotis M1 gali transliuoti koki nori poziuri ir reklamuoti kokius nori politinius veikejus. Uz pinigus, ar is solidarumo, nuosirdziai ar ne - Konstitucija sito nenurodo ir tai ne teises objektas nagrineti.

Pašalietis       2020-01-21 16:56

“Kaip radijo ar TV kanalais propaganda plukdoma:”... Geriau tiktų tokią mintį išreikšti žodžiai: Kaip radijo ir TV kanalais yra šviečiamos šiuolaikiškai ir vakarietiškai jaunų žmonių tautiniai protai. Negalima taip “grubiai” vadinti šiandiena skleidžiamos dezinformacijos ir primityvaus melo skirto mažiau išsilavinusių,nemačiusių  kaip buvo iš tiesų prieš keliasdešimt metų,pasekoje sunkiai suvokiančių kas vyksta šiandieniame pasaulyje, jaunų žmonių “patriotiniam” manipuliavimui ir mulkinimui.

Taip       2020-01-21 14:28

Ziauru…kas darosi dabar,tikrai ziauru.

ptksš       2020-01-21 13:37

Lengva straipsniokus rašinėti. Kur kas sunkiau realius darbus nudirbti.

štaziui       2020-01-21 13:07

žiūrėk, kagėbistine šliure, tuoj psichiatrinės gydyklos direktoriaus dėmesį pritrauksi. O tada jau raminamųjų klyzmomis nebeišsisuksi ir ne vien gydymo laikas durnyne bus tau pratęstas.

stasys        2020-01-21 11:50

Na pasiguodėte , paaimanavote vienas kitam ir užteks , laikas tamstos prie darbu grįžti , kol koks direktorius staselis Jums užpakaliu neištarkavo ..už darbo dienos ilginimą .

Almantas>grumstui       2020-01-21 11:24

Labai teisingai,sita subjekta reikia apeiti kaip sudo kruva,nei reitinguoti,nei skaityti.Tiesiog tuscia vieta,tegul ir stengiasi padugne TUSACIAI

klausimelis       2020-01-21 11:24

del ko p.Stasiulis ja paliko

grumstas       2020-01-21 11:15

Aš “štazio ” nereitingavau. Tai jo būdas įžūliai provokuojant, atvirai beatodairiškai prieštaraujant kito nuomonei , pasiekti norimą rezultatą- būti pastebimu ir pareitinguoti. Matyt, tai savos rūšies iškrypimas panašus į mazochizmą.

stasys        2020-01-21 11:08

Ehrmantraut > kiek žinau kviečia visus į ŽR kurie turi įdomiu idėjų Lietuvai ir turi ką pasakyti .Na pakviestu kad ir A. Rusteika .. ir ką gi tas žmogus ten nuėjęs pasakytu ? imtu miaukti vidurnakčio katino pozityvu apie mirštančia Lietuvą ?  Jam užtenka feizbuke kvailai išsišiepusi veidą pamatyti ir jau puola str. rašyti .

apie dirbtinai krizenimą -       2020-01-21 10:38

labai taiklu. Vis stebiuosi, kaip gali save gerbiantis žmogus prie mikrofono taip išsidirbinėti. Arba jie užsimiršta kambary be langų, arba jie ne tokie.

Ehrmantraut       2020-01-21 10:27

tai M1 dar smulkmena, bet kai Žinių radijas, pretenduojantis į rimtą žiniasklaidą, į laidas kviečiasi daugiausia tik vienos partijos politrukus ar liberastų ideologijos gebelsus (pvz. kaip vakar “Įvykiai ir komentarai” laidoje), tai darosi nyku nuo lietuviškos žurnalistikos standartų. juokingiausia, kad kai paskambina koks klausytojas ir atkreipia dėmesį į vargo-žurnalistų šališkumą, anie papučia lupeles, nutaiso įsižeidusią miną, atseit “mes žeme nevaikštom, tik vandeniu”.

Klausimas pasisakantiems       2020-01-21 10:25

Ar toje M1-plius barzdota „moteris“ taip pat reiškiasi su savo „kūryba“?

Gyvenimo tiesa       2020-01-21 10:14

Pagal grožio supratimą kultūroje, galima nemažai spręsti apie asmens politines pažiūras ir vertybes.

Įdomu...       2020-01-21 10:14

Pastebėjimai:1.Politologas stasys klauso PŪKO radijo.2.Kai kam reikia pagalbos susirasti radijo stotį.3.Algimantas Rusteika yra taiklus ir tikslus,žaviuosi Jo teikstais ir pritariu.

O, kai saulutė tekėjo...       2020-01-21 10:08

M1-plius „gera muzika“? Negirdėjau, bet labai abejoju, nes suplyšusių džinsų masinė „kultūra“ klesti ir Lietuvoje. Kiek beieškojau FM diapazone gražios muzikos, visur tik Afriką primenantis triukšmas su anglišku riksmu (išskyrus Puko radiją ir Marijos radiją).

Dar vienas modernumo pavyzdys       2020-01-21 7:53

Gal man pasigirdo, bet su vaikais kine bežiūrint daktarą dolititlį, kai filme gorila paleido virvę, tai sušuko “supisau”. Tikiuosi man pasigirdo.

Regbgd       2020-01-21 6:56

Pastebėjau, nes dažnai klausau M1plius. Vienas šmaikštuolis labai jau pilietiškas į “vienus vartus” o jau RC juokeliai… Aišku, jei reklamuoji prekybcentrį, negi per radiją liaupsinsi, norinčius tuos vargšus apmokestinti
P.S. pajuokauti galima tik reikia mokėti tai daryti

stasys        2020-01-21 6:53

Algimantai klausyk Pūko radiją. Kai neturi ko pozityvaus parašyti geriau to ir nedaryti . (minus str.)

Galėtų vien muziką groti       2020-01-21 1:16

Tie gagų pakvakenimai ir atbaido nuo muzikos per radiją klausymo

ah1       2020-01-21 1:00

rinkos ekonomika

Tvankstas       2020-01-21 0:30

M-1 skamba gera muzika ? Nesupratau Algimanto.

pop viarslinykas       2020-01-20 22:24

Jeigu nori, kat valdžia duotų valstybynių  ušskymų valdžios piaruj, reike kalbėti taip kaip reike.
Tie kurie nekalba kaip reike, valdiškų bapkių negauna.
O bapkės būna geros- visokiū projektų, euro iniciatyvū viešinimas, ministerijū, partijų, politikū piaras. Dideli pinigaj. 
Uš pinigus galim bet ką transliuot.

noreciau paklausyt       2020-01-20 22:16

Gal nuoroda kokia galima?


Rekomenduojame

Romas Lazutka. Milijardai dar tik pažadas verslui, o žmonių skurdas jau čia

Liudvikas Jakimavičius. Galimi paaiškinimai

Algimantas Rusteika. Šitie neramumuose ir riaušėse būtų pirmieji

Vytautas Sinica: Ką daryti su Lietuvos ekonomika? Įgalinti lietuvius pačius kurti darbo vietas

Kunigas egzorcistas Arnoldas Valkauskas: Pandemija nėra Šėtono pergalė

Geroji Naujiena: Jėzau, Tu mūsų viltis

Ramūnas Aušrotas. Naujoji Zelandija skubos tvarka liberalizavo abortus

Nijolė Bulotaitė. Kunigas Alfonsas Lipniūnas: lietuviško žodžio ir katalikiškos meilės galia

Kaip karantinas pakeitė lietuvių gyvenimą?

Ramūnas Aušrotas. Net ir katalikiškoje mokykloje apie „Didžiąją Prancūzijos revoliuciją“ dėstoma liberalų propaganda

Povilas Gylys. Nerimas dėl ekonominės krizės suvaldymo

Susipažinkime: Dievo Tarnas kun. Alfonsas Lipniūnas

Rasa Čepaitienė. Pasaka apie Cacą ir Kaką

Laimonas Kairiūkštis. Ar visiems verslininkams reikia padėti?

Liudvikas Jakimavičius. Kova su korona iš mano balkono

Jurga Karčiauskaitė-Lago. Ispanija – pavyzdys kaip nedaryti!

Tikintieji kviečiami kasdien drauge melstis šv. Juozapo maldą

Vytautas Rubavičius. Karūnuotasis keičia pasaulį

Rasa Čepaitienė. Karantinas (II): kinų pavasaris. Antroji dalis: politekonominė

In memoriam: Vaclovas Bagdonavičius

„Iš savo varpinės“. Naujausios PSO rekomendacijos: karantinas COVID-19 nesustabdys?

Marius Malakauskas. #LaikykisVeryga

Italija: kunigas, atidavęs kitam pacientui savo plaučių ventiliatorių, mirė nuo koronaviruso

Neringos Venckienės pranešimas spaudai: Ar buvo galima tikėtis kitokios teismo nutarties?

Vytautas Radžvilas. Dagio „krikščioniškos“ frakcijos pavardės

Vytautas Sinica. Visi genijai pasiruošę vertinti po laiko

Mindaugas Skrupskelis iš Kinijos: kovo 26-osios įrašas apie pasaulio atsaką į CoVid-19 iššūkį

Aras Lukšas. Precedento neturinti byla: Lietuva prieš nacizmą

LGGRT Centro tyrimo išvadas patvirtino Rusijos Federacijos valstybinis archyvas

Susitelkusi Lietuva. Mykolas Kleck: „O, Lietuva, kaip aš tave myliu“

Daugiau

Saitai

© 2012 tiesos.lt. Svetainės turinį galima platinti įdėjus veikiančią nuorodą.